هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: کاور نسخه دلوکس قدیسهای مرگبار
پیام زده شده در: ۲۲:۰۷ شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۸۶

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
این پست در جهت کمک کردن به بحث در این تاپیک است!

آیا مکان کاور دره گودریک است؟

وجود کوه در اطراف عکس باعث میشود عده ای در این فکر باشند که آنجا دره گودریک است!همانطور که میدانید در دره گودریک کوه های بسیاری وجود دارد و در واقعا کوه ها آن دره را احاطه کرده اند ولی اینجا یک سوال دیگر مطرح میشود،آیا هر دره ای که کوه در اطرافش باید دره گودریک است؟

دلایلی هم است که نشان میدهد اینجا دره گودریک نیست!اینجا دهکده ای کوچک است با خانه های کوچک و البته تعداد خانه ها زیاد است.به نظر شما جیمز و لیلی جایی پنهان شده بودند که در آنجا عده ی زیادی حضور داشتند؟

نظریه دیگر در مورد مکان کاور:
رودخانه دانوب از میان کشور رومانی میگذرد، از شمال غربی وارد دلتاها میشود و به طرف جنوب شرقی حرکت میکند و به طرف دلتای دانوب و دریای سیاه حرکت میکند.با عکسهایی که در پست 47 توسط مونالیزا زده شده این مکان بسیار شبیه رومانی است.طرز خانه ساختن و نوع خانه ها هم همینطور.
حتما مطلع هستید که چارلی ویزلی برادر رون ویزلی در رومانی با اژدها سر کار دارد!
این نظریه تا بدینجا منطقی تر از دره گودریک است.

چرا هری و رون و هرمیون سوار اژدها شده اند؟

یکی از دلایل آن میتواند قادر نبودن آنها برای غیب و ظاهر شدن باشد و یا میخواستند وزارت خانه از این ماجرا خبردار نشود و یا مهم تر از همه موارد.شاید آنها مکانی میروند که مثل هاگوارتز نمیتوان در آن ظاهر شد!

دلایل دیگر هم از قبیل:وجود جان پیچی در آسمان،جایی میروند که اژدها فقط میتواند به آنجا برود و یا اصلا آنها اژدها رو کنترل نمیکنند،بکه اژدها آنها را جایی میبرد!

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۱:۴۹ شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۸۶

گابلین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۳۶ شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۲:۲۵ یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۸۶
از رویاها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 42
آفلاین
خب من نظرم رو بدون اینکه نظر بقیه رو بخونم مینویسم چون ممکنه توی نظر خودم لغزش به وجود بیاد و برای همین اگه چیزه تکراری گفتم من رو عفو کنید:

عکس جالبیه از اژدها شروع میکنم...همونطور که میدونید رولینگ علاقه ی زیادی به این داره از چیزهایی که توی کتابهای قبلیش
اومده دوباره استفاده کنه شاید چندان مهم نباشه ولی به نظر من اژدهایی که اینها سوارشن همون نوربرته.

چیز دیگه ای که از این کاور مشخص میشه حضور چارلی ویزلی توی کتاب هفتم هستش.
چیزه دیگه ای که اول به زهنم رسید این بود که اینجا ممکنه گودریک هالو باشه ولی به نظرم اصلا شبیه گودریک هالو نیست و حداقل شبیه اون گودریک هالویی نیست که من تصور میکردم.

مسیله بعدی متفاوت بودن رداهای هری با رون و هرمیونه(که یه ردا پوشیدن و من احتمال میدم ردای هاگوارتز باشه)
فکر کنم یه جا خونده بودم هری استاد درسی نمیشه ولی اگه اینو اشتباه یادم باشه حدس میزنم هری دبیر درس دارک آرت میشه ولی در غیر اینصورت این تفاوت ردا نشون میده که هری توی مدرسه حضور نداره و دنبال تجسسشه ولی رون و هرمیون توی مدرسه تحصیل میکنن(البته نمیشه اینو با قاطعیت گفت و تنها یک فرضه)

و مسیله ی مهمی که به نظرم توی این کاور خیلی مشهوده:

به طرز نگاههای رون و هرمیون و اژدها به مقابل نگاه کنید!!!؟به نظرم دارن چیزی رو دنبال میکنن یا به سمت چیزی میرن دلیلی نداره که این دهکده ای که توی تصویره حتما مقصد اونها باشه ممکنه فقط یک بک گراندی برای یک تجسس و یا یک صحنه ی نبرد هوایی باشه من دو احتمال میدم:

1_دارن فردی رو تعقیب میکنن یا چیزی رو(شاید یک هورکراکس پرنده که البته خنده دار به نظر میاد)

2_دارن به سمت یه چیزی پیش میرن که میتونه برای نبرد باشه یا ورود به جایی مثل یه غار یا دروازه ای توی هوا
در کل اینها احتماله و ممکنه هرکدوم از اینها رخ بده امیدوارم تمام مطالبی که گفتم تکراری نبوده باشه.

پیام زده شده در: ۲۱:۳۳ جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۸۶

سپهر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۷ یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۸:۵۱ چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 7
آفلاین
برادران و خواهران دو باره توجه کنید که رون و هرمیون لباس همشکل پوشیدن که احتمالا" ردای مدرسه هست

همیشه خسته از روزای برفی , عشق پریشون شده ی دوحرفی , گفته بودم اگه دلت گرفتس کنج دلم جا واسه ی دلت هست

پیام زده شده در: ۲۰:۱۴ جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۸۶

آرتور ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۳ پنجشنبه ۵ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۵:۲۳ جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 390
آفلاین
سلام
اگه به شاخ اون اژدها توجه کنبد متوجه ترک میشید.
و اگر به بالای پوزه اش توجه کنید متوجه خونی بودن آن می شوید.
با توجه با پاره بودن لباس هری و رون و هرمیون و شواهد بالا میشه نتیجه گرفت این اژدها به هری و دستاش کمک کرده تا از میان یک دعوایی، چیزی فرار کنند و حتی خودش هم جنگیده که بالای پوزش خونی شده.

عاقلان دانند...

پیام زده شده در: ۸:۴۸ جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۸۶

Harry Johnson old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۰۵ جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۲:۴۱ دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۷
از UK,Fulham
گروه:
کاربران عضو
پیام: 22
آفلاین
آن ها همگی به دنبال هورکراکسزها هستند و به سمت مکان یک هورکراکسز حرکت می کنند.آن ها در سال پیش با هم قرار گذاشتند که در تابستان به دنبال هورکراکسزها بروند و اکنون نیز با یک اژدها که پرورش یافته چارلی ویزلی است برای نابود کردن یک هورکراکسز که به احتمال قوی در آلبانی است حرکت می کنند.زیرا هم آلبانی در شمال اروپا قرار دارد و هم کشوری با مناظر طبیعی بسیار است و رودخانه های بسیاری دارد.

Harry Potter has a heart so true
And is not just a fiction character made to be read by me and you
He's an inspirati

پیام زده شده در: ۲۲:۱۹ یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۸۶

سر بارون خون آلود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۵۷ جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۵۷ سه شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 139
آفلاین
دوستان عزیز
منم نظرمو بگم

به نظر من کسی اونا رو دنبال نمیکنه.....بلکه اونا دنبال کسی یا چیزی هستند
شمارو به متن پایین دعوت میکنم:
نقل قول:

یک مه ناخواسته ،بر روی دامنه کوه که به یک دهکده منتهی میشود وجود دارد.
سئوالی که پیش می آید این است که این سه نفر کجا رسیده اند و چه چیزی آنها را در این لحظه جادوئی رهبری میکند؟"

منم با توجه به حالت نگاه اونا و شکل پرواز اژدها به این نتیجه رسیدم که اونا از چیزی پیروی میکنند
---------------
در مورد اژدها

با صحبت با مونالیزا به این نتیجه رسیدیم که امکان نداره اژدها نوبرت باشه و به قول دوستمون و مونالیزا بیشتر به نظر میاد که اون اژدها از نوع چشم عقیق باشه

و ما بر می گردیم تا درس عبرتی باشد برای کسانی که بر نمی گردند!

پیام زده شده در: ۱۵:۱۳ یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۸۶

مونالیزا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۸ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰
از گودریک هالو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 823
آفلاین
بله، من یه سری اطلاعات حزئی از اطلاعات توریستی اروپا پیدا کردم شاید بتونه کمکی بکنه تا حدس بزنیم اینجا کجاست، شاید اصلا اینجا بریتانیا نباشه ، میتونه یه سری جاهایی باشه که یه جورایی به داستان ارتباط دارند، میتونه اینجا جنگلهای آلبانی باشه همونجایی که لرد بعد از سقوط اش رفته بود اونجا و کوییریل و اون وزارتی برتا یورکینز را اونجا خفت کرده بود.
میتونه اینجا رومانی باشه،
اینکه اینجا خارج از بریتانیا هست فرضیه اینکه برای چی از اژدها استفاده کردن رو قوت میده اینکه حتما جایی دارن میرن که خیلی دوره و فقط با اژدها امکان پذیر هست

من این جمله رو در سایت توریستر رومانی پیدا کردم که وابسته به موسسه توریست شناسی اروپا هست :

About a third of the country consists of the Carpathian Mountains (also known as the Transylvanian Alps). Another third is hills and plateaus, rich with orchards and vineyards. The final third is a fertile plain, largely devoted to agriculture.

ترجمه: تقریبا جاهای توریستی این کشور کوهای معروف، دره ها و تپه ها شامل جلگه و فلاتها، و زمینهای زارعی و کشاورزی.

حالا از همه جالبتر اینجاست:

The Danube River runs through the country, from northwest to southeast, culminating in the Danube Delta and the Black Sea.

رودخانه دانوب از میان کشور رومانی میگذرد، از شمال غربی وارد دلتاها میشود و به طرف جنوب شرقی حرکت میکند و به طرف دلتای دانوب و دریای سیاه حرکت میکند

در کاور هم اگر دقت کنید میبیند رودخانه ای در میان کوه از شمال غربی به سمت جنوب شرقی حرکت میکنه

این رو هم در ویکیاپدیا پیدا کردم: عکسی از هست از یکی از شهرهای کنار رودخانه دانوب به طرز ساختمانسازی دقت کنید، رنگ سقفها و غیره:
تصویر کوچک شده

اینم یکی دیگه:
تصویر کوچک شده

فراموش نکنیم که چارلی ویزلی پرورش دهنده اژدها در رومانی هم هست

How can you escape...if they can see everything? V.M

وقتی اونها میتونند همه چیز رو ببینند ... چطوری میتونی فرار کنی؟ وی ام

پیام زده شده در: ۱۴:۰۹ یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۸۶

دیوید پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۱۹ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۶:۳۷ پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳
از آزکابان فرار کردم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 97
آفلاین
من این جمله را یک بار از رولینگ شنیدم:

دره ي گودريك نام خيابان- خانه يا درخت نيست بلكه نام يك دهكده است.

خب این دهکده احتمال داره که همون دهکده باشه.
روش فکر کنید.

[c

پیام زده شده در: ۱۳:۴۳ یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۸۶

پیوز قدیمی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۱ جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۳:۳۸ پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹
از توی دیوارای تالار هافلپاف
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1511
آفلاین
در مورد این عکس باید بگم که به نظر من اون یک تسترال هست نه یک اژدها

اما در مورد تصویر کاور نسخه دلوکس نظر من اینه :
[spoiler=باز میشه ... بسته میشه]به طور قطع اون اژدها یک اژدهای رام خونگیه و میشه اینطور استنباط کرد که ممکنه حیوان خونگی هاگرید یا حتی خود هری باشه ... دهکده ای که زیر پای اونهاست دهکده بارو هست و احتمالا اونها دارن به خانه ی رون میرن اما چرا لباس هاشون پاره است ؟؟؟
در این مورد فکر می کنم از یک جنگ با مرگ خواران برگشتند و بعد از جنگ دارن با حیوون خونگی هری به خانه ی رون میرن ... این نظر من بود ...[/spoiler]

هلگا معتقد بود ...
« هوش و علم ، شجاعت و غلبه بر ترس و حتی نجابت و وقار به وسیله سختکوشی قابل دسترسیه ! »

تصویر کوچک شده

A Never Ending Story ...

پیام زده شده در: ۱۲:۵۸ یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۸۶

دین توماس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۲ شنبه ۹ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۱۸ جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
از هاگزمید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 357
آفلاین
در باره عکسی که رباستین لسترانج لینکش رو گذاشته بود باید بگم که دستت درد نکنه.ولی این رو یکی از هوادارا کشیده و نباید زیاد روش بحث کرد.اما یه نظر جالب از پروفسور کوییرل:[spoiler=تشکر]پ.کوییریل گفت نگهبان یه صندوق در گرینگوترز اجدهائه.(سنگ جادو کتابش)تو کاور کودکان تو عینک هری آتیشه.احتمالا چیزی از ریونکلا و یا گریفندور تو اون صندوقی بوده که نگهبانش اجدهاس.بعد اون جونور به طرف هری و دوستان آتیش میکشه و انعکاس نور آتش رو در عینک هری میبینیم.بعدش اون اجدها رو اون جلد.مشکوکه نه؟[/spoiler]

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.