هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

[index]

Potter

از جادوگران®، فرهنگ نامه هری پاتر.

index | تغییرات اخیر | ویرایش این صفحه | تاریخچهٔ صفحه | تعویض به حالت مدیا ویکی

نسخهٔ قابل چاپ | تکذیب‌نامه‌ها | سیاست حفظ اسرار
رده‌های صفحه: Wizard people | P

خانواده هری پاتر

تصویر:potter-family-cc.jpg

بر طبق گفته های دامبلدور، دورسلی ها تنها خویشاوندان زنده هری پاتر هستند (س.ج.1). درباره بقیه خاندان اطلاعات داریم، ولی بسیار ناچیز است. این شجره نامه خاندان است:

خانواده پاتر: درباره این بخش از فامیل اطلاعات کمی داده شده است. هری یکی از پدربزرگ هایش را در میان جمعیت درون آینه نفاق انگیز دید، ولی ما بیشتر از این چیزی نمی دانیم. به نظر می رسد که همه خانواده پاتر جادوگر بوده اند، و همه مرده اند (س.ج.12). رولینگ به ما گفته است که چیز شومی درباره مرگ والدین پدر هری وجود ندارد. (TLC)

سیریوس بلک در سن 16 سالگی از خانه فرار کرد و به خانه والدین جیمز آمد. سیریوس در جایی می گوید که والدین جیمز او را مثل «پسر دومشان» پذیرفتند (م.ق.6) و این نشان می دهد که جیمز تنها پسر آنها بوده است.

چارلوس پاتر: شجره نامه خانواده بلک که توسط رولینگ ارائه شده است، شخصی به اسم چارلوس پاتر را نشان می دهد که با دورئا بلک (1977-1920)، یکی از نوه های فینیاس نایجلوس بلک ازدواج کرده است و صاحب یک پسر (بی نام) شده است.

بعید است که چارلوس پدربزرگ هری بوده باشد چون جو گفته است: «والدین جیمز سالخورده بودند، و وقتی جیمز به دنیا آمد پا به سن گذاشته بودند. به همین دلیل است که یک فرزند بیشتر نداشته اند. پسری نازپرورده و به دلیل دیر به دنیا آمدنش مثل یک گنج. آنها حتی در مقیاس جادوگری هم خیلی پیر بودند و مردند.» دورئا در هنگام مرگ فقط 57 سال داشت.

خانواده اونز: لی لی اونز خواهری داشت به نام پتونیا اونز. لی لی یک ساحره مشنگ زاده بود. پتونیا با نفرت از خواهرش و رفتار تشویق آمیز پدر و مادرش در قبال توانایی های جادویی لی لی بزرگ شد. پتونیا با ورنون دورسلی ازدواج کرده است.

خانواده دورسلی: ورنون دورسلی کاملا مشنگ است و هیچ کاری با مسائل مربوط به جادو ندارد. تا جایی که می دانیم خانواده او شامل خودش، همسرش پتونیا، پسر لوسشان دادلی، و خواهرش مارجوری (عمه مارج) است.

خانواده پاتر از دیدگاه دورسلی ها: روشن نیست که این موضوع از کجا سرچشمه می گیرد ولی دورسلی ها فکر می کنند که جیمز پاتر بیکار بوده است. ورنون او را «بی مصرف» می خواند و مارج با بدجنسی آنها را دائم الخمر و باری به هر جهت می داند و می گوید آنها صاحب فرزندی شدند که لایقش بودند. رولینگ گفته است که جیمز پاتر آنقدر ثروتمند بوده است که احتیاج به کاری با مزد خوب نداشته است پس ورنون و مارج یا اشتباه می کنند یا این حرف را از خودشان درآورده اند.


صفحه های مربوط:

جیمز پاتر

لی لی (اونز) پاتر


منبع: Potter

برگرفته از «http://www.jadoogaran.org/modules/mediawiki/index.php/Potter»

این صفحه ۲٬۹۰۲ بار دیده شده است. این صفحه آخرین بار در ۱۳:۴۹, ۲ نوامبر ۲۰۰۷ تغییر کرده است. محتویات تحت اجازه‌نامهٔ جادوگران® در دسترس است.


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.