هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

مقاله‌ها :: نقد ادبی، تجزيه و تحليل
نقد ادبی، تجزيه و تحليل

نقد ادبی، تجزيه و تحليل

اين شاخه براي نقدهاي ادبي و بررسي روحيات و شخصيت كاركترها، تجزيه و تحليل سير دراماتيك، معرفي و تحليل عناصر داستاني مانند سمبلها و آركتايپها و كند و كاو عمقي محتواي داستان هري پاتر است.
مقالات بیشتر...
 1. مقایسه‌ی راه لرد ولدمورت و گلرت گریندل والد
  با توجه به آنچه ما از لرد ولدمورت در سری کتاب‌های هری پاتر و گلرت گریندل والد در سری کتاب‌های جانورن شگفت انگیز و زیستگاه آنها دیدیم، قدرت های متفاوتی اما ماجرای تقریبا یکسانی دارند...
 2. آنچه آیینه‌ی نفاق‌انگیز درمورد هری پاتر می‌تواند بگوید
  هری پاتر در اولین سال تصحیلی خود در هاگوارتز، دوبار با آیینه‌ نفاق انگیز برخورد کرد و آیینه، عمیق ترین خواسته‌هایش را نشان داد. اگرچه این پایان قضیه نبود و آیینه درباره‌ی جادوگری که قرار بود به آن تبدیل شود هم چیزهایی گفت...
 3. آیا این همیشه سرنوشت رون ویزلی بوده که به خاموشگر نیاز داشته باشه؟
  از قسمت کردن ساندویچ گوشت گاو با پسر برگزیده تا عاشق بهترین دوستش شدن، چرا دامبلدور رون ویزلی رو برای خاموشگرش انتخاب کرد؟
  آلبوس دامبلدور توی وصیت‌نامه‌اش خاموشگر رو به رون بخشید...
 4. چرا نیوت اسکمندر شخصیت بهتری نسبت به هری است؟
  اینکه هری پاتر یکی از تاثیر گذارترین شخصیت های کتاب زمان ماست، غیر قابل انکار است. پس از اینکه در نقطه کانونی سری ای که پس از او نامیده شد قرار گرفت، دیگر کودکی نبود که او را نشناسد. با وجود اینکه مسائلی داشت، او انجامش داد. کامل نبودن بخشی از یک شخصیت خوب شدن است( هیچ کس مری سو1 ...
 5. گیاه شکارچی یا کوزه ای
  گونه های بسیار متنوعی از این گیاه در طبیعت وجود دارد و از بزرگترین گیاهان حشره خوارمحسوب می شود ارتفاع برخی از گونه های آن گاهی به 60 سانتی متر و گاهی بیشتر نیز می رسد .این گیاه خاص نواحی مردابی و لجن زارهاست و برای شکار حشرات دوبال از برگهای خود استفاده می کند .هر گیاه یک ساقه ...
 6. ناشناخته شده ترین عناصر هری پاتر و محفل ققنوس
  نکاتی که شاید هیچ وقت در پنجمین کتاب هری پاتر متوجه آن نشده اید را می توانید در این مقاله پیدا کنید. یک توضیح خوب برای همه ی کسانی که علاقه ای به کتاب «هری پاتر و محفل ققنوس» ندارند.
 7. 7 سوالی که باید در مورد جانوران شگفت انگیز:جنایات گریندل والد پرسید
  تریلر های جانوران شگفت انگیز سوالات زیادی را برای مخاطبان ایجاد کرده است.در این بین سوالاتی بیشتر از همه مطرح می شوند و سوالاتی تعجب برانگیزند. در اینجا 7 سوال مطرح شده است که به احتمال زیاد خواندن آنها پاسخ بعضی پرسش ها را می دهد!
 8. چرا هرمیون ریونکلاوی نیست؟
  دور از انتظار نیست که به هرمیون نگاه کنی و بپرسی چرا او در ریونکلاو نیست؟ به هرحال، او در همه ی کلاس هایش برترین بود، به نظر می رسید در مورد درس خواندن وسواس دارد و غالبا به عنوان درخشان ترین ساحره در سنش شناخته می شد. اگرچه برخلاف موفقیت های علمی اش، هرمیون گرنجر به معنای واقعی کلمه برای ریونکلاو مناسب نیست...
 9. ارجاع های «جنایات گریندل والد» به هری پاتر
  تریلر دوم «جانوران شگفت انگیز:جنایات گریندل والد» اخیرا منتشر شده است. که این تریلر، بیشتر از فیلم اول، اشاره به سری «هری پاتر» دارد ...
 10. پنج دلیل برای اینکه چرا به اسلیترینی بودن افتخار می‌کنم.
  اسلیترینی هستید؟ به گروه اسلیترین علاقه دارید؟ پنج دلیل برای افتخار به گروه اسلیترین را به قلم یک اسلیترینی و ترجمه‌ی دوریا بلک، یه اسلیترینی دیگر از دست ندهید.
 11. شش دلیل برای اینکه چرا به گریفندوری بودن افتخار می‌کنم.
  شما ممکن است بگویید که همین‌جوری هفت کتاب به افتخارات گریفندور اختصاص داده شده است. چرا ما باید ارزش‌های گریفندور را گرامی بداریم درحالی که آنان بهره‌ی عظیمی در برشمرده شدن داشته‌اند؟ گریفندور یک عنصر اساسی در سری کتاب‌های هری پاتر است و افراد زیادی را ترغیب کرده است تا بهترین ویژگی‌های هرماینی گرنجر، هری پاتر و رون ویزلی را سرمشق خود قرار دهند.
 12. ده چیزی که اسنیپ واقعا به آن‌ها علاقه داشت
  سوروس اسنیپ در دسته‌ی جادوگران شاد و خوشحال جایی ندارد، ولی نمی‌شود منکر آن شویم که او لیلی را واقعا دوست داشت. نه تنها لیلی بلکه...
 13. آیا نارنیا می تواند الهام بخشی بر هاگواتز بوده باشد؟!
  رولینگ بارها ایده ها و اسطوره هایی از کتاب های موردعلاقه اش قرض گرفته و طبق گفته ی خودش، نارنیا کتاب موردعلاقه ی زمان کودکی اش بوده است.
  آیا خانواده ی پونسی الهام بخش چهار بنیانگذار بودند؟
 14. قدرت عشق و مفهوم "روح" در هری پاتر
  همیشه افرادی هستند که بخواهند ما را آزار دهند و ما آسیب میبینیم. اما همیشه نمیتوانیم در بند دردهای گذشته باقی بمانیم، ما نیاز داریم تا اتفاقات گذشته را رها کنیم و زخم‌هایمان را التیام ببخشیم.
  روح ما می‌تواند به ما یاری برساند تا هرچه زودتر آسیب‌هایمان را فراموش کنیم و به کمک خودمان این قابلیت را دارد که وجودمان را جادو کند.
  اما قویترین جادو، جادوی عشق است که در وجود همه‌مان نهفته است. طلسمی است که باید آن را اجرا کنیم...
 15. شش دلیل برای اینکه چرا به ریونکلاوی بودن افتخار می کنم.
  ریونکلاو گروهِ قهرمانانی با ذهن آماده است. درحالی که تا الان کمی در سایه‌ی گریفیندور بوده است. اما ریونکلاو چیزهایی فراتر از شهرتش برای هوش دارد. گروه ریونکلاو همیشه پر از افرادی با افکاری باز و خلاقانه بوده که به روش های متفاوت خود را ثابت کردند. من از این که ریونکلاوی باشم به خود افتخار میکنم و ریونکلاوی بودن چیزی است که هرکسی آن را تجربه نمیکند.
بیشتر...
API: RSS | RDF | ATOM | OPML

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۳۹۹-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.