هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: دامبلدور چطور بلافاصله از اتفاقات افتاده در گودریک هالو باخبر شد ؟
پیام زده شده در: ۲۱:۳۳ دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۸۶

گابلین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۳۶ شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۲:۲۵ یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۸۶
از رویاها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 42
آفلاین
خب باید اعلام کنم با این فرضیه که دامبلدور میدونسته ولدمورت قراره اونشب به خونه پاترها حمله کنه به کلی مخالفم.
هممون میدونیم که دامبلدور که یکی از شنوندگان اون پیشگویی بود حدس میزد دیر یا زود ولدمورت برای نابودی هری به اون خونه میره و برای همین هم پیتر رو رازدار پاترها کرد ولی مطمئنا خیالش از بابت اونها جمع بوده...به نظرم دامبلدور از طریق منبع دیگه ای به این خبر دست پیدا کرده که من نظری در موردش ندارم ولی میتونم بگم سیریوس به پیتر شک کرده بود و اونشب رفته بود تا از امنیت پاترها آگاه بشه.

ویرایش شده توسط دكتر فيلي باستر در تاریخ ۱۳۸۶/۳/۲۸ ۲۱:۴۲:۵۷

پیام زده شده در: ۲۱:۳۱ دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۸۶

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
نقل قول:
خوب من الان ذهنم زیاد کار نمی کنه ولی اگر دقت کافی داشته باشید در فیلم دوم آقای ویزلی می گه:هیچی از نظر دامبلدور پنهان نمی مونه.

من چون الان کتاب در دسترسم ندارم نمیتونم در مورد این جمله طور دقیق چیزی مطرح کنم ولی دو سه مورد میگم که از اینها اصلا خارج نیست.

1-احتمالا منظورش در حضور رودر رو بوده.یعنی دامبلدور ذهن خوان خیلی خوبی است و مغز همه را به راحتی میتواند بخواند و مشکلی برایش پیش نمی آید.

2-یا این یک مثال بوده که مثلا دامبلدور خیلی قدرتمند است.چون اگر هیچ چیز از ذهنش دور نمی ماند با تدبیر وارد مدرسه میشد و اصلا چنین وضعی پیش نمی آید و حتی محفل جان پیچ ها رو به راحتی پیدا میکرد و نابود میکرد و حتی در همین مساله زودتر جون پاتر ها را نجات میداد و در خیلی از موارد دیگر مثل حمله به آرتور که هری به آنها گفت و دامبلدور از آن خبری نداشت!

در مورد نظرات لاوندر:

خب چه ربطی داره؟اون میدونسته اتفاقی برای همه محفلی ها ممکن است بیفتد.موضوع تاپیک این است چطور بعد از مرگ آنها به سرعت متوجه شد؟و گرنه ممکن بود مثلا لوپین هم بدونه جون اونها در خطر است ولی به سرعت بعد از مرگ پاتر ها موضوع را متوجه نشد.این دلیلی نیست!

در مورد حرف گریفیندور اصیل هم که بالا دلایلم را آوردم!

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۹:۱۱ دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۸۶

لاوندر براونold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۴ چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۶:۴۳ شنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۶
از تو دفتر ِ مدیر ِ مدرسه!!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 544
آفلاین
با سلام .
دامبلدور خودش میدونسته که ولدمورت دیر یا زود به سراغ لی لی و جیمز پاتر میره . برای همین به سیریوس گفته بوده که رازدارشون بشه . سیریوس هم میدونسته که ممکنه بمیره بنابراین به پیتر هم میگویند . ( پاتر ها )
دامبلدور خودش منتظر این اتفاق بوده .
و بعد من کاملا با گریفندوری اصیل موافقم که میگه :

نقل قول:
آقای ویزلی می گه:هیچی از نظر دامبلدور پنهان نمی مونه.

[font=Tahoma][size=large][b][color=3300FF]نیروی جوان > تفکر جوان > ایده های نو > امید ساحره ها و ج�

پیام زده شده در: ۱۸:۲۹ سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۶

nasim

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۱ چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۲:۴۳ پنجشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۰
از تالار عمومی گریفندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 32
آفلاین
خوب من الان ذهنم زیاد کار نمی کنه ولی اگر دقت کافی داشته باشید در فیلم دوم آقای ویزلی می گه:هیچی از نظر دامبلدور پنهان نمی مونه.

آخرین دشمنی که نابود می شود،مرگ است...

پیام زده شده در: ۱۴:۵۵ سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۶

ایلیا شایان مهر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۸ دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۲:۲۳ چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 27
آفلاین
اول در مورد این پست پایین از نویل لانگ باتم یه چیزی بگک : این خارجکیه کیه؟ هااا؟
و اما نظر من: خب ما قبلا در مورد این موضوع بحث کردیم. دامبلدور همونطور که به شنل نامرئی نیاز داشت تا کسی رو غیب کنه پس همون کس هم تمامی اطلاعات رو بهش داده. شاید البته.

ما بدون امضا هم معتبریم.

پیام زده شده در: ۱۰:۴۰ سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۶

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
خوب تمام افراد در اینجا خیلی زیبا در مورد خبر دار شدن دامبلدور در مورد اتفاقات گودریک هالو نوشتن منم نظرم رو میدم ولی شاید اشتباه باشه ولی ضایع نکنید.
من با نظر هری و بلیز مخالف و با بارون موافق.(نظرات در صفحات قبلی قرار دارد)

1.درسته دامبلدور جادوگر باهوشی است ولی خوب اون تا وقتی زخم هری ایجاد شده بود در مورد بازگشت طلسم و ایجاد زخم ساعقه مانند ندیده بود در مورد دلیل شاید بدونه اما نمیشه گفت دامبلدور همون موقع رفته دره ی گودریک هالو و از تمام ماجرا سر درآورده و بعد به سرعت در تمام انگلیس این خبر رو پخش کرده.یکی من رو قانع کنه دامبلدور رفته اونجا این اطلاعات رو بدست آوده و پخش کرده.

2.چطور تمام جامعه ی جادو از اینکه هری از طلسم آواداکداورا جان سالم به در برده تعجب نمی کنند.(نوزادی که کوچکترین اطلاعی از جادو نداره میتونه بزرگترین جادوگر سیاه در تمام عصار رو شکست بده؟

3.رولینگ در جایی اعلام کرده که اسنیپ در دره ی گودریک زیر شنل نامرئی کننده نبوده اما اینکه کسی در اونجا زیر شنل بوده یا نه رو رد نکرده پس اینکه کسی زیر شنل بوده محتمل بنظر میرسه.من فکر میکنم جیمز اون فرد رو طلسم کرده و روش شنل نامرئی کننده انداخته تا هم قضیه رو ببینه.

در ادامه نکته سوم نظر من اینه.
دامبلدور از مورد تهاجم قرار گرفتن گودریک هالو مطلع گشته اما به دلایلی که روشن نیست اونجا نرفته و نمیدونسته که چه اتفاقی افتاده فقط حدس میزده طبق گفته ی خودش که میگه:
فقط میتونیم حدس بزنیم. شاید هم هیچگاه نفهمیم.
ولی اون شخص که ثابت شده لسنیپ نیست میاد و وقایع رو به دامبلدور میگه.این شخص ممکنه مرگخوار بوده و میخواسته از گروه ولدمروت بیاد بیرون.مثلآ ر.آ.ب این موضوع به اینجا ربط نداره پس همین مقدار در موردش نوشتن کافیه.

4.در مورد دونستن پیشگویی طبق گفته ی دامبلدور فقط دو نفر از متن کامل پیشگویی خبر داشتن که یکی دامبلدور و دیگری خود هری است.اگر کسی میدونسته ناقص میدونسته.به نظر من اسنیپ متن کامل رو میدونسته.ولی دامبلدور به هری نگفته.در مورد اعضای محفل فکر کنم که دامبلدور تمام پیشگویی رو به آنها نگفته فقط اینکه هری و دامبلدور باید به دست دیگری کشته شوند.

5.هری عزیز اگه دامبلدور رفته به گودریک چرا خودش هری رو برنداشته بیاره و این کار رو که خطرناک هم بود چون مرگخوارها دنبال هری بودن به هگرید واگذار کرده؟(من نمیگم هاگرید وفادار نیست بلکه اینکه ممکن بود توسط مرگخوارها مورد تهاجم قرار بگیرد و به هری آسیب برسه.

6.به نظر من ولدمورت کشتن به وسیله ی جادو رو باعث افتخار میدونسته و مخصوصا آواداکداورا که طلسم اختصاصیش بوده کشتن هری به روشهای ماگل مانند برای لرد ننگ است.

7.پیشگویی همزمان به هری و نویل اشاره میکنه ولی بعد از حمله ی لرد به هری اسم نویل پاک میشه پس محفل احتمال اینکه هر دو پسر همتای لرد باشند رو قبول داشتن!!!!

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۹:۲۷ دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۵

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۱۳ دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۸:۱۳ یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1
آفلاین
سلام
من به یه نکته جالب پی بردم
مگه ما توی کتاب شش نمیخونیم که مادر ولدمورت از گشنگی میمیره ؟
نقل قول
هری و هاگرید در راه رفتن به گرینگوتز بودن که هری کنجکاوانه از هاگرید خواست تا بیشتر در مورد گرینگوتز بده .
هاگرید هم گفت :میگن توی گرینگوتز یک اژدها هست که از یک صندوق محافظت میکنه . واسه همینه که گرینگوتز امن ترین جای دنیاست .
و در جای دیگری گفت : میگن هر کی از گرینگوتز بخواد چیزی رو دزدی کنه بعد از اینکه از اونجا خارج شد از گشنگی میمیره
پس به احتمال زیاد مادر ولدمورت از گرینگاتز دزدی کرده !!!

پیام زده شده در: ۲:۴۵ دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۵

آبرفورث دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۲ سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۴۷ یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱
از کافه هاگزهد
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
پیام: 514
آفلاین
یه چیزی الان به نظرم رسید که فکر کنم بهترین جواب به تاپیک باشه.
همونطور که در کتاب 1 خوندید در فصل اول متوجه میشید که همه مردم از یه اتفاق خوشحالن.
همه از ماجرای هری و ولدی خبر داشتن که اقای دورسلی بعضیارو با لبسهای عجیب و غریب میبینه و اون همه جغد.
کنار نانوایی هم که اسم هری و خانواده پاتر رو میشنوه.
خوب .... نتیجه این میشه که :
چطور مردم از این موضوع با خبر شدن ، ولی دامبلدور که با اون همه عظمتش با خبر شده ، گیر دادین که از کجا میدونسته .
اتفاقا باید بپرسین ملت از کجا باخبر شدن ( البته ملت جادوگر)
تازه از صبح تا غروب که ملت از هری حرف میزدن و شب دامبلدور میاد برای گرفتن هری و نوشتن نامه و.... .
یعنی یک روز بعد از حادثه.
هیچ جایی هم گفته نشده که دامبلدور بلافاصله بعد از حادثه هاگرید رو فرستاده. ( حداقل من ندیدم )

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۱:۰۹ یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
حذف میکنیم!!!

پست های بلیز و الیاس به دلیل اینکه به تاپیک طبی نداشت و به نظر میرسید بحثش به جایی نمیرسد پاک شد.لطفا بحث را دیگر ادامه ندهید بلیز و الیاس عزیز!

ممنون،ایگور کارکاروف ناظر مردمی

ویرایش شده توسط ایگور کارکاروف در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۲۴ ۲۱:۲۳:۵۰

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۸:۵۱ یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۸۵

ارنی مک میلانold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۰۳ جمعه ۱۷ آذر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۰:۰۶ پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۶
از دوردست ترین قله
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 135
آفلاین
به نام یزدان پاک

خب بعد از عمری اومدیم یه پستی تو انجمن های دیگه بزنیم !
من قصد ندارم در بحث هایی که اینجا صورت میگیره حرف بزنم ، داشتم یه گشتی تو تاپیک ها میزدم که دیدم این تاپیک هم تعداد رجوع به صفحه اش زیاده هم نظر هایی که درونش دیده میشه .
یه چیزای مبهمی تو ذهنم تشکیل شده بود که گفتم اگه اینجا مطرح کنم جالب باشه و روش بحث بشه !

قبل از اینکه نظرمو بگم اومدم در مورد پستهایی که زده شده یک نظر بدم !

نقل قول:
سر الیاس لنسلوت سزیمو نوشته
در مورد دلیل دومتون خوب این معلوم میشده ولی بازهم سوال اینه که آیا دامبلدور با فهمیدن اینکه لیلی بعد از جیمز مرده می تونه حدس که لیلی از چه طلسمی برای نجات هری استفاده کرده؟
ولی در مورد دلیل اولتون بار هم همونه اگه دامبلدور می دونسته لیلی از چه طلسمی استفاده کرده می تونسته اینو بفهمه وگرنه براحتی این اتفاقو به فرد برگزیده بودن هری ربط می دادن

خب به نظر من این سوال یه ذره در عین سادگی ، مشکوک هست .
بلیز در جواب این پست دلایلی رو آورده که نشون میده دامبلدور از تمام حوادثی که در گودریک هالو افتاده خبر داره و میدونه که لیلی چه کاری انجام داده .
ولی من نظر دیگه ای دارم :
گیریم که دامبلدور از همه ی چیزها اطلاع داره و میدونه که چی به چی هست ولی ( اینی که میگین یه جادوی باستانی خود به خود به وجود میاد غلط هست )
اگر دقت کرده باشید دامبل تو اواخر کتاب یک جواب این موضوع رو داده :
نقل قول:
آلبوس دامبلدور
هری : پروفسور چرا ولدرموت نتونست منو بکشه ؟
آلبوس :به خاطر نیروی عشق مادرت به تو هست هری ، عشق

پس اینجا نتیجه میگیریم که همه چیز مربوط به عشق هست و عاطفه ای که لیلی برای هری قائل بود ، و هیچ جادوی باستانی به کار نرفته .

**بازم مطمئن نیستم که مخاطب لیلی بوده **

ولی موضوع مشکوکی که در اوایل پست بهش اشاره کردم..
نقل قول:
کتاب سنگ جادو ، فصل کوچه دیاگون

هری و هاگرید در راه رفتن به گرینگوتز بودن که هری کنجکاوانه از هاگرید خواست تا بیشتر در مورد گرینگوتز بده .
هاگرید هم گفت :میگن توی گرینگوتز یک اژدها هست که از یک صندوق محافظت میکنه . واسه همینه که گرینگوتز امن ترین جای دنیاست .
و در جای دیگری گفت : میگن هر کی از گرینگوتز بخواد چیزی رو دزدی کنه بعد از اینکه از اونجا خارج شد از گشنگی میمیره

خب من فکر کنم منظورمو رسونده باشم .
میدونیم که توی کتاب یک افرادی که از لرد دستور میگرفتن قصد دزدیدن سنگ جادو رو داشتن ولی به هر صورتی که خودتون مطلع هستین نتونستن .
همونطور که میدونید توی کتاب یک یجز مرگ کوییریل هیچ مرگ دیگه ای رو رولینگ ذکر نکرد .
حالا کی می تونه رفته باشه و قصد گرفتنشو داشته باشه رو خود رولینگ میدونه ولی من یه حدسی زدم (ژانگولری)
توی گرینگوتز فقط اجنه کار می کنن و همه کاره ی اونجا اونا هستن .
من میگم شاید یه جن این کارو انجام داده باشه ، یکی مثله دابی یا کریچر !! به هر دوی اینا میشه مظنون شد ! کریچ در نزد بلک ها بوده که جد در جد مرگخوار بودن ، و دابی هم کنار مالفوی ها بوده که اونا هم جد در جد مرگخوارن .

حالا بازم تئوری هایی هست که میشه به میان آورد ، منتظر جوابتان هستم

گود لاک

پاتر , رولینگ خزیده کردت !!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.