هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

صفحه‌ی اصلی انجمن‌ها


صفحه اصلی انجمن ها » همه پیام ها (مافلدا.هاپکرک)پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۹:۱۶:۲۶ چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
#1
نمیدونم چرا دلم میخواد اول جواب سیریوس رو بدم ... ولی دلم میخواد اول جواب سیریوس رو بدم.

ببم جان! میدانی فرق مابین مدیریت زحمت کش که مشغول کار و شخمه، و کاربری که در لایه های زیرین پستت داری براش دل میسوزانی چیست؟ این که مدیریت به محض این که با یک ایده و پیشنهاد مواجه میشه، بدین صورت () در نمیاد و هیجان زده به سمت عملی کردنش پیش نمیره. برای همین من باب مثال توی مدت یک هفته، 5 مورد تغییر گروه و تغییر شناسه انجام نمیده. به این جاش فکر میکنه که وقتی بعد سالیان سال یک برنامه ای حذف شده، حکمتش چی بوده؟ میره بحث های در گرفته در اون دوره رو بالا پایین میکنه، تصمیم گیرندگان وقت رو میابه و نظرشون رو جویا میشه، اتاق فکر تشکیل میده که ببینه آیا میشه طرح جدیدی زد که هم به خواسته ی کاربر جامه عمل بپوشونیم هم ایراداتی که واس خاطرش این قضیه حذف شده اصلاح بشه؟ خلاصه که یه ریپلای ساده زدن با محتوای «موافقیم» یا «مخالفیم» بدون این که واقعا ببینیم قضیه به صلاح هست یا نیست، کاری نداره. همه ی مدیرا هم از زمان ثبت این درخواست لاگین کردن و پست زدن، پس امکانش رو داشتن که از بذل نمک شما در این تاپیک جلوگیری کنن. آره.در پاسخ به پاپی قدیمی:

درود. ممنون که همواره از ایده پردازی برای سایت دریغ نمیکنی و این ارزش قائل بودنت رو میرسونه. مدیریت این موضوع رو ارج مینهه.

و اما در مورد ترین ها، دلایلی در مخالفت با ترین ها بیان شده. بدون قضاوت در مورد درستی و غلطیشون، فقط بعضی از اون ها رو نقل میکنم:

اول از همه ...
«باور کنین وجود ترین‌ها خیلی مهمه و انگیزه میده به خیلیا»
اهمیت داشتن ترین ها فقط همین یک وجه انگیزه بخشی رو نداره. شاید یک نفر، به نیت گرفتن رنک، انگیزه مضاعفی برای فعالیت داشته باشه. اما افرادی هم هستن که تاثیر اصلی ترین ها روشون منفیه.
مواردی رو میتونم بهت معرفی کنم که به اذعان خودشون یا بعد از گرفتن یک رنک، احساس کردن بهتره تصویر در اوج ازشون باقی بمونه و انتظارات ازشون رفته بالا و فعالیتشون رو کمرنگ کردن چون میترسیدن نتونن همون قدر خوب باشن که رای دهنده ها فکر میکردن هستن. فکر کنم خودت بتونی با رجوع با حافظت، اعضایی رو به یاد بیاری که بعد از گرفتن رنک «بهترین تازه وارد» دیگه فعالیت نکردن.
یا مواردی که بعد از نرسیدن به یک رنک که فکر میکردن حقشونه، ناامید شدن و به فعالیت ادامه ندادن.
این از بحث انگیزه که میبینی میتونه منفی هم باشه.

علت دیگه ای که ترین ها کنار گذاشته شد، بی ارزش شدن نتایجش طبق گفته خود کاربرا بود. مثلا فرض کن اعضای اسلیترین همه به یکی از اعضای گروه خودشون رای دادن و اعضای ریونکلاو هم به یکی از اعضای گروه خودشون. حالا اسلیترین بیشتر عضو داشته و اون کاربر انتخاب شده. دو حالت وجود داره، یا واقعا حقش بوده، در این صورت ریونی ها ارزش فعالیتش رو با گفتن «هم گروهیاش رفاقتی بهش رای دادن» از بین میبرن. یا فقط به خاطر رای هم گروهیاش انتخاب شده. که خوب باز هم بی ارزشه.

موضوع دیگه، نادیده گرفته شدن فعالیت های مستمر در برابر فعالیت های دوره ای بود. یعنی مثلا کاربری که در طول فصل هفته ای دو تا پست زده (26 تا) معمولا رنک فعالترین عضو رو به کاربری که فقط در دو هفته ی قبل از شروع ترین ها هفته ای پنج تا پست ده (10 تا) میباخت.

موضوع دیگه که بعد از تجمیع رنک ها پیش اومده بود (یعنی رنک ها عنوان خاصی نداشته باشن) این بود که مثلا فرض کن جیمز سیریوس پاتر الان سه دوره متوالیه که به خاطر رول نویسی خفنش مدال مرلین گرفته. بعد توی این دوره برای روحیه دادن به یک تازه واردی، رای ها به اون شخص داده میشه. جیمز میتونه به صورت کاذب احساس افت کردن بکنه؟ یا خیال کنه دیگه از رول هاش به قدر سابق استقبال نمیشه و سرد شه؟

بگذریم از پیام های «خواهش میکنم به من رای بده» یا «به من رای بده که بیای تو کابینه وزارت» یا تصوراتی مثل «فلانی که عضو خفنیه به بیساری رای داده پس ما هم به بیساری رای بدیم» حال آن که فلانی خواسته به رفیقش حال بده ...

موارد و مثال های جزیی خیلی بیشتری وجود داره که من از بیان همه اون ها عاجزم و تکرار میکنم که شاید با ایراد داشتن بعضی از اون ها موافق هم نباشم.


با وجود تمام این موارد، اعضای زیادی هم طرفدار ترین ها هستن یا انتخاب شدن فردی که شاید شایسته نباشه رو دلیل مناسبی برای حذف ترین ها نمیبینن.

با توجه همه آن چه گفته شد، تصمیم نهایی مدیریت بر این شد که ترین ها به صورت ماهانه و اختصاصی برای هر یک از 6 گروه اصلی سایت برگزار بشه. یعنی هر ماه 6 رنک تحت عنوان «گریفیندوری ماه» «اسلیترینی ماه» «ریونکلاوی ماه» «هافلپافی ماه» «مرگخوار ماه» «محفلی ماه» خواهیم داشت که با رای گیری در بین اعضای هر گروه انتخاب میشه. جزییات برگزاری ترین ها و زمان اولین دوره، به اطلاع ناظرین این گروه ها میرسه.
مافلدا هاپکرک هستم.
مشاور سایت و راهنمای اعضای سایت...


پاسخ به: شخصیت خودتون رو معرفی کنید
پیام زده شده در: ۱۹:۴۲:۳۱ پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
#2
تست


مافلدا هاپکرک هستم.
مشاور سایت و راهنمای اعضای سایت...


پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۳:۰۷:۰۱ سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸
#3
نقل قول:

آلبوس دامبلدور نوشته:
سلام و خسته نباشید به مدیران گرامی،

مزاحم شدم ببینم قضیه اون چت باکس آزمایشی چی شد؟ هنوز در جریانه یا منتفی شده و اینکه چرا اگر با کامپیوتر وارد بشیم دکمه‌اش دیده نمی‌شه و فقط روی نسخه موبایلی سایت بالا می‌آد؟

با تشکر،
آلبوس پرسیوال والفریک برایان دامبلدورسلام. آزمایش شد دیگه. همونطور که مشاهده کردید ملت ترجیح دادن تو همن چت باکس قبلی به زندگیشون ادامه بدن. برای خود من هی چند ساعت چت باکس فعلی باز نمیشه و ارور 503 service unavailable میده بعد دوباره چند ساعت باز میشه. نمیدونم برای برخی از اعضای دیگه هم همینطوره یا خیر ... اما وقتی اکثریت راضین و اهمیتی به ما فقیر فقرا هم نمیدن، نمیشه به زور کوچ دادوندشون!
با این تفاسیر زائد بود و ازش جز پیام های گاه و بی گاه استفاده نمیشد. اگر روی نسخه موبایل هنوز دکمشو میبینید هم به خاطر خسته بودن موبایل و لود کردن سایت از روی کش هست.
پی نوشت: به جا مانده از پیام مدت ها قبل یوآن: ما برای اعضایی که مستضعف نتی هستن اهمیت قائلیم. سعی میکنم حواسمون به سنگینی و سبکی سایت باشه، حتا به مقدار کم. منظور من از حساسیت زیادی این نبود که شما به تغییرات کم واکنش نشون میدی. بلکه این بود که گاها شما نسبت به تغییری واکنش نشون میدی که به لحاظ تکنیکی مطلقا بی تاثیره. مثلا این که زمینه سایت چه زنگی باشه، با یک کد 6 حرفی تعیین میشه. اون وقت این کد از #123456 تبدیل میشه به #987654 که حجم هر دو کد 6 بایت هست و شما میای میگی وای خیلی سنگین شد. خوب این مشخصا تلقینه!


مافلدا هاپکرک هستم.
مشاور سایت و راهنمای اعضای سایت...


پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۲۲:۱۷:۴۹ شنبه ۷ دی ۱۳۹۸
#4
نقل قول:

وین هاپکینز نوشته:
سلام.
داشتم انجمن ها رو نگاه می کردم که چشمم به این انجمن خورد که نوشته شده انتخاب جادوگر ماه هر دو ماه یک بار انجام می شه؛ اما آخرین پستی که داخل این انجمن زده شده، مربوط به سال 97 هست.

می خواستم بدونم علتش چیه.
ممنون برای وقتی که برای سایت می ذارید.سلام. با صلاحدید مدیریت، نظرسنجی ترین‌ها دیگه برگزار نمی‌شه. در واقع اون انجمن تعطیل شده و فقط به عنوان آرشیو ترین‌های قبلی انجمنش باقی مونده.

دلایل مختلفی هم داره که اگر بخوام خیلی خلاصه اشاره کنم، اولا نحوه برگزاری ناسالم بود یعنی تقلب صورت می‌گرفت و رقابت ناسالم و کاذب ایجاد می‌شد و رای‌ها به خاطر به صورت حزبی داده می‌شد و این موضوع ارزش رنک‌ها رو هم پایین میاورد. دوما بعد از برگزاری نتیجه مثبتی دربر نداشت. بعضی کسایی که خودشون رو مستحق رنک می‌دونستن، دلخور می‌شدن و حتا بعضا قهر میکردن و فعالیتشون کمرنگ می‌شد. بضعی کسایی که رنک گرفته بودن هم مغرور می‌شدن و باز فعالیتشون کمرنگ می‌شد.


نقل قول:

ربکا لاک‌وود نوشته:
سلام!
خوبین؟
یه سوالی داشتم!
داشتم پست کلاه گروهبندی سو رو میخوندم، بعد رفتم جلوتر یه چیزی دیدم!
این شخص، چطوری old شده ولی دسترسی داره؟
اگه لازم بود دسترسیش رو هم میگیرین؟


سلام. ممنوع که اطلاع دادین. دسترسی ایشون گرفته شده بود، رنک اسلیترین سهوا باقی مونده بود که اون هم گرفته شد.
مافلدا هاپکرک هستم.
مشاور سایت و راهنمای اعضای سایت...


پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۲:۱۳:۰۳ سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸
#5
نقل قول:

ارنى پرنگ نوشته:
درود و خسته نباشید خدمت دست اندرکاران و مدیران سایت.
درمورد هدر و بک گراند سایت که بی نهایت زیبا و جذابه. پیشنهادی که دارم اینه که به جای کوه برفی و رنگ های سرد از یه رنگ گرم و تابستونی استفاده بشه چون الان در فصل زمستون هستیم.
البته که توی زمستون تم زمستانی و توی تابستون تم تابستانی هم قابل تقدیره اما اگه به قول گفتنی به صورت ریورس باشه تم سایت با فصل حاضر جالب میشه.(تو تابستون خنک میشیم تو زمستون هم گرم) البته این پیشنهاد منه. باز هم ممنون.


دوصد درود بر خودت.
ممنون از لطفت نسبت به ما و آن چه مرتکب شدیم.
برعکس هم به هر حال سلیقه‌ایست. ان‌شاءالله قابلیت انتخاب تم برمیگرده و هر کس انتخاب منحصر به فرد خودش رو خواهد داشت.نقل قول:
یوآن نوشته:
ولی یه مشکلی داره.
و اونم اینه که این تصاویر... (البته به نظرم هاااا ) ... اونقدام قشنگ نیستن.


شاید باورت نشه ولی کاملا باهات موافقم. نه تنها اونقدا قشنگ نیستن، بلکه به نظرم کاملا زشتن. من گرافیست نیستم ... آدم با سلیقه ای هم نیستم حتی! فقط به صورت آزمایشی، یک طرح دم دستی گذاشتم که تست کنم این متغیر بودن ظاهر سایت توی صفحات مختلف رو. بعد به مدیرای دیگه که نشون دادم همه گفتن به به و همین خوبه و این ها. کس دیگه ای هم نبود که طراحی مناسب دیگه ای انجام بده یا حتی ایده ای داشته باشه. بنابراین از طرح های جایگزین استقبال میکنم. البته به جز زمینه هاگوارتز! با وجود این که گفتی متحرک بودن خوب نیست، به نظرم تنها موردیه که مشکلی نداره و هم ساده است هم با تصوری که از کتاب و فیلم داریم سازگاره و واقعا خود هاگوارتزه! بقیه عکس ها در صورتی که کسی طرح مناسبی بفرسته یا حتی ایده ای داشته باشه که من از پس اجراش بربیام، قطعا عوض میشه.


از این مورد که بگذریم، گفتی تفاوت صفحات جایی به جز بکگراند انجام بشه. توی قالب فعلی هر المانی به جز بکگراند و این قسمت آجرمانند که الان تو گروهای خصوصی زنگش تغییر میکنه، روش متن قرار میگیره. خوانایی و اذیت نشدن چشم هم از جذابیت و ایجاد حال و هوا مهم تره. پس نمیشه از طرح اسفاده کرد. تغییر رنگ هم داستان خاص خودشو داره؛ هر رنگی برای مطالعه استاندارد نیست. بنابراین تنها گزینه های روی میز همین دو قسمتیه که الان روش تغییرات اعمال شده.

و ضمنا گفتی لود شدن صفحه کند شده و یه چیزی میاد روی یه چیز دیگه و دوباره میره! این پست رو توی گفت و گو با مدیران زدی، گفت و گو با مدیران که تغییری نکرده! اگر منظورت این تم زمستونی هست، این تم دقیقا همون قالب قبلیه، فقط کد رنگ هاش عوض شده به علاوه هدر. پس اون هم تاثیرش مطلقا صفره.
صفحاتی هم که توش تغییری اعمال شده، از یک عکس با سایز بسیار کم استفاده شده که مدام تکرار میشه. همگی عکس ها تو رنج 15 کیلوبایت هستن. یک مورد که سنگین ترینشونه 30 کیلوبایت حجمشه. هر صفحه هم فقط یکیش رو لود میکنه. بنابراین نمیتونه باعث کند شدن صفحه بشه. شما قبلا هم ثابت کردی روی تایم لود زیادی obsessed هستی.


مافلدا هاپکرک هستم.
مشاور سایت و راهنمای اعضای سایت...


پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۴:۲۸:۲۴ چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸
#6
نقل قول:

یوآن آبرکرومبی نوشته:
چرا انجمن قلم پر محو شده کلاً؟ چرا با هیشکی مصاحبه نمیشه؟ خیلی گزینه داریم واسه مصاحبه خب.
لابد الآن یکی میاد بهم میگه چرا خودت مسئولیتشو به عهده نمی‌گیری؟
نه باو، من دوس دارم صرفاً مصاحبه‌ی ملّت رو بخونم، نه اینکه اونا رو بنویسم! من کلاً «بخوانیم» رو بیشتر از «بنویسیم» دوس دارم!چرا خودت مسئولیتشو بر عهده نمی‌گیری؟ خوب باشه ... چرا خودم مسئولیتشو بر عهده نمی‌گیرم؟ می‌گیرم.


مافلدا هاپکرک هستم.
مشاور سایت و راهنمای اعضای سایت...


پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۴:۳۶ دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸
#7
پیرو قانون جدیدی که در مورد شخصیت‌های غیرهری پاتری تصویب شده و اعتراضات صورت گرفته!

اول خطاب به همه کسایی که پست زدن یا احتمالا همین تصورات پست زنندگان رو داشتن ولی از پست زدن صرف نظر کردن: سوء تفاهم بزرگی براتون پیش اومده. قاعدتا توضیحات من مبهم بوده که همه منظوری غیر از اصل مطلب رو برداشت کردن. عذرخواهی می‌کنم بابتش. ولی یک سری شناسه مثل «بانز» «رابستن لسترنج» «آلکتو کرو» «وینکی» هیچ ارتباطی به این قانون ندارن.

به مدیریت مربوط نیست که شما برای شناستون چجوری شخصیت پردازی کردین. شاید تو نگاه اول به نظر من بی حساب باشه که عضوی از خانواده لسترنج، چجوری آدم فضایی شده. ولی خوب صاحب شناسه می‌تونه شانسش رو انتخاب کنه و این رو بنویسه ... یا ازش استقبال می‌شه و بقیه هم از این شخصیت و این ویژگی استفاده می‌کنن یا نمی‌شه و سراغ سوژه/شخصیت دیگه‌ای می‌ره! خیلی‌ها چنین تغییراتی توی شخصیتشون ایجاد کردن و پذیرفته شده. از جمله همین رابستن، بانز و کراب، لینی وارنر و ... ما که آزار نداریم بگیم نکنید! بدیهتا این محدودیت کاملا نا به جاست. پس کلا این که شما به چه نحو شخصیت پردازی کردید رو بذارید کنار و فقط توجه به اسم شناسه داشته باشید.

یک بار دیگه تشریح می‌کنم چه شخصیت‌هایی پذیرفته شده نیست:

شخصیتی که اسمش در لیست نیومده و در کتاب/فیلم‌ها بهش اشاره نشده. از جمله:

1. شخصیت‌هایی مثل اصغر پاتر (برادر گم گشته هری پاتر) که در ظاهر هری پاتریه اما ساخته تخیل صاحب شناسه است.

2. شخصیت‌هایی مثل «جن» که اسم عام برای یک موجود هستن. توجه کنید که یک جن خاص ذکر شده در کتاب مثل «گریپهوک» ارتباطی به این عنوان نداره.

3. شخصیت‌هایی مثل «شرلوک هولمز» که از دل دنیای کتاب یا فیلم دیگه‌ای جز هری پاتر وام گرفته شدن.

4. شخصیت‌هایی مثل «ممد بوقیوف» که از هیچ جا نیومدن.

امیدوارم این بار موضوع به درستی تفهیم شده باشه.و اما پاسخ به برخی اعتراضات که با برداشت درست از قانون همچنان پابرجاست:

من یک نکته‌ای رو کلا متوجه نمی‌شم توی اعتراضاتتون. واقعا چجوری این قانون جلوی خلاقیت‌ها رو می‌گیره و ما رو محدود به کتابی می‌کنه که مدت‌ها ازش گذشته و فیلان بیسار؟
لیست شخصیت‌ها شونصد عنوان داره که محدود به رون ویزلی و دراکو مالفوی و اشخاصی که سیر تا پیازشون رو می‌دونیم نیست. مثلا همین «دات» که کنت بهش اشاره کرد. شما بیا این شخصیت رو انتخاب کن هر طور که دلت خواست معرفیش کن! محدودیتش مطلقا صفره! بعد فرق بانزی که کنارش اشاره کردی چیه؟ بانزم دقیقا همچین چیزی بوده. یک شخصیت که یک بار اسمش اومده و توضیح خاصی جز مرگخوار بودن نداره. باروفیو رو من بعد چند سال هنوز تو سوژه ها می‌بینم ... چنین شخصیتی توی هری پاتر سراغ داشتین؟ نه! اما یکی از شخصیت‌های لیسته که یک بار آرتور ویزلی بعد برگشتن از سر کار ازش به عنوان مراجعین وزارتخونه اسم برده و گفته که «امروز یک جادوگر به اسم باروفیو اشتباهی یکی رو به گاومیش تبدیل کرده بود»

مجموعا هزار جور راه برای هر کاری بازه. شخصیت خام بدون توضیح، شخصیت حاشیه‌ای با مشخصات ذکر شده‌ی کم و ...
اینا به کنار، این همه اعضا شخصیتای به نسبت شناخته شده رو ورداشتن و به مرور تغییرات اساسی توش ایجاد کردن مثل کراب که خودتون مثال زدین یا همین رابستن.

هر جور حساب می‌کنم بعید می‌دونم کسی بتونه منو در مورد حرفایی مثل این که «با این قانون فضای ایفای نقش رو محدود می‌‌کنیم» و «الان دیگه کمتر عضوی تو فضای هری پاتر سیر می‌کنه» و امثال ذلک قانع کنه. شما روی یک اسم و مشخصات ساده، شخصیت پیاده کنی دستت باز تره و خلاقانه تر عمل کردی یا غلفتی شخصیتتو از توی یه کتاب دیگه ورداری بیاری بچسبونی وسط هری پاتر؟!


اگر تا این جا با من اومده باشین، در مورد کلیت این قانون و این که از این به بعد سفت و سخت اجرا بشه، مشکلی با هم نداریم. اگر نیومدین، بفرمایین کجای مسیرو اشتباه اومدم. و اما بعد!

نقل قول:

کنت الاف نوشته:
حالا ما بیایم به زور یه نفر رو مجبور کنیم که دست به همچین عملی بزنه، چه نتیجه ای داره؟ کسی که قلباً شناسه اش رو دوست نداره، بالاخره بعد از یه مدتی عطاش رو به لقاش میبخشه.


این چه مغلطه‌ایه کنت عزیز؟ ما انگشت شمار شناسه با ویژگی‌های مشخص گذاشتیم جلوی شما؟ چرا باید از بین اون همه گزینه بره سراغ چیزی که دوستش نداشته باشه؟!

نقل قول:

کنت الاف نوشته:
دوماً، از اون فرد پرسیدین که حوصله داره دوباره یه شخصیت پردازی جدید داشته باشه؟ دوباره خودم رو مثال میزنم چون از بقیه خبر ندارم.


۱۳۹۳/۴/۷
۱۳۹۳/۴/۷
۱۳۹۳/۵/۴
۱۳۹۳/۵/۴
۱۳۹۳/۵/۴
۱۳۹۳/۸/۱۶
۱۳۹۳/۱۰/۱۴
۱۳۹۴/۲/۱۳

اینا چیه؟ اینا تاریخ پست‌های رول شماست، از ابتدای ورود به ایفای نقش به بعد. من هم معیار رو برای فعالیت لازم برای شخصیت پردازی، خودتون در نظر گرفتم! واقعا این میزان از فعالیت ازتون برنمیاد؟

نقل قول:

کنت الاف نوشته:
سوماً افرادی که الان این شناسه هارو دارن همگی سابقه خوبی توی سایت دارن و هیچکدوم آماتور نیستن که احیاناً بخوان به ایفای نقش هری پاتری آسیب بزنن. مثال بارزش رابستن هست که هر تاپیکی میری مرلین رو شکر یه اسمی ازش بردن با بچه!
ارزشش رو داره که بخوایم این همه سوژه و شخصیت پردازی رو حذف کنیم؟ اونم بخاطر چیزی که نه تنها به ایفا صدمه نزده، بلکه کمکش هم کرده.


دو تا موضوع وجود داره. اول این که من شخصیتی رو نمیشناسم که توی رول‌ها حضور مداوم داشته باشه و ما بنا بر قانون جدید بخوایم حذفش کنیم. همون طور که اول پستم توضیح دادم رابستن و بانز و ... مشمول نیستن! راه برای هیچ نوع شخصیت پردازی هم که بسته نیست! شخصیت با بچه و بی بچه! به مدیریت مربوط نیست اصلا!
دوم این که بحث آسیبی که توی اطلاعیه مطرح شده، منظور لزوما این نیست که این اعضا خودشون مستقیما آسیبی به ایفا وارد می‌کنن. مساله این جاست که مواردی پشت صحنه وجود داره که شما نمی‌بینید که بخواید ازش آگاه باشید و متوجه ضررش بشید. مواردی که زیاده و من قصد ندارم کامل باز کنم. فقط دو تا مثال می‌زنم که قضیه کمی روشن بشه.

1. شما از عضوی فرض صحبت کردی که تغییر شناسه ممکنه باعث رفتنش از ایفا بشه. اعضایی واقعی وجود دارن که به خاطر وضعیت فعلی گذاشتن و رفتن!

یک مورد: عضو تازه واردی که اصرار داشت شخصیت ساختگی مربوط به دنیای هری پاتر رو معرفی کنه. بعد شما خودت رو بذار جای اون بنده خدا ... می‌گه من شخصیتم به فرض بچه دامبلدور از ازدواج پنهانیشه که هیشکی خبر نداره ... یا نوه عمه ی رون ویزلیه که اسمش جایی نیومده ... رد می‌شه معرفی شخصیتش، بعد می‌بینه شخصیتایی که هیچ ربطی به هری پاتر ندارن دارن راست راست تو سایت راه می‌رن و ناظر هم هستن! ویولت بودلره مثلا! راهنمای تازه وارداس! از دنیای بچه‌های بدشانس اومده. چه حسی بهش دست می‌ده؟ «این جا یک مشت رفیق دور هم جمع شدن که خودشون هر طور دلشون بخواد قعالیت می‌کنن و به بقیه گیر بی‌خود می‌دن و سنگ جلوی پاشون می‌ذارن. من نمی‌تونم وارد این جمع بشم.» انصافا حق داره دچار این تصور غلط بشه. نداره؟! عضو تازه واردمون پرید و رفت! شما آسیب زدی؟ بله! به خاطر آماتور بودن؟ نه! به خاطر صرف حضور. اصلا چرا راه دور بریم ... من خودم اولین شخصیتی که معرفی کردم سال ها قبل و رد شد، فرزند هاگرید و مادام ماکسیم بود. رد که شد با دیدن شخصیتای متفرقه همچین حسی بهم دست داد.

مورد دیگه: یک عضو قدیمی و جا افتاده در ایفای نقش که بعد یک مدت غیبت قصد داشت برگرده و شخصیت جدیدی رو معرفی کرد. شخصیتش مثل موارد قبلی که گفتم ساختگی بود اما از خاندان‌های ذکر شده در داستان‌ها. مثلا فرض کن «حوریه اسلاگهورن» خواهر هوریس اسلاگهورن. مدیرا مخالفت کردن. عضو مدنظر شخصیت‌های کاملا بی ربط به هری پاتر حاضر در ایفا رو ردیف کرد و گفت به خاطر دلایل سلیقه‌ای و این که با اینا حال می‌کنین با من نه، برای اینا استثنا قائل شدید یا کاری با شخصیتاشون ندارید ولی به من گیر می‌دین. نه تنها عضو قدیمی بعد مدت طولانی اصرار و مخالفت مدیرای ایفا هیچ وقت برنگشت، بلکه هوریس اسلاگهورن فرضی قصه ما هم گفت «من و فلانی دوست داشتیم شخصیت خواهر برادر رو ایفا کنیم و شما نذاشتین من مکمل داشته باشم» و فعالیتش رو کمرنگ کرد. دو تا عضو باتجربه و کاربلد از ایفا گرفته شد. شما آسیب زدی؟ بله! آگاهانه و به خاطر ضعف؟ خیر! به خاطر ضعف قوانین و صریح نبودنش. قانون باید طوری باشه که هر مدیری بخواد اجراش کنه، به یک تفسیر واحد ازش برسه. و قانونی که این ویژگی‌ها رو داشته باشه نیاز به پیش زمینه‌ای داره که نبودن چنین اعضاییه تا راه برای استثنا قائل شدن برای هیچ‌کس با هیچ قدمت و اعتباری باز نباشه.

2. اجازه بدین مدیریت دو قدم جلوتر رو هم نگاه کنه ... اجازه بدین ایفای نقش رو محدود به همین لحظه و اعضای فعال حال حاضر نبینیم. اجازه بدین مدیریت به رشد جمعیت هم توجه داشته باشه.
شما نویسنده خوبی هستی و شخصیت پردازی قوی ای داری و خوب هم جا انداختیش و درومده اصلا! درست. حالا خودت رو بذار جای عضو تازه واردی که قراره چند سال دیگه جای شما وایسه. عضوی که چند سال پیش هممون جاش بودیم و الان از حال و هواش گذشایم. با سرچ کردن یه چیزی مربوط به هری پاتر سر درآوردیم از جادوگران و حالا با ایفای نقش مواجه شدیم. فکر کن هرچی می‌خونی، هیچ شخصیت آشنایی تو داستان‌ها نبینی و وقتی نگاه به شناسه‌ها هم می‌کنی، یکی «پرتقال» باشه اون یکی «بچه» و دیگری «رابینسون کروزو» ... اصلا حال و هوای زندگی توی دنیای هری پاتر رو حس می‌کنی که تحریک بشی عضوش باشی؟! فکر می‌کنی چرا همیشه اعضایی تازه وارد داریم که توی هاگوارتز و تالار خصوصی فعالیت می‌کنن اما توی ایفای اصلی نه؟ این اعضا میان و میرن و جذب نمیشن چون از یک طرف اون بخش‌ها پویایی ایفای نقش رو ندارن و از طرف دیگه هیچ وقت وارد ایفای نقش اصلی نمی‌شن تا با عبور از هری پاتر، جذب خودش بشن.

نقل قول:

کنت الاف نوشته:
چهارماً، مگه چند نفر شناسه غیر هری پاتری دارن که مافلدا میاد میگه مثل قارچ دارن رشد میکنن؟ تا اونجایی که من میدونم چند وقتی هست که شناسه های غیر هری پاتری دیگه تایید نمیشن و راه ورودشون به ایفا بسته شده. دیگه حالا این چهار پنج نفر تاثیر آنچنانی روی قضیه ندارن. ضمن این که خیلی از قوانینی که وضع میشن عطف به ما سبق ندارن و هرکس هم اعتراض کرد که چرا اینا دارن ولی من نمیتونم داشته باشم؟ منطقی بهش بگین که اون موقع همچین قانونی نبوده، والسلام!


منظور از رشد قارچ گونه، در واقع رشد تمایل به گرفتن چنین شخصیت‌هایی هست. یعنی مثلا یکی رون ویزلیه، تصمیم می‌گیره بیاد بشه کنت الاف. بعدم که مخالفت شد می‌گه چند تا دیگه که هستن ... جواب میشنفه که اونا از قدیم بودن و جا افتادن. میگه منم تعهد میدم جا بندازم ... فوقع ماوفع! چهار تا میشه پنج تا. جا هم می‌ندازه ها ... ولی همون طور که توضیح دادم آسیب فقط جا نیفتادن نیست. یه تازه وارد هم از در میاد میگه بذارین من شیشمی باشم. مدیر ایفای نقش هم که ثابت نیست! یکی دل رحمه اینارو می‌پذیره ... همونطور که توی تمام این سال ها قانون اضافه نشدن عضو ساختگی بوده و می‌بینی که هر کی تلاش کرده از ش رد شده.
عطف به ما سبقی هم در کار نیست. قانون ما خروج شخصیت‌های بیرون از لیست از ایفای نقشه. هر کی اعتراض کرد چی بهش بگیم رو هم نتیجشو تو حرفای قبل گفتم.
نقل قول:

آلکتو کرو نوشته:
من نمی دونم جزو "تغییر شناسه دهندگان اجباری" قرار می گیرم یانه


هیچ دلیلی وجود نداره که بگیرین.

نقل قول:

آلکتو کرو نوشته:
دلیل بودن من و خیلی از اعضا که بسیاری شون قدیمی هستن و مطمئنا سنشون زیاده، هری پاتر نیست. خود جادوگرانه. ازادی که اینجا دارن، می تونن اونجوری که می خوان باشن، اصلا تفریح و سرگرمی، یا دوستانی که اینجا پیدا کردن، همشون رو از جادوگران دارن نه هری پاتر. ولی خب چون سایت طرفداران هری پاتر خب به طبع باید ربطی به هری پاتر داشته باشه که موضوع اصلی هم همینه و سایت تغییر موضوع نداده که.


به تفصیل توضیح داده شد که چیزی از این آزادی عمل کم نشده.


نقل قول:

آلکتو کرو نوشته:
دلیل دوم: اینکه یه چیزی رو که باهاش چندین سال زندگی کردی رو از ادم بگیری خب سخته. کنت الاف چندین ساله کنت الافه، ویولت بودلر همینطور با اینکه کم هست ولی مطمئنا دوست نداره کسی به جز ویولت باشه. اگه شناسه ویولت رو ازش بگیریم، چه بسا اصلا سر نزنه! به نظرم این غلطه.


قطعا سخته. ولی فقط اولش درد داره. کسی که قصد فعالیت داشته باشه قطعا خیلی زود عادت می‌کنه. کسی هم که فعالیتی نداره و فقط اسمش هست، چه فرقی داره که با چه اسمی باشه؟

دلیل سوم و چهارم رو نقل قول نمی‌کنم چون کامل جواب داده شده اول پست. مشکلی وجود نداره در مورد نحوه شخصیت پردازی. سوء برداشت شده از اطلاعیه و قرار نیست شخصیت‌ها مو به مو مطابق کتاب باشن.پست رابستن و تام هم تماما نشات گرفته از همین سوء برداشت هست. شخصیت نباید خارج از لیست شخصیت‌ها انتخاب بشه. همین و بس!


نکته آخر ... رابستن صریحا اشاره کرد به یک نکته‌ای که مشخصا همه چنین تصوری رو دارن. اجازه می‌خوام یک گله‌ای داشته باشم از شما! هر چیزیو نقد کنید. به هر تصمیمی اعتراض کنید. دلیل هر کاری رو هم بپرسید. کاملا برای این موارد حق دارید. اما فکر نکنید ما همینجوری نشستیم دور هم، بعد یهو یکی همون طور که داره جیگرشو می‌خارونه، می‌گه «بچه‌ها خیلی وقته اطلاعیه‌ای مصوبه‌ای چیزی نداشیم ... بزنیم یه سری عضو بندازیم بیرون؟» و جواب میاد «بزنیم!» متاسفانه لحن عمده اعتراضات به من چنین تصوری رو القا کرد.

نقل قول:
خیلی ببخشید برای این حرفم چون می‌دونم چیزی دریافت نمی‌کنین و فقط بخاطر علاقتونه که دوست دارین به این سایت کمک کنین ولی با گذاشتن این قانون‌ فقط قصدتون راحت کردن کار خودتونه! منم بهتون حق می‌دم! ولی خب بهتر بود قبل اینکه قبول کنین مدیر شین یکم به بعدشم فکر می‌کردین!


چیزی در تایید و رد این فرضیه نمی‌گم ... فقط این فکت‌ها رو داشته باش و مجدد بهش فکر کن: من مدیر فنی هستم و وظیفه مشخصی برعهدم نیست. فقط از سی پنل یکم بیشتر از بقیه سر درمیارم و هستم برای روز مبادا که اگه مدیرا خواستن کاری از اون طریق انجام بدن من واسطه باشم! ایفای نقش که اصلا بهم مربوط نیست حتی! کلا یه دونه چتباکس جدید رو به سایت اضافه کردم و چند تا پست مفقود شده برگردوندم. قراره در بلندمدت یکم با کدهای سایت سر و کله بزنم و سیستم سایت رو آپدیت کنم که اونم فرصتش پیش نیومده تا الان. این قانون پیشنهاد من بوده. اول که پیشنهاد دادم هیچ مدیری با من موافق نبود. کلی بحث و بررسی داشتیم تا نهایتا تونستم نظر موافق بقیه رو جلب کنم. همین.


مافلدا هاپکرک هستم.
مشاور سایت و راهنمای اعضای سایت...


پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۷:۰۷ دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
#8
سلام.
بابت تاخیر تو پاسخگویی عذر می‌خوام.

استفن

متاسفانه مدتیه که مدیران اخبار قبلی استعفا دادن و شخص جایگزینی که قادر به همکاری باشه پیدا نکردیم. اما دوباره فراخوان دادیم تا افراد علاقمند برای در دست گرفتن این امور درخواست بدن. مدیران جدید دوباره تیم ترجمه رو تشکیل می‌دن و به اون بخش رسیدگی می‌کنن.

اما سوال دومتون... یکم عجیبه چون ما دقیقا نمی‌دونیم تو ذهن ملت چی می‌گذره. ممکنه بخشی از اون افراد مهمان که تو انجمن‌ها هستن اعضای فعلی یا قدیمی باشن که بدون لاگین کردن بخش‌های مختلف سایتو چک می‌کنن. بخش دیگه که واقعا مهمان هستن، حتما چیزی توجهشون رو جلب کرده که تو انجمن‌ها می‌گردن. ممکنه اکثریت از طریق بخش اخبار و گالری و امثال اون با سایت آشنا بشن، اما کم نیستن افرادی که با ایفای نقش آشنا هستن و به همین دلیل به انجمن‌ها سر می‌زنن. فراموش نکنیم که تاپیک‌های خارج از ایفای نقش سایت که حول بحث راجع به کتاب‌ها و فیلم‌های هری پاتر هستن هم جزء انجمن‌ها محسوب می‌شن و باب طبع مهمان‌ها هستن.


سیریوس

در حالت عادی پاسخگویی تا 48 ساعت بعد از ارسال پست طبیعیه. اما مدیران ایفای نقش تمام سعیشونو کردن که حداکثر تا 24 ساعت پاسخگوی ورودی ایفای نقش باشن. اگه موردی دیده شده که این اتفاق نیفتاده، حتما شرایط خاصی بوده که براشون مقدور نبوده سریع‌تر رسیدگی کنن. ازین بابت معذرت می‌خوام و مطمئن باشین سعی بر اینه که چنین اتفاقاتی تکرار نشه.

سختگیری هم نسبت به سال‌های گذشته خیلی کم‌تر شده تا اعضا راحت‌‌تر بتونن وارد ایفای نقش بشن. اما نمی‌شه کلا هیچ سختگیری‌ای نباشه چون نیازه که شخصی که وارد ایفای نقش می‌شه تا حدودی با فضا و کار با تاپیکا و نوشتن آشنا بشه. وگرنه بعد از ورود به ایفای نقش خودش دچار مشکل می‌شه و سخت‌تر می‌تونه فعالیتشو شروع کنه.


مافلدا هاپکرک هستم.
مشاور سایت و راهنمای اعضای سایت...


پاسخ به: دعوت به همکاری با سایت
پیام زده شده در: ۱۶:۵۰ دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
#9
تصویر کوچک شده

اطلاعیه‌ی جذب مدیر


سلام.

تیم مدیریت جادوگران قصد داره تا فرد یا افرادی که تسلطشون به زبان انگلیسی خوبه و توانایی ترجمه‌ی متون انگلیسی رو دارن به عنوان مدیر داخلی به جمع مدیران سایت اضافه کنه.

به مدیر یا مدیران جدید، لینک سایت‌های معتبری که برای ارسال خبر بهشون مراجعه می‌کنیم داده می‌شه و بنابراین از نظر منبع نگرانی‌ای نداشته باشین. هم‌چنین مسئولیت بخش گالری، مقالات، پاترمور و در کل امورات ترجمه هم برعهده‌ی این مدیر یا مدیران خواهد بود.

بخش گالری و مقالات هم براساس مطالب همون سایت‌های خبری که بهش اشاره شد آپدیت می‌شه. بخش پاترمور هم مستقیما با دست‌نوشته‌های رولینگ که در سایت پاترمور منتشر شده بروز رسانی می‌شن.

مدیر یا مدیران جدید قادر خواهند بود تا تیم ترجمه تشکیل بدن و با کمک تیم، امورات ترجمه رو جلو ببرن. به این شکل که کارها بین اعضای تیم تقسیم شه و با کمک هم و زیر نظر این مدیر یا مدیران کارها ساده‌تر پیش بره.

بنابراین هرکس قادر به پذیرفتن مدیریت این بخش از سایت هست از طریق بخش تماس با ما بلیتی ارسال کنه و درخواست خودشو مطرح کنه.

در صورتی که فعالیت این مدیران در سطح خوبی باشه، به گردانندگان سایت ارتقا پیدا می‌کنن و علاوه بر امور ترجمه، سایر بخش‌ها و انجمن‌های سایت که خارج از حوزه‌ی ایفای نقش هست به این افراد سپرده می‌شه.

پیشاپیش ممنون از همکاریتون.


مافلدا هاپکرک هستم.
مشاور سایت و راهنمای اعضای سایت...


پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۹:۱۲ جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸
#10
نقل قول:

یوآن آبرکرومبی نوشته:

اینکه میگم چت‌باکس قبلی سبک‌تره، منظورم اینه که به اینترنت سریع و حالت ذخیره‌سازی و اینا نیاز نداره.


متر و معیارت کمر تمام علما و فضلای حوزه وب رو شکست ببین این مودی که میگی، یک سری المان خاص اچ تی ام ال رو لیست کرده و ایگنورشون میکنه. مثلا [img] یا[iframe] که هر دوی چت باکس ها از طریق دومی توی سایت قرار گرفتن. بنابراین باز هم تفاوتی نداره.


نقل قول:

یوآن آبرکرومبی نوشته:
آیا چت‌باکس جدید رو میشه توی صفحه‌ی جداگونه بالا آورد؟
نه.
پس همین دیگه.


میشه ... تو پست قبل هم گفتم ... خودت هم سعی کردی بیاریش، ولی به آدرس اشتباهی رسیدی و به همین خاطر پیامت فرمت اشتباهی داره و چت باکس نتونسته آنالیزش کنه. من آدرس درست رو برات از طریق پخ میفرستم. هر کس دیگه ای هم که از حالت ذخیره سازی داده استفاده میکنه بگه، تا براش بفرستم.


مافلدا هاپکرک هستم.
مشاور سایت و راهنمای اعضای سایت...


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۳۹۹-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.