هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

[index]

V

از جادوگران®، فرهنگ نامه هری پاتر.

index | تغییرات اخیر | ویرایش این صفحه | تاریخچهٔ صفحه | تعویض به حالت مدیا ویکی

نسخهٔ قابل چاپ | تکذیب‌نامه‌ها | سیاست حفظ اسرار
رده‌های صفحه: Wizard people


A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z

فهرست مندرجات

جادوگرها، ساحره ها و موجودات: Vوابلاتسکی، کاساندرا (Vablatsky, Cassandra)

پیشگویی نویسنده کارت شکلات قورباغه ای
(1997-1894)

پیشگوی معروف و نویسنده کتاب مه زدایی آینده (ز.آ.4).

کاساندرا= (در اساطیر) دختر پریام و هکوبا بود که از طرف آپولو به او قدرت پیشگویی داده شد، ولی وقتی خواستگاری او را رد کرد، آپولو او را نفرین کرد که هیچ کس پیشگویی هایش را باور نکند.

وابلاتسکی=گرفته شده از مادام هلنا بلاواتسکی، 1891-1831، کسی که ایده های فلسفی شرق را به غرب برد و انقلاب عرفانی را پایه گذاری کرد.


ویزی (Vaisey)

اسلیترین کوییدیچ

اسلیترین، مهاجم تیم کوییدیچ اسلیترین در سال 1997-1996بود، ولی قبل از بازی با تیم گریفیندور به وسیله یک بازدارنده مجروح شد (ش.د.14).


ونس، املاین (Vance, Emmeline)

محفل ققنوس
(1996-؟)

عضو محفل ققنوس، هم در دهه 1970 و هم در دهه 1990. او یکی از نگهبانان پیشتاز برای اسکورت هری از شماره 4 پریوت درایو به شماره 12 میدان گریمولد بود (م.ق.3، م.ق.9) که به صورت یک ساحره موقر با شال سبز زمردی توصیف شده بود.

در هفته های اول جنگ جادوگری دوم (اواخر ژوئن یا اوایل ژولای 1996) «به طرز فجیعی» توسط مرگ خوارها به قتل رسید (ش.د.1سیوروس اسنیپ در زمان صحبت با بلاتریکس ادعا کرد که او املاین را لو داده است (ش.د.2). قتل در نزدیکی شماره 10 خیابان دانینگ در لندن (مقر نخست وزیری) اتفاق افتاد (ش.د.1).

املاین=شکل خودمانی اسم اِما در قرون وسطی. و همچنین نام شخصیت اصلی داستان اِما نوشته جین آستین که داستان مورد علاقه رولینگ است.


رومیلدا، وین (Vane, Romilda)

گریفیندور
(تاکنون- 1982)

گریفیندور 1993تا 2000

یک «دختر گستاخ با چشم های درشت مشکی، چانه برآمده و موی بلند مشکی» (ش.د.7). رومیلدا، به همراه یک گروه از دختران فوق العاده سبک مغز، در امتحان ورود به تیم کوییدیچ گریفیندور در سال ششم هری شرکت کردند فقط بخاطر اینکه هری کاپیتان تیم بود (ش.د.11). مدتی بعد، او یک معجون عشق قوی را به یک بسته شکلات اضافه کرد و آن را به هری داد. رون به اشتباه شکلات ها را خورد و نتایج مضحکی به بار آورد (ش.د.18).


وکتور، سپتیما(؟) (Vector, Septima)

کادر هاگوارتز

استاد درس ریاضیات جادویی در هاگوارتز (ز.آ.12، ج.آ.13، ش.د.24).

اسم اول پروفسور وکتور در طرح رولینگ برای نوشتن زندانی آزکابان آمده است؛ ولی این اسم چندان هم معتبر نیست چون اطلاعات دیگری هم در این لیست تا زمان انتشار کتاب تغییر کرده اند.

vector= در ریاضیات به معنی «کمیتی که هم مقدار دارد و هم جهت (بردار)» است


وریتی (Verity)

رجوع شود به اسامی بدون نام خانوادگی


ویولت (یا «وی») (Violet or 'Vi')

رجوع شود به اسامی بدون نام خانوادگی


ویریدیان، ویندیکتوس (Viridian, Vindictus)

طلسم ها نویسنده

نویسنده کتاب طلسم ها و ضد طلسم ها (افسون دوستان و طلسم دشمنان با جدیدترین انواع انتقام: ریزش مو، نرمی مفرط استخوان، زبان بند و خیلی چیزهای دیگر). (س.ج.5)

vindictive بودن یعنی انتقام جو بودن یا تلافی چیزی را سر کسی درآوردن.

viridis در لاتین به معنی «سبز» (احتمالاً «سبز شدن از حسادت»).


ولده مورت، لرد (Voldemort, Lord)

اسلیترین جادوی سیاه مرگ خوار
(1998-1926)

نامی که تام ماروولو ریدل در هویت جدیدش به عنوان یک جادوگر سیاه برای خود انتخاب کرد. او این نام را از جابجا کردن حروف نام اصلی اش، تام ماروولو ریدل، ساخت زیرا نمی خواست با اسم پدر مشنگش شناخته شود (او حروف را جابجا کرد و عبارت I AM LORD VOLDEMORT را به دست آورد) (ح.ا.17).

ریدل در زمانی که دانش آموز هاگوارتز بود نیز مخفیانه و در میان دوستان نزدیک اسلیترینش از این اسم استفاده می کرد. جامعه جادوگری از به کار بردن نام ولده مورت هراس دارد، طوری که انگار بکار بردن نامش باعث برانگیختن یا بازگشت آسانتر او می شود. در این اسم 't' آخر خوانده نمی شود (VOL-de-more)

(جزئیات بیشتر...)

volatus = در لاتین به معنی «فرار». de = در لاتین به معنی «از». mort = در لاتین به معنی «مرگ».


والکف (Volkov)

کوییدیچ

ضربه زن تیم ملی کوییدیچ بلغارستان (ج.آ.8).ولکانف (Vulchanov)

کوییدیچ

ضربه زن تیم ملی کوییدیچ بلغارستان (ج.آ.8).


منبع: Wizards V

برگرفته از «http://www.jadoogaran.org/modules/mediawiki/index.php/V»

این صفحه ۳٬۰۱۰ بار دیده شده است. این صفحه آخرین بار در ۲۰:۳۵, ۲۰ نوامبر ۲۰۰۷ تغییر کرده است. محتویات تحت اجازه‌نامهٔ جادوگران® در دسترس است.


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.