هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چرا در" ایران" هری پاتر.ارباب حلقه ها و........... نداریم؟؟؟
پیام زده شده در: ۲۱:۳۱ سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۸۵

رومسا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۹ چهارشنبه ۷ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱:۵۰ جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 138
آفلاین
دوستان عزیز
لطفا در پستهاتون به نظرات هم توهین نکنید و کمی ملایم تر بحث کنید.
نظر هر کس کاملا محترمه و ما فقط اینجا بحث می کنیم تا با دیدگاه بقیه هم آشنا بشیم.
بنابراین ملایم و محترمانه بنویسید، چون این بحث واقعا جای کار داره و بسیار هم قشنگه.
امیدوارم مجبور نشم که از این به بعد، به کسی تذکر بدم و یا پستی رو پاک کنم، پس خواهش می کنم رعایت کنید.

با تشکر
ناظر انجمن
رومسا

پیام زده شده در: ۲۳:۲۳ دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۵

werevolves

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۰۱ سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۰۶ چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۸۶
از سیاهچال آزکابان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 60
آفلاین
از لحاظ هنری فکر نمی کنم نویسنده های ایرانی چیزی از رولینگ کم داشته باشن.ولی چند تا مورد داره:
1-اول اینکه داستانهای عاشقانه تو ایران بازار خوبی داره پس نیازی نیست نویسنده ها به خودشون زحمت نوشتن این چیزها رو بدن.
2-همونطورکه تو خارج با این داستان ها مخالفت میشه بدون شک افراد متعصب اصلا اجازه چاپ چنین داستانهایی رو در ایران نمیدن(فقط با ذکر اینکه برای مثال جادو در دین اسلام حرام است) .مثلا تو همه کتابهای تخیلی خارجی یک نفر به عنوان لوگوس(پسر خدا)بیان میشه که عنصر اصلی داستان هاست(آراگون در ارباب حلقه ها)که ما نمی تونیم از اون استفاده کنیم.چاپ کد داوینچی رو در ایران غیر قانونیه چه برسه که خودمون بخواهیم یکی مثل اون بنویسیم.
ولی مهمترین موضوع راحت طلبی نویسنده است ولی خوب خود شماها هم می تونین امثال هری پاتر بنویسین.از لحاظ فنی ضریب هوشی ایرانی ها از عمده کشورها بیشتره.وقتی یک جوون 16 ساله کتاب به اون خوبی نوشته چرا شما نتونین؟؟؟

ویرایش شده توسط Sirious Black در تاریخ ۱۳۸۵/۹/۲۰ ۲۳:۲۹:۴۶

در عالم جادوگری هیچ وردی بدتر از اواداکداورا نیست چون بازگشتی در آن نیست و مانند گلوله ای منفور به قلب مینشیند.

پیام زده شده در: ۱۷:۳۲ دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۵

anahita

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۹ یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۴:۰۹ پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۸۷
از hell
گروه:
کاربران عضو
پیام: 14
آفلاین
خیلی جالبه شماها که همتون عقیده دارین که به نویسنده های رمان های تخیلی در کشور ما اجازه چاپ داده نمیشه ،فراموش کردین که پاپ چه قشقرقی سر کتاب های هری پاتر در اورد؟اگه میگین تو این سایت نویسنده های خلاقی وجود دارن که می تونن موفق بشن چرا این افراد نمیرن داستان های به قول خودشون خلاقانه رو چاپ برسونن؟لابد وزارت فرهنگ و ارشاد اجازه چاپ نمیده نه؟ میشه یکی جواب بده چرا کتابهایی رو که مثال زدم (که توسط نویسنده های خارجی نوشته شده بودن) اجازه چاپ دارن؟یکی جواب این سوال منو بده که مگه چه فرقی بین نویسنده های خارجی و ایرانی هست که به چاپ ترجمه اونها اجازه چاپ داده میشه ولی به مال ایرانیها نه؟اون هم تو کشور خودشون؟ به نظر من اگه قرار بود با این کتابها مخالفت بشه این همه کتاب تخیلی خارجی اجازه چاپ رو نمی گرفت.(مگه کتاب تخیلی که یه ایرانی نوشته باشدش با کتاب تخیلی که خارجی ها نوشته باشنش فرقی داره که بخوان به خارجیه اجازه چاپ بدن ولی به ایرانیه ندن؟)

به نظر من فقط و فقط تقصیر خودمونه که کتابهای تخیلی در ایران نداریم نباید بیخودی بندازیم گردن بقیه.اگه همین نویسنده های خلاق که میگید، به جای اینکه به یه سایت رماناشون رو بفرستند که براشون هیچ پول و سودی نداره برن دنبال چاپش دیگه نیازی به این همه بحث بیخودی نیست.از این نویسنده های خلاق بپرسید که آیا تا به حال دنبال این کار رفتند یا نه،بعد بیخودی یه چیزی بگین.
یدونید من یه نفر رو می شناسم که وقتی میشینه بین جمع فقط لبخند میزنه.هیچ حرفی نمیزنه.یه بار ازش پرسیدیم چرا هیچ وقت تو بحث شرکت نمی کنی؟(بحث سیاسی مذهبی بود)گفت:به خاطر اینکه وقتی خوب به حرفهای بقیه گوش میدم می بینم یه مشت چرت و پرت میگن و هیچی هم حالیشون نیست پس برای چی برای قانع کردنشون بیخودی خودم رو خسته کنم؟
واین رو هم بدونید که اونا که بحث میکردن و چرت و پرت میگفتند دیپلم و فوق دیپلم بیشتر نداشتند و این طرف که میگم فوق لیسانس جامعه شناسی داره.و این باعث میشه که من درنهایت بگم که وقتی درمورد بحثی چیزی نمیدونیمد نباید بیخودی خودتونو خسته کنی

ویرایش شده توسط بیل ویزلی در تاریخ ۱۳۸۵/۹/۲۰ ۲۱:۲۲:۵۹

The best crazy devil:jack sparrow

پیام زده شده در: ۱۷:۲۰ دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۵

گریفیندور

مینروا مک گونگال

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۸ پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
دیروز ۱۳:۲۲:۳۷
از عمارت پوگین
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
گریفیندور
پیام: 467
آفلاین
jack sparrow شما که با 90% حرفای من مخالف هستید اولا باید بهتون بگم که افراد نابغه که بتونن داستان تخیلی بنویسن کم نیست ...اینو مطمئن باش چون توی همین سایت خیلی ها هستن که قدرت تخیلشون خیلی عالیه و داستان های فوق العاده قشنگ می نویسن اگه بخوای من مثال هم برات می زنم
در ضمن نظر های آرامیس و مالدبر هم درسته با بعضی هاشون موافقم

پیام زده شده در: ۱۷:۰۸ دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۵

الکسا بردلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۳۷ یکشنبه ۱۲ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۱:۵۳ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۹
از اينجا... شايدم اونجا... شايدم هيچ جا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 362
آفلاین
سلام!
خیلی وقت بود که یه تاپیک درست و حسابی توی این انجمن ندیده بودم این رو هم با دیدن عنوانش جذب شدم!
خب نگاه کنید این که ما بگیم که نویسنده های ایرانی توانش رو ندارن که همچین داستانهایی رو بنویسن باور کاملا غلطیه ! همون جور که شما کماکان می بینید نویسنده های معاصر و قدری مثل همین هوشنگ مرادی کرمانی که الان داستاناش به همه ی زبانها ترجمه شده و کلی هم معروفه! یا جلال آل احمد!
و اینکه اگر می تونن به این سبک ها بنویسن قاعدتا باید به سبک فانتزی هم بتونن بنویسن اما اینکارو کردن! چرا؟؟ اونش به من و شما ربطی نداره!
اما خب خیلی نویسنده های جوان و گمنام با قلم خوب هستن که شاید هیچ وقت اسمهاشون به گوشمون نرسیده باشه نمونه هاش رو می تونید در قسمت مقاله های اینجا و آکادمی فانتزی به وفور پیدا کنید!(یه عالمه وبلاگ داستان هم هست!) اما خب همون طور که می دونین وزارت ارشاد خیلی گیزر میده که نه داستان شما غیراسلامیه فرهنگ غرب رو رواج میده فلان بهمان!
من و یکی از دوستام هم تابستون گذشته قصد داشتیم یه سری داستانهای کوتاه و فانتزی رو کتاب کنیم... بعد از همون اول انقد بد برخورد شد که دیگه ما ترسیدیم پی گیری کنیم!(حالا چرا ترسیدیم؟! )
خلاصه اینکه اگه پاش بیافته ایرانی ها هم می تونن از این چیزا بنویسن(شاید نه به این خوبی برای اینکه در کل داستان نویسی اونم به سبک نثر شاید فقط حدود صد سال باشه که رواج پیدا کرده اینجا اما توی غرب و کشور هایی مثل یونان هزاران ساله که بوده) !
آهین یه دلیل دیگه هم داره که دوستان عزیز هموطن ما عموما نوشته های بازارگرم کن می نویسن از همینا که کتابهای مورد علاقه ی دخترای دم بخته! مثل دوستان عزیزمون آقایان م.مودب پور و اونی که اسمشو یادم رفته! چون متاسفانه مردم اصلا کتاب خون نیستن و اگه کتاب بخونن یا از همینایی که گفتم می خونن و چیزایی برای ترویج خرافه مثل فال و اینجور خزعبلات! یا کتاب کمک درسی! یا از اون نوشته های دهن پر کن مال نویسنده های روشن فکر که حتی اینا نمی دونن راجع به چی دارن حرف می زنن فقط 4 تا اسم حفظ می کنن که بیان جلو بقیه افه بذارن!
خلاصه وضعیت اینجوریه!
به امید فرداهای بهتر!(اوه مای گاد )

[b][siz

پیام زده شده در: ۱۷:۰۶ دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۵

anahita

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از hell
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
آرامیس نمی خوام ناراحتت کنم اما به نظر من هرچی گفتی یک مشت چرت و پرت بود میدونی چرا؟به خاطر اینکه اگر قرار بود در فرهنگ ما با چنین نوشته هایی مخالفت بشه و به چاپ نرسه،چرا 6 جلد هری پاتر ،3 جلد ارباب حلقه ها،12 جلد سرزمین اشباه،شهر گناه،هابیت ها ،شیطان هم گریه می کند،و .... هزارتا کتاب تخیلی دیگه که ترجمه میشه اجازه چاپ داره؟اون هم توسط همین کشور با همین فرهنگی که تو میگی به ما اجازه نوشتن رمان تخیلی رو نمیده؟

پیام زده شده در: ۱۶:۴۵ دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۵

آرامیس بارادا old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۹ پنجشنبه ۸ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۲۶ یکشنبه ۸ دی ۱۳۸۷
از مخوفستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 137
آفلاین
ادبیات هر ملت بستگی به فرهنگ اون ملت داره.فرهنگ حاکم بر ایران به ما این اجازه رو نمی ده که کتابای تخیلی به این صورت داشته باشیم. اصلا فرهنگ ما اینو قبول نمی کنه.
ایران این همه پشتوانه فرهنگی داره. از ما انتظار دارن بریم شاهنامه و حافظ و سعدی بخونیم و به اونا افتخار کنیم. می گن که هر کی هری پاتر بخونه غرب زده ست. واسه همینه که با هری پاتر مخالفن. حرف اینا اینه، این چیزا که می گن همه بهانه ست!
من قبول دارم که ادبیات گذشته ما شاهکار بوده، ولی ملتی که امروز فقط غرب رو می شناسه، دیگه دلیلی نمی بینه بره حافظ بخونه و هیچی نفهمه. نسل امروز یه کتابی رو می خواد (البته اگه بخواد) که راحت بفهمتش. ازش لذت ببره. نه این که حالا واسه تفنن یه چیزی رو با بدبختی بخونه بعدشم مجبور بشه سه ساعت بهش فکر کنه.
این که ایران کتاب تخیلی نداره به خاطر همینه. به خاطر فرهنگشه. الان هر کی هم که کتاب تخیلی بنویسه (که نمی نویسه، چون زندگی امروز وقتی واسه آدم نمی ذاره) عمرا اگه مجوز چاپش رو بگیره. حتی اگه هم بگیره کی می ره می خونه؟ الان دیگه هیچ کس نویسنده داستان ایرانی رو اون جوری قبول نداره. حالا اگه هم کسی خوند بهش می گه تقلید. چرا؟ چون داستانای تخیلی به اون صورت جزو میراثای ادبی غربن، افسانه های غربی. و اثر در ظاهر مثل یه تقلید تابلو از غرب می شه!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۸:۴۴ یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۵

مالدبر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۶ سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۱۴ چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۵
از همونجا که بقیه میایُن
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 319
آفلاین
عنهوان این تاپیک اشکال داره!
ارباب حلقه ها فانتزیه، ولی هری پاتر تخیلی!
این دو خیلی با هم فرق دارن!
اما منم نظر نداده از دنیا نرم، تنها چیزی که دست و پامونو بسته، دینه(منظورم این دین الکیه الانه که ملت بهش ایمان دارن نه دین اسلام واقعی... حالا موعظه نکنم! خودتون پی دین اسلام واقعی رو بیگیرین!)
مثلا؛ فرض کنین نشستین یک کتاب تخیلی یا فانتزی بنویسین:
اول: میخواین اسم یک جن رو بیارید؛ « نه! جن در دین(البته دین الکی ای که الان در کشور حاکمه) جزء مقدساته!
دوم: میخواین بگین فلان جادوگر وارد داستان میشه؛« اینم همون بالاییه!»
سوم: یک مخلوق عجیب؛ « نه... کفره...»

ببینید عزیزان من ، دین واقعی اسلام، دین پرواز فکر و تفکره، نه اینی که به اسم دین و روایت و ... رواج داره!
اینو گفتم تا کسایی که احتمالا تمایل دارن به نوشتن در این ژنر(کاش منم استعداد سرهم کردن داستان داشتم!) دارن، دین رو جلوی پاشون نبینن.
تجربه ثابت کرده در هر سنی، میشه ازین کتابا نوشت!
یکیتون که بلده شروع کنه!

I Was Runinig lose

پیام زده شده در: ۱۸:۳۴ یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۵

anahita

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از hell
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
به نظر من 90% حرفهای مینروا اشتباهه.البته نمی خوام توهین کنم ولی اینکه ما هری پاتر و.. ایرانی نداریم به این دلیله که نویسنده های رمان های تخیلی کم و نادرند چون آدم باید واقعا نابغه باشه و ذهن تخیلی داشته باشه که بتونه رمان تخیلی بنویسه البته از نوع خوبش.تو ایران هم از این نوع افراد با ذهن تخیلی کم پیدا میشه.توجه کردین چقدر رمان های ایرانی مزخرفا حالا یکی بخواد تخیلیش رو بنویسه فکر کن دیگه چی میشه

پیام زده شده در: ۱۵:۲۷ یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۵

فنگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۲۸ شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۴۴ شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۰
از ساختمان مركزي حذب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 147
آفلاین
نقل قول:
خب من با اين دليل تا حد زيادي مخالفم. توي نويسنده‌هاي بزرگ كم نيستن كسايي كه نون نداشتن بخورن يا در يك انباري داستانشون رو نوشتن

خب بيل عزيز ببين شما به حرف من خيلي ظاهري توجه كردي من منظورم آزادي فكر بود و دنبال نون دوييدن يه مثال براش بود توي ايران اينقدر گرفتاري و مشغله فكري زياده كه كسي نميتونه افكارش رو متمركز كنه شما خود رولينگ رو در نظر بگير خيلي ريلكس داخل يه كافه ميشست و بدون اينكه مشغله اي داشته باشه داستانش رو ميپروروند.در ضمن آزادي عقايد هم در ايران خيلي ناچيز و شما نميتونيد محدوده ي داستانتونو از يه حد خاص خارج كنيد و در واقع توي يه دنيا خاص محصوريد كه اين كار رو سختتر ميكنه.
در ضمن از تمام اينها هم كه بگذريم شما به آخر نوشته من كه گفتم هميشه هم استثنا وجود داره توجهي نكرديد.

نقل قول:
در ضمن باید بگم که باید قبول کنین که دیگه کتاب بوستان و گلستان و شاهنامه دیگه خیلی قدیمی شده و من و یا هم تراز های من احتیاج به یک کتاب های جدید دارن...با موضوع جدید و هیجان انگیز تر.

هوم نميدونم شايد حرف شما درست باشه ولي اين كتابها كابهايي هستند كه به نظر من هميشه ماندگار ميمونن به عنوان مثال هري پاتر به نظر من روزي ميرسه كه فقط به عنوان يه كتاب خوب ازش ياد ميشه ولي كتابهايي نظير شاهنامه و ايلياد و... هميشه موندگار هستند و نسل به نسل ميچرخن.

نقل قول:
لازم نيست كه كتابي كاملا تخيلي باشه كه قشنگ باشه.هرچند از اين تيپ كتاب ها هم كم نداريم:شاهنامه و پازسيان و منو.

حق با شماست ولي فكر ميكنم بحث اين تاپيك در مورد كتابهاي تخيلي باشه وگرنه ايران توي خيلي از ژانرها واقعا نويسنده هاي فوق حرفه اي رو در اختيار داره.
(در ضمن نميدونم كتاب پارسيان و من چطور اينهمه تقدير ازش شد يه تقليد فوق العاده بچه گونه از كتابهاي ديگس)

ویرایش شده توسط فنگ در تاریخ ۱۳۸۵/۹/۱۹ ۱۵:۳۴:۵۴

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.