هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

[index]

Wizards-nosurname

از جادوگران®، فرهنگ نامه هری پاتر.

index | تغییرات اخیر | ویرایش این صفحه | تاریخچهٔ صفحه | تعویض به حالت مدیا ویکی

نسخهٔ قابل چاپ | تکذیب‌نامه‌ها | سیاست حفظ اسرار
رده‌های صفحه: Wizard

بازگشت به فهرست اسامی جادوگران زن و مرد

جادوگران بدون نام خانوادگی

فهرست مندرجات

A

Agnes

اگنس: مبتلا به مرض دو صورتی پر مو به دلیل آسیب دایمی از یک طلسم. در بیمارستان سنت مانگو در کنار لانگ باتومها و برودریک بود ( که حالا مرحوم شده) و گیلدروی لاکهارت بستری شده بود.

تمام سر و صورت اگنس پوشیده از کرک بود و به جای صحبت کردن پارس میکرد (م.ق.21). درمانگر به او گفت که پسرش به زودی برای ملاقات او خواهد آمد و برایش چندین هدیه کریسمس فرستاده است.

Alecto

به الکتو کارو مراجعه کنید.

Algie

آلجی ( عموی بزرگ نویل) به خانواده لانگ باتوم مراجعه کنید.

Amycus

به آمیکوس کارو مراجعه کنید.

Andros the Invincible

(آندروس شکست ناپذیر)

یونان باستان، تاریخ نامعلوم

گفته میشود که تنها جادوگر شناخته شده ای است که جانور نمایی به شکل غول کوهستان داشته است. ( کارت های جادوگران مشهور)

Archie

آرچی: جادوگر پیری که علاقه شدید به پیژامه های گل منگلی داشت؛ آرچی از پوشیدن شلوار در محوطه بین چادرها در جام جهانی کویدیچ خود داری میکرد، و میگفت که دوست دارد «در خلوت خودش نفس راحتی بکشد» (ج.آ.7).

aunt

(«عمه»)

برای هر شخصیتی که فقط با ذکر نام عمه aunt معرفی شده بود، در همین صفحه لغات عمه را جستچو کنید تا نام او را بیابید.

B

Barnabas the Barmy

(بارناباس احمق)

روی پرده متحرک نقاشی این جادوگر، تلاش احمقانه او برای آموزش باله به غول ها رسم شده است، در طبقه هفتم قلعه هاگوارتز، روبروی ورودی اتاق نیازمندی آویزان است (م.ق.18، ش.د.20). barmy = اصطلاح عامیانه انگلیسی برای crazy احمق

Basil

باسیل

جادوگری در وزارت خانه که برای اینکه مثل یک مشنگ لباس بپوشد، دامن مردانه و کت بارانی میپوشید. کسی که پایانه رمز تاز در جام جهانی کویدیچ کار میکرد (rg-gf07|ج.آ.7)

Beedle the Bard

بیدل آوازه خوان

نویسنده شناخته شده و معتبر داستان های کودکانه شامل «فواره خوشبختی محض»، «جادوگر و دیگ یه لنگه پا»، «خرگوش زبل و دندون لقش» و «افسانه سه برادر» (ی.م.7، ی.م.21).

big blond

مو بور گنده

این مرگ خوار بسیار بزرگ و بدون نام جزء گروهی بود که وقتی هاگوارتز آسیب فراوانی دید به آن هجوم آوردند. احتمالا همان کسی است که از او با عنوان «مرگ خوار حیوان صورت» نام برده شده است. ( پایین را ببینید). نفرین اجی مجی لا ترجی او بود که وقتی به قصد کشتن لوپین زده شد و به خطا رفت باعث مرگ گیبون شد.

Bilius, Uncle

دایی بیلیوس

به خانواده ویزلی مراجعه کنید.

Bloody Baron

بارون خون آلود

بارون خون آلود، روحی ترسناک، عبوس و ساکت است که با لکه های خون پوشیده شده است. هیچ کس کاملا از منبع لکه های خون مطمان نیست، و کسی جرات پرسیدن آن را ندارد. پیوز که به دلایل نامعلومی از بارون حساب میبرد از او با نام «خونی شما» و «آقای بارون» نام میبرد.

بارون خون آلود نامزد بانوی خاکستری بوده است که چندین بار از او خواستگاری کرد و جواب رد شنید ولی در نهایت وقتی بانوی خاکستری با دیهیم به جنگل های آلبانی فرار کرد به دستور مادر بانوی خاکستری یعنی رونا ریونکلاو به سراغ او رفت تا او را به خانه بازگرداند ولی در لحظه ای خشمگین شده و بانوی خاکستری را با خنجر کشت و سپس از اندوه ناشی از عشق به او خودش را نیز کشت (ی.م)(جادوگران)

Bozo

بوزو: یک مرد شکم گنده که به عنوان عکاس برای پیام امروز کار میکند، بوزو در زمان پوشش خبری مسابقات سه جادوگر شریک توطئه های ریتا اسکیتر بود (ج.آ.18، ج.آ.19، ج.آ.24). قابل مقایسه با عکاس روزنامه پیام امروز (ح.ا.4).

brutal-faced Death Eater

مرگ خوار صورت حیوانی

مرگ خواری که هری او را در حین هجوم مرگ خواران به هاگوارتز سنگ کرد. احتمالا همان کسی است که از او با نام «مو بور گنده» نام برده شده است. (بالا را ببینید)

C

<p id="Circe">

Circe

سیرسی تلفظ (SEER-see)

ساحره جذاب و مشهور در یونان باستان که تصویر او در کارت های متحرک شکلات غورباقه ای آمده است (س.ج.6)، سیرسی در جزیره ای در آییا زندگی میکرده است و به این شهرت داشته که ملوانان گمشده را به شکل خوک تغییر شکل میداده است (کارت های جادوگران مشهور شماره 3). نام سیرسی در افسانه یونانی به نام اودیسه آمده است؛ او مردان ادیسه را به شکل خوک در میآورده است. اودیسه به کمک خدای هرمس، از چنین سرنوشتی نجات یافت و انقدر سیرسی را به خود جلب کرد که سیرسی عاشق اودیسه شد.

Cliodna

کلیو ناه تلفظ (CLEEV-nah)(به صورت Cliodne هم نوشته میشود)

فالگیر مشهور ایرلندی که تصویر او در کارت های متحرک شکلات غورباقه ای آمده است (س.ج.6؛ کارت های جادوگران مشهور شماره 6). کلیوناه سه پرنده جادویی داشت که از آوازشان برای خوب کردن مریض ها استفاده میکرد. او خودش هم یک جانور نما بود که میتوانست به شکل پرنده در بیاید (CF). کلیو ناه خصوصیات موندیو را کشف کرد (کارت های جادوگران مشهور شماره 6)

D

Damocles

دموکلس

مخترع معجون ضد گرگنمایی و عموی دانش آموز هاگوارتز به نام مارکوس بلبی. دموکلس یکی از دانش آموزان محبوب هوریس اسلاگ هورن بود (ش.د.7). نام خانوادگی دموکلس معلوم نیست، البته ممکن است آن هم بلبی باشد. جایزه نشان مرلین را برده است.

Derek

(1982 - تا کنون) [ Y2 - تا کنون ]

دانش آموز هاگوارتز، 1993 - 2000 [ Y13 Y20 ]

در اولین سال ورودش به هاگوارتز در حین تعطیلات کریسمس در دسامبر 1993 [ Y13 ] در هاگوارتز ماند؛ دامبلدور در هنگام شام چیپولیتز ( یک نوع غذای بریتانیایی) را به طرف او هل داد، کمی یخ مجلس را با این کار شکست (ز.آ.11).

Dishwasher at the Leaky Cauldron

ظرفشور کافه پاتیل درز دار

جادوگر جوانی که در جام جهانی کویدیچ سعی داشت با گفتن اینکه یک کشنده اژدها برای کمیته ای است که موجودات خطرناک را شکار میکنند، پری آدم ها را به طرف خود جلب کند (ج.آ.9).

Dumpy wizard with a large black moustache

جادوگر خپلی با سبیل سیاه و بلند

در محاکمه هری توسط شورای جادوگری ویزنگاموت در ردیف دوم نشسته بود و با ساحره ای «مو فرفری» در گوشی حرف میزد (م.ق.8)

E

Egbert the Egregious

اگبرت انگشت نما

زمانی صاحب چوب دستی ارشد بوده است. امریک زشت را برای تصاحب چوب کشته است. (ی.م.21)

اگبرت = به معنی «لبه تابناک» در انگلیسی قدیم ecg به معنی «edge of a sword» و beorht به معنی «bright» بوده است.

انگشت نما « Egregious» = به طور عصبانی کننده و بدی توی چشم خوردن یا سزاوار سرزنش بودن.

Elfric the Eager

الفریک شکننده

مسوول یک شورش شناخته شد، البته احتمالا یک گابلین بوده است (س.ج.16)

Emeric the Evil

امریک زشت

جادوگری در تاریخ که پروفسور بینز معمولا او را با یوریک عجیب اشتباه میگرفت (س.ج.8). زمانی صاحب چوب دستی ارشد بوده است. برای تصاحب آن اگبرت انگشت نما را به قتل رسانده است. (ی.م.21)

enid

انید

(عمه نویل) به خانواده لانگ باتوم مراجعه کنید.

Ethelred the Ever-Ready

اتل قرمزی همیشه حاضر ( مربوط به قرون وسطی)

جادوگری که به خاطر اینکه به سادگی متاثر میشد معروف بود. او به طور مداوم تماشاگران را طلسم میکرد. اتل قرمزی در زندان مرد (کارت های جادوگران مشهور شماره 7). اتل قرمزی دوم که به «نا آماده» معروف بود یکی از پادشاهان پیروز انگلستان و اهل نرماندی بود، که به جای اینکه متجاوز و حمله کننده باشد بر عکس بیشتر سعی میکرد با پول راهش را باز کند و بر مشکلات غلبه نماید. -- MLW

Everard

اورارد

مدیر سابق هاگوارتز که پرتره اش در دفتر مدیر مدرسه آویزان است. اورارد به طور خاصی مشهور بود و در نتیجه پرتره اش در بسیاری از موسسه های مشهور جادوگری آویزان بود، به عنوان مثال در وزارت سحر و جادو. اورارد صورتی نزار داشت و فرنج سیاه و کوتاهی میپوشید (م.ق.22).

توجه: «اورارد» هم میتواند نام کوچک و هم نام خانوادگی باشد؛ چون دامبلدور سایر مدیران را با نام کوچکشان مورد خطاب قرار میداد (مثلا «فینیس» و «دیلیس») میتوانیم فرض کنیم که «اورارد» هم نام کوچک است.

F

Fat Friar

فرایر چاق

روح گروه هافلپاف

Fat Lady

بانوی چاق

ساکن پرتره ای که در ورودی برج گریفیندور قرار گرفته و به عنوان نگهبان آن عمل میکند. او گهگاه بد خلق میشود. او دوست ویولت است. او برای سال ها در ورودی برج گریفیندور آویزان بوده است، حداقل در زمان حضور مالی و آرتور ویزلی در هاگوارتز آنجا بوده است.

Fingal the Fearless

فینگال نترس

جادوگر افسانه ای ایرلند که گفته میشود قهرمان اینگینگن بوده است (م.ق.2).

Florence

فلورانس

احتمالا یکی از دانش آموزان هاگوارتز همدوره برتا جورکینز بوده است، برتا جاسوسی او را میکرده و دیده پسری ناشناس را میبوسیده است. به دلیل اینکه آن پسر یک نفرین روی برتااجرا کرد، برتا از او پیش مدیر مدرسه دامبلدور شکایت کرد:

«پروفسور دامبلدور، اون پسره منو نفرین کرد، ولی من فقط دستش انداختم، آقا، من فقط بهش گفتم دیدمش که پنج شنبه پیش داشته فلورانس رو پشت خونه سبز میبوسید...» (ج.آ.30)

Fridwulfa

فرید ولفا

به صفحه فهرست موجودات غیر از جادوگران مراجعه کنید.

Frizzy-haired witch

ساحره موفرفری

در هنگام محاکمه هری در شورای ویزنگاموت در ردیف دوم نشسته بود و هنگام شهادت خانم فیگ نیشخند میزد (م.ق.8)

Fulbert the Fearful

فولبرت ترسان (1097-1014)

آنقدر ترسو بود که جرات نداشت از خانه اش خارج شود. به این خاطر مرد که کفپوش خانه اش به خاطر یک طلسم تدافعی که به خودش برگشت شکست و فرو رفت (کارت های جادوگران مشهور شماره 20).

G

Grandad

بابابزرگ نویل

نویل به خاطر دیدن مرگ این پدر بزرگش است که میتواند تسترال ها را ببیند (م.ق.21). ممکن است این فرد شوهر آگوستوس باشد، یا اینکه این پدربزرگ نویل از طرف مادرش باشد.

Gregory the Smarmy

گریگوری از خود راضی

گریگوری جادوگری باستانی که مرهم چرب و چیل گریگوری را اختراع کرده است، معجونی که اگر کسی آن را بخورد فکر میکند کسی که آن را به او داده بهترین دوستش است. نام گریگوری در کارهای جادوگران مشهور شماره 9 آمده است (سنگ جادو/بازی). راهی مخفی در هاگوارتز وجود دارد که در پشت مجسمه گریگوری از خود راضی؛ فرد و جرج آن را در اولین هفته حضورشان در مدرسه پیدا کردند (س.ج.9). Smarmy = کلمه انگلیسی به معنی «به طور ظاهری نشان دادن یا معروف بودن به اخلاق از خود راضی، خود شیرینی یا اشتیاق نادرست داشتن» (دیکشنری مریام وبستر)

Grey Lady

بانوی خاکستری

روح گروه ریونکلاو (س.ج.12). بانوی خاکستری به نام هلنا ریونکلاو دختر رونا ریونکلاو موسس هاگوارتز است. وی نامزد سابق بارون خون آلود بوده است. او به خاطر کسب نیروی بیشتر دیهیم مادرش را که باعث افزایش خرد میشد دزدید و به جنگل های آلبانی فرار کرد. مادرش بارون خون آلود را دنبال او فرستاد تا او را بازگرداند. بارون او را پیدا کرد ولی چون او حاضر به بازگشت نشد در حالت خشم او را کشت و سپس خودش نیز از شدت اندوه خودکشی کرد. (ی.م) (جادوگران)

grubby looking wizard

«جادوگر شلخته و کثیف»

مادام رزمرتا وقتی تحت تاثیرطلسم فرمان دراکو مالفوی بود او را از کافه سه دسته جارو بیرون انداخت. (ش.د.25).

guard, Platform Nine and Three Quarters

نگهبان سکوی نه و سه چهارم

نگهبان پیر و چروکیده ای که کنار باجه بلیت فروشی که ورودی جادویی به سکو را مشخص میکرد نشسته بود تا مطمان شود تعداد افراد زیادی از مردم به یکباره از آن رد نشوند و باعث وحشت ماگل های آن سو نگردند. (س.ج.17).

Gunhilda of Gorsemoor

گانهیلدا از دشت سروهای کوهستان (1639-1556)

ساحره قوزی و یک چشم که به خاطر دست یافتن به درمانی برای آبله اژدهای معروف است (کارت های جادوگران مشهور شماره 37). مجسمه ای از گانهیلدا در راهرو های هاگوارتز وجود دارد؛ راهی مخفی به طرف مغازه هانی داکز در هاگزمید پشت آن است که با دری روی قوز پشت او باز میشود (ز.آ.10).

Gwenog

گینوگ (هزاره اول میلادی)

در حالیکه فنجانی چای گزنه در دست داشت با گرتی کدل ملاقات کرد و از او خواست تا بیرون بیاید و بازی را که در مرداب انجام میشد ببیند. وقتی گرتی متوجه شد که گینوگ خودش بازی را انجام میدهد، با بیزاری به خانه اش برگشت. (ز.آ.3)

H

Hedwig

هدویگ ( تاریخ نامعلوم)

هری برای نام گذاری جغدش این نام را داخل کتاب درسی سال اول تاریخچه جادو پیدا کرد، در نتیجه ظاهرا ساحره یا موجود جادویی دیگری با این نام وجود داشته است. نام هدویگ از نام هدویگ مقدس گرفته شده است که یکی از مقدسین باستانی بوده است (سایت جی کی رولینگ - پرسش های همگانی). این فرد احتمالا هدویگ آندچز مقدس بوده (1243-1174) که یک دوشس لهستانی بوده و فرشته حافظ نو عروس ها، مرگ کودکان،ازدواج های ناموفق و بیوه ها است. (المعارف کلیسای کاتولیک)

Hengist of Woodcroft

هنگیست باغچه چوبی (باستانی؛ تاریخ نامعلوم)

موسس هاگزمید به خاطر اینکه مشنگ ها اذیتش میکردند از خانه اش رانده شد، در نتیجه هنگیست تصمیم گرفت در اسکاتلند ساکن شود و در آنجا دهکده هاگزمید را یافت. بعضی ها میگویند کافه سه دسته جارو سابقا خانه او بوده است (کارت های جادوگران مشهور شماره 11، سنگ جادو/بازی ها). هنگیست از نژاد ساکسون مدت کمی قبل از دوران شاه آرتور، شاه انگلستان بود، او به شاه ورتیگرن کمک کرد تا شورشیان اسکات و پیکت را شکست دهد. بعدا او خودش در راس شورشی قرار گرفت و سرانجام بخش کنت را در انگلستان تاسیس کرد. این که کل این جریان با دنیای جادویی چه ارتباطی دارد معلوم نیست، ولی دیوید کولبرت نظریه مشابهی را در کتابش به نام «دنیای جادویی هری پاتر» ارایه داده است. (--آدرین آلوم)

Herpo the Foul

هرپوی جر زن

جادوگر سیاه یونان باستان که اولین فردی که باسیلیک را به وجود آورد شناخته میشود. هرپو خودش یک مار زبان بود در نتیجه میتوانست مار عظیم الجثه را کنترل کند (ج.ش). herpeton = در یونانی به معنی خزنده است کلمه herpo از آن گرفته شده است. herpo = .در یونانی به معنی خزیدن است

I

Ingolfr the Iambic

اینگولفر یامبیک

شعر نروژی مربوط به سده 1400 که در آن به کویدیچ اشاره شده است (ک.ا.8)

J

K

Kevin

کوین

پسری دو ساله که با شادی در اطراف خیمه والدینش که میان زمین محل چادر زدن قرار داشت، صبح زود قبل از آغاز جام جهانی کویدیچ اینطرف و آن طرف میرفت. او با چوب دستی پدرش بازی میکرد و سعی میکرد تا حلزونی را بزرگ کند بیشتر برای ترساندن مادرش. مادرش چوب دستی را از او گرفت و به او گفت که اجازه ندارد به چوب دستی پدرش دست بزند. (ج.آ.7)

Kevin's mother

مادر کوین او چوب دستی را از دست پسرش کوین که در حال بزرگ کردن حلزون بود، گرفت. (ج.آ.7).

L

Lachlan the Lanky

لچلان دیلاق

مجسمه ای از این جادوگر در هفتمین طبقه قلعه هاگوارتز، درست در سمت راست بالای راه پله هایی که به طبقه پایین میرود قرار دارد، این مجسمه بین راه پله ها و پرتره بانوی چاق است (م.ق.13).

landlady of the Green Dragon

میخانه چی زن کافه اژدهای سبز

در سال 1973، وقتی جانوس ثیکی واقعی وانمود کرد که توسط یک لفیفولد کشته شده است، به خانه مالک کافه اژدهای سبز یعنی همین میخانه چی زن رفت و با او زندگی میکرد.(ج.ش)

Leanne

لین

دانش آموز هاگوارتز، در دهه 1990

دوست کتی بل (rg-hbp12|ش.د.12). لین در اکتبر 1996 [ Y16 ] وقتی کتی در هنگام رفتن به هاگزمید گردنبند نفرین شده شیری رنگ را لمس کرد همراه او بود.

M

Maeve, Queen

ملکه مایو

ساحره اسطوره ای ایرلند که ساحران و ساحره های جوان ر ا پیش از تاسیس هاگوارتز آموزش میداد.

manager of Flourish and Blotts

مدیر مغازه فلوریش و بلاتز

جادوگر سخت کوشی که بار سنگین تامین کتاب هایی را که معلم های هاگوارتز به عنوان کتاب درسی انتخاب کرده اند بر دوش دارد. هری اولین بار او را «پشت دوربین» دید که سعی داشت جریان امضا کردن کتاب ها توسط لاکهارت را در کنترل بگیرد (rg-cs04|ح.ا.4).

یکبار این مدیر پول زیادی را به خاطر کتاب نامریی در مورد نامریی بودن از دست داد. («کلی پول بالاش دادیم ولی هیچوقت نتونستیم پیداشون کنیم»). هاگرید که فکر میکرد کتاب هیولای هیولاها کاملا کتاب بی خطر و جالبی است، حتی تذکری هم در مورد آن به مدیر نداده بود، و چون کتاب ها علاوه بر صدمه زدن به او به خودشان هم حمله میکردند مجبور شد هزینه زیاد بکند و نسخه های تازه ای از آنها را سفارش دهد؛ مدیر بیشتر آن تابستان را با خود عهد کرد که دیگر هرگز دوباره آن کتاب را برای فروش عرضه نکند (ز.آ.4). یکبار وقتی هری در کتاب فروشی بود دوستانه به طرف او آمد و به جای اینکه او را ترغیب به خریدن نسخه ای از کتاب فال مرگ: وقتی میدانی بدترین چیز در پیش است چه باید بکنی، ترغیب کند در عوض علیه آن موضع گرفت و گفت این رویه که افراد را از مرگ بترسانند باید تمام شود، و به طور کلی خواندن چنین کتاب هایی در مورد فال های مرگ را توصیه نمیکند چون هر کسی ممکن است یکی از آنها را هر جایی ببیند (ز.آ.4).

Merlin

مرلین (باستانی، تاریخ نامعلوم)

مشهور ترین جادوگر کل دوران ها، متخصص انواع طلسم که گاهی اوقات به نام «شاهزاده افسون ها» هم شناخته میشود؛ تصویر مرلین روی کارت های شکلات غورباقه ای وجود دارد (س.ج.6،بازی تالار اسرار) مرلین جزئی از خدمتگذاران شاه آرتور بود (شاه آرتور زمانی بر سرزمینی که هم اکنون بخشی از انگلستان است فرمان روایی میکرد). او از جادورگران میخواست که به مشنگ ها کمک کنند، در نتیجه محفل مرلین را درست کرد. در این محفل قوانینی علیه به کار بردن جادو در برابر ماگل ها به وجود آمد (بازی تالار اسرار).

Merwyn the Malicious

مروین بد اندیش (باستانی، تاریخ نامعلوم)

جادوگری که به ساختن بسیاری از نفرین ها و طلسم های بدشگون زننده معروف است.

Moaning Myrtle

میرتل گریان

به میرتل مراجعه کنید.

Morgan le Fey, 'Morgana'

مورگان لی فی، «مورگانا» (باستانی، تاریخ نامعلوم)

به نام مورگانا نیز شناخته میشود، این فرد که جانور نمایش یک پرنده است خواهر ناتنی شاه آرتور بود. او جادوگری سیاه و دشمن مرلین بود، او بسیاری از جریانات را در دوران خود به وجود آورد. او ملکه جزیره آوالون بود و توانایی زیادی به عنوان درمانگر داشت (کارت های جادوگران مشهور شماره 100). او در یکی از اولین کارت های شکلات غورباقه ای که هری دید بود (س.ج.6) le fay یا le fey = کلمه فرانسوی در انگلیسی به معنی the faery

Muggle Studies Professor

پروفسور درس مشنگ شناسی هاگوارتز که تا کتاب هفتم نامش معلوم نبود.

به چریتی بوربیج مراجعه کنید. (منبع جادوگران)

Muriel

موریل

به خانواده ویزلی در پایینتر مراجعه کنید.

Myrtle

میرتل (1943 - ؟)

دانش آموز هاگوارتز عضو گروه ریونکلاو (رولینگ)، دهه 1940. میرتل دختر خپل با صورتی جوش دار بوده که عینک کلفتی به چشم میزده است. او بیرحمانه توسط اولیو هورنبای یکی از دانش آموزان هم دوره اش اذیت میشد، سپس به دستشویی میرفت تا مدت زیادی را گریه کند. در یکی از آن زمان ها با باسیلیک که از تالار اسرار خارج شده بود رو در رو و کشته شد. او سپس برای اذیت کردن اولیو دور و براو میگشت و سرانجام به دستشویی جایی که مرده بود برگشت و همانجا ماند و دایما گریه و شیون میکرد. امروزه دانش آموزان هاگوارتز به او نام میرتل گریان داده اند و دستشویی که در آن مخفی شده بلا استفاده رها شده است. [ اطلاعات بیشتر در مورد میرتل... ]

درخت میرتل یکی از انواع نزدیک به درخت بید است. در انگلیسی «Moaning Myrtle» آهنگی شبیه «weeping willow» یعنی بید کتک زن دارد. این نام همچنین ممکن است به «Moaning Minnie» مربوط باشد که آن نامی است انگلیسی برای گلوله توپ WWII آلمانی که صدایی مشخص مثل ناله ای گریه دار قبل از در شدن از خود در میاورد.

N

O

Odo

اودو

هاگرید و هوریس اسلاگ هورن بعد از خوردن مقدار زیادی شراب آهنگ گریه داری درباره اودو خواندند، جادوگری که در جوانی مرد (ش.د.22). احتمالا با شخصی که در کتاب هفت با نام «اودوی قهرمان» آمده یکی است (ی.م.8).

ogg

اوگ

شکاربان هاگوارتز در زمان مالی ویزلی، احتمالا مردی که قبل از هاگرید این شغل را داشته است. به نظر میرسیده که مالی تقریبا او را دوست داشه است. (ج.آ.31)

نام اوگ هم در انجیل و هم در داستان های عامیانه انگلیسی آمده است. در انجیل اوگ شاه باشام سعی کرد تا یهودیان را از تسخیر سرزمین موعود بازدارد؛ اوگ در زبان عبری نامی برای غول هاست. همچنین اوگ میتواند اشاره به غول های افسانه ای بریتانیا به نام های گوگ و ماگوگ داشته باشد که محافظ ورودی قصر سلطنتی بودند. نام آنها هم در کتاب انجیل آمده است. (برور دیک، و یکی از خوانندگان لکسیکن به نام تومر ناوت)

Olaf

اولاف (سده 1100) پسر عموی نروژی گودوین کنین اهل یورکشایر در سده 1100. کنین نامه ای برای او نوشت و در آن نسخه سده 12هم «کوییدیچ» را شرح داد (ک.ا.3)

Oona

اونو (سده 1100)

صاحب مسافرخانه ای در یورکشایر در سده 1100. این زن تیم محلی «کوییدیچ» را تشکیل داد آنها از بشکه به جای هدف استفاده میکردند و بعد از آن برای گرفتن جشن پیروزی تیمشان بر ایلکلی تمام شب را به خوردن شراب عسل پرداختند (ک.ا.3).

P

Paracelsus

پاراسلسوس

جادوگر مشهور، شماره عکس او در کارت های شکلات غورباقه ای یک است (س.ج.6، بازی تالار اسرار) مجسمه نیم تنه پاراسلسوس در میان راه پله ای که سالن عمومی گریفیندور را از کوتاه ترین راه به جغد دانی وصل میکند قرار دارد (م.ق.14

احتمالا این شخص همان فرد معروف به نام تیوفراستوس فیلیپوس آریولوس بومباستوس پاراسلسوس در تاریخ یونان بوستان است.

penfriend from a school in Brazil

دوست مکاتبه ای از مدرسه ای در برزیل

سال ها و سال ها پیش برای بیل ویزلی نامه مینوشت. وقتی ویزلی ها نتوانستند از عهده مخارج سفر به برزیل و جواب دادن دیدار های او برایند به شدت تو ذوقش خورد و برای بیل کلاه نفرین شده ای فرستاد که باعث شد گوش هایش نوک تیز به سمت بالا شوند. (ج.آ.7)

photographer for the Daily Prophet

عکاس روزنامه پیام امروز

«مرد کج خلق و کوتاه قد» که در مغازه فلوریش و بلاتز از لاکهارت عکس میگرفت؛ دوربین بزرگ و سیاهش دود های ارغوانی بیرون میداد (ح.ا.4)

همچنین بوزو را هم ببینید.

Prudence

پرودنس

خواهر مودستی ربنات که در آبردین زندگی میکرد. وقتی مودستی آنقدر جریمه شد که خانه اش را از دست داد رفت تا با پرودنس زندگی کند (ک.ا.4).

Ptolemy

پتولمی

جادوگر مشهور که عکسش در کارت های شکلات غورباقه ای وجود دارد (س.ج.6)

Q

R

Radulf

رادولف (سده 1100)

آهنگر اهل یورکشایر که در نقش گرفتنده در تیم محلی خودشان در بازی برابر ایلکلی در سده 1100 به میدان رفت.

در حین بازی یک «بلادر» (که بعدا بلاجر یا همان بازدارنده شد) به سر رادولف برخورد کرد.

S

second cousin, Bertha Jorkins'

دومین پسر عموی برتا جورکینز برتا برای دیدن دومین پسر عمویش به آلبانی رفت (ج.آ.25)

St. Mungo

سنت مانگو

به بونهام مانگو مراجعه کنید.

T

Tiberius

تیبریوس

دایی کورمک مک لاگان. تیبریوس دانش آموز محبوب هوریس اسلاگهورن بود. شکارچی مشتاق؛ از جمله رفقای شکارچی او برتی هیگس و روفوس اسکریجور هستند (ش.د.7). او در وزارت سحر و جادو رتبه بالایی داشت. امکان دارد که «دایی تیبریوس» همان تیبریوس اوگدن باشد. (ببینید)

Tiny old wizard in violet cloak

جادوگر پیر و ریزه ای با ردای بنفش رنگ

یکی از اولین جادوگرانی که در سری کتاب ها دیدیم. او در ساعت 5 بعد از ظهر روز بعد از روز ناپدید شدن ولدمورت به ورنون درسلی تنه زد و گفت: «نمیخواد عذر خواهی کنی آقای عزیز چون امروز هیچی نمیتونه منو ناراحت کنه! لذت ببر چون اسمشو نبر عاقبت از بین رفته، حتی مشنگ هایی مثل شما هم باید این روز شادو جشن بگیرید» سپس پیرمرد درسلی را در آغوش گرفت و به دنبال کار خود رفت (س.ج.1).

رولینگ از این نحوه برخورد برای نشان دادن ناراحتی عمیق درسلی در مواجهه با هر چیز غیر معمول و جادویی استفاده کرده است. این جادوگر احتمالا همان کسی است که با نام «مرد پیری با کلاه بنفش رنگ» در کتاب معرفی شده و هنگامی که هری با عمه اش در حال خرید بود به هری تعظیم کرد. (س.ج.2)

Tofty

تافتی

به صفحه T مراجعه کنید.

Tom

تام

پیرمرد بی دندان و طاس صاحب مسافرخانه پاتیل درزدار (س.ج.5، ز.آ.3، ز.آ.4).

نقش تام را در فیلم یک درک ددمن بازی کرده است. در فیلم او طاس و بی دندان نشان داده نشده است. (فیلم سنگ جادو)

"tufty-haired man"

مردی با موهای فرفری

نطق ستایش آمیز درباره دامبلدور را در مراسم خاکسپاری او ایراد کرد (ش.د.30)

U

Ugga

اوگا ( سده 1100)

در سده 1100 در تیم یورکشایر بازی کرده است که از او با نام «اوگای پیر» نام برده شده است. او در کار با چماقش چندان سریع نبود در نتیجه باعث شد یک «بلادر» به سر رادولف برخورد کند (ک.ا.3)

"uncle"

دایی هر جا که به جای نام یک کاراکتر از دایی استفاده شده است، لطفا به کاراکتر های این صفحه به عنوانی که بعد از دایی uncle آمده است بروید.

Uric the Oddball

یوریک عجیب و غریب (باستانی، تاریخ نامعلوم)

جادوگری به شدت عجیب و غریب که علاوه بر خیلی چیزهای دیگر به طور مشخص به خاطر گذاشتن یک ستاره دریایی به جای کلاه بر سرش معروف بود. کسی نمیداند که آیا او به قصد اینکه به عنوان عجیبترین جادوگر اعصار شناخته شود این کار را میکرد یا صرفا به صورت فطری همینطور بود (س.ج.8، ج.ش، کارت های جادوگران مشهور شماره 18، CF). برای دیدن جزییات بیشتر در مورد زندگی عجیب یوریک یک نسخه از کتاب جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها را خریداری کنید. این جادوگر، به عنوان جادوگر ماه سپتامبر 2004 در سایت رولینگ معرفی شد. (وب سایت رولینگ)

«یوریک» به کلمه urine (به معنی ادرار) ارتباط دارد، و همچنین میتواند به صورت شوخی با بازی با حروف از کلمه "yorick" که یکی از شخصیت های نمایشنامه هملت اثر شکسپیر است، مشتق شده باشد.

V

Verity

وریتی

ساحره ای جوان با موهای طلایی کوتاه که به عنوان دستیار فروشنده در مغازه نفس جادویی ویزلی ها در کوچه دیاگون در تابستان قبل از ششمین سال هری در هاگوارتز در آن کار میکرد (ش.د.6)

Violet ("Vi")

وایولت (وی)

ساحره رنگ پریده و لاغر مردنی که صاحب پرتره ای در هاگوارتز است که در اتاق ورودی قبل از سالن اصلی آویزان شده است (ج.آ.16، ج.آ.17). «وی» دوست بانوی چاق بود و هر جفتشان در شب کریسمس با لیکور های شکلات های مست مست شده بودند (ج.آ.23). او وقتیبیل ویزلی به خاطر سومین مرحله مسابقات سه جادوگر به هاگوارتز آمده بود از درون قاب تصویرش به او چشمک زد (ج.آ.31)

W

Wagga Wagga Werewolf

گرگ نمای واق واقی

موضوع یکی از ماجراهای گیلدروی لاکهارت، البته اگر بتوانید روایت لاکهارت از این داستان را باور کنید. (ح.ا)

Weasley family

خانواده ویزلی در زیر شخصیت هایی که ارتباط شناخته شده ای با خانواده ویزلی دارند ولی نام خانوادگی آنها معلوم نیست، آورده شده اند.

  • عمو بیلیوس

عمو رون، که 24 ساعت پس از دیدن یک طالع شوم مرد؛ احتمالا (ولی نه با اطمینان) یکی از برادران آرتور است. او هرگز ازدواج نکرد (ی.م.7)

  • پدربزرگ

زمانی صاحب جعبه شطرنجی بود که حالا رون استفاده میکند (س.ج.12). این پدربزرگ میتواند هر کدام از دو پدربزرگ رون باشد (پریوت یا سپتیموس ویزلی) (نکات بیشتر...)

  • لانکلوت

پسر عموی عمه موریل (پایین را ببینید) او در هنگام کودکی آریانا دامبلدور در سنت مانگو درمانگر بود. باید امیدوار بود که نامش بیان کننده روش های دلخواهش برای درمان کردند نباشند. ( لانکلوت به معنی نیشتر زدن است).

مافالدا در اولین چک نویس های هری پاتر و جام آتش حضور داشته است، ولی وقتی رولینگ ایرادی در نقشه داستانی آن دید از داستان حذف شد. پدرش پسر عموی دوم مالی ویزلی و حسابدار مشنگ ها است. مافالدا احتمال داشت در کتاب هفت نقشی داشته باشد. (سایت جی کی رولینگ)

  • موریل (1890 - حال)

مالی از او با عنوان «عمه بزرگ موریل ما» نام میبرد، و نیم تاج جن ساز او را به فلور برای مراسم ازدواجش تعارف کرد (ش.د.29).

ظاهرا موریل یک بوسنده به یاد ماندنی است (ش.د.14). او نزدیک بارو در دهکده اوتری سینت کچ پول زندگی میکند (ی.م.5). در مراسم ازدواج، موریل 107 ساله به صورت پیرزنی با بینی منقار مانند و چشمانی با هاله قرمز مانند فلامینگویی به شدت مریض توصیف شده است. (ی.م.8). او ظاهرا عمه مالی ویزلی است در نتیجه نام خانوادگیش ممکن است پریوت باشد.

  • دومین پسر عموی مالی

مشنگی که با توجه به گفته رون ویزلی ها هرگز از او حرف نمیزدند چون یک حسابدار بود (س.ج.6). دختر او مافالدا (بالا را ببینید) یک اسلیترینی است. (سایت جی کی رولینگ)

Wendelin the Weird

واندلاین مرموز (باستانی، تاریخ نامعلوم)

ساحره میان سالی که از سوزانده شدن با بسته شدن به تیرک جوبی لذت میبرد (ز.آ.1، کارت های جادوگران مشهور شماره 19).

Wilfred the Wistful

ویلفرد مشتاق

بعد از اینکه هری با او سر راهش به جغد دانی روبرو شد، خانم نوریس که عازم گزارش دادن به فیلچ بود، پشت مجسمه این جادوگر ناپدید شد (م.ق.14)

Will

ویل

جادوگری که مقدار زیادی وزغ از وراتی هریس دزدید، و سپس ماندانگاس فلچر او را گول زد و وزغ ها را از ویل دزدید و دوباره به او فروخت. (م.ق.5)

Witch with a hairy chin

ساحره ای با چانه پر از مو (پیش از آن از او با عنوان ساحره لب شکری نام برده شده بود)

ساحره ای که در حقیقت این او بود که بانشی باندوم تبعید کرد. گیلدروی لاکهارت ظاهرا او را دیده و داستانش را شنیده بود سپس یک طلسم حافظه روی او اجرا کرده و شاهکار او را به اسم خودش جا زده بود (ح.ا.16). در سال 2004 بلومزبری رسما متن اصلی را اصلاح کرد [ فهرست کامل تغییرات کتاب 2 را ببینید ]

Witch at "Inquiries" desk At St. Mungo's

ساحره پشت میز پرس و پاسخ در سنت مانگو

ساحره خسته و تند مزاج «گوشتالو و مو طلایی» که مردم را به بخش های مناسب بیمارستان راهنمایی میکرد. (م.ق.22)

Wizard in plus-fours

جادوگری در لباس پلاس فورز

یکی از کارکنان رسمی وزارت سحر و جادو که طلسم حافظه را روی مدیر مشنگ اداره کننده محوطه کمپ ها آقای رابرتز در خلال برگزاری جام جهانی کوییدیچ، اجرا میکرد (ج.آ.7)

پلاس فورز نام شورتک های گشاد بازی گلف است که تا زیر زانو کش می آیند. معمولا همراه با جوراب های آرگیل پوشیده میشود.

wizard with a walrus mustache

جادوگری با سبیلی به شکل شیر ماهی

پرتره او در اتاقک کوچک قبل از سالن اصلی در هاگوارتز در کنار پرتره ویولت قرار دارد (ج.آ.16)

X

Y

Z


منبع: جادوگران بدون نام خانوادگی

برگرفته از «http://www.jadoogaran.org/modules/mediawiki/index.php/Wizards-nosurname»

این صفحه ۱۰٬۵۵۲ بار دیده شده است. این صفحه آخرین بار در ۰۶:۲۲, ۲۹ ژانویه ۲۰۱۶ تغییر کرده است. محتویات تحت اجازه‌نامهٔ جادوگران® در دسترس است.


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.