هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: اطلاعات در مورد کتاب
پیام زده شده در: ۱۳:۳۲ چهارشنبه ۸ فروردین ۱۳۸۶

کینگزلی شکلبوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۰ شنبه ۵ اسفند ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۲:۵۲ جمعه ۲۲ آذر ۱۳۸۷
از دنیای دموناتا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 20
آفلاین
و در مورد کتاب 3
نام کتاب:فاجعه اسلاتر
نام نویسنده:دارن شان
انتشارات:قدیانی
مترجم:فرزانه کریمی
از سری مجموعه نبرد با شیاطین
در این قسمت دوباره بر می گردیم به زمان حال و دوباره گروبز گریدی را میبینیم.درویش از مبارزه ی سخت و خونینش با لرد لاس بعد از گذشتن حدود 14 ماه برگشته که ممکنه این زمان در دنیای دموناتا (دنیای موجودات شیطانی) فقط حدود 2 ساعت طول کشیده باشه خماصه .. ولی این درویش همون درویش همیشگی نیست یک مرد شبح زده و پریشان شده که مدام کابوس میبینه...
کمی در مورد گروبز: گروبز هم کمی فرق کرده البته در جهت مثبت کمی از لاک خودش اومده بیرون .در مدرسه چند تا دوست پیدا کرده و سعی میکنه به زندگی عادی برگرده و سعی می کنه به درویش هم کمک کنه تا از این کابوس ها بیرون بیاد
یه روز یک تهیه کننده فیلم های ترسناک به نام داویدا هایم که در فیلم ها خودش را در پشت نام مردانه دیوید ای هایم مخفی کرده است به سراغ درویش می اید و از درویش می خواهد که در ساخت این فیلم که در مورد موجودات شیطانی است به او کمک کند .او گروبز و بیل-ای را هم همراه خود می برد زیرا می ترسد که لمب ها بیل-ای را برای تشخیص درمان لیکانتروپی بدزدند.خلاصه در این شهرک سینمایی که درویش دعوت شده گروبز به جریاناتی پی می برد که هیچ فیلمی به اندازه انها نمی تواند خونبار باشد.ولی هیچ کس حتی درویش حرف او را باور نمی کند .در این کتاب قدرت های جادویی گروبز چند برابر میشوند و گروبز تسلط کاملی روی انها دارد .ایا گروبز به جمع مرید ها می پیوندد ؟ ایا درویش از کابوس هایش رها می شود؟ نقش واقعی داویدا هایم چیست؟ لمب ها چه کسانی هستند؟ اینها تمام , سوالاتی هستند که در این کتاب پاسخ داده می شوند.

پیام زده شده در: ۱۲:۰۹ چهارشنبه ۸ فروردین ۱۳۸۶

کینگزلی شکلبوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از دنیای دموناتا
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
راستش نتونستم طاقت بیارم گفتم زودتر توضیحاتو شروع کنم:
در مورد کتاب لرد لاس توضیح نمیدم چون بقیه گفتن
در مورد دزد شیطانی:
حوادث و جریانات این کتاب 30 سال قبل از کتاب 1 رخ می دهد بنا براین گروبز در این کتاب نیست ولی ما چند شخصیت قدیمی میبینیم مثل درویش و لرد لاس
در این کتاب ما با اسلحه ای اشنا می شیم به نام کا – گاش که اسلحه ای باستانی است و در قدیم شکسته و همه دنبال تکه هاش هستند( هم برانابوس و هم اربابان شیطانی )
شخصیت اصلی این کتاب پسری به اسم کرنل فلک است که می تواند لکه های عجیب غریب نور را در هوا ببیند به همین دلیل همه به جز مامان و باباش فکر می کنن که دیوونه است
او روزی بدون اینکه بدونه با نورها پنجره ای به دنیای دیگه ای به نام دنیای دموناتاها باز می کنه و وارد اون میشه وقتی بر می گرده می فهمه که چند روز گم شده بوده وحافظشو از دست داده و همراه برادرش ارت برگشته.ولی از اون روز به بعد زندگیش زیرورو میشه .یک روز هیولای شیطانی حمله می کنه و یکی از بچه های مدرسه کرنل رو می دزده و اون کسی نیست جز ارت برادره کرنل... ایا ارت واقعا دزدیده شده ؟نقشه لرد لاس و درویش در این ماجرا چیه؟مرید ها چه کسانی هستند؟این کتاب واقعا هیجان انگیزه من به شما این را پیشنهاد می کنم.

پیام زده شده در: ۱۱:۴۰ چهارشنبه ۸ فروردین ۱۳۸۶

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
تن پوشي ازآينه
ساخت ماية نمايش‌هاي ايراني در آثار بهرام بيضايي

رسول نظر زاده

انتشارات روشنگران ومطالعات زنان
چاپ اول 1384

بررسي انواع نمايش هاي سنتي وعاميانة ايراني در آثار بهرام بيضايي دركتاب «تن پوشي از آينه» مورد بررسي و پژوهش قرارگرفته است. بيضايي با پشتوانة چهار دهه از عمر هنري خود از لوازم قصه‌ها و شكل‌هاي كهن نمايش قصة خود را باز مي‌سازد . قصه‌هاي عاميانه با قابليت و دلالت‌هاي معنايي ديگر در آثار او رخ مي‌نمايد.
اين كتاب نگرشي از منظركنكاش در فرم‌هاي نو نمايشي برگرفته از نمايش‌هاي عاميانه است. اين شكل‌ها در آثار بيضايي تركيبي خودبسنده از نقالي، تعزيه، تقليد، اسطوره، آيين و انديشه‌هاي امروزي است.
سابقه و سنت‌هاي ديرينة نمايشي در زندگي مردم سرزمين‌مان به تنهايي در كم‌تر كتابي سرجمع شده است. در فصل هفتم كتاب به طور مفصل به معرفي و واژه شناسي نمايش‌هاي سنتي ايراني (تقليد، تعزيه، نقالي، نمايش عروسكي و آيين‌ها) مي‌پردازد.
بيضايي در اهميت اين رويكرد گفته است:«ممكن است بشود با استفاده از سبك اجرايي و ارزش‌هاي سنتي نمايش‌هاي عاميانه و مردمي و پيش بردن محتواي آن به سوي تفكر واقع‌بيني روشن‌فكرانة امروزي يك نمايش ايراني در خور شرايط و تحول‌هاي تازه به وجود آورد.»
رسول نظرزاده نويسندة كتاب «تن پوشي از آينه» دستي هم در نوشتن داستان دارد.

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۱:۲۸ چهارشنبه ۸ فروردین ۱۳۸۶

کینگزلی شکلبوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از دنیای دموناتا
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
سلام سلام
من می خوام راجع به کتاب های نبرد با شیا طین تو ضیحاتی بدم
نام نویسنده:دارن شان
انتشارات:قدیانی
مترجم:فرزانه کریمی
خوب این یک سری کتاب 10 جلدی است که تا الان 4 جلد چاپ شده و 3 جلد ترجمه شده
اسم کتاب ها
1)لرد لاس
2)دزد شیطانی
3)فاجعه اسلاتر
4)بک-bec- ( که اسم سومین شخصیت اصلی است و احتمالا یکی از تکه های کا-گاش)
5) blood beast که هنوز منتشر نشده تو خرداد منتشر میشه
هر سال دو جلد کتاب منتشر میشه در ژوئیه و اکتبر که میشه طرفای خرداد و مهر ما
من اطلاعات خوبی در مورد این کتاب ها دارم که به زودی براتون مینویسم

پیام زده شده در: ۱۸:۰۰ سه شنبه ۷ فروردین ۱۳۸۶

R.L.Stine

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۲۵ یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۱:۳۲ شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3
آفلاین
حالا کتاب 5 دایره وحشت
نام کتاب:نفرین مقبره مومیایی
نویسنده:آر.ال.استاین
مجموعه:دایره وحشت
گیب و خانواده اش برای تعطیلات کریسمس به مصر رفته اند.اما پدر و مادرش باید آنجا را ترک کنند و گیب نمی خواهد همراه آنها از مصر برود.پس گیب پیش دایی اش،بن،که یک باستان شناس است،
و دختردایی اش،شری،ماند.قسمت جالب این جاست که گیب می تواند داخل یک هرم برود.در هرمی که او داخلش می شود،نفرینی وجود دارد.ولی گیب نگران این موضوع نیست،چون او اعتقادی به نفرین ندارد.گیب یک دست مومیایی کوچک به اسم احضار کننده شیطان دارد که در واقع طلسم خوش شانسی اوست.آیا گیب می داند که در آینده در یک هرم گم خواهد شد؟او در عمق هرم گم می شود،
و نمی تواند راهی برای خروج پبدا کند.بعد او یک اتاق همراه چند مومیایی درون آن و همچنین نفرین مومیایی پیدا می کند و حسابی هیجان زده می شود.ولی آن نفرین دارد کم کم او را نگران می کند.او در یک هرم گم شده و شاید برای همیشه آنجا بماند.گیب حالا واقعا احساس نگرانی دارد،چون در اتاقی همراه چند مومیایی زندانی شده.سپس مومیایی ها از طریق نفرین زنده می شوند.مومیایی ها احضار کننده شیطان را می خواهند.ولی آن دست گیب است و او در مقبره تنهاست.پس مومیایی ها او را تعقیب کردند.گیب چگونه از دست آنها خلاص می شود؟داستان نفرین مقبره مومیایی را بخوانید
تا کشف کنید!
منبع:سایت پازساز www.pazsaz.com
ترجمه متن:خودم

پیام زده شده در: ۱۶:۲۸ دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۸۶

پوریا دفتری بشلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۲ پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۰:۴۶ جمعه ۱۷ فروردین ۱۳۸۶
از یک جایی در این دنیای بی کران
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 85
آفلاین
سلام .
كتاب : سیری در دنیای جادویی هری پاتر
نويسنده : بنیامین باروت کوب
مترجم : ندارد
قيمت روي جلد : 2000 تومان
كاري از : بنیامین باروت کوب
گروه سني : ندارد ( برای همه ی سنین )
موضوع : همه ی شخصیت های کتاب 1, 2 , 3 , 4 و 5 را معرفی کرده است .
تیبریوس آگدن

شناسه قبلي من
هرگز یک اژدهای خفته را قلقلک ندهید .

پیام زده شده در: ۱۲:۰۲ دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۸۶

R.L.Stine

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
خوب،حالا بریم سراغ کتاب 4 دایره وحشت.
نام کتاب:بگو پنیر و بمیر
گِرِگ و دوستانش،شری،مایکل و برد،روز خسته کننده ای داشته اند.آنها تصمیم می گیرند که یک خانه بسیار قدیمی و درب و داغان را بررسی کنند.آنها فکر می کنند که اسپایدی،شخص بی خانمان شهر،در آن جا زندگی می کند.وقتی آنها زیرزمین خانه را بررسی می کردند،گرگ یک دوربین بسیار قدیمی پیدا کرد.دوربین گرگ زیاد خوب نیست پس گرگ تصمیم گرفت که آن دوربین را بردارد.
ولی چیز عجیبی در مورد دوربین وجود دارد.گرگ یک عکس از مایکل گرفت و عکس مایکل را در حال سقوط نشان داد.زمان زیادی نگذشت که مایکل مانند عکسش از جایی سقوط کرد.البته این مشکل بزرگی نیست،نه؟سپس گرگ یک عکس از ماشین پدرش گرفت.ماشین در عکس کاملا درب و داغان بود.چند روز بعد ماشین تصادف کرد و واقعا داغان شد.درست مثل عکس!گرگ یک عکس
از برد در بازی بیسبال گرفت.در عکس برد با آسیب بدی روی زمین افتاده بود.سپس برد واقعا آسیب بدی دید و روی زمین افتاد.و ترسناک ترین عکس وقتی بود که گرگ یک عکس از شری در روز تولدش انداخت و شری در عکس وجود نداشت.سپس شری واقعا ناپدید شد.آیا دوربین آینده را پیشگویی می کند؟یا باعث می شود که اتفاقات بدی بیفتد؟داستان بگو پنیر و بمیر را بخوانید تا کشف کنید!

پیام زده شده در: ۱۸:۰۲ یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۸۶

R.L.Stine

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
من نمی دونم چی شد که شناسه قبلیم پاک شد.دوباره رفتم یه آیدی ساختم و عضو شدم.شناسه قبلیم آر.ال.استاین بود.همون که اسم 62 تا دایره وحشت گفته بود و توضیح شماره 1 و 2 اونا رو هم گفته بود!خوب،بی خیال!
بریم سراغ کتاب شماره 3.
نام کتاب:خون هیولا
ایوان مجبور است در خانه عمه بزرگ ترسناک خود،کاترین،بماند چون پدر و مادرش برای خرید خانه به آتلانتا رفته اند.عمه ایوان خیلی عجیب و غریب است.او کر هم هست.حتی گربه او هم عجیب و غریب است.ایوان تصمیم می گیرد با سگ خود،تریگر،به پیاده روی در شهر برود.هنگام قدم زدن او با دختری به اسم اَندی آشنا می شود!ایوان و اَندی تصمیم می گیرند به یک اسباب بازی فروش بروند تا چیزی برای خود بخرند.آن ها پول خود را بر می دارند و به راه می افتند.ولی مغازه اسباب بازی فروشی هم عجیب و غریب است.ایوان و اندی شروع به گشت زدن در مغازه می کنند و چیز های عجیبی می بینند.تا این که آنها قوطی خون هیولا را پیدا می کنند.اندی می گوید که چیزی شبیه این قبلا داشته،پس ایوان تصمیم می گیرد آن را بخرد.وقتی ایوان قوطی را به عمه اش نشان می دهد،او برچسب روی آن را می خواند.ولی طرز خواندن او طوری است که انگار دارد طلسم می خواند.آیا او واقعا طلسم خوانده؟این طلسم باعث می شود چه اتفاقی برای قوطی خون هیولا بیفتد؟اولین داستان از داستان های چهارگانه خون هیولا را بخوانید تا کشف کنید!

پیام زده شده در: ۲۲:۳۶ پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۸۵

پوریا دفتری بشلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۲ پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۰:۴۶ جمعه ۱۷ فروردین ۱۳۸۶
از یک جایی در این دنیای بی کران
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 85
آفلاین
سلام .
كتاب : لافكاديو
نويسنده : شل سيلور استاين
مترجم : حميد احمدي
قيمت روي جلد : 490 تومان
كاري از : كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان
گروه سني : د , ه
نشاني اينترنتي : www.kanoonparvaresh.com
پست الكترونيكي : info@kanoonparvaresh.com
ارادتمند شما فرگوس فينيگان

شناسه قبلي من
هرگز یک اژدهای خفته را قلقلک ندهید .

پیام زده شده در: ۱۵:۵۴ سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۸۵

آر.ال.استاین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۳ پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۵:۳۴ سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
کتاب دوم دایره وحشت
نام کتاب:داخل زیرزمین نشوید
نویسنده:ار.ال.استاین
پدر مارگارت و کیسی آزمایشی در زیرزمین انجام می دهد.مارگارت و کیسی درباره آزمایشات او خیلی کنجکاو شده اند،ولی پدرشان می گوید:((داخل زیرزمین نشوید.))وقتی پدرشان به بیرون رفته بود و آنها یواشکی به زیرزمین رفته بودند،صدای عجیبی را شنیدند.آنها یک دسته گیاه در زیر زمین دیدند.آنها از فهمیدن این که این گیاهان چقدر جالب هستند تعجب کردند.ولی تعجب آنها زیاد طول نکشید.زیرا ناگهان یک گیاه مارگارت را چنگ زد.بعد از چندین روز،آنها متوجه شدند که روی سر پدرشان به جای مو،برگ گیاه روییده و از دستانش هم خون سبز رنگ جاری است.سپس او سعی کرد به مارگارت و کیسی یک غذای گیاهی عجیب و غریب بدهد.داستان داخل زیرزمین نشوید را بخوانید تا کشف کنید چه بلایی سر پدر مارگارت و کیسی آمده است!

آفرین خیلی عالیه...اگه همینطور به کارت ادامه بدی عالی تر هم میشه...اگه بتونی تمام مجموعه رو ارائه بدی یه معرفی عالی و منحصر به فرد رو ارائه دادی که هیچ کس مثل ارائه نخواهد داد! موفق باشی

ویرایش شده توسط كورن اسميت در تاریخ ۱۳۸۵/۱۲/۱۹ ۱۰:۲۷:۱۷

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.