هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: اسنیپ: مرگ‌خوار ولدمورت یا یار وفادار دامبلدور؟
پیام زده شده در: ۱۴:۵۸ یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۸۵

سابی سورامی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۸ پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۰:۲۳ شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
از آنجا که لرد سیاه بگوید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 44
آفلاین
رولینگ اگه اینگاره بود که رولینگ نمی شد ... تو همین سایت خیلی ها یهتر از اون می نویسن .. حالا سایتای دیگه رو که دیگه نگو ...

فرمانده نیروی ویژه لرد سیاه
تی را هابی سن سا کنت لرد سابی سورامی سان سیس

پیام زده شده در: ۱۴:۱۴ یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۸۵

هپزيبا اسميتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۴۸ چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۵۱ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
از از جهندم سياه همسادتونم نمي شناسي؟؟؟؟؟؟
گروه:
کاربران عضو
پیام: 998
آفلاین
كي ميگه رولينگ مثبت مينويسه ؟؟؟
من مطمئنم كه اسنيپ وفادار به دامبلدوره اما اين مثبت پردازي نمي شه . ميشه ؟؟

پنهان شده ام

پشت ابر چشمهايم...

باران در اتاق من است...

خالي هاي اتاقم را

از تصوير زنده ي نامش پر مي كن

پیام زده شده در: ۱:۵۴ یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۸۵

استابی بوردمنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۸ یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۱۷ سه شنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۱
از بالاتر از دست راست !
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 291
آفلاین
خوب خیلی مشکوکه قضیه ولی از نوع داستانهای رولینگ که مثبت پردازه میشه حدس زد که این کاره اون وفاداری بوده نه خیانت که کاملا واضح هم هست

اینجوری پیش بره باید کم کم گفت:
نقل قول:
دلبستگی من به جادوگران و اعضاش کمتر از اون چیزیه که قبلا فکرشو میکردی

پیام زده شده در: ۰:۲۶ سه شنبه ۴ مهر ۱۳۸۵

werevolves

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۰۱ سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۰۶ چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۸۶
از سیاهچال آزکابان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 60
آفلاین
من می گم اسنیپ هیچ نقشی در مردن دامبلدور نداشت.خیلی ساده است دامبلدور که می دونسته اسنیپ ذهن جوی ماهریه در ذهن از او می خواهد که او رو بکشه و من فکر می کنم اسنیپ تو اون لحظه حتی می دونست هری زیر شنله.در کتاب رولینگ می نویسه که دامبلدور از اسنیپ خواهش می کنه که نجاتش بده که این یک نکته انحرافی که رولینگ برای پیچیدگی داستان بوجود میاره. من این نظریه رو دارم که اسنیپ آرزوی جاودانگی داره و یک جورایی دچار خود کم بینی و همیشه از دوران بچگی عقده ای بوده و می خواسته یک جوری خودش رو نشون بده همونطور که تو کتاب زندانی آزکابان این حالتش باعث میشه دنبال لوپین بیاد تا سیریوس رو دستگیر کنه .اما هنوز شک دارم که آرزوی جاودانگی اسنیپ قبل از مرگ دامبلدور هم وجود داشته یا نه.اما مطمینم اسنیپ با تمام رذالتش هیچ وقت به ولدمورت وفادار نبوده.
اول اینکه رولینگ گفته دو سه نفر کله پا می شن اساسا اولیش ولدمورته.دومیش یه هری یا اسنیپ که من احتمال مرگ اسنیپ رو بیشتر می دونم چون فکر می کنم تو کتاب زندانی آزکابان اومده که اسنیپ به جیمز مدیونه و فکر کنم اسنیپ فداکاری کنه و جون هری رو نجات بده. اسنیپ به نظر من هری رو خیلی دوست داره و برای همین از همه بیشتر بهش سخت می گیره.نفر سوم هم یا هرمیونه یا رون یا جینی.اما احتمال مرگ هرمیون از بقیه کمتره چون رولینگ تو یک مصاحبه ای گفت شخصیت هرمیون به جوانی خودش خیلی نزدیکه و جینی هم شاید چون قراره ایال هری بشه نمیره اما احتمال مرگ رون و حتی نویل هم وجود داره .به نظر من نویل تو کتاب هفت یه نقش مهمی ایفا می کنه چون تو کتاب پنج اومده که در حال تمرین نویل دیگه اون نویل سابق نیست و خیلی پیشرفت کرده.در مورد از بین بردن جان پیچهای ولدمورت هم هری که خودش چیز زیادی بلد نیست اما فکر می کنم از دامبلدور توسط قاب عکس دامبلدور که کنار عکس مدیران مرحوم دیگه قرارداره کمک بگیره.قضیه -راب -هم هنوز مقداری مجهوله.از لحاظ اسمی به ریگلوس می خره و چیزی که احتمال این موضوع روبیشتر میکنه که -راب-همون ریگلوسه اینکه سیریوس در قسمتی به هری میگه ما هیچوقت نفهمیدیم که اون کی مرد و ورود و خروج ریگلوس از مرگخوارها در هیچ جای کتاب به طور کامل بررسی نشد و مرگ سیریوس هم به نظر من تا حدی برای اینکه هری از کریچر که احتمالا محرم اسرار ریگلوس کمک بگیره و حتی از اون مسیر جان پیچهای ولدمورت رو پیدا کنه. آخرین مورد هم راجع به مالفویه که فکر می کنم آخرش بالاخره یا خودش پشیمون بشه یا اسنیپ بهش کمک کنه چون انگار یه جورایی تو کتاب شاهزاده دورگه مجبور بوده اون کار رو بکنه و هنگامی که دامبلدور باهاش حرف می زنه به نظر یه مقداری عصبیه و وقتی دامبلدور باهاش منطقی حرف زد حتی نزدیک بود از کارش پشیمون بشه و رولینگ میگه چوبش در دستش کمی شل میشه که مرگخوارها میرسن پس احتمال تغییر مسیر دادن دراکو و یا حتی کشته شدنش توسط ولدمورت که ممکنه باعث بد شدن وضعیت ولدمورت پیش اطرافیانش باشه هم کم نیست.

اين دفعه درستش كردم ولي دفعه ي بعد پست دوم پاك ميشود

سيريوس

ویرایش شده توسط سيريوس بلک در تاریخ ۱۳۸۵/۷/۵ ۰:۴۵:۴۴

پیام زده شده در: ۱:۴۵ جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۸۵

رونالد ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۰ سه شنبه ۳ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۱:۱۷ چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۸
از پناهگاه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 65
آفلاین
به نظر من (اون طور که من کتاب خوندم و ازش یه نتیجه هایی گرفتم)رولینگ آدمی نیست که خودشو لو بده یا مثلا بگه به ما که تو کتاب چی میگذره.رولینگ آدمیه که یه دستی میزنه.از نظر من اون فصل بن بست اسپینر یه فصل گمراه کنندس.رولینگ این فصل نوشته تا مارو به بیراهه بکشه که همه ی ما این سو ضن رو پیدا کنیم که اسنیپ طرف ولدمورته .در صورتی که شاید اسنیپ طرف ولدمورت بودنو فقط تظاهر میکرده که جلوی بلاتریکس کم نیاره.

فصل 2 ...بن بست اسپینر

بلاتریکس یک قدم جلو گذاشت و درست بالای سره آن دو(اسنیپ و نارسیسا)ایستاد.آن گاه نوک چوبدستی اش را روی دست های در هم گره شده ی آن ها گذاشت.
نارسیسا گفت:
-سیوروس آیا حاضری در مدتی که پسرم دراکو سرگرم اجرای خواسته ی لرد سیاهه از او مراقبت کنی؟
اسنیپ گفت:
-حاضرم.
شعله ی نازک و درخشانی از چوبدستی بیرون آمد و همچون سیم گداخته ی سرخی دور دست آن دو پیچید.
-و آیا حاضری با تمام توانت اونو از هر آسیبی محافظت کنی؟
اسنیپ گفت:
حاضرم.
شعله ی نازک دیگری از چوبدستی خارج شد و با حلقه ی دیگر در هم آمیخت و زنجیر تابناک زیبایی به وجود آورد.نارسیسا به نجوا گفت:
-و اگر لازم شد... اگر به نظر رسید که دراکو شکست می خوره...
(دست اسنیپ در میان دست نارسیسا تکانی خورد ولی دستش را نکشید)

همین جا صبر کنید

قسمت اول پرانتز نشون دهنده ی اینه که اسنیپ می دونست که اگه به قولش عمل نکنه کشته می شه برای همینه که در
فصل 15...پیمان ناگسستنی اسنیپ سعی میکنه علاوه بر اینکه از کار دراکو سر در بیاره و جاسوسب کنه به قولش هم عمل کنه.
قسمت دوم پرانتز نشون دهنده ی اینه که اسنیپ برایه اینکه دهن یعضی ها از جمله بلاتریکس و ببنده و به دستوره دامبلدور به عنوان چاسوس جاسوسی کنه دستشو نمی کشه.یعنی یه جورایی به بلاتریکس بفهمونه که طرف ولدمورته.

نکته ی دیگر مرگ دامبلدوره.

فصل27...برج صاعقه زده

آمایکوس گرد و قلنبه که با نکاه و چوبدستیش به طور یکسانی دامبلدور را هدف گرفته بود به اسنیپ گفت:
-ما مشکل داریم اسنیپ.انگاری پسره نمی تونه...
اما شخص دیگری با نرمی بسیار نام اسنیپ را صدا کرد:
-سیوروس...
آن صدا بیشتر از تمام تجربه های آن سب هری را ترساند. برای اولین بار دامبلدور التماس می کرد.(شاید فقط تظاهر میکرد)
اسنیپ چیزی نگفت.فقط جلو رفت و مالفوی را با خشونت از جلوی
راهش کنار زد.سه مرگ خوار بی هیچ حرفی عقب رفتند.گویی آن گرگینه هم ترسیده بود.
اسنیپ لحظه ای به دامبلدور خیره ماند و در خطوط خشن چهره اش
نفرت و انزجار حک شد.(شاید تظاهر میکرد)
-سیوروس...خواهش می کنم ...
از نوک چوبدستیش نور سبز رنگی همچون فواره بیرون زد و درست به سینه ی دامبلدور خورد.فریاد هری هیچگاه از دهانش خارج نشد.(چرا؟ این نشون دهنده ی اینه که دامبلدور نمرده .مگه آواداکداورا طلسمی نیست که بد از اینکه طلسم به بدن شخص خورد طرف میمیره؟حتی قبل از اینکه جنازه ی طرف رو زمین بیفته؟بدشم تو هیچ کودوم از کتابا ما نخوندیم که آواداکداورا طلسمی باشه که شخص رو پرتاب کنه.این نشون دهنده ی اینه که دامبلدور نمرده و در اون لحظه طبق یه برنامه ریزیه قبلی دامبلدور صحنه سازی کرده.

نکته ی دیگه ای که میمونه اعتماد کامل دامبلدور به اسنیپ که تو هیچ کتابی علت شو ننوشته.

با این حال خودمم تو مرگ دامبلدور مرددم.هر دفعه که کتاب 6می خونم یه دلایلی پیدا می کنم که خودمو هم گمراه میکنه در هر صورت من فکر می کنم دامبلدور نمرده باشه.

راستی یه چند تا نکته یادم رفت.در رابطه با تابلو دامبلدور بگم که دامبلدور شاید قبل از اینکه بره اونو با یه هماهنگی قبلی تو اتاقش گذاشته باشه.راجع به فصل 2 ...بن بست اسپینر بگم که اسنیپ شاید طبق دستور دامبلدور عمل می کرده.راستی تو فصل 28...فرار شاهزاده اسنیپ به راحتی می تونست هری رو بکشه ولی این کارو نکرد و این خیلی آشکاره که مخصوصا هری رو نکشت چون لابد داشته طبق نقشه ی دامبلدور عمل می کرده

دوست عزیز ویرایش کردن رو گذاشتن که دوبار پشت سر هم پست نزنی .

ویرایش شده توسط بلیز زابینی در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۳۱ ۱۶:۳۵:۳۰

رون و هرمیون باید به هم برسن :bigkiss: :bigkiss:

پیام زده شده در: ۲۳:۲۹ پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۵

Mohsen

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۸ جمعه ۱۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۴ دوشنبه ۴ آبان ۱۳۸۸
از کویت
گروه:
کاربران عضو
پیام: 77
آفلاین
دلایلت رو بزار تا من ببینم شاید با اثبات بتونم ردشون کنم.
اسنیپ خوب میتونه از مغزش دفاع کنه ولی دامبلدور قدرت در برابر اسنیپ زیادتر همین طور ولدمورت.
معلوم نیست به کدوم آسون تر میشه دروغ گفت؟

جهان آنقدر بزرگ نیست که ما تصور می کنیم...جهان آنقدر بزرگ است که ما نمی توانیم تصور کنیم.
آرتور چارلز کلارک

پیام زده شده در: ۱۷:۴۰ پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۵:۱۳ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
هوووم در مورد صادق بودن یا نبودن دامبلدور به نظر من که اون موقع صادق بوده چون سعی داشت دراکو رو به سمت خودشون برگردونه و به هر حال اینجوری که باید به هر جمله ای شک کرد که کار ما رو خیلی سخت میکنه . به نظر من دامبلدور اون موقع حقیقت رو میگفته و همچنین من فکر میکنم دلیل پافشاری دامبلدور روی این مسئله که به حرفهای هری هم توجه نمیکرد همین موضوع بوده که اون خودش باور نمیکرده دراکو موفق بشه . حالا از نظرش این کار هر کاری که میخواد باشه .

در مورد سیریوسم که خوب باز میدونیم در سال ششم اقدامات امنیتی خیلی بیشتر از سال های دیگه شده بود و همه جانبه از هاگوارتز محافظت میشده و ضمنا امکان داره دیگه سیریوسم همون چندتا راه مخفی باقی مانده رو لو داده باشه یا شاید دامبلدور اینجور فکر میکرده که فیلچ تمام راه های مخفی رو بلده و جای هیچ نگرانی نیست .

رو مجموع فکر میکنم بحث بالا بیشتر سلیقه ایه من نمیتونم به شما ثابت کنم که دامبلدور حقیقت رو می گفته احتمالم میدم شما هم نمیتونین برعکس این مطلب رو به من ثابت کنید چون باز همه اینا بر میگرده به این دامبلدور حقیقت رو گفته یا نه که به نظر من اون موقع دامبلدور صادقانه حرف میزد .

در مورد احساسات من اینجوری نیستم مثلا زمانی که هری میگه اسنیپ خیانتکاره مسلما حرفشو همون اول نیمتونم باور کنم چون مشخصه این زاویه دید هریه یا همچنین وقتی که سیریوس میگه ریگلوس آدم دست و پا چلفتیه خوب باز من حرفشو نمیتونم باور کنم چون سیریوس کسیه که داره بر اساس احساساتش قضاوت میکنه و موارد مشابه این مسئله زیاده .

اما اتفاقا در اون مورد خاص برخلاف نظر شما به نظر من در اونجا زاویه دید هری یا نظر هری اصلا در موضوع دخیل نبوده بله هری اون موقع فکر میکرده اسنیپ خیانتکاره ولی احساسش اصلا به فکر کردن دامبلدور و مکث دامبلدور ربطی نداره . من اون جمله رو به عنوان جمله ای که از دید هیچ کس نیست تلقی کردم چون نگفته به نظر هری رسیده در کتاب گفته دامبلدور لحظه ای سکوت کرد و.... که این جمله از دید هیچ کس نبوده به همین دلیل به نظر من نمیشه این جمله رو به احساسات کس دیگه ای ربط داد . واقعا به نظر من اون کلمات ، کلمات بی طرفی بودن .

و البته اینم بگم این مطلب ، مطلبی نبود که با یه بار خوندن پیداش کنم . مطمئنن وقتی بار اول کتاب رو میخوندم کاملا با نظر دامبلدور موافق بودم و فکر میکردم هری داره زیاده روی میکنه . اما بعد از کشته شدن دامبلدور با دقت بیشتر به کتاب این جملات رو پیدا کردم که از نظر من نوعی نشانه بود که از حوادث آینده کتاب حکایت داشت .

در مورد دلایلم خوب منم هنوز دلایل بی جوابی دارم که میگه اسنیپ به دامبلدور خیانت کرده به هر حال اون چیزی که مسلمه اینه که سر این موضوع اختلاف عقیده داریم

پیام زده شده در: ۱۷:۱۶ پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۵

fakhreddin

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۴۱ پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۴۴ سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۶
از HOGWARTS
گروه:
کاربران عضو
پیام: 12
آفلاین
من که ميگم دامبلدور مرده و از طريق قاب عکس به هری کمک ميکنه و در واقع اگه يک هورده دقت کنيم در آخر کتاب گفته می شه که هری وقتی وارد دفتر مدير ميشه ميبينه که دامبلدور تو قاب عکس خود کنار مدير هايی قبلی قرار گرفته و در خواب عميق فرو رفته و خوده رولينگم گفته که دامبادور مرگش قطعی و در پ هم می خواد به قدرت برسه همون طور که یکی از بچه ها گفته که ميخواد مثل والدمرت به قدرت برسه و همين موضو باعث جنگ بين والدمورت و اسنیپ ميشه

پیام زده شده در: ۱:۵۶ پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۵

Mohsen

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۸ جمعه ۱۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۴ دوشنبه ۴ آبان ۱۳۸۸
از کویت
گروه:
کاربران عضو
پیام: 77
آفلاین
{هری که سعی می کرد لحنش مودبانه باشد با صدایی آرام گفت:
پس قربان شما قطعآ هنوز هم اعتماد....
دامبلدور با بی صبری گفت:
من تا بحال در پاسخ دادن به این سوال با مدارا برخورد کردم. جواب من هنوز تغییر نکرده.
فینیابپس نیگلوس با صدایی کنایه آمیز گفت:
من اینطور فکر نمی کنم.(کتاب ش.ن-فصل هفدهم خاطره اسلاگی)این متن چه چیزی رو بیان میکنه؟؟}

جهان آنقدر بزرگ نیست که ما تصور می کنیم...جهان آنقدر بزرگ است که ما نمی توانیم تصور کنیم.
آرتور چارلز کلارک

پیام زده شده در: ۰:۳۷ پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۵

کالین کریوی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۵ چهارشنبه ۴ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۰۵ چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۸۷
از لندن-یه عکاسی موگلی نزدیک کوچه دیاگون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 704
آفلاین
اسنيپ طرف ولدمورت نيست طرف دامبلدوره دلايل فوق منطقي در کاب وجود داره غير از قسمتي که اسنيپ دامبل رو مي کشه هميشه به نفع دامبل کار کرده بنابراين رولينگ مي خواسته ما رو گمراه کنه شايد خود دامبل از اسنيپ يه همچين چيزي رو خواسته بوده اصلا شايد اسنيپ معجون تغيير شکل و يا يه چيزي شبيه اون خورده (قوي تر و شبيه دامبل شده و دامبل هم از اون خورده و شبيه اسنيپ شده) شايد يه چيزي شبيه آنيماگوس منتها ايندفعه شبيه انسان...اينکارو کردن که دامبل تو سپاه ولدي نفوذ کنه...مي دونم خيلي بعيده ولي احتماله ديگه

هوووم امضاي آفتابه اي بسته!
[b][color=996600]
بينز نامه
بيا يا هم به ريش هم بخنديم...در سايتو واسه خنده ببنديم
بيا تا ريش ها ب

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.