هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: ** بررسی پستهای دهکده هاگزمید **
پیام زده شده در: ۲۱:۴۰ دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۵

توماس جانسونold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۲ سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۷:۲۱ چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۸۵
از قصر كرنوال
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 332
آفلاین
بررسی پستهای تاپیک اسکله تفریحی

بررسی پست شماره 21 اسکله تفریحی،زده شده توسط نانسی دیگوری

پست بدی نبود و خوشبختانه تفلون هم نبود(نچسب)!به خوبی تونستی هوا رو توصیف کنی اما میتونستی قشنگ تر حال و هوایی که در اون توفان در خیابان های هاگزمید جربان داشت رو به تصویر بکشی.حس خودت رو تونستی هوب القاء کنی اما میتونستی اندکی هم از نقشه هایی که برای اسکله داشتی بگی.مساله دیگه حالت توماس بود که از قرار معلوم من دارم تبدیل به شخصیتی مث آقای کراوچ میشم.
و اما اشکالات:
معمولا در پست هایی که تنها در اون از صحنه پردازی و تعریف استفاده میشه بهتر هست از نثر محاوره ای استفاده نشه.مساله دیگر هم در مورد سه نقطه هات بود،خیلی ها این نثرو دوست دارن که نمونه واضحش آرتیکوس عزیز هست.اما میتونستی به جای استفاده از این تعداد زیاد سه نقطه از نقطه برای اعلام پایان یک جمله،علامت تعجب برای بیان احساسات و ...
در مورد نقد و بررسی جملات:
وقتی به ساختمون شهرداری رسیدم ، صحبت های آخر زده شد دیگه نتیجه قطعی اعلام شد و دو دانگ برای شهرداری باقی موند
ویرایش:بعد از اینکه که به ساختمان شهرداری رسیدیم طی صحبت هایی که انجام شد به این نتیجه رسیدیم که دو دانگ از اسکله برای شهرداری و مابقی برای من باشد.
اشکلات این جمله:در بخش اول از ماضی ساده استفاده شده اما در فعل دوم از ماضی بعید.اینطور که در جمله گفتی این منظور القاء میشه که حرف های زده شده و سپس تو رسیدی و نتیجه رو به تو گفتن.
بقیه جملات هم اشکلات چندانی نداشت اما مثلا میتونستی به جای این جمله"می خواستم سر صحبتو ببندم و یه جورایی خاتمش بدم که دیدم آقای جانسون ساکته" از جمله ای مثل"فکر میکردم بهتره ه برم.میخواستم به نحوی و به بهانه ای از آقای جانسون خداحافظی کنم.اما متوجه شدم که حواسش پرت شده و..." استفاده کنی.

ارزیابی نهایی:پستی متوسط و متوسط برای عضوی تازه وارد.
درجه به این پست: 5.** از پنج ستاره.
امتیاز نهایی:35%

========================================

بررسی پست شماره 22 اسکله تفریحی،زده شده توسط آرتیکوس دامبلدور

طبق معمول مثل تمام پستات خوب بود و اشکالی توش دیده نمیشه.به همین دلیل آدم باید تو این پستا به ریز ترین نکات گیر بده.
این تنها اشکالیه که من پیدا کردم و فکر کنم باعث خورد شدن اعصابت بشه ولی حالا گفتنش ضرری نداره:در این جمله"شايد شهرداري از اين لحاظ كمكي به من بكند و بايد هم بكنند" به علت اینکه شهرداری به خودیه خود مفرد هستش و در نیم جمله ابتدایی فعل مفرد آوردی بهتر بود که بکنند میشد بکند.
این اشکال دوم هم که کم اهمیت هست استفاده از علائم هست که البته اینا رو خودت همیشه بهم گوشزد میکنی حالا این بارم من گوشزد کنم.بر طبق قواعد دستوری بعد از آمدن یک فعل در انتهای جمله که نشان از تکمیل شدن جمله هست بهتر هست نسبت به پیام جمله یکی از سه علامت "."-"!"و"؟" استفاده کرد.
در کل پست خوبی بود و احساسات رو با وجود سناریوی کم به خوبی منتقل میکنه.

ارزیابی نهایی:پستی خوب-عالی مثل همیشه.
درجه به این پست:**** از پنج ستاره
امتیاز نهایی:74%

ویرایش شده توسط توماس جانسون در تاریخ ۱۳۸۵/۲/۱۹ ۱۵:۵۳:۵۸
ویرایش شده توسط توماس جانسون در تاریخ ۱۳۸۵/۲/۲۰ ۲۱:۱۳:۵۴

کاهنان مصری سه هزار سال قبل از میلاد این کتیبه قدرت و قهرمانی را پیدا کردند و برای آن محافظانی گذاشتند.تا 3 سال پیش کسی آخرین محافظ ر�

Re: ** بررسی پستهای دهکده هاگزمید **
پیام زده شده در: ۱۶:۰۰ یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۸۵

توماس جانسونold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از قصر كرنوال
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
طرح نقد و بررسی هفته اول

طرح نقد هفته اول از امروز یکشنبه مورخ 2/17 آغاز و تا یکشنبه هفته بعد به پایان میرسد.برای اطلاعات بیشتر به پست اول این تاپیک مراجعه کنید.

لیست تاپیک ها حاظر در بدین شرح است(این بدان معناست که تنها پستهایی که در این تاپیک ها زده شوند مورد لطف ما قرار خواهند گرفت ):
اسکله تفریحی*
خانه های هاگزمید
ژاندارمری هاگزمید

منتظر پستهای قشنگ شما هستیم.

با تشکر
شهرداری هاگزمید

کاهنان مصری سه هزار سال قبل از میلاد این کتیبه قدرت و قهرمانی را پیدا کردند و برای آن محافظانی گذاشتند.تا 3 سال پیش کسی آخرین محافظ ر�

نقد رول های دهکده هاگزمید
پیام زده شده در: ۱۶:۵۵ دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۸۵

توماس جانسونold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از قصر كرنوال
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
** بررسی و نقدهایی بر پست های انجمن ایالت هاگزمید **

ایجا همونطور که از اسمش پیداس محلی برای نقد پست هایی هست که در تاپیک های فروم هاگزمید زده میشه.اما اینبار کمی متفاوت تر از بقیه نقد ها و بررسی های فروم های دیگه هست.مهمترین چیزی که باید الان بگم اینه: ما اینجا از پستتون ایراد نمیگیریم تا از پست زدن گریزون باشین!!تعریف و تمجید هم داریم!!

تفاوت های نقد های هاگزمید با نقد های فروم های دیگه و اهداف بلند مدت رو توضیح میدم:

1- شنبه ها ما اینجا یه رول قرار میدیم و معیار ارزشیابی رول های اون هفته رو این نمایشنامه قرار میدیم!

2- هر هفته شخصی که زننده بهترین پستهای بوده رو به عنوان زننده کریترول(از به بعد به نمایشنامه معیار اینو میگیم)اون هفته انتخاب میکنیم.

3- اگر مدیران اجازه بدهند، کسی را که در ماه از بقیه افراد بیشتر به عنوان بهترین نویسنده انتخاب شده ، در گزارش ماهانه به عنوان بهترین رول زن هاگزمید معرفی خواهیم کرد.

اولین کریترول روز شنبه زده میشه.منتظر باشید که ما هم منتظر پستهای زیباتون در دهکده هاگزمید، تنها دهکده کاملا جادویی هستیم.

با تشکر
منتقد جدید
توماس جانسون

ویرایش شده توسط آنتونین دالاهوف در تاریخ ۱۳۸۶/۱۰/۲۷ ۱۶:۲۹:۴۶
ویرایش شده توسط گودریک گریفیندور در تاریخ ۱۳۹۱/۹/۱۴ ۱۸:۴۵:۴۴

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.