هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: کاور نسخه دلوکس قدیسهای مرگبار
پیام زده شده در: ۱۸:۲۲ شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۸۶

مونالیزا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۸ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰
از گودریک هالو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 823
آفلاین
چرا باید یه فرد برای رسیدن به جایی مجبور باشه از اژدها استفاده بکنه!!!!!
من چیزهای که به ذهنم رسیده رو میگم اگر چیزی جامونده بگید:

اول اینکه هری یا رون یا هرماینی به هر دلیلی نمیتونه از غیب و ظاهر شدن استفاده بکنه :

الف) اینکه یکشون یا دوتاشون یا سه تاشون نتونستن در امنتحانات غیب شدن قبول بشند

ب) یا اینکه قبل از تولدش این صحنه اتفاق میافته(چون هری به سن قانونی نرسیده)

ج) یا انها احتیاج داشتن بدون اینکه وزارت اطلاع پیدا بکنه به مقصدی برند

که خودم به شخصه فکر میکنم مورد اگر اولین دلیل درست باشه حتما مورد ج خواهد بود.

دلیل دوم اینکه اونها جایی دارند میرند که فقط با اژدها امکان پذیر هست:

الف) میتونه جایی مثل هاگوارتز باشه که به هیچ وجه نمیتونی توش ظاهر یا غیب بشی

ب) برای بدست اوردن چیزی که در اسمان هست!!!(مثل هوراکراس یا ؟؟؟!!!)

ج) جایی دور که حتی نمیتونیم در ذهنمون مجسم بکنیم، یک جای خاص!!!. میتونه گودریک هالو باشه که اصلا نمیدونند کجا هست و یا اینکه

د) و یا از همه عجیبتر بلکه این هری، رون و هرماینی نیستند که دارند به جایی میرند بلکه خود اژدها اونها رو داره به جایی میبره

خ) یا جایی که فقط اژدها میتونه به اونجا بره مثلا در داخل یه کوهستان یا قله کوه

ویرایش شده توسط مونالیزا در تاریخ ۱۳۸۶/۳/۱۹ ۱۸:۲۴:۵۹

How can you escape...if they can see everything? V.M

وقتی اونها میتونند همه چیز رو ببینند ... چطوری میتونی فرار کنی؟ وی ام

پیام زده شده در: ۱۷:۴۷ شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۸۶

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۱۶ شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۸:۰۵ سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 23
آفلاین
اما یه سوال چرا رولینگ کج منقار رو وارد داستان کرد چند صحنه در کتاب سه و در فصول اخر شاهزاده ی دورگه هنگام فرار اسنیپ ایا میتونیم این احتمال رو بدیم که این اژدها کج منقار باشه البته احتمالش کمه
و اما در مورد یه مسئله ی مهم یادمه حدود یه سال پیش یکی از بچه ها یه شعری از شیکسپیر گذاشت که در سال سوم کلاه گروه بندی خوانده بود و در مورد ساخت یک معجون بود و با توجه به ارتباط کتاب سه و هفت بر طبق گفته ی خود رولینگ ایا اونچیزی که تو تصویر سمت راست کاور میبینیم که از گردن هری اویزون هست میتونه معجونی باشه برای افزایش قدرت جادویی هری یا کار دیگه در جدال با ولدرمورت

ویرایش شده توسط danijon_2006 در تاریخ ۱۳۸۶/۳/۱۹ ۱۷:۴۹:۳۷

پیام زده شده در: ۱۷:۳۳ شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۸۶

پروفسور کويیرل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۲ چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۷ چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
از مدرسه جادوگری هاگوارتز
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 2956 | خلاصه ها: 1
آفلاین
نمی دونم چرا میگید هرمیون یا رون دارن یه جایی رو نگاه میکنن یا چیزی دنبالشونه!
چیزی که من در صورت این عده میبینم اصلا ترس نیست
هرمیون بنظر میرسه خیلی آرومه و با دیدنش احساس آرامش میکنم چون مسلما به اون چیزی که میخوان رسیدن
هری در پرواز تمرکز داره و تا حدودی عجله داره
رون تا حدودی کنجکاوه

در کل بنظرم هر سه به نقطه ای نگاه میکنن که منتظرن هر چه زودتر بهش برسن و اون چیز نمیتونه ترسناک باشه.

پیام زده شده در: ۱۷:۳۳ شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۸۶

هدویک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۵۷ شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۲۱ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶
از هر جا که کفتر میایَ!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 791
آفلاین
خب ... توی کاور کودکان روی زره و کلاه خود عکس اژدها هست... لباسای هری اونجا پاره است و زخمی شده.

اون زره و کلاه خود می تونه نشونه ی این باشه که صندوقی که بچه ها توشن با اژدها محافظت می شده و این می تونه همون اژدهایی باشه که الان سوارشن.

بلیز راست می گه اونا نگرانن و منم توی حرکت اژدها یه مانور حس می کنم.

یه چیز عجیبی هم در این بین هست. موهای هرمیون به سمت عقب تاب می خورن و این یعنی اژدها داره مستقیم حرکت می کنه ولی شنلش به سمت چپ(از سمت ِ ناظر) بلند شده و این یعنی اینکه اژدها داره به سمت راست حرکت می کنه. خب این یه چیز خیلی عجیبه چون این دو باید حتما هم جهت باشن. فکر می کنم تکون خوردن شنل هرمیون به دلیل بادی باشه که بال سمت چپ اژدها موقع باز و بسته شدن ایجاد می کنه. باز هم عقبتر رو اگه نگاه کنید شنل رون هم به سمت عقبشون بلند شده و این یعنی اژدها به سمت جلو حرکت می کنه.

پیام زده شده در: ۱۷:۱۴ شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۸۶

مونالیزا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از گودریک هالو
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
خب قبل از هرچیزی میخوام یک چیز خارج از بحث بگم.
فقط لطفا ادامه ندین این قضیه رو در اینجا که اصلا مربوط نمیشه به بحثمون
برای کسایی که میگند خدا تو هری پاتر وجود نداره، پس حتما کلیسای زیر هم ربطی به خدا نداره؟؟؟؟؟
البته این کلیسا تو همون دهکده ای هست که درکاور طراحی شده:
تصویر کوچک شده

و دوم اینکه برای اونهای که میگند اژدها نوربرت هست من کاملا باهاشون مخالفم

این عکس:
کلیک کن تا ببینی
عکس طراحی شده نوربرت هست که خود مری گراندپر همونی که این کاور رو کشیده طراحی کرده
پس هر دو اژدها باهم یکی نیستند، نژاد اژدهای دندانه دار نروژی که همون نوربرت هست رو از لیست خط میزنیم!!!

من از روی صورت اژدها میگم که این نوربرت نیست به طرز صورت هر دو دقت کنید!:

تصویر کوچک شده

ویرایش شده توسط مونالیزا در تاریخ ۱۳۸۶/۳/۱۹ ۱۷:۲۱:۲۹

پیام زده شده در: ۱۶:۴۹ شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۸۶

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
در مورد موضوع رنگ لباس و زمان دو کاور لطفا در اسپویل به بحث ادامه بدهید!

[spoiler=اگر دوست ندارید در مورد کتاب 7 چیزی بدونید رو این کلیک نکنید!]بله،دقیقا یکی است!

با توجه به نظر من که میگم اینها در حال رفتن به خانه ریدل هستند به نظر میاد که این کاور قبل از صحنه کاور آمریکایی است!یعنی مثلا 10 دقیقه دیگه اونا به خانه ریدل میرسند!

این نظریه با نظریه غروب آفتاب هم درست از آب در آمد!ایووول بالاخره به یک چیز تقریبا قطعی رسیدیم!![/spoiler]

در مورد اینکه هر یک از موسس ها یک موجود جادویی دارند من موافقم!حتما لازم نیست که مثلا نشانه راونکلاو که عقاب است حتما حیوانش هم عقاب باشد(خطاب به بلیز)زیرا مگر باسلیسک افعی بود؟شاید توعی افعی باشد!ولی خود مار افعی نیست!پس میشه اژدها را نوعی پرنده و از خانواده عقاب ها قرار داد!

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۶:۴۹ شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۸۶

دین توماس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۲ شنبه ۹ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۱۸ جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
از هاگزمید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 357
آفلاین
من قطعا خودمو برای نظر پ.کوئئریل میکشم.حق با اونه.همچنین در کاور کودکان اشعه و نور آتش احتمالا اجدها تو عینک هری منعکس شده.مونا هم راست میگه.هری و دوستان به همراه اجدها به آخرین نبرد هری و ولدی میرن.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۶:۴۰ شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۸۶

مونالیزا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از گودریک هالو
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
من فکر میکنم که غروب یا طلوع آفتاب در هر دو کاور امریکایی (امریکایی و نسخه دلوکس) همرنگ و همشکل به رنگ قرمز رنگ هستند.
احتمال داره که این اتفاقات اژدها قبل از جریان اتفاقات کاور دیگه امریکایی هست یعنی مبارزه هری و ولده مورت!!!
درواقع نظرم رو از روی شباهت عکس زیر گفتم:
تصویر کوچک شده

خب در عکس لباسهای هری رو میبینیم که قهوه ای هست و در زیر اون هم یه تی شرت سبزرنگ به تن کرده، درواقع با کمی دقت این قضیه در عکس معلومه
درواقع اینطور به نظر میاد که اتفاقات هر دو کاور در یک طلوع یا غروب افتاب اتفاق میافته

ویرایش شده توسط مونالیزا در تاریخ ۱۳۸۶/۳/۱۹ ۱۶:۴۷:۵۹

پیام زده شده در: ۱۶:۳۳ شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۸۶

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
اول من یک نظریه جالب و شاید دور از واقعیت بدم!شاید این اژدها نباشد...اون پرنده باشد که کالسکه بچه ها را به هاگوارتز میبرد و در کتاب 5 به هری کمک کردند به وزارت برسند باشند!لطفا در این مورد نظر ندید چون خودم میدونم 95% غلط هست!!!!
--------------------------------
در مورد نظریه دره گودیک:

دره گودیک جایی است که پنهان است و هیچ خانه ای در آن وجود ندارد.این مطلب در کتاب ثابت شده است.پس اگر به پایین کاور نگاه کنید میبینید تعداد زیادی خانه و حتی زمین کشاورزی هم وجود دارد.من احتمال میدم اینجا خانه ریدل هاست.البته بخش مشنگ نشین شهر که هری میخواد بره خانه ریدل!هوووم!؟

نگاه رون و هرمیون!

بله،با نظر بلیز موافقم!آنها در حال نگاه کردن به چیزی جز رو به رو هستند!در حالت عادی آنها همانجا رو نگاه میکنند که هری هم نگاه میکند.ولی معلوم هست اونها نگران چیزی هستند و هری هم با دلهره در حال کنترل اژدها است!احتمالا چیزی به طرف آنها حمله ور شده است!فقط موضوع این هست که چرا آنها چوبدستی خود را در نیاورده اند!

تغییر شکل شخصی به اژدها:

اگر شخصی بود که تبدیل به اژدها میشد آیا دیگر نیاز بود که هری آن را کنترل کند؟خود اژدها پرواز میکرد و میرفت!

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۶:۲۱ شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۸۶

اش‌ویندرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۲ یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲:۵۹ چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۸۷
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 151
آفلاین
از دوستان تقاضا میکنم که یه کم روی نظر ها فکر کنند.بعد در جهت نقضش گام بردارند.
نظر تکمیلی:(توجه:به شدت روی این نظرم ایستاده ام).شکی نیست که باسیلیسیک موجودی بوده که سالازار در مدرسه مخفی کرده.یه جایی یادمه خوندم که ققنوس نیز توسط گریفیندور به مدرسه آورده شده(دقت کنید که ققنوس علامت گروه گریفیندور نیست).یک موجودی داریم به اسم ماهی مرکب دریاچه.از اونجایی که از واژه ی دریاچه استفاده میکنیم،این ماهی غول اسا باید در همان دریاچه پرورش پیدا کرده باشه و البته باید به یاد داشته باشیم که این کار نمیتوانسته مخفیانه صورت گرفته باشه.زیرا اینجا خبری از تالار اسرار نیست که در مخفی داشته باشد و بشود مخفیانه دست به عملی زد.این دریاچه در مقابل دید همه قرار داره.
اخیرا رولینگ یه اشاره ای به ماهی مرکب داشت.هرچند لحنش کمی تمسخر آمیز بود اما اشاره ی او به ماهی مرکب(به نظر من)،داره یه مدرکی رو در اختیار بقیه میذاره.
قطعا اجازه ی پرورش چنین ماهی را به یک دانش آموز نمیدهند.من حدس میزنم که این ماهی توسط یکی از موسسان،در دریاچه پرورش یافته باشه.اگر این حدس درست باشه ،سه موسس در هاگوارتز ،موجود جادویی دارند.عقل حکم میکنه که موسس دیگری نیز موجودی را به هاگوارتز اورده باشه.

حالا میرسیم به شعار هاگوارتز.از وقتی که این شعار را شنیدم،همیشه در فکرش بودم که چه معنایی میتونه داشته باشه و چه ربطی به هاگوارتز داره؟
شعار اینه:هرگز یک اژدهای خفته را قلقلک نده.
من میگم که شاید در جایی از هاگوارتز یک اژدها خفته باشد.وقتی انقدر بزرگه که توانسته یک باسیلیسیک را در خودش مخفی کنه،قطعا میتواند مکانی را برای مخفی کردن اژدها داشته باشه.

و اما اینکه چرا لباس های سه دوست پاره اند.باز هم شما را به کاور کودکان هدایت میکنم.همان طور که مونالیزای عزیز و سایر دوستان پیشتر اشاره کرده اند،عکس کاور کودکان مربوط است به بانک جادوگری.و تمامی شواهد هم همین را نشان میدهد.لباس های سه دوست در آنجا نیز پاره است.به نظر من اینان از بانک جادوگری با همان لباس های پاره خارج شده و سوار بر اژدها به سوی مکان دیگری میروند.که به احتمال زیاد آن مکان دره ی گودریگه.

دو حالت داره یا اینا از هاگوارتز با اژدها به سمت بانک جادوگری میرن و پس از برداشتن جام هافلپاف ،بانک را ترک میکنند..یا همان طور که پرفسور کوییرل عزیز گفته،اینا در همان بانک اژدها را خفت میکنند

حالا ممکنه که شما بپرسید که چرا غیب و ظاهر نشده اند و با اژدها سفر میکنند.شکی نیست که در بانک جادوگری نمیتوان غیب و ظاهر شد.در دره ی گودریک هم نمیشه غیب و ظاهر شد

دلیل:
یه فلش بک میزنم به زمانی که ولدمورت به جیمز و لیلی حمله کرد.بهترین کار این بود که خود دامبلدور در محل ظاهر شود و هری را پیدا کند.اما هاگرید را مسئول این کار کرد.تنها دلیل عاقلانه اینه که دره ی گودریک نیز همانند قلعه ی هاگوارتز محافظت شده باشه.دامبلدور چون نمیتوانسته در محل ظاهر بشه،به هاگرید ماموریت داده.هاگرید هم وسیله ی نقلیه ی سیریوس را گرفته و با سرعت به سمت دره ی گودریک رفته.
یک نکته برای اثبات محافظت شده بودن آن دره:وقتی پدر و مادر هری متوجه میشوند که ولدمورت به دنبالشان هست،در آن دره ساکن میشوند.

ویرایش ناظر در مورد نظراتت:

ویرایش بوقی در مورد ناظر:

ویرایش شده توسط اش ویندر در تاریخ ۱۳۸۶/۳/۱۹ ۱۶:۲۷:۲۱
ویرایش شده توسط ایگور کارکاروف در تاریخ ۱۳۸۶/۳/۱۹ ۱۶:۴۱:۵۵
ویرایش شده توسط اش ویندر در تاریخ ۱۳۸۶/۳/۱۹ ۱۶:۴۹:۱۷

[b][size=small][color=660000]گریه میکردم که کفش ندارم،یکی را دیدم ، پا نداشت[/c

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.