هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: هری پاتر و ضررهای آن
پیام زده شده در: ۱۱:۱۷ شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۵

سامانتا ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۴۹ پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۵:۰۸ یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰
از ما که گذشت!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 248
آفلاین
باید بگم جدا از وقتی که هری پاتر از آدم می گیره بزرگترین ضررش اینه که اگه ظرفیتشو نداشته باشی تو رو وحشتناک از واقعیت دور می کنه .اینجا کسی حمید پاتر خونده اگه بی جنبه گری در بیاری دقیقا مثله اون پسره می شی و در آخر هم با یک کلمه تموم می شه:
"سکوت بره ها"
هری پاتر دنیایی جدا از ماست و چون ما در رویاهامون دنبال همچین دنیایی هستیم تا با استفاده از امکانات اون دنیا بر زندگی ماشینی امروز غلبه کنیم و چون انسان تمام مشکلاتی رو که در زندگیش به وجود میاد کسی جز خودش مقصرنیست بنابراین می خواد درستشون کنه ولی چون امکانات و قابلیت ترمیم دوباره رو نداره به دنبال راهیه که بتونه خودش رو فریب بده و بگه نه هنوز من می تونم یه کاری انجام بدم پس روی میاره به هری پاتر و این هری پاتره که این خلا رو براش پر می کنه و در آخر این هری پاتره که باعث می شه از واقعیت یعنی چیزی که در اون واقع شده دور بشه...به هدف هایی که برای اون هدف ها خلق شده نرسه و مثل تمام انسان های دورو برش در سکوت بمیره بدون اینکه شناخته بشه!

در پایان اگر خودتو توجیه نکنی و یه دلیل منطقی و قابل قبول برای مغزت نه دلت در مورد هری پاتر تعریف نکنی با کمال تاسف باید بگم هری پاتر به هیچ دردی نمی خوره!

سامانتا ولدمورت............................!!!!

از دفتر خاطراتم :

از او می ترسم... گاه تصور می کنم با هیبتی عظیم در مقابل من ایستاده و م

پیام زده شده در: ۱۱:۴۵ شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۸۴

سارا اوانز old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۳۶ شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۳:۳۵ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶
از بالای سر جسد ولدی!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 993
آفلاین
ضرر که زیاد داره.ممکنه بعضی ها رو به جنون بکشه و با برای دست یابی به این دنیا عقلشونو از دست بدن.البته برای کسی که با عاقلانه داره کتاب رو می خونه و می دونه همچین دنیایی وجود نداره خوبه و یه ذره رفتن تو رویا اشکال نداره!!!!

پیام زده شده در: ۱:۰۲ شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۸۴

مایکل کرنر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۵ شنبه ۲ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۲۰ سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳
از دفتر کارآگاهان !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 162
آفلاین
من کاملا با نظرات آبرفورث موافقم. کاملا درسته نباید دین رو وارد بحث بکنیم ، اگر بخوایم مغایرت مطالب کتاب با دین رو مقایسه کنیم به این نتیجه میرسیم که اصلا نباید کتاب رو بخونیم.
ولی در مورد مضراتش میشه به این اشاره کرد که آدم حوس میکنه واقعا وارد یه همچین دنیایی بشه و ممکنه دست به کارای عجیبی بزنه البته مثالی ندارم همین جوری به فکرم رسید

تصویر کوچک شده

کارآگاه و بازرس ویژه
----------

پیام زده شده در: ۰:۱۲ شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۸۴

آبرفورث

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۹ یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۰:۳۴ چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴
از : نا معلوم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 280
آفلاین
من چند نظر آخر رو خوندم راستش رو بخواین خوشم نیومد. حالا خودم نظم رو میدم.
اولا در مورد مطلب مایک لوری : میتونم بگم به هیچ وجه چنین پدیده ای برای کودکان مضر نیست شما دقیقا میتونی این مطلب رو در کتاب های آسیب شناسی روانی و روانشناسی رشد ببینی به این پدیده ریزمبل میگن یعنی همانند سازی کودک وقتی این کار رو میکنه بهش احساس خوشایندی دست میده شما اگر به قوه عقلت مراجعه کنی ببین چنین مشابه سازی برای کودکان میتونه مضر باشه اگه مضره ضرر ها رو یکی یکی نام ببر تا بحث کنیم.
دوم اینکه تو نظر ها زیاد دیدم در مورد مسلمانی وتداخل دینی صحبت میکنن خب در این مورد :
باز هم دارین کلی نگری میکنین باید موردی بگین که چه مطلبی از کتاب با دین ما تداخل داره . در همین راستا به رابطه دختر و پسر در کتابهای هری پاتر و تداخل اونها با فرهنگ و دین ما گفتند : خب مثلا بگید چه تداخلی داره آیا فرهنگ ما میگه نباید دختر و پسر ب هم نزدیک شن آیا فرهنگ میگه از پسر برای دختر و از دختر برای پسر یک لولو خرخره دست کنید . آیا فرهنگ ما اینه آیا دین ما اینه میدونم اکه الان صاحب نظران و اهل علم میان میگن بله و من هم میگم بله چرا ف چون شما از دین از اسلام موقعیت حال رو میبینید . و هیچ وقت فکر نکردید که اسلام تحرف شده است . اگر کسی قبول نداره بگه . وقتی الان عصر تبادل ارتباطات هست الان زمانی هست که هر سال بلکه هر نیم سال دانش بشری دو برابر میشه حالا در نظر بگیرید این تبادل ارتباطان نخواد صورت بگیره مشکل ما از فرهنگی است که زمانه برای ما درست کرده مثلا بجای اینکه بیان بگن وقتی شما موهات بنده دچار بیماری قارچی و پوستی میشی میان مثل چی بالا سرت وایمیستن میگن اگه موهات رو کوتاه نکنی ازت نمره انضباط کم میکنیم (نمونش مدرسه خودمون ) . برای اینکه به نتیجه درستی در این مبحث برسی باید به عقل رجوع کنی . باید حتی اگر شده فقط با خودت روراست باشی . وقتی جامعه میاد برای مردم یک جامعه تنگ درست میکنه این ذات انسانه که بخواد این مرز رو بشکنه همونطور که شاهد بودیم که به حضرت آدم گفتن همه بهشت مال تو فقط به این درخت سیب دست نزن (دست نزن دست نزن دست نزن ) باز رفت دست زد شوتش کردن تو جهان خودمون . پس این ذات انسانه وقتی در اروپا چنین آزادی و عملی به فرد دادن که آقا شما همه کار میتونی بکنی ، میتونی عریان باشی میتونی با جنس مخالف ارتباط نزدیک داشته باشی و غیره شما نمیتونی توجیه کنی چون فرد اروپایی عریان است چون فرد اروپایی فلان است به موفقیت رسده است. (یه مقدار از بحث خارج شدیم)
خلاصه مطلب اینه که دین ، اسلام و فرهنگت رو چی بخوای تعریف کنی.
در حقیقت این تفکر ماست این اندیشه ماست که روی ما تاثیر میگزاره نه چیزهایی که به طور خارجی وارد مغز انسانی شده .
اگر مورد دیگه هست که به اون اشاره نکردم یا اینکه دلایلم ناقص ، اشتباه یا بیجا بوده خوشحال میشم نظرتون رو بدونم

چیزی به نام خوشبختی وجود ندارد زیرا که آرزوی تحقق نیافته باعث رنج می شود و تحقق آن هم جز دل زدگی ثمری ندارد ( شوپنهاور )

هرگØ

پیام زده شده در: ۱۹:۵۴ جمعه ۲۶ اسفند ۱۳۸۴

ارغوان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۳ چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۱۰ چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۸۶
از در محله ی نیوکراس جنوب لندن
گروه:
کاربران عضو
پیام: 54
آفلاین
باشه مایک لوری اما اونها بچه اند و اشکالی نداره که بت استفاده از تخیل بازی کنند ما می خوایم بدونیم رو ما 16/17/18 ساله چه تاثیری میداره نه رو بچه هایی که از هر چیزی اگو بر میدارن البته من اینطوری بر داشت کردم

زنده باد جی.کی.رولینگ

پیام زده شده در: ۱۷:۱۰ جمعه ۲۶ اسفند ۱۳۸۴

مایک لوریold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۸ جمعه ۱۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۴۳ سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۵
از هاگزمید
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 545
آفلاین
هري پاتر و ضررهايش...

خب بقيه همه يه چيز گفتن....
من هم يه چيزايي در مورد ضررهايش بگم بد نيست....

من خودم حدود 2 ماه پيش از يك كوچه اي رد مي شدم دو پسر بچه تقريبا 11 يا 12 ساله....رو به روي هم وايستاده بودند و در دست شاخه هاي دراز و صاف درخت ذاشتند و با اين شاخه ها همديگه رو از فاصله هدف گرفته بودن و بعد از شمارش معكوس به طرف هم مثلا در تخيلشان ورد مي فرستادند...
خب اين خودش خيلي بده....بچه ها فكر مي كنند اينا واقعي و تمام فكر و ذكرشون رو صرف اين خرافات مي كنند...

[img]http://www.filelodge.com/files/room24/643657/ImageUTYU.GIF[/im

پیام زده شده در: ۱۱:۰۰ جمعه ۲۶ اسفند ۱۳۸۴

فرد ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۱ شنبه ۲۴ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۳۸ یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۵
از nashenakhteh
گروه:
کاربران عضو
پیام: 169
آفلاین
سلام
ببینید همینطور که گفتید و هست کشور ما یک کشور مسلمان
و برخی افراد با مسلمان بودنشون ظرفیت مغذشون محدود کردن
و این درست نیست برخی از افراد نباید انتظار داشته باشن که یک نویسنده ی خارجی به خاطر ایرانی ها و یا مسلمانان داستانشو در غالب دین ما بنویسه همونطوریکه این مسئله برا بعضی ها غیر عادی همینطور برای رولینگ هم یک مسئله ی کاملا" عادی هست چون جو کشور اون ها هم اونطوری پس از نظر دینی نمیشه واسه کتاب ها ایراد گرفت در ضمن مترجم ها هم تا حدی سانسور می کنن
حالا از نظر درسی:اون هایی که از نظر درسی مشکل دارن مشکل خودشون که نمی تونن بر حوس خودشون غلبه کنن من به یاد ندارم که رولینگ تو کتاباش نوشته باشه 24 ساعت زندگی تان را به کتاب های من اختصاص بدین پس همه ی کاسه کوزه ها رو سر رولینگ نشکونین بلکه خودتون رو اصلاح کنین

عضو ارتش قدرتمند وایت تورنادو
[img]http

پیام زده شده در: ۵:۰۸ جمعه ۲۶ اسفند ۱۳۸۴

جاستین فینج فلچلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۵۲ پنجشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۱۳ دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵
از محلی در نزدیکی دهکده هاگزمید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 12
آفلاین
به نظر من از لحاظ دینی و مذهبی یه سری مشکلاتی با این سری کتاب ها داریم که نمیشه خیلی خوب باهاشون کنار اومد ... از نظر فرهنگی هم همینطور... مشکل دیگه ای که دیده می شه اینه که یک سری روابط نامعقول و گاها" زننده عاطفی در این سری کتاب ها وجود داره که با فرهنگ ما اصلا هم خوانی نداره... اگر خوب بر روی این کتاب ها دقت کنیم قطعا یک سری مضراتی رو همخواهیم دید ... به هر حال قضاوت رو به عهده خوتون میگذارم...

این تصمیمات ماست که آینده ی ما را می سازد نه توانایی های ما
.آلبوس دامبلدور.

پیام زده شده در: ۲۳:۵۳ پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۸۴

الیجاه

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۱ جمعه ۱۱ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۲۲ سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۸۷
از هاگزمید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 50
آفلاین
به نظر من هر چیز ی هم که ضرر داشته باشد یا بد باشد حتما" می توان نکته ی مثبتی از ان دریافت کرد به هر حال نمی توان گفت که کتابهای هری پاتر مورد دارند چون کتابهای دیگه ای هم خوانده ام که خیلی بدتر از این بوده و می توان نتیجه گرفت که این به خود فرد بستگی دارد که ظرفیت این چیز ها را داشته باشد یا نه البته یک ضرر دیگه هم داره مخصوصا" برای انها یی که عشق هری پاترند که در نتیجه دور درس ومشق را خط می کشند و می گذارند کنار هر چیزی وقتی داره ولی من توصیه می کنم که به همه چیز با دید مثبت نگاه کنید زیرا همیشه در اعماق تاریکی ها شاید اثری از روشنی هم باشد

پیام زده شده در: ۲۲:۲۸ چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۸۴

املاین ونسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۱ جمعه ۲۶ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۱۲ چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۸۷
از نامعلوم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 295
آفلاین
خب موضوع جالبی هستش و عقاید هم جالب

به شخصه کتابهای هری پاتر تاثیری از این قبیل چیزهایی که بعضی از بچه ها ذکر کردن در من نگذاشته ولی میتونم بگم شاید چیز دور از ذهنی نباشه که در فکر و ذهن عده ای موثر باشه
به نظر من مهم ترینش میتونه این باشه که شاید در کتابهای دیگه به این چیزها یعنی روابط چو و هری یا لاوندر و رون که دیگه آخرش بودن اشاره ای نشده باشه ...البته منظورم از کتابها , کتابهای مخصوص نوجوانانه و وگرنه هر کسی که یک رمان بزرگسال ترجمه خونده باشه به خصوص اگر ترجمه های قدیمی که چیزی به اسم سانسور رو انجام نمیدادن رو ورق زده باشه این چیزها رو میبینه و حتی خیلی بیشتر و با جزییات تر که ربطی به اینجا نداره

در کلش منظورم اینه که این روابط عاشقانه و دوست بودنهای افراد در این کتاب برای عده ای مهم جلوه میکنه چون افرادی در سن و سال خودشون رو میبینن که این روابط رو بدون مورد و نگرانی ای دارن و این ناخودآگاه چیزیه که در ذهن اثر میذاره و ذهن فرد رو درگیر میکنه ولی برای کسی اگر به این چیزها حساسیت نداشته باشه یا افراد دوروبر و روابط افراد جامعه خودمون رو ببینه اینها مسائلی نیستند که ذهن رو درگیر کنند و مشکلاتی رو به وجود بیارن چون همونطور که بیل عزیز گفت خیلی بدتر از اینها در کنار خودمون داریم میبینیم.

ولی همیشه یک کتاب یک سری مشکلات میتونه به وجود بیاره در همون حالی که میتونه خیلی کمک کننده و مفید باشه ...من در کتابهای هری مشکلی رو ندیدم و این روابط احساسی هم برام در سطحی نبودن که بخوام اهمیتی بدم چون این فرهنگ و یک چیز عادی در کشوری مانند انگلستانه ...برای من کمک ها و جنبه های مفید کتاب خیلی بیشتر بودن و یکیش هم همین آشنا شدن با جادوگرانه که بازم اگر یک نفر خیلی بخواد حساس باشه این سایت هم مضره چون باعث آشنایی افرادی میشه که باهام از قبل آشنایی نداشتن و خیلی ها این رو مضرتر و بدتر میدونن

همه ش بستگی به خودتون داره که بخواین از چه جنبه ای به یک کتاب یا فیلم نگاه کنین چون اگر منفی نگر باشین در هر چیزی مضراتی رو میبینین که شاید ارزشی در برابر عظمت کل اون چیز نداشته باشن ولی وقتی دیدت رو محدود کنی عادی ترین چیز بدترین میشه

The Death Prophet is coming to U

Enemies of the heir beware

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.