هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: ضرر های جادوگری
پیام زده شده در: ۲۱:۰۳ شنبه ۶ آبان ۱۳۸۵

هرمیون گرنجرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۶ سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۳۶ دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۸۶
از هرجا که حال کنیم. که فعلا هیچ جا حال نمیکنیم.
گروه:
کاربران عضو
پیام: 219
آفلاین
با سلام و عرض اردات و شرمندگی به محضر منور اینت سایت. چرا که ایلیا مدتی مدید به علت خرابی کامی از منطقه جادوگری دور بود.
اولا اینکه ضرر جادوگری هموننطور که چو اون پایین گفته بیشتر از خیرشه. فکرش رو بکنین جادو باعث میشه ما تو جامعه زن ذلیل نداشته باشیم. که این خودش مشکل بزرگیه. .
دوما اینکه من اگه جادوگر بودم الان تو این سایت نبودم و داشتم آبلس ابلس بازی میکردم. بنابراین سایت طرفدارانش رو از دست میداد.
سوما جادوگری چون نظمی درونش نیست علاوه بر نظمی که رولینگ روش قرار داده خیلی مخربه. چون رولینگ همه چیز رو منظم نکرده. اون فقط و فقط به جامعه نظم داده. نه به اوراد.
چهارما من بیاید برم فوتبال ببینم. البته کمی زوده اما باید به فکر پسته و اجیلش باشم.

ما بدون امضا هم معتبریم

پیام زده شده در: ۱۶:۲۰ شنبه ۶ آبان ۱۳۸۵

ریونکلاو

راجر دیویس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۱۳ سه شنبه ۱۷ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۰:۳۵:۵۹ پنجشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۳
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
ریونکلاو
پیام: 1220
آفلاین
خب با هرچیزی که به زندگی اضافه میشه و یه سری راحتی میاره، از اون طرف هم یه سری مشکلات رو اضافه میکنه!

حالا تو هرچیزی! می تونین بیماریهای لاعلاج دنیای عادی رو با جادو شفا بدین! ولی از اون طرف شما با یه سری بیماریهای جادویی هم میگیرین!

قدرت تخیلتون که زیاده! و رولینگ هم تنها کاری که کرد این بود که اونو به ما معرفی کرد (مثلا! گیر ندین جاهای دیگه هم بوده! شما به خاطر هری پاتره که الان دارین اینجا بحث میکنین)

می شه تصور کرد که بیماری آبله اژدهایی داشت
اون وقت چطور می خواین درمانش کنین؟

!

پیام زده شده در: ۱۶:۳۶ جمعه ۵ آبان ۱۳۸۵

آرتور ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۳ پنجشنبه ۵ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۵:۲۳ جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 390
آفلاین
بزرگترين ضررش از دزس خوندن انداختن ماست.
من قبل از اين كه با هري آشنا بشم شاگرد اول پايه بودم ولي حالا ... .

باب یخورده اطلاعاتی چیزی در ضمن هری پاترو که نگفتیم...جادوگری رو گفتیم

ویرایش شده توسط چو چانگ در تاریخ ۱۳۸۵/۸/۶ ۱۴:۳۸:۰۵

عاقلان دانند...

پیام زده شده در: ۱۴:۵۱ جمعه ۵ آبان ۱۳۸۵

هپزيبا اسميتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۴۸ چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۵۱ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
از از جهندم سياه همسادتونم نمي شناسي؟؟؟؟؟؟
گروه:
کاربران عضو
پیام: 998
آفلاین
من مي گم اگه جادوگري بخواد بدون قانون باشه مثلا اينكه هر كاري بخواي بكني اصلا جذاب نيست و بعد يه مدتي ادم دلزده ميشه چون بدست اوردن هيچ چيزي خوشحالش نمي كنه اما اگر بتوني توي يه چارچوب خاص جادو كني واقعا لذت بخشه و ضرري نداره

پنهان شده ام

پشت ابر چشمهايم...

باران در اتاق من است...

خالي هاي اتاقم را

از تصوير زنده ي نامش پر مي كن

پیام زده شده در: ۱۴:۲۰ جمعه ۵ آبان ۱۳۸۵

چو چانگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۰ دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۵:۲۷ دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
از کنار مک!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1771
آفلاین
جادوگری ضررهاش میتونه حتی بیشتر از فوایدش باشه!!!

قبول دارم که بوسیله جادو ما میتونیم خیلی راحت کارهایی رو بکنیم که بدون جادو مدتها طول میکشن...اما همین هم خوب نیست چون ممکنه ما بجای اینکه کارهای ساده مونو خودمون انجام بدیم از جادو استفاده کنیم و این باعث تنبل شدن و کسل شدن میشه!

با جادو ما زندگیمونو عوض میکنیم! در واقع خیلی ساده اش میکنیم و من به شخصه اصلا با ساده بودن زندگی موافق نیستم!
ما میتونیم وردی رو اختراع کنیم و خیلی ساده باهاش زندگی کنیم! جادوگرها پول دارن اما در عین حال میتونن وسایل مورد نیازشونو از تبدیل یه جسم دیگه به دست بیارن!

به نظر من زندگی مثل یه ماگل، با تلاش برای رسیدن به هدف، خیلی قشنگتر از تکون دادن چوبدستی بدون هیچ تلاشیه!

[b][font=Arial]«I am not worriedHarry,» 
said Dumbledore
his voice a little stronger despite
the freezing water
«I am with you.»[/font]  [/b]

پیام زده شده در: ۱۳:۰۲ دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۸۵

تينا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۱۱ جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۴۷ شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۸۶
از خونمون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 360
آفلاین
جادوگرها كه با جادو حال مي كنن. ولي مشنگ ها نه. اونها توي كتاب خيلي ساده و احمق وصف شدن.جادو هم به مشنگ ها ضرر ميرسونه.

There is something that I see
In the way you look at me
There's smile
There's truth
In your eyes
What an unexpected way
On this unexpected day
Could it be
This is where I bel

پیام زده شده در: ۱۸:۳۱ یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۸۵

ورونیکا ادونکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ یکشنبه ۴ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۴:۲۲ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۰
گروه:
کاربران عضو
پیام: 404
آفلاین
هوممم... بستگی داره منظورمون کدوم جادو باشه؛ چون این سوال ایهام داره اون هم از نوع دومش...
خب اگه بخوایم از دید هری پاتر بهش نگاه می کنیم اصلاً متوجه می شیم که در دنیای واقعی به هیچ عنوان جادویی با دیدگاه کتاب هری پاتر وجود نداره که بخواد ضرر داشته باشه یا نداشته باشه... البته خب تو دنیای ایده آلیسم هری پاتر ممکنه برای ماگل ها ضرر داشته باشه... خب اونا ماگلن نمی دونن اصلاً کلمه ی جادو رو چطوری می نویسن دیگه چه برسه به این که اون رو امتحان کنن و تازه به ضررهاش پی ببرن... اما تو همین دنیا جادو می تونه خیلی ضررها داشته باشه... مثلاً باعث ایجاد انگیزه برای قدرت طلبی می شه... افرادی مثل ولدمورت با باطن خودشون فقط از جادو قسمت منفی ش رو می بینن و سعی می کنن به کمکش یه قدرتی به وجود بیارن تا به کمک اون بتونن دیگران رو زیر سلطه بگیرن... !
همگی می دونیم که جادو وجود داره... اسلام جادو رو هم نفی نکرده... تو کتاب سینوهه (پزشک فرعون) می بینیم که خدمتکار فرعون که زنی سیاه چهره بود به کمک جادویی که می کنه فرعون رو به طرف خودش می کشه تا جایی که باهاش ازدواج می کنه... و کلاً موضوعات دیگری هم هستن که بعداً بهشون اشاره می کنم... بنابراین می بینیم که در دنیای واقعی جادو وجود داره اما نه اون طوری که ما تصورش رو می کنیم... منظورم اینه که مثل چیزی که تو کتاب هری پاتر بهش اشاره شده، نیست... این جادو ضررهای زیادی رو به دنبال داره... می شه به کمکشون کسی رو نابود کرد... ممکنه سرنوشت و تقدیر وجود داشته باشه اما من عقیده دارم که این خود انسانه سرنوشتش رو تعیین می کنه... در این صورت جادو می تونه یه زندگی رو از کسی بگیره یا اون رو از هم بپاشونه... در کل جادو ضررهای زیادی رو به دنبال داره... ممکنه خیلی ها بهش اعتقاد نداشته باشن و خیلی هم طرفش نرن اما به روزی متوجهش می شن و به ضررهای مکررش پی می برن... امیدوارم اون روز از راه نرسه !
در آخر هم باید بگم که جدا از جادوی هری پاتر جادوهای زیادی وجود دارن که هرکدومشون ضررهای خاصی رو در پی دارن... مهم اینه که ما کدوم نوع جادو رو در نظر بگیریم... و البته این رو به یاد داشته باشیم که هیچ چیز در این دنیا بی ضرر نخواهد بود !

اگر یک فرد انسان، واحد یک بود ، آیا یاز یک با یک برابر بود؟!
[b][s

پیام زده شده در: ۱۳:۱۵ یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۸۵

مریم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۰۳ شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۱:۳۶ سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۵
از کتابخانه هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 43
آفلاین
بستگی به استفاده از جادو داره اگه بخوای تو راه غیر قانونی استفاده کنی ضرر ولی اگه بخوای در راه پیشرفت استفاده کنی منفعت داره . تقریبآ می شه گفت جادوی سیاه هم برای جادوگران و هم برای ماگل ها ضر داره درست برعکس جادوی سفید.

پیام زده شده در: ۱۳:۱۳ یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۸۵

مریم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۰۳ شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۱:۳۶ سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۵
از کتابخانه هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 43
آفلاین
بستگی به استفاده از جادو داره اگه بخوای تو راه غیر قانونی استفاده کنی ضرر ولی اگه بخوای در راه پیشرفت استفاده کنی منفعت داره . تقریبآ می شه گفت جادوی سیاه هم برای جادوگران و هم برای ماگل ها ضر داره درست برعکس جادوی سفید.

پیام زده شده در: ۷:۲۶ یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۸۵

گودریک گریفیندورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۳۵ پنجشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۳۳ دوشنبه ۶ دی ۱۴۰۰
از Hogwarts
گروه:
کاربران عضو
پیام: 320
آفلاین
برای خود جادوگران که ضرری نداره اما فکر کنم برای ماگل چرا

آخرین دشمنی که نابود میشود مرگ است

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.