هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: شنل جیمز پیش دامبلدور چی کار میکرده ؟
پیام زده شده در: ۲۳:۳۵ جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۸۵

رابستن لسترنجold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۶ چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۸:۵۲ یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۸۶
از آمپول می ترسم !!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 646
آفلاین
جيمز شنلو بهش داده كه دامبل بعدا بده به هري يا ممكنه از قبل مي دونسته ولدي داره مياد و اين كارو اون موقع انجام داد .ولي ممكنه شنل هوركراكس باشه ؟

پیام زده شده در: ۲۲:۳۹ جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۸۵

XXX

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۴ پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۵:۰۲ دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۵
از مریخ
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 241
آفلاین
توی سوالاتون آقا زابینی یه سوال جا مونده. آیا این شنل چیزی رو کامل می کنه؟ آیا این شنل در گذشته داملدور اثری داشته؟ یا شاید این شنل مدرکی باشه. چیزی که مثلا یه نقشه باشه. میدونم احمقانست اما ما به اینجاش فکر نمی کردیم خداییش.
تو یکی از پست ها گفته شده ممکنه کسی دیگه این در اون محل بوده باشه. که صد در صد قدرتمند بوده. چه کسی می تونه باشه؟ داملدور که نیست. لوپین هم چندان قدرتی نداره. به آبرفورث هم به خاطر گذشتش تکیه نمی کنم. اما اسنیپ شاید. هم قدرتمنده. هم شجاع. البته من نمیخوام اونو تبرعه کنم و هنوز هم بگیرمش کشتمش. اما به هر حال اینجا موضوعفرضیه مهمه.
تو همون پست هم که من حوصله نقل قول ندارم گفته شد که آیا پنهان شده که تلسم باستانی رو اجرا کنه؟ طلسم روی هری اجرا شد؟ یا روی ولده مورت؟ چرا اون آدم ولده مورت رو نکشت و اون دو نفر رو نجات نداد؟ آیا اون شخص میدونسته که هورکراکسی هست؟ ( آ.ر.ب ؟؟) آیا اون شخص همونجا مرده؟ اینا همشون فرضیه هستن اما الان چون شبه من تمرکزم رو به خاطر قسمت های نهایی نرگس از دست دادم می خوام فردا رو این مسئله بیشتر فکر کنم.

من به انØ

پیام زده شده در: ۲۲:۳۹ جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۸۵

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
حرف شما درسته ولی من همون نظر بالا رو دارم
من فکر میکنم یه جوری به پیتر مربوط میشه شاید شنل پیش پیتر بوده بعد دامبلدور آورده یا جیمز داده به دامبلدور که بعدا بده به سیریش چون ولدمورت فکر میکرده که سریش رازداره
نمیدونم ولی هر چی فکر میکنم نمیتونم قبول کنم که دامبلدور حاظر بشه جون کسی رو فدا کنه تا جایی که یادمه این همیشه تو کتاب ها تاکید شده که دامبلدور حاظر نیست تحت هیچ شرایطی کسی رو بکشه یا باعث کشته شدن کسی بشه

پیام زده شده در: ۲۱:۴۳ جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۸۵

تام ریدل پسر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۲۷ چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۸:۴۸ پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۲
از نا کجا آباد
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 233
آفلاین
سلام
خب از ناظران با مرام تالار اسرار ممنونم که حرف منو گوش کردن!!!

من نظری که تو اخبار دادم رو کپی پست میکنم و کمی توضیح میدم
نقل قول:

در نگاه اول جواب سئوال اینه که:جیمزحتما برای اینکه شنل به هری برسه شنل رو نزد دامبلدور به امانت گذاشته

اما سئوالی که پیش میاد اینه:جيمز که خبر نداشته اون شب ميميره که شنلو بذاره پيش دامبلدور ...مخصوصا که اون موقع جونشون در خطر بوده...و به شنل احتياج داشتن

پس نتیجه میگیرم که اون وقتی که ولدمورت به خانه هری اینا حمله کرده دامبلدور یا شخصی که به او وفادار بوده.... اونجا بوده
و تئوریهای زیر شکل میگیره:
1-يعني مخفي شده بوده؟ كه شايد طلسم باستاني رو اجرا كنه؟
2-يعني حيمز و ليلي خودشونو فدا كردن تا به كمك دامبل براي هري طلسم باستاني درست كنن.
3-شاید اونا جزو بخشی از نقشه دامبلدور بودن؟
4-براي همينم هست كه دمبل به هري اين ماجرا رو کامل و واضح نميگه

من یادمه قبلا بحثی از طرف هری پاتر عزیز مطرح شد که برای هممنون جالب بود
اینکه دامبلدور مخصوصا میخواست که ولدمورت بر اسا سپیشگویی عمل کند چرا که تا اون موقع ولدمورت نقطه ضعفی از خودش بروز نداده بوده

دامبلدور از این فرصت استفاده میکنه تا اگر شد با طلسم باستانی کار ولدمورت رو بسازه و اگر نشد بتونه بزرگترین دشمن ولدمورت رو روبرویش قرار بده
در نتیجه از لیلی و جیمز خواسته آگاهانه خودشون رو فدا کنند تا طلسم باستانی شکل بگیره

البته این فقط یک تئوریه ولی هر چی میگذره این مسئله شکل جدی به خود میگیره
یک علت اینکه دامبلدور هیچوقت سعی نکرد این ماجراها رو کامل برای هری توضیح بده ....همین نکته میتواند باشد

به هر حال از همین الان حضور فعال خودمو در این تاپیک اعلام میکنم

ویرایش : توجه شما رو به این قسمت از شاهزاده دورگه جلب میکنم:
دامبلدور خود را با ترس جمع کرد، گويی شکنجه گران نا پيدايی دور تا دورش را گرفته بودند. چنان با وحشت دست هايش را تکان می داد که چيزی نمانده بود جام پر شده را از دست لرزان هری به زمين بيندازد . ناله کنان می گفت: اذيــــــــتشون نکن، آزارشون نده، خواهـــــــش می کنم، خواهــــــش می کنم،تقصــــير منه، به جای اونا منو زخمی کن

به جای کلمه ((اونا))میشود راحت لیلی و جیمز رو قرار داد...نقشه ای باعث مرگ انها شد

ویرایش شده توسط ارباب لرد ولدمورت کبیر در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۲۴ ۲۲:۲۱:۳۸

[b]دلبستگی من به ریون و اعضاش بیشتر از اون چیزی بود که فکر میکردم!!.....بچه های اسلایت

پیام زده شده در: ۲۱:۳۷ جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۸۵

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
اول در مورد ا آبرفورو ث این بابا صاحب کافه ی هاگزهید (؟) و موقع پیشگویی هم اونجا بوده و احتمالا اسنیپ رو گرفته

الان برای من چند تا سوال پیش اومده
جیمز شنل رو کی به دامبلدور داده؟ همون روز چند روز قبلش یا خیلی قبلش (مثلا چند هفته)
یه نکته رو در نظر داشته باشین
دقیقا دو روز بعد از افسون وفا داری و راز دار شدن پیتر پتی گرو جیمز مرده این خیلی مهم که شنل رو قبل از افسون به دامبلدور داده باشن یا بعد از افسون
اگه بعد از افسون داده باشن ممکنه میخواستن شنل دست سیریوس یا لوپین یا خود پیتر باشه که بتونه مخفی بشه و بعدا به دست دامبلدور رسیده
اگه قبلش داده باشن که دیونگی
ولی کلا شک دارم کسی که باشنل مخفی شده باشه بتونه از دست دامبلدور فرار کنه

من نظر اینه شنل به جوری به افسون وفا داری و پیوند هری و پیتر و این حرف ها ربط داره

پیام زده شده در: ۲۰:۵۸ جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۸۵

آنیتا دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۷ جمعه ۲۷ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۲۹ شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
از قدح اندیشه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1323
آفلاین
من یه نظری دارم:
به نظر من، نمیشه دامبلدور بمیره و دیگه کسی نباشه تا به هری کمک کنه. چون انصافا کار سختیه.
من فکر میکنم، از وقتی که دامبلدور پیشگویی رو میفهمه، و احتملا میفهمه که لو رفته؛ در صدد انجام یه کاری می یاد که هری یا نویل رو در برابر خطرات احتمالی مصون بکنه.
چون مسلما نمیشده که اون زمان از جان پیچ خبر داشته باشن.
پس یه کار مهم و مخفی دیگه ای بوده که دامبلدور باید به کمک یه جادوگر بزرگ دیگه انجام میداده.
و احتمالا یه کسی بوده تا سنش کمتر از خودش باشه، تا بعد از مرگش بمونه و اطلاعات رو به کسی که باید، بده!

این فرد می تونه مک گونگال باشه:
اما از نظر من اون نیست! چون اون قدر قابل اعتماد نبوده تا دامبلدور بهش راجع به هورکراککس بگه. چون همونجور که از فصل آخر کتاب شش بر می یاد، اون هیچ خبری از کارای دامبلدور نداشته و از هری می پرسه که با اون کجا می رفته!

پس این فرد چه جادوگر بزرگ دیگه ای میتونسته باشه؟!

آیا با توجه به حرف رولینگ که شخص دیگه ای رو وارد داستان 7 نمیکنه، و اینکه مسلما رولینگ الکی اسم شخصی رو که برادر دامبلدور هست رو نمی یاره، آیا اون فردی که شنل جیمز رو برای اون گرفته بوده، آبرفورث نبوده؟!

من فکر نمیکنم به راب ربطی داشته باشه! چون اگه راب، ریگولوس باشه، هیچ ربطی به هم ندارن! چون در اون صورت، دامبلدور بیکار بود بره هورکراکسی رو که راب نابود کرده رو دوباره بکنه؟!

من فکر میکنم، بهتره این رو هم در نظر داشته باشیم که حتما دامبلدور شنل رو برای یک نفر دیگه میخواسته، پس:
کاری بوده که باید دو نفری انجام میشده!
اون یک نفر، قدرتش در حد آلبوس نبوده، چون به شنل احتیاج داشته!( البته اگه به قدرت ربط داشته باشه!)
اون کار تا بعد از مرگ جیمز، یا دقیقا تا قبل از مرگ جیمز طول میکشه، چون دامبلدور وقت نمیکنه تا به جیمز برش گردونه.
اون کار چی بوده؟! خنثی کردن یه جادو؟! نابود کردن کسی؟!

شاید هم راب بعد از فهمیدن موضوع هری یا نویل، از دامبلدور طلب همچین چیزی رو میکنه و دامبلدور اون رو از جیمز میگره!

فکر کنم ارزش فکر کردن رو داشته باشه!

منوي مديريت، حافظ شما خواهد بود!
بازنشستگی!

پیام زده شده در: ۲۰:۴۱ جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۸۵

آرش

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۵ پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۲۱ چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵
از اتحاد اسلیترین
گروه:
کاربران عضو
پیام: 28
آفلاین
شما این سوالات رو پرسیدی :
1- دامبلدور واقعا این شنل رو برای خودش میخواسته ؟
2- آیا این موضوع به ر.آ.ب ربط دارد ؟
3- آیا این موضوع به یکی دیگر از نزدیکان دامبلدور ربط دارد ( مثلا آبرفوروث )
4- آیا شخص دیگری هم هست که نقشی در نابودی جان پیچ ها داشته باشد ؟

فکر کنم شما یه ذره اینا رو مبهم کردیا نه ؟

1-
فکر کنم زمانی که جیمز مرد یا قبلش اون رو به دامبلدور سپرده بود که ازش نگه داری کنه . و همینطور فکر میکنم که دامبلدور فکر کرده که هری بهش نیازمند هست و لازمه بهش بده . و اون رو به هری سپرده .

2-
دامبدلور توی کتاب 1 اون رو به هری سپرد فکر نمیکنم ربطی به کتاب 6 داشته باشه و همینطور به ر ا ب .

3-
همونطوری که گفتم فکر نمیکنم انقدر موضوع پیچیده ای باشه . جیمز شنلش رو به دامبلدور سپرده خودت فکر میکنی انقدر پیچیدست ؟

4-
خیلی جالبه .
واقعا جالبه بلیز شنل جیمز به جان پیچ ها رسید ولی قرار شد پسته ارزشی نزنیم پس منم میگم .
فکر کنم نویل توی نابودی جان پیچ ها به هری کمک کنه . یا کسه دیگه ای که درموردش بحث نکردیم .
هوراس اسلاگهورن من فکر میکنم به هری خیلی کمک کنه توی کتاب 7 هم توی نابودی جان پیچ ها و هم توی از بین بردن ارباب ( چون میخوام بعدا مرگ خوار بشما ) من از اول فکر میکردم هوراس خیلی کمک کنه .

خوب اینم از پست ارزشیه من حالا میتونید پاکش کنید ؟!

1- من نگفتم که در مورد مثالهای من فقط بحث کنید . اونا فقط یه مثال بودن مبنی بر حدسیات من !
2- خوبه من چند جای پستم گفتم که این حرف من نیست حرف رولینگه ! من چون دیدم مدیران این خواهش رو از ناظرین تالار اسرار کردن این تاپیک رو زدم !
3- پستمو با دقت بخون تا در جریان قرار بگیری !

ویرایش شده توسط بلیز زابینی در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۲۴ ۲۰:۴۹:۲۴

خدا را دوست دارم چون آیدیش همیشه روشنه .

خدا را دوست دارم چون به همه پی ام ها جواب میده .
خدا را دوست دا

پیام زده شده در: ۱۹:۵۹ جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۸۵

نویل لانگ باتومold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۴ چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲:۰۷ چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۸۸
از سنـــــــت..مانگــــــــــو
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 235
آفلاین
1- دامبلدور واقعا این شنل رو برای خودش میخواسته ؟ نه..به نظر من اون رو از گودريك هالو گرفته
2- آیا این موضوع به ر.آ.ب ربط دارد ؟به نظر من خير..چون ر.آ.ب كسي بوده و مرده و شنل مربوط به اون نميشه.(بازم توضيح ميدم)
3- آیا این موضوع به یکی دیگر از نزدیکان دامبلدور ربط دارد ( مثلا آبرفوروث )به نظرمن آبرفورث يه جورايي هم خوبه هم بد..رولينگ خيلي در موردش توضيح نداده..ولي مطمئن هستم كه كتاب هفت يه نقش مهم داره
4- آیا شخص دیگری هم هست که نقشی در نابودی جان پیچ ها داشته باشد ؟بله..(ولي اين چه ربطي به شنل نامريي داره)..جان پيچه ها؟؟كسي كه لرد سياه از اون ناراحت باشه به جزاي اعمالش ميرسه
5- و......
رآ.ب...»»اين شخصيت يه مدل واسه اظهار حقايق است..مانند اسنيپ..شنل نامريي،ر.آ.ب،اسنيپ،مرگ دامبلدور و غيره خيلي مشكوك تر از اين چيزهاست ونياز به ساعت ها فكر داره..
بليز جان اميدوارم جالب بوده باشه

ویرایش بالا شامل حال شما نمیشه . نظراتتون کاملا منطقیه . فقط منظور من اصلا این نبود که در مورد پرسشهایی که من نوشتم پاسخ بدید شاید همشون غلط باشن . خواهشا نظر شخصه خودتونو بگید .
موفق باشید

ویرایش شده توسط بلیز زابینی در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۲۴ ۲۰:۵۷:۲۹

شناسه جدیدم..::وینسنت کراب::..

شنل جیمز پیش دامبلدور چی کار میکرده ؟
پیام زده شده در: ۱۸:۴۹ جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
موضوعی کم اهمیت در کتاب اول هری پاتر تبدیل به یک موضوع مهم در کتاب هفتم میشود !

برای دیدن خبر اینجا رو کلیک کنید .

بحثی کاملا جدید که از نگاه اول شاید بسیار ساده تر از اون چیزی باشه که هر کس بعد از خوندن کتاب انتظارشو داشته . اما اونجور که رولینگ گفته جواب دادن به این سوال جواب دادن به یک نکته اساسی در کتاب هفتم هست !

اگر یادتون باشه در کتاب سنگ جادو دامبلدور به هری گفت پدرت شنل نامرئیشو به من داده بوده . فکر کردم شاید تو بیشتر بهش احتیاج داشته باشی و به همین دلیل شنل رو دوباره به هری داده .

بحثی بسیار ساده که در ظاهر هیچ گونه ابهامی ندارد . اما این در حالیست که دامبلدور برای نامرئی شدن احتیاجی به شنل ندارد و همچنین هیچ کس نمیتونسته پیش بینی کنه که جیمز به زودی میمیرد ( ایده ای که فکر کنم همه ما رو خود به خود به اشتباه انداخته ) و از همه مهمتر اینکه این نکته از نظر رولینگ بسیار با اهمیت است و شاید یک موضوع مهم و تاثیر گذار در روند کتاب هفتم باشد ( باز هم میگم به لینک بالا مراجعه کنید ) و قاعدتا نکته ایست که احتمالا بسیاری از فرض های احتمالی ما رو نقش بر آب کرده و بر عکس فرضیه های جدید و مبهمی رو به دونبال داشته .

در اینجا فرضهای بسیاری مطرح میشه مثلا :
1- دامبلدور واقعا این شنل رو برای خودش میخواسته ؟
2- آیا این موضوع به ر.آ.ب ربط دارد ؟
3- آیا این موضوع به یکی دیگر از نزدیکان دامبلدور ربط دارد ( مثلا آبرفوروث )
4- آیا شخص دیگری هم هست که نقشی در نابودی جان پیچ ها داشته باشد ؟
5- و......

خود من هنوز ایده خاصی ندارم . فقط با توجه به مطالبی که قبلا خوندم فکر میکنم این موضوع باید به نوعی به آبرفوروث دامبلدور که همیشه در کتاب پنهان بوده ربط داشته باشه . دلایل :

1- مثل اینکه دو سال پیش در سایت یه خبر چاپ شده بوده که میگفته آبرفوروث در اون فصله که عملیات الف دال در هاگزهد لو رفته اونجا بوده ( نکته ای که فقط رولینگ بهش اشاره کرده اونم در محاسباتش ) فقط میتونم بگم این نکته حتما اهمیت داره که رولینگ گفته .

2- وقتی در کتاب میگه دامبلدور برای غیب شدن به شنل احتیاج نداره پس میشه گفت صددرصد دامبلدورم از اون شنل استفاده نکرده پس باید به یک شخص دیگه ربطش بدیم که با دامبلدور در ارتباط بوده .

3- در کتاب آبرفوروث یه جوریه بسیار مرموزه و همچنین کاملا به دامبلدور مرتبطه از اون گذشته فکر نکنم ما در کتاب شخص معلوم الحالی رو سراغ داشته باشیم که واقعا به شنل نامرئی احتیاج داشته باشه که دامبلدور بخواد از جیمز قرض بگیره !

ایده ای کاملا ابتدایی از سوی من که اصلا روش کار نکردم فقط مطرحش کردم . احتمالا در اینده شاهد تئوری های بیشتری از سوی من خواهید بود

خوب نظر بدید ....
تذکر از ابتدای کار :
پستهای تک خطی ، اظهار وجودی ، موافقت یا مخالفت الکی ، بدون دلیل ، پشت سر هم ، ارزشی به طرز آستکبارانه ای پاک خواهند شد . پس لطفا پستای پر محتوا و با دلیل بزنید !!!

ویرایش : این موضوع مهم رو رولینگ در جدیدترین مصاحبش فاش کرده ! نظر شخصیه من نیست که دارین در مورد درست یا غلط بودنش نظر میدید !!! مطمئن باشید صددرصد درسته .

ویرایش شده توسط بلیز زابینی در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۲۴ ۱۹:۰۱:۵۵
ویرایش شده توسط بلیز زابینی در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۲۴ ۲۰:۵۵:۳۱

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.