هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: ایا اسنیپ برای کشتن دامبلدور واقعا طلسم "اوادا" رو به کار برد؟
پیام زده شده در: ۱۷:۵۶ شنبه ۸ بهمن ۱۳۸۴

پیتر پتیگرو

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۹ شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۲:۳۹ دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۸۸
از هرجا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 231
آفلاین
ببینید اینکه هیچ کس به مرگ دامبلدور مشکوک نشده ممکنه این باشه که هیچ کدوم از افراد بزرگسال به اون مشکوک نشدن.... نه مک گوناگال نه مودی و بقیه که هیچی.... اگه شما هم تو همین موقعیت بودین مطمین باشید که شک نمی کردین در ضمن هری بدن دامبلدور رو دیده بوده و با تعریفی که هاگرید واسه بقیه کرده اونا هم فکر کردن دامبلدور مرده.... ولی اینکه مرگخوار ها چرا بهش توجه نکردن .... چند تا دلیل می تونه داشته باشه
1- تا حالا این طلسم رو ندیدن (گری بک رو که مطمین هستم که ندیده چون با گاز گرفتن کارش راه می افتاد)
2- اون مالفوی هم که بچه بود..
ولی حالا اینکه چرا بقیه شون شک نکردن اونم ممکنه که دلیل های زیر رو داشته باشه:
1- به اسنیپ اعتماد داشتن که زیاد قوی نیست چون اول کتاب متوجه می شیم که اسنیپ چوب دوسر نجس هست ....
2- ممکنه که به دلیل عجله و در مبارزه بودن
چیز دیگه ایی به ذهن من نمی رسه... در ضمن اینکه اگه دامبلدور نمی مرد کتاب جالب نمی شد اتفاقا کتاب به جز مرگ دامبلدور خیلی صحنه های جالب دیگه هم داره... گذشته ولدمورت خیلی جالب بود.... کتاب شاهزاده.... کلاس های دامبلدور با هری.... و ....

در جنگ سرباز بی طرف وجود ندارد .....
دامبلدور نمرده ....

پیام زده شده در: ۷:۵۷ شنبه ۸ بهمن ۱۳۸۴

کرام سابق

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۵۳ دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۵۰ شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲
از هاگوارتز..تالار اسلیترین
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 901
آفلاین
نقل قول:

هری پاتر نوشته:
نمیخوام راجع به مردن یا نمردن دامبل بحث کنم ولی این طلسم که اسنیپ به کار برد به نوعی مشکوکه. و من این سوالو دارم که اگه آوادا بوده چرا از دهن دامبل خون بیرون اومده؟ هر طلسم اواد کدورا که در کتاب بوده بدون علامت بوده

خب سلام
به نظر من جواب اين سئوال كاملا مشخصه
خوني كه از دهن دامبلدور زده بيرون به خاطر طلسم آوداكداورا نبوده بلكه به خاطر شدت برخورد جسد دامبلدور با زمين بوده
در واقع دامبلدور قبل از اينكه از برج به پايين سقوط كنه مرده بوده ولي به خاطر برخورد سرش با زمين از دهنش خون زده بيرون

من دقيقا معتقدم كه طلسمهاي نابخشودني((شكنجه و فرمان)) درجه داره توجهتونو جلب ميكنم به گفته بلاتريكس در سازمان اسرار كه گفته بود:((من جادوهاي سياه رو مستقيما از لرد سياه ياد گرفتم و براي همين جادوهاي من خيلي قدرتمنده))

ولي در مورد آودكداورا اوضاع فرق ميكنه چون نميتونيم بگيم طرف ضعيف مرده!!!!در نتيجه درجه مربوط به دو طلسم اوله

ار بحث دور نشيم

اينكه حقه اي تو كار بوده كاملا موافقم چون طلسم آودكداورا اصلا نبايد دامبلدور رو پرت ميكرده و بايد بدون اثر اونو ميكشت((مگه اينكه اين هم به سوتيهاي رولينگ اضافه كنيم!!))

کرام اسبق!

قدرت منتقل شد!

پیام زده شده در: ۶:۲۴ شنبه ۸ بهمن ۱۳۸۴

مونالیزا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۸ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰
از گودریک هالو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 823
آفلاین
اول اينكه به عنوان ناظر ميگم مواظب باشيد كه نظراتتون حذف نشه چون اينكه بايد فقط در راستاي سوال و بحث پرسيده شده گفتگو شه قابل توجه دوستاني كه در اخر جملاتشون گفتن دامبلدور مرده يا نمرده يا اسنيپ خيانتكار يا نيست تو بحثي كه گفته شده از شما نخواسته بگيد كسي مرده يا نمرده ؛ شناسه ي شيما پاتر با شما هم هستم كه هر 2 پست پاك شده از شما بود
خب ميرسيم به بحث
در مورد نفرين ، جاي تو كتاب نگفته كه اين نفرينها درجه بندي داره شايد داشته باشه و شايد هم نداشته باشه اطلاعاتمون در اين ضمينه خيلي كمه در ضمن تو كتاب باز هم در جاي صريح گفته نشده كه اين طلسم به پشتكار نياز داره شما اگه تو كتاب چنين چيزي ديد حتما بگيد كجاست من فكر نميكنم جاي تو كتاب گفته باشه كه طلسم هاي نابخشودني يكجور عمل ميكنه و فرد نميتونه درجه اي براش داشته باشه درسته كه خود مودي هم به ااين قضيه اشاره كرده كه اين طلسم نياز به قدرت جادويي فراوان داره اما يه چيز جالب رو دقت كردين اگر نكردين پس من ميگم دقت كنين
در متن اصلي كتاب اينگونه امده :
نقل قول:

"Avada Kedavra," Hermione whispered.
Several people looked uneasily around at her, including Ron.
"Ah," said Moody, another slight smile twisting his lopsided mouth. "Yes, the last
and worst. Avada Kedavra. .. the Killing Curse."
..........
Moody raised his wand, and Harry felt a sudden thrill of foreboding.
"Avada Kedavra!" Moody roared.

خب در جمله بالا دقت كنييد ترجمش ميشه : هرميون با حالتي نجواكننده گفت : اواداكدوارا
تعدادي از بچه مانند رون با نگراني به هرميون خيره شدند . لبخني نامحسوس دور لبهاي مودي را در برگرفت و گفت : اه ، بله ، طلسمي است بسيار بد . اواداكدوارا .... طلسم مرگ
....
مودي چوبش رو بلند كرد و هري وحشت و لرزش مرگ رو احساس كرد . مودي غرشي كرد و گفت : اواداكدوارا

خب در بالا مودي 2 بار ميگه اواداكدوارا چرا اخريش عمل كرد من ميگم چرا ؟
چون بار اول داشت اون رو معرفي ميكرد و قصدش كشتن نبود اما بار دوم قصدش كشتن عنكبوت بود كه عنكبوت هم درجا مرد

در رابطه با خون بايد بگم در تمام داستان وقتي طلسم مرگ كسي رو ميكشه طرف روحش بلافاصله جدا ميشه و حيات از بدنش در مياد پس ديگه خوني يا چيزي كه جريان داشته باشه در بدن نيست پس به طبع خون هم نبايد باشه
چون تو كتاب چهارم پليس وقتي مرگ خانواده ريدل رو برسي ميكنن ميگن هيچ صدمه اي يا هيچ چيز غير عادي نبوده و بدن سالم سالم بوده . اونها همشون با هراس به چيز نيگاه كردن و انگار چيزي خشكشون كرده باشه

How can you escape...if they can see everything? V.M

وقتی اونها میتونند همه چیز رو ببینند ... چطوری میتونی فرار کنی؟ وی ام

پیام زده شده در: ۲۱:۴۶ جمعه ۷ بهمن ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۵:۱۳ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
خب ایول بحث جالبیه من تمام نظرات شما رو خوندم
نظرات تقریبا همشون جالب و با دلیل بودش حالا منم نظر خودم رو میگم :

اول اینکه به نظر من طلسم صددرصد آواداکدورا بوده و برای توضیح دلیلم در ابتدا بگم که کاملا با نظر بیل ویزلی موافقم خودمم قبلا به این موضوع در تاپیکهای دیگه اشاره کرده بودم

در واقع به نظر من رولینگ سعی کرده طوری مرگ دامبلدور رو بیان کنه که بیشترین تاثیر رو بر روی افراد بزاره . مثلا به نظر شما اگر دامبلدور با اون همه عظمت توی یک خط کشته میشد یک ذره کیفیت داستان رو پایین نمیاورد ؟

همون جور که بیل ویزلی عزیز اشاره کردن منم فکر میکنم که رولینگ میخواست عظمت روح دامبلدور رو نشون بده که این مورد در اون بخاری هم که از قبر دامبلدور بلند شد صدق میکنه ! و نظرم اینه که رولینگ با این توصیفت فقط و فقط میخواست عظمت دامبلدور رو وصف کند !!!!

دلیل بعدی در این باره هم که به نظرم جالب میرسه اینه که اگر واقعا مرگ دامبلدور انقدر مشکوک بود چرا بقیه به این قضیه مشکوک نشدن ؟ اگر واقعا چنین چیزی توی روند داستان تاثیر داشت قاعدتا بقیه شخصیتهای کتاب به این موضوع مشکوک میشدند ! چرا مرگخوارانی که اون بالا بودن و به اضافه هری هیچ کدوم به پرتاب شدن دامبلدور شک نکردن ؟ میشه گفت برای اینکه این موضوع در داستان اهمیت نداشته ؟؟؟؟ وگرنه اگر این مسئله انقدر تابلو بود حتما همگی به این موضوع شک میکردن !

در مورد اینکه چرا از دهن دامبلدور خون میامده هم من اینبار کاملا با آرتیکوس موافقم ! دامبلدور از بالای بلند ترین برج هاگوارتز به پایین پرتاب شده ! نباید انتظار داشته باشیم که بعد از سقوط هیچیش نشده باشه . تازه من خودم به شخصه انتظار داشتم که خیلی بیشتر از اینا آسیب ببینه

در ضمن آرتیکوس جان پیشنهاد میکنم یک سر به تاپیک سوتی های کتاب ششم بزن شاید در مورد این موضوعه که گفتی نظرت عوض شه

در مورد درجه بندی طلسمها هم که هری جان بهش اشاره کردند به نظر من این نظریه تا حدی درسته اما چطوری ؟

اول از همه در مورد طلسم فرمان میگم به نظر من در این طلسم هیچ گونه استثنایی وجود نداره یعنی یا آدم میتونه آن طلسم رو انجام بده و یا نمیتونه و اگر بتونه دیگه قدرتش یک اندازه ثابتیه نه بیشتر نه کمتر !!! چون که ما در کتاب چهارم دیدیم که هری همون طور که در مقابل طلسم بارتی کراوچ ( پسر ) مقاوت کرد در برابر طلسم ولدمورت نیز مقاومت کرد بدون اینکه ذره ای احساس کنه که نیروی آن جادوگر بیشتره

حالا در باره طلسم کروشیو یا به قول ویدا اسلامیه شکنجه گر : به نظر من این طلسم از نظر درجه به دو قسمت تقسیم میشه . اول اینکه بعضی ها مثل هری ( هری کتاب ) چون که آدم شرافتمندی هستند قادر نیستند که از این طلسم بدرستی استفاده کنند چون که خشم آنها به قول بلاتریکس خشم شرافتمندانه هست و نمیتواند پایدار بماند مانند وقتی که هری در کتاب پنجم میخواست بلا رو شکنجه بده و اما دسته دوم آنهایی هستند که عمیقا پلیدن و شکنجه کردن تو ذاتشونه این افراد میتوانند از این طلسم نهایت استفاده رو کنند و آن شخص رو به فجیع ترین شکل شکنجه بدن ولی دیگه فکر نکنم اگر بین طلسم کروشیو دو تا جادوگر پلید درجه ای وجود داشته باشه و میزان قدرتش احتمالا یکیه . اگر کمی هم قدرتشون فرق داشت فکر نکنم قابل تشخیص باشه ( نمونه این طلسم در کتاب زیاده فکر نکنم احتیاجی به مثال زدن باشه!! )

و اما سومین و خطرناک ترین طلسم نابخشودنی طلسم آواداکدورا هست که به نظر من از نظر درجه به طلسم فرمان شباهت داره ! به نظر من منظور مودی قلابی از اینکه اگر همتون با هم این طلسم رو به سمت من بفرستید حتی فکر نکنم از دماغم خون بیاد این بودش که : شما ها قدرت انجام این طلسم رو ندارید ! یعنی به نظر من منظورش در حقیقت این بود که اگر شما این طلسم رو به سمت من بفرستید نور سبز رنگی از چوبدستیتان خارج نمیشه و این کار احتیاج به قدرت جادویی بسیار زیاد داره که شماها فاقدش هستید یعنی در حقیقت اجرای این طلسم مثل ایجاد سپر مدافع است طلسمی نیست که بتوان آن را به همین راحتی اجرا کرد و اجرا کردن آن احتیاج به قدرت بالا داره ! ولی در غیر این صورت اگر کسی بتواند این طلسم رو ایجاد کند به طوری که نور سبز رنگی از نوک چوبدستی اش خارج شود به نظر من این طلسم صددرصد کشنده است

اما در مورد نظر Bubo :

خب من کاملا فهمیدم شما چی گفتید و شاید علتش هم این بود که خودم برای اینکه این قسمت کتاب رو بفهمم خیلی روش فکر کردم

ببین اون جوری که در کتاب گفته بود تا زمانی که ولدمورت حتی یکی از جاودانه سازهاش هم سالم باشد هری یا هر کس دیگری هزار بارم ولدمورت رو بکشه بازم اون روح ولدمورت که در بدنشه از بین نمیره یعنی به عبارتی تا زمانی تک تک جاودانه سازها از بین نرفتن روح درون بدن ولدمورت نیز از بین نمیرود و به عبارتی اگر شما ولدمورت رو به وسیله یک طلسم کشنده از پای در بیارین در حقیقت اون هیچ چیز ازش کم نمیشه ! نمیدونم من تونستم منظورم رو خوب بگم یا نه !!!! یعنی منظورم اینه که تا زمانی که ولدمورت جاودانه سازهاش سالم باشند به روحی که درون بدنش نهفته است هیچ آسیبی نمیرسد و اگر شرایطی پیش بیاید که ولدمورت از بدنش خارج شود این به این معنی نیستش که یکی از تیکه های روحش یا یکی از جاودانه سازهاش از بین رفته بلکه فقط به صورت موقت از بدنش خارج شده ! امیدوارم فهمیده باشی .....!!!!
( در آخر اضافه کنم که :
آقا دامبی مرده ! طلسم صددرصد آواداکدورا بوده ! اسنیپ خائنه ! و هممون گول اسنیپ و رولینگ رو خوردیم )

موفق باشید _ منتظر مخالفتهای احتمالیه دوستان هستم

پیام زده شده در: ۱۳:۳۲ جمعه ۷ بهمن ۱۳۸۴

پیتر پتیگرو

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۹ شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۲:۳۹ دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۸۸
از هرجا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 231
آفلاین
اگه دقت کنین تو کتاب 6 ما در مورد ورد های غیرلفظی خیلی چیزا یاد گرفتیم.... اسنیپ هم آخر کتاب به هری می گه که یاد بگیره ورد رو به زبون نیاره و ذهنش رو ببنده ... از اینجا می شه نتیجه گرفت که اسنیپ ممکنه ورد آواداکدورا را اجرا نکرده باشه در ضمن دامبلدور از روی برج پرت شد پایین مگه کسی هلش داده بود؟ در ضمن وقتی که روح از بدن خارج شه بدن حرکتی نمی کنه و اینکه تو تمام صحنه هایی که تو این 6 تا کتاب ما دیدم وقتی ورد رو گفتن در آن واجد مردن همه ... کتاب 4 مودی اون عنکبوت رو کشت... سدریک .... و اون پیرمرده اول کتاب 4 هیچ کدوم از جاشون تکون نخوردن یا به جایی نخوردن... این خیلی مهمه که مرگ دامبلدور با همه فرق می کنه نمی تونیم بگیم به خاطر عظمت دامبلدور اینجوری شده والله ورد که با ورد فرقی نمی کنه همشون رو همه یه جور عمل می کنن...

در جنگ سرباز بی طرف وجود ندارد .....
دامبلدور نمرده ....

پیام زده شده در: ۳:۴۸ جمعه ۷ بهمن ۱۳۸۴

تام ریدلold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۲ پنجشنبه ۶ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۵۳ پنجشنبه ۶ دی ۱۳۸۶
از آنگباند
گروه:
کاربران عضو
پیام: 150
آفلاین
هوم! عجیبه که ابهام هست! مردک که به طور لفظی ورد رو اجرا می کنه! یعنی دقیقا به زبون می آره " اوداکداورا" ! و در مرود خون هم لابد همون سقوط از برج دلیل اصلیه! اما حالا که موضوع این ورده و من هم تازه واردم و ترجیح می دم فعلا " عنوان جدید" باز نکنم بذار یه سوال که هزار ساله دارم رو بپرسم: وقتی ولدمورت به پاتر یک ساله حمله می کنه و بعد خودش سقوط می کنه با همین طلسم روبه رو بوده دیگه ! هوم؟! خب پس روح اش از بدن اش خارج می شه! و حالا سوال اینه که این روح خارج شده است که در جنگل های آلبانی و لوکزامبورگ و اون طرفا سر گردان می شه و به بدن کوییرل نفوذ می کنه و و و ... یا اینکه لرد سیاه قسمتی از روح اش رو از یکی از جاودانه سازاش بیرون اورده؟! یا به عبارت بهتر یه قسمت از روح اش از یه جاودانه ساز بیرون اومده؟! اگه جواب بله ست پس ولدمورت برای ساختن شش جاودانه ساز باید بعد از قوی تر شدن و استفاده از نجینی به عنوان جان پیچ ایکی دیگه هم می ساخته. بعد از کشتن برتا مثلا. هوم؟! خوب! پس چرا آلبوس به این موضوع طوری اشاره می کنه که جاودانه ساز ششم و آخر همون نجینیه؟! و اگه جواب منفیه! یعنی همون روح جدا شده از تن دوباره قوی می شه و و و... پس چرا لرد به بقیه ی جاودانه ساز ها باید دست رسی داشته باشه؟!چرا باید دوباره بره سراغشون ( این رو هم ظاهرا آلبوس می گه! ) اسلاگورن می گه که چون یه قسمت از روح جادو گر در این جهان باقی می مونه اون نمی تونه بمیره! پس همین که جاودانه ساز به وجود میاد کافیه دیگه! رفتن دوباره به سراغش واسه چیه؟! عمرا اگه کسی فهمید من چی گفتم! خودم که نفهمیدم!

پیام زده شده در: ۲۳:۵۲ پنجشنبه ۶ بهمن ۱۳۸۴

آرامیس بارادا old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۹ پنجشنبه ۸ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۲۶ یکشنبه ۸ دی ۱۳۸۷
از مخوفستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 137
آفلاین
به نظر من اسنیپ از همون طلسم آوراکاداورای معروف استفاده کرده و دامبلدورو کشته. البته در این مورد که از دهان دامبلدور خون بیرون می اومده می شه چند تا استدلال داشت. مثلا این که اون از بالای برج نجوم پایین افتاده یا این که بیشتر مواقع از دهان کسانی که کشته می شن خون بیرون می یاد که البته هیچ کودوم قانع کننده نیستند. پس ما می تونیم به این دلیل بسنده کنیم که رولینگ هیچ دلیل خاصی نداشته و فقط خواسته زیبایی ادبی توی نوشتش داشته باشه....
فکر نکنم که طلسم های شدت داشته باشن بلکه بر اساس توانایی فرد هستند. اگه کسی روی یه وردی تمرین نداشته باشه مسلما نمی تونه اونو درست اجرا کنه. ولی فکر نکنم این مساله درمورد اسنیپ یا کلا مرگ خورا صدق کنه. اونا استاد این کاران!

تصویر کوچک شده

اسنیپ از آواداکداورا استفاده کرده.
پیام زده شده در: ۲۲:۳۸ پنجشنبه ۶ بهمن ۱۳۸۴

بیل ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۳ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۰۳ دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵
از The Burrow
گروه:
کاربران عضو
پیام: 597
آفلاین
من به نظرم میاد که صحنه های توصیف شده در فصلهای 27 و 28 کتاب خیلی غلط اندازن. فکر میکنم هدف رولینگ از توصیف نحوه کشته شدن دامبولدور در بالای برج (بلند شدن روی هوا و پرت شدن به پایین برج) نشان دادن توامان تلخی مرگ و عظمت او بوده. دامبولدور انسان بزرگی بود، بنابراین طبیعیه که باید مرگش هم با عظمت به تصویر کشیده بشه. همین موضوع در مورد آواز ققنوس در همون شب و وقایع روز خاکسپاری صدق میکند. یعنی همه این تفاوتهایی که در این بخش کتاب با نحوه مردن یه آدم عادی وجود داره برای اینه که بزرگی و متفاوت بودن دامبولدور رو نشون بده.

در همه این صحنه ها رولینگ میخواسته مرگ دامبولدور متفاوت و با عظمت و در عین حال تلخ نشون داده بشه. بنابراین اسنیپ از اواداکداورا استفاده کرده است.

Soon we must all face the choice
between what is right and what is easy

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۴:۳۲ سه شنبه ۴ بهمن ۱۳۸۴

آرتیکوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۸ دوشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۱۵ پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۷
از کاخ سفید پادشاهان در کوه های سفید سرزمین رویاها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 430
آفلاین
اي هري پاتر!اي عله!اي آتشفشان!اي آخر وب مستري!اي خداي اين سايت و مخلفاتش!اگه سيم سرورتون رو مرتب گم مي كنيد بگيد يه سيستم وايرنس(wireless)برات درست كنيم!اي جانم!اي جوووون!اي شاه جادوگران پلو!
نميدانستم شما هم در اين تالار ميخوايد بحث كنيد وگرنه يه فرشي چيزي جلوي كيبورتتان پهن ميكردم كه دستهاي مباركتان با خاك روي آن آلوده نشه.
بسه ديگه!پاچه خواري بسه!اين براي بعضي ها بود كه پاچه خواري هم ياد بگيرن.
حالا بريم سر بحث:
نقل قول:
نمیخوام راجع به مردن یا نمردن دامبل بحث کنم ولی این طلسم که اسنیپ به کار برد به نوعی مشکوکه. و من این سوالو دارم که اگه آوادا بوده چرا از دهن دامبل خون بیرون اومده؟ هر طلسم اواد کدورا که در کتاب بوده بدون علامت بوده

در مورد بيرون آمدن خون از دهان دامبلدور من بگم كه دامبلدور بعد از برخورد طلسم از بالاي برج ستاره شناسي(كه بلندترين برج هاگوارتز بوده)به زمين مي افته.پس طبيعي هستش كه به خاطر شكستن اعضاي بدن مقداري خون از دهنش خارج بشه كه پزشكي كه بخواهيم بگيم اينجوري ميشه:اعضاي بدن پس از افتادن بدن از ارتفاع زيادي خورد و در نتيجه بعضي از رگهاي بدن پاره ميشه و مقدار خون درون معده و ريه ها به خاطر فشار وارد اومده فشرده و مقداري خون به طرف دهان ميفرستند.(آقا من پزشك نيستم ولي بايد همين باشه)
ورد آواداكداورا(نه آوادا با معذرت از آقاي هري پاتر)فقط فرد رو ميكشه يا به عبارتي روح فرد رو از بدنش خارج ميكنه بطوري كه ميميره نه اينكه خون فرد رو منجمد كنه(يا هر چيز ديگري)كه وقتي از يه برج خيلي بلند مي افته هيچ چيزي براش جسدش نيوفته.

نقل قول:
یه مورد دیگه هم خیلی در این مورد مشکوکه مودی ( قلابی) وقتی در کتاب 4 داره درس میده میگه
« شما میتونید همتون چوب هاتون رو به طرف من دراز کنید و طلسم اواداکدورا رو بگید ولی این باعث نمیشه که حتی از دماغ من خون بیاد»

در مورد اين هم بگم كه منظور مودي قلابي اين بوده كه استفاده از اين جادو به پشتوانه و شخصيت قوي جادويي نياز داره(توي كتاب چند خط قبل اين رو گفته ولي فكر كنم شما نديد اين رو).پس يه دانش آموز سال چهارم وقتي اين طلسم رو ميگه به خاطر نداشتن شخصيت قوي جادويي حتي باعث خون آمدن از دماغ اونم نميشدند ولي اگه يادت باشه بعد از اين حرف گفت:"بگذريم".براي چي اين حرف رو زد؟به نظر من براي اين كه فكر ميكرد ممكنه يه نفر(مثل هري)داراي اون مقدار قدرتي باشه كه در صورت گفتن ورد باعث مرگ او بشه.پس موضوع رو تقريبا عوض كرد.

نقل قول:
ا این حرف شاید بعضی وقت ها طلسم اواداکدورا که ضعیف ( یا قوی؟) اجرا شده باشه نشانه ظاهری هم داره
\
يه نكته رو در اين مورد بگم(كه نظر منه) طلسم قوي و ضعيف شدنش به شخصيت و پشتوانه جادويي فرد بستگي داره نه به كنترل خود فرد كه بتونه اونو كم يا زياد كنه.

نقل قول:
این مستلزم اینه که اواداکدورا درجه داشته باشه ولی طلسم های نا بخشودنی دارای درجه بندی نبودن تا الان در کتاب در این مورد چیزی گفته نشده

به نظر من همشون درجه بندي دارن كه براي هرسه شون ميگم:
1.طلسم آواداكداورا(كشنده):درجه بنديش از شخصيت و پشتوانه جادويي فرد گوينده آن هستش.هر چه شخصيت قوي تر طلسم نيز قوي تر و مرگبارتر هستش.
2.طلسم كروشيو(شكنجه گر):نسبت به نفرت موجود در فرد از كسي يا چيزي ميباشد كه هرچه نفرت عميقتر اين طلسم اثر قويتري خواهد داشت.براي مثال در كتاب 5 هري به خاطر اينكه بلاتريكس سيريوس رو كشته بود هري نفرت عميقي پيدا كرده بود و اين طلسم رو به طرفش ميفرسته ولي وقتي كه به بلاتريكس ميخوره عذاب كمتري ميكشه چون خودش سرشار از نفرت بوده.
3.طلسم فرمان(طلسم اصليشو يادم نيست):اين طلسم درجه بندي بي اهميت تري داره ولي به نظر من هرچه فرد حيله گر تر و مكارتر اثر اجراي اين طلسم نيز در فرد مقابل بيشتر هستش.

نقل قول:
به نظر من در این مورد که طلسم های نا بخشودنی دقیقا چطور کار میکنن اطلاعاتی که رولینگ داده کم بوده و نمیشه نظر قطعی در این مورد داد

من مخالفم!چون رولينگ در يك جلسه درس (دفاع از جادوي سياه) حدود چند صفحه اي در كتاب 4 رو به اين مورد اختصاص داد و هر چيزي رو كه بايد گفته ميشد رو گفت.مگه اينكه يه خوابي اونم در كتاب 7 براش ديده باشه كه من با در نظر گرفتن زيادي موضوع براي رولينگ پيش كشيدن دوباره اين موضوع رو بعيد ميدونم.

مرسي
آقاي هري پاتر لطفا من رو به خاطر اين جسارت حذف كاربر نفرماييد!(خودمونيم ها كسي نديدم بياد با شما توي چيزي بحث كنه!!!؟)
آرتيكوس دامبلدور

آرتيكوس الياس فرناندو الكساندرو دامبلدور

ملقب به سلامگنتئور(فنانشدني در همه دورانها)

[b][color=009900]آرتيكوس ..

آیا اسنیپ برای کشتن دامبلدور واقعا طلسم "آواداکداورا" رو به کار برد؟
پیام زده شده در: ۲۲:۳۵ دوشنبه ۳ بهمن ۱۳۸۴

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین

تو فصل اول کتاب چهار تصریح میکنه که دکتر های ماگل ها هیچ نشانه ای که حاکی از صدمه دیدن ریدل ها باشه پیدا نکردن

در مورد کشته شدن لیلی و جیمز و و سدریک هم هیچ نشانه ظاهری نداشته

یه مورد دیگه هم خیلی در این مورد مشکوکه مودی ( قلابی) وقتی در کتاب 4 داره درس میده میگه
« شما میتونید همتون چوب هاتون رو به طرف من دراز کنید و طلسم اواداکدورا رو بگید ولی این باعث نمیشه که حتی از دماغ من خون بیاد»

با این حرف شاید بعضی وقت ها طلسم اواداکدورا که ضعیف ( یا قوی؟) اجرا شده باشه نشانه ظاهری هم داره

این مستلزم اینه که اواداکدورا درجه داشته باشه ولی طلسم های نا بخشودنی دارای درجه بندی نبودن تا الان در کتاب در این مورد چیزی گفته نشده

به نظر من در این مورد که طلسم های نا بخشودنی دقیقا چطور کار میکنن اطلاعاتی که رولینگ داده کم بوده و نمیشه نظر قطعی در این مورد داد

ویرایش شده توسط آلبوس دامبلدور در تاریخ ۱۳۸۴/۱۲/۷ ۰:۱۴:۰۲

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.