هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چرا دامبلدور اسنیپ رو معلم دفاع در برابر جادوی سیاه کرد؟منظورخاصی داشت؟؟؟؟
پیام زده شده در: ۲۲:۱۲ شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۸۵

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۳۴ جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۲:۴۶ شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۸۵
از ايران
گروه:
کاربران عضو
پیام: 2
آفلاین
به نظر من هيچ يك از كار هاي دامبلدور بي دليل نيست.خود شما هم قطعا به اين نكته پي برده ايد. و پيرو همين امر اعتماد او به اسنيپ ميباشد كه بي شك دامبلدور دليل خوبي براي اعتماد به او داشته.
شايد در ابتدا اسنيپ نقش كاملا عكسي ايفا ميكرده يعني جاسوس لرد سياه براي دامبلدور بوده به عبارت ديگر اينكه براي محفل جاسوسي ميكرده.وكاملا به محفل وفادار بوده.......
اما اتفاقي كه در پايان كتاب ششم رخ داد حاصل آن پيمان ناگسستني بود كه سوورس با نارسيسا بست.ممكن است اين سوال پيش آيد كه اصلا چرا اسنيپ با نارسيسا ملفوي پيمان بست كه بعدا بخواهد به آن عمل كند؟؟؟؟
جواب يك چيز است : اين كه در صورت نبستن پيمان احتمال اين ميرفت كه نارسيسا و بخصوص بلاتريكس به او ظنين شده و در وفاداري او به مرگخواران و لرد سياه مشكوك شوند.
در نتيجه ء همين پيمان بود كه اسنيپ دامبلدور را كشت.
چون شكستن پيمان ناگسستني غير ممكن است.
ممكن است حتي دامبلدور نيز از روند ماجرا مطلع بوده و ميدانسته كه ميتواند فداكاري كند و در حضور چندين مرگخوار به دست كشته شود تا اعتماد لرد سياه به اسنيپ دو چندان شده و اسنيپ بتواند در مراحل بعدي به سود محفل گام بردارد.
البته اين تنها نظريهء من است اما قوهء تخيل گسترده است و هيچ چيز بعيدي در آن وجود ندارد.
مخلص همهء هري پاتريستها : سالازار اسليترين.

ویرایش شده توسط salazar slitrine در تاریخ ۱۳۸۵/۱۱/۲۱ ۲۲:۲۲:۴۳
ویرایش شده توسط salazar slitrine در تاریخ ۱۳۸۵/۱۱/۲۱ ۲۲:۳۱:۱۱
ویرایش شده توسط salazar slitrine در تاریخ ۱۳۸۵/۱۱/۲۱ ۲۲:۴۳:۰۵

lumus.....I solemnly swear that I am up to now good.تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۱:۱۰ شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۸۵

ادوارد جکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۵۹ شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۰۴ سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۸۶
از وسط سبيلاي هوريس كنار نيكي پلنگ
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 356
آفلاین
خب نکات مبهم به طور کلی در کتاب ششم زیاده که امید است در کتاب هفتم همش بر طرف شه نمدونم کتاب هفتم چند صفحست اما باید از بقیه کتابها طولانی تر باشه...

نشر شخصی من این بوده که دامبلدور میخواسته یا امیدوار بوده نفرین لرد اسنیپ رو بگیره و پاشو از رول بکنه اما خب از طرف دیگه..میشه گفت همه ی اینها نقشه های از پیش تعیین شده برای اجرای دوباره مصونیت روی هری بوده خیلی میشه حدس و گمان زد اما از نظر من اصل میتونه مشکل دومی باشه.......

روح جنمار قديم ميكند:

[url=http://ww

پیام زده شده در: ۵:۳۷ جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۸۵

آبرفورث دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۲ سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۴۷ یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱
از کافه هاگزهد
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
پیام: 514
آفلاین
واقعا دوست ندارم اینو بگم.
این حرفم از صد تا فحش هم برای رولینگ بدتره .
ولی به هر حال این نظر منه.
رولینگ کم آورد.
البته به رولینگ نمیشه گفت کم آورد. شاید از قبلا تصمیم داشته دامبلدور رو بکشه ، شایدم کم آورده و اسنیپ رو معلم کرده و بعد فکر کشتن دامبلدور به سرش زده.
یه شاید دیگم هست که بیشتر اینو قبول دارم :
طبق گفته رولینگ ، رولینگ بعد از چاپ کتاب اول تصمیم میگیره که جلد هفتم آخرین جلد باشه. واسه همین مجبور بوده توی جلد 6 همه چیزو به پایان نزدیک کنه.
میدونم همتون با این نظر مخالفین ، ولی تا خوندن آخرین حرف از آخرین کلمه از آخرین خط از آخرین صفحه از آخرین فصل از آخرین جلد کتاب 7 ( هری پاتر و قدیسه های مرگبار ) نمیشه چیزی گفت.

ویرایش شده توسط آبرفورث دامبلدور در تاریخ ۱۳۸۵/۱۱/۱۳ ۵:۴۲:۵۳

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۱:۴۹ پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۸۵

سيندرلا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۸ پنجشنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۱۴ پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۸۷
از كاخ سلطنتي
گروه:
کاربران عضو
پیام: 23
آفلاین
خوب اسنيپ اين همه سال درخواست داده بود . دامبلدور هم منتظر فرصتي مناسب بود كه اونو معلم دفاع كنه . توي همه اين سالها به خاطر اينكه هميشه يه نفر بوده كه معلم بشه و شايستگي اش بيشتر از اسنيپ بوده ، پيدا شده . ولي توي سال ششم چون كه ديگه كسي به غير از اسنيپ نبود كه عهده دار اين مسئوليت بشه دامبلدور اونو انتخاب كرد .

آنقدر شكست خوردم تا شكست دادن را ياد گرفتم .
ناپلئون بناپارت

پیام زده شده در: ۱۸:۳۹ یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۸۵

ملیندا بوبینold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۸ شنبه ۱۵ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۲۶ پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۸۶
از Canada
گروه:
کاربران عضو
پیام: 137
آفلاین
اینا نظرهای منه: من با همتون مخالفم...

اصلا کی گفته دامبل مرده؟ از کجا می دونین؟ شاید اینا همش نقشه ای از طرف دامبل باشه. به نظر من که اون می خواست هری شاهد به اصطلاح مرگش باشه و به دنیای جادوگری اعلام کنه که اون مرده و در اختفای کامل بتونه به فعالیت خودش علیه ولدی ادامه بده

به عقیده من دامبل اسنیپ رو استاد دفاع در برابر جادوی سیاه نکرد تا اعتماد خودش به اون رو علنی نکنه اما در عمل با اسنیپ همکاری کرده

ولی باز هم برای یه سوالی پیش می یاد: اسنیپ جاسوس دامبلدور یا ولدمورت؟ از طرفی می شه گفت اسنیپ به جادوی سیاه و هر چیزی که مربوط به ولدی می شه پشت کرده و جاسوس تراز اول دامبل شده از طرف دیگه هم می شه گفت اون هنوز هم علاقه های زیادی به جادوی سیاه داره بیشتر طرف ولدی تا دامبل اما باز هم از هیچ گونه کمکی به دامبلدور دریغ نمی کنه.
فکر کنم دومی بیشتر صدق کنه تا اولیش

تکرار می کنم اینا همش عقیده های منه که دوست ندارم به هیچ کس تحمیل بشه از طرفی نظر شما رو هم درباره ش می خوام.

ماهی تابه ای که با آن می توان نیمرو را به شکل قلب در آورد.
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۸:۳۵ یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۸۵

پروفسور گرابلی پلنک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۹ سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۸:۴۰ شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۳
از این به بعد آواتار فقط مردونه!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 621
آفلاین
به نظر من این اواخر(سال ششم)اعتماد دامبلدور نسبت به سیوروس اسنیپ بصورت ناگهانی افزایش یا کاهش پیدا کرده(فکر کنم افزایش).یک دلیل دیگه اش می تونه وارد بودن اسنیپ به جادوی سیاه بوده باشد که احتمال این دلیل بیشتر است .
اما دامبلدور,بزرگترین جادوگر قرن نباید در این حد ساده باشد و به اسنیپ((شاهزاده بدذات)این اسمیه که من خودم برای اون گذاشتم)اعتماد می کرد . دامبلدور حتی نباید اون را به هاگوارتز راه می داده چه برسه به اینکه اون رو معلم دفاع در برابر جادوی سیاه هم بکنه.

[color=FF0000][b]پس قدم قدم تا روشنايي از شمعي در تاريكي تا نوري پر ابهت و فراگير!
ميجنگيم تا آخØ

پیام زده شده در: ۱۱:۰۱ شنبه ۷ بهمن ۱۳۸۵

arven

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۲۱ چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۸:۵۷ سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۶
از neverland
گروه:
کاربران عضو
پیام: 35
آفلاین
دامبلدور براي اين اسنيپ معلم جادوي سياه كرد چون تو اون شرايط تنها جادوگري بود كه به جادوي سياه كاملاً آشنا بود (و به عقيده دامبلدور)مي تونست راه دفاع در برابر لرد سياه را آموزش بده
كه به نظر من اشتباه محض بود چون اسنيپ ثابت كرده بود كه نمي خواد چنين كاري بكنه چون تو كتاب 5 به هري چفت شدگي ياد نداد و باعث مرگ بلك شد.

پیام زده شده در: ۱۷:۲۸ جمعه ۶ بهمن ۱۳۸۵

دیوید پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۱۹ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۶:۳۷ پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳
از آزکابان فرار کردم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 97
آفلاین
به نظر من اسنیپ خیلی کم بود داشته که نمی تونه نزدیک جادوی سیاه بشه. و دامبلدور برای اینکه اسنیپ تحریک به اینکه بره مرگخوار بشه , نشه.

[c

پیام زده شده در: ۱۶:۴۷ جمعه ۶ بهمن ۱۳۸۵

لاوندر براونold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۴ چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۶:۴۳ شنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۶
از تو دفتر ِ مدیر ِ مدرسه!!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 544
آفلاین
دوست داشته . خیلی ساده است میخواسته اسنیپ عقده ای نشه ... شاید هم میخواسته زودتر از شر اسنیپ خلاص بشه ... البته دامبلدور میدونسته که اسنیپ بد ذات و پررو است !

پیام زده شده در: ۱۶:۰۰ جمعه ۶ بهمن ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
خب ببینید هر کس موقع خوندن کتاب از یک موضوع یک نوع برداشتی میکنه .

من وقتی که میدیدم که هرچی هری به دامبلدور گوشزد میزنه که اسنیپ یک کارایی داره مینکنه و دامبلدور هم اهمیت نمیداد . من از داستان اینطور برداشت کردم که دامبلدور انقدر به اسنیپ اعتماد داشته که دیگه حقایق چشمش رو کور کرده بود .

اون میدونست که یک اتفاقاتی در دور و برش داره رخ میده اما همیشه فکر میکرد که اسنیپ سعی داشته که این مسئله رو حل کنه نه اینکه به دراکو کمک کنه ! و به همین دلیل دیگه به حرفهای هری اهمیت نمیداد .

و به همین دلیل آخر داستان نیز کاملا غافل گیر شد . و به نظر من علت التماسش هم این بود که در اون شب انتظار هر چیزی رو میکشیده و حتی انتظار داشته به فجیع ترین شکل کشته بشه اما انتظار این رو نداشته که اسنیپ بهش خیانت کنه به همین دلیل کاملا در اون لحظه کنترلش رو از دست داده

بله منم موافقم که کشته شدن دامبلدور از نظر نیروی عشق به هری کمک کرده ولی مسئله اینجاست که من میگم که دامبلدور خودش نمیخواست کشته شه . یعنی اصلا چنین نقشه ای رو نکشیده بود . در ضمن فکر نکنم دامبلدور بجای اینکه اسنیپ رو تحویل بده سعی کنه از اون به نفع هری استفاده کنه .

در ضمن یک جمله ای هست در رابطه با دامبلدور در مورد همین مسئله : دامبلدور به فاج توی کتاب چهارم گفت بهتره که خودت بگی که ولدمورت برگشته این طوری حتی اگر از وزیر شدن هم بر کنار شی بعدها از تو به عنوان یک قهرمان یاد میشه که جادوگران رو از خطر بزرگی آگاه کرده . حالا به نظرت خود دامبلدور امکان داره که اشکالات خودش رو بپوشونه ؟ اونم وقتی که هنوز کار از کار نگذشته ؟ اونم کسی که همیشه با منطق کار میکنه ؟

حتی یادمه خود دامبلدور هم اون موقع که زاخاریاس اسمیت بود میگفت اسنیپ خیانتکاره و دامبلدور هم مرده . احتمالا منظور مقالش رو درست نفهمیدی

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.