هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: دامبلدور چطور بلافاصله از اتفاقات افتاده در گودریک هالو باخبر شد ؟
پیام زده شده در: ۱۹:۲۹ سه شنبه ۵ دی ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
نقل قول:
منم میگم مرگخوارا م فهمیدن ولدمورت از بینرفته..با توجه به علامتدستشون...ولی تو دستشون نکشیده که ولدمورت چگونه از بین رفته!!!
تو دستشون نکشیده که ولدمورت با حمله به هری از بین رفته!!!

خوب منم نگفتم مرگخوارا همون لحظه فهمیدن. ببین کمی تا قسمتی سادست. اونا متوجه این موضوع شدن زدن بیرون بعضی ها خودشونو تسلیم کردنو اینا از اونورم اسنیپ که پیش دامبلدور بوده پس احتمالا دامبلدورم متوجه این مسئله شده ... و بلافاصله با توجه به مسائل دیگر متوجه محل وقوع حادثه شدن و بعد هم با شواهد بدست آمده که در پست قبلیم گفتم پی به اصل ماجرا بردن.

در اصل اتفاقات پیش آده مکمل هم بوده و با کنار هم قرار دادن آنها تونستند حقیقت ماجرا رو کشف کنند.

نقل قول:

خودت داری میگی دامبلدور شک داشته!!!واصل قضیه رو نمیدونسته
بنظرت دامبلدور میاد شایعه پراکنی کنه که ((ولدمورت با حمله به هری از بین رفته!!))؟

خوب بله بحث اصلی اینه که اگر قرار باشه دامبلدور شایعه پراکنی نکنه پس جاسوسشم این کار رو نمیکنه! یعنی کلا یا باید این تئوری رو نادیده بگیری یا اگر قبول داری باید قبول داشته باشی که اگر دامبلدور شایعه پراکنی نکنه جاسوسشم نمیکنه.

اگر بخوای از این زاویه به مسئله نگاه کنی میبینی همونجوری که خود دامبلدور نمیره بیرون شایعه پراکنی کنه احتمالا جاسوسشم این کار رو نمیکنه.

نقل قول:
مسئله من همین کلیات هس که مردم چطور ا این مسئله مطلع شدن که ولدمورت با حمله به هری از بین رفته؟
و از کجا میدونن با طلسم اوداکداورا به هری حمله کرده؟یه نوزاد رو خیلی راحتتر میشه کشت

خوب یادمه در کتاب اول همه انقدر هیجان زده شده بودند تمام رسم و رسومات خودشونو کنار گذاشته بودن. امکان هر چیزی وجود داره.

به هر حال من در طول این سه پست دلایلی آوردم که ثابت میکرد کسی نمیتونسته در اونجا حضور داشته باشه که متاسفانه نادیده گرفته شد و هیچ پاسخ کاملی بهشون داده نشد. شاید در کتاب جاهایی باشه که براش نشه توضیحاتی پیدا کرد ولی همیشه مثال نقض هست و با مثال نقض میشه یه موضوع رو رد کرد. از نظر منم سوالات بی پاسخی مونده که شما بهش جواب ندادید. اگر به تمام سوالاتم جواب قانع کننده دادید اونوقت یه چیزی.

پیام زده شده در: ۱۹:۰۸ سه شنبه ۵ دی ۱۳۸۵

کرام سابق

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۵۳ دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۵۰ شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲
از هاگوارتز..تالار اسلیترین
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 901
آفلاین
ایول بلیز جان !!
داریم به جاهای حساس میرسیم!

نقل قول:

بلیز زابینی نوشته:
بنابراین با توجه به تعریف بالا وقتی که ولدمورت سقوط کرد احتمالا بلافاصله درخشندگی علامت شوم بر روی دست مرگخواران از بین رفته و چون چنین چیزی هیچ وقت سابقه نداشته اونا هم حدس زدن که چه اتفاقی افتاده.

ببین بلیز جان
من کاملا با این حرفت موافقم
منم میگم مرگخوارا فهمیدن ولدمورت از بین رفته..با توجه به علامت دستشون...ولی تو دستشون نکشیده که ولدمورت چگونه از بین رفته!!!
تو دستشون نکشیده که ولدمورت با حمله به هری از بین رفته!!!

نقل قول:

بله درسته ... و در ادامه خود دامبلدورم دقیقا اینجور جواب داد:
فقط میتونیم حدس بزنیم. شاید هم هیچگاه نفهمیم.

این جمله دقیقا نشون میده که دامبلدورم اون موقع علت درست قضیه رو نمیدونسته. بنابراین فکر نکنم بحثی باقی بمونه.

خودت داری میگی دامبلدور شک داشته!!!واصل قضیه رو نمیدونسته
بنظرت دامبلدور میاد شایعه پراکنی کنه که ((ولدمورت با حمله به هری از بین رفته!!))؟
من شک دارم دامبلدور تا از چیزی خبر نداشته باشه کل جامعه رو پر کنه که ولدمورت توسط هری شکست خورده

نقل قول:

ماجرای کلی رو همه میدونن... همه دنیا میدونن که هری پسریه که زنده ماند و همه میدونند کسیه که ولدمورت رو از قدرت انداخت.... منظورم جزئیات داستانه مثل مثلا طلسم باستانی که مادر هری به هری داد و باعث شد ولدمورت از قدرت سقوط کنه

اتفاقا سئوال من همینه
سئوال این تاپیک هم همینه

مردم و در راس اونا دامبلدور چطور بلافاصله از اتفاقات افتاده در گودریک هالو باخبر شد ؟

من با جزئیات مسئله کاری ندارم
مسئله من همین کلیات هس که مردم چطور ا این مسئله مطلع شدن که ولدمورت با حمله به هری از بین رفته؟
و از کجا میدونن با طلسم اوداکداورا به هری حمله کرده؟یه نوزاد رو خیلی راحتتر میشه کشت...بدون طلسم حتی!

با تشکر

ویرایش شده توسط بارون خون آلود در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۵ ۱۹:۱۱:۵۹

کرام اسبق!

قدرت منتقل شد!

پیام زده شده در: ۱۸:۳۰ سه شنبه ۵ دی ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
نقل قول:
1-مطمئنا اگر دامبلدور پاترونوس سیریوس رو میدید...سی میکرد سیریوس رو پیدا کنه و یقشو بگیره تا بفهمه چطوری محل اختفای اونا لو رفته...مگه از نظر دامبلدور سیریوس رازدار نبوده؟

همونجور که در پست قبلیمم گفتم این یه احتماله ... لیلی و جیمز هم میتونستن این کار رو کنن. ثانیا فکر میکنم انتظاراتت خیلی بالاست. مگه در این سیزده سال دامبلدور رفته بود آزکابان تا به سیریوس سر بزنه و حقیقت رو از زیر زبونش بکشه بیرون؟ یا ببینه چطوری این خیانت شکل گرفته؟ سیریوسی که حتی محاکمشم نکردن. پس در نتیجه اگر دامبلدور براش مهم نبوده که توی سیزده سال به سیریوس در ازکابان سر بزنه این مسئله هم به نظر منطقی میرسه.

ضمنا نکته دیگه که فکر میکنم بهتره بدونی اینه که به نظرم خیلی جالب میاد که یه نفر از آدمای دامبلدور تمام مدت در خانه پاتر ها باشه اما نفهمه رازدار عوض شده و موقع تعریف این ماجرا به دامبلدورم یادش بره بگه که رازدار پیتر بوده! قاعدتا چنین شخصی باید از چنین رازی هم با خبر باشه دیگه نه؟ چون تمام مدت در خانه پاترها بوده. تنها یه پاسخ منطقی هست و اونم اینه که کسی اونجا نبوده که بخواد چنین چیزی رو به گوش دامبلدور برسونه.

نقل قول:

2-بله مرگخوارا متوجه میشدن ولدمورت رفته ولی چطور و چگونشو ،چجور فهمیدن؟اگر منظور اون نکته ای هست که میگی ((به مرور زمان)) براش جواب کامل دارم!!

نه منظورم روشنه. ببین یادته در کتاب چهارم کارکاروف به اسنیپ میگفت که علامت داره پررنگ تر میشه؟ یا اسنیپ در قدح همین حرف رو به دامبلدور میزد؟ این یک معنی میده. یعنی اگر ولدمورت سقوط کنه اون علامت فقط به صورت یک خالکوبی میشه اما اگر ولدمورت در قدرت باشه اون علامت یه درخشندگی خاصی داره که مرگخواران اونو احساس میکنن ( منظورم غیر از وقتیه که ولدمورت دست روشون میزاره)

بنابراین با توجه به تعریف بالا وقتی که ولدمورت سقوط کرد احتمالا بلافاصله درخشندگی علامت شوم بر روی دست مرگخواران از بین رفته و چون چنین چیزی هیچ وقت سابقه نداشته اونا هم حدس زدن که چه اتفاقی افتاده.

لازم به ذکره که این علامت سیزده سال تموم هیچ درخشندگی نداشته تا اینکه از اواخر کتاب چهارم با قدرت گرفتن دوباره ولدمورت شروع به درخشش کرده و وقتی که ولدمورت کاملا قدرتمند شده علامتم به رنگ قبلیش برگشته. بنابراین اگر اتفاقی برای ولدمورت بیفته مرگخواران خیلی سریع متوجه میشن.

نقل قول:
3-بله ولی چه کسی جزئیات حمله ولدمورت رو منتشر کرده؟از کجا کسی به مخش رسیده :قویترین جادوگر جهان با حمله به یک نوزاد از بین رفته......تخیل قویی میخوادنه؟.....راحت میتونستن بگن اون زخم روی سر هری به خاطر افتادن آوار بر سرش بوده!!!..در آخر بگن به دلیل نامعلوم ولدمورت از بین رفته!!!

خوب اول اینکه با اینکه فقط دامبلدور و احتمالا پاترها از پیشگویی خبر داشتن اما خیلی ها حداقل این موضوع رو میدونستن که ولدمورت دونبال پاترهاست و احتمالا بعضی از محفلی ها هم میدونستند که دونبال هریه.

به نظر من با توجه به آثار به جا مونده میشه راحت حقیقت ماجرا رو کشف کرد. بخصوص اینکه افرادی مثل دامبلدور میدونند که ولدمورت دونبال چی بوده و همچنین با داشتن کسانی مثل اسنیپ میتونسته در همون لحظه متوجه بشه که ولدمورت از قدرت افتاده و جادویی که در زخم هری وجود داشته و دامبلدور اونو احساس کرده هم میتونه باعث بشه که حدسش تبدیل به یقین بشه.

نقل قول:
ولی اون چطور از اون طلسم زنده مونده؟...جادوگرای بسیار قوی هم از اون طلسم جان سالم به در نبردند

بله درسته ... و در ادامه خود دامبلدورم دقیقا اینجور جواب داد:
فقط میتونیم حدس بزنیم. شاید هم هیچگاه نفهمیم.

این جمله دقیقا نشون میده که دامبلدورم اون موقع علت درست قضیه رو نمیدونسته. بنابراین فکر نکنم بحثی باقی بمونه.

نقل قول:

دوم یکی به من بگه چرا همه افراد و کافه پاتیل درزدار به هری پاتر احترام میذاشتن؟چون مطمئن بودن اون بوده که ولدی رو از راه بدر کرده وگرنه به یه یتبم اینقدر توجه داشتن دلیل میخواد؟

پویان جان ... دیگه بعد از یازده سال هر ممدی در سرتاسر دنیا میفهمه که قضیه از چه قرار بوده
منظور ما اینه که این قضیه اون روزهای اول در ابهام بوده وگرنه بعدها اونایی که رفتن اونجا تحقیق کردن، زخم روی پیشونی هری، فرار بلک، نابود شدن ولدمورت و ... و... و.... موضوع رو به خوبی روشن میکنه.

نقل قول:

سوم:چرا وقتی هاگرید قضیه رو برای هری تایید میکنه قشنگ میگه که با حمله ولدی به هری بوده که طرف ناپدید شده؟مگه قرار نیست قضیه به مرور زمان به مخ دامبلدور برسه؟

ببین ... ماجرای کلی رو همه میدونن... همه دنیا میدونن که هری پسریه که زنده ماند و همه میدونند کسیه که ولدمورت رو از قدرت انداخت.... منظورم جزئیات داستانه مثل مثلا طلسم باستانی که مادر هری به هری داد و باعث شد ولدمورت از قدرت سقوط کنه! من این موضوع رو میگم تدریجی فهمیدن. یا ترتیب مردن لیلی و جیمز. یا مثلا همین مسئله که کی لوشون داد....

وگرنه همه که اون موضوع اصلی رو میدونستن.

پیام زده شده در: ۱۸:۰۸ سه شنبه ۵ دی ۱۳۸۵

old ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۴ شنبه ۲۷ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۸:۵۶ سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۵
از 127.0.0.1
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 82
آفلاین
من با این موضوع که یه شخص خاص توی اون خونه بوده باشه مخالفم . ولی خوب بهتره شمای که این نظر رو دارین چند تا چیز رو برای من روشن کنید شاید من اشتباه میکنم

میخوام بدونم به نظر شما اون شخص خاص نامرئی یا مخفی بوده و ولدمورت به هیچ وجه متوجه اون نشده؟

لطفا نظرتون رو در این مورد بگین

در ضمن باید توجه داشته باشید راه های دیگه ای هم برای فهمیدن جزئیات یه حادثه وجود داره حتما نباید کسی اون رو ببینه ممکنه یه وسیله ی جادویی اون اتفاقات رو ثبت کرده باشه

در مورد با خبر شدن دامبلدور من یه نظر دادم که ابز هم میگم خوشحال میشم نظر شما رو بدونم

به نظر من دامبلدور از یه چیز دیگه ای استفاده کرده مثل ققنوسش که توی کتاب 5 فورا اومدن آمبریج رو اطلاع داد و....
البته منظورم این ینست که حتما ققنوس اونجا بوده میگم شاید دامبلدور اونجا رو طلسم کرده که وقتی یه جادوگر با قدرت جادویی خیلی زیاد اونجا میاد یه جوری دامبلدور با خبر بشه

همین

پیام زده شده در: ۱۶:۵۳ سه شنبه ۵ دی ۱۳۸۵

آرامينتا  ملي فلوا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۶ شنبه ۲۹ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۱۶ دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۸۶
از اولين پله!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 173
آفلاین
نقل قول:
به دلیل پیش گویی! که همه ازش خبر داشتن و تو بورس بوده اون زمان در محفل!

تا جايي كه يادمه هيجا گفته نشده همه از پيشگويي خبر داشتن! بلكه حتي هري گفته كه اون پيشگويي شكست و تصور مي كرده كسي از موضوعش ديگه خبر دار نميشه كه دامبلدور ميگه اونو شنيده!
و حتي مي گه كه " نسخه ي اصلي اون پيشگويي بعد از حمله ي ولدمورت به تو در زمان كودكيت نامگذاري شده."

من نمي گم شايد اون شخص سوم ولدمورت رو كشته ، اما امكان حضورش هست! ممكنه بنا به دلايلي نتونسته باشه به موقع اقدام كنه! اما اين دليل نميشه كه اونجا نباشه!!

در مورد پاترونوس و همه ي اين وسايل ارتباطي بايد بگم سيريوس زماني رسيد كه هاگريد اونجا بوده! يعني بعد از با خبر شدن دامبلدور!

بعد هم مرگخوارا بر فرض اينكه فهميده باشن...نمي رن كه همه جا جار بزنن!! سعي مي كنن خودشونو مخفي كنن و يا لردو پيدا كنن نه اينكه بزار همه بفهمن لرد نابود شده!!!

در مورد به مرور زمان هم!! با نظر بارون موافقم.

نقل قول:
اینکه چطور دامبلدور متوجه شده منم موافقم که وقتی خونه ای که باید مخفی گاه باشه در آتش میسوزه یا منفجر میشه عالم و آدم از جمله دامبلدور متوجه میشن.

قبلا نوشتم ..گفته نشده كه خونه آتيش گرفته!! فقط گفته درب و داغون شده!
و من بازم ميگم قسمتي كه ميگه من بايد سريع اونو مي بردم چون مشنگا هر لحظه ممكن بود از راه برسن مشكوكه!!
چون:
اگر خونه افسون رازداري داشته مشنگا نمي تونستن اونو ببينن!(ميدان گريمولد)
و در ضمن پس گودريك هالو در يك محل مشنگ نشينه!

در ضمننمي شه از اينكه دامبلدور هميشه مراقب هري بوده چشم پوشيد!!
خودش گفته من از هر كسي از تو محافظت مي كرده دفاع مي كنم!
پس يعني افراد زيادي ازش محافظت كردن.
و بعد هم " اگر افرادي كشته ميشدن مهم نبود چون عملي شدن نقشم و زنده موندن تو مهم بود!!

پیام زده شده در: ۱۵:۱۵ سه شنبه ۵ دی ۱۳۸۵

کرام سابق

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
هووووووم
با تمام احترام و پاچه خواری ...باهات مخالفم
-------------
من فک نمیکنم جایی پیشگویی رو زیر سئوال برده باشم!!
بنده هم از موضوع پیشگویی با خبرم

1-بنا بر ((پیشگویی)) ولدمورت دنبال هری بوده!!درست
2-میخواسته هری رو بکشه!!درست
3-زده پدر و مادر هری ر وکشته!!اینم درست
4-از بین اینا فقط هری زنده مونده و ولدمورت غیب شده!!درست

ولی چهار جمله بالا باز دلیلی نمیشه که بگن:ولدی بر اثر حمله به هری از بین رفته

همونجور که گفتم میتونستن بگن در نبرذ با لیلی اونز همزمان پرتوی های طلسم به هر دو طرف خورده و هر دوشون به رحمت خدا رفتند.....نمیتونستن بگن؟

چون بنده هم اعتقاد دارم کتاب واقع گراست سعی در این دارم که برخورد واقعی با این قضیه بشه

بنده نگفتم در و دیوارباعث از بین رفتن ولدمورت شده و یا یه همچین چیزایی

حرف من اینه:حتی اگر این حرف دهن به دهن هم میچرخید باز هم کسی باور نمیکرد ،چون تخیل بسیار قویی میخواست که یک نوزاد باعث از بین رفتن یک جادوگر بشه...وقتی ماجرایی رو همه باور کردن مطمئنا از دهن شخصی اینو شنیدن که حرفای اون شخص کوچکترین تردیدی براشون باقی نمیذاره
------------------------
من کوچکترین تردیدی در این باره ندارم

اونجا به غیر از(( یه ولدمورت و یه بچه قنداقی به نام هری و یک پیشگویی)) کس دیگه ای هم حضور داشته کسی که رابطه خوبی با ولدمورت نداشته

کرام اسبق!

قدرت منتقل شد!

پیام زده شده در: ۱۴:۵۸ سه شنبه ۵ دی ۱۳۸۵

میراندا  گوشاک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۱۹ شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۳۶ پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۶
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 107
آفلاین
نقل قول:

لرد ولدمورت نوشته:
بعد از اینکه از اصل ماجرا با خبر شده هری رو یه جوری آورده بیرون به وصیله ی هاگرید بعد چون هری بهتر از هر کسی اون اتفاقات رو دیده دامبلدور تموم اون خاطره رو از ذهنش بیرون کشیده توجه دشاته باشین که از زمان مرگ لیلی و جیمز تا زمان تحویل هری به دورسلی ها 24 ساعت فاصله افتاده که تو این فاصله معلوم نیست هری کجاست ( مشخصه که پیش هاگر و دامبل بوده)

لطفأ توجه داشته باشید که هاگرید با موتور سیریوس امد پس مدت زیادی تو راه بوده
----------
ولی بنظر من باید یه شخص دیگری اونجا میبوده و شاد به خاطر این کاری نکرده ک اجازه نداشته یا نمیتونسته

kimia

پیام زده شده در: ۱۴:۴۶ سه شنبه ۵ دی ۱۳۸۵

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
نقل قول:
مگ گونگال مطمئنه که ولدمورت با حمله به هری از بین رفته

به دلیل پیش گویی! که همه ازش خبر داشتن و تو بورس بوده اون زمان در محفل!

این بسیار واضحه.
در پیش گویی نوشته که یکی از آن دو باید دیگری را بکشد و غیره و غیره.
پدر و مادر هری کاره ای نبودن تا براشون راز دار و مخفیگاه درست بشه. تمام این کارا رو به خاطر هری کردن.
ولدمورت میخواست هری رو از بین ببره و تمام افراد از جمله دامبلدور و مک گوناگال منتظر این جریان بودن و به همین دلیل راز دار و مخفیگاه درست کردن.

مطمانا ولدمورت رفته تا هری رو بکشه و پیتر پتی گرو خیانت کرده تا هری ت از بین بره وقتی رفته اونجا و پدر و مادر رو کشته درو دیوار نمیتونستن محوش کنن و داستان تخیلی نبوده که موجودات فضایی بیان و ولدمورت رو از بین ببرن!

کتاب کاملاواقع گراس و دامبلدور و مم گونگال و بقیه هم کاملا واقع گرا هستن! شما هم واقع گرا باشید.

اونجا یه ولدمورت بوده و یه بچه قنداقی به نام هری و یه پیشگویی که همه میدونستن توش نوشته یکی باید اون یکی رو از بین ببره
پس وقتی ولدی از بین رفته همه میدونستن که حتما هری از بین بردسش ولی نمیتونستن اینو باور کنن
بعضی وقتا هست که شما چیزی رو که میبینی رو هم باور نمیکنی این از اون چیزاس

اینو به زبون میگن همونطور که مک گونگال داره میگه !
ولی چطور میتونستن بپذیرن که یه بچه تونسته باشه ولدمورت رو از بین ببره و همه کتاب و داستان هری پاتر حول همین میچرخه!

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۱۴:۲۰ سه شنبه ۵ دی ۱۳۸۵

کرام سابق

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
آخ جون دعوای من و بلیز!!
میبینم هری عزیز هم تو جبهه مخالفه!!
-----------------------------------
من حاضرم سر همین یه تیکه روحم!!! قسم بخورم اونشب یکی در خانه پاترها بوده یکی غیر از ولدمورت

از دوستان به خصوص هری عزیز تقاضا دارم به دور از هیچگونه تعصبی مطالب زیر رو بخونن:

نقل قول:

کلا به نظر من راههایی هست برای اینکه بقیه متوجه این مسئله بشن. یعینی حتما لازم نیست شاهد سومی در خانه حضور داشته باشه:

1- سیریوس بلک همون موقع ها به خانه پاترها رفته و میدونید که اعضای محفل به وسیله پاترونوس چقدر راحت با هم ارتباط برقرار میکنند. از این طریق خیلی راحت میتونسته به بقیه پیام برسونه.

2- علامت شوم روی دست مرگخواران که با رفتن ولدمورت از میانشون کمررنگ میشه و دیگه درخشش نداره. پس در نتیجه زمانی که ولدمورت از قدرت سقوط کرد حتما تمام مرگخوارا متوجه قضیه شدن.

3- هاگرید در کتاب اول گفت تمام خانه پاترها در حال سوختن بوده ... یعنی در هر حال این انفجارها و مبارزه ها توجه همه رو به اون سمت جلب کرده بوده و کسانی مثل دامبلدور خیلی راحت میتونستند بفهمن این درگیری ها مربوط به چیه.

هر سه تا راهتو با آتش خاکستر میکنم!!!

1-مطمئنا اگر دامبلدور پاترونوس سیریوس رو میدید...سی میکرد سیریوس رو پیدا کنه و یقشو بگیره تا بفهمه چطوری محل اختفای اونا لو رفته...مگه از نظر دامبلدور سیریوس رازدار نبوده؟

2-بله مرگخوارا متوجه میشدن ولدمورت رفته ولی چطور و چگونشو ،چجور فهمیدن؟اگر منظور اون نکته ای هست که میگی ((به مرور زمان)) براش جواب کامل دارم!!

اما اگر میگی(( چون ولدمورت دنبال هری بوده و پدر و مادر هری رو کشته بوده و فقط هری زنده بوده...پس ولدی با حمله به هری از بین رفته)) سخت در اشتباهی!!....چون ادما میتونستن بگن قبل از اینکه ولدی به هری برسه....همزمان با حمله به لیلی...طلسم لیلی هم به اون خورده و هر دو همزامان از بین رفتن!!!!اینم یه تئوری دیگه!!!من این حرفو قبول ندارم

3-بله ولی چه کسی جزئیات حمله ولدمورت رو منتشر کرده؟از کجا کسی به مخش رسیده :قویترین جادوگر جهان با حمله به یک نوزاد از بین رفته......تخیل قویی میخوادنه؟.....راحت میتونستن بگن اون زخم روی سر هری به خاطر افتادن آوار بر سرش بوده!!!..در آخر بگن به دلیل نامعلوم ولدمورت از بین رفته!!!

نقل قول:

اما در مورد اینکه چطور به مرور زمان قضیه آن شب روشن شد:

مهمترین دلیلش این بود که دامبلدور در کتاب اول دید کوییرل نمیتونه به هری دست بزنه چون ولدمورت در درونشه از اینجا خیلی راحت میتونست به وجود جادویی که در بدن هری نهفته بود پی ببره و خیلی راحت بفهمه چه اتفاقی افتاده بود.

در مورد این ترتیب که اول جیمز مرد یا لیلی سوای کتاب سوم که هری از طریق دیوانه سازها متوجه حادثه شد ولی از قبلشم به نظر من از روی اجساد میشد این موضوع رو حدس زد هر چند که نمیدونم تا قبل از کتاب سوم به ترتیب کشته شدنشون اشاره شده بد یا نه. در هر حال فکر میکنم دلایلم درست باشه.

و در آخرم که در کتاب چهارم ولدمورت به هری توضیح داد چطور شد که زنده موند

اول دوست من

هنوز جواب به این سئوال من ندادی...طی بحثایی که داشتیم!!
اگر همه به مرور زمان فهمیدن که ولدمورت بر اثر حمله به هری از میان رفته:
این گفته مگ گونگال درشروع کتاب یک((فصل اول)) رو برای من توجیه کن:
ولی اون چطور از اون طلسم زنده مونده؟...جادوگرای بسیار قوی هم از اون طلسم جان سالم به در نبردند

خب اول کتاب سنگ جادو!!!...مگ گونگال مطمئنه که ولدمورت با حمله به هری از بین رفته!!!یکی منو توجیه کنه!
---
دوم یکی به من بگه چرا همه افراد و کافه پاتیل درزدار به هری پاتر احترام میذاشتن؟چون مطمئن بودن اون بوده که ولدی رو از راه بدر کرده وگرنه به یه یتبم اینقدر توجه داشتن دلیل میخواد؟

سوم:چرا وقتی هاگرید قضیه رو برای هری تایید میکنه قشنگ میگه که با حمله ولدی به هری بوده که طرف ناپدید شده؟مگه قرار نیست قضیه به مرور زمان به مخ دامبلدور برسه؟

پس عامل مرور زمان رو لطفا بذارید کنار

یکی اون شب همراه ولدمورت بوده و این اتفاق رو دیده و در بین همه پخش کرده...چه کسی رو نمیدونم ولی کسی بوده که اول به دامبلدور خبر داده

نقل قول:

هری عزیز:
اگه کسی اونجا بود بعدا مفصل برای دامبلدور تعریف میکرد.

شاید طرف وقت نکرده توضیح بده!!
((پدر و مادر نویل مطمئنا از دوستان نزدیک اونها بودند...من بارها سئوال برام پیش اومده بود چرا مرگخوارا برای پیدا کردن محل ولدمورت اونا رو شکنجه کرده بودند؟))

و یا ممکنه طرف قضیه رو تعریف کرده ولی واقعا کسی از این موضوع سر در نیاورده چون قبلا چنین چیزی اتفاق نیفتاده بوده....تاکید:طرف هزاران بار هم تعریف کرده باشه دلیلش رو کسی نمیدونسته حتی دامبلدور چون قبلا همچین چیزی نبوده

به هر حال بنظر من این بحث کاملا روشنه که کسی اونشب اونجا بوده

ویرایش شده توسط بارون خون آلود در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۵ ۱۴:۲۹:۲۷
ویرایش شده توسط بارون خون آلود در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۵ ۱۴:۴۱:۰۴

کرام اسبق!

قدرت منتقل شد!

پیام زده شده در: ۱۳:۴۳ سه شنبه ۵ دی ۱۳۸۵

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
این داستان طولانی رو کوتاه کنید. چون ابدا شخصی اونجا نبوده به همین دلیلی که بلیز نوشته: دامبلدور از حوادث اونجا اطلاعی نداشت!

اگه کسی اونجا بود بعدا مفصل برای دامبلدور تعریف میکرد.

اینکه چطور دامبلدور متوجه شده منم موافقم که وقتی خونه ای که باید مخفی گاه باشه در آتش میسوزه یا منفجر میشه عالم و آدم از جمله دامبلدور متوجه میشن.
ولی فرق دامبلدور با بقیه این بوده که عکس العمل اون سریع بود همونطور که بار ها در کتاب دیدیم مثل جریان گزیدگی آقای ویزلی

در ضمن به کسی بیشتر از هگرید اعتماد نداشته تا اونو بفرسته همونطور که خودشم در جواب به مک گونگال میگه.

در آخر:
- دامبلدور به اینکه یکی داره جاسوسی محفل رو میکنه شک داشت ولی ابدا به پیتر پتی گرو شک نداشت اگه یک درصد شک میکرد حتما جلوی کارو میگرفت.

ویرایش شده توسط هری پاتر در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۵ ۱۳:۴۵:۴۵

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.