هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

[index]

Potions-a

از جادوگران®، فرهنگ نامه هری پاتر.

index | تغییرات اخیر | ویرایش این صفحه | تاریخچهٔ صفحه | تعویض به حالت مدیا ویکی

نسخهٔ قابل چاپ | تکذیب‌نامه‌ها | سیاست حفظ اسرار
رده‌های صفحه: Magic potions


فهرست مندرجات

دانش نامه معجون ها: A


A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z

آقونیطون (Aconite)(س.ج.8)
گیاهی به شدت سمی (به همین دلیل نام دیگرش wolfsbane یعنی گرگ خفه کن است). نام دیگرش monkshood یعنی کلاه راهب است چون شکل گل هایش تا حدودی شبیه به کلاه ردای راهبان است. در دانش نامه گیاهان جادویی نوشته اسکات کانینگهام نوشته شده است که یک نام محلی برای این گیاه بسیار سمی، Dumbledore's Delight به معنی «شعف دامبلدور» است.
کتاب «آقونیطون: راز قرون وسطی» نوشته الیاس پیترز داستانی است که خواندن آن توصیه می شود. هم بخاطر اینکه داستانی خیلی زیبایی ست و هم بخاطر اینکه جنبه های مثبت و خطرناک این گیاه را به خوبی نشان داده است. در این داستان یک گیاه شناس به نام برادر کادفائل از این گیاه در ساختن یک روغن برای ماساژ مفاصل دردناک استفاده کرده است، که اگر خورده شود یا از راه خراشی روی پوست وارد بدن شود، مرگبار خواهد بود.


زهر آکرومانتولا (Acromantula venom)تقریباً غیر ممکن است که از یک آکرومانتولای زنده گرفته شود و کمی بعد از مرگ آکرومانتولا خشک می شود، بنابراین یک شیشه آن 100 گالیون ارزش دارد (ش.د.22).


معجون افزایش سن (Ageing Potion)مواد تشکیل دهنده: نامعلوم
تأثیر: باعث می شود سن شخصی که آن را می خورد بیشتر شود. هرچه معجون بیشتری بخورد، سن شخص بیشتر می شود.


عشقینه (Amortentia)مواد تشکیل دهنده: نامعلوم (ولی معجون عشق را ببینید.)
amor در لاتین به معنی «عشق» + tempto در لاتین به معنی «سعی در تحت تأثیر قرار دادن یا ور رفتن با چیزی».
تأثیر: قوی ترین معجون عشق در جهان (ش.د.9)؛ بحث درباره تأثیرات را در معجون عشق را ببینید.

  • از رنگ صدفی پرتلألو خاص و بخارش که با حالت مارپیچی خاصی بالا می رود شناخته می شود. معجون برای افراد مختلف بوی متفاوتی دارد که به چیزی که افراد را جذب می کند بستگی دارد (ش.د.9)
  • بویی که هرمیون و هری در کلاس معجون ها از این معجون حس می کنند، بیان شده است (ش.د.9)

پادزهرها (Antidotes)مواد تشکیل دهنده: متفاوت است، ولی معمولاً مهرگیاه یکی از آنهاست.
برای بیشتر زهرها و معجون ها، پادزهر وجود دارد.

  • دانش آموزان سال چهارم در کلاس معجون ها، پادزهرها را مطالعه می کنند؛ اسنیپ اول سال به این موضوع اشاره می کند که ممکن است قبل از کریسمس یکی از اعضای کلاس را مسموم کند تا ببیند پادزهری که درست کرده موثر است یا نه (ج.آ.15).
  • حداقل یک پادزهر برای مقابله با اثرات محلول راستی وجود دارد

صفرای آرمادیلو (Armadillo bile)در معجون تیزهوشی به کار برده می شود (ج.آ.27)


تخم منجمد شده خاکسترگردان (Ashwinder eggs, frozen)واقعاً با ارزش است. بعنوان یک ماده تشکیل دهنده در معجون عشق بکار می رود و به تنهایی برای درمان مالاریا خورده می شود. این کاربردها کاملاً بجا هستند چون تخم های خاکسترگردان بسیار قابل اشتعالند و اگر به سرعت منجمد نشوند می توانند در عرض چند دقیقه یک خانه را به آتش بکشند (ج.ش)


سوسن سفید (Asphodel)ریشه پودر شده سوسن سفید در شربت زندگی فلاکت بار استفاده می شود (س.ج.8). این گیاه بصورت سنتی با زندگی پس از مرگ و دنیای زیرین در ارتباط است.


منبع: Potions-a

برگرفته از «http://www.jadoogaran.org/modules/mediawiki/index.php/Potions-a»

این صفحه ۴٬۷۶۷ بار دیده شده است. این صفحه آخرین بار در ۱۴:۱۰, ۸ ژانویه ۲۰۰۹ تغییر کرده است. محتویات تحت اجازه‌نامهٔ جادوگران® در دسترس است.


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.