هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: اسنیپ: مرگ‌خوار ولدمورت یا یار وفادار دامبلدور؟
پیام زده شده در: ۱۲:۳۷ یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۸۶

کین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۲ یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۸:۱۶ چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۳۸۸
از کره زمین
گروه:
کاربران عضو
پیام: 27
آفلاین
اسنيپ حرفهايي را زد كه شايد جواب سوالاتي را داده باشه اما يادمون نره كه رولينگ به اين سادگي كسيو كنار نميزنه با چند تا كلمه و چند تا ديدار توي كتاب اول نشون داد كه اسنيپ دنبال سنگ اما بعد همچي برعكس شد به نظر من به هيچ چيز اين كتاب اعتماد نكنيد حتي به حتمي ترين اتفاقات البته اين نظر شخصي منه

ویرایش شده توسط prince در تاریخ ۱۳۸۶/۱/۲۶ ۱۲:۳۹:۱۲

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۵۱ جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۸۶

mehran

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۱۸ سه شنبه ۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۰ سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۸۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 29
آفلاین
اگه توجه داشته باشين هر وقت هري از اسنيپ پيش دامبلدور بد مي گفت يا دليلي مي اورد كه اسنيپ خيانت كاره دامبلدور قبول نميكرد ولي هيج جاي كتاب نگفته اگه كسي ديگه از اسنيپ پيش دامبلدور بد ميگفت دامبلدور چه عكسلعملي نشون ميداده.
يعني ما نميدونيم در واقع چرا فقط حرف هري رو باور نميكرده
من فكر كنم چون اسنيپ در گذشته كاري كرده مانند قسم ناگسستني يا قسم حفاظت جان هري كه دامبلدور هم از ماجرا با اطلاع بوده.
اين پيمان به احتمال زياد بين اسنيپ و مادر هري بوده .دليلم هم اينه كه اين 2 نفر شايد به خاطر شباهتهاي زيادي كه داشتند ( هردو خون لجني بودن،هردو در درس معجون سازي استعداد خوبي داشتند) به يك طريقي با هم رابطه اي بر قرار كردن و بعد سر موضوعي باهم قاطي كردن(شايد سر جيمز)
به احتمال زياد دامبلدور سالها اسنيپ رو معلم معجون سازي نگه داشته تا هم بدونه دامبلدور از ماجراي اون وليلي با خبره هم چون تنها قدرتي كه از نظر دامبلدور از همه موندگار تر و با قدرت تره عشقه باعث بشه اسنيپ از قسمي كه خورده با نيروي عشق محافظتي دو چندان بكنه خب كجا بهتر از كلاس معجون سازي

پیام زده شده در: ۱۱:۰۴ چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶

kreacher

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۸ سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۳۶ دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸۶
از فعلا در به در
گروه:
کاربران عضو
پیام: 10
آفلاین
هیچ توجه ای کردید که با این که رابطه هری و اسنیپ یکی از مرموزترین و مهمترین سئوالات کتاب7 هست توی هیچ کدوم از کاورهای کتابها عکسی از اون یا چیزی که بهش مربوط باشه نیومده!!

پیام زده شده در: ۶:۴۶ چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶

Princess_of_Persia

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۰۴ یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۶:۴۸ چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 23
آفلاین
من برعکس همه زیاد به اسنیپ اعتماد ندارم... گرچه خیلی از شخصیتش خوشم میاد ( این موضوع هیچ ربطی به بحث نداره) و کاملا اون دلایلی که برای نارسیسا آورد رو قبول دارم. تقریبا جواب نصف دلایلی که بچه های اینجا آوردن برای اثبات خوب بودن اسنیپ همون 2-3 صفحه ی اول کتاب 6 اسنیپ خودش همرو جواب داد...

ولی ( طبق معمول این " ولی " سر جاشه ) باز یه مشکل پیش میاد...

هری دست تنها نمیتونه هیچ غلطی بکنه... بعد از دامبلدور قوی ترین کسی که ما تا به حال دیدیم اسنیپ بوده.. نه مک گاناگال نه لوپین و نه هیچ کس دیگه ای نمیتونه تو این موقعیت به هری کمکی کنه غیر از اسنیپ... پس منطق حکم میکنه که اسنیپ اینوری باشه نه اون وری... زززززز

ALL HAIL,
Princess_of_Persia

پیام زده شده در: ۲۰:۳۱ سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۶

نیوت اسکمندرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۶ سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۶:۵۹ یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۶
از دور دست ....
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 198
آفلاین
سوروس اسنيپ شخصيت مثبتي در كتاب جلوه داده نشد . و هميشه ما او را شخصيتي منفي و ضد هري پاتر ديديم . ولي شاهد كمك به هري در نزديكي هاي بيد كتك زن بوديم يا در سال اول مي خواست هري را نجات دهد . شخصيت اسنيپ بسيار پيچيده بود . از نظر من سوروس اسنيپ فقط به خاطر پيمان نا گسستني اي كه با نارسيسا بسته بود دامبلدور را كشت .
و هيچ رغبتي براي اين كه به لرد سياه بپيوندد نداشت . تازه اون يه كار مهم ديگه هم كرد . اين كه پيشگويي را كاملا لو نداد .

پیام زده شده در: ۱۷:۳۳ جمعه ۱۰ فروردین ۱۳۸۶

لاوندر براونold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۴ چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۶:۴۳ شنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۶
از تو دفتر ِ مدیر ِ مدرسه!!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 544
آفلاین
قبلا هم در این مورد نظر داده بودم . میدونید ، من فکر میکنم اسنیپ با دامبلدور است . اسنیپ ادم بدی نیست . اما نمی شه فهمید چه جوری است ، هیچ کس بهش اعتماد نداره جز دامبلدور و ولدمورت و البته نارسیسا ، حتی بلاتریکس هم به او اعماد نداره !!!! بنابراین اسنیپ هرگز نمی اید همون دونفری که دوستش دارند رو برنجونه ، احتمالا وقتی که دامبلدور رو کشت تحت طلسم فرمان بوده . حالا اصلا مگه نمیشه که اسنیپ هم طرف ولدمورت باشه ، هم طرف دامبلدور !؟

پیام زده شده در: ۱:۱۰ جمعه ۱۰ فروردین ۱۳۸۶

فرزین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۰۴ چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۹:۴۴ جمعه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴
از دره گودریک
گروه:
کاربران عضو
پیام: 42
آفلاین
به نظر من دلایل یار همیشگی هری برای اینکه میگه اسنیپ خاکستریه(نه طرف دامبی نه طرف ولدی) کافی نیست.
خیلی راحت میشه گفت اسنیپ وقتی به طرف بارتی چوبدستی نشانه رفت داشته برا دامبلدور نقش بازی میکرده.
در موارد دیگه هم میشه همینو گفت.
به نظر من اسنیپ طرف دامبلدوره .قبلا هم اینو گفتم.
اون یه کاری کرد که هری با تمام وجود باور کنه اون مرگخواره و با این کارش باعث شد ولدمورت عمیقا بهش اعتماد پیدا کنه.
اون با این کارش میتونه زمانی به هری کمک کنه که هیچ کس انتضارشو نداره.
دامبلدور خودش از اسنیپ خواست که بکشتش تا با این کارش اسنیپ را به ولدمورت نزدیک کنه.
اسنیپ به نارسیسا میگه که از نقشه ولدمورت خبر دارم در حالی که از مالفوی میخواد به بهونه کمک اطلاعات کسب کنه.
اسنیپ میتونست اطلاعاتی را به ولدمورت بده که باعث مرگ خیلی از اعظای محفل بشه در حالی که این اتفاق نیافتاد.
در ضمن قیافه ی اسنیپ موقع کشتن دامبلدور:
قیافه ای بشدت منزجر انگار کاری را انجام داده که بشدت از اون متنفره.
این دلایل و خیلی چیزای دیگه میتونه بیگناهی اسنیپ را ثابت کنه.

ویرایش شده توسط شعبده باز در تاریخ ۱۳۸۶/۱/۱۰ ۱:۳۷:۳۸

@فرزین@
یادمان باشد اگر خاطرمان تنها ماند
طلب عشق ز هر بی سر و پایی نکنیم

پیام زده شده در: ۱۳:۵۸ دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۸۶

nasim

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۱ چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۲:۴۳ پنجشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۰
از تالار عمومی گریفندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 32
آفلاین
سلام. می رم سر اصل مطلب:
به نظر من اسنیپ نه شخصیت سفید دارد نه سیاه.(یعنی نه طرف دامبلدوره نه ولدمورت. )طرف دامبلدور نیست چون برای تعمیر کمد ناپدید کننده به دراکو پیشنهاد کمک داد، وقتی دامبلدو رو کشت با مرگخواران فرار کرد، و...
طرف ولدمورت نیست چون وقتی در فیلم 4 بارتی کراوچ پسر باهاش تنها موند اسنیپ چوبدستی اش را به طرف او نشانه رفت.
بارتی کراوچ پسر هم که مرگ خواره. پس اسنیپ خاکستریه .نه سفیده نه سیاه.

آخرین دشمنی که نابود می شود،مرگ است...

پیام زده شده در: ۱۴:۴۸ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۸۵

mostafa

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۲ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۴:۳۲ شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۸۹
از تالاري زيبا به نام گريفندور
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 26
آفلاین
با سلام خدمت همگی
من یه کاربر جدید در سایت شما هستم...
خوب ان بحث رو دیدم و حیفم اومد شرکت نکنم...
به نظر من اسنیپ با دامبلدور وفادارتره و اون طلسمی هم که روش اجرا کرد دامبلدور رو نکشته و در کتاب هفت دوباره دامبلدور پدیدار میشه... من توی یه سایتی دیده بودم که کارگردانی که فیلم های هری پاتر رو میسازه(اسمش یادم نیست) داشته با جی کی رولینگ صحبت میکرده که رولینگ گفته این دامبلدور حسابی من رو خسته کرده و کارگردانه هم با تعجب گفته مگه دامبلدور نمرده بود... و وقتی رولینگ خواسته جواب بده خودش گفته نمی خواد بگی بعدا میفهمم...
فکر کنم اسنیپ این کار رو کرده که مانع آسیب دیدن مالفوی بشه چون به مادرش قول داده بوده و همچنین می خواسته بقیه مرگ خوران به دامبلدور حمله نکنن...
البته این نظر منه....

تا هری هست زندگی باید کرد
=-=-=-
ما برتري گريفندور را نشان خواهيم داد!!!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲:۲۲ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۸۵

آبرفورث دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۲ سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۴۷ یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱
از کافه هاگزهد
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
پیام: 514
آفلاین
راونا راونکلاو نوشته :
نقل قول:
بررسی نکات در مورد اسنیپ اگر اسنیپ مرگ خوار هست: 1- اگر اسنیپ مرگ خواره چرا سال اول به کوییرل کمک نکرد ؟ 2- چرا اسنیپ سال سوم به لوپین کمک می کنه و معجون سالم به لوپن میده در حالی که می تونست اونو بکشه ؟؟ 3- اسنیپ از همه فعالیت های محفل در سال 5 با خبرداشت . چرا مکان محفل را به ولدمورت نشون نداد ؟؟؟؟؟؟ 4- چرا در سال 5 محلول راست یرا به امبریج نمی ده تا هری توی دردسر بیفته ؟ 5-چرا در وزارت خونه به کمک لوسیس و بلاتریکس وبقیه مرگ خوارا نرفت ؟ اگر اسنیپ مرگ خوار نیست : 1- چرا د رسال 4 وقت یایگور کارکاروف هشدار میده که علامت روی دستش داره نشون میده لرد داره بر می گرده احساسا نگرانی نمی کنه ؟ 2- چرا مودی قلابی یا همون بارتی کراوچ پسر اسنیپ را نکشت ؟ در حالی که اسنیپ به لرد سیاه خیانت کرده بود . 3- اصلا چرا اسنیپ ولدمورت را لرد سیاه خطاب می کنه د حالی که فقط مرگ خوارا اورا به این نام می خوانند ؟ 4- چرا در سال 5 به سیریوس کنایه می زنه و تحریکش می کنه بیاد بیرون ؟ (که در اخر هم موفق شد و باعث مرگ سیریوس شد ؟ ) 5- چرا در سال 5 به کمک سیریوس و بقیه محفلی ها نیامد ؟ چطور ممکنه اسنیپ از طلسمس که مرگ خوارها به کار برده بودن تا کسی بالای برج نیاید و حتی مکگونگال و لوپین نتوانستند از طلسم رد شن فقط اسنیپ توانست رد بشود ؟ نتایجی که از این مثال ها می شودگرفت جالب و قابل توجه : اسنیپ قطب سوم داستان است . چرا ؟ چون در هر زمان و مکان طوری عمل کرده که به نفع خودش بوده وبهترین مثالی که میشه زد : اصلا به نفعش نبوده که د روزارت خانه حاضر بشه چون مجبور بود بلاخره به یک گروه کمک کنه . یا دامبلدرو یا ولدمورت ودر این صورت جبهه ی مقابل او را از میان می برد . اسنیپ طرف دامبلدوره و در موقع گفتن اوداکداورا د رذهنش یه طلسمه دیگه ای را گفته . ولی هر کس از ان ارتفاع چه جادوگر و چه یه ماگل میمیره . چه برسه به مرد کهنسالی مثل دامبلدور . اگه واقا اسنیپ نمی خواست دامبلدور بمیرد یه طلسمه دیگه ایی د رذهنش بگه . در ضمن اوداکداورا که قربانی را پرت نمی کند بلکه خیلی ارام و بی سر و صدا می کشد . اسنیپ واقعا یک مرگ خواره و طرف ولدمورت . اما با این حال اینم خالی از اشکال نیست به همان دلایلی که در بالا ذکر شده . پس اسنیپ قدرت سوم داستان رولیگ می باشد .

ببخشید . حرفای شما خیلی برای من آشناست.
فکر کنم اینارو خودم توی مقاله بررسی نکات مبهم شش سال تحصیلی هری پاتر گفتم.
در ضمن در پست شماره 334 همین تاپیک دقیقا اینارو گفتم.
بهتر نیست نظر خودتو بنویسی ، یا اگه با نظر کسی موافقی یه نقل قولی بزنی.

ویرایش شده توسط آبرفورث دامبلدور در تاریخ ۱۳۸۵/۱۲/۲۹ ۲:۴۳:۱۴

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.