هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چرا در" ایران" هری پاتر.ارباب حلقه ها و........... نداریم؟؟؟
پیام زده شده در: ۱۷:۴۰ چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۸۶

الینا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۳ چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۴:۰۴ سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۸
از برج گریفندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 57
آفلاین
من که هر چی به نظر محمد علی جیمز ..... فکر می کنم نمی فهمم که کجای حرفش از فرا فکنی خبری نیست ! (البته از پاراگراف دوم به بعد )
چرا نمیگی بعضی از طرفدارای هری پاتر بی جنبه هستن که داستان پاتر را تا حد پرستش بالا می برند و باعث می شن که رسانه های داخلی واکنش نشون بدن !
البته بگم که اصلا از کار رسانه ها حمایت نمی کنم !
راستی آقای محمد علی ..... خوب شد نمی خواستی حرف سیاسی بزنی .
(خط آخر را شوخی کردم .

<<< only گریفندور >>>
<< It has been victorious >>

پیام زده شده در: ۱۶:۲۱ چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۸۶

یاکسلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۰ یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۰:۴۵ جمعه ۱۸ دی ۱۳۸۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 154
آفلاین
من چنین نظری ندارم...
املا حساب هری پاتر جدا ...حساب ارباب حلقه ها جدا...
تازه اگر از طریق اینترنت به اخبار bbc نگاهی می انداختید روز اکران این فیلم(ارباب حلقه ها) معلوم شد تمام شخصیت های ان از هری پاتر گرفته شده مثلا:گاندولف از دامبلدور و...
از این بحث گذشته این اتفاق ریشه در خود ایران داره ...
مثلا اون مستند بیخود هری پاتر نصفش دروغ محضه ام میبینیم ایران جنبه ی اینجور چیزها رو نداره با تاسف بخوریم ...
ایران نمیخواد افکار مردم پرورش بیابد ...من نمیخوام بحث سیاسی کنم اما این همه اختراعات نتیجه ی تخیل انسانه...
غرب اینا رو بهوجود میاره اما مردم غرب به وجود میاره نه دولتشون...
jk وقتی هری پاترو مینویسه به دولت وچیزهای دیگه فکر نمیکنه اما دولت ما به این فکر میکنه که با این بحث ها فکر ما مغشوش میشه ...
از تمام کسانی که نظر من رو میخونن لطفا کمی فکر کنن بعد نظر بدن...

هری ا

پیام زده شده در: ۱۵:۴۹ چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۶

کارادوک دیربورن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۴:۴۰ سه شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۰۹ سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۸۶
از جهنم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 329
آفلاین
بنظر من این مسأله ریشه تاریخی هم داره! یعنی غرب در چند قرن اخیر بعد رنسانس توی خط رمان و داستان های تخیلی و اینجور نویسندگی افتاده بود که نویسندگان مشهوری هم ازش بجا موند. ولی ما ایران رو در همون زمان فرض کنیم مثلاً جلوتر در دوره قاجاریه چه جوی در ایران حاکم بود که اجازه نداد چنین چیزهایی رشد کنن؟ مشخصه، فکر مردم، پشتوانه نویسندگی، سبک رایج و اینکه موضوع شاید بنظر مردم جالب نمیومد.

همین بحث اخیری که تو یه تاپیک جادوگری شد، میشه نتیجه گیری کرد که مردم بعلت باورها (اعم از دینی) به جادوگری اعتقادی نداشتن، و شاید جادوگری رو کفر میدونستن مثل همین کلیسای حاضر که علیه هری پاتر فتوا داد! خوب کدوم نویسنده ای در چنین جوی پیدا میشه که حتی فکر نوشتن امثال هری پاتر به سرش بزنه؟ و بتدریج این باورها - حالا چه درست چه غلط - کمرنگ شدن و امروز سایتی مثل جادوگران اینقدر عضو داره!

شاید بگین قاجاریه کجا الان کجا ولی از همون موقع نویسندگی بشکلی مدرن در ایران شروع شد. در دوران بعد از قاجاریه تازه ذهنیت مردم در حال تغییر بود و این به نویسندگی مملکت فرصت چنین کارهایی رو نداده بود! الان هم که کار ما فقط ترجمه کردنه...بنظر من یا باید تغییری در فرهنگ و فکر مردم و نویسندگی ایران ایجاد شه یا اینکه یک شخصی پیدا بشه و در سطح خیلی بالا این تابو رو بشکنه. که دومی شاید منجر به اولی بشود!

پیام زده شده در: ۱۵:۲۳ چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۶

اسلیترین، مرگخواران

ایوان روزیه

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۱ یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
امروز ۱۰:۳۴:۵۴
از سر قبرم
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
مرگخوار
اسلیترین
ناظر انجمن
پیام: 1504
آفلاین
پرسی جان بهتر بود شما پست من رو با دقت میخوندی.شما منظور من رو درباره غرب زدگی متوجه نشدی.من گفتم بعضی از نویسنده های ما فکر میکنن اینطوریه نه اینکه سبک فانتزی غرب زدگیه!
در ضمن لازم نیست وقتی یه نویسنده ایرانی یه کتاب فانتزی می نویسه از میرزا عبدالله و کبری خانوم اسم بیاره.چرا اینطوری نباشه:
پوریا و نرگس بر روی زمین وسط خیابان افتاده بودند و فریاد میزدند.لشکر سایه ها از درون مجسمه وسط میدان بیرون می آمدن و لحظه به لحظه به آن دو نزدیک تر میشدند.پوریا احساس میکرد که آسفالت کف خیابان هر لحظه گرم تر میشود.فرصتی باقی نمانده بود.باید خودشان را نجات میدادند اما هیچ کدام توانی برای بلند شدن نداشتند.ماه از پشت ابر بیرون آمد و آنها توانستند لشکری از سایه های چندش آور را که به سمتشان می آمدند ببینند.

ایوان روزیه...اسکلتی که وجود ندارد!

پیام زده شده در: ۱۳:۵۲ چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

به هيچ وجه اين نظر رو قبول ندارم !
داستان هاي فانتزي به معني رفتن به سمت غرب نيست !
به اين خاطر در ايران از اين دست داستان هاي فانتزي نداريم ، که اولا نويسنده هاي ايراني به اين سمت و سو نميرن و داستان فانتزي نمينويسن ، دوما اگر بنويسند سوژه هاي تکراري داره ، و سوما اينکه تا داستان هاي فانتزي خارجي باشن کسي به اين سمت و سو ها رو نمياره !

مثلا چه کسي حاضره اين رو :

هري و لونا به برج هاي قلعه علوم و فنون جادوگري هاگوارتز چشم دوخته بودند ، که يکي از تسترال ها از مقابلشان گذشت !

با اين عوض کنه :

ميرزا عبدالله و کبري خانم به خرابه هاي مکتب فنون علمي چشم دوخته بودند که قاطري از مقابلشان گذشت !

به اين خاطر هست که داستان هاي ايراني محبوبيت چنداني ندارند !

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۹:۵۷ چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۶

اسلیترین، مرگخواران

ایوان روزیه

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۱ یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
امروز ۱۰:۳۴:۵۴
از سر قبرم
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
مرگخوار
اسلیترین
ناظر انجمن
پیام: 1504
آفلاین
چرا ما کتاب های فانتزی نداریم.دلایل این موضوع بیشتر از اونیه که به نظر میرسه.معمولاً در ایران از کتاب هایی که چاپ میشه بخش عمده ای تخصصی و مربوط به دروس مختلف یا مشاغل گوناگونه.
از قسمت باقی مونده کتاب های داستان قرار می گیره که خود این قسمت هم به چند بخش تقسیم میشه.رمان های عاشقانه و آبکی و داستان های خوب و قابل احترام اجتماعی و یا چیز های دیگه.همون طور که میبینیم در این تقسیم بندی هیچ جایی برای کتاب های فانتزی نیست.یکی از دلایل اینه که نویسنده های ما به این سبک اهمیت نمیدن.یعنی به نظرشون این سبک بچه بازی میاد.
در ایران جریانی وجود داره که تقریباً بیشتر داستان ها بر اساس سبک رئالیسم نوشته میشن.یعنی داستان هایی که وجود داشته اند یا میتونستن وجود داتشته باشن.تخیل عمدتاً در این کتاب های جایی نداره و حتی اگه استثنا هایی هم وجود داشته باشه به بیشتر از چهار یا پنج خط در یک کتاب نمیرسه!
جو دیگه هم در ایران وجود داره که بهش میگیم مبارزه با غرب زدگی.به نظر تعدادی زیادی از عزیزان همچین سبک های جزو مقوله غرب زدگی قرار میگیره و به همین خاطر کسی به طرفش نمیره.یعنی معتقد هستند که هر چیزی که از غرب بیاد بده و هر چی که از کشور خودمون باشه عالی.این طرز فکر کاملاً و کاملاً اشتباهه.چرا ما نباید از چیزهای خوب و موفق فرهنگ غرب استفاده کنیم؟در حالی که اصولاً یک سبک نویسندگی شامل غرب و شرق هم نمیشه و جهانیه.
وقتی هم با سی که سنی ازش گذشته و در باره این موضوع ها باهاش صحبت میکنی میگه تخیل باد هواست،بچسب به زندگی واقعی!
متاسفانه تا وقتی که این مشکلات رو داشته باشیم هیچ نویسنده ای به طرف نوشتن یک کتاب به سبک زیبای فانتزی نمیره.

ایوان روزیه...اسکلتی که وجود ندارد!

پیام زده شده در: ۹:۲۲ چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۶

مسعود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۲ چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۲:۱۸ یکشنبه ۸ دی ۱۳۸۷
از همین حوالی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 17
آفلاین
عزیزان همه قبول داریم که ما در زمیته ی ادعاداشتن حد اقل یه سر و گردن از بقیه ی ملت ها بالاتریم
در ضمن چرا کسی به این تا÷یک محل نمیزاره؟

پیام زده شده در: ۱۹:۰۹ جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۶

ایلیا شایان مهر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۸ دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۲:۲۳ چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 27
آفلاین
با سلام.
در پاسخ به آقا یا خانوم ادریسی باید بگم که ایران و ایرانی از همون اول با جادو جمبل آشنایی کامل داشته. باور نداری برو و اون شاهنامه رو بخون تا ببینی هری پاتر پیشش هیچی نیست. ( بهتون بر نخوره ها اما این حقیقته. حداقل نظر شخصیه من اینه )
اما از طرفی هم با شما موافقم. طرز تفکر مردم ما به خاطر نزدیک بدون بیش ار حد مغزهای ما ایرانیا به منطق خیلی سخت میتونه همچین چیزایی رو پرورش بده و تو اذهان عمومی این کتابا خریداری ندارن. ما از این کتابا خیلی داریم اما سخت پیدا میشه. بنابراین ناشران و نویسنده هامون وقتی می بینن کسی خریدارش نیست بی خیال میشن.

ما بدون امضا هم معتبریم.

پیام زده شده در: ۶:۲۰ جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۶

علیرضا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۲۲ جمعه ۱۵ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۳۵ پنجشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۸۸
از از کنار هرمایون جونم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 468
آفلاین
چون ایرانیان هیچ وقت به جادو معتقد نبودند!

اونی که سرور و پادشاهمونه ویزلیه!
تاپیک ها:
[url=http://www.jadoogaran.org/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=4587&forum=3&post_id=175197#forum

پیام زده شده در: ۱۱:۲۱ شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸۶

ارگ كثيف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۳۹ دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۳۲ پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 486
آفلاین
وای حالا من یه چیزی گفتم.چرا همه دعوا میکنید.من که نگفتم تو هری دین وجود نداره تو کتاب هلی دیگه گفتم که مثل هری معروف اند.منم تو قسمت مربوط به این موضوع گفتم تو هری خدا هست. من کلا یه چیزی گفتم چون از نظر من تعصبات مذهبی عاملی برای بستن دست نویسنده ها میشه.می گم تعصبات نه مذهب پس این دو موضوع رو قاطی نکنید!

ببین در مورد دیشب.
دعا رو اگر دوست

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.