هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: كلاس ماگل شناسي
پیام زده شده در: ۱۳:۴۴ جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۸۵

فرد ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۴ شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۱۰ یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۸۵
از Netherlands
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 74
آفلاین
سلام
1-ادامه نمايشنامه را بنويسيد*(10امتياز!)
يكي از دانش آموزان آمد قرص رو خورد و بعد مرد.
2-درون اين داروها چه چيزي وجود دارد و چكار مي كنند كه باعث بهبود بيمار مي شوند،هر قرصي را مي توانيد مثال بزنيد.(10امتياز!)
اسید استیل‌ سالیسیلیک (آ اس آ)‌ [نام شناخته‌شدهٔ تجاری آن آسپیرین است] یک داروی رایج است که بدون نسخه پزشک قابل تهیه است. این دارو یک مسکن غیرمخدر برای تسکین دردهای خفیف تا متوسط نظیر سردرد، دندان‌درد، و دردهای هنگام عادت ماهانه است‌. آسپیرین تب را کاهش می‌دهد و التهاب را در موارد رماتیسمی کاهش می‌دهد (مواد شيميايي و از اين جور چيزا توشه ديگه)

3-معجون هايي كه شما براي بهبود مي خوريد چه فرقي با اين داروها دارد؟(10امتياز!)
ما معجون هامون پر از گياه و دم موش و از اين جور چيز هاست
ولي مال اونا پر از مواد شيميايي است

پیام زده شده در: ۱۰:۱۳ جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۸۵

دنیسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۱۲ شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۴۷ چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۲
از هافلپاف
گروه:
کاربران عضو
پیام: 809
آفلاین
&&&&&&&&&جلسه ي نهم موگل شناسي&&&&&&&&

در كلاس باز ميشه و سر يك فرد.....
ا...اين كه تكراري است.
در كلاس باز ميشه و ايندفعه پاهاي يك فرد غير مشكوكيوس قبل از خودش وارد كلاس ميشه: سلام بچه ها.
بچه ها كه مي دونستند امروز روز آخر تدريس اين ترم است با كسلي هر چه بيشتر گفتند:سلام پروفسور دنيس
دنيس قدم زنان ميره جلوي كلاس و دلخور و عصباني ميگه:اصلآ استقبال خوبي نبود. 4 نفر بيشتر تكاليفشون را انجام ندادند و اگر اين جلسه هم انجام نديد...
دنيس اخمي كرد و گفت:به هر حال كساني كه انجام مي دهند در امتحان من موفق تراند. سپس در حالي كه تمام بچه ها را از نظرمي گذراند گفت:درس امروز هم مربوط به درمان بيماري هاي موگل ها است البته به روش مدرن و امروزي.امروزه دانشمندان معتقداند كه درمان با مواد شيميايي بسيار سريع صورت گرفته و بيماران بهبود مي بابند. شايد شما اصلآ تا به حال اسم*قرص*آمپول*كپسول و*شربت* را نشنيده باشيد.اينها چيزهايي هستند كه با مواد شيميايي ساخته شده و مورد استفاده بيماران موگلي قرار مي گيرد.درون اين مواد شيميايي چيزهايي وجود دارد كه شما بايد بگيد چي هستند و چيكار مي كنند كه انسان خوب ميشه.البته مواد داخل اين به اصطلاح *داروها*با موادي كه داخل معجون هايي كه مادام پامفري به شما ميدهد از زمين تا آسمون فرق دارد.
دنيس دست هايش را به هم زد و گفت:خب حالا يك نفر بايد داوطلب بشه تا من يك قرص به او بدهم بخوره.نترسيد قرص بدي نيست.قرص اشتها آور است....
1-ادامه نمايشنامه را بنويسيد*(10امتياز!)
2-درون اين داروها چه چيزي وجود دارد و چكار مي كنند كه باعث بهبود بيمار مي شوند،هر قرصي را مي توانيد مثال بزنيد.(10امتياز!)
3-معجون هايي كه شما براي بهبود مي خوريد چه فرقي با اين داروها دارد؟(10امتياز!)
اگر همراه تكاليفتون عكس هم بزاريد نمره اضافي تعلق مي گيرد.

*****اميدوارم در همه ي امتحانات پيروز و موفق باشيد*****

---------------------------------------------------
نمرات جلسه ي هشتم***

هافلپاف*

لودو بگمن
اول=!؟!...10
دوم=...10
سوم=عكس هات خيلي خوب بود...10
مجموع=30

گريفيندور*

دارن اليور فلامل
اول=كم توضيح دادي،پختش؟؟؟...5
دوم=...9
سوم=من كه نتونستم عكستو ببينم!!...0
مجموع=14

روانكلاو*

چو چانگ
اول=عجب!!!...10
دوم=كامل بود...10
سوم=توضيحاتم در مورد بحث و گفتگوي دانشمندان بود يا مغازه هاي گياهان دارويي...5
مجموع=25

اكتاويوس پير
اول=كامل نبود...7
دوم=همين؟؟؟...5
سوم=جواب ندادي...
مجموع=12

روانكلاو=37
هافلپاف=30
گريفيندور=14

ویرایش شده توسط دنیس در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۱۰ ۱۰:۲۶:۵۸

قدرت رولو ببين توي سبك من، تعظيم كرد توي دست من
پس تو هم بيا رول بزن با سبكم، ميخوام شاخ جوجه رولرا رو بشكنم

پیام زده شده در: ۱۹:۳۷ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۵

اکتاویوس پیر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۴۰ پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۴۸ پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۸۵
از از یه جهنم دره ای میام دیگه!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 283
آفلاین
1-آيا كشورهاي پيشرفته به استفاده از مواد خام گياهي علاقه دارند؟چرا؟(10امتياز!)

بله دارند.چون امروزه اکثر دانشمندان ماگلی کشف کردند که خواص زیادی تو این گیاه ها هست و دولت مردان اون کشورهای پیشرفته هم بودجه زیادی رو صرف این کار میکنند.در این چند سال اخیر فروشگاه های عطاری زیادی در کشور های پیشرفته رونق گرفتن.این گیاهان دارویی در کشور چین خیلی هوادار دارند و تقریبا برای علاج بیشتر بیماری های ماگلی از داروهای گیاهی استفاده می کنند!

2-اسم پنج گياه يا ميوه دارويي كه به طور خام استفاده مي شود را نام ببريد و يكي را به دلخواه توضيح دهيد!(10امتياز)

ریواس!
کرفس!
پیاز!
شلغم!
کلم!
بورانی!(اسفناج)
ریواس و کرفس خاصیت دارویی بسیار زیادی دارند.انها سلول های سرطانی رو از بین می برند. و در درمان سرماخوردگی مثل پیاز مفید هستند!

یک زن چیزی ج

پیام زده شده در: ۱۲:۳۷ سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۵

لودو بگمنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۵ سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۹:۴۷ جمعه ۶ فروردین ۱۴۰۰
از ته چاه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 730
آفلاین
[b]1- آيا كشورهاي پيشرفته به استفاده از مواد خام گياهي علاقه دارند؟چرا؟(10امتياز)[/b]

بطور كلي دسته اي از مواد گياهي به صورت خام مصرف ميشن.... و دسته اي هم به طورت پخته.
در مورد دسته اول كه بحثي وجود ندارد و در مورد دسته ي دوم مسلمآ از آنها استفاده ميشه ولي نه به صورت روز مره بلكه گهگاه يا در موارد خاص. منظورم اينه كه در موارد درماني از گياهاني كه به طور عادي به صورت پخته استفاده ميشه، را ميتوان به صورت خام (يا دم شده و يا آب پز شده -كه در واقع اشكال ديگري از شكل خام گياه هستند-)، استفاد كرد. كه در كشور هاي پيشرفته و مترقي نيز اين شيوه استفاده ميشود.

2- اسم پنج گياه يا ميوه دارويي كه به طور خام استفاده مي شود را نام ببريد و يكي را به دلخواه توضيح دهيد!(10امتياز)

مطالعات نشان ميدهد كه تمامي گياهان، شامل سبزيجات و ميوه ها از خاصيت دارويي داشته. البته اين خواص در سبزيجات و ميوه هاي مختلف كم و زياد دارد ولي بطور كلي تمام گياهان يعني سبزيجات و ميوه ها سرشار از خواص دارديي مختلف هستند. بنابراين نام بردن پنج ميوه يا سبزي از ميان آنها كار دشواري نيست:
1-آلو 2-زالزالك 3-توت فرنگي 4-انار 5-ليمو
*توت فرنگي: توت فرنگي شامل برگ، ريز دم و خود ميوه است. من در اينجا فقط بعضي از خواص درماني ميوه ي آن را توضيح ميدهم:
-ضد عصبانيت، ضد ترس و دلهره، ضد تشويش و اضطراب. تامين كننده عناصر معدني بدن، ضد رماتيسم و نقرس. نيرو دهنده كبد و تنطيم كننده اعمال سيستم عصبي. بعلاوه در مسموميت هاي كه خود بخود، به علت فراهم شدن مواد سمي در بدن و يا ناشي از سموم ميكروبي عارض ميشود، اثرات درماني ظاهر ميكند. شيره توت فرنگي علاوه بر مطبوع بودن، اثر ضد ميكروبي، مخصوصآ باسيل تيفوئيد (مولد حصبه) است.
در ضمن توت فرنگي كه مقوي و شاداب كننده است، به بازيافتن درخشندگي و نرمي پوست كمك ميكند. براي زيبايي پوست در صورت عدم وجود آلرژي نسبت به توت فرنگي، ميتوان با له كردن تعدادي توت فرنگي رسيده، ماسكي فراهم كرد و مستقيما روي صورت گذاشت و حدود بيست دقيقه نگه داشت. پس از آن با آب معدني يا آب باران تميز، كه اندكي ولرم باشد، آب بكشيد.

3- يك عكس از يك ميوه يا گياه دارويي+يك عكس در مورد توضيحاتي كه دادم(10امتياز)

عكس ميوه و گياه دارويي: 2 و 1

عكس توضيحات شما!!!!!!: يه جور آزمايشگاه گياهي موگلي

------------------------------------
**اميدوارم در امر خطير تدريس موفق و پيروز باشي**

ویرایش شده توسط لودو بگمن در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۷ ۱۲:۵۰:۲۰

ویرایش شده توسط لودو بگمن در تاریخ ۱۶:۵۴:۳۰ پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۶
[size=small]

پیام زده شده در: ۲۰:۰۰ یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۵

چو چانگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۰ دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۵:۲۷ دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
از کنار مک!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1771
آفلاین

خوب همه ما از آموزشهای دوران قبل از به هاگوارتز اومدنمون یادمون هست که چیزی که نپخته فایده اش بیشتره تا چیز پخته!

مواد پخته خوشمزه ترن اما خام ها مفیدتر!

کشورهای پیشرفته فایده رو بیشتر در نظر میگیرن و خام رو میخورن....البته افرادی هم هستند که مثل من عقیده دارن غذا در کنار فایده باید خوشمزه هم باشه....پس پخته رو هم استفاده میکنن!

خلاصه اینکه غذاها مخلوطی از موارد پخته و خام هستن! و علاقه مردم به هرکدو از اونا متفاوته!

2-اسم پنج گياه يا ميوه دارويي كه به طور خام استفاده مي شود را نام ببريد و يكي را به دلخواه توضيح دهيد!(10امتياز)

پیاز،کلم، شلغم، سنجد، شوید

توضیح فواید پیاز:

از مخلوط آب پیاز با عسل، شربتی تهیه می‌کنند که مصرف روزانه سه قاشق غذاخوری از این شربت، در درمان سرماخوردگی، آسم، برونشیت و نارسایی‌های کلیه و مجاری ادرار بسیار مؤثر است.
مصرف پیاز به افرادی که غذایشان دیر هضم می‌شود توصیه می‌گردد. خوردن پیاز ترشحات معده را تنظیم نموده و اشتها را زیاد می‌کند. خوردن پیاز همراه با غذاهای چرب، مخصوصاً در مهمانی‌ها یا مسافرت ها، سبب هضم چربی شده و همچنین ناراحتی‌های حاصل از آشامیدن آب تصفیه نشده در مناطق مختلف مسافرت را کاهش می‌‌دهد.
بو کردن آب پیاز به ویژه زمان پوست گرفتن آن، برای بهوش آمدن فردی که سست یا بیهوش شده و همچنین برای رفع تشنج، بسیار مفید است.

پیاز خام، آلبومین ادرار را کاهش داده و التهاب بدن را از بین می‌‌برد. در مبتلایان به ورم کلیه، اگر به بیمار پیاز یا سوپ پیاز داده شود، تورم کلیه و مجاری ادراری از بین می‌رود. همان طور که پوست گرفتن پیاز باعث سوزش چشم، آبریزش بینی و ریزش اشک می‌شود، هنگام سوزش بینی، حساسیت، خارش، ورم لب‌ها و نیز برای بر طرف کردن التهاب، زخم بینی، دهان، مصرف پیاز مؤثر است. برای برطرف نمودن آبسه زیر پوست، ورم چشم‌ها و پلک ها، از بین بردن دردهای گوش، سردرد و درد دندان، پیاز بسیار مفید است.

با تشکر از یک فرهنگ نامه ماگلی!!!

3-يك عكس از يك ميوه يا گياه دارويي+يك عكس در مورد توضيحاتي كه دادم(10امتياز!)

پیاز

من نفهمیدم منظورتون در مورد عکس دوم چیه! واسه همین عکس یه گیاه دارویی دیگه رو هم گذاشتم شاید منظورتون این بوده!

تربچه

[b][font=Arial]«I am not worriedHarry,» 
said Dumbledore
his voice a little stronger despite
the freezing water
«I am with you.»[/font]  [/b]

پیام زده شده در: ۱۸:۳۵ یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۵

دارن الیور فلاملold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۵۱ دوشنبه ۳ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۲:۳۹ چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۶
از میدان گریملود شماره ی 12
گروه:
کاربران عضو
پیام: 290
آفلاین

پيشرفته البته اگه منظورتون مردمشه بايد بگم كه مردمش به هرچيزي كه براي آدم مفيد باشه علاقه دارند.البته اين يه نظره و من بين اونا نيستم تا ببينم علاقه دارند يا نه.ولي به نظر من علاقه دارند چون مفيدند.البته پخته ش مفيد تره.

1.به.يك نوع ميوه ي دارويي.اين ميوه كه دانه اش بيشتر از ميوه ي آن مفيد است در بهبود بيماري سرماخوردگي و سرفه بسيار موثر است و دانه ي آن را با آب ولرم مخلوط كرده و دم مي كنند.اين ميوه بسيار در ميان ماگل ها رايج است و در بين ميوه هاي دارويي بيشترين كاربرد و تاثير را دارد.
2.شلغم.
3.سير.
4.پياز.براي سرماخوردگي مفيده.
5.تربچه

تصویر کوچک شده

ویرایش شده توسط دارن الیور فلامل در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۵ ۱۸:۴۱:۵۷

[i][size=small][color=3333CC]هيچ وقت نگوييد كه اي كاش زندگي بهتر �

پیام زده شده در: ۱۰:۲۷ جمعه ۳ شهریور ۱۳۸۵

دنیسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۱۲ شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۴۷ چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۲
از هافلپاف
گروه:
کاربران عضو
پیام: 809
آفلاین
&&&&&&&&جلسه هشتم موگل شناسي&&&&&&&&
در كلاس با صداي قييييييييژژ باز ميشه و سر يك فرد مشكوكيوس نمايان ميشه و بعد بقيه بدنش داخل كلاس ميشه.بعد سرشو ميندازه پايين و آروم مي رود جلوي كلاس و بعد اينجوري مي شود:
بچه ها اينجوري نگاش ميكنن:
فرد مشكوكيوس با صداي ضعيفي ميگه:سلام.من معلم جديدتون هستم.
بچه ها فورآ اينطوري مي شوند:
-:منو نمي شناسيد؟؟؟
ملت::no:
-:ببخشيد...آخه من تازه اومدم.اما معلم ها منو ميشناسن.
يكي ازبچه ها گفت:حالا ميگي كي هستي؟؟؟
-:من...من دنيس هستم.
-:
-:و چند ثانيه بعد:
ملت كه داشت از سرشون دود بلند ميشد گفتند:حالا درستو بده تا ببينيم بعد چي ميشه.
دنيس سريع اينجوري ميشه: و ميگه:خيله خب، درس امروزمون درمورد روش درمان بيماري هاي موگل هاست .البته نه به روش امروزي بلكه به روش سنتي.در هر عصري از زندگي اجتماعي انسان و در هر يك از مراحل تاريخ تمدن بشر،مطالعاتي در زمينه گياه شناسي و اثرات طبي آن صورت پذيرفته و روز به روز نقش عمده اين اثرات براي همگان بخصوص دنشمندان مشخص شده است و شكي نيست كه امروز اهميت گياهان جهت ساختن دارو ثابت گرديده به طوري كه در دانشكده هاي دارو سازي به علت اينكه اكثر داروها ريشه گياهي دارند،مبحثي تحت عنوان گياه دارويي براي دانشجويان تدريس مي شود...
يكي از بچه ها وسط حرف دنيس پريد و گفت:دانشكده و دانشجو يعني چه؟؟
دنيس كه دلخور شده بود آروم گفت:دانشجو يك كسي است كه انگار سال آخر هاگواتز رو تموم كرده و مثلآ دارد مقدمات كارآگاه شدن رو ميخونه.دانشكده هم جايي است كه اون فرد اونجا درس ميخونه.
همون بچه گفت:چقدر آروم گفتي هيچ چي نشنيدم.
دنيس: بعد از كلاس بيا برات توضيح ميدم.
دنيس سعي كرد رشته ي كلامش دستش بياد: با پيشرفت علم و دانش روز افزون پزشكي،دانشمندان علاقه فراواني به گياه درماني مبذول مي دارند،به طوري كه سازمان بهداشت جهاني طي مقاله اي استفاده از ماده موثره توصيه نموده است و خود نيز حدود بيست هزار رده گياهان موثره را براي كمك به گياه درماني شناسايي و معرفي نمود. بعلاوه فارماكولوژي، باتجربه و تحليل ماده موثره موجود در گياهان نيز كمك بزرگي به امر استفاده از گياهان كرده است.البته فكر نكنيد كه اينجا كلاس گياه شناسي است.نه، چون ما اصلآ در مورد گياهان جادويي صحبت نمي كنيم.
اونوقت مكسي كرد و گفت:سوالي نيست؟
يكي از بچه ها گفت:شبيه كلاس گياه شناسي بود.
-:نه اينطور نيست چون گياه هاي ما موگلي اند.بعد هم چه عيبي دارد،يك كمكي هم به پروفسور اسپروات مي كنيم.خب The time is over.

تكاليفتون:
4-چهاري در كار نيست.فقط به اين خاطر كه روز اول تدريسم بود.

اميدوارم از تدريسم راضي بوده باشيد.
خب پروفسور نمره ها را ندادند پس من مي دم.

هافلپاف*

ادواردجك
اول=همين يكي؟؟؟رفتار ها هم جزو سياست است:5
دوم=!!!:3
سوم=الان شما توضيح كدوم رو دادي؟؟؟:0
مجموع=8

آناكين استبز
اول=عجب!!!:5
دوم=عجب!!!:5
سوم=الان شما توضيح كدوم رو دادي؟!؟:1
مجموع=11

گريفيندور*

وريتي
اول=!!!:5
دوم=عجب:4
سوم=خوب است:10
مجموع=19

اسليترين*

بليز زابيني
اول=درست است:10
دوم=خوب بود:10
سوم=!!!:10
مجموع=30

رابستن لسترنج
اول=مطمئني آب هم نمي خوره:4
دوم=!!!:5
سوم=كم بود:5
مجموع=14

ريوانكلاو*

فينياس نايجلوس بلك
اول=چراشو ننوشتي،يك جاش هم اشتباه بود:5
دوم=ننوشتي:0
سوم=خودت يك دور بخون ببين چي رو توضيح دادي:4
مجموع=9

مجموع:
اسليترين=44
هافلپاف=19
گريفيندور=19
روانكلاو=9

ویرایش شده توسط دنیس در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۳ ۱۰:۳۲:۲۵

قدرت رولو ببين توي سبك من، تعظيم كرد توي دست من
پس تو هم بيا رول بزن با سبكم، ميخوام شاخ جوجه رولرا رو بشكنم

پیام زده شده در: ۲۲:۰۷ شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۵

وریتیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۵۷ یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۲۹ سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۸۶
از كوچه دياگون.پاتيلدرزدار
گروه:
کاربران عضو
پیام: 24
آفلاین
1-به نظر شما در دنیای جادو (همین سحر و جادوی خودمون دیگه!) چه نوع سیاستی برقراره؟چرا؟(نرید توی چیزهای سیاسی ها!10 امتیاز)
در اكثر كشور هاي جادوگري .. جمهوري حاكم است يك جمهوري دموكرات.... مردم آزادانه عقايد خودشونو بيان مي كنند و به فعاليت مي پردازند به خاطر همين در طول تاريخ در بعضي كشورها شاهد تغيير سياست بوده ايم مثلا در دهه ي 80 مردم كشور ليبي با اعتراضات و قيام هاي خياباني و ... باعث شدند كه نظام كومونيستي سرنگون كنند و جمهوري حاكم بشه!

2-با توجه به توضیحاتی که در مورد لیبرالیسم داده شد یک مصاحبه ی خیالی با یک فرد لیبرالیسمی (یا مخالف آن)ترتیب دهید!(ها!حالا مجبورید اون بالایی ها رو بخونید و درک کنید!!یوهاها!!10 امتیاز)

مصاحبه اين هفته با آقاي جيمز راشل مخالف ليبراليسم است
-)نظر شما در مورد ساست كشور اردن كه سياستي پادشاهي است و همه تصميمات را يك نفر مي گير چيست؟
*) خوب كه چي مثلا ؟ بايدم همين طوري باشه .... همه كه صلاحيت تصميم گيري ندارند كه ؟ يك نفر بايد تصميم بگيره بقه هم گوش بدن! من بارها گفتم كه حرف شنوي بزرگترين هنريه كه يك حاكم بايد به مردمش ياد بده!

-) سياست اقتصادي اين كشور را چگونه مي بينيد؟
*) داغ دلمو تازه نكن آقا! يعني چي كه پول نفتو مي دن به مردم ؟ اصلا اين كارا چه معنايي داره ؟ همه كه متوجه نيستن چه طوري بايد خرج كرد كه !

مرسي
پايان

3-در مورد هر کدوم از این مثال هایی که زده شد یا غیر از اینا (البته غیر از لیبرالیسم ها!!) یه توضیحی بدید!می دونم کار تحقیقه..اما خب!خدا وسیله ای ماگلی به نام کامپیوتر را افرید!(10 امتیاز!)
فمينيسم:
جنبش فمينيستى و رگه‌هاى مختلف آن، گرايش رفرميستى درون جنبش زنان است که بدنبال تحقق برابرى زنان، رفع بيحقوقى از آنان و يا رهايى زنان در چهارچوب نظام سرمايه‌دارى است. بعنوان يک تئورى فلسفى، سياسى و اجتماعى فمينيسم مجموعه‌اى از انديشه‌هاى متنوع، پراکنده و فاقد يک سيستم تحليلى و چهارچوب تاريخى است. خصلت مشخصه فمينيسم بعنوان يک جنبش بيان بى عدالتى از سوى زنانى است که نابرابرى خود با مردان را با علل حقوقى، بيولوژيک و عمدتا با برترى‌طلبى مردان توضيح مى دهند و راه رفع ستمکشى از زن را در چهارچوب همين نظام موجود و بدون دست زدن به اساسى‌ترين ارکان آن دنبال مى‌کنند.
فمينيسم يک لغت فرانسوى است که در قرن نوزدهم به آنچه که در ايالات متحده در آن زمان جنبش زنان خوانده مى‌شد، اطلاق گرديد. جنبش زنان و آنچه که بعدها فمينيسم ناميده شد مجموعه متنوعى از گروههايى بود که براى ارتقا موقعيت زنان در جامعه تلاش مى کردند. بعدها همين لغت فرانسوى فمينيسم در اوايل قرن بيستم صرفا به يک گروه معين درون جنبش زنان در ايالات متحده يعنى مدافعين حق راى زنان اطلاق شد.

پیام زده شده در: ۲۱:۰۶ شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۵

آناکین  استبنز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۵ دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۱:۲۳ جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۸۵
از زیر سایه ی ارباب لرد ولدومرت کبیر
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 329
آفلاین
1-به نظر شما در دنیای جادو (همین سحر و جادوی خودمون دیگه!) چه نوع سیاستی برقراره؟چرا؟(نرید توی چیزهای سیاسی ها!10 امتیاز)

اول یه سوال سحر جادوی خودتون یا خودمون چون من سحر و جادوی شما رو ندیدم
ولی در مورد سحر و جادوی خودمون که قبلا بهش میگفتن جادوگران
به نظر من یه سیاست کاملا ارزشی برقراره
ولی شما میگی نریم تو بحث سیاسی بعد سوال سیاسی میکنی من موندم جواب بدم یا ندم اگه جواب بدم سیاسی میشه و شما گفتی سیاسی جواب ندیم و اگه جواب ندم هم که نمره نمیدی
پس من بدبخت چیکار کنم؟

ولی یه مثال میزنم برو تاپیک نحوه ی برخورد رو ببین تا یاد بگیری سیاست یعنی چه

2-با توجه به توضیحاتی که در مورد لیبرالیسم داده شد یک مصاحبه ی خیالی با یک فرد لیبرالیسمی (یا مخالف آن)ترتیب دهید!(ها!حالا مجبورید اون بالایی ها رو بخونید و درک کنید!!یوهاها!!10 امتیاز)

مصابحه ی آناکین مونتاگ (خبر نگار اخراجی) با آناکین استبنز ( مرگخوار ارزشی)
آنی مونی: نظر شما در مورد لیبراریسم چیه؟
آنی اسی: ها این لیبراریسم یعنی چه؟
آنی مونی: لیبار یعنی آزادی و ...
آنی اسی: برو باب آزادی یعنی چه بهه ملت آزادی بدی روشون زیاد میشه
آنی مونی: ولی این نظر غلطیه ها
آنی اسی: همینه که هست چه درست چه غلط من نظرم فقط روی آستاکبار و دیکتاتوریه
همین و بس

3-در مورد هر کدوم از این مثال هایی که زده شد یا غیر از اینا (البته غیر از لیبرالیسم ها!!) یه توضیحی بدید!می دونم کار تحقیقه..اما خب!خدا وسیله ای ماگلی به نام کامپیوتر را افرید!(10 امتیاز!)

خیلی چیز ها هست مثل کومونیسم و نازیسم(کپی رایت بای شادمهر) دوبلیسم و ارزشیسم و ...

ولی به نظر من فقط دیکتاتوری و آستاکبار آستابداد به درد ملت میخوره
به هرکی آزادی بدین میزنه همه چیز رو خراب میکنه نباید به کسی آزادی و از این حرف ها داد چون روش زیاد میشه

پیام زده شده در: ۲۰:۲۰ شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۵

رابستن لسترنجold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۶ چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۸:۵۲ یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۸۶
از آمپول می ترسم !!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 646
آفلاین
فقط و فقط وزارت سحر و جادو به دليل اينكه تمام مردم را يك پارچه كرده و ملت بدون اجازه اش آب هم نمي نوشند.

مصاحبه با سرژ تانكيان
سلام آقاي تانكيان
@ بپرس ديگه!
نظرتون درباره ي ليبراليسم چيه؟
@ ريبلاليسم...
ليبراليسم
@اوه بله ليبلاريسيم...يك كلمه ي فوق ژنتيكي و مافوق زمينه كه مردم با شنيدنش به ياد آزادي و صلح و دوستي ميفتن...
ما كم وقت داريم...خلاصه بگين...
@ليبراسيمس در حقيقت يه...
پاقس!
هماهنگي جسم و عقلم ول شد هي مي گم وقت كم داريم...

نازيست : كه به آلماني هاي جنگ جهاني دوم داده شده
كمونيسم : يه حذب فعال و خفنه كه قبلا در شوروي و چين و هم اكنون فقط در چين حاضر است
امپرياليسم : اين گروه را ملت قلدر تشكيل مي دن كه به كشور هاي كوچك و ضغيف تر زور مي گويند

ویرایش شده توسط رابستن لسترنج در تاریخ ۱۳۸۵/۵/۱۴ ۲۲:۲۸:۰۱

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.