هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: شنل جیمز پیش دامبلدور چی کار میکرده ؟
پیام زده شده در: ۱۴:۰۸ یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۸۵

هپزيبا اسميتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۴۸ چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۵۱ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
از از جهندم سياه همسادتونم نمي شناسي؟؟؟؟؟؟
گروه:
کاربران عضو
پیام: 998
آفلاین
مي تونسته بعد مردن جيمز برش داشته باشه
چون يكم غير منطقي هست كه جيمز اون رو بده به دامبلي دور

پنهان شده ام

پشت ابر چشمهايم...

باران در اتاق من است...

خالي هاي اتاقم را

از تصوير زنده ي نامش پر مي كن

پیام زده شده در: ۱۳:۱۱ یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۸۵

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
راستش من متوجه نمیشه که لیلی جیمز کجا شکنجه شدن
تو کتاب 3 کاملا اتفاقات زمان مرگ اون ها گفته شده ولدمورت وقتش رو برای شکنجه طلف نکرده فوری جیمز رو کشته و رفته سراغ لیلی

یه مورد دیگه هم هست اگه کسی اونجا بوده که دیده طلسم ولدمورت به هری خورده و برگشته و ... چرا خودش هری رو نبرده؟ گذاشته هری توی یه خونهی مخروبه باقی بمونه و خطر حمله ی مرگخوار ها تهدیدش کنه؟
اگه اون شخص دامبلدور بوده چرا جلوی ولدمورت رو نگرفته

البته حرف بالا وقتی درسته که بگیم اون اتفاقی که توی کتاب 3 افتاده واقعی بوده

اگه یادتون باشه توی کتاب 6 دامبلدور گفت جادوی وجود داره که میتونی ذهن افراد رو تغییر بده مثل همون جایی روی مورفین گانت اجرا شد و اون فکر کرد خودش پدر و ... ولدمورت رو کشته

ممکنه دامبلدور اونجا بوده و اتفاقات دیگه هم اونجا افتاده ولی بعد دامبلدور هری رو جادو کرده و اون اتفاقات رو از حافظش پاک کرده و اون خاطرهی ورود ولدمورت و ... رو گذاشته

اگه اینجور باشه ممکنه این موضوع که ولدمورت میخواسته به لیلی هم رحم کنه اشتباه باشه

پیام زده شده در: ۱۲:۰۳ یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۸۵

تام ریدل پسر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۲۷ چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۸:۴۸ پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۲
از نا کجا آباد
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 233
آفلاین
خب
با سلام

خب من در مورد نظریه خودم یه توضیحاتی بدم
همه ما میدونیم آلبوس دامبلدور آدمی نبوده که بخواد باعث مرگ کسی بشه و همچنین از خائن بودن پیتر پتی گرو بی خبر بوده

من هنوز سر حرفم هستم که دامبلدور مخصوصا کاری کرده که ولدمورت مثل پیشگویی عمل کنه چطور؟

خب شبی که اسنیپ خاطره رو شنید و آبفورث اونو دستگیر کرد.....خب دامبلدور مطئنا فهمید که اسنیپ موضوع رو فهمیده...چرا اونو آزاد گذاشت؟چرا سعی نکرد کاری کنه که این خاطره از ذهن اسنیپ پاک بشه؟چرا اونو زندانی نکرد؟چرا حتی به اون شک نکرد؟

من معتقدم اسنیپ همه گناهانشو به دامبلدور اعتراف کرد و با دامبلدور پیمان نا گسستنی بست که به محفل بپیونده و به ولدمورت خیانت کنه
دامبلدور نقشه ای کشید که اسنیپ اون قسمت از پیشگویی رو که شنیده به ولدمورت بگه

نه دامبلدور و نه اسنیپ نمیدونستن که ولدمورت سراغ کدوم پسر خواهد رفت....هری یا نویل؟
اینجاست که به کتاب رجوع میکنیم

((دامبلدور:اسنیپ ناراحت و شرمسار بود که ولدمورت به سراغ پدر و مادرت رفت،هری
هری:این دروغه اون از پدر و مادر من متنفر بود))

اسنیپمرگخوارارو نمیشناخت و نمیدونست که پیتر جزو مرگخواراست...دامبلدور هم خبر نداشت
اسنیپ وقتی به دامبلدور خبر میده که ولدمورت بدنبال هریه و دنبال مخفی گاه لیلی و جیمز میگرده
دامبلدور سعی میکنه از اونا محافظت کنه و طلسم رازداری رو به کار میبره و سیریوس به ظاهر رازدار میشه ولی این کار به پیتر میرسه و پیتر پتی گرو با خیانت جای اونا رو به ولدمورت لو میده

من هنوز قانع نشدم که چرا در موقعی که جیمز و زنش به شنل نیاز مبرم دارن حداقل به خاطر مرگخوارا....باید شنل رو به دامبلدور بده

اون شب اتفاقاتی افتاده که ما هنوز بیخبریم
حدس من اینه که دامبلدور چون مجری طلسم رازداری بوده از شکسته شدن این طلسم مطلع میشه و فوری خودشو به خانه پاترها میرسونه ولی دیر میرسه و فقط صحنه های شکنجه و مرگ اونا رو میبینه

((به هر حال معتقدم اون شب جز ولدمورت کس دیگه ای در خانه پاترها بوده....کسی که عضو محفل بوده.....وگرنه ملت از کجا فهمیدن که ولدمورت با حمله به هری قدرت خودش رو از دست داده؟))

دامبلدور موقع شکنجه شدن و مرگ لیلی و جیمز خیلی زجر میکشیده....شما رو ارجاع میدم به نقل قولی که قبلا کردم...همونی که دامبلدور موقع خوردن معجون در غار اون کلمات بر لبانش جاری میشه

این البته نظر من بود ..هنوز تکه هایی از پازل ناقصه

ویرایش شده توسط ارباب لرد ولدمورت کبیر در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۲۶ ۱۲:۰۸:۴۵

[b]دلبستگی من به ریون و اعضاش بیشتر از اون چیزی بود که فکر میکردم!!.....بچه های اسلایت

پیام زده شده در: ۱۰:۴۷ یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
خوب اکتاوویوس عزیز :
نظراتت خوب بودش قسمت های زیادی رو توضیح دادی . اما فکر کنم خبر مرگ دامبلدور رو ندیدی . چون رولینگ ماه پیش در یک مصاحبه به طور علنی گفتش که دامبلدور مرده خبرشم در سایت زده شد .

به هر حال در مورد پرواز کردن یادمه هاگریدم زمانی که برای اولین بار هری رو ملاقات کرد گفت از رو دریا پرواز کرده . نکات مبهمیه ولی فکر نمیکنم دامبلدور جانور نما باشه . اگر بود حتما ثبت میشد .

------------------

به تامبادیل :
موضوع پول داشتن یا پول نداشتن نیست اون چیزی که مشخصه شنل نامرئی چیز پر ارزش و کمیابیه . دیدی که سیریوسم در کتاب پنجم فصل حکم آموزشی بیست و چهار موقعی که از درون آتش داشت با هری حرف میزد همینو گفت . گفت در حال حاضر تنها شنل نامرئیمون دست استرجس بوده از وقتی دستگیر شده دیگه شنل نامرئی نداریم برای همین ماندانگاس باید با تغییر شکل بره هاگزهد .

به هر حال حالا چه مشکلی پیش میاد اگر دامبلدور شنل نامرئی رو از یه نفر دیگه بگیره ؟ شما باید به این نکته توجه کنی . با توجه به خبر گفته شده از سوی رولینگ این موضوع کاملا مشخصه که دامبلدور این شنل رو از جیمز برای کاری گرفته . اما خوب خودش که برای نامرئی شدن احتیاج به شنل نداره . پس چرا گرفته . من اینجور برداشت کردم که باید دونبال شخص سومی بگردیم . و از بین تمام اشخاص تنها آبروفرث رو دیدم که واقعا واجد الشرایط این نظریه که من دارم .

----------------

به مرگخوار شماره چهار :
بله مودی عضو محفله اما جیمزم عضو محفله . اصلا این دلیلت ربطی نداره . مثل اینکه تو میخوای یه سس دی بگیری بازی کنی بعد دو تا از دوستات اون سی دی رو دارن . در اینجور مواقع چی کار میکنی ؟
1- سعی میکنی از اونی که بهت نزدیک تره سی دی بگیری
2- سعی میکنی از اونی سی دی بگیری که باهاش کمتر کار داره !

اینم همینجوریه . اولا شاید دامبلدور به دلایلی نخواسته از مودی شنل رو قرض بگیره . مثلا با جیمز ابطه نزدیک تری داشته . یا اینکه میدونسته جیمز کمتر ازش در مورد شنلش سوال میکنه یا اینکه فکر میکرده مودی به عنوان یه کاراگاه به شنل احتیاج داره ! یادت باشه که دامبلدور احتمالا شنل رو برای دو سه روز نمیخواسته بلکه برای یه مدت طولانی ! اصلا همونجور که شاید دامبلدور این همه به هری اطمینان داره و همه چیز رو بهش میگه جیمز هم همین حالت رو داشته . و البته شاید اون موقع مودی جای دو سه تا شنل یه شنل داشته یا اصلا نداشته !

به هر حال این یه چیز سلیقه ایه . دامبلدور خواسته جای مودی از جیمز شنل بگیره . چه فرقی میکنه ! اگر قرار بود دامبلدور از مودی شنل بگیره که دیگه باید جای کتاب هری پاتر میرفتیم راز مودی رو کشف میکردیم !

در مورد توقیفم فکر کنم خودت میدونستی که ما داریم در مورد زمان بعد از مدرسه صحبت میکنیم . اون موقع که جیمز شنلشو به دامبلدور قرض داده بوده مدرسش تموم شده و جیمزم عضو محفل بوده . و دامبلدورم برای یه کار محفل شنل رو از جیمز گرفته . ضمنا اصولا دامبلدور این چیزا رو توقیف نمیکنه اگر کسی توقیف کنه اون فیلچه البته اگر اون شنلم توقیف شده بود دیگه دست هری نمیرسید .

پیام زده شده در: ۶:۳۱ یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۸۵

مالدبر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۶ سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۱۴ چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۵
از همونجا که بقیه میایُن
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 319
آفلاین
سلام دوستان.
بابا شما درمورد شنل جیمز بحث میکنین یا آبرفورث؟
حالا فکر کنم الان جواب شما رو دارم میدم:
1- دامبلدور زمان مرگ جیمز و لیلی کجا بود؟
در حال چرخ زدن تو خیابونا( نزدیک بود از کلمات قبیحه استفاده کنم. حالا شما اونو برداشت کنین!) . چونکه وقتی داشت با مک گوناگال حرف میزد، بهش آبنبات لیمویی تازه تعارف میکنه که درهنگ
ام چرخ زدن تو خیابونا خریده.
2- شنل براای آبرفورث؟
اشتباه نکنین دوستان. همونطور که تو کتاب 5 میاد مودی دو سه تایی از شنلای نامریی داره، اونم عضو محفله ، پس دامبلدور میتونسته یکی از شنلای اونو بگیره بده آبرفورث. اصلا دوستان، مگه دامبلدور مدیر نبوده؟ مگه جیمز دانش آموزش نبوده؟ حق نداشته شنلو توقیف کنه؟ بعده ماجرای اسنیپ( حرف حسابیه ها)
در ضمن حتما نظری که روبیوس هاگرید داده بخونین؛ ضرر نمیکنین! در ضمن خونه ی ما دعای کمیله ها! تشریف بیار

I Was Runinig lose

پیام زده شده در: ۲۳:۳۱ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۵

تام بامباديل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۴۰ پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۸:۳۷ پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۶
از بلندي هاي گورپشته!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 5
آفلاین
نقل قول:
حالا ارتباط آبرفوروث با شنل :
دامبلدور در کتاب اول گفته که به شنل احتیاجی نداره چون همینجوری هم میتونه نامرئی بشه . پس این نتیجه رو صددرصد میشه گرفت که دامبلدورم از اون شنل استفاده نکرده . اگر دامبلدور از اون شنل استفاده نکرده و اونو میخواسته آیا این به این معنی نیست که اونو به شخصه دیگری میداده تا ازش استفاده کنه ؟

من اینطور نتیجه میگیرم که آبرفوروث یک جاسوس حرفه ای از سوی دامبلدوره . جاسوسی که هویتش برای همه مخفیه اما همیشه برای دامبلدور کار میکرده . برعکس حرف مودی که میگه همون یه بار دیدمش شاید همون یه بار نباشه و آبرفورث زیاد به محفل سر میزده اما با شنل نامرئی !( یادتون باشه مودی همیشه اون چشمشو نداشته ) . همچنین آبرفوروث خیلی امکان داشته که از این شنل برای جاسوسی استفاده کنه .

مثلا استفاده در خود کافه اش ، خبر چینی و حتی به دام انداختن اسنیپ ! اگر در جمله های بالا دقت کنید میبینید که واقعا آبرفوروث یک کسیه که هنوز هیچ کس هویت واقعیه اونو نمیشناسه . با توجه به کتاب من در حال حاضر هیچ کس رو نمیبینم که به اندازه آبرفوروث به شنل نامرئی احتیاج داشته باشه و به این مسئله هم توجه داشته باشید که رولینگ هم در اون خبر در حقیقت میخواست توجه ما رو به این موضوع جلب کنه که دامبلدور احتیاجی به استفاده از این شنل نداشته اما این شنل پیشش بوده پس قاعدتا ما باید به فکر یک شخص سوم هم باشیم .

خلاصه من فکر میکنم برادر دامبلدور در این موضوع دخیله و جریان شنل هم به احتمال زیاد به اون ربط داره . اگر در ادامه نکته دیگه ای به فکرم رسید اضافه میکنم

ميگم که! مگه دامبلدور پول نداشته يه شنل نامرئي براي داداشش بخره! به قول شما با اين همه احتياجي که آبرفورث براي کارهاش (به عنوان جاسوس دامبلدور) به شنل داره!

البته به طور کلي من با نظرياتت در مورد آبرفورث موافقم ولي به نظر من اگه دامبلدور شنل جيمز رو براي آبرفورث قرض گرفته باشه هم براي انجام يه کار خاص بوده که بعدن بهش پس بده منتها بعد از فوت جيمز و لي لي شنل پيش دامبلدور ميمونه.

پیام زده شده در: ۲۰:۴۶ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۵

خانم بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۴۳ یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۴:۴۵ یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۸۷
از خانه ی بلک ها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 68
آفلاین
آخه ملت تاپیک رول نویسی که نیست!
یه چیزی بنویسین که آدم بتونه بخونه!
××××××××××××××
به نظر من شنله می تونه یه هورکراکسس یاهم چین چیزی باشه!!!
(ایول تخیل)

هرجا که باشی خوبه...روشن و بی غروبه...

پیام زده شده در: ۲۰:۰۱ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۵

آنیتا دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۷ جمعه ۲۷ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۲۹ شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
از قدح اندیشه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1323
آفلاین
هوووم! مکی به هیچ وجه با دلایلت موافق نیستم!
تو گفتی که( حوصله نقل قول نداره! ببخشید!):
---
بنابراين دومبول و جيمزو ليلي نقشه ميكشن اما دومبول نميخاسته اونا بميرن بلكه فقط طعمه باشن بره كشونده شدن ولدي به اونجا بخاطر پيشگويي !!
---
برای کشونده شدن ولدی به اون جا؟!
اگه درست به خاطر داشته باشم، سریوس رازدار اونها بود. کسی که تا وقتی که از ازکابان فرار نکرده بود، هیچ احد الناسی نمیدونست که اون رازداری رو به پیتر محول کرده بوده.
و یادت باشه که این پیتر از خدا بیخبر(!) بود که جای لیلی و جیمز رو لو داد.
پس هیچ نقشه ی از پیش تعیین شده ای نمیتونسته ولدمورت رو به محل اختفا بیاره.

تو گفتی که:
---
بنظر من اون معجون يه چيزي بوده مث بوسه ديوانه ساز.. چيزي كه باعث بيدار شدن اون عذاب وجدان تو دومبول ميشه ... ( منو جاي اونا شكنجه بده ! )
---
آیا مطمئنی این حتما یک عذاب وجدانه؟! از نظر من این دقیقا شببیه یک یاد آوری تلخ گذشتست!
و تازه، مگه یادت نیست که ولدمورت خیلی سریع جیمز و لیلی رو میکشه تا به هری برسه؟! آیا وقت و جرئت داشته تا اونا رو جلوی دامبلدور، کسی که:
1- ولدمورت ازش می ترسه
2- بدون چوب جادو میکنه
شکنجه کنه؟! آیا با منطق جور در می یاد؟!
----------------
باز هم میگم، یحتمل دامبلدور شنل رو برای:
1- کسی که میخواسته در کاری همراهش بشه!
2- کسی همچین چیزی از دامبلدور طلب کرده بوده( راب)
میخواسته! و دیگه نمیتونه اون رو پس بده، چون جیمز مرده بوده.

یه چیزی یادمه از کتاب پنج. وقتی که دامبلدور از ماجرای پیشگویی برای هری میگه و هری خیلی به پیشگویی به چشم بدی نگاه میکنه، دامبلدور همچین چیزی میگفت:
_ اگه ولدمورت پیشگویی رو چیزی الکی میدونست، هیچکدوم از این اتفاقات نمی افتاد.*
یعنی دیگه نمی یومد سراغ هری، نیروی خودش رو بهش نمیداد و اون رو تبدیل به دشمن سرسختش نمیکرد.
پس فکر میکنم دامبلدور نقشه ای از پیش تعیین شده نکشیده بوده!

------------------------
* که اتفاقا این مبحث خیلی جالبیه و خیلی جای تامل داره!
==============================
یه نکته بگم که همتون بخنیدن!
من تا قبل از آشنایی با سایت، اصلا نمیدونستم دامبلدور برادر داره!
و تازه، این نکاتی رو که بلیز گفت رو هم اصلا به خاطر نمی یارم!
حالا بخندین! آفرین!
------------------
من با کمی تا قسمتی از نظرات بلیز به شدت موافقم!

با دلایلی که آوردی، واقعا فکر میکنم که آبرفورث یک جاسوس هست، جاسوسی که کارش رو خوب بلده! یعنی مشخصه که هم با برادرش خیلی در ارتباطه، هم خیلی تحت آموزشش بوده.

و حالا با صحبتهای بلیز، یه نکته اینجا می مونه:
اگه آبرفورث کسی باشه که می فهمه اسنیپ پشت در بوده، پس خودش هم جریان پیشگویی رو می دونه؟!
و اگر اینطور باشه:
1- آبرفورث کسی هست که با شنل جیمز در خانه یا نزدیک خانه پنهان میشه تا در صورت حمله ی مرگخواران، دامبلدور رو مطلع کنه؟!
2- آبرفورث در جریان هورکراکس ها هم هست؟! چون اطلاعات دامبلدور در مورد هوکراکسهای ولدمورت، چیزی نبود که بتونه تنها جمعشون کنه!
3- و آیا این آبرفورث هست که در کتاب 7 ، به هری که هیچ چیزی از جادوی پیشرفته و این چیزا نمیدونه، کمک میکنه و باز هم کمکش میکنه تا هورکراکسها رو پیدا کنه؟!

من حس میکنم که در هر حال کسی باید به هری کمک کنه! هری اینقدر بدون دامبلدور کم قدرت میشه که ولدمورت دستور قتل دامبلدور رو داده، تا دشمنش رو راحت تر بکشه!
و چون رولینگ نمی خواد آدم جدیدی رو وارد داستان بکنه، آیا این شخصی که به هری کمک میکنه، همون آبرفورث نیست؟!

و یه چیز دیگه! دامبلدور از کجا فهمیده بوده که ولدمورت پیشگویی رو میدونه؟!
شاید می دونسته اسنیپ میگه، اما آیا:
دامبلدور شنل رو قرض نگرفته بوده تا بده به آبرفورث تا در این مورد تحقیق کنه؟!
نمیدونم، شاید نظراتم درست نیست!
---
این بحثای هری پاتری هم خوب چیزیه ها! تازه کشفیدم عمق ماجرا رو!!!

ویرایش شده توسط آنیتا دامبلدور در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۲۵ ۲۰:۳۵:۴۹

منوي مديريت، حافظ شما خواهد بود!
بازنشستگی!

پیام زده شده در: ۱۸:۵۶ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
خوب اونطور که متوجه شدم دوستان زیاد نظریه منو قبول ندارن چون دلایلم کم بوده . به هر حال الان با دلایل بیشتری میخوام به نظریه خودم بپردازم . امیدوارم این دلایلم قانع کننده تر از قبل باشه .

خوب اینجور که مشخصه زمانی که هنوز کتاب ششم در نیومده بوده رولینگ در یک مصاحبه گفته که صاحب هاگزهد همان آبرفورث برادر دامبلدوره ! اما واقعا چرا ؟ چرا رولینگ این حرف رو زده ؟ یعنی همینجوری گفته تا یکم بقیه جو زده بشن ؟ فکر نمیکنم .

اما فقط رولینگ در مصاحبش به ما سر نخ نداده . بلکه در قسمت های مختلف کتابم برای ما سر نخ هایی گذاشته که برای اینکه ایدمو بهتر انتقال بدم تا اونجایی که به چشمم اومده سعی کردم همه رو بنویسم .

- این آبرفوروت برادر دامبلدور همون یه دفعه دیدمش، آدم عجیبیه ....

اشاره به این جزئی از برادر دامبلدور اونم تنها در یک خط نشان از محدود بودن اطلاعات مودی از اونه ! مودی زمانی که داشت راجع به یک عکس گروهی حرف میزد این موضوع رو گفته و همچنین گفته که همون یک بار دیددش !

ضمنا واقعا عجیبه ! برادر دامبلدور ، عضو محفل انقدر کم به محفل سر بزنه ؟ البته این اونجوریه که مودی گفته ! شاید سر میزنه و اون خبر نداره !

مسئول کافه از پشت اتاق پاورچین پاورچین به سویشان آمد . او مو و ریش بلند و جو گندمی داشت . قد بلند و لاغر بود و قیافه اش برای هری کمی آشنا به نظر میرسید .

مهمترین جمله ای که در این چند صفحه هاگزهد در مورد آبرفورث گفته شد همین مطلب بود . پیر مردی که برای هری کمی آشنا بود . حالا معلوم نبود این آشنایی برای شباهتی بوده که به دامبلدور داشته یا بخاطر عکس . اما در هر حال هری اونو به جا نیاورده !

سوالی که در اینجا پیش میاد اینه که به نظر شما عجیب نیست که رولینگ از کلمه آشنا بودن استفاده کنه اما بعدا این موضوع رو برای همیشه فراموش کنه ؟ آیا این یک نشانه مهم نیست ؟

سیریوس گفت :
رفتن به هاگزهد از بیست سال پیش برای اون ممنوع شده . مسئول اونجا هم حافظش خیلی قویه

به نظر شما این جمله به این معنی نیست که سیریوس نمیدونسته مسئول اونجا برادر دامبلدوره ؟ چرا نگفته برادر دامبلدور حافظش قویه ؟ فقط گفته مسئول اونجا ؟؟؟ یعنی این به این معنی نیست که سیریوس اصلا مسئول اونجا رو نمیشناخته ؟

همچنین در ادامه این متن جمله ای در مورد شنل نامرئی بود که اگر چه ربطی به این موضوع نداره ولی فکر میکنم این جمله از نظر روان شناسی بر روی رولینگ تاثیر گذاشته تا حتما اونو به زبان بیاره .

اون شخصی رو که استراق سمع میکرد بعد از این که اوایل پیشگویی رو شنید از اون ساختمون بیرون انداختن .

جالب اینجاست که دامبلدورم به طور ماهرانه ای از آوردن نام اون شخص جلوگیری میکنه و فقط کلی میگه .

پس یعنی اگر من امشب به کافه هاگزهد برم عده ای مثل مالسیبر ، روزی یر و دالاهوف منتظر برگشتنت نیستن ؟ واقعا .که چه دوستان وفاداری داری که در این شب برفی ، در این سفر طولانی همراهت اومدن که فقط برات آرزوی موفقیت کنند که میخوای در مقام یک استاد استخدام بشی ؟
جای هیچ تردیدی نبود که اطلاعات دامبلدور در مورد همسفرانش چنان در نظر او خوشایند نبوده است . اما تقریبا بلافاصله سر شوخی رو باز کرد و گفت :
- شما مثل همیش همه چیز رو میدونین دامبلدور .
دامبلدور به ارامی گفت :
نه بابا ، من فقط با مسئولین کافه های محل دوستم ....

باز هم حضور غیر مستقیم برادر دامبلدور در این جمله دیده میشه . شخصی که به دامبلدور خبر های مهم رو داده بوده و از همه مهمتر اینکه ولدمورت نمیدونسته اون شخص برادر دامبلدوره وگرنه نمیزاشته مرگخواراش اونجا بیان و نکته دیگر این که دامبلدورم با جمله آخر دوباره فکر ولدمورت رو از مسئول کافه به مسئول کافه ها و دوستی و شوخی منحرف کرد . خیلی جمله جالبی بودش.....

بله از پشت در صداهایی اومد و در باز شد . مسئول بی نزاکت کافه و اسنیپ جلوی در ایستاده بودند و اسنیپ شروع کرد به روده درازی و ....

باز هم حضور غیر مستقیم مسئول کافه یا همون برادر دامبلدور که در این صحنه من موندم اسنیپ با این مهارت رو چطوری به همین راحتی گیر انداخته ! آیا این به این معنی نبوده که دامبلدور و برادرش در مورد محفل هم با هم کار میکنند ؟ و از همه مهمتر باز شخصی دیگر که پیشگویی رو شنیده در داستان رو شده که اطلاعات خوانندگان واقعا در مورد اون شخص محدوده !

افرادی که هری آنها را به قیافه میشناخت مانند کارگر کافه هاگزهد !!!!

باز هم این آبرفوروث در این صحنه حضور داره اما مسئله ای فوق العاده جالب در اینجا وجود داره و اونم اینکه برادر دامبلدور جدا از اعضای محفل اونم در مجلس ختم برادرش ایستاده ! چطور ممکنه کسی عضو محفل باشه ! برادر دامبلدور باشه ! نزدیکترین کس به دامبلدور باشه ! اونوقت تنها یه گوشه باشه و بقیه اعضای محفل یه جا دیگه .... !

--------------------------------------------------

خوب تا اینجا توضیحاتی بود در مورد اطلاعاتی که ما از آبرفوروث گرفتیم و میتونیم این نتایج رو بگیریم :

1- هویت آبرفورث دامبلدور برای عمومیت مردم پنهانه غیر از عده محدودی .
2- آبرفورث برای دامبلدور اطلاعات جمع میکنه
3- هاگزهد یکی از محل هایی هست که افراد مشکوک در اونجا زیاد رفت و آمد دارند و ابرفورث همه آنها رو ملاقات میکنه .
4- اعضای محفل خیلی کم اونو دیدن یا شاید اصلا ندیدن .

تمام نکات بالا نشان از مرموز بودن این شخصیت از کتابه که شش ساله مخفی مونده . اما برادر دامبلدوره . رولینگ در جاهای مختلفی به عناوین مختلف به این شخصیت اشاره کرده هر چند که نقشش کمرنگ بوده .

حالا ارتباط آبرفوروث با شنل :
دامبلدور در کتاب اول گفته که به شنل احتیاجی نداره چون همینجوری هم میتونه نامرئی بشه . پس این نتیجه رو صددرصد میشه گرفت که دامبلدورم از اون شنل استفاده نکرده . اگر دامبلدور از اون شنل استفاده نکرده و اونو میخواسته آیا این به این معنی نیست که اونو به شخصه دیگری میداده تا ازش استفاده کنه ؟

من اینطور نتیجه میگیرم که آبرفوروث یک جاسوس حرفه ای از سوی دامبلدوره . جاسوسی که هویتش برای همه مخفیه اما همیشه برای دامبلدور کار میکرده . برعکس حرف مودی که میگه همون یه بار دیدمش شاید همون یه بار نباشه و آبرفورث زیاد به محفل سر میزده اما با شنل نامرئی !( یادتون باشه مودی همیشه اون چشمشو نداشته ) . همچنین آبرفوروث خیلی امکان داشته که از این شنل برای جاسوسی استفاده کنه .

مثلا استفاده در خود کافه اش ، خبر چینی و حتی به دام انداختن اسنیپ ! اگر در جمله های بالا دقت کنید میبینید که واقعا آبرفوروث یک کسیه که هنوز هیچ کس هویت واقعیه اونو نمیشناسه . با توجه به کتاب من در حال حاضر هیچ کس رو نمیبینم که به اندازه آبرفوروث به شنل نامرئی احتیاج داشته باشه و به این مسئله هم توجه داشته باشید که رولینگ هم در اون خبر در حقیقت میخواست توجه ما رو به این موضوع جلب کنه که دامبلدور احتیاجی به استفاده از این شنل نداشته اما این شنل پیشش بوده پس قاعدتا ما باید به فکر یک شخص سوم هم باشیم .

خلاصه من فکر میکنم برادر دامبلدور در این موضوع دخیله و جریان شنل هم به احتمال زیاد به اون ربط داره . اگر در ادامه نکته دیگه ای به فکرم رسید اضافه میکنم

پیام زده شده در: ۱۸:۵۳ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۵

روبیوس هاگریدold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۳ جمعه ۲ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۷:۲۳ جمعه ۱۹ تیر ۱۳۸۸
از يه ذره اون ور تر !‌ آها خوبه
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 334
آفلاین
راستش قصه سر دراز دارد !
یه شب که لیلی قصد عزیمت به خونه دامبل رو داشت به قصد های خوب خوب شنل جیمز رو بر میداره میره طرف خونه ی دامبل
خوب که با هم میشینن دعا و معا هاشونو میخونن
دیگه دیر شده بوده لیلی یادش میره شنلو ببره میمونهن پیشه دومبول بعد جیمز لیلی رو میبینی که لنگ لنگان راه میره و از تار موهای سپید وبلند رو رو موهای لیلی میبینه لیلی هم خودشو غیب میکنه میره خونشون زنگ میزنه به ولدی. ولدی میاد خونه ی لیلی اینا بعد لیلی یه دست هم با ولدی دعا معا میخونه که جیمز میاد خونه اون صحنه رو مبینیه عصبانی میشه . دومبول هم میاد اونجا ولدی میزنه جیمزو میکشه بعد دومبول به خاطر خیانت لیلی اونو میکشه بعد دومبول هم که میخ واسته قضیه لو نره چوبدستیشو میده دست هری اونم تو بچگی یه آواکدوار میفرسته طرف ولدی دو تا طلسم میخوره به هم بعد ولدی ناپدید میشه ! این رو خوده دومبول به من گفت میبینید چقدر تاریخ تحریف شده بعد روزه اول هم که دومبول شنلو میده به هری خونی بوده شنل

راستش به طور جدی فکر کنم جیمز خودش با خبر بوده که احتمال کشته شدنش هست و مثل ذخیره کردن پولاش چیزای با ارزش دیگشو به دومبول داده شاید دومبول اگه زنده بود بازم چیزای دیگه ای رو میشد ولی بحث عجیبیه !

شناسه قبلیم
اگه میخواین سوابقمو بدونید حتما یه سر به اطلاعات اضافی من بزنید !

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.