هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

[index]

Lexicon

از جادوگران®، فرهنگ نامه هری پاتر.

index | تغییرات اخیر | ویرایش این صفحه | تاریخچهٔ صفحه | تعویض به حالت مدیا ویکی

نسخهٔ قابل چاپ | تکذیب‌نامه‌ها | سیاست حفظ اسرار

در حال تکمیل توسط هری پاتر و پروفسور کویریل

(!)

صفحه Lexicon از فرهنگ نامه هری پاتر هنوز ناقص است. شخصی که نامش در بالای صفحه است در حال ویرایش این صفحه است. لطفا در صورت دیدن ایراد به جای تغییر در این صفحه در تاپیک بحث در مورد فرهنگ نامه به این شخص اطلاع دهید.


کمک/ راهنمایی

درباره سایت انگلیسی فرهنگ نامه هری پاتر (www.hp-lexicon.org)

توضیحی درباره سیاست نویسندگان سایت در مورد مطالب منتشر شده

سایت لکسیکن میکوشد تا فقط مطالبی را در بخش های دایرت المعارف خود منتشر کند که کاملا واقعیت محض باشند. سایت لکسیکن به شدت به این فهرست منابع واقعیت محض خود پایبند است.

اگر در لکسیکن اشتباهی رخ دهد، ما فورا آن اشتباه را میپذیریم، و برای تصحیح آنها پیش قدم میشویم، و اگر لازم بود توضیح داده و عذرخواهی میکنیم.

سایت لکسیکن اطلاعات «درز کرده» را از طرف هر کسی که قصد داشته باشد آنها را به صورت محرمانه و مخفی اطلاع دهد نخواهد پذیرفت و دنبال چنین اطلاعاتی نیست و کسی را هم تشویق به جمع آوری آنها نمیکند. اگر به هر دلیلی به این باور برسیم که اطلاعاتی تصادفی یا به صورت خیانت در امانت لو رفته است، آنها را منتشر نخواهیم کرد.

سایت لکسیکن میکوشد که مطالب آن همواره صحت داشت و به روز باشند. مساله کسانی که اطلاعات را افشا میکنند به قضیه اطلاعاتی که صحت آنها را میدانیم ارتباطی ندارد.

سایت لکسیکن به جی کی رولینگ و طرفداران وی در بالاترین درجه احترام میگذارد. احترام به رولینگ برای ما بیشترین اهمیت را دارد، و همینطور اعتماد به خوانندگانمان. ما هر کاری را که در حد قدرتمان باشد برای کسب و نگهداری این احترام انجام خواهیم داد.

افراد فعال در سایت انگلیسی فرهنگ نامه هری پاتر

«میخوام حقوقمو زیاد کنی، دامبلدور»
- هوریس اسلاگهورن (ش.د.4)

«دو برابر هیچی هنوزم هیچیه»
- سایرانو جونز، «مشکل با قبایل»

افراد فعال در سایت لکسیکن اخیرا افزایش یافته اند و حالا شامل افراد زیر میشوند:

 • استیو واندر آرک (SVA) کسی است که خالق، رییس نویسندگان و مدیر اصلی سایت است. آدرس ایمیلش steve[AT]hp-lexicon.org است. وی کار روی فرهنگ نامه لکسیکن را از سال 2000 به صورت یک سایت خیلی کوچک شامل تعداد کمی فهرست آغاز کرد. او تنها کسی است که طرح های گرافیکی را کشیده و بیشتر متن فعلی 700 صفحه ای فرهنگ نامه را نیز او نوشته است. استیو همچنین یک نویسنده با سبک آزاد، یک کارگردان تیاتر، یک متخصص کتاب خانه های دیجیتالی و یک سخنگوی عمومی نیز هست.
 • پنی لینسن مایر مسوول بررسی ایمیل ها و میدیریت پروژه است. وقتی به لکسیکن ایمیل میزنید. معمولا بیشتر این پنی است که به آن جواب میدهد. آدرس ایمیل او penny[AT]hp-lexicon.org است ولی ارسال ایمیل به info[AT]hp-lexicon.org نیز به ایمیل او میرود.
 • میشل ورلی سردبیر لکسیکن است. معمولا گرفتاری او در زندگی روزمره زیاد است، و زمان زیادی غیبت دارد. بسیاری از به روز شدن های سریع سایت بعد از انتشار کتاب پنجم به کمک او انجام شده است. میشل نویسنده قسمت های جادو و راهنمای خواننده در سایت است. آدرس ایمیل او michele[AT]hp-lexicon.org است.
 • جاش سانتیلی دستیار استیو در کار نویسندگی است. جاش در استرالیا زندگی میکند در نتیجه برای گفتگوی آن لاین با استیو باید دیر وقت نیمه شب تماس بگیرد، ولی چون استیو معمولا تا دیر وقت بیدار است این مساله زیاد مشکل ساز نیست. جاش ویرایش های بسیاری را در فرهنگ نامه انجام داده است. وی همچنین مسوول گذاشتن و ویرایش صفحات FLOO است. به روز شد: جاش در حال حاضر تصمیم گرفته به دلیل رسیدگی به درس های خود از سایت غیبت کند. دلمان برای وی تنگ خواهد شد.
 • لیزا بونکر نیز یکی دیگر از سردبیران لکسیکن است. لیزا نیز مانند استیو یک کتابدار است در نتیجه این دو با هم در مورد منابع گفتگو میکنند که کمی نیز ترسناک است. لیزا مشخصا صفحات مربوط به شخصیت ها را ویرایش میکند، ولی همراه با میشل به عنوان مشاور طراحی سایت لکسیکن نیز عمل میکند. لیزا نویسنده سایت های مادام اسکوپ و قلم پر سریع نیز هست. این دو سایت جزو سایت های گروه شبکه جادوگری FLOO هستند. وبلاگ لیزا پاتر مادام پینس است. ایمیل او در این سایت lisa[AT]hp-lexicon.org است.
 • کیپ کارتر ارشد ناظران انجمن های لکسیکن است. توانایی جالب او در کار با هم انسان ها و هم کامیپوتر ها باعث شده انجمن لکسیکن تبدیل به یکی از بهترین انجمن های هری پاتری در اینترنت شود. ایمیل کیپ در لکسیکن kip[AT]hp-lexicon.org است.
 • دنیس پروکتور دستیار کیپ است. او به اندازه کیپ با استعداد بوده و و خیلی دوست داشتنی است به طوری که دیدار با او برایتان خیلی دوست داشتنی است. مگر اینکه شما یکی از ترول های انجمن باشید در این صورت یکی از خطرناکترین انسان هایی است که امکان دارد با او دیدار کنید. دنیس و کیپ در یک کلمه باور نکردنی هستند. لکسیکن خیلی خوش شانس بوده که افرادی مثل این را در گروه مدیران خود دارد. ایمیل دنیس denise[AT]hp-lexicon.org است.
 • بلیندا هابز نویسنده بخش راهنمای سایت جی کی رولینگ در فرهنگ نامه است. خلاقیت و ذوق بلیندا باعث شده که او بهترین راهنمای سایت جی کی رولینگ را که میتوان یافت بنویسد. بل همچنین مدیریت صفحه شبکه جادوگری را نیز بر عهده دارد و در کارهای بی شماری نیز در فرهنگ نامه کمک میکند. ایمیل او belinda[AT]hp-lexicon.org است.
 • جان کیرنز وی درست بعد از انتشار کتاب شاهزاده دو رگه به جمعِ افراد فعال اضافه شد تا کمک کند اطلاعات جدید فوران کرده بعد از انتشار کتاب را قرار دهیم. جان در تیاتر به عنوان مسوول صحنه کار میکند. او خوب مینویسد و استعداد خیلی خوبی در زمینه کاتالوگ نویسی و فهرست گذاری دارد. فرد خیلی خوبی برای این کار است. ایمیل وی john[AT]hp-lexicon.org است.
 • کلینت هیگن در سال 2005 به گروه اضافه شد تا مسوولیت صفحه تورهای لکسیکن را بر عهده بگیرد. وی همچنین کد نویس برجسته ما نیز هست. او همیشه در جایی پروژه ای در دست دارد، پس منتظر خبرهای جدید باشید! او عمری است که لاتین تدریس میکند پس ممکن است عاشق سینه چاک «آگریپا» باشد. ایمیل او clint[AT]hp-lexicon.org است.
 • پاولا هال در پایان سال 2005 به گروه پیوسته است، تعدادی از انشاهای پنی و استیو را باز نویسی کرده و خیلی های دیگر را نیز خودش نوشته است. اگر میخواهید لکسیکن انشایی را که نوشته اید در سایت قرار دهد پاولا کسی است که باید انشا را برای او بفرستید. آدرس ایمیل او paula[AT]hp-lexicon.org است.

منبع:The Harry Potter Lexicon 

برگرفته از «http://www.jadoogaran.org/modules/mediawiki/index.php/Lexicon»

این صفحه ۲٬۸۱۷ بار دیده شده است. این صفحه آخرین بار در ۰۹:۲۴, ۷ مارس ۲۰۰۸ تغییر کرده است. محتویات تحت اجازه‌نامهٔ جادوگران® در دسترس است.


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۳۹۹-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.