هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

[index]

O

از جادوگران®، فرهنگ نامه هری پاتر.

index | تغییرات اخیر | ویرایش این صفحه | تاریخچهٔ صفحه | تعویض به حالت مدیا ویکی

نسخهٔ قابل چاپ | تکذیب‌نامه‌ها | سیاست حفظ اسرار
رده‌های صفحه: Wizard people


A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z

فهرست مندرجات

جادوگرها، ساحره ها و موجودات: O



اُکبای، ایدریس (Oakby, Idris)

(1985- 1872)

بنیان گذار سجاف (سازمان جانبداری از فشفشه ها). جادوگر ماه سایت رولینگ در اکتبر 2006. مشخص نیست که ایدریس یک ساحره است یا فشفشه.




اوبلانسک، آقا (.Oblansk, Mr)

کارمند وزارتخانه

وزیر سحر و جادوی کشور بلغارستان که فاج او را آقای اوبلانسک معرفی کرد. ولی ممکن است این نام واقعی او نباشد چون فاج در تلفظ آن مشکل داشت و ممکن است آن را درست نفهمیده باشد (ج.آ.8).


آدپیک، وینکوس (Oddpick, Winkus)

نویسنده سرمقاله «چرا جن ها نمی توانند مانند جن های خانگی باشند؟» در روزنامه پیام امروز، پس از آشوب در چیپینگ کلادبری (پ.ا).


اودو (Odo)

رجوع شود به اسامی بدون نام خانوادگی


اوگدن (Ogden)

جنسیت نامعلوم.
ما احتمال می دهیم که سازنده ویسکی آتشین اوگدن یک شخص واقعی باشد. چون می دانیم که حداقل یک خانواده جادوگری با نام اوگدن وجود دارد (زیر را ببینید.)


اوگدن، باب (Ogden, Bob)

کارمند وزارتخانه 

«مرد کوتاه و خپلی» که برای سازمان اجرای احکام جادویی کار می کرد (ش.د.10). عینک اوگدن آنقدر ضخیم بود که چشم هایش را شبیه به یک خال کوچک می کرد. دامبلدور در طول جستجویش درباره خانواده تام ریدل با اوگدن گفتگو کرده بود؛ ارتباط اوگدن با خانواده گونت به کارش در وزارتخانه مربوط بود ش.د.10).


اوگدن، تیبریوس (Ogden, Tiberius)

کارمند وزارتخانه  

عضو کهنسال ویزنگاموت که در اعتراض به انتصاب دولورس آمبریج به عنوان اولین بازرس عالی رتبه هاگوارتز استعفا داد (م.ق.15)؛ دوست پروفسور تافتی از مسئولین برگزاری امتحانات جادوگری (م.ق.31).


اوگ (Ogg)

رجوع شود به اسامی بدون نام خانوادگی.


اوگلتورپ، دانبار (Oglethorpe, Dunbar)

کوییدیچ کارت شکلات قورباغه ای

(تاکنون- 1968)

رئیس اتحادیه کوییدیچ برای مدیریت و بهبود لیگ بریتانیا (fw).


اوهیر، دارن (O'Hare, Darren)

کوییدیچ کارت شکلات قورباغه ای

دروازه بان تیم شاهین کن میر، 1960-1947؛ ابداع کننده آرایش حمله شاهین وار. در توصیف تیم هایدلبرگ هریرز گفته بود: «به سرسختی اژدها، با هوش و ذکاوتی دوچندان». اوهیر کاپیتان تیم ملی ایرلند بود (ک.ز.8).


اولاف (Olaf)

رجوع شود به اسامی بدون نام خانوادگی.


اُلدریج، چانسی (Oldridge, Chauncey)

پزشکی کارت شکلات قورباغه ای

(1379-1342)

جادوگری که اولین قربانی شناخته شده آبله اژدهایی بود (fw). (هرچند در قرن 12 گانیلدا نین بخاطر ابتلا شدن به آبله اژدهایی یک بازی کوییدیچ را از دست داد (ک.ز.3)). اُلدریج جادوگر ماه سایت رولینگ در ژولای 2005 بود.


اولیفانت، گاندولین (Oliphant, Gondoline)

موجودات جادویی کارت شکلات قورباغه ای

(1799- 1720)

مشهور به مطالعه در مورد زندگی و عادت های غول های کوهستان. در حین یادداشت برداشتن در کاتسوولدز، با ضربه چماق غول ها به قتل رسید. اولیفانت جادوگر ماه سایت رولینگ در آپریل 2005 بود.

گاندولین همان گاندولا (قایق ونیزی) در زبان ایتالیایی است؛ همچنین عنوان شعری سروده آلونزو لویس در سال 1831.
اولیفانت یک نام خانوادگی اسکاتلندی است و شکل قرون وسطایی کلمه elephant (فیل).


اولرتون، بارنابی (Ollerton, Barnaby)

دسته جارو تجارت

بارنابی اولرتون (به همراه برادرانش بیل و باب) شرکت جاروسازی پاک جارو را در سال 1926 تأسیس کرد. دسته جاروی آنها، اولین دسته جاروی مسابقه بود که در سطح انبوه تولید شد و بازار را تغییر داد (ک.ز.9).


اولرتون، بیل (Ollerton, Bill)

دسته جارو تجارت

بیل اولرتون (به همراه برادرانش بارنابی و باب) شرکت جاروسازی پاک جارو را در سال 1926 تأسیس کرد. دسته جاروی آنها، اولین دسته جاروی مسابقه بود که در سطح انبوه تولید شد و بازار را تغییر داد (ک.ز.9).


اولرتون، باب (Ollerton, Bob)

دسته جارو تجارت

باب اولرتون (به همراه برادرانش بارنابی و بیل) شرکت جاروسازی پاک جارو را در سال 1926 تأسیس کرد. دسته جاروی آنها، اولین دسته جاروی مسابقه بود که در سطح انبوه تولید شد و بازار را تغییر داد (ک.ز.9).


اولرتون، گیفورد (Ollerton, Gifford)

موجودات جادویی کارت شکلات قورباغه ای

(1441- 1390)

غول کش مشهور؛ که غول حلقه سنگی آپر بارنتون را کشت (fw).


اولیوندر، آقا (.Ollivander, Mr)

تجارت

مرد عجیبی که مغازه اولیوندر را در کوچه دیاگون اداره می کند. خصوصیت برجسته او چشم های ماه مانند و ترسناک است (س.ج.5). او بهترین چوبدستی ساز در بریتانیا و بسیار مورد احترام است. اولیوندر هر چوبدستی که فروخته است را بیاد دارد و از مردم با بیان خصوصیات چوبدستی شان استقبال می کند. در مسابقات سه جادوگر، آقای اولیواندر فراخوانده شد تا سنجش چوبدستی ها را انجام دهد (ج.آ.18). اولیوندر در اولین هفته های جنگ دوم جادوگری (اواخر ژوئن یا اوایل ژولای 1996) ناپدید شد. مشخص نبود که اولیوندر به اختیار خود آنجا را ترک کرده است یا نه. مغازه اش خالی بود و هیچ نشانه ای از درگیری در آن نبود (ش.د.6).

بعداً مشخص شد که اولیواندرز توسط ولده مورت ربوده شده است. ولده مورت او را دزدیده بود تا درباره چوبدستی هری از او اطلاعات بگیرد (ی.م.5). وقتی هری، رون و هرمیون توسط «قاپ زن ها» دستگیر و به عمارت مالفوی برده شدند، توانستند اولیوندرز و لونا را نجات دهند (ی.م.23).


اونا (Oona)

رجوع شود به اسامی بدون نام خانوادگی.


منبع: Wizards O

برگرفته از «http://www.jadoogaran.org/modules/mediawiki/index.php/O»

این صفحه ۲٬۱۹۴ بار دیده شده است. این صفحه آخرین بار در ۱۲:۴۴, ۱۷ نوامبر ۲۰۰۷ تغییر کرده است. محتویات تحت اجازه‌نامهٔ جادوگران® در دسترس است.


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.