هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: نقش خداوند در هری پاتر چیست؟
پیام زده شده در: ۱۹:۵۰ شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۴

آیلین پرنس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۲ دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۱۵:۴۲ جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵
از (او) تا (او) با (او)...
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 204
آفلاین
خدا در کتاب هری پاتر درواقع همون قدرت عشق هست.که رولینگ هم در مصاحباتش این رو اعلام کرده

پیام زده شده در: ۱۴:۴۳ جمعه ۲ مرداد ۱۳۹۴

کتی بل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۶ یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۲۳:۴۴ جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴
از اردوگاه تیم کلاغ زاغی منتروز
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 20
آفلاین
البته حرف های مونالیزا درسته ، اما این هایی که شما گفتید الان توی اکثر مکان ها جا افتاده پس رولینگ حداقل قصد نداشته اشاره ای به خداوند بکنه.
از نظر من تازه رولینگ یه جوری هم شطان پرستی رو نشون داده که توی فیلم به شدت اگه دقت کنید وجود داره.
اول که وقتی میگن به ریش مرلین قسم خوب ما میگیم به خدا و این یعنی مقایسه با خداوند.
دوم قدرتی بالاتر ار قدرت خدا، جادو.
و سوم زخم هری، زخم هری که به شکل سائقه اس در واقع یک علامت شیطان پرستیه و من نمیدونم رولینگ منظورنش دقیقا همون شکل بوده یا شرکت سازنده این شکلیش کرده به هر حال میخواستن این نشان رو جا بندازن.
حالا من ادم مذهبی هستم اما خیلی از هری پاتر خوشم میاد و اتقاد دارم اگه روی ادم تاثیر نذاره پس اشکالی نداره.

تصویر کوچک شده

امضا کتی بل

پیام زده شده در: ۹:۴۸ جمعه ۲ مرداد ۱۳۹۴

گبریل دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۴۲ شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۷:۵۹ یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹
از محبت خار ها گل می شود
گروه:
کاربران عضو
پیام: 143
آفلاین
می دونین چیه خدا قدرت برتر جهان حتی اگه اسمی ازش توکتاب نبینین نشانه های خدا همه جا هست (حتی اونجایی که استیون هاوکینگز می گه خدایی وجود ندار و طبیعت خودش خودش ساخته مجبور اسم خدا رو تو جملش بیار بعله یه همچین قدرت برتری خ دا)

و حالا در مورد رولینگ رولینگ کتابش کتاب احساس کتاب تقدیر عشق کتابی که عشق برتر از هر جادویی ستوده کتابی که توش ادم های خوبشکسایی نیستن که دانشمند نخبن هی اکتشاف می کنن بلکه کسایی که به افراد عشق می ورزن

و به قول شکسپیر یادت باش که عشق ورزیدن به کسی همان دیدن چهر خداست

پس رولینگ تو کل داستان با توجه به این که شخصیت هایی بسیاریش در حال عشق ورزیدن به هم بودن از لیلی به هری گرفته تا بلاتریکس به ولدمورت به طور خواسته یا نا خواسته داشته چهر خدا رو به ما نشون می داد

و در نظر من هیچ واژه ای پاک تر از عشق برای توصیف خدا نیست

ویرایش شده توسط semetra در تاریخ ۱۳۹۴/۵/۲ ۹:۵۶:۲۶
ویرایش شده توسط semetra در تاریخ ۱۳۹۴/۵/۲ ۱۰:۰۳:۰۱

[Steve Jobs]
Ooh, everybody knows Windows bit off apple

[Bill Gates]
I tripled the profits on a PC

[Steve Jobs]
All the people with the power to create use an apple!

[Bill Gates]
And people with jobs use a PC

[Steve Jobs]
You know I bet they made this beat on an apple

[Bill Gates]
Nope, Fruity Loops, PC

[Steve Jobs]
You will never, ever catch a virus on an apple

[Bill Gates]
Well you could still afford a doctor if you bought a PC

Re: نقش خداوند در هری پاتر چیست؟
پیام زده شده در: ۱:۵۲ سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۶

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۴ دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۱۱ شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 2608
آفلاین
چرا ما همیشه سعی میکنیم رد پائی از مذهب در همه جا بیابیم و ااونو از منظر دینی و الهی بنگریم واقعا چه لزومی داره که مثلا رد پای مذهب یا خالق جهان در کتابای رولینگ باشه؟وقتی خودش اصلا سعی نکرده این قضیه را بیان کنه چرا ما بگردیم و از گوشه و کنار حتی با کمترین مدارک سعی کنیم این قضیه را اثبات کنیم؟
مونالیزا جان به نظر من پیتر صرفا یه اسم گذاری خاص هست و همین کما اینکه اگر به قول شما منظور رولینگ مسیحی جلوه دادن این اسم بود باید با توجه به اینکه پیتر جزو حواریون بوده است حسن تعلیلش را رعایت میکرد و اونو جزو شخصیتهای مثبت میگذاشت در حالی که پیتر نماد انسانهای ترسو آدم فروش و خائن در کتاب است در ثانی اگر منطقی نگاه کنیم میبینیم که بین این همه اسمی که در کتاب وجود داره نشان کردن یک اسم و اینکه به مسئله خاصی ربطش بدیم بهیچوجه درست بنظر نمیاد کما اینکه با این فرض میشد در نظر گرفت که اگر یه مثلا شخصیت ایرانی یا عرب در هاگوارتز تحصیل میکرد و اسمش محمد یا علی یا عمر یا عثمان و نامهای دیگری که در بین اهل تسنن و شیعه رواج دارد بود پس میشد نتیجه گرفت رولینگ به اسلام علاقه مند است یا ریشه های مذهبی دارد کتاب!!!
در مورد ایام کریسمس یا عید پاک هم بنظر من رولینگ فقط و فقط قصد زیباتر کردن و جلوه دادن به کتاب را داشته تا تنوعی باشد وگرنه این مساله هم هیچ ربطی به مذهبی بودن کتاب ندارد چون اگر این هدفو داشت خیلی راحت میشد که در جائی نشون بده که جادوگران مشغول انجام مراسم مذهبی هستند!
بازم میرسیم به مطالبی که اول گفتم یعنی هی اصرار نکنیم که کتاب ریشه مذهبی دارد چون رولینگ اگر این هدفو داشت خیلی راحت یه کلیسا هم مخصوص جادوگران در کتاب تجسم میکرد!
ولی ما شاهدیم که رولینگ اصلا تاکیدی بر مذهب در کتاب ندارد به هیچ وجه و اگر هم مورد مثل مرلین باشد خیلی خیلی جزئی هست رولینگ بحثش انسانیت و ارزشهای انسانی هست و بس پس ما نیائیم جور دیگری برداشت کنیم!!!

ویرایش شده توسط آنتونین دالاهوف در تاریخ ۱۳۸۶/۲/۱۸ ۲:۰۴:۲۵

پیام زده شده در: ۲۳:۳۶ دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۸۶

مونالیزا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۸ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰
از گودریک هالو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 823
آفلاین
خب نقش خداوند در هری پاتر برای من که ثابت شده است من چند تا دلیل رو براتون میارم همین دلیل ها وجود خدا رو اثبات میکنه

اینکه در بعضی موارد از اسامی خاص مذهبی دینی در داستان استفاده شده مانند اسم پیتر ، (پیتر پتی گرو)
خب پیتر اسم کاملا مذهبی و مسیحی هست، نمیدونم چقدر با دین مسحیت اشناییت دارید ، پیتر نام یکی از حواریون مسیح بود و از یاران نزدیک حضرت مسیح بوده این اسم کاملا ریشه مذهبی داره

دوم اینکه در بعضی موارد از جشنهای ویژه مسیحیت صحبت شده:
مثلا عید پاک، عید پاکر در داستانهای هری پاتر وجود دارد ، عید پاک روزی هست که به اصطلاح مسیحیا میگند روز رستاخیز
حالا این روز رستا خیز بدین معنا هست که عیسی مسیح بعد از اینکه به قول معروف به صلیب کشیدنش زنده میشه و رستاخیز میشه
یا خود ایام کریمس که ریشه کاملا مذهبی داره
خب اینهای نمونه های از وجود دین و ایمان خدا در داستان هستند. لازم نیست ادم بیاد مستقیم بگه خدا همین که نشانه های خدا وجود داره یعنی اینکه در این داستان ردپای مذهب، دین و خدا وجود دارد

How can you escape...if they can see everything? V.M

وقتی اونها میتونند همه چیز رو ببینند ... چطوری میتونی فرار کنی؟ وی ام

پیام زده شده در: ۱۸:۵۷ یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۶

مونالیزا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۸ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰
از گودریک هالو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 823
آفلاین
لازم نیست که ادم بیاد داد بزنه خدا
دوستان همین که در کتاب علائم خدا و دین ایمان وجود داره خودش کلی مفهوم و نشانه داره
باز میگم ادم نباید مستقیم به یه چیزی اشاره کنه
وجود خدا در داستان هری پاتر هست و با علائمی که در داستان بکار رفته این نکته رو تایید میکنه

How can you escape...if they can see everything? V.M

وقتی اونها میتونند همه چیز رو ببینند ... چطوری میتونی فرار کنی؟ وی ام

پیام زده شده در: ۱۸:۴۸ یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۶

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
ورونیکا شما هم داره حرف بعضی از کشیشها و بعضا واتیکان را میزنی که کتابای هری را من کل اجمعین زیر سوال میبرند و اصلا خواستار توقف انتشارش شدند چون به ول شما تحت تاثیر نیروهای شیطانی هست این کتاب ولی باید خدمتتون دو تا نکته را عرض کنم:
1_این جور صحبت کردن و بخصوص آوردن عبارت:(نیروهای شیطانی)
مخصوص قرون وسطا بود و گذشت آن موقع که صرف چسباندن این وصله به اشخاص و افکار و نوشته هایشان آنها را سرپوش بگذارند!
2_نه تنها نیروی شیطانی ای در کتاب هری وجود ندارد بلکه مملو هست از:عشق/ فداکاری/ ایثار/ ایمان به ادامه راه و... خصایل دیگر انسان دوستانه ای که همه را تشویق به انجام آنها میکند منهت زبان گفتارش با زبان خشکی که ما در جامعه خودمان یا کشورهای دیگر در محیطهای آموزشی میبینیم فرق دارد و با چاشنی تخیل نه تنها آدم را از شنیدن این نصایح زده نمیکند بلکه با آمارهائی که از خود به جا گذاشت ثابت کرد موفقترین روش جلب بخصوص جوانان و نوجوانان به سمت آموزش خوبیها همین روش است!

پیام زده شده در: ۱۷:۲۹ یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۶

ورونیکا ادونکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ یکشنبه ۴ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۴:۲۲ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۰
گروه:
کاربران عضو
پیام: 404
آفلاین
هری پاتر یه داستان به اصطلاح فانتزیه. چیزایی توش وجود داره که با عقل جور در نمیاد مثل جادو یا پرواز با جاروی پرنده و خیلی مسائل دیگه. هیچ کدوم از اینا در ذهن مادی ما نمی گنجه اما باید بگم همه شون تحت سلطه ی نیروهای شیطانی هستن چون وجود دارن... خدا بین نیروهای شیطانی هیچ جایی نداره.

من اگه جای ناظر بودم سریع این تاپیک رو قفل می کردم!

اگر یک فرد انسان، واحد یک بود ، آیا یاز یک با یک برابر بود؟!
[b][s

پیام زده شده در: ۱۶:۵۴ شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۶

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
فایرنز عزیز اگه حرف خودت یعنی اینکه مرلین خدای جادوگران نیست و صرفا یه قدیس میباشد را مبنا قرار دهیم پس میتوانیم با اطمینان 100% گفت که جادوگران به خدا اعتقادی ندارند چون صرفا همین مرلین و عباراتی مثل یا ریش مرلین...به ریش مرلین سوگند و ...در کتاب آورده شده و هیچ اشاره ای به خدا یا قدیس دیگری نشده.

پیام زده شده در: ۱۴:۵۶ شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۶

فایرنزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۵ شنبه ۵ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۵۲ جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۸۹
از جنگل ممنوعه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 174
آفلاین
با تشکر از آنتونین دالاهوف عزیز

باید بگم که درباره مرلین ما قبلا بحث کردیم و تقریبا به این نتیجه رسیدیم که مرلین نماد خداوند نیست بلکه جایگزینیه برای قدیسین. در این باره به پستهای قدیمی من توی همین تاپیک مراجعه کن

با تشکر از همه دوستانی که با جدیت بحث رو ادامه دادن

[url=http://www.jadoogaran.org/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=181728#forumpost181728

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.