هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

رسانه ی سایت جادوگران
پیام زده شده در: ۱۱:۲۵ چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸۹

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۳۶ دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۶:۱۲ پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴
از جايي به نام هيچ جا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 788
آفلاین
افرادی که برای رادیو پاتربان تمایل به همکاری هستن، لطفا به من پیام شخصی بزنن و فقط یکی از زمینه های را انتخاب کنن. وقتی پیام شخصی زدن اون دوستان، من بهشون جواب میدم و میگم که چه کار کنن. باید یکی دو نوع تست گرفته بشه تا از نظر توانایی تحقیق و بررسی و همچنین اعتماد به نفس و ریتم صدا ، سطح شون معلوم بشه:

1. اخبار هری پاتر (حقیقی)

{تحقیق و جمع آوری مطالب در رابطه با اخبار کتاب ها، فیلم ها، بازیگران و سایر موارد هری پاتر + گویندگی}

توضیح: روی سایت جادوگران خبرهایی قرار میگیره در رابطه با موارد مذکور. اما خبرها رو مدیر خبر از سایت هایی جدا دریافت کرده و سپس ترجمه نموده. اما متن هرچه کامل تر و با توضیحات کامل تر (در صورت امکان و موجود بودن) مناسب تره. از این رو فردی که این وظیفه رو بر عهده داره نیازه تا حد قابل قبولی به ترجمه انگلیسی به فارسی مسلط باشه. جدا از این دائما در طی دو هفته زمانی که برنامه های رادیو ساخته میشن، نیازه تا دو- سه روز قبل از روز نهایی و تحویل کار خودش به سرپرست همچنان روی آخرین خبرهای مهم کار کنه. در نهایت یک روز فرصت داره تا صدای خودش را ضبط کنه. و همان شب یا فردای آن روز که مثلا یک پنجشنبه باشه برای سرپرست آپلود کنه و بفرسته. کل گویندگی این خبرها و مطالب زمان 30 دقیقه نیاز دارد. بنابراین این فرد با اعتماد به نفس مناسب و صدای نسبتا خوب، جذاب و صمیمی باید در مدت یک روز بتونه مطالب جمع آوری شده را گویندگی کند. در این مسئولیت احتمال به کار گرفتن سه نفر وجود دارد که از میان آنها در هر دو هفته یک بار گوینده تغییر می کند و گوینده کار کار ویرایش و خلاصه و یا اعمال تغییر در متن خبرهای دریافتی هری پاتر رو بر عهده داره این توضیح در رابطه با این مسئولیت جامع بود و ریز موارد آن به فرد یا افرادی که انتخاب گردند، ابلاغ خواهد شد.

2. اخبار ایفای نقش (مجازی)

{ تحقیق و جمع آوری مطالب در رابطه با اخبار تاپیک های ایفای نقش و سوژه های فعال که در آنها جریان داشته است(طی دو هفته ای که گذشته مثلا) ، اخبار کلاس ها و امتیازات هاگوارتز و تکالیف اساتید آن، اخبار لیگ کوییدیچ و ... + گویندگی}

توضیح:
مسلما در این مسئولیت نیازه که بیش از سه نفر همکاری کنن و هر کدام مسئولیت تحقیق و بررسی روی سوژه های و داستان های در جریان انجمن های خاصی را بر عهده بگیرند. مثلا یک نفر در رابطه با محفل و خانه ریدل مطالب جمع آوری خواهد کرد. یک نفر دیگر در رابطه با هاگوارتز و لیگ کوییدیچ و انجمن کوییدیچ. یک نفر دیگر در رابطه با هاگزمید و دیاگون. فرد دیگری هم در رابطه با وزارت و لندن. به این شکل تقسیم کار و جمع آوری مطلب انجام خواهد شد. نفر بعدی که گوینده ثابت و یا شاید هم متغیر برنامه باشه، علاوه بر کار گویندگی، کار ویرایش و خلاصه و یا اعمال تغییر در متن خبرهای دریافتی ایفای نقش رو بر عهده داره. در واقع یه مسئول کل هست. از این رو باید این بخش از خبرها سه روز جلوتر به دست اون گوینده یا همون مسئول کل اون برنامه خبرهای ایفای نقش برسه که هم ویرایش ها و نظم دهی به مطالب رو انجام بده، و هم گویندگی کنه و تا دو روز قبل از جمعه اصلی کار رو تحویل سرپرست رسانه بده. کل گویندگی این خبرها و مطالب زمان 30 دقیقه نیاز دارد .این توضیح در رابطه با این مسئولیت جامع بود و ریز موارد آن به فرد یا افرادی که انتخاب گردند، ابلاغ خواهد شد.

==============================
مسئولیت های دیگه هم به مرور اعلام میشه. برای جادوگر تی.وی بیشتر مجبوریم از ساکنین تهران و حومه اون بهره بگیریم و از این نظر در ساخت برنامه های تلویزیون شرمنده شهرستانی های عزیز و دوست داشتنی میشیم. اما قول میدیم به اونها هم فرصت ارائنه برنامه در تی.وی داده بشه. در رادیو که حتما بهره میگیریم ازشون. در حال حاضر نیاز به برنامه های بیشتری برای رادیو احساس میشه که با پیشنهادات متنوع و خلاقانه شما برای برنامه های جدید، اعلام به کارگیری اعضای عزیز برای مسئولیت های جدید هم اعلام خواهد شد.

افرادی که برای رادیو پاتربان تمایل به همکاری هستن، لطفا به من پیام شخصی بزنن و یکی از دو مورد فوق را درخواست کنن و اگر بخش خاصی از اون موارد رو مد نظر دارن که همکاری کنن با رادیو، لطفا در پیام شخصی ای که به من میزنن این موضوع رو ذکر کنن.
پس در این تاپیک بیشتر در مورد انتقاد و پیشنهاد و نظر در رابطه با ساخت برنامه ها و کلا رادیو و تی.وی ارائه بشه و درخواست های همکاری رو به من پیام شخصی کنید. در اینجا درخواست مطرح نشه بی زحمت.

با سپاس

"Severus...please..."
تصویر کوچک شده

Re: رسانه ی سایت جادوگران
پیام زده شده در: ۱۹:۴۸ سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۸۹

دابیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۱ شنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۱:۴۸ پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۰
از اتاق شکنجه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 275
آفلاین
سلام
دوست عزیز، ایده ت خیلی جالب وهیجان انگیزه !باعث میشه آدم واقعا فکر کنه این چیزا واقعیه!خیلی عالیه،اما در مورد ایده ی دوم فکر میکنم همون رادیو پاتربان به تنهایی چیز فوق العاده ایی باشه ونیازی به رسانه ی تصویری نیست.در مورد روزشم به نظرم اگه اواسط هفته یا پنج شنبه باشه خیلی بهتره جمعه یه خورده بد موقع ست.البته هر جور خودتون می دونید.در کل خیلی ایده ی جالب وخوبی بود وخیلی هم خلاقانه.
موفق باشی

[b] به یاد شناسه ی قبلیم:«د�

پیام زده شده در: ۱۸:۳۵ سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۸۹

لودو بگمنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۲ دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۹:۵۷ جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
از در عقب، صندلی جلو!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1316
آفلاین
با تشكر از ايده ي فوق العاده و البته سخت در عمل.
من ميخواستم اين جا اعلام كنم كه در قسمت راديو همه جوره و براي هر كمكي پايه ام. براي تيليويزيون هم اگر دوربين 5 مگاپيكسل موبايل قبوله ميتونم كمك كنم

يك پيشنهاد هم دارم و اون اينه كه قسمت هاي جالبي از كتاب رو هر دفعه ميتونيم به صورت نمايش راديويي يا انيميشن دوبعدي (اين رو من ميتونم انجام بدم) اجرا كنيم و روي فايل قرار بديم.
نكته ي ديگه اينه كه به فكر بدبختايي كه براي بازكردن يك صفحه از سايت دو ساعتي معطلن هم فكري بكنيد. مثلا ميتونيد وقتي كه فايل ها رو براي دانلود آماده ميكنيد، يكي هم با كيفيت پايين و به صورت خلاصه بگذاريد كه اين بدبختا هم از فيضش محروم نشند

به عنوان تجربه هم بايد عرض كنم كه يك سايتي به نام x قرار بود هر هفته يه فايل صوتي به نام راديو x بزاره كه باتوجه به تلاش بسيار مسئولانش شد هر چهار يا سه هفته! يعني به خوبي عملي ميشه اما به نظرم دو هفته بشه سه هفته بهتره كه وقت بيشتر باشه و كارا بهتر ازآب دربياد.

اميدوارم اين پروژه قبل از اجرا به تاريخ نپيونده!

پي نوشت: اسم سايته x نبودا! چون نميخواستم اسمشو بگن گفتم x

هیچی به هیچی!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۷:۵۵ سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۸۹

ایگور کارکاروف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۱ پنجشنبه ۱ بهمن ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۲:۲۱ شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۸۹
از تالار خصوصی اسلیترین
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 84
آفلاین
مرسی اینیگو جان از راهنمایی هات واقعا خوب بود و بدرد بخوره منم امید وارم که این تاپیک به یه جایی برسه و خوب فعالیت کنه.
بای عزیز

*We Love Slyterin*

* We Love Order Phoenix*

I am Igor Karkaroff

[url=ht

رسانه ی سایت جادوگران
پیام زده شده در: ۱۲:۱۲ سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۸۹

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از جايي به نام هيچ جا
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
در مورد جادوگر تی.وی

تصاویر تلویزیون با افکت های مناسب هری پاتر و عالم جادوگرها میکس میشه. از این نظر کیفیت خوبی داره ساخت برنامه هاش. رادیو و تلویزیون دو گروه متفاوت هستن. در مورد تلویزیون افرادی همکاری میکنن با من که عضو سایت نیستن. مهدی ناظریان کارگردان مستندهایی با من همکاری میکنه که جوایزی هم برده. اسم و آثارش در گوگل پیدا میشه. برای مصاحبه های تصویری از ایشون و گروهش بهره میگیرم.

اما سایر برنامه های تلویزیون نیاز به بررسی داره که متنوع باشن. جادوگر تی.وی هم میتونه در کنار رادیو جالب باشه. حداقل سه ساعت برنامه تصویری میتونه ارائه بده. هم مصاحبه با اعضا. هم جلسات حضوری سایت. هم گزارش های مختلف در ایران در رابطه با هری پاتر. در ضمن یک استودیوی نیمه حرفه ای خانگی در دسترسه که میشه با کمی تزئین اون رو مبدل به جایی بر ارائه برنامه و گفتگوهایی کرد. همینطور از این تی.وی ویدیوهایی هری پاتری مثل پشت صحنه فیلم ها (با درج زیر نویس فارسی)، تریلر ها، ویدیو از پارک یونیورسال هری پاتر، ویدیوها و برنامه هایی درباره بازی های کنسول های متنوع هری پاتر و ... .

برای خلاقیت و حرفه ای بودن هم از دو گروه رادیو و تی.وی از عضوهای قدیمی و جدیدی استفاده خواهد شد که به لحاظ اعتماد به نفس و صدا و توانایی های تحقیق و بررسی برنامه های خودشون مناسب باشن.

"Severus...please..."
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۱:۵۲ سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۸۹

رون ویزلیold4

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۲۴ چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۸:۱۶ دوشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۰
از پناهگاه!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 234
آفلاین
با سلام،
من صاحب نظر نیستم ولی دوست داشتم نظرم رو بگم چون اینطور که معلومه هنوز بچه ها در این نظر سنجی شرکت آنچنانی نداشتن .
از نظر من ایده ی خیلی خوبی می تونه باشه، مخصوصا رادیو پاتر بان، به شرطی که اجرا و نوع ارائه ی این برنامه، تصور ذهنی کسی رو درباره ش عوض نکنه و اونقدر جذاب باشه که ناخوداگاه کسی با یک بار گوش کردن رادیو مخاطب اون برنامه بشه) این مورد کمک حال تبلیغات برنامه هم میشه همونطور که بارتی گفت(. منظور اینه که اگه هدف بر روی مورد استقبال قرار گرفتن و موفقیت برنامه هست، باید از یک کادر حرفه ای ، خلاق و هماهنگ باهم استفاده بشه.
در مورد برنامه های تلویزیونی هم باید بگم که زیاد ایده ی جالبی نیست، یا بهتره بگم در این موقعیت و برهه ی زمانی ایده ی جالبی نیست. رسانه ی تصویری می تونه بسیار جالب باشه ولی اگه بعد از موفقیت پروژه ی رادیو پاتر بان بهش پرداخته بشه و آمادگی ها و تجربه های لازم برای این موضوع مهم وجود داشته باشه!
شما بهتره تمام حواس و تمرکز خودتون رو متوجه یکی از پروژه ها قرار بدید و توجه کنید که یک رادیوی متنوع و گیرا با پشتوانه ی قوی بهتر از دو تا چیز با کیفیت معمولی و متوسطه! درضمن وجود تلویزیون که یکی از وسایل ماگلی محسوب میشه، شاید در وحله ی اول به اندازه ی رادیو پاتربان که ما مشابهش رو در کتاب هم داشتیم و با اون کاملا آشناییم، مورد قبول بچه ها قرار نگیره.

ولی درکل ایده ی بسیار جالبی بود و من امیدوارم که این برنامه، موفقیت هایی همونطور که تصور میشه بدست بیاره. در مورد مصاحبه ها هم از نظرم خوبه که پشت سر هم نباشه، یعنی به این صورت که هر دو هفته یک بار با یه کسی حتما مصاحبه بشه. بهتره مصاحبه هم گاهی جزو برنامه ها قرار بگیره ولی برنامه های جالب و خوبه اصلی حول دنیای جادویی و جادوگران بچرخه و کاملا بر اساس اصول فانتزی و تخیلات باشه. این مورد می تونه جزو بازی های متنوع، خبرهای خیالی،داستان ها و ... باشه. اینجوری ارزش و جذابیت هرچیزی مثل مصاحبه ها و ... حفظ میشه و با تکرارهای متوالی و پشت سر هم، لوس و معمولی نمیشه.

با تشکر

[b][color=000066]نان و ستاره
نان در کنارم و ستاره ها دور،
آن دورها...
به ستاره ها نگاه می کنم و نان می خورم!
چنان غرق

رسانه ی سایت جادوگران
پیام زده شده در: ۱۱:۲۰ سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۸۹

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از جايي به نام هيچ جا
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
نقل قول:

اولا، این سرپرست مگه قراره روی گنج بشینه که این همه پول خرج کنه؟! ببین. به نظر من میشه برنامه هایی گذاشت که یکمی هم در آمد برای این گروه داشته باشه تا حداقل یک بخشی از مخارج کار رو تأمین کنه... برای مثال برای بخش رادیوییش (صوتی) میشه تبلیغات صوتی که مثلا توی رادیو و اینا هست گرفت و برای بخش تصویریش هم میشه تبلیغات تصویری گرفت که حداقل یکسری از مخارج رو تأمین کنه... گرفتن اینجور تبلیغات شاید یکمی سخت باشه، ولی می ارزه... برای اینکه طرف مقابل هم راضی بشه که به ما تبلیغات بده میشه آمار دانلودِ فایل ها رو بهش نشون داد یه تعداد کسایی که برنامه رو نگاه میکنن یا گوش میدن و ... یا غیر از این. میشه یه کاری کرد. ما وقتی یه برنامه رو جمعه پخش کردیم، تا جمعه ی دیگش برنامه رو بصورت مجانی با 4 کیفیت روی سایت بذاریم، بعد از یک هفته برنامه رو برداریم و به جاش برای فروش بذاریمش. که هر کسی که خواست بخره و ما هم مثلا براش ارسال کنیم و اینا :دی کلا فکر زیاد میشه کرد که مخارج تأمین بشه... البته مواردی مثل کمک مالی بیننده ها و شنونده ها و اعضا و خود سرپرست و همکاران و ملت و ... رو هم نباید فراموش کرد :دی

اون سرپرست منم عزیز دلم. پس زیاد فکر سیکل و گالیون کار نباش. مخارج سیستم فیلم برداری با دوربین و تجهیزاتش(مثل وسایل نور و ...) با منه.

همچنین ما نیاز به تبلیغ شدن و تبلیغ کردن نداریم. قراره صحبت کنیم با مدیر تا یک بخش مثل همه بخش ها ( اخبار و انجمن و ...) در سایت ایجاد بشه و از صفحه ای حداقل نیمه دینامیک زوپس بهره بگیریم. این صفحه همون صفحه "رسانه" باشه و تمام فایل های رادیو و تلویزیون اونجا قرار بگیره. برای این صفحه نیاز به هاستینگ بیشتر هست که هزینه اون هم با منه که سرپرست هستم. برای این صفحه ماژل هایی نیازه. مثل درج مطلب و ارسال نظر توسط اعضا. همچنین دو ماژل ضروری "رادیو" و "تلویزیون". این دو تا ماژل برای زوپس هست اما بعید میدونم سیستم زمان بندی داشته باشن که مثلا در اون جمعه از ساعت فلان تا فلان به وقت سایت جادوگران، فلان فایل برای پخش در دسترس باشه. اگر بشه با تغییر اینکارو کرد که خوبه. اما اگر نشه مجبوریم فایل های ویدیو و صوتی برنامه ها رو روی سیستم رادیو و تلویزیون قرار بدیم تا اعضا به طور انتخابی هر کدوم رو میخوان گوش کنن یا ببینن. فایل ها جدا هم برای دانلود میذاریم در همون صفحه رسانه.

اما در مورد درآمد باید بگم هیچ وقت این پیشنهادت رو عملی نمیکنیم. جمع نشدیم که پولی بدست بیاریم.( نگران جیب من نباش) این رسانه کاملا برای جادوگرانه و اختصاصی. تبلیغ نمیکنیم برای کسی. بلکه به جاش تاپیک های جذاب و سوژه های در جریان اونها رو در ایفای نقش تبلیغ می کنیم. این پروژه رو عملی می کنیم تا همه استفاده کنن. کاملا رایگان. برای همه ست. یه جور جذابیت و لذت دوچندان میده به تفریح اعضای سایت. سرگرم کننده اس در رابطه با کل سایت. اینا یه جورایی یادگاری هست برای همه اعضا که چند سال دیگه وقتی شدین آقا، وقتی شدن خانم، مثل من و جسی عیال وار شدین. یه روزی بابا و مامان شدین، اینا یادگاری بمونه از دوران نوجوانی و جوانی تون با دوستاتون در جهان مجازی ای به نام جادوگران. این رسانه نه تنها از هیچ عضوی کمک مالی نمیگیره، بلکه به سایت کمک میکنه و در رابطه با این پروژه مخارج رو تامین میکنه.

نقل قول:

کارای زیادی هست که میشه انجام داد. برای مثال ما میتونیم توی برنامه ی صوتی بین اخبارمون و برنامه های اصلیمون موسیقی هم پخش کنیم که جالب به نظر میرسه... اینجوری طرف لازم نیست یک بند بشینه برنامه رو گوش بده. اگه وسطش یه کار ضروری ای پیش اومد، میتونه دو دیقه بره اونور کارشو بکنه و برگرده دوباره و بقیشو گوش کنه (در این فاصله که مثلا موسیقی پخش میشه)... البته فکر کنم موسیقی پخش کردن خرج داشته باشه ولی خب ما فرض رو بر این میگیریم که از نظر مالی مشکلی نداریم... برای برنامه ی تصویری هم میشه کلیپِ موسیقی رو گذاشت. یعنی یه کلیپ از یه آهنگو بذاریم که اینجوری جالب به نظر میرسه. لازم نیست یه عالمه باشه. مثلا توی کل برنامه که 3 ساعته. 2 تا بذاریم کافیه. یعنی هر 1 ساعت یکبار... یا مثلا بین برنامه های مختلف...

کار میکس موسیقی در زمینه برنامه ها و یا پخش اون به صورت جدا بر عهده منه و باید بگم که کلیپ موسیقی برای تلویزیونه پخش نمیشه. فقط موسیقی مجزا برای رادیو هست که اونم گوگوش و اندی نیس. شاهین نجفی و یاس نیس. آوریل و لینکین پارک نیس. بلکه موسیقی های بی کلام متن فیلم های هری پاتر که کلاسیک و ارکسترال هستن رو پخش و میکس میکنیم. موسیقی هایی که جان ویلیامز، موسیقی دان و رهبر ارکستر، اونا را برای فیلم های هری پاتر تدوین کرده.

نقل قول:

از کارای دیگه ای که میشه کرد اینه که یه ایمیل برای برنامه در نظر گرفت. این ایمیل حالا میتونه با پسوند جادوگران باشه یا یاهو باشه یا هر چیزی باشه. مهم اینه که یه ایمیل باشه... بعد این ایمیل اول و آخر برنامه های صوتی و تصویری اعلام بشه و از ملت خواسته بشه که اگه عکس خاصی دارن. یا مطلب خاصی دارن یا نظر خاصی دارن برای این ایمیل بفرستن. اینجوری کسایی که مثلا به پارک هری پاتر رفتن و از اونجا عکس آماده کردن، میتونن عکساشون رو ارسال کنن برای برنامه و برنامه ی تصویری هم یه بخشی رو برای این عکسا بذاره... این کار رو میشه برای طراحی های بیننده ها هم در نظر گرفت. یعنی ملت مثل این برنامه کودکا، نقاشی های هری پاتری خودشون رو ارسال کنن برای ایمیل برنامه و نقاشی توی برنامه ی تصویری نمایش داده بشه و اینا :دی

در مورد ایمیل که مثه همون صفحه و ماژل های مخصوص باید در مورد هزینه و هاستینگ و سایر مواردش با مدیر صحبت کنم. این موضوع رو حل میکنیم. اما چون با مشکل زمان بندی برنامه ها مواجه هستیم که فکر نمی کنم زوپس این ویژگی رو برای ماژل رو فراهم کرده باشه، از این رو حالت زنده نداره و آفلاینه و اگر قراره نقاشی و آثار هری پاتری و عکس هایی از جادوگرانی های خارج از ایران که به پارک یونیورسال رفتن ارسال بشه تا در تی.وی نمایش داده بشه باید قبل از اون روز جمعه آماده بشه این موارد. سیستم آفلاینه.

نقل قول:

یه کار جالب دیگه که میشه برای پخش برنامه کرد، تکراره. یعنی یه ساعتی رو برای پخش برنامه مثلا در روز جمعه در نظر بگیرین. شبش یا فرداش یا پس فرداش یا هر روزی که بهتره تکرارش پخش بشه... اینجوری هم جالب به نظر میرسه... یا مثلا برای اینکه هر هفته برنامه باشه، میشه این جمعه که برنامه رو نشون میدیم، جمعه ی بعدی تکرارش رو بذاریم... این کار رو هم میتونیم بکنیم... ولی خب به نظر من، اگه مثلا جمعه برنامه رو نشون میدیم، شبش یا در یکی دو روز آیندش تکرارش رو در یه ساعتی بذاریم و اینا!

فایل هاش آماده اس که دانلود کنن هر زمانی. آرشیو میشه. باز همون مشکل ماژل ها و زمان بندی کردنه که خیلی هم الانش مطمئن نیستم که با ساعت بندی در اون جمعه مثلا پخش بشه برنامه ها و احتمالا مجبوریم پخش هر برنامه رو با رادیو پلیر به شکل انتخابی کنیم.

نقل قول:

یه برنامه ی دیگه که الان به ذهنم رسید. تعریف داستان های هری پاتریه که این بدرد بخش صوتی میخوره. برای بخش تصویری هم میشه نمایش عروسکی هری پاتر رو نشون داد که جالب به نظر میاد :دی و خب این نمایش ها میتونه از قسمت های جالب کتاب باشه... که در این مورد میتونیم از شنونده ها یا بینندگان نظر خواهی کنیم و بگیم که برامون ایمیل بزنن و بگن که کجای کتاب رو میخوان بشنون یا ببینن!

ممنون از پیشنهادت. خوبه اینا هم. اما باز هم با همفکری بیشتر میشه ایده های جالبی از برنامه های مختلفی در قالب هری پاتر داد.

ممنون

ویرایش شده توسط اینیگو ایماگو در تاریخ ۱۳۸۹/۲/۷ ۱۱:۲۲:۳۲

"Severus...please..."
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۳۳ دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۸۹

بارتی کراوچold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۹ پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۱:۳۲ یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۲
از مرلینگاه شوری خانه ریدل
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1540
آفلاین
اینیگو جان. من الان پستت رو خوندم و یه چیزایی به ذهنم رسید که گفتم اگه بگم شاید کمک کنه و اینا :دی و کلا گفتم بیام نظراتِ دیگم رو هم بگم :دی

اولا، این سرپرست مگه قراره روی گنج بشینه که این همه پول خرج کنه؟! ببین. به نظر من میشه برنامه هایی گذاشت که یکمی هم در آمد برای این گروه داشته باشه تا حداقل یک بخشی از مخارج کار رو تأمین کنه... برای مثال برای بخش رادیوییش (صوتی) میشه تبلیغات صوتی که مثلا توی رادیو و اینا هست گرفت و برای بخش تصویریش هم میشه تبلیغات تصویری گرفت که حداقل یکسری از مخارج رو تأمین کنه... گرفتن اینجور تبلیغات شاید یکمی سخت باشه، ولی می ارزه... برای اینکه طرف مقابل هم راضی بشه که به ما تبلیغات بده میشه آمار دانلودِ فایل ها رو بهش نشون داد یه تعداد کسایی که برنامه رو نگاه میکنن یا گوش میدن و ... یا غیر از این. میشه یه کاری کرد. ما وقتی یه برنامه رو جمعه پخش کردیم، تا جمعه ی دیگش برنامه رو بصورت مجانی با 4 کیفیت روی سایت بذاریم، بعد از یک هفته برنامه رو برداریم و به جاش برای فروش بذاریمش. که هر کسی که خواست بخره و ما هم مثلا براش ارسال کنیم و اینا :دی کلا فکر زیاد میشه کرد که مخارج تأمین بشه... البته مواردی مثل کمک مالی بیننده ها و شنونده ها و اعضا و خود سرپرست و همکاران و ملت و ... رو هم نباید فراموش کرد :دی

کارای زیادی هست که میشه انجام داد. برای مثال ما میتونیم توی برنامه ی صوتی بین اخبارمون و برنامه های اصلیمون موسیقی هم پخش کنیم که جالب به نظر میرسه... اینجوری طرف لازم نیست یک بند بشینه برنامه رو گوش بده. اگه وسطش یه کار ضروری ای پیش اومد، میتونه دو دیقه بره اونور کارشو بکنه و برگرده دوباره و بقیشو گوش کنه (در این فاصله که مثلا موسیقی پخش میشه)... البته فکر کنم موسیقی پخش کردن خرج داشته باشه ولی خب ما فرض رو بر این میگیریم که از نظر مالی مشکلی نداریم... برای برنامه ی تصویری هم میشه کلیپِ موسیقی رو گذاشت. یعنی یه کلیپ از یه آهنگو بذاریم که اینجوری جالب به نظر میرسه. لازم نیست یه عالمه باشه. مثلا توی کل برنامه که 3 ساعته. 2 تا بذاریم کافیه. یعنی هر 1 ساعت یکبار... یا مثلا بین برنامه های مختلف...

از کارای دیگه ای که میشه کرد اینه که یه ایمیل برای برنامه در نظر گرفت. این ایمیل حالا میتونه با پسوند جادوگران باشه یا یاهو باشه یا هر چیزی باشه. مهم اینه که یه ایمیل باشه... بعد این ایمیل اول و آخر برنامه های صوتی و تصویری اعلام بشه و از ملت خواسته بشه که اگه عکس خاصی دارن. یا مطلب خاصی دارن یا نظر خاصی دارن برای این ایمیل بفرستن. اینجوری کسایی که مثلا به پارک هری پاتر رفتن و از اونجا عکس آماده کردن، میتونن عکساشون رو ارسال کنن برای برنامه و برنامه ی تصویری هم یه بخشی رو برای این عکسا بذاره... این کار رو میشه برای طراحی های بیننده ها هم در نظر گرفت. یعنی ملت مثل این برنامه کودکا، نقاشی های هری پاتری خودشون رو ارسال کنن برای ایمیل برنامه و نقاشی توی برنامه ی تصویری نمایش داده بشه و اینا :دی

یه کار جالب دیگه که میشه برای پخش برنامه کرد، تکراره. یعنی یه ساعتی رو برای پخش برنامه مثلا در روز جمعه در نظر بگیرین. شبش یا فرداش یا پس فرداش یا هر روزی که بهتره تکرارش پخش بشه... اینجوری هم جالب به نظر میرسه... یا مثلا برای اینکه هر هفته برنامه باشه، میشه این جمعه که برنامه رو نشون میدیم، جمعه ی بعدی تکرارش رو بذاریم... این کار رو هم میتونیم بکنیم... ولی خب به نظر من، اگه مثلا جمعه برنامه رو نشون میدیم، شبش یا در یکی دو روز آیندش تکرارش رو در یه ساعتی بذاریم و اینا!

یه برنامه ی دیگه که الان به ذهنم رسید. تعریف داستان های هری پاتریه که این بدرد بخش صوتی میخوره. برای بخش تصویری هم میشه نمایش عروسکی هری پاتر رو نشون داد که جالب به نظر میاد :دی و خب این نمایش ها میتونه از قسمت های جالب کتاب باشه... که در این مورد میتونیم از شنونده ها یا بینندگان نظر خواهی کنیم و بگیم که برامون ایمیل بزنن و بگن که کجای کتاب رو میخوان بشنون یا ببینن!

پیام زده شده در: ۱۹:۰۶ دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۸۹

آشا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۰ شنبه ۲۸ آذر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۹:۴۶ جمعه ۹ تیر ۱۳۹۱
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 109
آفلاین
آره موافقم . :grin:
خيلي خوبه تازه خيلي فايده هم داره طرفدارا و باز ديد كنندگان
بيشتر ميشه...

تصویر کوچک شده
تصویر کوچک شده

رسانه ی سایت جادوگران
پیام زده شده در: ۱۸:۴۴ دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۸۹

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از جايي به نام هيچ جا
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
به دالاهوف:

Tanx

به کارکاروف:

مصاحبه صوتی که ذکر کردم چطور انجام میشه. گروه رادیو و گروه تی.وی اعضا و سرپرست خاص خودشون رو دارن. اگر مصاحبه صوتی رادیو منظورته، باید بگم که این کار در صورت امکان حضوری و در مکانی همانند استودیوی خانگی یا جاهای دیگر انجام میشه. اما برای افرادی که در پایتخت و حومه آن نیستن، مصاحبه صوتی از طریق تلفن انجام میشه. سرپرست گروه رسانه یا عضو از این گروه به شکل تلفنی با فرد تماس میگیرن. همانطور که گفتم این قبیل هزینه ها با سرپرست گروه رسانه هست. برای همین این نوع گفتگوها و مصاحبه ها که هزینه دارن رو خود سرپرست گروه انجام میده و بر عهده میگیره.

به بارتی:

زمانش مورد خاصی نداره. برای همین این تاپیک زده شده تا در مورد همه مواردش بحث و نظر خواهی بشه. به وقت اروپا و تا حدودی شرق آسیا قابل تنظیم و ارائه هست برای اعضا. اما متاسفانه نمیشه انتظار داشت برای آمریکا هم دقیق باشه این مورد. دیگه شرمنده اونها میشیم. مجبورن از نسخه های MP3 بهره بگیرن.

در مورد افرادی که توی تهران نیستن نمیشه به سادگی مصاحبه تصویری کرد. صوتی میشه. اما تصویری دشواره. ویدیو کنفرانس هس که امکانش نیست. برای همین مصاحبه ها در تهران و حومه اون از دوربین قوی استفاده می کنیم و احتمالا HD جور می کنیم با تجهیزاتش. نمیشه تصاویر دوربین موبایل یا عادی ای که اعضای شهرستان از اون استفاده میکنن رو روی تی.وی بیاریم. ( البته اگه مجبور بشیم اینکارو میکنیم. باید بگم حداقل در یکی از این دو هفته یکبارها در تابستون اگه شد شخصا به یکی از شهرها میرم و تهیه میکنم مصاحبه تصویری)
ممنونم ازت. حتما باهات تماس میگیرم برای همکاری ها.

ببینید، دو هفته وقت هست برای یک عضوی از رادیو که دو وظیفه رو انجام بده:

1. تحقیق و بررسی و تهیه مطالب مربوط به برنامه خاص
2. گویندگی و ضبط صدا

که دو هفته زمان مناسبی هست که اگر در گویندگی و ضبط صدا با مشکلاتی رو به رو هست( مثل عدم هارمونی در ریتم گویندگی و سرفه و گرفتگی صدا و این موارد) اون رو رفع کنه و تا دو روز قبل از روز جمعه اصلی اون رو آپلود کنه. اگر هم از اینترنت ضعیفی برخورداره اون عضو، دیگه سخته و باید از طریق جایی مثل کافی نت یا اداره آپلود کنه.

اما مشکل دیدن و شنیدن آنلاین و یا حتی دانلود فایل ها برای اونهایی که اینترنت پرسرعت ندارن وجود داره. از این نظر مشکلی نیست و اگر نتونن آنلاین نگاه کنن یا گوش بدن، فایل های صوتی برنامه ها رو به طور مجزا در 4 کیفیت قرار میدیم تا افرادی هم که از سرعت بالا برخوردار نیستن از حداقل کیفیت قابل دیدن و شنیدن بهره ببرن.

ممنون

ویرایش شده توسط اینیگو ایماگو در تاریخ ۱۳۸۹/۲/۷ ۱۱:۲۳:۳۵

"Severus...please..."
تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.