هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

[index]

Ginny

از جادوگران®، فرهنگ نامه هری پاتر.

index | تغییرات اخیر | ویرایش این صفحه | تاریخچهٔ صفحه | تعویض به حالت مدیا ویکی

نسخهٔ قابل چاپ | تکذیب‌نامه‌ها | سیاست حفظ اسرار

فهرست مندرجات

جینورا«جینی» مالی ویزلی

" چیزهایی در مورد بزرگ شدن با فرد و جرج هست که باید به اندازه ی کافی به اعصابت مسلط باشی وگرنه ممکنه هر جور فکری بکنی "

جینی ویزلی به هری پاتر

" تو خوش شانسی "

جینی ویزلی به هری پاتر

سایر صفحات در مورد جینی

گفت و گوهای جینی و در مورد جینی ( کتاب های 1 تا 5 )

جی کی رولینگ و جینی

مقاله : چرا جینی ویزلی ؟

مقاله : برابری ها،بارگیری و خیانت

معنای اسم

اسم موروثی : جینروا مالی ویزلی ( نام میانی : )

معنای اسم کوچک : جی نورا فرم ایتالیایی وی نویر ( نسبتا زیبا ) است که نام همسر شاه ارتور بوده است . همچنین در ایتالیا شهر ژنو در سوییس را به این نام صدا میزنند.

معنای فامیلی : به عنوان ویزلی مراجعه کنید.

خانواده و دوستان

تولد : 11 اگوست 1981 ( مطابق با وب سایت جی کی رولینگ در 11 اگوست 2004 )

اصالت خون: خون خالص

مادر : مالی ( پریوت ) ویزلی

پدر : ارتور ویزلی

خانواده مادری

مالی وسیریوس به سبب یک وصلت با یکدیگر خویشاوند هستند.بنابراین شاید خانواده مالی در بعضی قسمت ها به پریویت ها که با نسل خانواده بلک وصلت کردند منسوب باشد . ( شجره نامه خانواده بلک و نوشته های من را نگاه کن )

خانواده پدری

سپتیموس و سدرلا ویزلی ( به شجره نامه خانواده بلک و نوشته های من را نگاه کن )

عمه ، خاله ، داییی ، عمو :

ویزلی : آرتور 2 برادر داشت که ما اسامی انها را نمیدانیم ( جی کی رولینگ ) . مطابق با گفته ی جو،پس از چندین نسل جینی تنها دختری است که در میان خاندان ویزلی متولد شد.بنابراین ما به این نکته میرسیم که ارتور هیچ خواهری نداشت.
پریوت : برادران مالی گیبون و فابیان پریویت
•نام خانوادگی نامعلوم :
o( دایی ) بیلیوس که مدتی پس از دیدن چیزمهیبی درگذشت.
oعمه موریل معروف ، صاحب کلاه پادشاهی که به دست جن ها ساخته شده بود و از قرار معلوم یک بوسه دهنده ی ماهر بود.

خویشاوندان :

مافلدا ، از جمله خویشاوندان ویزلی هاست که هرگز به عنوان نقشی از کتاب به وجود نیامد (جی کی رولینگ). پدر او نیز که یک ماگل حسابدار بود چنین وضعی داشت. برادر و خواهر :بیل,چارلی،پرسی ، فرد ،جرج برادران او و همچنین رون

شوهر : هری پاتر

فرزندان : جیمز سیریوس،البوس سوروس ،لیلی لونا

اطلاعات اضافی : سومین فرزند و تنها دختر مالی و ارتور ویزلی . جینی تنها دختری است که در میان چندین نسل از ویزلی ها به دنیا امد.( جی کی رولینگ ) محل زندگی در کودکی : بارو،نزدیک خیابان اوتری،کرچوول،دوون

مورد علاقه : ارنولد

ظاهر

رنگ چشم : قهوه ای روشن ( ح.ا.3 )

رنگ مو : روشن،قرمز اتشین،بلند مانند یال اسب

ساخت : اختلاف جزیی با ویزلی ها ( مانند دوقولو ها نسبت به رون )

ویژگی های منحصر به فرد : هنگامی که دهانش بسته است ، تشابه او به فرد و جرج کاملا مشهود است ( م.ق.33 )

هاگوارتز

نخستین سال :1996

گروه : گریفیندور

کوییدیچ : جستجو گر برای گریفیندور در سال 1995-1996 بعد از اولین مسابقه . مدافع در سال 1996-1997 ( ش.د.11 ). همچنین زمانی که اسنیپ هری را بازداشت کرد ، جانشین او شد ( ش.د.24 )

تشکیلات و ارتباطات : ارتش دامبلدور،او به دلیل کارش روی زاخاریس اسمیت که توسط هوریس اسلاگهورن دیده شد ، به عنوان برگزیده به مهمانی او دعوت شد.

رابطه : میشاییل کورنر،دین توماس،هری پاتر ( ش.د.24 )


مهارت ها و غیره

چوب : نامعلوم

مهارت ها : حتی فرد و جرج هم به دلیل قدرت او و به خصوص جذابیت او معروفند. همچنین اشعار او ( همانند همانی که در روز ولنتاین برای هری خواند ) زیباست.به علاوه جینی تنها شخصی است که هری میشناسد ( مانند خودش ) که به تسلط ولدمورت درآمد و زنده ماند تا با هری در ارتباط باشد.جینی همچنین استعداد بازیگری بالقوه ای دارد.مانند توانایی اش در متقاعد کردن دختر ها.او همچنین عهده دار منفجر کردن بمب های کود حیوانی خارج از اشپزخانه خانه ی گریموالد و اتاق امبریج بود.

زبان : جینی یک نیست

یادداشت : عنوان ارتش دامبلدور را او انتخاب کرد.

دوره زندگی : بهد از هاگوارتز ، جینی یک ستاره کوییدیچ برای تیم هالی هد هارپینز شد.بعد ها با

اضافه شدن وظیفه ی همسری و مادری او به عنوان گزارشگر ارشد کوییدیچ برای دیلی پرافت انتخاب شد.

اطلاعات اضافه از جینی نوشته شده به وسیله ی استیو وندر آرک

جینی جوان ترین وتنها دختر ارتور و مالی ویزلی و نخستین دختری است که در چندین نسل خانواده ویزلی متولد شده است ( جی کی رولینگ ).اگر چه او کمتر از حد انتظار با خانواده اش سازگاری داشت ولی پرقدرت و نسبتا محبوب بود.

او نگران رفتن به هاگوارتز بود و در نخستین سال حظورش سراسر استرس بود ، که می توان به تصرف شدنش به وسیله ی تام ریدل و اجبار برای باز کردن تالار اسرار اشاره کرد. سرانجام در پایان سال او به تالار اسرار برده شد با نیت این که او قربانی افکار شوم دفترچه خاطرات ریدل شود،تا زمانی که هری ان را - که یک جانپیچ بود - با نیش باسیلیسک اسلیترین نابود وجینی را ازاد کرد.

در اولین ملاقات او با هری،هری تقریبا او را در اغوش گرفت . و مطابق با گفته ی او این یک جذابیت رمانتیک بود که او هرگز فراموش نکرد.رابطه های جینی با میشاییل کورنر و دین توماس ادامه نداشت و سر انجام مورد توجه هری قرار گرفت.انها شروع خوبی داشتند،اگرچه که در مدت یک سالی که هری در جستوجوی جانپیچ های باقی مانده ی ولدمورت بود از هم جدا بودند و به همین دلیل ان هاپس از ترک هاگوارتز با هم ازدواج کردند.

جینی غیر قابل پیشبینی و بسیار خونگرم است.او یک بار در جایی به هری گفت که" اگر به اندازه کافی صبر داشته باشی"" تقریبا " همه چیز ممکنه و همیشه چیزی را دنبال کن که به ان عقیده داری حتی اگر مدام بشنوی که خیلی جوونی یا با مخالفت مادرت روبرو بشی . جینی همچنین هر دو باری که هری قصد رفتن به وزارت را داشت یا زمانی که ولدمورت قصدش را برای حمله به هاگوارتز اعلام کرده بود برای کمک به انها با مخالفت روبرو شد.او تقلید کار ماهری است ، به طوری که می تواند ادای هرکسی از آمبریج گرفته تا فلور و حتی رون را در اورد.

ششمین سال حظور او در هاگوارتز بیشتر به یک کابوس شبیه بود . هنگامی که سوروس اسنیپ به عنوان مدیر هاگوارتز انتخاب شد و ماگل ها متوجه حظور مرگخواران در مقام استادی هاگوارتز شدند ، به سرعت دانش اموزانشان را از هاگوارتز خارج کردند.هنگام تعطیلات عید پاک بود که مرگ خواران متوجه شدند که رون مریض نیست و یک اسپاتر گرویت در داخل نخت خوابیده و کل خانواده به خانه ی عمه موریل که جای امنی بود نقل مکان کرده بودند.

هنگام جنگ هاگوارتز جینی به دلیل اینکه زیر سن قانونی بود به فکر رفتن به اتلق ضروریات افتاد. زمانی که هری به اتاق ضروریات برای جستجوی کلاه ریونکلا احتیاج داشت،جینی به او پیوست.بعدها زمانی که او به وسیله ی بلاتریکس مورد حمله قرار گرفت ، مادرش طلسم را برگرداند و فامیل روانیش را کشت.

جینی پس از ترک هاگوارتز بازی کوییدیچ را در سطح پیشرفته در تیم هالی هد هارپینز ادامه داد . ولی بعدها او ازمقام ارشدی کوییدیچ دیلی پرافت کناره گیری و تسویه حساب کرد،زیرا می خواست بیشتر برای خانواده اش وقت بگذارد و از ان ها مراقبت کند.جینی و هری سه بچه به نام های : جیمز سوروس،البوس سیریوس و لیلی لونا دارند که موجب سربلندی خانواده و پدر بزرگ و مادربزرگ هایشان شدند.

200.267

جینی در فیلم

بازیگر نقش جینی در فیلم ها بونی رایت است .منبع : Ginny

برگرفته از «http://www.jadoogaran.org/modules/mediawiki/index.php/Ginny»

این صفحه ۴٬۶۲۰ بار دیده شده است. این صفحه آخرین بار در ۰۹:۴۵, ۱۹ فوریه ۲۰۰۸ تغییر کرده است. محتویات تحت اجازه‌نامهٔ جادوگران® در دسترس است.


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.