هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: هدف دراکو چه بود ؟ کشتن دامبلدور يا ورود مرگخواران ؟
پیام زده شده در: ۱۷:۰۵ جمعه ۴ فروردین ۱۳۸۵

فلور دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۴ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۰۹ یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
از پاریس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 929
آفلاین
چه عجیب!

تا چند لحظه پیش دیدم نسبت به این موضوع خیلی ساده بود ولی با این حرفا!

نظر من اینکه هدف دراکو کشتن دامبلدور بود! من اینجور از تو کتاب برداشت کردم که اگر دراکو دامبلدور رو نکشه ولدمورت پدرشو می کشه و همچنین خودش در این راه کشته می شه! فکر نمی کنم برای ولدمورت این مهم باشه که لوسیوس رو اذیت کنه بلکه تنها هدفش این بوده اونو از راه به در کنه اون لیلقتشو نداره! البته اینو در نظر بگیرید که اگه دراکو موفق به کشتن دامبلدور می شد چقدر به نفع لرد سیاه بود با هیچی به همه چیز دست می یافت و این دقیقا همین کاری که شده هست!

مورد بعدی اینکه دراکو دلمبلدور رو نکشت بلکه اسنیپ کشت! یادتونه تو فصل دو بلاتریکس به نارسیسا می گه که پیش اسنیپ نرو! پس اسنیپ مامور نبوده که دامبلدور رو بکشه و کلا نباید هیچ دخالتی می کرده و اون عهد دور از چشم ولدمورت بسته شده و ولدمورت شرط می بندم تا حالا هم خب نداره که همچین عهدی بسته شده ! به نظرم چون اسنیپ دامبلدور رو کشته ممکنه خیلی چیزا بشه! چون ولدمورت دوست نداشت که چهرهی اسنیپ در بین جمع خراب بشه جاسوس خوبی براش بوده! من یکی که تقریبا به این نتیجه رسیدم که اسنیپ یک خائن هست! البته همیشه احتمال برعکس بودنش هست! چون من وقتی کتاب رو خوندم باور نکردم دامبلدور مرده و هنوزم برام سخته! ولی با این موضوع من هیچ وقت دید خوبی به اسنیپ نداشتم!

مورد بعدی اینکه آیا هدف دارکو اوردن مرگ خواران بوده؟ به نظر من نه این نیست! ولی ممکنه بعد تبدیل به هدف شده باشه! یکم مشکوک نیست که مرگ خوارا بیان و با محفلی ها بجنگن؟ و اسنیپ اون وسط نباشه! شاید همه ی اینا یک حقه باشه که اسنیپ در حال کار دیگه ای بوده مثل دزدین چیزی یا یک همچین چیزایی! به نظرم من امدم مرگ خوارا با کمک اسنیپ بوده و نقشه اسنیپ بوده! نظر من اینه

هوم بعد از چه مدت طولانیی امدم بحث چقدر برام لذت بخشه

دلبستگي من به جادوگران و اعضاش بيشتر از اون چیزی که فکرشو میکنید

پیام زده شده در: ۱۶:۱۸ جمعه ۴ فروردین ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
نقل قول:
هم برای نابود کردن مانع بزرگی که بر سر راه ولدرمورت بود و هم جبران کردن اشتباه پدرش

نقل قول:
هیچ کدوم اون می خواست پدرش رو نجات بده
یا می خواست با این کار موجب تخفیف مجازات پدرش از طرف ولدمورت بشه
من این طور فکر می کنم

در واقع هیچ کدوم . دراکو نه میخواست مانعی رو از سر ولدمورت برداره نه برای اینکه پدرشون نجات بده و نه برای کار دیگه ای !

دراکو این کار رو کرد چون که از طرف ولدمورت دستور این کار رو داشته . چون که راه دیگه ای نداشته . چون که سرپیچی از دستورات ولدمورت مساویه مرگه . پس در نتیجه ولدمورت بهش گفته باید دامبلدور رو بکشی و دراکو هم از روی اجبار به دستور ولدمورت عمل کرده .

یعنی به عبارتی این اتفاقات هدف دراکو نبود بلکه هدف ولدمورت بوده .

اما نکته جالبی که اینجاست اینه که حتی هدفهای ولدمورت هم اینی که شما میگید نبوده .

کتاب شاهزاده دورگه جلد اول ترجمه ویدا اسلامیه صفحه 51 و 52 :

اسنیپ با صراحت گفت :
- لرد سیاه راضی نمیشه ، منم احمق نیستم که چنین کاری بکنم . نمیتونم وانمود کنم که لرد سیاه از لوسیوس عصبانی نیست . لوسیوس باید احساس مسئولیت میکرد . باعث دستگیری خودش و خیلی های دیگه شد ، به اضافه اینکه نتونست پیشگویی رو بیاره ، بله لرد سیاه عصبانیه ، نارسیسا ، خیلی هم عصبانیه .
نارسیسا که نفسش بند آمده بود گفت :
- پس حق با من بود ، برای انتقام ، دراکو رو انتخاب کرده ! نمیخواد دراکو موفق بشه ، میخواد در این راه کشته بشه !

در این متن به صراحت گفته شده که در اصل ولدمورت فکرشو نمیکرده که دراکو بتونه که موفق بشه و اصلا نمیخواسته که موفق بشه .

اون این کار رو کرده تا دراکو کشته بشه و او بتونه انتقام خودشو از لوسیوس بگیره . و هدف دومش با توجه به مطالب بعدی کتاب این بوده که حتی اگر دراکو بر فرض محال موفق میشد ، اسنیپ میتونست مدت بیشتری رو در هاگوارتز به جاسوسی خودش ادامه بده .

کلا اینکه هدف ولدمورت تنها این بوده که دراکو رو بکشه و بنابراین بهش گفته بوده که باید دامبلدور رو بکشه و دراکو هم برای اینکه در کارش موفق بشه مرگخوارا رو وارد هاگوارتز کرده .

پیام زده شده در: ۱۶:۰۶ جمعه ۴ فروردین ۱۳۸۵

دراکو مالفویold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۶ چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۲۶ یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
از وزارت سحر و جادو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1028
آفلاین
دراکو یک اصیل زاده هست و مسلما تمام وجودش رو برای اربابش فدا خواهد کرد اما در کشتن دامبلدور من فکر میکنم یه کمی خودش هم سر دو راهی مونده بود !
از طرفی دستور لرد رو نمیتونست زمین بندازه و از طرفی خودش اون اعتماد به نفس رو نداشت ... یه جورایی از توانش خارج بود و برای همین نمیتونست این کار رو انجام بده !
از طرفی هم به دلیل جاه طلبی دوست نداشت آینده خودش رو خراب کنه و میدونست اینده خودش رو میتونه با کشتن دامبلدور تضمین کنه .
کشتن دامبلدور انگیزه خودش مسلمه نبوده و دستوری از طرف لرد بوده و به احتمال زياد لرد از دادن این ماموريت به دراکو یک هدفی داشته و میخواسته امتحانش کنه وگرنه در جدال با دامبلدور هیچ وقت پایبند یه بچه نمیشه .
شاید اصل ماموريت دراکو پیدا کردن راه ورود مرگخوارها بوده باشه که بتونند وارد مدرسه بشند و این کار از کشتن دامبلدور برای لرد اهمیتش بیشتر بود چون کشتن دامبلدور رو هر کسی میتونست انجام بده اما وارد کردن مرگخوارها فقط از دست دراکو بر میومد .

وزیر مردمی اورجینال اسبق

تک درختم سوخت ، پس بذار جنگل بسوزه

پیام زده شده در: ۱۵:۴۵ جمعه ۴ فروردین ۱۳۸۵

الیور وودold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۶ جمعه ۱۹ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۴۳ دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۸۶
از پادلمیر یونایتد
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 146
آفلاین
هم برای نابود کردن مانع بزرگی که بر سر راه ولدرمورت بود و هم جبران کردن اشتباه پدرش

پیام زده شده در: ۱۱:۲۲ جمعه ۴ فروردین ۱۳۸۵

avril

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۵۴ پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۲۳ دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۸۵
از لندن
گروه:
کاربران عضو
پیام: 2
آفلاین
هیچ کدوم اون می خواست پدرش رو نجات بده
یا می خواست با این کار موجب تخفیف مجازات پدرش از طرف ولدمورت بشه
من این طور فکر می کنم

never let the fear of striking out keep you from playing the gameتصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۰:۰۹ پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۸۵

سارا اوانز old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۳۶ شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۳:۳۵ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶
از بالای سر جسد ولدی!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 993
آفلاین
در واقع هر دو هدف رو داشت و هدف اصلیش نابودی هاگوارتز و معلماش و مهم تر از اون دامبلدور بود.اون دامبلدور رو می کشت و بقیه مدرسه رو ویران می کردند.این واقعا برای ولدمورت لذت بخشه!!!!

پیام زده شده در: ۱۱:۴۸ دوشنبه ۱۹ دی ۱۳۸۴

ارغوان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۳ چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۱۰ چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۸۶
از در محله ی نیوکراس جنوب لندن
گروه:
کاربران عضو
پیام: 54
آفلاین
کشتن دامبلدور و ورود مرگخواران .......می خواست بکشه چون که اگه نمی کشت لرد خانواده ش رو از بین میبرد ...... کاری کرد تا مرگ خوارها به کمکش بیان .......از طرفی هم نمی خواست دامبلدورو بکشه چون هنوز اونقدر پست نشده بود و به مرحله ای نرسیده بود که بتونه کسی رو بکشه
......................................................................... شما ها اگه کتابو یه خورده بهتر می خوندید همه چی حل بد عزیزان!!!

زنده باد جی.کی.رولینگ

پیام زده شده در: ۱۱:۴۹ یکشنبه ۱۸ دی ۱۳۸۴

بلید

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۴ شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۹:۵۹ چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۰
از هر کجا که خون اشامی باشد بلید هم هست .
گروه:
کاربران عضو
پیام: 251
آفلاین
این کاملا واضح بود .
خود دامبلدور گفت که از درکو و مادرش محافضت میکنه.
اول کتاب هم نارسیسیا گفت که لرد میخواد انتقام کاری رو که شوهرش لوسیوس کرده بکنه .
(از بین بردن هورکراس ولدمورت) .
درکو هم گفت که ولدمورت اگر درکو این کار رو نکنه بلایی سر همشون میاد.
همه ی اینها رو رولینگ واضح داده بود چون قرار بود دامبلدور بمیره و با مرگ اون کس دیگه ای نبود که همه چیز رو برای هری و خواننده ها روشن کنه پس جواب واضح بود .
بعد از دامبلدور کی میخواد معما ها رو انقدر خوب و بدون نقص به هری توضیح بده.
با تو هم موافقم بلیز جان .
اما اینم هست .
که درکو در حقیقت سیاه نیست .
شاید سیاه زاده باشه ولی اونقدر ها هم بد نیست.
جنسش خرابه ولی اون ادمی نبود که دامبلدور رو بکشه .
هدفش دامبلدور بود .
ولی ادمش نبود.
ادم کشتن نبود.

خوشحالم كه دوباره برگشتم.

پیام زده شده در: ۱۱:۲۱ یکشنبه ۱۸ دی ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
خب در اینجا دوتا بحث مطرحه اولیش بحث اینه که آیا هدف دراکو کشتن دامبلدور بود ؟

خب جواب من به این مسئله صددرصد بله است چون که همون بالای برج چند بار گری بک خواست به دامبلدور حمله کنه ولی بقیه مرگخوارا جلوش رو گرفتن چرا ؟ چون هر دفعه گفتن که این وظیفه رو لرد سیاه بر عهده دراکو گذاشته پس در این دیگه ما هیچ شکی نداریم .

اما بحث دوم که به نظر من همه روی این مسئله کمی شک داریم اینه که آیا هدف دراکو ورود مرگخواران نیز بود یا نه ؟

خب جواب من به این سوال منفیه چون نظر شخصیه من اینه که ماموریت دراکو فقط کشتن دامبلدور بوده اما چون که همه حتی خود ولدمورت اطمینان داشتند که دراکو از پس این کار بر نمی آید . برای همین قرار گذاشتند که چندتا مرگخوار هم وارد قلعه کنند . یکی از دلایل دیگه هم که هست اینه که ماموریت تمام مرگخواران نیز فقط کمک به دراکو بودش چون دیدیم که وقتی دامبلدور کشته شد همه مرگخواران هم جیم شدن رفتن خب پس این طبیعیه که اگر دراکو خودش تنها میتونست از پس دامبلدور برآد دیگه مرگخواران دنبالش نمی آمدند . در ضمن اون موقع هم که دراکو برای دامبلدور گردنبند و نوشیدنی میفرستاد برای این بوده که فکر میکرده نمیتونه موفق به وارد کردن مرگخواران به داخل هاگوارتز بشه برای همین سعی کردش دامبلدور رو اینطوری از راه به در کنه در صورتی که اگر ولدمورت خودش شخصا به دراکو دستور داده بود که مرگخواران رو وارد هاگوارتز کنه دراکو هیچ وقت جرات سرپیچی از دستورات لرد رو نداشت .

پس با توجه به این دلایل میشه اینطور نتیجه گیری کرد که هدف دراکو فقط کشتن دامبلدور بوده اما برای تحقق هدفش مرگخواران را نیز وارد قلعه کرده تا بتوانند به او کمک کنند .

پیام زده شده در: ۲۱:۱۹ شنبه ۱۷ دی ۱۳۸۴

ریتا اسکیترold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۰ سه شنبه ۳ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۵۸ پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۵
از يه قوطي!!مگه يه سوسك چه قد جا لازم داره؟؟
گروه:
کاربران عضو
پیام: 35
آفلاین
مسئله به این سادگیا تموم نمی شه.اگه بگیم هدف ورود مرگ خوارا بوده پس اسنیپ بدون هیچ ربطی با پیمانش دامبلدورو کشته و در نتیجه اگر با نقشه ی هماهنگ شده با دامبلدور این کارو نکرده باشه,گناه کاره.واین خودش کللی ماجرا داره...از طرف دیگه اگر وظیفه ی دراکو قتل دامبلدور بوده پس اسنیپ به وظیفه ش عمل کرده و در این صورت اگه باز هم نقشه ی قبلی ای وجود نداشته باشه باز اسنیپ بی گناهه !و این خودش یه داستان دور و دراز داره.........
(چیزی فهمیدین؟؟؟؟)

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.