هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: R.A.B.: این شخص کیست؟
پیام زده شده در: ۰:۰۰ یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۸۵

مریم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۴۶ جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۵:۲۲ سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۸۵
از جنگل ممنوع
گروه:
کاربران عضو
پیام: 28
آفلاین
راستشو بخواین من فکر نمیکنم که ر.اب ریگولوس باشه.چون همون طور که یه نفر گفت و من یادم نیست کی بود اون کاملا تحت نفوذ مادرش بوده و من فکر نمیکنم مادر اون بهش این دستورو داده باشه.اما در مورد اینکه کیه اصلا هیچ شخص خاصی تو ذهنم نیست.ولی اینکه ر.ا.ب یه جن باشه با عقل من جور در نمیاد.تا اونجایی که من یادمه جنها آسیب زیادی از ولدمورت ندیدن که بخوان جان پیچشو نابود کنن!

زندگی یه بازیه...بازیه ترس و شجاعت...امیدو آرزو...زندگی و مرگ.اما میدونین اگه یه نفر جر بزنه چی میشه؟

پیام زده شده در: ۲۳:۱۳ شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۵

ادوارد بونز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۵ شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۰:۱۹ جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹
از اینوره!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 475
آفلاین
رولينگ اينكه ريگلوس ر.ا.ب هست يا نيستو مشخص نكرده يقينا به خاطر اين بود ما توجهمون به ريگلوس جلب بشه و از اصل منحرف بشيم احتمال اينكه ما ر.ا.ب را بشناسيم كمه
خانم اميلي اگر نظر شما اينه كه تو كتاب 5 مشخص شده به ما هم بگيد دقيقا كجا بوده شايد شما راست بگي !!!!!!!!!!!!!!! من كه همچين چيزي يادم نمي ياد

می تراود مهتاب..

"وقتش رسیده که همه‌ی ما بین چیزی که درسته و چیزی که آسونه، یکی رو انتخاب کنیم."
- پروفسور دامبلدور

پیام زده شده در: ۲۲:۵۰ شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۵

اوریold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۳ چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۴۰ جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۸۷
از سرزمین جاودانه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 103
آفلاین
من نمیدونم شما(امیلی اسپلمن) اینو که فامیلی اصلی سیریوس استابی بوردمنه از کجا در اوردی.

البته یه چیز دیگه در اوردی که اونم اینکه بلک اسم مستعاره .

البته نکته ای که در حرف شما هست اینه که شما همه چیزو برعکس کردی.

یعنی اینکه استابی بوردمن اسم مستعاره و بلک اسم واقعیه که شما همه چیزو برعکس کردی.

در نتیجه بهتون پیشنهاد میکنم که کتاب پنجو دوباره بخونید و در نظرتون تجدید نظر بکنید.

و در مورد موضوع اصلی باید بگم خب RAB مخفف ریگولوس .... بلک باشه که خب .... هم میشه اسم میانی.

و اگه به کتاب پنج نگاه کنید میبینید که ریگولوس بلکو مرگخوارها کشتن و اونو به خاطر فضولی در کار ولدمورت کشتن.

و البته رولینگ هم حالش گرفته شده که به این زودی راز بزرگشو فاش کرده ن

ویرایش شده توسط آوری در تاریخ ۱۳۸۵/۴/۱۷ ۲۲:۵۹:۰۷

[i][size=large][color=0000CC][font=Georgia]Lord Voldemort: Come out, Harr

پیام زده شده در: ۲۰:۴۸ شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۵

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۴۶ دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۰۰ پنجشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 231
آفلاین
به نظر من ر.ا.ب. برادر سیریوسه
اگه یه بار دیگه محفل ققنوس رو با دقت بخونید متوجه میشید که فامیلی اصلی سیریوس استابی بردمنه ولی به اسم سیریوس بلک معروف شده
ریگلوس هم برادر سیریوسه که بعد از این که از یارای ولدمورت میشه بعد از چند وقت دیگه از با ولدمورت نیست
پس احتمال زیادی وجود داره که ر.ا.ب. همون ریگلوس استابی بردمن باشه!
شاید بعد ار این که جان پیچ رو دزدیده و اونو از بین برده به دست ولدمورت کشته شده

پیام زده شده در: ۱۹:۴۳ پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
نقل قول:
خب من ميگم که ر.ا.ب بايد جادوگر باشه. چون جنها شهامت دخالت تو کار لرد رو ندارن

اين نميتونه دليل خوبي باشه مثلا دابي ميتونست خودش تصميم بگيره در حالي که جن خونگي بود

ولي جن هاي معمولي آزاد هستن و ميتونن تصميم بگيرن چيکار کنن

البته يه نکته که از کتاب يادمه بگم اول

توي کتاب 5 (اول کتاب) يه جا ريموس و بيل و آرتور ويزلي دارن در باره ي جن هاي صحبت مي کنن که به دست ولدمورت کشته شدن و اونجا گفته ميشه يه جن حسابي زد جادوگره و ...

البته من الان وقت ندارم کتاب ها رو بخونم ولي فقط اينو ميگم که نظر جالبيه ميشه روش کار کرد و من تا حالا دليلي براي رد کردنش پيدا نکردم ( و البته تاييد) (البته فکر نکنم مدرکي در در يا تايدش باشه) ولي چون ما از اول کتاب 1 با جن ها آشنا شديم و هميشه هم مطالب در موردشون يه مقدار مشکوک بوده
براي همين ممکنه اينطور باشه

پیام زده شده در: ۱۶:۳۱ پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵

جیمز پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۶ یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۵ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۱
از مشکوکستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 325
آفلاین
تاپیک «R.A.B یک جن یا جادوگر؟» اولا مجوز که نداشت. شما برای زدن هر تاپیک باید از ناظران تالار اسرار مجوز رسمی داشته باشید.
دوما که هر گونه بحث در مورد R.A.B. باید توی تاپیک «R.A.B.: این شخص کیست؟» انجام بشه در نتیجه من تاپیک زده شده رو با این تاپیک ادغام کردم و می‌تونید اینجا به بحث ادامه بدید. بعضی از پست‌ها هم پاک شدن.

تصویر کوچک شده

ببین من میگم....
پیام زده شده در: ۱۲:۵۲ پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵

محسن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۴ پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۰۴ سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 42
آفلاین
دوست عزیزم x.R.A.B :
چند مورد رو باید بگم:
نقل قول:
اول اینکه ما انواع واقسام اجنه رو داریم که بعضی شون خیلی قدرمند وشجاع هستنند وتا به حال چندین بار علیه جادوگرها شورش کردنند دوم در مورد قدرت اجنه اینکه همین اجنه خانگی کارهای میکنند که جادوگرها نمی توانند مثلا در مورد دابی اون لسیوس مالفوی تهدید مکنه که با هری کاری نداشته باشه ولوسیوس هم واقا میتررسه

من هم میدونم جنها انواع و اقسام دارن. اما شورش جنها علیه جادوگرا به خاطر رعایت نشدن حقوقشون بوده و اصلا نشون دهنده ی این نیست که اونا قدرتمند هستن. بعدش هم به نظر تو تهدید شدن لوسیوس توسط دابی با راه پیدا کردن به غار و برداشتن هورکراکس قابله مقایسه هست؟
نقل قول:
در مورد اسم اجنه از کجا وینکی و دابی خلاصه اسم اونا نباشه مگه تا به حال شناسنامه اجنه رو دیدی

نه ندیدم ولی مگه اسم جنها (حداقل اونهایی که تا الان دیدیم) چند قسمتیه که خلاصه بشه؟ جنها که اسمشون همراه فامیل یا اسم پدرشون نمیاد. اسم اونا یه بخشیه.
نقل قول:
واما در مورد موانع اینکه موانع لرد سیاه که از موانع هاگوارتز قوی تر نبوده اگه به خاطر داشته باشی دابی به راحتی این موانع رو رد مکرد مثلا در مدرسه غیب وظاهر میشد در حالی که بزرگترین جادوگرها هم ( لرد سیاه) نمی تونستند این کارو بکنند

من اصلا معتقد نیستم که موانع هاگوارتز باید از موانعی که ولدمورت میذاره قوی تر باشن. چرا باید اینطور باشه؟ اگه اونا رو دامبلدور گذاشته موانع غار رو هم ولدمورت گذاشته. کسی رو میشناسی که تو جادوی سیاه از لرد سرتر باشه؟
تازه موانع هوگوارتز برای جادوگراست نه برای جنها. چون ما تا حالا ندیدیم که یه جن به دانش اموزا اسیب برسونه یا حتی بخواد اون کارو بکنه.
نقل قول:
در ضمن مگه خون جادوگر برای ورود به غار الزامی بود اگه بود پس جادو فقط برای جادوگرها کارای داشته

دقیقا نه خون جادوگر. ولی کسی که وارد میشد باید ضعیف میشد. ولی من نمیدونم که اجنه چطوری ضعیف میشن. درضمن ولدمورت اون موانع رو برای جادوگرا گذاشته نه اجنه.
نقل قول:
اون چه چوری تونسته تمام معجون رو بخوره شاید جادوی اجنه فرق کنه لازم نباشه از راه اصلی وارد بشن و معجون رو بخورن

اگه راه دیگه ای برای برداشتن هورکراکس بود دامبلدور اون کارو میکرد. ضمنا اجنه جادوگر نیستن که جادو داشته باشن. اونا موجوداتی جادویی هستن.
در مورد لحن اجنه هم منظورم این نبود. نامه میگه:
به لرد تاریکی
من میدانم که مدتها قبل از اینکه تو این متن را بخوانی من مرده ام.
ولی من میخواستم بدانی که این من بودم که راز تو را کشف نمودم
من هورکراکس حقیقی را ربوده ام و قصد دارم در اولین فرصتی که برای من ممکن باشد. آن را نابود کنم
من با این آرزو به دیدار مرگ میروم که تو زمانی که با حریفت رودر رو میشوی
دوباره یک موجود فانی خواهی بود.
ر.آ.ب.

منظورم متن نامه بود. یه جن چطوری یه هورکراکس رو نابود میکنه؟ مگه می تونه افسون بکنه؟ یا میره اونو از بالای کوه پرت می کنه پایین؟!؟1

دراخر اینکه منظورم از نوشتن این یادداشت کل کل کردن نیست. خواستم دلایلمو بیشتر برات توضیح بدم. این رو هم بگم که حرفای هردومون ممکنه نادرست از آب دربیاد. ما اینجا فقط می تونیم حدس بزنیم فقط حدس.

علاقه ی من به شناسه ی سدریک دیگوری 2 برابر دلبستگی لحظه ای سایت به رابستن لسترانجه

Re: R.A.B یک جن یا جادوگر؟
پیام زده شده در: ۱۱:۲۷ پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۰۸ پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۶ جمعه ۲۶ آبان ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 2
آفلاین
خدمت مورف پاتر اول اینکه ما انواع واقسام اجنه رو داریم که بعضی شون خیلی قدرمند وشجاع هستنند وتا به حال چندین بار علیه جادوگرها شورش کردنند دوم در مورد قدرت اجنه اینکه همین اجنه خانگی کارهای میکنند که جادوگرها نمی توانند مثلا در مورد دابی اون لسیوس مالفوی تهدید مکنه که با هری کاری نداشته باشه ولوسیوس هم واقا میتررسه در مورد اسم اجنه از کجا وینکی و دابی خلاصه اسم اونا نباشه مگه تا به حال شناسنامه اجنه رو دیدی واما در مورد موانع اینکه موانع لرد سیاه که از موانع هاگوارتز قوی تر نبوده اگه به خاطر داشته باشی دابی به راحتی این موانع رو رد مکرد مثلا در مدرسه غیب وظاهر میشد در حالی که بزرگترین جادوگرها هم ( لرد سیاه) نمی تونستند این کارو بکنند در ضمن مگه خون جادوگر برای ورود به غار الزامی بود اگه بود پس جادو فقط برای جادوگرها کارای داشته اینهم میشه یا اینکه اون چه چوری تونسته تمام معجون رو بخوره شاید جادوی اجنه فرق کنه لازم نباشه از راه اصلی وارد بشن و معجون رو بخورن درآخر لحن اجنه چه چوری مگه؟

ویرایش شده توسط x.R.A.B در تاریخ ۱۳۸۵/۳/۲۵ ۱۱:۳۴:۵۴

Re: R.A.B یک جن یا جادوگر؟
پیام زده شده در: ۱۰:۲۳ پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵

محسن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۴ پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۰۴ سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 42
آفلاین
اول اول اول اول اول !!
خب من میگم که ر.ا.ب باید جادوگر باشه. چون جنها شهامت دخالت تو کار لرد رو ندارن.بعلاوه حرفای اون نامه ای که تو گردن بند پیدا شد اصلا به حرفای جنها شباهت نداره.
اگه یادتون باشه برای ورود به غار خون لازم بود. جنها خون از کجا بیارن؟ (شاید برن سازمان اهدای خون اونجا یه کیسه بگیرن!!)
یه جن چطوری میتونه از اون موانعی که اسمشو نبر(!) گذاشته بود رد بشه؟ اگه اینطور باشه باید اون جنه خیلی از دامبلدور و هری زیرک تر و قوی تر بوده باشه که ما هم جن این مدلی تاحالا ندیدیم!!
بعدشم اسم جنها به صورت ر.ا.ب نیست. اونا فقط یه اسم دارن مثل وینکی یا دابی.

ویرایش شده توسط مورف پاتر در تاریخ ۱۳۸۵/۳/۲۵ ۱۰:۲۷:۲۱

علاقه ی من به شناسه ی سدریک دیگوری 2 برابر دلبستگی لحظه ای سایت به رابستن لسترانجه

پیام زده شده در: ۱۶:۱۷ شنبه ۶ خرداد ۱۳۸۵

سرافینا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۵۲ سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۱:۱۵ پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۱
از :اییییش!!:sulk:
گروه:
کاربران عضو
پیام: 220
آفلاین
ببین اقای پدر هری... اقای پاتر بزرگ و غارتگر اسبق!
این چه طرز برخورده!همه با هم ریختین سر پست من بیچاره؟یه نفری هم می تونستین اصلاح کنین ها!
من پست های صفحه های قبل رو نخوندم.من باید کف دستمو بو می کردم که شما طول و تفصیل می خواین؟
در هر صورت برای من طرز برخورد مهمه.بگذریم.
------------------------------------------------------------

بله داشتم می گفتم که ر.ا.ب نمیتونه ریگولوس بلک باشه.چرا؟
چون سیریوس در فصل ششم(خانواده ی اصیل و باستانی بلک) از کتاب پنجم(انتشارات تندیس-ترجمه ی ویدا اسلامیه)صفحه160و161 اشاره کرده که ریگولوس در اوایل قدرت گرفتن ولدمورت به مرگخوار ها ملحق شده.چند خط بعد داریم:

"هری با تردید پرسید:
-اون به دست کاراگاه ها کشته شد؟
سیریوس گفت:
-نه بابا ولدمورت اونو کشت.البته احتمالا به دستور ولدمورت کشته شده چون اون قدر شخصیت مهمی نبوده که ولدمورت خودش بخواد اونو بکشه.تا جایی که من بعد از مرگش فهمیدم همین قدر که وارد دار و دسته شون میشه ومی فهمه ازش میخوان چه کارهایی بکنه وحشت زده می شه و می خواد بیاد بیرون.اما کسی که در خدمت ولدمورت باشه نمی تونه استعفا بده.یا خدمت تا اخر عمر یا مرگ."

با توجه به این قسمت و با توجه به لحنی که سیریوس از ریگولوس حرف می زنه متوجه می شیم که ریگولوس یه ادم زود باور و ترسو بوده.که تحت نفوذ پدر و مادرش قرار داشته و هر کاری اونا می گفتن می کرده.
حالا برمی گردیم به کتاب ششم. جلد دوم و انتهای فصل 28 که شخصیت ر.ا. ب به ما معرفی می شه.می دونم که واقعا بعضی از موارد به ریگولوس بلک می خوره وبا توجه به سوالی که از خانم رولینگ پرسیده شده و ایشون هم طبق معمول جواب سر بالا دادن واقعا ادم مشکوک می شه.
اما ما چی از ریگولوس می دونیم به جز این که اون در حدود 14سال پیش مرده و برادر سیریوس بوده؟
مطمئنا ولدمورت در زمان به قدرت رسیدنش یه جوری رفتار نمیکرده که یاراش از کاراش سر در بیارن.چون در اون زمان احتمال جاسوس بودن افراد خیلی زیاد بوده.
پس ریگولوس از کجا می فهمیده که جان پیچ چیه و کجاست؟
با توجه به این نکته که اون احتمالا جادوگر قوی نبوده چون:
1-اگر اون قدر قوی بود با خدمت به ولدمورت موافق بود. چون ادمای کمی قدرتمند تشنه ی قدرت بیشترند.
2-ولدمورت خودش اونو می کشت.مسلما یه رییس هیچ وقت زیر دست هاشو برای هیچ و پوچ به کشتن نمی ده.
ولدمورت از این که ادم های قوی رو بکشه خوشش میاد.این طوری ارضا می شه.

در اخر این که من خودم یکی از طرفدارهای پروپا قرص خانواده ی بلک هستم.اما من نمی دونم چرا رولینگ با این خانواده سرلج گذاشته که داره یکی یکی قلع وقمعشون می کنه.(بیچاره سیریوس عزیزمو با چه صحنه ی مسخره ای زد کشت!)
اما واقعا نمی شه در این مورد حدس مطمئنی زد.
خانم رولینگ همیشه ما رو با این نوشتنشون رو سفید کردن!

از این که تا این جا با من بودین متشکرم.
ارادتمند شما:
سرافینا پکالا.
-----------------------------------------------------------------------------------------

خب حالا دلم می خواد یکی دیگه به طور مستقیم یا غیر مستقیم چندنفره یا تک نفره از پست من ایراد بگیره تا دوباره یه حالی بهش بدم!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.