هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل
پاسخ به: جنگل ممنوعه
پیام زده شده در: ۲:۳۹ چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
#1
سرآغاز داستانی نوین


- اهم! جناب مدیر؟
- رمز شب؟
- ببخشید اما به من چیزی در این مورد ...
- هاه! فکر کردی نفوذ به هاگوارتز به همین سادگیه؟ بازی بچگونت خیلی زود تموم شد ...

مودی همان‌طور که به دانش‌آموز بخت برگشته‌ای که در چارچوب در دفتر مدیریت خشکش زده بود نزدیک می‌شد، چوبدستی کشید.

- ببخشید پروفسور! باید یه اشتباهی ...
- آواداکداورا!

ورد غیرمنتظره‌ی مودی نتیجه‌ی غیرمنتظره‌تری داشت؛ صدای انفجار خفیفی به گوش رسید، پیکر مودی تبدیل به ذرات غبارمانند شد و سپس از بین رفت.

هضم اتفاقاتی که ظرف کمتر از یک دقیقه افتاده بود، باعث شد ارشد مضطرب هافلپاف دلیل مراجعه شبانه‌اش به دفتر مدیر را فراموش کند.

تصویر کوچک شده


- حالا واقعا نمی‌دونی آلستور کجاست؟

تاریکی راهروهای هاگوارتز باعث شد مادام پامفری نتواند از چشم‌های مروپ متوجه حجم نمکی شود که بر زخمش پاشیده.

از آغاز ترم، این اولین باری نبود که مدیر در دسترس نبود و این، اگرچه در اوقات حضورش، کاری جز تحسین نظرات و ایده‌های معاونش و استفاده از آن‌ها نمی‌کرد، برای مروپ که از کودکی تمام اعتماد به نفسش قربانی نگاه تحقیرآمیز پدر، برادر و در نهایت معشوقش شده بود و بدون تایید دیگران قدرت تصمیم گیری نداشت، به شدت سخت می‌آمد و حتا در پاسخ به بدیهی‌ترین سوالات دانش‌آموزان و اساتید نیز به او استرس وارد می‌کرد؛ چه رسد به حالا که ظاهرا بحرانی جدید در شرف آغاز بود و همه از او کسب تکلیف می‌کردند.

- ام ... یکمی ... چیز ... بهشون ... چیز بده ... چایی نبات.

- مروپ؟ واقعا موقعیت مناسبی برای شوخی نیست.

تصویر کوچک شده


- جفت شیش!
- اولین باری نیست که جفت میاری هاگرید. حتا اولین باری که شیش میاری ... ولی تا حالا باید فهمیده باشی که به تاس نیست.

ذهن هاگرید آن‌قدر درگیر تصمیم گیری در مورد حرکت بعدیش بود که فرصت نکرد پاسخ کری خوانی مودی را بدهد. آقای مدیر اما به ظاهر حواسش به بازی بود. در واقع او آن‌قدری بی‌مسئولیت نبود که اگر افراد داخل مدرسه می‌فهمیدند در این گیر و دار مشغول بای رومیزی جادویی با شکاربان مدرسه است، در موردش فکر می‌کردند.

- راستی هاگرید ... اخیرا رفت و آمد مشکوکی توی جنگل ندیدی؟
- مشکوک؟ سعی نکن حواسمو پرت کنی. این کلکا قدیمی شده!
- نیازی نیست حواست پرت باشه که ببازی هاگرید ... تمام!

مودی برگه آخرش را رو کرد تا با پایان بازی بتواند حواس هاگرید را به مقصود اصلیش جلب کند.

- من باید برم ... اگر یک وقت چیزی دیدی حتما خبرم کن.

ذهن هاگرید همچنان مشغول آنالیز بازی و علت باختش بود ...


تیزترین کارِ قُرون این‌جاست! بزترین آگاهِ اعصار.


پاسخ به: دفتر مدیریت مدرسه
پیام زده شده در: ۳:۱۴ یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹
#2
ملانی!


خوشحالمون کردین!

انجمن اسلاگ دقیقا با همون رویه و فقط با تغییر عنوان در این ترم هم برقراره. فقط فراموش کرده بودم به مدیریت سایت بگم توی بلاک هاگوارتز بالای سایت بذارنش که الان این کار هم انجام شد.

این که مهلت یادی برای نمره دهی داده شده به این علت هست که من پافشاری داشتم روی انتخاب اساتیدی که به نظرم می‌تونستن کیفیت هاگوارتز رو بالا ببرن و خوب اون ها بعضا فرصت خیلی محدودی داشتن و من برای این که از دست ندمشون، فرصت زیادی براشون در نظر گرفتم که نگرانی از بابت زمان نداشته باشن و خوشبختانه همگی پذیرفتن که با مدرسه همکاری کنن. اما در مورد این انتظار و شور و شوق حق با شماست. در آخرین اطلاعیه، تبصره‌ای اضافه کردم (قابل توجه یوآن ) که اگر استادی زودتر هم فرصت نمره دهی پیدا کرد می‌تونه نمرات رو ارسال کنه.تیزترین کارِ قُرون این‌جاست! بزترین آگاهِ اعصار.


پاسخ به: تابلوی اعلانات
پیام زده شده در: ۳:۰۷ یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹
#3
اطلاعیه شماره 4 ترم تابستان (ترم 24)

کوییدیچ، تبصره و باقی قضایا!* با گذشت چند روز از مهلت معرفی تیم‌ها و با عنایت به عدم شرکت تیم اسلیترین در لیگ کوییدیچ هاگوارتز، قرعه کشی مسابقات در حضور ارشدهای سه گروه شرکت کننده توسط پروفسور روبیوس فتاحرید انجام شد.

زمانبندی جدید مسابقات کوییدیچ:

گریفیندور - هافلپاف: 14 تا 23 مرداد
هافلپاف - ریونکلا: 1 تا 10 شهریور
ریونکلا - گریفیندور: 22 تا 31 شهریور

ضمنا تمامی مسابقات در زمین بی طرف هاگوارتز و بدون تماشاگر برگزار می‌گردد.


* با موافقت ارشدهای سه گروه شرکت کننده، سیستم داوری مسابقات نیز تغییر کرد و تمامی مسابقات توسط الستور مودی و مروپ گانت داوری خواهد شد.


* تبصره جدید زمانبندی کلاس‌ها: اساتید می‌توانند به محض پایان مهلت شرکت در کلاس، نمرات را اعلام کنند و نیازی نیست تا موعد تدریس جلسه بعد صبر کنند. ضمنا جهت یادآوری؛ نمرات را تنها در کلاس خود ارسال کنید. (و نه در شرح امتیازات یا ...)


* به تشخیص مدیریت هاگوارتز، علت عدم شرکت گروه اسلیترین در هاگوارتز، اهمال ارشدهای این گروه در دعوت اعضا برای تشکیل تیم بوده. این موضوع در درجه اول ظلم به اعضای این گروه و بعد از آن بی احترامی به کادر مدرسه قلمداد می‌شود. تصمیم اولیه‌ی مدیریت مدرسه، محرومیت تعلیقی این گروه از کل فعالیت‌های مدرسه تا زمان معرفی ارشدهای جدید توسط اعضا بود. درخواست بعضی از اعضای سایر گروه‌ها و همچنین اقدام سریع گروه اسلیترین در معرفی ارشد جدید باعث شد مدیریت در این جریمه تخفیف قائل شده و به کسر 10 امتیاز از هر یک از ارشدهای این گروه (بلاتریکس و رابستن لسترنج) اکتفا کند. همچنین به گروه ریونکلا بابت کمک به گروه رقیب برای حل این مشکل و نمایش رقابت جوانمردانه در عین رفاقت بین گروه‌های مختلف مدرسه، 10 امتیاز اضافه می‌شود.


* از این لحظه بانو مروپ گانت قبول زحمت کرده و به عنوان معاون اجرایی مدرسه، در انجام امور جاریه مدیریت، با بنده همکاری خواهند کرد.


تیزترین کارِ قُرون این‌جاست! بزترین آگاهِ اعصار.


پاسخ به: دفتر مدیریت مدرسه
پیام زده شده در: ۰:۰۰ یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹
#4
با سلام.

زاخ!

مخاطب پست شما مدیریت سایت بود و نه مدیریت هاگوارتز و البته اون طور که من در جریانم از اول برنامشون این بود که بعد از انتخابات وزارت و همزمان با شروع کلاس ها، این کار رو انجام بدن که دادن.


نویل!

ممنون از پیشنهاد شما. از دیرباز معمولا برای دانش‌آموزان برتر کارنامه صادر می‌شده و در این ترم هم به احتمال قریب به یقین این اتفاق تکرار می‌شه.


یوآن!

زمان‌بندی کلاس‌ها + بازی‌های کوییدیچ، پوشاست!
به عبارت دیگه، اگه روزایی که می‌شه در کلاس شرکت کرد رو + روزایی که بازی کوییدیچ در حال برگزاریه روی تقویم خط بزنی، کل تقویم رو خط زدی! استراحتی وجود نداره.
در عین حال امکان شرکت در فعالیت‌های بسیج + کلوپ دوئل هم همواره وجود داره بنابراین هیچ روز و ساعتی نیست که شما بخوای توی مدرسه فعالیتی انجام بدی و بسترش فراهم نباشه.

جدای از این ... کی گفته قرار نیست عوض بشه؟
بله، من در جایی که عوض کردن یه قانون باعث بشه تبعیضی بین کسایی که قبل از تغییر قانون و بعدش توی مدرسه فعالیتی انجام دادن قائل بشیم، تغییر رو حتا در صورت مفید بودن انجام نمیدم.
اما اولا هر تغییری شامل این موضوع نیست. دوما حتا اگر باشه، ترم های آینده ای هم در کاره. اگر نقد و پیشنهادی هست، بگو تا تبدیل به تجربه بشه برای ترم های آتی!
هیچ بازخوردی برای من بی فایده نیست و از همش استقبال می‌کنم. به عبارت دیگه مثبت و منفیش مهم نیست ... هر چی بیشتر بهتر!


ویرایش شده توسط مودی در تاریخ ۱۳۹۹/۵/۱۲ ۰:۰۴:۱۵

تیزترین کارِ قُرون این‌جاست! بزترین آگاهِ اعصار.


پاسخ به: پایگاه بسیج دانش‌آموزی هاگوارتز
پیام زده شده در: ۳:۴۴ دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹
#5
تصویر کوچک شده


ملتی که از گذشته درس نگیرد، آن را تجربه می‌کند.

سلام به همه‌ی برادران و خواهران آنتی سیستم! به پایگاه خودتون خوش اومدید. برای همه‌ی شما رداهای متحدالشکلی تهیه شده به رنگ خاکی و با عبارت «ما عاشق مبارزه با زوپسیسم هستیم» تا با به تن کردنش بدونید که مبارزه با زوپس یک امر فراگروهی و فراجناحیه. فقط مال برادرا یکم تنگ درومد چون مال خواهرا رو گشاد گرفتیم که به بزرگی خودتون ببخشید.

با عنایت به جمله‌ای که در ابتدای عرایضم معروض داشتم، اولین عملیات ما در این پایگاه، یک عملیات شناسایی محسوب می‌شه. با زمانبرگردان به گذشته سفر کنید و برگی از تاریخ رو گزارش کنید که الان در حال تکراره! این وقایع می‌تونه مربوط به کل جادوگران یا شخص شما و اجدادتون باشه. مهم اینه که ازش درس بگیریم و بتونیم جلوی تکرارش رو بگیریم تا به عاقبتی دچار نشیم که گذشتگانمون شدن؛ جلوگیری از به فنا رفتن یک شخص، جلوگیری از به فنا رفتن کل جامعه است!

بعد از اون عملیات دیگه‌ای هم داریم که اون یکی هم شناساییه. چرا که شناسایی گام اول هر اقدامیه. حتما شما هم متوجه بوی تعفنی که هاگوارتز رو فرا گرفته شدید. شک ندارم که بوی توطئه است! به دوران هاگوارتز باستان اعزام می‌شید. دوران عجیب و ناشناخته‌ایه. مدرسه جو و قوانین متفاوتی داشته. باید گذشته رو کنکاش کنید و ببینید منشا این بو کجاست و از کی شروع شده.

با نام و یاد شهدای نبرد هاگوارتز، آماده می‌شیم برای اولین ماموریتمون.
پی نوشت: برای آشنایی با شیوه‌ی کار این تاپیک، می‌تونید به پست دومش و همچنین قوانین هاگوارتز مراجعه کنید.


ویرایش شده توسط مودی در تاریخ ۱۳۹۹/۵/۱۲ ۲:۳۰:۴۴

تیزترین کارِ قُرون این‌جاست! بزترین آگاهِ اعصار.


پاسخ به: هاگوارتز در تاریخ (داستان‌های یک مدرسه‌ی در دست احداث)
پیام زده شده در: ۱۴:۲۱ شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹
#6
سرآغاز داستانی نوینمودی از زیر تابلوی «به زودی در کاخ زوپس ناماز جماعت می‌خوانیم» عبور کرد و وارد دفتر بسیج هاگوارتز شد. هر بار با دیدن این جمله و تصور آن روز، لبخند می‌زد. اما به خاطر زخم‌های زیاد و حالت نامتقارن چهره‌اش و ابروهایی که انگار در حالت تا به تا به آن تافت زده باشند، کسی این لبخند را نمی‌دید.

گرد و خاکی که در طول تعطیلی دفتر بر تابلوهای روی دیوار نشسته بود، عصبانیش کرد. به عنوان یک بسیجی واقعی، عملگراتر از آن بود که اجنه خانگی هاگوارتز را احضار کرده یا حتا دست به چوبدستی ببرد. با حرکتی برق‌آسا به تابلو نزدیک شد و با لبه‌ی ردایش سطح آن را پاک کرد. برق می‌زد. مثل آِینه! توجه الستور که اگر دماغش قلوه کن نشده بود اکنون با تابلو تماس داشت، به چهره خودش جلب شد.

- نه!

نمادی که عمری با آن جنگیده بود را از تخم چشم به خود نزدیک‌تر یافت! باید خیلی سریع برای از بین بردن آن اقدام می‌کرد. درست مانند گرد و خاک روی شیشه.

- پروفسور؟

- چرا اونو فرو کردین توی...

- خجالت بکشید! به جای تحسین و الگوبرداریتونه؟ پروفسور دارن با چشمشون غذا می‌خورن! چقدر ساختارشکن! چقدر آنارشیستی! درست بر خلاف آموزه‌های سیستمی که سال‌ها توی رسانه به ما نشون داده که با دهن غذا می‌خورن تا توی ناخودآگاهمون تثبیتش کنه. این حرکت محکم‌ترین ضربه‌ی جریان ضدسیستم به پیکره‌ی اون در طی دو قرن اخیر و دو قرن آتی بوده و خواهد بود! حقا که پروفسور از زمانه‌ی خودشون خیلی جلوترن. ما همه سرباز توییم الستور! گوش به فرمان توییم السـ...

- پاچه خوار رو سگ خواروند! نه من سرباز توئم نه تو سرباز منی. کارت فعال داری؟

مودی این را گفت و چشم سالمش را با قاشق از حدقه خارج کرد.

- نه پروفسور ... اومدیم جهت عضویت.

- خوب پس دستمال همه کاره‌ی اسکاورتو جمع کن و گم شو بیرون. این‌جا جای مَردایِ مَرده!

مودی، چشمِ باباقوریِ جدیدی به خود متصل کرد تا از حالت تک چشم خارج شود. سپس سر بلند کرد و متوجه شد ساحره‌ها نیز به همراه دانش‌آموز دستمال به دست در حال خروج از دفتر هستند.

- و زن‌های زن! امون از این رسانه که با ابزار فمنیسم معنای صریح کلمات رو هم برای شما عوض کرده و متوجه حرف آدم نمی‌شید.

ساحره‌ها مجددا به صف برگشتند. مودی چوبدستی کشید و با تکانی به آن، میز گوشه‌ی دفتر را هل داد و از پنجره به بیرون انداخت و سپس چهارزانو نشست کف زمین.

- چرا صف وایسادین؟ نگنجید در ساختار و نظم‌های ساختگی. لابد منتظر فرم و مصاحبه و این بازی‌های بوروکراسی‌طور هستید؟! کسی که می‌خواد بسیجی بشه باید بسیجی‌وار عمل کنه. عمل کنید.

- ببخشید پروفسور چه عملی ...

- چیو ببخشم؟ ریگی به کفشته؟ خیانت کردی؟ از طرف اونا اومده بودی برای جاسوسی؟ :yeybrow:

- نه فقط ...

دانش‌آموز فرصت تکمیل جمله‌اش را پیدا نکرد. مودی او را برای بررسی‌های آتی خشک کرد و حرف‌هایش را ادامه داد.

- معلومه که چه عملی! متاسفانه سیستم ناکارآمدی خودش رو ثابت کرده. ما این‌جاییم تا آتش به اختیار عمل کنیم و کارایی ایجاد کنیم. جلوی فساد رو بگیریم تا بوی گندش خفمون نکنه. حس می‌کنید؟ شما هم بوشو حس می‌کنید؟

- بله پروفسور! مخصوصا اطراف دستشویی میرتل گریان.

- اولین مرحله ریشه یابیه! باید ببینیم منبع بوی گندی که هاگوارتزو فرا گرفته کجاست. از کجا شروع شده. الان همتونو می‌فرستم به سال‌ها قبل تا سرنخی از این قضیه پیدا کنید. بعدشم ... عع!

مودی باز هم مثل یک بسیجی واقعی عمل کرده بود. حتا به خودش فرصت تکمیل جمله‌اش را نداد و با یک حرکت ناخودآگاه چوبدستی، همه‌ی دانش‌آموزان داوطلب را به دوران هاگوارتز-باستان فرستاد.

- مثل این که لازم نیست توضیح بدم چطوری برگردین. خوبه که حداقل آتش به اختیار بودن رو یاد گرفتین.


تیزترین کارِ قُرون این‌جاست! بزترین آگاهِ اعصار.


پاسخ به: تابلوی اعلانات
پیام زده شده در: ۰:۲۴ چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹
#7
اطلاعیه شماره 3 ترم تابستان (ترم 24)

کوییدیچ

ناظران گروه‌ها تا روز 7 مرداد فرصت دارند فهرست تیم کوییدیچ گروهشان را در زمین کوییدیچ هاگوارتز اعلام کنند.

شرایط تشکیل تیم:

- هر تیم شامل 7 بازیکن اصلی و 2 بازیکن ذخیره است.

- هر تیم می‌تواند از 2 بازیکن اصلی ارشد و 1 بازیکن ذخیره ارشد استفاده کند.

- بازیکنان اصلی و ذخیره می‌توانند به صورت مجازی باشند.

- هر تیم برای به حد نصاب رسیدن باید حداقل 5 بازیکن حقیقی داشته باشد.


نحوه برگزاری بازی‌ها:

- در هر مسابقه، باید حداقل 5 و حداکثر 7 نفر از اعضای تیم شرکت کنند.

- در هر مسابقه، تنها 2 بازیکن ارشد حق شرکت دارند.

- سوژه هر مسابقه، توسط داوران دو گروه دیگر مشخص می‌شود. داوران موظفند تا 24 ساعت پیش از آغاز هر بازی، سوژه‌های خود را (حداقل دو مورد) از طریق پیام شخصی برای مدیر ارسال کنند.

- سوژه به شکل یک کلمه یا عبارت تعیین می‌گردد و محدودیتی در داستان یا سبک ایجاد نمی‌کند. بازیکنان باید بتوانند برداشت آزادی از سوژه داشته باشند.

- هر بازیکن برای شرکت در مسابقه، باید یک پست تکی با یکی از سوژه‌های مشخص شده توسط دو داور در زمین کوییدیچ هاگوارتز ارسال کند. نیازی به انتخاب سوژه مشترک برای بازیکنان یک گروه نیست.

- هر پست باید به صورت کامل مسابقه کوییدیچ بین دو تیم را شرح دهد. محدودیتی در پرداختن به اتفاقات پیش یا پس از مسابقه وجود ندارد. تشخیص این که این موضوع رعایت شده یا خیر، بر عهده داوران است.


نحوه داوری:

- هر پست توسط هریک از دو داور نمره‌ای صحیح (غیراعشاری) تا سقف 100 دریافت می‌کند.

- در صورتی که میانگین نمرات دریافت شده توسط یک تیم توسط هر دو داور، بیشتر از حریف باشد، آن تیم به عنوان برنده شناخته شده و 3 امتیاز در جدول برایش منظور می‌شود.

- در صورتی که میانگین نمرات داوران، تیم‌های متفاوتی را به عنوان برنده محسوب کند، بازی مساوی شده و برای هر تیم 1 امتیاز در جدول منظور می‌شود.

- در صورت تساوی امتیازات دو تیم در پایان مسابقات، تیمی که مجموع نمرات بیشتری کسب کرده باشد در رتبه بالاتر قرار می‌گیرد.

- امتیازات داوران برای هر بازی، باید تا پیش از آغاز مسابقه بعدی از طریق پیام شخصی برای مدیر ارسال شود.

- نتایج هیچ‌یک از بازی‌ها تا پایان مسابقات اعلام نخواهند شد!


تیزترین کارِ قُرون این‌جاست! بزترین آگاهِ اعصار.


پاسخ به: دفتر مدیریت مدرسه
پیام زده شده در: ۲۳:۴۶ سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹
#8
سلام دوشیزه براون. هاگوارتز نیاز به ثبت نام نداره، حضور شما در بخش ایفای نقش سایت به منزله‌ی دریافت جغد هاگوارتزه. کلاس‌ها از همین فردا (وقتی این پست رو می‌خونی می‌شه امروز) شروع می‌شه و می‌تونی توشون شرکت کنی. ارشد گروهت هم قطعا می‌تونه در این رابطه راهنمایی‌های بیشتری برات داشته باشه. موفق باشی.


تیزترین کارِ قُرون این‌جاست! بزترین آگاهِ اعصار.


پاسخ به: دفتر مدیریت مدرسه
پیام زده شده در: ۲:۵۱ شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹
#9
سلام. ممنون از پیشنهادت.

من به شدت روی تعریف ضوابط مشخص برای هر عنوانی، حساسم. وسواس دارم در واقع. بنابراین اگر قرار باشه عنوانی مثل «دانش‌آموز برتر هفته» داشته باشیم، انتخاب شدنش توسط رای گیری بین اساتید یا با سلیقه مدیر یا ... رو برنمی‌تابم. اگر هم بخوایم براش روال مشخص و ثابتی در نظر بگیریم، تنها راه منطقی، اینه که ببینیم چه کسی بیشترین امتیاز رو کسب کرده. همون‌طور که دانش‌آموز برتر ترم رو بر همین مبنا انتخاب می‌کنیم. اما نکته ای وجود داره و اون تعداد کم کلاس‌ها در یک جلسه هست. یعنی با احتمال خیلی خوبی پیش میاد که چند دانش‌آموز از هر چهار کلاس نمره کامل بگیرن. حالا از بین این چند نفر چه طوری یک نفر انتخاب کنیم؟ دوباره برمی‌گردیم به همون انتخاب سلیقه‌ای که جایی در ترمی که من برگزار کنم نداره.تیزترین کارِ قُرون این‌جاست! بزترین آگاهِ اعصار.


پاسخ به: تابلوی اعلانات
پیام زده شده در: ۰:۴۱ پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹
#10


تیزترین کارِ قُرون این‌جاست! بزترین آگاهِ اعصار.


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.