هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: نحوه برخورد،فکر کردی کی هستی!؟
پیام زده شده در: ۹:۱۱ چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
نقل قول:
اگر جدی نویسی اینه پس اینا چی بگن
http://www.jadoogaran.org/modules/new ... php?topic_id=3003&start=0

بلیز دقیقا به موضوعی اشاره کرد که من مدتهاست میخوام طوری توضیحش بدم که قابل درک باشه که بلیز به زیبایی این کار رو انجام داد.الان در جدی نویسی یک نوع همبستگی وجود نداره و همین امر باعث شده که مثلا اعضا معنای خوبی از جدی نویسی در ذهنشان نباشد.اگر در رولهای جدید من دقت کرده باشید میبینید تمام الگویم همین رولهای قلعه و قصر مالفوی و اینا بوده و فکر کنم تا حدی هم موفق بودم به رول جدی واقعی برسم که خواننده از خوندنش لذت ببره.

نگاه کنید الان بسیاری رول جدی است وقتی شحصا خودم میخوانم حوصلم سر میره و حالا دقت کنید زمانی که عضو تازه وارد میاد تو سایت و دو رول رو مقایسه میکنه،رول جدی رو مقایسه میکنه که مثلا مال 6 ماه پیش و اصلا سبک جدی نویسی را بهم زده.به همین دلیل خود به خود رو به طنز میره و همین باعث میشه که عده ای فکر کنند رول جدی کلا مزخرف است.

نقل قول:
بهترین مدرکم همینه که هیچ وقت کسانی که تعداد پستشون بالاتر بوده انتخاب نشدند.

زمان انتخابات دراکو،دراکو بیشترین پست را داشت.نمیخوام بگم از روی پست او را انتخاب کردند.دراکو شخصیتی کامل از هر جهات و محبوب بود.و نویسنده ای قدرتمند.میخواستم بگم که این حرف اشتباه بود.حتی زمان گیلیدی هم یادم نمیاد ولی به نظرم میاد گیلیدی از هم بیشتر داشت.

ولی با این حرف که اصولا پست تاثیری نداره من کاملا موافقم.هیچوقت عضوی نمیاد به خاطر پست به فردی رای بده.من خودم رو مثال میزنم که الان تعداد پستام 2060 تا فکر کنم باشه.یادم نیست دقیقا!اقرار میکنم اگر بخواهیم حدودا در نظر بگیریم 400 رول زده باشم و بقیه پستام در بخش هری پاتری و خیلی کم در بخش اخبار به دلیل جذاب بودن بعضی اخبار که به نظر نیاز داشت!به هر حال میخوام بگم من خودم اندازه افرادی مثل بلیز یا مثلا اش یا هدویگ که ممکنه پستشون از من کمتر باشه رول کمتر زدم و همین گفته بلیز رو اثبات میکنه!

==========
در یک مورد من بگم که تاثیر مرگخواران و محفل الان خیلی هم تو رول زیاد است.همین چند تا رول هم که زده میشه فقط و فقط به خاطر دامبلدور و لرد جدید است.

البته من نکته ای رو بگم که اعضا در حال پایین آوردن مقام لرد و دامبلدور هستن تو سایت.مثلادومبول!خب تو رول طنز استفاده کنید ولی نه تو چتر باکس که بعها دیده بشه بعضی تو رول جدی هم همین اسامی را استفاده میکنند.
در بسیاری رول دیده ام که برای مثال محفلی ها یکذره میجنگند به لرد میرسند.اگر توجه در کتاب کرده باشید کم پیش میاد لرد همراه مرگخوارانش باشد.برایش راحت بود در هاگوارتز هم حضور داشته باشه ولی این کارو نکرد.پس بهتره تو رولها نیاییم سریع خودمونو جلوی لرد بگیریم و مثلا شخصیتی مثل هری دوباره از دست لرد فرار کند.

نمیدونم تونستم منظورمو خوب بیان کنم یا خیر!

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۸:۰۸ چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶

لرد ولدمورت old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۹ سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۴:۰۹ چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۶
از خانه ریدل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 53
آفلاین
هگرید جان منم میگم وزیر باید همین باشه...ولی الان ما حتی فعالیت مرگخواران رو از 25 اردیبهشت تا 25 خرداد متوقف کردیم... و همین الان هم همین روزی چهار تا پست هم که میخوره... 2 تاش ماله محفل هست...2 تاش ماله مرگخواران... حالا اگه وزیر هم بیاد میشه 6 تا پس خیلی هم تاثیر داره... تاثیرش رو زمانی مشخص میشه... که مرگخواران و محفل یه مدت پست نزنند... بعد ببینید..دیگه کی تو رول پست میزنه... البته شاید اگه شما لرد شده بودی..تاثیره بیشتری میگذاشتی...و رول را نجات میدادی.فرانک لانگ باتم

----------------------
پ.ن:بنده هم الان لردولدمورت سایت هستم... پس لوسیوس صدا نزنید...یه دفعه مثلا وقتی میخواهید صدای پویان بزنید بنویسید: کرام(ارباب ولدی اعظم ، سر بارون خون آلود، کرام اسبق).. ملاک شخصیت الان هست... .

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۰:۴۹ چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶

روبیوس هاگریدold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۳ جمعه ۲ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۷:۲۳ جمعه ۱۹ تیر ۱۳۸۸
از يه ذره اون ور تر !‌ آها خوبه
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 334
آفلاین
سلام !
اول يه خواهش : بابا دوستان يه ذره كمتر بنويسيد وقت خوندن نيست ما كه نميخوايم قدرت نوشتن خودمون يا باز با كلماتو لا اقل اينجا به رخ بكشيم خلاصه بنويسيد !

در مورد وزير كه بحثشو خودم پيش كشيدم ميخوام دفاع كنم :

به آنيت : خيلي طولاني بود پستت فقط قسمت وزيرشو خوندم :همر: ولي خب ببين اگه خودمون نخوايم دو دستگي رخ نميده اگه اختيارات وزير كم باشه خيلي بهتره چون ويز وزارتو فقط به خاطر وزارت ميخواد نه قدرتش براي كمك به رول !

اگه ما يه وزير داشته باشيم ميتونه كلي سوژه به رول بده حتي با اينكه فقط قدرتش تو انجمن وزارت جادو باشه !

اما به لوسيوس ( ولدي ) : به نظر من الان ولدمورت و آلبوس كوچكترين تاثيري رو رول ندارن شايد به خاطر كم رول خوردن كلي تو سايته ولي كلآ من هيچ تاپيري نميبينم وزير هم تنها كاري كه ميتونه بكنه با رول هاش و كاراش جنب و جوش بده به رول و همه رو تحريك كنه پست بزنن و يه سوژه بده !

حالا به نظر من وجود وزير خوبه !

هگر !

شناسه قبلیم
اگه میخواین سوابقمو بدونید حتما یه سر به اطلاعات اضافی من بزنید !

پیام زده شده در: ۲۳:۳۴ سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۶

اش‌ویندرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۲ یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲:۵۹ چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۸۷
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 151
آفلاین
نقل قول:
وزیر باشه یا نباشه ... اکثرا گفتن وزیر باشه حتی اگه یه سوژه ی خالی باشه و هیچ دسترسی ای هم نداشته . دو سه نفری هم مخالف بودن و گفتن که چرا وزیر باشه، وزیر باشه دوباره درگیری و دعوا ایجاد می شه و یه عده چوب لاچرخش می ذارن و آخرش هم باز وزیر کنار میره و روز از نو روزی از نو.

بنده فعلا،فقط روی این موضوع بحث میکنم.چون به نظرم اول باید کلیات حل بشه و مشخص بشه که بالاخره در تابستان چه اعمالی باید انجام بشه و چگونه نوشتن(سبک)،بعد از آن باید بررسی شود(نظر منه)

نقل قول:
کی گفته وزیر باید اختیارات مدیر رو داشته باشه،اگه این طوره باید اسمش رو بذاریم مدیر.
کی گفته که وزیر باید رول رو کنترل کنه ، که در این صورت هم میشه تام الاختیار رول که اصلا جالب نیست.

نقل قول:
ببینید اصلا کی گفته وزیر باید مثل مدیر باشه...سر پرست رول باشه..روی رول کنترل کنه!

نقل قول:
نظر من وزیر واقعا لازم نیست.همین مدیریتی که ما داریم کلی سرش حرف و حدیث هست و 7 روز هفته ملت توی نحوه برخورد بابتش به هم میپرن.حالا بیایم یه وزیر هم بذاریم که نور علی نور میشه.وزیر میخواد چی کار کنه؟نهایتش همون کاری رو که مدیر میکنه؟خب بیاین همون طرفی رو که وزیر میشه مدیر کنید.

نقل قول:
و ......

این بالایی ها رو نقل قول کردم که بگم همه ی پست ها رو خونده ام.
ببینید،خودتون رو بذارید جای یه فردی که از طرف مدیران تایید صلاحیت شده
و با رای اعضای ایفای نقش،وزیر شده.خوب این انسان مفلوک،باید بیاد و زحمت بکشه،رول بنویسه،سوژه بده و پدر خودش رو در بیاره....واقعا برای چی باید این کار رو بکنه؟...برای اینکه فقط یه کلاه رفته بالای سرش و همچنین نظارت دو تا بخش دستشه؟.....داشتن دسترسی مدیریت انجمن،میتونه حداقل براش روحیه ی ادامه ی فعالیت رو به وجود بیاره.
چون کسی که میاد و وزیر میشه،خیلی بعیده تازه وارد باشه و برای همین به احتمال زیاد تجربه ی نظارت داشته و ناظر بودن برایش یک امر عادیست.
باز هم میگم.....اگر مدیران میترسند این عمل موجب دسترسی افراد بی صلاحیت بشه،میتونند ینگ کاندیداهای وزارت رو سنگین تر کنند.

[b][size=small][color=660000]گریه میکردم که کفش ندارم،یکی را دیدم ، پا نداشت[/c

پیام زده شده در: ۲۳:۱۹ سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۶

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۵:۱۳ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
نظراتم با توجه به نظرهای کسانیه که قبل از من نظر دادن:

1- داشتن وزیر در سایت خوبه به شرطی که اعضا فعالیت عادیشونو ول نکنن بخوان دمه ساعت در ارتباط با وزیر و انجمن کاریابی و اینجور تاپیک ها پست بزنن و فعالیت اصلیشونو فراموش کنن. ( اتفاقی که زمان دراکو پیش اومد).

2- اعضایی که به نسبت تازه وارد هستن نمیتونن متوجه تفاوت بین رول فعلی و رول قدیم شن چون از وقتی وارد ایفای نقش شدن با همین سبک نوشتن روبه رو شدن به همین دلیل چون چیز بهتری نمیبینن فکر میکنن این بهترین حالته در صورتی که اینجور نیست.
منم یک سال و نیم پیش که وارد ایفای نقش شدم باز کسانی بودن که میگفتن رول قدیم بهتر بود ولی چون من با رول قدیم اون موقع آشنا نبودم نمیفهمیدم منظورشون چیه اما حالا هم میفهمم و هم خودمم با چنین وضعی روبه رو شدم و این مسئله ایه که شمایی هم که میگید همه چیز خوبه ممکنه بعد ها باهاش روبه رو بشید. بنابراین به نظر من بهترین کار اینه که فعلا حرف اعضای قدیمی تر رو باور کنید

3- برعکس نظر ویولت من با این نظر مخالفم. اگر هر شخصیتی همونجوری که هست رفتار کنه خیلی هم پستا قشنگ میشه. منتها باید این نقش ها دست کسانی بیفته که توانایی ادارش رو داشته باشند و البته در کنار شخصیت کتاب خوب باز سوژه هایی هست که میشه آنها رو در راستای هم پرورش داد. به هر حال اگر قرار باشه مثلا فنگ چون نمیتونه رفتارش مثل انسان ها باشه پس همونجوری رفتار کنه که اون شخص میپسنده در اون صورت اگر فنگ روزی در رول جای دامبلدور رئیس محفل شد یا دامبلدور در کنار کریچر در آشپزخونه خانه ریدل ها مشغول بکار شد نباید کسی تعجب کنه.

4- این نظر شخصی منه. کسی قدرت رول کسی رو از روی تعداد پستها نگاه نمیکنه اگر مثلا به تمام نویسنده هایی که در انتخابات بهشون رای میدن نگاه کنید میبینید که کسی از روی تعداد پست رای نمیده بلکه از روی قدرت نویسندگی هر شخص بهش رای میده. بهترین مدرکم همینه که هیچ وقت کسانی که تعداد پستشون بالاتر بوده انتخاب نشدند.

در واقع تعداد پست اصلا معرف اینکه شخص نویسنده خوب هست یا نه نیست چون همه کسانی که اغلب تعداد پستاشون بالاست فعالیت عمدشونم در خارج از ایفای نقش هست نه داخل. ضمن اینکه تعداد پست ها یک نوع معیاره برای اینکه هر کس ببینه فلان شخص عضو فعالیه یا نه ( رول - غیر رول - اخبار - مقالات و ...) اصلا به رول محدود نمیشه.

به هر حال تعداد پست ها میتونه معرف هر کسی باشه حالا هر چند که امکان اشتباه رو هم بالا میبره ولی مثلا اگر کسی بدون دیدن تعداد پست یک نفر با شناسه سالازار اسلیترین قدیم سایت که هم مدیر بوده هم رول نویس خوبی بوده باهاش روبه رو بشه اونوقت در ظاهر هیچ فرقی با شناسه مهتاب شیطون نداره که شاید یه پست مثبتم در طول عضویتش نزده. در واقع تعداد پست ها باعث میشه که اعضا در مورد شناسه های قدیمی که هم از یاد رفتن و هم اعضای جدید نمیشناسنشون و نمیدونند قبلا هر کدوم چه کارا که نکردن آشنایی پیدا کنن و حداقلش اینه که شاید کنجکاو بشن و با دیدن تعداد پستها بخوان ببینن اونا واقعا کی بودن ( من که اینجوری بودم)

9- اگر جدی نویسی اینه پس اینا چی بگن
http://www.jadoogaran.org/modules/new ... php?topic_id=3003&start=0

تاپیک هایی که شما میگید جدی، در واقع تاپیک جدی نیستن اینا تاپیک های طنزی هستن که با پست های جدی آمیخته شدن و اینجوری شدن ( نه طنز نه جدی) و شما فکر میکنید اینا تاپیک جدین.

حالا اینش مهم نیست چون حرف من اینه که برای درست کردن رول ما باید به یک اتحاد در نوشتن برسیم اگر اینجور نشه باز هم اوضاع بدتر از این میشه و روزی میرسه که همه کسانی که الان دارن میگن تاپیک ها خوبه دارن با اعضای جدید زمان های بعدی سر و کله میزنن که بخدا رولپلینگ زمان ما بهتر بود و ....

------------------------
یک چیز دیگه.
من امروز میخواستم یه پست تو خانه ریدل بزنم .. میخواستم یه آدم پر سوژه تو رول رو پیدا کنم که یه قسمت نمایشنامم رو پر کنه اما بعد از مدتی فکر فهمیدم که چنین شخصیتی در حال حاضر موجود نمیابشد و من باید کلا بی خیال این رول بشم!

آخه چرا انقدر ایفای نقش بی سوژه شده؟ یکی از مزیت های رولپلینگ گذشته این بود که هر کسی برای خودش یک عالمه سوژه داشت یعنی وقتی که مثلا یکی میگفت گیلدی هم زمان باهاش کلمات ( بی ناموسی - تنفس مصنوعی - خوشتیپ بودن - وزیر - دادن عکس امضا شده و سوراخ در و....) تداعی میشد که همین یه شخصیت میتونست سوژه ده پست رو تنها در یک تاپیک جور کنه. و البته مثال این قبیل اعضا در گذشته کم نیست و زیادن.

الان همه سوژه های فعلی سایت رو روی هم بزاریم جمعا دو تا پست نمیشه از توش دراورد!!! منظورم اینه که همه باید کمی در پرورش شخصیت هاشون در ایفای نقش تلاش کنند و بتونن شخصیتی رو درست کنند که آدم مجبور شه از هر کدومشون در جای خودش و با توجه به شرایط پست استفاده کنه. مثلا من الان خودم اصولا از شخصیت ها به صورت نوبتی استفاده میکنم تا به صاحبانشون بر نخوره بگن چرا اسم منو تو پستت نیاوردی چون واقعا نه نسبت به هم مزیتی دارن ، نه سوژه ای و نه چیز دیگه ای که پست رو جذاب کنه

پیام زده شده در: ۲۲:۱۰ سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۶

تئودور نات

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۷ دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۰۰ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
از كنار بر بچ مرگ خوار
گروه:
کاربران عضو
پیام: 789
آفلاین
من چند وقتی هست دارم میگردم ببینم این رول گذشته که بچه های قدیمی میگن چه طوری بوده.
من با توجه به رول هایی که دیدم این نکات رو متوجه شدم:
1.کسی اون زمان رول رو جدی نمیگرفته و دلخوری پیش نمیومده.بطور مثال در تاپیک دژ مرگ(شکنجه گاه جادوگران سفید سابق) پست هایی خرده که توش چند بار موضوع عوض شده ولی همه موضوع رو ادامه دادن.اینم لینکشhttp://www.jadoogaran.org/modules/new ... SC&type=&mode=0&start=240
اما الان همه به رول به صورت جدی نگاه میکنن در صورتی که ما همه واسه سرگرمی تو جادوگران هستیم.واسه رفاقت با کسانی که همه هری پاتریستن.من خودم که این جوریم.
2.پست ها خیلی کوتاه بودن و زیاد توش فضا سازی وجود نداشته و اگرم بوده بصورت خیلی ساده بیان شده.و اکثرا طنز بصورت هجو بوده اما با این حال من که خوندم کیف کردم.اما الان پست ها خیلی پیشرفت کرده.نگاه کنیم و ببینیم میفهمیم که بیشتر پست فضا سازی هست در صورتی که در گذشته بیشتر دیالوگ بوده.
و الان بیشتر همه میخوان قدرت نوشتنشون رو به رخ همدیگه بکشن.ولی اون موقع حتی کسی که 12 پست هم داشته میمده به راحتی داستان رو عوض میکرده.تاریخ عضویتشم مال 1 هفته پیش بوده.من خودم 4 ماه عضو ایفای نقش بودم و کلا میترسیدم که بیام و پست بزنم .الان بعد از عید چند تا پست زدم و قبل از عید هیچ گونه فعالیتی تو رول نداشتم.
با این حساب من میگم که رول باید ساده تر بشه .و بچه ها هم به همه فرصت بدن
راستی یه درخواست هم داشتم اونم اینه که اسم این تاپیک رو خواهشن عوض کنین چون اسمش طوریه که ادم حس میکنه یه جا واسه جنگ و دعواست

ویرایش شده توسط تئودور نات در تاریخ ۱۳۸۶/۳/۸ ۲۲:۳۵:۵۶

گزیده ای از برداشتهایم...
جوانا کاتلین رولینگ،بعد از نوشتن کتاب هری پاتر و Ø

پیام زده شده در: ۲۱:۵۲ سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۶

ویولت بودلر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۲۰ یکشنبه ۱ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۳:۵۳ شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰
از اون یارو خوشم میاد!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1548
آفلاین
دوباره سلام.
اول در مورد وزیر.من فکر میکنم برداشتم از شخصیت وزیر اشتباه بود.حالا که چند تا از نظرات و توضیحات رو خوندم متوجه شدم وزیر دقیقا به چه درد میخوره.پس با این حساب که وزیر خودش میتونه تبدیل به یه سوژه بشه من موافقم.فقط لطفا از اعضای قدیمی و با جنبه انتخاب بشه.لطفا!
2-من در این مورد چون با رول قدیم سایت آشنا نیستم نظری ندارم.ولی در کل به نظرم همین رولی که ما الان داریم به حد کافی مناسب و قوی هستش که نیازی به بازگشت به عقب و در نتیجه افت فاحش سطح رول خیلی ها نباشه.با یه بازگشت به عقب کاملا واضحه که سطح رول خیلی ها به دلیل سر در گمی و سطح رول اعضای تازه وارد به دلیل نا آشنایی با رول قدیم افت میکنه که این به طور کل به ضرر کل رول پلیینگه.
3-ببینید ما در همه حالتی نمیتونیم درست ایفای نقش را اجرا کنیم.خب بله من که یه شخصیت مخترع دارم میتونم این کار رو بکنم ولی اگه بخوایم بر فرض شخصیت فنگ رو همونطور که هست در موردش بنویسیم دیگه طرف اصلا نمیتونه با بقیه ارتباط بر قرار کنه.ولی مثلا این که شخصیت ویولت رو دقیقا مثل خودش به کار ببریم خوبه.چون خودش ممکنه یه سوژه بشه.بنابراین استفاده از شخصیت دقیق هر کاربر تا یه حدی خوبه.نه این که کامل کامل این کار اجرا بشه.
4-من با این مورد کاملا موافقم.دلیلش هم مشخصه.خودم رو مثال میزنم.من اوایل توی بخش خبر ها و تالار عمومی نظرهای یه خطی دادم که شاید بیشتر از نصفشون پاک میشد.حالا به کمک همون نظرها من 300 پسته شدم.ولی آیا سطح رول من با یکی مثل هدویگ که از ده تا نوشته اش 8 تاش به درد بخوره مساویه؟معلومه که نه.ولی اگه طبقه بندی بشه کاملا برتری افرادی مث هدی یا آنیت یا خیلی های دیگه که واقعا رول مینویسن معلوم میشه.من با این که تعداد پست ها رو برداریم و به جاش اعضا رو درجه بندی کنیم موافقم.
5-در این مورد نظری ندارم.
6-تغییرات هاگوارتز خوبه چون باعث میشه سطح رول خیلی از اعضا که میخوان توی کلاس ها شرکت کنن ارتقاء پیدا کنه.من خودم گرچه برام خیلی سخته که با تغییرات جدید کار کنم ولی موافقم.چون مفیده.
7-من نظری ندارم چون توی کوییدیچ فعالیت نمیکنم.
8-نقد.نقد خوبه به شرطی که اصولی باشه.یه ناظر بیاد روی پست دو نفر وقت بذاره اما اصولی و خط به خط خیلی بهتره از این که روی پست دویست نفر وقت بذاره ولی تنها سرسری و با گفتن این خوبه اون بده!باید کاملا توضیح بدن اگه فضا سازی کمه چرا کمه و چی کار باید بکنیم.باری این که نقدها بهتر و دقیق تر انجام بشه به نظرم خوبه به ناظرا اضافه بشه.اون هم نه از بین اعضایی که خودشون هنوز رولشون در حد بوق هم نیست!از بین اعضای قدیمی و باتجربه که قشنگ رول مینویسن.
9-من صد در صد مخالفم.چون من خودم یه جدی نویسم و به نظرم همین قدر تاپیک جدی که داریم خوبه و واقعا لازم نیست که کمشون کنیم.همین تاپیک های جدی یه کشش هستش برای جدی نویسا و ارتقای سطح رولشون.درسته جدی سخت تر از طنزه ولی دلیل نمیشه به این دلیل ذوق و استعداد یه عده جدی نویس رو کور کنیم.چون واقعا تو تاپیک های جدیمون جدی نویسای درست و حسابی مینویسن که نه تنها خیلی قشنگه بلکه نکات ظریفی رو هم به خواننده متذکر میشه.
10-نظری ندارم.
11-موافقم.چون این طوری نه تنها فعالیت ها متراکم تر میشه بلکه اعضای جدیدی که پراکنده شدن به ناچار باید پست قدیمی ها رو بخونن تا از داستان سر در بیارن و همین کمک بزرگیه.
12-کوتاه نویسی خوبه ولی خوبش خوبه!یکی میاد کوتاه مینویسه خیلی مزخرف میشه ولی یکی میاد همون توصیفات کوتاه رو متراکم تر و قشنگتر مینیسه طوری که به آدم حسش دست میده که بره بنویسه.هرچیزی خوبش خوبه و به نظرم بذارید هر کس اونطوری که توانا تره بنویسه.
همین الان یه نگاه به نظراتم کردم و گفتم بیچاره اونی که باید طومار من رو بخونه!!ببخشید!!!

ویرایش شده توسط ويولت بودلر در تاریخ ۱۳۸۶/۳/۸ ۲۱:۵۹:۳۴

But Life has a happy end. :)

پیام زده شده در: ۲۰:۴۰ سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۶

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
1-وزیر سحر و جادو:قبلا هم گفتم،الانم میگم!نگاه کنید اول هر وزیری نامزد بوده و قبلش هم درخواست کننده.خب میشه کاری کرد عده ای که صلاحیت وزارت ندارند اصلا نامزد نشوند و خود به خود وزیر نمیشوند!در این صورت میتوان دسترسی ایفای نقش رو به وزیر داد و به او و شاید معاونانش گروهی مثل وزارت خانه داد.اعضایی که عضو این گروه میشوند اولا معاون و یا خود وزیر هستند و دوما به کل ایفای نقش دسترسی دارند که این باعث بهبود و توجه بیشتر به ایفای نقش میشود.

تا مورد 7 نظری ندارم و به نظرم همین که هست خیلی خوبه!

8-خب نقد خیلی مشتاق رو زیاد میکنه!من خودمو مثال میزنم.من خیلی علاقه دارم پست میزنم نقد بشه و باعث ترغیبم میشه و حالا چه نقدی که بگه پستت بد چه بگه خوب!چون در هر صورت امید میگیرم که جای پیشرفت دارم.ولی خیلی دوست دارم شخصیتی مثل دراکو و یا بلیز پستم را نقد کنم تا فلانی(اسم نبردم فردا شاکی نشه کسی)!

9-پست جدی جزیی از رول است...کسی که نمیتونه فرق بین پست جدی و طنز را پیدا کنه همون بهتر که فقط یا جدی بزنه یا طنز!نظر دیگری ندارم!

10،11،12-هر سه تا با هم یکجا توضیح میدم...من موافقم که رولها بسیار کوتاه بشوند ولی معتقدم بد نیست مقداری روی رول فکر شود...اگر بخواهیم مثل اون سبک کار کنیم مثل دفتری است که با خط صاف پر شود ولی اگر رولها مقداری با فکر زده شوند مثل دفتری است که با خط خوش توش مطالبی نوشته شده باشد.البته باید بگم که اگر میزان انتقاد و تذکر و اینا در سایت کمتر بشهود اصولا کسی نمیاد پستی بزنه که 2 ساعت روش کار شده باشه و اصلا نقص نداشته باشه!
تاپیک هم فرق نمیکنه که!مثلا اگر کسی ببینه سوژه در فلان تاپیک هست مطئنا کم پیش میاد بره سراغ تاپیک صفحه دوم یا حتی پایین همون انجمن!پس نیازی به قفل کردن یا مجوز ندادن نیست!

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۹:۲۹ سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۶

مورگان الکتوold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۳ شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۳۰ چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 620
آفلاین
سلام

ما نیز درگفتگو های درون سایتی شرکت می کنیم.

خوب در مورد نقدها باید بگم که به نظر من نمی بایست تمامی پست ها رو نقد کرد ، پست انواع داره پست طنز، پست جدی، پست احساسی و...
ولی متاسفانه برای بعضی از ناظران فقط دو نوع پست وجود داره یکی پست جدی و دیگری ارزشی.
و به کرات دیدم که یک ناظر زیر یک پست که بسیار طنز و خنده داره و کاربر از خوندنش لذت می بره رو ویرایش می کنه و میگه پستت ارزشی بود و یا میگه فضاسازی نداشت و...
و یه مورد دیگه هم که باید بهش اشاره بشه اینه که ناظران باید وقتی ویرایش کنن که حرفی برای گفتن داشته باشند نه اینکه فقط بگن پستت خوب بود و یا پستت بد بود.
من چند نقاد خوب در دوران سایت دیدم که با وجودی که نمی خوام نام ببرم ولی چند تا اسم می برم،بووبو، نارسیسا،پیتر قبلی و...
فی الواقع من رول نویسی رو در ابتدای ورودم از همین چند نفر یاد گرفتم که با نقد های خوبشون اشکال ها رو بهم فهموندم.

بگذریم...حالا بحث وزیر رو پیش می کشم.

کی گفته وزیر باید اختیارات مدیر رو داشته باشه،اگه این طوره باید اسمش رو بذاریم مدیر.
کی گفته که وزیر باید رول رو کنترل کنه ، که در این صورت هم میشه تام الاختیار رول که اصلا جالب نیست.
وزیر یه شخصیته مثل همه ی شخصیت ها که باید حالت موضوع ساز و خبرساز داشته باشه مثلا وجودش ، حرف هاش و نحوه ی رولش جوری باشه که اعضا رو جذب کنه،حالتی داشته باشه که کاربرا رو جذب کنه که رول بزنن نه اینکه بگه کسانی که رول نزنن اخراجن( البته تا به حال وزیر این طوری نداشتیم ولی اگه قرار باشه رول توسط وزیر کنترل بشه همین حالت پیش میاد)
البته اینایی که گفتم به درد یه وزیر پرکار و خوب می خوره که بخواد رول رو واقعا بهبود ببخشه اگر هم نخواد که می تونه بشینه ، کلاش هم بذاره روی سرش و بگه بنده وزیر هستم و یا یه ذره پست بزنه و به درخواست های مجوز تاپیک در انجمن وزارتخانه رسیدگی کنه و یا خیلی کارهای دیگه...
ولی اینکه وزیر رول رو کنترل کنه کاملا اشتباه است.
در مورد انتخاب وزیر هم باید بگم وزیر باید نظر اعضا انتخاب بشه که البته این انتخاب ها از بین کاندیداهایی صورت می گیره که مدیران انتخاب و تعیین صلاحیت می کنند. پس نقش مدیران هم در انتخاب درست کاندیدا ها بر ملاک نحوه ی رولشون ، توانایی رولشون و مسئولیت پذیریشون بسیار مهمه. اگر کاندیداها خوب نباشن ، وزیر هم خوب نمیشه چون کاربران از میان بد و بدترها ، بد رو انتخاب کردند.
وزیر هم باید فعال باشه و هم رولش خوب باشه.

در مورد تعداد پست هم باید بگم این معیار بسیار غلطیه چون سطح یه کاربر که همش توی تاپیک های تالار اسرار جواب های یه خطی میده از یه کاربر دیگه که بیشتر رول میزنه و کلی هم وقت صرف می کنه ، بالاتر به حساب میاد.

ویرایش شده توسط مورگان الکتو در تاریخ ۱۳۸۶/۳/۸ ۱۹:۳۰:۳۷
ویرایش شده توسط مورگان الکتو در تاریخ ۱۳۸۶/۳/۸ ۱۹:۳۴:۳۶

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۰۹ سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۶

لارتن کرپسلی old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۲ دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۰۲ شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۲
از یو ویش!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 471
آفلاین
خب! درباره وزیر باید بگم من چون معاصر با هیچ وزیری نبودم و کلا برام وجودش ملموس نیست، پس دربارش نظر نمی دم!

درباره رول جدید و قدیم باید بگم من با راهنمایی های دوستان، یک سری پست های قدیمی رو خوندم! به هر حال روش قدیمی خیلی ضعیف بود، ولی نباید منکر این شد که الان هم پست های طولانی و غیر ساده خسته کننده و کاربر فراری بده! هستن. پس با توجه به این که نباید منکر پیشرفت نوشته ها توی این سال ها شد، اما سبک و سیاق حاضر هم باید تغییراتی در جهت ساده شدن پست ها بکنه.

در مورد ایفای نقش صحیح هم این موضوع مطرحه کدوم حالت نتیجه بهتری داره! خب مسلما بهتر اینه که افراد چهاچوب شخصیتی داشته باشن، ولی بعضی اوقات ناپرهیزی، مخصوصا توی طنز، بد هم نیست!

درباره تعداد پست هم من خودم تا 100 پست اول برام مهم بود. ولی بعد دیگه برام بی اهمیت شد. فکر نکنم تعداد پست اصلا چیز جالبی برای سنجش افراد باشه. البته فکر نکنین چون تازه واردم اینو می گم. بود و نبودش به نظر من فرقی نمی کنه! رنک دادن هم بد نیست. البته باید امکانات اجراییش باشه. مثلا اینکه دوستان گفتن هر ماه افراد توی کارگاه نمایشنامه نویسی پست بزنن نمی شه. باید به یه شکل دیگه انجام بشه. مثلا توی تالارهای خصوصی.

به نظر من بودن نقد خوبه، به شرطی که بیان(پیش کسوت ها) قوانین و چهارچوبی رو برای نقد پست های جدی و طنز مشخص کنن.

به نظر من جدی و طنز طرف دارهای خودشونو دارن. وقتی من با محدود شدن جدی نویسی موافقم که دیگه کسی نیاد جدی بنویسه. ولی الان جدی نویسای خوبی داریم. مثل ویولت، چو، ریموس، آلیشیا و ....

درباره محدود کردن تعداد تاپیک ها هم به شدت موافقم! تعداد تاپیک ها باید متناسب با فعالیت اعضا باشه. مثلا خوبه که ناظرها بیان هر ماهی یک بار انجمن تحت نظارتشون رو چک کنن و تاپیک های خواب رو قفل کنن. مثل کاری که تقریبا توی دیاگون می شه.

در آخر هم بگم که اگه رول این سایت یه مشکل جدی داشته باشه، اون شناسه منه!
البته به فکر شناسه هری پاتری هستم! تا ببینیم چی پیش میاد!

ویرایش شده توسط لارتن کرپسلی در تاریخ ۱۳۸۶/۳/۸ ۱۹:۱۰:۳۸
ویرایش شده توسط لارتن کرپسلی در تاریخ ۱۳۸۶/۳/۸ ۱۹:۱۶:۲۹

نارنجی رو بخاطر بسپار!

طنز نویسی به موجی از دیوانگی احتیاج داره...

چه کسی بود صدا زد : لارتن!؟

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.