هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: بحث و تبادل نظر پیرامون تاپیک راهنمای انتخاب گروه (کلاه گروه بندی)
پیام زده شده در: ۱۷:۲۹ سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳

هافلپاف

ماندانگاس فلچر

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۴۶ شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۱:۵۲:۲۴ پنجشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۷
از مرگ برگشتم! :|
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
هافلپاف
پیام: 400
آفلاین
درود

چیه؟ هاااان؟ صدای اعتراض میاد!
نبینم کسی رو حرف آق فلچر حرف بیاره ها!

خب حالا چون بچه های خوبی هسین کور ممد و نور ممد رو نمی فرستم بزنن لهتون کنن.

میرسیم به بحث کلاه گروهبندی.
درسته که از یه نظر خیلی خوب به نظر نمیاد که چند نفر پشت سر هم رو حتی بر خلاف میلشون به یک گروه خاص فرستاد.
اما اگه از یه منظر دیگه نگاه کنین می بینین اون گروه در اون زمان هـــــیچ عضو فعالی نداشته و این کار غیر قابل اجتناب بوده.
خدا را شکر که این اعضا هم خوب با گروه اُخت شدن و جو صمیمی و خوبی الان در جریانه و فعالیت یه کم عادی تر شده.

ولی اگه کلی بخوایم حرف بزنیم قبول دارم که نباید اینقدر دیگه با تفاوت گروهبندی کنیم. هرچند نباید فراموش کنیم همونطوری که همگی میدونیم در آخر این 4 تا گروه فرق چندانی با هم ندارن.

با این اوصاف سعی میشه که از این به بعد با ملایمت بیشتری گروهبندی انجام بشه.

الادورا:
گروهبندی فقط مخصوص اعضای تازه وارد ـه. در صورت تغییر شناسه می تونین گروه خودتون رو خودتون انتخاب کنین.

بدون نام
با سلام.یادمه یه زمانی حدود سال 88 یا 89 بود هافلپاف بهترین و فعال ترین گروه بود و افرادی مثل اسکریم جیور در اون فعالیت زیادی داشتن.اما الان شما میخواید به زور همه ی تازه وارد ها رو وارد هافل کنید.با این کار افرادی که به اجبار وارد این گروه میشن علاقشون رو از دست میدن و وضع بد تر می شه.بزارید کسایی که دوست دارن تو هافل باشن تا پیشرفت کنن.

ویرایش شده توسط ماندانگاس فلچر در تاریخ ۱۳۹۳/۲/۲۳ ۱۳:۱۲:۲۷
ویرایش شده توسط ماندانگاس فلچر در تاریخ ۱۳۹۳/۲/۲۳ ۱۳:۱۲:۵۶
ویرایش شده توسط نيكلاس فلاملold در تاریخ ۱۳۹۳/۲/۲۳ ۱۵:۱۴:۵۵

پیام زده شده در: ۱۰:۵۹ سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳

الادورا بلک

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۲ جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۲:۱۵ یکشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴
از مد افتاد ساطور، الان تبرزین رو بورسه!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 572
آفلاین
دوستان نمیدونم این تاپیک خونده میشه یا نه، ولی همونطور که از پست های دو نفر بالایی مشخصه، کلاه کاملا داره باسمه ای عمل می کنه

ببینید من متوجهم که کم عضو بودن هافل و ریون ممکنه به ضرر این دو گروه تموم شه، ولی شما فکرش رو بکنید ، کلاه رو گذاشتید، قراره خصوصیاتمون رو براش بگیم و اون با توجه به این مسائل، گروه بندیمون کنه. بعد کلاه میاد کسی که گفته «من سخت کوش نیستم متاسفانه» رو میفرسته هافل! حالا لزوما نباید مستقیما اشاره می کرد به سخت کوش بودنش تا بره به هافل، ولی الان مستقیما اشاره کرده به سخت کوش نبودنش و اومده هافل به شکل واضحی مشخصه که طفلک سعی داشته از افتادن تو گروه هافل اجتناب کنه! خب آقا زوره مگه...
الان بحث من این نیست که تو که سخت کوش نیستی چرا اومدی هافل ها، نه اتفاقا بچه ها خوب جا میفتن تو گروهی که هستن چون بالاخره تلاش خودشونو می کنن بهشون خوش بگذره، ولی سیستم کارش درست نیست، یه جورایی انگار داره انگیزه کشی می کنه همون اول. من باشم، وقتی از همون اول تو گروهی هستم که لااقل به روحیاتم نزدیک تره( یا خودم اینجور خیال می کنم) بیشتر انگیزه دارم تا بیفتم همونجا که دقیقا نخواستم...!

قرار بود کلاهه حتی سوالی هم بپرسه از تازه واردا، که این کارم نمی کنه.

الان بحث هاگوارتز هم هست، اگه قراره بین تازه واردا باشه، پس هم هافل به تازه وارد نیاز داره، هم گریف، هم اسلی، هم ریون! بعد این کلاهه میاد میگه خب ریونیا کمن برو ریون، گریفیا زیادن نرو گریف، بعد گریف باید تو هاگوارتز چه مهرگیاهی بخوره خب؟!

دو تا سوال شخصی هم هست:
-من اگه بخوام تغییر شخصیت بدم آیا باید از کلاه کمک بخوام یا میتونم شخصا انتخاب گروه کنم؟ با توجه به اینکه قبلا تو گروهی بوده م و جوش رو دیدم، اگه بخوام گروهمو عوض کنم به نظرم موجه میاد که خودم بپم کجا برم، چون به وضوح با گروه قبلی خودم( حالا چه به انتخاب کلاه چه به انتخاب خودم) کنار نیومده م که میخوام عوضش کنم، سیستمش چطوریه آیا؟
-اگه بخوام شخصیت مشخصی رو بردارم که تو گروه مشخصیه، مثلا رز زلر( یا زلر رز؟:دی) بازم نیاز به مشورت با کلاه هست؟

ممنون از رسیدگی احتمالی :pretty:

پیام زده شده در: ۲۳:۴۰ سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

ریونا بونز old

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۴ پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۴:۵۱ شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴
از کتابخونه هافل! :)
گروه:
کاربران عضو
پیام: 156
آفلاین
وقتی می خواستم گروه بندی بشم خیلی اضطراب داشتم

خیلی برام مهم بود

سعی کردم خودم واقع بین باشم !! :)

به کلاه توضیح دادم که خصوصیاتم چیه

و همش راستش رو گفتم @@

اما ...

کلاه اصلا به نظرم اهمیت نداد

من رو فرستاد هافلپاف در حالی که سخت کوش نبودم

من حتی برام مهم نبود که گریفندور بیفتم .

میدونستم که بهم ریونکلا میخوره ..

ولی حالا دیگه باهاش کنار اومدم :) اعضای هافلگاف خیلی خوبن

only Hufflepuff

پیام زده شده در: ۱۷:۱۱ چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۳

سارا کلن old

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۷ شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۴:۲۹ دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴
از همین دور و برا...
گروه:
کاربران عضو
پیام: 357
آفلاین
خوب دوستان.
کلاه گروه بندی گذاشته شد.
و من بهش گفته بودم که عاشق ریون و گریفم اما کلاه من رو به هافلپاف فرستاد.
من انقدر عصبانی بودم که دلم می خواست تا 2 ماه براش نامه ی عربده کش بفرستم.اما فهمیدم که مهم نیست آدم توی چه گروهی میوفته،مهم اینه که به گروهش خدمت کنه و باعث سر بلندی گروهش بشه. (اینا بغض شادیه)هافلپاف کلی بچه های خوب داره.و حالا فقط می خوام که توی ورودی ایفای نقش قبول بشم.
به دوستان تازه وارد:
وقتی داشتم حرفام رو برای کلاه می نوشتم دستام داشت می لرزید(کمی مبالغه)با خودم می گفتم اگه تو فلان گروه بیوفتم رون چی میگه؟(عشقم) اما با خودم گفتم که نظر دیگران اصلا برام مهم نیست چون من می خوام گروهم رو قهرمان کنم،می خوام لذت ایفا رو بچشم.
خوب ولی از همین حالا می گم:
کلاه اصلا به نظرتون اهمیت نمی ده

خیل خوب شایدم بده.
اما خوب بازم می گم مهم نیست توی چه گروهی میوفتید مهم اینه که با تمام وجود به گروهتون خدمت کنید.با تمام وجود...
فقط اگه در نهایت (آخر آخرشا)از گروهتون خوشتون نیومد اون وقت شناستون رو حذف کنیدو یکی دیگه باز کنید.

پیام زده شده در: ۱۰:۵۵ پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۲

چو چانگ

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۹ جمعه ۱۶ دی ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۶:۲۸ پنجشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶
از امدن و رفتن من سودی کو!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 674
آفلاین
وای چه بحث با حالی بود اینجا !

کلاه گروه بندی خیلی خوبه مخصوصا اگه چیزی تو مایه هایی گروهبندی پاتر مور باشه که البته خیلی وقت گیره

پس برای اولین بار! با لودو موافقم!

فقط سوال ها یه جوری باشن که نشه یه جوری جواب داد که طرف صد در صد میوفته داخل کدوم گروه چون دوباره اسلی و گریف پر میشن و ریون و هافل خالی

این بازی با کلمات خیلی رو اعصابه چون هر کی میاد میگه:

اینا از اولش اینجوری میکنن اگه عضو شم دیگه باید چی کار کنم!

پس بیخیالش میشن

کاه گروه بندی خیلی باحال تره!

فراست بیش از هرچیزی، بزرگترین گنج انسان است که وقتی بر سر نهاده شود، هوش و خرد می آورد ...

Only Raven

هیچ چیز غیر ممکن نیست

جادوگران ، ریون ، ارباب=♥♥♥

تصویر کوچک شده

Re: بحث و تبادل نظر پیرامون تاپیک راهنمای انتخاب گروه (کلاه گروه بندی)
پیام زده شده در: ۱۷:۳۲ سه شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۰

carlian2011@yahoo.com

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۱۴ جمعه ۳۱ تیر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۲۱:۱۶ سه شنبه ۶ دی ۱۳۹۰
از زیر ریش مرلین
گروه:
کاربران عضو
پیام: 15
آفلاین
خب میدونید من با نظرمرلینold2 موافقم

به نظر منم این کلاه فقط جنبه نزدیک شدن سایت به فضای کتاب رو داره
اما به نظرمن اگه اون چند تا سوال کلی و مفهومی باشه خیلی بهتره اما در کل پیشنهاد خوبیه اگه کمک لازم داشتین روی منم میتونین حساب کنین

ریش مرلین بالای سر من است لطفا قبل از انجام طلسن این ریش را بکشید

پیام زده شده در: ۹:۱۶ سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۹

مرلینold2

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۵ سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱:۵۲ پنجشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۰
از پایان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 221
آفلاین
لودو جان از مردم ایران چه انتظار هایی داری ها؟اکثر ایرانی ها این تست های روانشناسی که هیچکس نمیبینه رو هم دقیق نمیزنن و بعضی چیز هاش رو به دروغ میزنن.در حالی که نتیجش هم هیچ تاثیری نداره.

(من خودم تا چند سال پیش همینجوری بودم ،یعنی بعضی چیز ها رو نا خودآگاه یه چیز فوق العاده میزدم در حالی که اینجوری نبود.اما دیگه جدیدن خودمو اصلاح کردم.)

کلاه گروه بندی اگر قرار باشه گذاشته بشه برای این سایت فقط یه حالت نمادینه که سایت یه مقدار به کتاب نزدیک تر بشه یه فضای جالبی براش درست بشه که تازه وارد میاد خودشو تو اون جو ببینه و لذت ببره و واقعا نمیشه گروه بندی کرد.

و اصن چرا باید واقعن گروه بندی کرد؟مگه الان تمام اعضای اسلیترین قدرت طلبن؟یا همه گریفیندوری ها شجاعن؟یا همه هافلی ها خوش قلبن؟زیادم مهم نیست ،ما میتونیم با دسترسی های پشت پرده فقط تعداد اعضای گروه ها رو کنترل کنیم.یعنی یه درصدی بذاریم که مثلن 30 درصد ریونی در بیاد که اینجوری تعداد اعضای گروه ها رو به حد برابری برسونیم.

----------
ولی یه سری موارد رو مورد کلاه باید در نظر داشت.

1-صفحه که ای سوالات توش هست باید به راحتی باز بشه.اگر کمی طول بکشه ممکنه عضو تازه وارد بی خیال بشه و یه مقدار هم از نظر زیبایی بهش برسیم که وقتی کسی میاد لذت ببره.

2-سوالات باید کم و پر محتوا باشه.مثلن همش این نباشه که اگر فلان وضعیت بود چیکار میکردی.یه تنوعی داشته باشه و قشنگ هم باشن.یعنی یه سری بشینن سوالای قشنگ بنویسن و چند نفر هم ادیتش کنن.

----------

و یه مشکلی هم داره این طرح.اینکه اگر یکی رفت یه گروه و خوشش نیومد چی میشه؟باید گروه عوض کنه و خب نمیشه که کلاه براش دوباره گذاشت و اگر بخواد عوض کنه ،در واقع انگار اصن کلاه گروه بندی وجود نداشته.از طرفی هم نمیشه برای تغییر گروه محدودیت گذاشت.چون آزادیه و باید هر کسی هر کاری بخواد بتونه بکنه.

در نتیجه تو این مرحله تمام ماجراهای کلاه گروه بندی و سود هاش فقط خلاصه میشه تو نزدیک شدن سایت به کتاب و یه جو مناسب برای تازه وارد .

[b][size=medium][color=6600FF][font=Arial][url

پیام زده شده در: ۱:۰۲ سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۹

لودو بگمنold

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۲ دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۹:۵۷ جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
از در عقب، صندلی جلو!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1317
آفلاین
به نظر من بهتره به جاي بازي با كلمات اعضاي تازه وارد برن تو تاپيك كلاه گروه بندي و به چند سوالي كه اونجا مطرح شده به تفصيل پاسخ بدن و اگر تاييد شدن برن با گروه انتخاب شده براشون معرفي شخصيت.
اين طوري هم كار بازي با كلمات انجام ميشه و هم انتخاب گروه بهتره در ضمن گروهي كه انتخاب ميشه اجباريه چون طرف ميتونه هر جوري كه بخواد جواب بده و واقعا نظر خودشو نگه! مثلا شجاعانه جواب بده يا هي درمورد اصالت صحبت كنه!
مثلا يك سوال ميتونه اين باشه: در صورت ديدن يك علامت شوم بر روي خانه يكي از افرادي كه از او متنفر هستيد چه ميكنيد؟
يا مثلا نظر شما در مورد خير و شر يا قدرت و ضعف چيست؟
يا در صورتي كه به طور ناگهاني وسط تفريحات و تعطيلات بفهميد يك ساعت ديگر امتحان پايني هاگوارتز داريد چه ميكنيد؟
و ديگر سوالات!
اون وقت هم مشخص ميشه كه طرف ميتونه خوب بنويسه هم از روي جواب سوالات مشخص ميشه چه ويژگي هايي داره و به درد كدوم گروه ميخوره.

در ضمن لطفا سريع تر نتيجه گيري بحث انجام بشه و در اين مورد اقدام بشه چون سالهاست ملت فقط ميگن خوبه! موافقيم يا بده، مخالفيم! بالاخره اين كار انجام ميشه يا نه؟

هیچی به هیچی!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۰:۲۷ دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۹

مرلینold2

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۵ سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱:۵۲ پنجشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۰
از پایان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 221
آفلاین
چی چی همتون میگید با دالاهوف موافقید؟بی سواتا ! !

نقل قول:
تو خود کتابو ببینید(نقل به مضمون):کلاه به هری گفت که تو اسلایترین جای پیشرفت زیادی داره و میتونه جادوگر بزرگی بشه ولی هری اصرار کرد گریفندور بیفته و کلاه هم قبول کرد بنظر من باید اولویت رو نظر خود شخص بدونیم اینکه فقط در حد راهنمائی مشخصات هر گروه معرفی بشه و انتخاب به عهده خود شخص گذاشته بشه بهتره تا اجبار باشه ولی این طرح کلاه هم میشه یه مدت اجرا کرد شاید بازده خوبی داشته باشه بعد اگه نتیجش خوب شد که ادامه ش داد اگرم نه ملغی کردش

دالاهوف عزیز برو کتاب رو با دقت بیشتری بخون.نه برو بخون دیگه.نه فقط میخوام بری بخونی.

آخه چرا مردمو گول میزنی؟تو کتاب اومده که کلاه به هری میگه تو شجاعت داری ،هوشت بالاست ،قدرت طلبی و غیره.بعد میگه تو اسلیترین موفق خواهی بود اما چون هری میخواد بره گریفیندور و خصوصیت شجاعت و شیر دل بودن رو داره بهش این اجازه رو میده که بره گریفیندور.

و گرنه دامبلدور خل بود مگه؟میگفت خب هر کی هر گروهی میخواد بگه اسمشو ثبت کنیم ،کلاه رو هم میذاریم تو موزه !

در کل کلاه اول خصوصیات افراد رو میبینه ،بعد انتخاب میکنه.چون هری نقش اول کتاب بود ،رولینگ دوسش داشت ،باید موفق میشد و باید منحصر به فرد می بود ،مولتی اسکیل بود و هر چهار گروه میتونست بره.

----------
ضمنا اشاره کنم که هیچ نظری در مورد این که کلاه گروه بندی تو سایت باشه یا نه ندادم.فقط خواستم بگم تو کتاب چه چیزایی بوده.چون گویا یادتون رفته.

ویرایش شده توسط مرلین در تاریخ ۱۳۸۹/۳/۲۴ ۲۰:۳۰:۲۹

[b][size=medium][color=6600FF][font=Arial][url

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است | ۱۳۹۸-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.