هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: دامبلدور چطور بلافاصله از اتفاقات افتاده در گودریک هالو باخبر شد ؟
پیام زده شده در: ۱۱:۳۶ پنجشنبه ۷ دی ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
نقل قول:
چون دامبلدور مطمئنا برای اینکه هری از دست مرگخوارا در امان باشه به این شایعه دامن نمیزنه....

نه ببین اینجا مسئله اصلا دامبلدور نیست. دامبلدور یه نفره. یکی از نکات مهمی که در کتاب اول روش خیلی تاکید شده اینه که اون روز انقدر همه خوشحال شده بودن از خود بیخود شده بودن و با لباس های جادوگری وارد خیابون شده بودند و با خیال راحت با جغدها نامه ارسال میکردن و کارهای دیگه ....

این تنها نشون میده که جادوگرا همه از خوشحالی همه چیز رو از یاد برده بودند که با توجه به همون کتاب اول و بحث کوتاهی که بین مک گونگال و دامبلدور به وجود اومده این مسئله کاملا مشخص بوده که مک گونگالم از لباس های دامبلدور راضی نبوده.

حالا اینش به کنار. فوق فوقش شما میگید که دامبلدور شایعه پراکنی نمیکنه و حرفتون درست اما یادتون باشه که محفل فقط دامبلدور نیست. اینجا میشه اینجور استدلال کرد. اول با توجه به اتفاقات افتاده خوب دامبلدور به اعضای محفل گفته که خانواده پاترها کشته شدن. این که دیگه چیزی نبوده که مخفیش کنه.

اما بعدا متوجه میشن که هری زنده مونده. خوب اگر این حرف درست باشه دامبلدور برای اینکه بقیه رو از ناراحتی در بیاره این حرف رو به اعضای محفل میگه. خوب در اینجا این مسئله پیش میاد. دامبلدور میتونه خودشو کنترل کنه آیا همه اعضای محفلم مثل دامبلدورن؟ کافیه هر کدومشون به دو نفر دیگه این خبر رو بدن، دو نفرم نه یه نفر ... این خبر دیگه خبری نیست که کسی بتونه جلوی دهنشو بگیره سریع هر کس به یکی دو نفر میگه ... به دوستانشون جغد میفرستن از خوشحالی میان توی خیابونا ... طبیعیه که چنین خبری خیلی زود پخش میشه.

دامبلدور به ارامی گفت: گناهی ندارند ، پانزده سال هست که هیچ بهانه ای برای جشن و سرور ندارند.

با توجه به جمله بالا به نظر من برعکس حرف شما دامبلدور به هر چیزی توجه داشته غیر از اینکه نگران این باشه که این خبر پخش بشه

مسئله بعدی که من در دو پست قبل هم گفتم اینه:
به نظر من شما دارید یه موضوع غیر ممکن رو با یه موضوع غیر ممکن دیگه توضیح میدید. یعنی میگید دامبلدور این شایعه پراکنی ها رو نمیکنه پس حتما باید اونجا یکی بوده که این کار رو کنه. هر چند که با توجه به دلایل بالا حرفتونو قبول ندارم ولی اگر فرض رو بر این بزارییم که حرف شما درسته برای من این سوال پیش میاد.

چطور شما انتظار دارید دامبلدور شایعه پراکنی نکنه ولی در عوض دستیارش که این موضوع رو دیده بره همه جا این خبر رو پخش کنه؟ مگه این شخص از دامبلدور اطاعت نمیکرد؟

و باز هم میگم با توجه به جمله ((فقط میتونیم حدس بزنیم شایدم هیچگاه نفهمیم)) من فکر نمیکنم چنین کسی اونجا حضور داشته باشه.

در مورد هاگریدم خوب ما در کتاب چهارم دیدیم که دامبلدور برای هاگرید پاترونوس فرستاد و هاگریدم بهش جواب داد و سریع اومد و ضمنا همیشه چترشم همراهشه و پاترونوس راهیه که کلا تمام اعضای محفل به وسیله آن با هم ارتباط برقرار میکنند. بنابراین من برعکس نظر شما نظرم اینه که هاگرید بلده پاترونوس بسازه. یادت باشه وقتی که این کار جلوی دیوانه سازها انجام نشه کار آسونیه.

و باز هم جمله دیگه که الان دیدم فکر کردم بهتره بزارمش. این جمله هم باز نشون میده حتی دامبلدورم همون موقع با اطمینان نمیگفته ولدمورت رفته بلکه با توجه به شواهد ( مثل علامت شوم روی دست اسنیپ و .... ) این حرف رو میزده:

دامبلدور انگار جدی جدی رفته؟
دامبلدور گفت: اینطور بنظر می آید. باید ممنون باشیم. آب نبات لیمویی میخوری؟

در جمله بالا هم دامبلدور گفته اینطور به نظر می آید نگفته نه من میدونم یکی به من گفته منفجر شده دیگه تموم شد. من از کلمه "اینطور به نظر می آید" اینجور برداشت میکنم که دامبلدور با توجه به شواهد موجود این حرف رو زده نه بخاطر شاهدان عینی. و به نظر من این جمله هم مثل همون جمله "شاید هیچگاه نفهمیم" کاملا باهاش در ارتباطه و هر دو بر شواهد باقی مونده تاکید دارن.

پیام زده شده در: ۱۱:۰۸ پنجشنبه ۷ دی ۱۳۸۵

کرام سابق

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۵۳ دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۵۰ شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲
از هاگوارتز..تالار اسلیترین
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 901
آفلاین
خب خوشحالم بحث داره خوب پیش میره از هری عزیز هم متشکرم که شرکت میکنه
-----------------

نقل قول:

هری پاتر نوشته:
شما مستقیم میگید فقط و فقط کسی میتونه شایعات بر سر زبون ها بیاندازه که خودش در خونه پاتر ها بوده؟ یعنی هیچ راه دیگه ای متصور نیستید در حالیکه هیچ مدرکی هم ندارید.

در حالیکه روی هزار راه دیگه میشده ملت با خبر بشن:
- ممکنه با ویران شدن اون خونه اعضای محفل با خبر میشدن
- ممکنه وقتی یه راز دار خیانتش افشا میشه افراد دیگه با خبر میشن ( من فک میکنم این خیلی مهمه)
- ممکنه دامبلدور به دلیل پیشگویی توجه ویژه روی این موضوع داشته

خب خوشحالم به این نتیجه رسیدی که اطلاعات ما از اون فصل در کتاب کاملا ناقصه و من با این قسمت از صحبتات موافقم

اما در این هزاران راهی که گفتی((راهایی که میتونن ملت با خبر بشن)) در هیچکدام مشخص نیست که این اتفاق چجور رخ داده....فقط میشه فهمید خونه ای ویران شده...و از اینکه کسی توش زنده مانده و چه کسایی از بین رفتن هیچ اطلاعاتی بیرون نمیاد
------------------------------
نقل قول:

وقتی دامبلدور فهمیده چنین اتفاقی افتاده شاید اصلا امکان نمیداده که کسی زنده مونده باشه. شاید اون اول فکر میکرده تمام پاترها مثل صدها نفر از کسانی که قبلا ولدمورت کشتدشون مردن برای همین خودش نرفته و از هاگرید خواسته بره.

مسئله دوم برد مسافته. وقتی هاگرید اونجا رسیده و دیده هری زندست میتونسته با یه پاترونوس این مسئله رو به دامبلدور خبر بده و طبیعیه که دامبلدورم میفهمه. ولی حالا حساب کنید هاگرید بخواد از گودریک هالو به سمت خونه درسلی ها راه بیفته. خوب با توجه به تعریفی که ما از محل اونجا داریم حداقل میدونیم که هاگرید باید چند ساعتی تو راه باشه

خب این مسئله کمی منطقیتر به نظر میرسه....اگرچه هاگرید سال سوم از مدرسه اخراج شده بوده وشک دارم بتونه پاترونوس بسازه!! چون این یه جادوی پیشرفتست به قول لوپین!!

اما باز هم منو قانع نمیکنه چرا؟
چون دامبلدور مطمئنا برای اینکه هری از دست مرگخوارا در امان باشه به این شایعه دامن نمیزنه....هاگرید هم شک دارم مخالف دستور دامبلدور عمل کنه...تازه فکر نکنم کسی به حرفای هاگرید همیشه مست گوش کنه و حرفاشو باور کنه((به فرض اینکه بدونیم هاگرید از جادو سر در بیاره و فهمیده باشه زخم سر هری به خاطر طلسم ولدمورته)).

کرام اسبق!

قدرت منتقل شد!

پیام زده شده در: ۱۰:۴۶ پنجشنبه ۷ دی ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
در مورد اینکه چطور دامبلدور زودتر متوجه قضیه شده بود لازم میبینم یه نکته ای رو بگم. اونجور که در کتاب از منطقه گودریک هالو یاد میشه گودریک هالو با محل اقامت دامبلدور و بقیه خیلی فاصله داره. یعنی مثلا کوچه پایینی نیست که هاگرید بره پنج دقیقه بعدشم پیداش شه بگه هری زندست.

ما میتونیم اینجوری فرض کنیم که دامبلدور با توجه به اتفاقاتی که افتاده. چه صداهای انفجارهایی که از دور شنیده شده و به گوش مردم اون منطقه رسیده ... چه از روی علامت شوم روی دست مرگخواران که نمونش اسنیپ اونجا بوده و چه از روی دیگر احتمالات توجه این قضیه شده. بنابراین خواسته کسی رو به اون منطقه بفرسته.

توجه داشته باشید که وقتی دامبلدور فهمیده چنین اتفاقی افتاده شاید اصلا امکان نمیداده که کسی زنده مونده باشه. شاید اون اول فکر میکرده تمام پاترها مثل صدها نفر از کسانی که قبلا ولدمورت کشتدشون مردن برای همین خودش نرفته و از هاگرید خواسته بره.

مسئله دوم برد مسافته. وقتی هاگرید اونجا رسیده و دیده هری زندست میتونسته با یه پاترونوس این مسئله رو به دامبلدور خبر بده و طبیعیه که دامبلدورم میفهمه. ولی حالا حساب کنید هاگرید بخواد از گودریک هالو به سمت خونه درسلی ها راه بیفته. خوب با توجه به تعریفی که ما از محل اونجا داریم حداقل میدونیم که هاگرید باید چند ساعتی تو راه باشه. بخصوص اینکه هاگرید موقت تعریف کردن ماجرا گفت:

وقتی بر فراز بریستول پرواز میکردم خوابش برد.

جمله بالا حداقل نشون میده که بین این دو محل یه شهر بوده و توجه داشته باشید حداقلش، نه حداکثرش!

اگر بخوایم اینجوری حساب کنیم همه اینا طبیعی به نظر میرسه که چطور دامبلدور از قبل از ماجرا با خبر شده. البته من نمیگم این تئوری درسته ولی میگم غیر ممکن نیست و این مسئله میتونه یک علت منطقی غیر از اینکه یه نفر حتما اونجا بوده داشته باشه.

بعد از اینها دامبلدور به مکگونگال گفته:
فقط میتونیم حدس بزنیم. شایدم هیچگاه نفهمیم

این جملم دقیقا نشون میده که کسی اونجا نبوده تا جزئیات ماجرا رو برای دامبلدور تعریف کنه.

نقل قول:

2.چطور تمام جامعه ی جادو از اینکه هری از طلسم آواداکداورا جان سالم به در برده تعجب نمی کنند.(نوزادی که کوچکترین اطلاعی از جادو نداره میتونه بزرگترین جادوگر سیاه در تمام عصار رو شکست بده؟

کی گفته تعجب نمیکنن؟ خیلی هم همه تعجب کردن! ولی موقعی که از اصل ماجرا با خبر شدن نه همون روز بعد از حادثه.

پیام زده شده در: ۸:۱۲ پنجشنبه ۷ دی ۱۳۸۵

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
ببینید سوال اینه که دامبلدور چطور خبر دار شد و شما بدون هیچ دلیلی از روی هوا مستقیم جواب اینو وجود یک شخص در گودرکیز هالو میدونید.

در صورتی که مثال های نقض کننده برای وجود یه شخص در اون محل که به دامبلدور خبر داده باشه وجود داره. مثل همون که اگه شخصی وجود داشت حتما جزییات رو هم میدونست.

ببینید این فصل یک کتاب یک اون زمانی که رولینگ ده سال پیش نوشته بودش و کتاب معروف نشده بود یه چیز الکی و صفحه پر کن به نظر می رسید ولی الان با وجود کتاب هفت و تیوری هایی که اونو مرتبط با کتاب یک میدونه خیلی اهمیت پیدا کرده.
طوری که عده ای دارن حرف به حرف و کلمه به کلمه مخصوصا فصل اولش رو بررسی میکنن.

شما مساله زمانی رو در نظر ندارید و این یکی از عجایب کتابه

چون اون شبی که دامبلدور داره با مک گونگال صحبت میکنه فردا شب اتفاقه
خود مک گونگال میگه:
is that last night Voldemort
turned up in Godric
's Hollow. He went to find the Potters. The rumor is
that Lily and James Potter are -- are -- that they'
re -- dead.

یعنی ولدمورت شب گذشته رفته و اونجا رو داغون کرده و پاتر ها رو کشته و غیره.
در نتیجه فرداش تازه همه با خبر شدن
در نتیجه اینکه عنوان تاپیک بلافاصله باشه محل تردیده. کسی بلافاصله با خبر نشده مگه اینکه بگیم فردا صبح یعنی بلافاصله

در حرف های دامبلدور و مک گونگال مشخصه که اطلاعات مک گونگال همش از شایعاته و چه کسی این شایعات رو بر سر زبون ها انداخته؟
شما مستقیم میگید فقط و فقط کسی میتونه شایعات بر سر زبون ها بیاندازه که خودش در خونه پاتر ها بوده؟ یعنی هیچ راه دیگه ای متصور نیستید در حالیکه هیچ مدرکی هم ندارید.

در حالیکه روی هزار راه دیگه میشده ملت با خبر بشن:
- ممکنه با ویران شدن اون خونه اعضای محفل با خبر میشدن
- ممکنه وقتی یه راز دار خیانتش افشا میشه افراد دیگه با خبر میشن ( من فک میکنم این خیلی مهمه)
- ممکنه دامبلدور به دلیل پیشگویی توجه ویژه روی این موضوع داشته

و غیره

شما توجه ندارید که خیلی چیز های مشکوک و سوال بی جواب که هیچ گونه اطلاعاتی در موردش نیست این وسط هست مثل:

- چطور هری 24 ساعت زیر آوار بوده تا هگرید بره و درش بیاره؟ اگه دامبلدور و بقیه متوجه شده بودن چرا داشتن به جای آوردن هری جشن میگرفتن؟ چرا اینقدر دیر یعنی 24 ساعت بعدش هگرید رو فرستادن تا بره بچه رو در بیاره؟

- چرا هگرید رو فرستاده دامبلدور چرا خودش نرفته؟

- اگه هگرید اولین نفریه که رسیده اونجا چطور قبلش دامبلدور اطلاع موثق داره که پاتر ها مردن و هری زنده مونده؟ ( این همون عنوان تاپیکه)

- دامبلدور بعد از اتفاق کجا بوده؟ از صبحش ملت داشتن شادی میکردن چون در رفتن آقای ویزلی به سر کار مشخصه. از صب تا شب مک گونگال نشسته بوده روی دیوار و دامبلدور معلوم نیست کجا بوده. یه جا به مک گونگال میگه : " سر راهم در 12 جشن شرکت کردم" آیا جون هری اینقدر بی اهمیت بود که دامبلدور بره به جاش در 12 جشن شرکت کنه؟

- سیریوس کی متوجه شده که راز دار خیانت کرده؟ چرا با هیچ کدوم از محفل تماس نگرفته؟ چطور فهمیده که پیتر پتی گرو کجاست؟ تنهایی رفته دنبالش؟

اگه فکر کنی 100 سوال دیگه ازش در میاد که جوابی نداره. و باید براش 100 تاپیک زده بشه
فصل بسیار مبهم بدون اطلاعات و بی جوابه

کتاب هری پاتر اینه ده سال از کتاب اولش گذشته تازه اینجا این همه راجع به فصل اولش بحث میشه.
اون کسانی که میگن بعد از دو ماه از انتشار هر کتاب هری پاتر همه بحث ها راجع بهش تموم میشه کجا هستن؟ آیا این بحث ها در مورد کتاب اول رو دو ماه بعد از سال 1997 کرده بودن؟

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۲۳:۰۵ چهارشنبه ۶ دی ۱۳۸۵

مونالیزا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۸ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰
از گودریک هالو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 823
آفلاین
خب من نميتونم فرض كنم كه دامبلدور اتفاقي سريع خبردار شده يا اينكه از صداي انفجار يا نور يا هري چي ديگه خبردار شده

ميخوام به اين نكته برسم كه اون بر فرض محال صداي انفجار شيده چطور ميدونسته هري زنده مونده ؟ !
اگر دقت كنيد مك گونگال اول كتاب ميپرسه حالا چرا اينجا اومدي ؟
دامبلدور بعد از اينكه يه سري چيزها رو ميگه بعدش ميگه من هاگريد رو فرستادم تا بره هري رو بياره ؟
پس ميدونسته هري زنده است ؟ از جا فهميده ؟ اينو كه ديگه نميشه از روي انفجار يك خونه فهميد ؟
پس توسط چيزي يا كسي از اين موضوع اطلاع پيدا ميكنه اينكه در اين حمله چه كسي مرده و يا چه كسي زنده هست ؟
حتي در اول كتاب مك گونگال از هيچيز خبر نداشته ؟ از دامبلدور ميپرسته اين راستي كه ليلي و جيمز مردند ؟!

يادمون نره كه مك گونگال هم در محفل ققنوس فعاليت ميكرده ولي از موضوع زياد نميدونسته جز شنيده هاي مردم !

ویرایش شده توسط monalizza در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۶ ۲۳:۱۲:۱۶

How can you escape...if they can see everything? V.M

وقتی اونها میتونند همه چیز رو ببینند ... چطوری میتونی فرار کنی؟ وی ام

پیام زده شده در: ۲۱:۰۳ چهارشنبه ۶ دی ۱۳۸۵

فرد ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۳ سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۴:۱۲ یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۷
از کوچه دیاگون - مغازه جیب بر های جادویی ویزلی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 185
آفلاین
نقل قول از بارون خول آلود
در اینجور مسائل پای ریاضیات در بین نیست که دو دو تا بشه چهارتا....اینجا باید بر اساس منطق پیش رفت

آخه بارون عزیز کجای دو دو تا چهار تا غیر منتقیه ؟

ویرایش:دوست عزیز...دو وتا چهار تا غیر منطقی نیست چون ریاضیات هم بر پایه منطقه ولی بدی ریاضیات اینه که منطق محضه و جای اشتباه رو پیش بینی نمیکنه
در رشته من که آمار هست ما هم بر اساس منطق جلو میریم ولی هرگز در مورد چیزی با قطعیت نظر نمیدیم و احتمال خطا رو در نظر میگیریم

فرق منطق محض با منطق نسبی در همینه...امیدوارم توجه شده باشی

ویرایش شده توسط بارون خون آلود در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۶ ۲۲:۰۶:۲۴
ویرایش شده توسط بارون خون آلود در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۶ ۲۲:۰۹:۵۱

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۱۰ چهارشنبه ۶ دی ۱۳۸۵

کرام سابق

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۵۳ دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۵۰ شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲
از هاگوارتز..تالار اسلیترین
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 901
آفلاین
ببینید

1-همونطور که دامبلدور میگه:کل پیشگویی های تالار پیشگویی به حقیقت نپیوستند....این پیشگویی هم میتونست به حقیقت نپیونده اگر ولدمورت بر اساس اون رفتار نمیکرد

2- دامبلدور اصولا با پیشگویی مخالف بود و تریلانی این رو احساس کرده بود((با توجه به گفته های تریلانی))

با ای حال این مسئله رو رد نمیکنم که دامبلدور احتمال این مسئله رو که ولدمورت بر اساس پیشگویی رفتار کنه رو داشته و برای همین یک رازدار برای خونه پاتر ها معین کرد

--------------------
اما باز صحبتهای شما من رو قانع نمیکنه

در اینجور مسائل پای ریاضیات در بین نیست که دو دو تا بشه چهارتا....اینجا باید بر اساس منطق پیش رفت

این سئوالات هنوز برای من بدون جواب مونده:

1-دامبلدور چطور فهمیده ولدمورت بوسیله حمله به هری از بین رفته؟

2-خب قبول دامبلدور با توسط طلسمی یا صدای انفجار((توجه دهکده هری اینا یه جا دیگه بوده!!))فهمیده به خونه پاترها حمله کردن....اصلا از کجا فهمیده که هری زندست اونم قبل از اینکه وزارتخونه خبردار بشه((توجه داشته باشید شبی که دیوانه سازها به هری حمله کردن وزارتخونه قبل از دامبلدور خبردار شد چه بسا اگر ماندانگاس به او خبر نمیداد تا فردای اون روز از این ماجرا بی خبر بود))...چرا خودش دست بکار نشد؟مثلا غیب بشه ودر دهکده پاترها ظاهر بشه؟

3-چرا مرگخواران برای پیدا کردن ولدمورت پدر و مادر نویل رو شکنجه کردن؟تنها در صورتی اینکار رو انجام دادن که اونها آخرین کسایی باشن که ولدمورت را دیده اند

ویرایش شده توسط بارون خون آلود در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۶ ۱۹:۱۹:۵۷

کرام اسبق!

قدرت منتقل شد!

پیام زده شده در: ۱۷:۱۹ چهارشنبه ۶ دی ۱۳۸۵

آگوستوس پاي

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۹ جمعه ۱ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۰:۴۴ پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۹
از میدان گریمولد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 189
آفلاین
بنظر من منتظر این اتفاق بوده

اگر همه ما مانند هم فکر کنیم،به این معنی است که هیچ کدام از ما فکر نمیکنیم.

پیام زده شده در: ۰:۴۸ چهارشنبه ۶ دی ۱۳۸۵

فرد ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۳ سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۴:۱۲ یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۷
از کوچه دیاگون - مغازه جیب بر های جادویی ویزلی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 185
آفلاین
دقیقا همینطوره در ضمن قبل این اتفاق پیشگویی هم درست شده بود و دامبلدور اطلاعات قبلی کافی داشت تا حقیقت رو بفهمه و به نظر من هر لحظه منتظر اتفاق غیر منتظره ای بوده .

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۰:۳۶ چهارشنبه ۶ دی ۱۳۸۵

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
نقل قول:
و از کجا میدونن با طلسم اوداکداورا به هری حمله کرده؟یه نوزاد رو خیلی راحتتر میشه کشت...بدون طلسم حتی!

فک میکنم این موضوع این تاپیک نیست.
ببینید در کتاب هری پاتر n ضربدر n نکته مجهول وجود داره و اینکه چرا مثلا ولدی بالش نزاشت و هری رو خفه نکرد هم یک سوال جداست که البته ربطی به اینکه چطور دامبلدور فهمیده هری باعث سقوط ولدی شده نداره.

نقل قول:
تا جايي كه يادمه هيجا گفته نشده همه از پيشگويي خبر داشتن! بلكه حتي هري گفته كه اون پيشگويي شكست و تصور مي كرده كسي از موضوعش ديگه خبر دار نميشه كه دامبلدور ميگه اونو شنيده!

بله همه نمیدونستن ولی اونایی که باید میدونستن به نظر من تمام محفل خبر داشتن که پیش گویی به هری اشاره میکنه

نقل قول:
مردم و در راس اونا دامبلدور چطور بلافاصله از اتفاقات افتاده در گودریک هالو باخبر شد ؟

ببین شاید من نتونستم خوب بیان کنم
اول دامبلدور متوجه میشه که اتفاقی در گودریکز هالو افتاده به دلیل خراب شدن اونجا و منفجر شدن خونه
در نتیجه هگرید رو میفرسته اونجا

به نظر من این قسمت بسیار مبهمه و باید در تاپیک دیگه ای بحث بشه که چرا خودش نرفته یا شایدم رفته؟
قبل از اینکه دامبلدور بیاد به پریوت درایو کجا بوده؟

بعد از اون وقتی به محل میرسن متوجه میشن که لیلی و جیمز مردن ولی هری زنده مونده

خب در اینجا با توجه به پیشگویی نتیجه میگیره که هری باعث سقوط ولدی شده
دامبلدور زخم های جادویی رو میشناسه و میتونه متوجه بشه زخم هری از برخورد طلسمه یا پاره آجر

در ضمن آواداکدورا دفاع نداره تا لیلی دفاع کنه و ولدمورت از بین بره وقتی دامبلدور دیده که لیلی و جیمز از طلسم آواداکدورا مردن عاقلانه اینه که فکر کنه هری باعث سقوط ولدی شده

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.