هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

هری پاتر و تالار اسرار

 دومین جلد از مجموعه هری پاتر با عنوان «هری پاتر و تالار اسرار» در 2 جولای 1998 در بریتانیا و در تاریخ 2 ژوئن 1999 در ایالات متحده آمریکا منتشر شد. بر حسب آمار و ارقام، از دومین جلد مجموعه هری پاتر بیش از 60 میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رفته است. این کتاب 18 فصل دارد و تعداد صفحات آن در نسخه های انگلیسی و آمریکایی به ترتیب 251 و 341 صفحه می باشد.

دریافت کتاب

هری پاتر سال اول تحصیلش را در هاگوارتز تمام کرده است و برای تعطیلات تابستانی مجدداً پیش دورسلی ها آمده است ولی ناسازگاری و بدرفتاری ها آنها با هری همچنان ادامه دارد. ارتباط هری با دوستانش قطع شده و درست زمانی که کم کم برای پایان تابستان و بازگشت به هاگوارتز آماده می شود، اخطاری از طرف یک موجود عجیب و جن مانند به نام دابی دریافت می کند که می گوید اگر هری پاتر امسال به هاگوارتز بازگردد، اتفاقات ناگواری رخ خواهند داد و همینطور هم می شود. سال دوم تحصیل هری در هاگوارتز همراه با زجر و وحشت دو چندان آغاز می گردد و اتفاقاتی عجیب از جمله ورود استاد مغرور و جدیدی به نام پروفسور گیلدروی لاکهارت، رفت و آمدهای مکرر یک روح به نام میرتل گریان به دستشویی دختران و رفتارهای غیر معمول خواهر رون ویزلی، جینی ، اما همگی از زمانی ناچیز به چشم می آیند که مشکلات واقعی شروع می شوند. یک چیزی یا یک کسی دانش آموزان هاگوارتز را تبدیل به سنگ می کند. آیا می تواند به خاطر رقابت کار دراکو مالفوی باشد؟ آیا می تواند مربوط به گذشته اسرار آمیز هاگرید باشد؟ آیا می تواند کار کسی باشد که بیش از همه در هاگوارتز به او مشکوک هستند یعنی خود هری پاتر؟
رولینگ به پایان رساندن کتاب «تالار اسرار» را خیلی دشوار می دید. او می ترسید کتاب دوم نتواند انتظارات بر آمده از کتاب «سنگ جادو» را برای خوانندگان کتاب برآورده کند. هنگامی که رولینگ طبق زمان بندی قبلی نسخه دستنویس کتاب دوم را برای «بلومزبری» فرستاد، پس از شش هفته تجدید نظر نسخه نهایی آن را تحویل گرفت. کتاب تالار اسرار به محض انتشار در بریتانیا، در آن هنگام در رتبه نخست پرفروش ترین کتاب ها قرار گرفت. تغییرات زیادی در مسیر چاپ و تجدید نظر این کتاب اعمال شده بود. در نسخه اولیه کتاب، ترانه ای از یک روح به نام «نیک تقریبا بی سر» وجود داشت که که درباره سرگذشت و وقایع مربوط به مرگ خود او بود. از آنجایی که ویراستار کتاب ارزشی برای این شعر قائل نبود، آن را از نسخه نهایی حذف کرد. متعاقباً این شعر به عنوان مطلبی جدید و اضافی در وبسایت خود جی.کی.رولینگ به صورت آنلاین منتشر شد. پیشینه خانوادگی دانش آموزی به نام «دین توماس» نیز از نسخه نهایی حذف شد چرا که خود رولینگ و ناشران به این نتیجه رسیدند که یک "انحراف غیر ضروری" از مسیر اصلی داستان بود. در دور اول چاپ ایرادات متعددی از سوی ناشران دیده شد که به نظر می رسید ناشی از برخی تغییرات خودسرانه آنها بوده باشند. این ایرادات خیلی زود در چاپ دوم رفع شدند.

* درج در لیست کتاب های برجسته کودکان (انجمن کتابخانه آمریکا ، 2000)

* درج در لیست کتاب های برتر سال برای جوانان بالغ (انجمن کتابخانه آمریکا ، 2000)

* درج در لیست انتخاب های نمونه ویراستاران (مجله بوک لیست، 1999)

* درج در لیست ده رمان برتر فانتزی برای نوجوانان (مجله بوک لیست، 1999)

* درج در لیست بهترین انتخاب های کودکان (انجمن بین المللی کتابخوانی، 2000)

* درج در لیست بهترین انتخاب های جوانان (انجمن بین المللی کتابخوانی، 2000)

* درج در لیست کتاب های برتر سال (هفته نامه پابلیشرز ویکلی، 1999)

* درج در لیست بهترین کتاب های سال (ماهنامه اسکول لایبرری ژورنال، 1998)

* برنده جایزه کتاب سال کودکان (جوایز سالیانه کتاب بریتانیا، 1998)

* درج در لیست کوتاه شده جایزه کودک گاردین (روزنامه گاردین، 1998)

* برنده جایزه کتاب اسمارتیزهای نستله – مدال طلایی (1998)

* برنده جایزه کتاب کودک (شورای هنرهای اسکاتلند، 1999)

* برنده جایزه کتاب کودک - شاخه اصلی و شاخه رمان های طولانی (اتحادیه گروه های کتاب کودکان، 1998)

* برنده جایزه کتاب نورث ایست (1999)

* برنده جایزه کتاب نورث ایست اسکاتلند (1998)


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.