هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: جادوی هری پاتر : صفحه کتاب یا پرده سینما ؟
پیام زده شده در: ۱۵:۲۹ دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۵

لارتن کرپسلی old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۲ دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۰۲ شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۲
از یو ویش!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 471
آفلاین
من در واقع با دیدن فیلم اول که خیلی فانتزی و قشنگ بود با این مجموعه آشنا شدم. ولی به نظر من تنها لطف فیلم دادن ذهنیت از فضا ها و قیافه هاست و نمی تونه تمام جزئیات رو منتقل کنه.

نارنجی رو بخاطر بسپار!

طنز نویسی به موجی از دیوانگی احتیاج داره...

چه کسی بود صدا زد : لارتن!؟

پیام زده شده در: ۱۷:۰۹ جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۸۵

ادوارد جکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۵۹ شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۰۴ سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۸۶
از وسط سبيلاي هوريس كنار نيكي پلنگ
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 356
آفلاین
خب کتاب یه خوبی هایی داره فیلم یه خوبی هایی داره خوبی کتاب یه چیزه و اونم اینکه ادم شخصیتها و وقایعو هر طور دوست داره در ذهنش به تثوسیر میکشه اما فبلم نه ادمو محدود میکنه

با این حال بازم ادم ذوفق و شوق داره ببینه شخصیتهای کتاب و موجودات چجوری به تصویر کشیده شدن...

خلاصه هر دو جذابه..

ویرایش شده توسط ادوارد جک در تاریخ ۱۳۸۵/۱۱/۲۰ ۱۷:۱۱:۳۷

روح جنمار قديم ميكند:

[url=http://ww

هر دو به جای خودش
پیام زده شده در: ۱۰:۰۸ دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۸۵

ماتیلدا(طلا.م)

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۹ دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۳:۰۱ چهارشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 271
آفلاین
هر دو!!
ولی مسلما" کتابها یه چیز دیگه س!!!!
چون اولین معرف هری پاتره!!!!
ولی خوب فیلم ها هم بیان گر صحنه های کتابه!!!!
اگر فیلمهاش نبودن من فکر میکنم درک بعضی صحنه ها خیلی مشکل مشکل میشد!!!مثل خونه ی ویزلی ها!!هاگوارتز...یا هر چیز دیگه ای.....در کل خوبه که بگیم این دوتا مکمل یکدیگرن و همدیگه رو برای علاقمندان به هری پاتر معنی میکنن!
ولی یه چیز دیگه که هست اینه که هری پاتر کلا" جادو میکنه!!!!!
چه خودش چه فیلمش!!!!

پیام زده شده در: ۱۱:۱۱ یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۸۵

arven

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۲۱ چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۸:۵۷ سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۶
از neverland
گروه:
کاربران عضو
پیام: 35
آفلاین
به نظر من كتابا يه چيز كاملاً جدا است كتابا محشره و جزئياتي داره كه خيلي جذابتر از كليات كه تو فيلما از اين جزئيات خبري نيست تازه كليات و هم عوض مي كنن
مثلاً تو فيلم 4 كسي رو كه پدر مادر نويل وشكنجه كرده بودو تغيير داده بودن و كراوچ و مسوول دونستن در حالي كه بلاتريكس اين كارو كرده بود
كتابا باعث مميشدن آدم با تخيل خودش در مورد هاگوارتز و شخصيتا فكر كنه در حالي كه فيلما اينو از بين ميبرن مثلاً بازيگر بلك با تصورات من كا ملاً متفاوت بو د

SO VIVA THE BOOKS

پیام زده شده در: ۹:۳۰ یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۸۵

اوون کالدونold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۵۰ جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۰:۴۴ سه شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۰
از جایی که همیشه در اونجا دوستی برقراره
گروه:
کاربران عضو
پیام: 12
آفلاین
راستش من اول فیلمهاشو دیدم و خیلی خوشم اومد ولی بعد که کتابارو خوندم دیدم کتابها واقعا توصیفات بهتری نسبت به صحنه های فیلم برداری شده داره و اینکه فیلمها نسبت به کتابها خیلی رضایت بخش نبوده خیلی مرتبط با گروه سازنده ی این فیلمها هستش ولی در مجموع فیلمها خیلی هم بد نبوده چون در تولید فیلم محدودیت هایی مثل زمان و دکور و ... وجود داره و این عوامل هم در پایین آوردن سطح فیلمها تاثیر داشته.

آنچه خوبان همه دارند تو تنها داری

پیام زده شده در: ۰:۵۴ جمعه ۲۹ دی ۱۳۸۵

رضوان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۰۳ سه شنبه ۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۸ شنبه ۱ فروردین ۱۳۸۸
از برج گریفیندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 62
آفلاین
خب این برمی گرده به آدمش ... باید دید کسی که می خواد ارتباط برقرار کته چه جور آدمیه . من خودم کتابا رو بیشتر می پسندم . برای این که جزئیات بیشتری رو در خودشون دارن و درضمن همه چیز بر عهده مخاطبه که چه طوری اون مسائل رو برای خودش تصویر کنه ولی در فیلم این امکان وجود نداره وهمه چیز در یک قالب بسته است. این رو هم نباید فراموش کرد که هری پاتر یه اثر مکتوبه بنابراین فیلم ها میتونن تفاوت های زیادی با داستان اصلی داشته باشن .بعضیا هم فیلم ها رو برای فضای ملموس به کتاب ترجیح میدن.

به تعداد شب ها روز وجود دارد ،
و طول شب ها و روز ها هم در چرخه یک سال مساوی است.
حتی سعادتمند ترین ز ندگی ها هم نمی تواند Ø

پیام زده شده در: ۲۱:۵۶ پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۸۵

زحل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۴ جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۱۰ پنجشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۰
از اتاق آبی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 189
آفلاین
علاقه مندان به صفحه ی کتاب و پرده ی سینما به طور تقریبی تک گرایش دارند.یعنی به ندرت می توان فردی را یافت که در هر دو مورد به طور جدی پیگیر باشد.تاثیر کتاب ( به طور کلی و نه فقط در مورد هری پاتر) بیشتر روی مخاطبان خاص هست تا افکار عمومی . ولیکن عصر حاضر عصر رسانه ها و سینماست.مسلما قدرت اثرگذاری هر یک ( کتاب یا سینما ) باعث کم رنگ تر شدن اثر دیگری می شود!نمونه ی آن هم ضعف و کاستی در ساخت یک فیلم متفاوت و شاهکار هنری درباره ی هری پاتر است که باعث می شود خواندن کتاب جذابیتی چند برابر پیدا کند.البته در اثری مثل هری پاتر که قالب داستانی و تفننی دارد وارد کردن این همه جزئیات در فیلم امکان پذیر نیست.و در نهایت اینکه برای لذت بردن از این اثر خواندن را ترجیح می دهم!

خطاط اتاق آبی

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۱۹ پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۸۵

استابی بوردمنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۸ یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۱۷ سه شنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۱
از بالاتر از دست راست !
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 291
آفلاین
فکر کنم بهتر جواب این سوالو با یه سوال بدم !
هر کدوم اینا خودش یه جذابیتو برای ما داره ... مثلا کتاب مارو به دنیای فانتزی و هری پاتری میبره و فیلم مارو با جزئیاتی از کتاب آشنا میکنه که امکان تخیل اونا واسه ما موجود نیست
مثل چهره ها و مکان و اشیا و.....
مثلا اگه یکی به شما بگه هری پاتر ... اولین چیزی که تو مغزت میاد چیه ؟! شک نکن که اون چهره دنیله و یا وقتی بگن دامبلدور یا هاگوارتز حتما هواگوارتز و دامبلدور فیلم به مغزت خطور میکنه
پس میبینیم ک خیلی از کتاب و روابط ذهنیش با ما به فیلم بستگی داره !
درسته که هیچی کتاب نمیشه و اینکه فیلمها خوب از آب در نمیاد ... ولی در کل قبل از فیلم ها اگر یکی میگفت بما هری پاتر ... یاده چی میفتادیم ؟ من که یاده هر چیزی میفتادم به جز چهره ای که رولینگ به من شرح داده بود
و بیشترین تاثیر فیلم همین آشنا شدن ما با محیط داستانه چونکه میبینیم وقتی میگن تو فیلم 5 کوییدیچ یا فلان چیز حذف شده ما ناراحت میشیم در حالی که همه داستان فیلمو از قبل میدونیم ... ولی این ناراحتی پس واسه چیه ؟
پس باید واقع گرایانه تر گفت و دید و بگیم که : فیلم و داستان
چون هیچکدوم اینا بودن اون یکی کامل نیست در حالی که داستان ارجح تره
در کل این فقط نظره منه !

ویرایش شده توسط استابي بوردمن در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۲۸ ۱۹:۲۶:۲۶
ویرایش شده توسط استابي بوردمن در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۲۸ ۱۹:۳۱:۵۳

اینجوری پیش بره باید کم کم گفت:
نقل قول:
دلبستگی من به جادوگران و اعضاش کمتر از اون چیزیه که قبلا فکرشو میکردی

بدون نام
سلام به تمام بروبچ سايت بابا اينم سواله آخه خوب معلومه كتاباش خيلي باحالتر از فيلماش حالا اينم چراداره .
جواب چراشم اينه كه تو كتاباآدم هرطوركه دوست داره مسائل رو تصور مي كنه اما تو فيلم يه جورايي مسائل به آدم تحميل ميشه .

پیام زده شده در: ۱۴:۴۲ پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۸۵

ارگ كثيف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۳۹ دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۳۲ پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 486
آفلاین
از نظر من بین کتاب فیلم و نوشته تفاوت وجود داره.کتاب یه نوشته است که میتونه مورد علاقه خواننده باشه یا نباشه.فیلم هم همین طور.اما تخیل و ابتکار کاملا شخصی است.هر کی میتونه تو فکرش خودش رو اون طور که میخواد ببینه.همونطور که من الان یه جن شورشی ام ولی در واقع این طور نیست.تخیل قدرت انعطاف زیاد داره که به سلیقه شخص بستگی داره.و هنر رولینگ اینه که تخیلش رو اون طور انعطاف پذی کرده که از یه بچه 5 ساله تایه ادم بزرگ از اون استفاده میکنه.و با اون تو رویاش حرکت میکنه.

ببین در مورد دیشب.
دعا رو اگر دوست

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.