هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: نسل بعد مثل ما هرى باترى مىشه؟
پیام زده شده در: ۱۰:۴۶ چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۳

چو چانگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۰ دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۵:۲۷ دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
از کنار مک!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1771
آفلاین
فعلا نسل بعد مهم نيست ولي احتمالا بشه مشكل فعلا همين نسل خودمونه تا يه چيزي تو كتاب كشف ميكني و نميدوني از خوشحالي چيكار كني و نياز داري كه حتما به يكي بگي ميبيني هيچ كس نيست كه از حرفت سر در بياره!!!!!

[b][font=Arial]«I am not worriedHarry,» 
said Dumbledore
his voice a little stronger despite
the freezing water
«I am with you.»[/font]  [/b]

پیام زده شده در: ۳:۱۴ سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۸۳

بيل ويزليold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۰۴ سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۲۱ چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۸۳
از KUWAIT
گروه:
کاربران عضو
پیام: 82
آفلاین
منم می خوام توی این تاپیک نظر بدم
هری پاتر و همه ی جریانات و شخصیتها و مکانهای کتاب ساخته شده و برگرفته شده از ذهن یک خانوم انگلیسی میباشد
یعنی شما در واقع تراوشات و خیالات یک خانوم انگلیسی رو می خونید که خیلی هم خوب تونسته خیالات خودشو در ذهن ماها بگنجونه که ای خودش واقعا یک هنر!
حالا به نظر شما در نسلهای اینده کسی پیدا نمیشه که خیالاتشئ بتونه بطور هنرانه ای در ذهن اون نسل کنه با توجه به شرایط اون زمان؟؟؟؟ یعنی کسی پیدا نمیشه که داستانی از تخیلاتش بنویسه هزاران برابر داستانهای خانوم رولینگ؟؟؟؟
در ضمن بر اساس گفتهی آقای نیل آرمسترانگ جهان از سال 2020 به بعد شاهد تغییرات اساسی میشه که با قبلا 360 درجه فرق داره
و اما کتاب از سال 1996 تا به امروز اینترنت بیشتر از کتاب در جوونا جاخوش کرده بطوری که بعضیا شب امتحان بجای کتاب درسی خوندن میرن اینترنت و یا خیلی چیزای با ارزشئ به انترنت ترجیح میدن! و از اونجایی که نگه دارندهی نسل و چیزهای بیادموندنی جوونا هستن پس با این منوال هیچ امیدی به پابرجا موندن کتاب در نسلهای بعدی نیست
در ضمن خانوم فلور اینقدر با احساسات به کتاب نگاه نکنید چون کتابهای دیگه ای هم هست که بیاد و بازم مردم کشته مردش بشن

مسول برگزاری مسابقه ی زیبا ترین پسر و یا مرد هاگوارتز
but i cant help falling in love with you! (Elvis Presley)

پیام زده شده در: ۲۲:۵۶ دوشنبه ۵ مرداد ۱۳۸۳

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
آخ جون فلسفه

کلا هر چیزی که ما تو ذهنمون داریم اعم از اینکه مادی باشه یا معنوی برای اینکه بهش فکر کنیم یا به بقیه بگیم و کلا هر چیز اون رو به دیده های خودمون در میاریم
تصور شما از خدا چیه؟ از عشق یا دوستی یا تنفر چه تصوری دارید؟ چه طور میخواید برای یکی دیگه اینا رو توصیف کنید؟
این طوریه که هر کس به نحوی سعی میکنه حالات درونی و افکارش رو نمود خارجی بده
مثلا یکی با کلام یکی با نوشتن یکی با موسیقی یکی با نقاشی یکی با مجسمه سازی و و و
هر کدوم میخوان همین کار رو بکنن
در مورد اینکه تفکرات چقدر میتونن سفسطه گرانه باشن مثالی میزنم
مثلا الان روزه اگه من فکر کنم که شبه و شما هم همین فکر رو بکنید الان شب خواهد بود و نه روز چون این روز بودن رو داری از دید چشم خودت که یه چیز مادی هست میبینی و طرف میتونه دلیل بیاره چشم ممکنه خطا کنه !!!!!!
در کل اینا بحثای بیخودی هست از این نوع که الان این آخر نوشتم و فقط باعث سر در گمی میشه

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۱۱:۳۱ جمعه ۲ مرداد ۱۳۸۳

هرمون گرنجر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۸ دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۹:۴۳ شنبه ۱۵ دی ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 259
آفلاین
فلور عزیز واضحه :
1) همون طور که گفتم ما تخیلاتمون را از غاطی کردن چیز هایی که دیدیم میتونیم به وجود بیاریم
2) تازه اگر تو در خیالت یک چیز متفاوت بسازی مجبوری برای بازگو کردنش از عناصری استفاده کنی که من میشناسم و دیدم تا بتونم خوب مجسم کنم
به این دو دلیل تو نمیتونی یک تخیل خالص داشته باشی یا بازگو کنی

world has changed...I feel it in the water...I feel it in the earth...I smell it in the air... much that once was is lost... for none now live to remember it

پیام زده شده در: ۶:۲۹ جمعه ۲ مرداد ۱۳۸۳

فایرنز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۵ دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۹:۵۱ چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۸۸
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 89
آفلاین
نقل قول:

مرلين نوشت
بهنظر من اصلا مهم نيست نسل بعد از ما هري پاتري بشود يا نه . من كه سعي ميكنم اين كتاب از صد كيلومتري هر چي فك و فاميلو نوه و ايناست دور نگهدارم.
بهتره به جاي نگراني كه نسل بعد هري پاتر خون ميشه يا نه نگران اين باشيم كه نسل بعد چه تيپي ميخواد پياده كنه؟ چه فرهنگ مزخرفي ميخواد وارد كنه؟ بايد اين رو كنترل كنيم.

مرلین راست می گه باید فرهنگ رو درست کنیم با همین نسل هم می بینیم به سر هری پاتر چه آورده اند .لباسهای هری پاتر. کلاه هری پاتر. تقویم هری پ
اتر تخت هری پاتر. هر کی که می خواد پول در بیاره می ره تو خط هری پاتر. چه برسه که به بچه هامون هم نشون بدیم اون موقع اونا می رن تا دنیای جادوگری رو پیدا کنند هیچ کس دیگه تو این دنیا نمی مونه همه تو رویا هستند. همسایه بقلی ما می خواد مدرسه غیر انتفایی بزنه می یاد از من میپرسه اسم مدرسمو هاگزوارت بزارم خوبه .اون موقع است که خدا نفرینمون می کنه وایران از اینی که هست بد تر می شه پس اگه می خواین هری پاتر رو به بچه هاتون معرفی کنین بهشون بگید که این یه تخیل بیشتر نیست پس دنبالش نرو برو به دنبال زندگیت که کشورمان را آباد کن .

تو مانند منی؟ آیا تو می توانی بر طوفان سوار شوی، چنان که بر اسبی، و آذرخش را به دست بگیری به سان شمشیری؟

پیام زده شده در: ۲:۲۱ دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۸۳

هرمون گرنجر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۸ دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۹:۴۳ شنبه ۱۵ دی ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 259
آفلاین
فلور عزیز به نظر من هم مرلین راست میگند . اما خوب مرلین شما فکر میکنید من و شما در جایگاهی باشیم که بخواهیم تصمیم بگیریم که چی درسته که به بچه ها آموزش داده بشه ؟ من فکر نمیکنم . حرف من اینه شاید وحشتناک به نظر بیاد اما باید بی طرفانه قضاوت کرد که چی درسته . باید روشنفکر بود . بعضی رفتار های درست قبلا" طرد شده بودند اما ما نباید بگذاریم ای اشتباهات دوباره اتفاق بیفتند . ( لابد ایران اچ پیان فکر کردند دوباره میخواهم موضوع شرطی شدن را مطرح کنم باید بگم این به ذهنم رسید اما بهتره اول ببینم کسی میفهمه شرطی شدن یعنی چی تا بعد !)در ضمن خانم فلور تخیل از دیدگاه ما (منظورم من و

Einstein )مفیدیه و باعث میشه ذهن بچه ها آمادگی پذیرفتن مفاهیم نسبیت میشوند . اما خوب باز به نظر من بهتره این ها همه باید کنترل شده باشند.
اما خوب مصلما " شما در تخیلتون چیزی را خلق نمیکنین بلکه تخیل شما فقط در محدوده ی دیده ها ی شما است ذهن شما برای خلق یک تخیل فقط واقعات را با هم مخلوط میکنه به عنوان مثال:شما فرشته را اینطور مجسم میکنی : انسان زیبایی که بال داره و خیلی مهرابانه > انسان + بال پرنده+مهربانی مادر + زیبایی نسبی که در زمان شما تعریف میشه
یک مثال دیگه : اژدها: دندان های تیز و کروکودیل مانند پوست فلس دار سبزرنگ بال های کوچک چرمی سبز از دهانش آتش بیرون میاد چشم های پنجه های تیز جثه: بزرگ
>>> دندان تیز کروکودیل- فلس- رنگ سبز-بال خفاش-چرم – پنجه ی گربه در سایز بزرگ به رنگ سبز – چشم یک گاو وحشی – آتش – همه اینها در ابعاد بزرگ .
حالا یکی یک مثال از تخیل انسان برام بیارید که گفته هامو نقض کنه > شما نمیتونید به دو دلیل که بعدا میگم

world has changed...I feel it in the water...I feel it in the earth...I smell it in the air... much that once was is lost... for none now live to remember it

پیام زده شده در: ۰:۰۰ شنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۳

امید

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۴۵ سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۸:۳۷ دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۸۳
از تهران-نیاوران
گروه:
کاربران عضو
پیام: 13
آفلاین
یادمه جوونای نسل قبل میگفتن نسل بعد هم ملت این کتاب هارو میخونن(بقیرو خودتون بگیرید)

ویرایش شده توسط چو چانگ در تاریخ ۱۳۸۴/۴/۱۱ ۹:۵۲:۵۱

پیام زده شده در: ۱۱:۳۷ جمعه ۲۶ تیر ۱۳۸۳

آرتور ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۴۷ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۱۵ شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۸۴
از بارو_خانه ی ویزلی ها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 192
آفلاین
امکانش هست که کتاب در آینده هم محبوبیت پیدا کند زیرا بسیاری از کتاب های قدیمی امروزه طرفداران بسیاری دارد پس امکان محبوب موندن هری پاتر زیاده

I come back

پیام زده شده در: ۹:۵۸ جمعه ۲۶ تیر ۱۳۸۳

دراکو مالفویold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۶ چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۲۶ یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
از وزارت سحر و جادو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1028
آفلاین

به نظرم برای نسل بعد ماها این قدر کتاب مثل هری نوشته میشه که هری شاید جزو ضعیفترين کتابها به حساب بیاد و این تب هری هم که الان هست بیشتر از 5 یا 6 سال دوام نمی اره و اون وقت نویسنده های دیگه با الهام گرفتن از این کتاب داستانهای قشنگتری رو می نويسن .

وزیر مردمی اورجینال اسبق

تک درختم سوخت ، پس بذار جنگل بسوزه

پیام زده شده در: ۹:۳۱ جمعه ۲۶ تیر ۱۳۸۳

مرلین (پیر دانا)old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۸ یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۱۱:۲۹ چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1286 | خلاصه ها: 1
آفلاین
به نظر من اصلا مهم نيست نسل بعد از ما هري پاتري بشود يا نه . من كه سعي ميكنم اين كتاب از صد كيلومتري هر چي فك و فاميلو نوه و ايناست دور نگهدارم.
بهتره به جاي نگراني كه نسل بعد هري پاتر خون ميشه يا نه نگران اين باشيم كه نسل بعد چه تيپي ميخواد پياده كنه؟ چه فرهنگ مزخرفي ميخواد وارد كنه؟ بايد اين رو كنترل كنيم.

ویرایش شده توسط هرپوی كثيف در تاریخ ۱۳۸۴/۹/۱۸ ۱۶:۳۲:۱۱

امضا چی باشه خوبه؟!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.