هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: هری پاتر و ضررهای آن
پیام زده شده در: ۰:۰۴ جمعه ۱۲ اسفند ۱۳۸۴

آرشام

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۵۹ چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱:۱۸:۵۰ یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
از دهکده ی هاگزمید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 418
آفلاین
موضوع جالبیه
جای بحث فراوان داره
البته در نصف تاپیک به کل کل های دو خطی پرداخته شده.
هری و مغ عزیز خیلی جالب بحث کرده اند.جناب مغ با اینکه کمتر نظر میدهند ولی نظراتشان بسیار مفید و اموزنده است.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
من هم جو گیر شدم یه نظر بدم
هری عزیز نوشته اند ضررش رو در همون غرق شدن توش میدونم
غرق شدن اینجا چندین معنی پیدا میکنه.
اگر منظور از غرق شدن در کتاب ایجاد رابطه ی نزدیک با شخصیت های موجود در کتابه ,میتونیم هری پاتریست ها را به دو گروه تقسیم کنیم
قبل از اینکه این دو گروه را مشخص کنم باید ببینیم ارتباط میان ما و شخصیت های کتاب از کجا به وجود میاد.
به جرات میشه گفت که زندگی هیچ کدام از ما مشابه یکدیگر نبوده و نخواهد بود.تفاوت در زندگی ما موجب میشه تا علایقمون هم نسبت به موارد مختلف با هم فرق داشته باشه.انزجارمون هم به همین شکل متفاوت خواهد بود.
مثلا فردی که خود را فقیر تر از دوستان نزدیکش در زدنگی میداند با رون بیشتر ارتباط بر قرار میکند و سعی میکند که از حرکات او پیروی کند.
حالا میریم سر اون دو گروه که فبل از این گفتم.
اولین گروه گروهی هستند که به دلیل ویژگی های اخلاقی خود, با شخصیت ها مثبت داستان ارتباط برقرار میکنند.ان ها سعی میکنند تا همیشه با دوستان خود به درستی رفتار کنند.در برابر حوادث مانند سرو ایستاده باشند و تا جایی که ممکن است به دیگران اعتماد داشته باشندو.......
گروه دوم گروهی هستند که به دلیل ویژگی های منفی که در اخلاقشان نهفته است با شخصیت های خشن و منفی ارتباط برقرار میکنند.این افراد ممکن است فکر کنند که این ارتباط تغییری در رفتارشان نخواهد داشت. اما در دراز مدت متوجه تغیرات ایجاد شده در رفتارشان خواهند شد.
در گروه اول هری پاتر(کتاب)ضرر به حساب نمی اید.
همه ی ما میدانیم جمعیتی که به گروه دوم می پیوندند کمترند.و در نتیجه فایده ی هری پاتر(کتاب)بیشتر از ضرر های ان است(در این مورد غرق شدن).
----------------------------------------------------------------------------------------------------
اگر منظور از غرق شدن رفتن تو کتاب تا حد بی خبری از زمان و کار و دنیا باشه:
در این مورد هری پاتر میتونه مفید تر از ان چیزی باشه که ما فکر میکنیم.
از این به بعد هرچه مینویسم تجربه ی خودمه.
من مدتی خیلی معتاد به هری پاتر بودم.سر زنگ تمام کلاس های درسی هری پاتر میخوندم.در خانه روزی سه ساعت تا 5 ساعت هری پاتر میخوندم.
به نظرم بهترین راه برای از بین بردن بعضی مسائل غرق شدن تو کتابی مانند هری پاتره که شحصیت های ان مانند خود خواننده خاکی هستند.و همان طور که هری عزیز اشاره کرده این کتاب عاری از سوپرمن هست(البته یه دامبل سوپرمنی وجود داشت که خدا بیامرزدش)
من وقتی عصبانی بودم مینشستم هری میخواندم.وقتی خوشحال بودم مینشستم هری میخواندم.همیشه تو مسافرت ها هری همراهم بود و این باعث شد که خشونتی که داشت در من رو به فزونی میگذاشت کم بشه.وقتی کتاب های هری پاتر جلویم باز بود میتوانستم هر نصیحتی را بشنوم و میتوانستم توی صورت معلمی که باهاش دعوایم شده بود نگاه کنم و لبخند بزنم.
یک ساله که دست از مطالعه ی این کتاب کشیده ام و خودم اثارش را احساس میکنم.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
در مورد تمسخر دیگران هم باید بگم:
کتاب های هری پاتر مانند چادر های جادویی هستند.از بیرون که به ان ها نگاه کنی چادری بیش نیستند و به نظر مسخره می ایند ولی هنگامیکه به داخل ان ها میروی قصری زیبا را می بینی.قصری از کلمات.قصری که رولینگ (چه با تقلید و چه بی تقلید)به ما اهدا کرد.تا بتوانیم با گشتن در ان مشکلات را فراموش کنیم.قصری که موجب شد تا میان نوجوانان و جوانان و ...که خصوصیات اخلاقی مشترکی دارند ارتباط هایی ایجاد بشه که در کل برای زندگی انها مفید هستند.
عده ای بی توجه به ظاهر این چادر به باطن ان راه یافتند و در قصر عظیم موجود در ان گم شدند.
و عده ای ظاهر بین و به خیال خود بزرگ و غیر بچه از نزدیک شدن به این چادر صرف نظر کردند.برای این افراد این چادر چادری بیش نخواهد بود.
فکر کنم زیاد حرف زدم

[url=http://www.jadoogaran.org//images/pictures/ketabe-Rael.zip]الوهیم مرا به

پیام زده شده در: ۱۵:۴۸ پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۸۴

دنیل واتسون

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۶ یکشنبه ۱۲ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۵:۵۹ دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۵
از فراسوی مرزهای پنهان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 162
آفلاین
من فکر می کنم هری پاتر نه آدمو از درس و مشق باز می کنه و نه بین دوستا اختلاف میندازه .
منم همین مشکلاتو داشتم ولی به عنوان یه ضرر بهش نگاه نمی کنم چون قابل حلن .....
خب من خودم اولاش اصلا تو مدرسه درباره ی هری پاتر صحبت نمی کردم چون بعد از یکی دو تا تجربه از کل کل کردن با بچه ها خسته شده بودم . اما بالاخره فهمیدم چه طوری باهاشون برخورد کنم .
ببینین هر آدمی به هر حال تو این دنیا از یه چیزایی خوشش میاد و از یه چیزایی بدش میاد ولی هری پاتر چیزی نبود که اونا ازش بدشون بیاد . حتی اونا نمی دونستن که هری پاتر چیه پس چطور امکان داره که نسبت بهش اظهار تنفر کنن و عجیب تر از اون راجعبش نظر بدن .
یکی از خوبیای کتاب هری پاتر اینه که برای سلیقه های مختلف نوشته شده و چون توش همه چیز قاطیه شاید من از یه سبکش خوشم نیاد ولی بقیه سبکاش به حدی نیرو دارن که می تونن اون قسمتو از چشم من خواننده بپوشونن ما هم برای متقاعد کردن دیگران باید از همین فاکتور استفاده کنیم .
برای فهموندن چیزی به هر کس باید از راه خود طرف وارد عمل شد
اگه شما با نهایت فروتنی چند تا از صحنه های کتابا رو که می دونین بی شک برای طرف جذابه و احتمالا تا به حال چیزی راجعبشون نشنیده بدون این که بگین این ازکتاب هری پاتره تعریف کنین ، مطمئن باشین بعد از این که داستانو بخونه به این کتاب دل می بنده حتی اگه بروز نده .
یه موضوع دیگه هم که هست اینه که بعضیا خودشون اغراق می کنن و نا خواسته طوری جلوه می دن که بقیه فکر می کنن رفتارشون و هری پاتر خونیشون از سر تکبرو غروره و این یکی از اون مسائلیه که دیگرانو از واقعیت هری پاتر دور می کنه .
درباره ی درس و مشقم بگم ( البته ناراحت نشین . ) این چیزا همش حرفه . اگه کسی بلد باشه درست برنامه ریزی کنه هیچ مشکلی براش پیش نمی یاد .
من که تا حالا نشنیده بودم اگه آدم هر روز تو جادوگران آن نشه اخراج میشه . حداقلش من که تا حالا اخراج نشدم .
من فکر می کنم برای این جور سایتا کیفیت کار خیلی مهم تر از کمیت باشه . یه پست درست و حساب شده خیلی بهتر از هزاران پست ارزشیه !

[size=medium][color=3333FF]هر انسانی آنچه را که دوست دارد نابود می کند !
بگذا

پیام زده شده در: ۱۵:۲۳ پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۸۴

لیلیت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۴ جمعه ۲ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۵:۴۴ جمعه ۳ مهر ۱۳۸۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 191
آفلاین
به نظر من اگه آدم بخواد اینطوری فکر کنه باید اصلا کتاب خارجی نخونه هری پاتر اصلا چیزی نیست من بدتر از ایناهم دیدم از نظر من شما کمی توی کتاب غرق شدی من هم اولا اینطوری بودم اما حالا بهتر شدم راستی اگه می بینی با چت کردن اسیب می بینی چت نکن مجبور که نیستی!

... حالا که تنهاتر از هر وقت تنهاییم ...

پیام زده شده در: ۱۲:۰۳ پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۸۴

بلاتریس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۱ دوشنبه ۱۹ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۴۱ دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 123
آفلاین
خوب در اینکه هری پاتر ملرو از کار و زنگی میندازه شکی نیست ولی من میخواستم یکس از بهترین و مفید ترین خاصیت های هری رو بگم
اگر شب قبل از امتحان ریاضی جلد اول جام آتش را بخونید مطمئن باشید که نمره شما بالای 18 میشود این جادو نیست حقیقت و من تا حالا 3 بار ازش استفاده کردم دفعه آخر معجزه کرد چون من هیچی از ریاضی بلد نبودم
همش نگین ضرر جادوی هری هم در نظر بگیرید

من کی هستم

پیام زده شده در: ۱۰:۰۷ پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۸۴

پ.ح.س.گ. گويل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۹ یکشنبه ۹ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۹:۵۶ دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۸۴
از اسلي
گروه:
کاربران عضو
پیام: 83
آفلاین
از درسو مدرسه ادمو باز ميكنه تجديد ميكنه ادم اين سايتا هم كه ديگه بدتر دو روز توشون فعال نباشي ميفتي بيدرون اي عجب وضعيه

جنگ را از لابه لايه اتش و خون بيرون كشيديم تا نفرت از جنگ اييني جاودان شود

پیام زده شده در: ۱۹:۱۱ چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۸۴

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
خوب جناب ((هرپوی كثيف )) کاملا حق با شماس من هم در این باره مشکل داشتم حتی اون وقت که به مدرسه میرفتم با یکی از بچه ها خیلی کل داشتیم در این مورد یه روز من کتاب 4 رو (2 جلد) رو باخودم برده بودم مدرسه تا بعدا جایی میرفتم همراهم باشه همین رفیقم کتاب رو پیچوند

من اول فکر کردم که چون از هری پاتر بدش میاد مخواد من رو اذیت کنه ولی بعد کتاب رو آورد گفت که خونده خیلی هم حال کرده بعد از اون تمام کتاب ها رو از من گرفت و خوند

البته مطلب بالا کمی بی ربط بود ولی من میگم که اصلا هری پاتر ضرر نداره مخصوصا خیلی به فرهنگ ما هم میخوره

چند تا مثال میزنم

1:مثلا توی کتاب اومده که هیچ کس اسم ولدمورت رو نمیگه یه همچین چیزی هم توی شاهنامه هست در باره ی افراسیاب

شود کوه آهن چو دریای آب
اگر بشنود نام افراسیاب

و من توی هیچ کتاب دیگه ای ندیدم که اینطور باشه

2:مثلا گفته شده که تمام افرادی که با مار سرکار دارن و در جادو از مار استفاده میکنن آدم های بدی هستن(البته منظورم مارزبان نیست)

توی شاهنامه هم ذهاک ( ضحاک ) این طور هستش

3:وجود ققنوس توی کتاب که توی ادبیات ایران از هر جای دیگه بیشتر به هش اشاره شده

4:وجود قالیچه ی پرنده

از این موارد زیاد هستش اگه لازمه باز هم بگم

و یه مورد دیگه کتاب هری پاتر آدم رو به کتاب خوندن علاقه مند میکنه در مورد من که اینطور بوده و این خیلی خوب هستش

ویرایش شده توسط هرپوی كثيف در تاریخ ۱۳۸۴/۱۲/۱۰ ۲۰:۰۴:۳۶

پیام زده شده در: ۱۸:۵۳ چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۸۴

اندرومیداold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۶ دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۹:۰۱ چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۸۹
از معلوم نیست!دوره گردم!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 660
آفلاین
منم با حرف هرپو موافقم.
اکثر بچه های مدرسه ی ما وقتی می بینن من چه طوری در مورد هری پاتر با معدود کسانی که اونو خوندن حرف می زنم مسخره بازی در میارن.اون هایی هم که می دونن نباید پاشونو از گلیمشون فراتر بذارن یه سری کارهای دیگه می کنن و کسانی هم که به حرف های من گوش می دن و اونو می خونن منو دیوونه می کنن!!
مثلا کتاب یک رو 3 یا 4 ماه طول می دن!!و فقط واسه ی این که بگن ما هم بلدیم کتاب رو از کدوم طرف بگیریم می خونن!!
کلا هری پاتر یه چیزیه که باعث می شه ادم با دقت به اطرافش نگاه کنه.این خیلی کمک می کنه.به ادم می فهمونه هی فقط تو نیستی!!ولی ضرر چندانی به نظر من یکی نداره.

" در جهان چیزی به نام آغاز و پایان وجود ندارد. زندگی امروز خود را به گونه ای بگذرانید که گویی همه چیز در همین یک روز است ... "

پیام زده شده در: ۱۸:۲۵ چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۸۴

هرپوی کثیف old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۲۹ جمعه ۲۹ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۳۳ سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۷
از یونان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 81
آفلاین
یکی دیگه از مضرات هری پاتر ایجاد تفرقه بین دوستای آدمه .
هر وقت که یکی از بچه های مدرسه، میفهمه که من هری پاتر میخونم شروع به مسخره کردن میکنه .
این تفکر غلط، هیچ دلیل و برهانی نداره و یک سری آدم که اصلا نه می دونن کتاب چیه و مطالعه دارن این حرفو می زنن .
در واقع چون خودشون کتاب رو نخوندن، همیشه سعی می کنن که واسه حرفشو یه دلیل بتراشن ؛ و چه دلیلی بهتر از اینکه : خیلی کتاب بی مزه ایه و فقط به درد بچه ها می خوره، یا اونایی که خیلی با کلاسن میگن با طرز فکر من نمیخونه !
هر وقت که به کتابخونه مدرسه سر میزنم می بینم که سر کتابای هری پاتر دعواست و اکثر مواقع هم قفسه مربوط خالیه . وقتی که افراد کتابای هری پاترو پس میارن اکثرشون عصبانی به مسئول کتابخونه گیر میدن که این دیگه چی بود به ما دادی ! و خیلی سریع میرن سراغ کتابای محبوبشون : ماجرا های تن تن، اسلحه و جنگ افزار، دایرة المعارف فوتبال و ... !
خیلی جالبه ! یه همچین افرادی کتابای هری پاترو لوس و بچگونه میدونن ولی با چه اشتیاقی ماجرا های تن تنو میخونن . اصلا قصد ندارم بگم که داستان های تن تن داستان بی خودیه ولی لا اقل الان دیگه مخاطباش نوجوون ها نیستن .
کتابای دارن شان هم همینطور ؛ هیچ وقت توی کتابخونه نمیمونه . همه میبرن اصلا هم کاری به این ندارن که دارن کدوم جلدشو میبرن ! فقط باید بخونن !
در کل با در نظر گرفتن همه جوانب به این نتیجه می رسید که این مخالفت ها از روی آگاهی نیست و به دلیل جو بدیه که توی ایران یه همچین آدمایی واسه ش درست کردن .

Re: مضرات هری پاتر
پیام زده شده در: ۱۲:۰۷ پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۳

ریموس  لوپین old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۴۷ یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۱:۳۳ دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 245
آفلاین
ایول سیریوس خودمون بابا...نگفته بودی تو زمینه روانشناسیم تخصص داری
اما در کل به نظر من این تفکر خیلی بچه گانه و مسخره س که ما فکر کنیم هری پاتر از لحاظ اخلاقی یه کتاب مبتذله یا اینکه از این ایرادا ازش بگیریم...دورو برمون چیزای خیلی بدتر و وحشتناکتر از اینم پیدا میشه و می بینیم ، این بحثا به نوعی فقط آدمو از موضوع اصلی منحرف می کنه....

Re: مضرات هری پاتر
پیام زده شده در: ۱۰:۴۰ پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۳

فنریر گری بکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۰ یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۱۵:۲۳ دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۸۸
از شب تاريك
گروه:
کاربران عضو
پیام: 351
آفلاین
من که از حرف های هری ومغ لذت بردم چون واقعا یه چیزای رو آموخت
مرلین جان تو الان با خودت مشکل پیدا کردی چون زندگیت شده بود اینترنت و هری پاتر من یه بار نشد ان شم ببینم که تو ان لاین نباشی و این فک کنم ضرر زیادی بهت زده باشه بعد عادت ما ایرانی نمپذریم که تقصیراتمونو روو میندازیم به گردن یکی دیگه و تو هم انداختی گردن هری پاتر که اله یا بله من خودم تا الان نشده که هری پاتر با زندگیه عادیم تداخلی داشته باشه چون از اون موقع برای خودم دو دنیا پیدا کردم دنیای جادوییم و دنیای خودم که هر موقع از هر کدوم خسته بشم به دنیای دیگم قدم میزارم
کتاب هری پاتر بهترین و آموزنده کتابیه که تا الان دیدم چون داستانی تخیلی خیلی از چیزای زندگیو به ما یاد میده مثلا باز دارنده جادو(که درست یادم نیست ویدا چی ترجمخ کرده اما ترجمه نیلا والا این بود)من اوایل تابستون میشستم فیلم میدیم جنگی.احساسی.شبا هم یورو 2004 بعدش میدوم سایتو بعد وقتی میرفتم رختخواب بد خواب میشدم یا خواب های جرت و پرته بی سرو ته میدم تا اینکه دو سه روز بعد اومدم باز دارنده ی جادو انجام شب سعی کردم به هیچ چیز فک نکنم و خالی از احساس بشم بعد دیدم خوابی راحت کردم وصبح راحت از خواب پاشدم و تا الانم دارم این کارو میکنم
ببین انسان از بچگی به رابطی جنسی نیاز داره که اما دارای مراحلی هست مثلا در کودکی با مکیدن سینه ی مادروبغل پدر ومادرخوابیدن(از او لحاظ نه ها)و... پس ما باید با دیده باز تری نگاه کنیم نه مثله اسرائیلی ها عقیم بشیمو بگیم که این چیزا جلوی پیشرفتو زندگیو میگیره
تومیگی که کتاب هری پاتبده علت لب گرفتن هری از چو ما رو به راه های بد میکوشنه از این حرفا اما همون طورمغ گفتن ما وقتی کتابو میخونیم 50%خودمون شخصیت اول هستیم پس چه بهتر اون نیاز ما بدین صورت خالی شه
تو جامعه ی با 650 تومنسی دیه میتونی مبتذل ترین فیلماروعکسا بگیری ببینی خواندنه کتاب هری پاترکه توش هری از چو لب میگره و هممون میدونیم که از روی عشق بوده خیلی بهتره
مرلین جان بشین برای خودت برنامه ریزی کن که روزی چند ساعت تو اینترنت باشی نمیگی هری پاتر بده
این علیو می بینی که 24 ساعت تو اینرنته حتما یه هدفی داره اونم مطین باش مثله تو هی سایتو در میزدو هر تاپیکیو دوبار می خوند الان به 7 جده چی کی گیر داده بود
خیلی دوست داشتم بحث رو باز تر کنم ام نمیشه سایته هو محله عمومی

وقتي به دنيا مي آيم:سياهم
وقتي بزرگ مي شوم:سياهم
وقتي مريض مي شوم:سياهم
ولي تو
وقتي به دنيا مي آيي:صورتي هستي
وقتي بزرگ مي شوي:سفيد
وقتي مري

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.