هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

[index]

Mcgonagall

از جادوگران®، فرهنگ نامه هری پاتر.

index | تغییرات اخیر | ویرایش این صفحه | تاریخچهٔ صفحه | تعویض به حالت مدیا ویکی

نسخهٔ قابل چاپ | تکذیب‌نامه‌ها | سیاست حفظ اسرار
رده‌های صفحه: Wizard people | M

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z


مینروا مک‌گونگال

تاریخ تولد: تاریخ تولد: 4 اکتبر(رولینگ).

سال تولد: تقریبا 1925 (اسکولاستیک، اکتبر 2000).

مو : سیاه، جمع شده در یک توری پشت سر (س.ج.7).

چشمها: عینک شیشه مربعی، چشمهای ریز براق.

ویژگی‌های اختصاصی: بندرت لبخند می زند (س.ج.8).

سپر مدافع: یک گربه ماده با علامت عینک دور چشمانش (ی.م.30).

هاگوارتز: تدریس را دسامبر 1956 شروع کرد (سال -24). در حال حاضر مدیر هاگوارتز است (ش.ن.خ.29).

گروه: گریفیندور (سال 1937-44).

رشته: تغییر شکل.

دفتر: طبقه اول (بالای راهروی اصلی، ته یک راهرو)، درحال‌حاضر دفتر مدیر.

علاقمندی‌ها: او خیلی به کوییدیچ علاقمند است; او لباس‌های پشمی شطرنجی می پوشد -‌- حتی لباس خواب و لباس رسمی او هم پشمی هستند.

نقل‌قول‌هایی از و درباره مک‌گونگال

وقتی دامبلدور زنده بود، او جانشین مدیر و یکی از حامیان سینه‌چاک دامبلدور بود; بعد از مرگ دامبلدور، او مدیر موقت بود تا زمانی که سوروس اسنیپ توسط پیوس تیکنس برای این مقام انتخاب شد.

او سخت‌گیرو محکم است و برای کسانی که از قوانین پیروی نمی کنند صبر کمی دارد. او در تنبیه دانش‌آموزان گروه خودش، گریفیندور، کوتاهی نمی کند و حتی اگر کاپ مدرسه را هم ببازند در صورت نیاز از آنها امتیاز کم می کند. در حقیقت، او با تعصب امتیازات بیش‌ازاندازه‌ دانش‌آموزان گریفیندور کم کرده است (برای مثال 50 امتیاز برای هر دانش آموز گریفیندور که بیرون رختخواب و در حال پرسه زدن در قلعه بود در حالی که از یک دانش‌آموز اسلیترین برای همین تخلف 20 امتیاز کم کرد). دانش‌آموزان گریفیندور گفته‌اند که آرزو داشتند او همان اندازه که اسنیپ همیشه از اسلیترینی‌ها طرفداری می کند، از آنها طرفداری کند (س.ج.8).

مک‌گونگال یک جانورنما است و می تواند هر وقت بخواهد به یک گربه ماده تبدیل شود. وقتی که گربه است، علامت‌هایی شبیه عینک قاب مربعی که می زند دور چشمش وجود دارد (س.ج.1). سپر مدافع او هم یک گربه ماده است (ی.م.30); این تنهایی نمونه ایست که ما از یکی بودن سپر مدافع و حالت جانورنمایی داریم.

مک‌گونگال در هاگوارتز تغییر شکل درس می دهد. او اعتقاد دارد که بقیه شاخه‌های جادو ظرافت و پیچیدگی کمتری نسبت به تغییر شکل دارند. او به دادن تکالیف خیلی زیاد مشهور است (س.ج.8).

به نظر می‌رسد مک‌گونگال و هرمیون اخلاق‌های مشترک زیادی دارند، برای مثال سخت‌گیری در قوانین. هر دو به طور مشخصی باهوش توصیف شده‌اند. مک‌گونگال ترتیب استفاده از یک زمان برگردان را برای هرمیون در سال سومش داد تا او بتواند در کلاس‌های اضافی شرکت کند (ز.آ.5).

مک‌گونگال بعضی اوقات طرف نرم‌ترش را نشان می دهد. وقتی که هری و رون به او گفتند که برای دیدن هرمیون، که خشک شده بود، او این اجازه را با یک قطره اشک گوشه چشمش به آنها داد (ح.ا.16). او وقتی که شنید لیلی و جیمز پاتر کشته شدند گریه کرد (س.ج.1). او وقتی فکر کرد پیتر پتی‌گرو به خاطر گرفتن سیریوس بلک مرده است، به خاطر رفتار تندش با او، احساس بدی پیدا کرد (ز.آ.10).


مک‌گونگال ردای سبز زمردی می پوشد (س.ج.7). لباس شبش راحتی پشمی و تور مو است (س.ج.14 و س.ج.13). او یک دستمال توری همراهش دارد (س.ج.1). او «رها شدن موهایش» را ناپسند می شمارد، اگرچه او جشن کریسمس 1991 یک کلاه استوانه سر کرد و وقتی که هاگرید روی لبهایش را بوسید خندید و قرمز شد (س.ج.12). در جشن یول بال 1994، او یک لباس پشمی قرمز رسمی پوشیده بود و یک تاج گل خاردار دور حاشیه کلاهش پیچیده بود. او با لودو بگمن رقصید (ج.آ.23).

مک‌گونگال یک طرفدار کوییدیچ است. او یک حامی مشتاق تیم کوییدیچ گروهش است. وقتی که او هری را دید که با یک شیرجه بین زمین و هوا یک یادآور را گرفت، فورا هری را جستجوگر تیم کرد و برای او یک جارو دست و پا کرد، که این مخالف قوانین بود (س.ج).

مک‌گونگال در فیلمها

نقش مینروا مک‌گونگال توسط دِیم مگی اسمیت ایفا می شود.

منبع : Mcgonagall

برگرفته از «http://www.jadoogaran.org/modules/mediawiki/index.php/Mcgonagall»

این صفحه ۲٬۱۴۲ بار دیده شده است. این صفحه آخرین بار در ۱۰:۱۶, ۱۳ ژانویه ۲۰۰۸ تغییر کرده است. محتویات تحت اجازه‌نامهٔ جادوگران® در دسترس است.


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.