هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: اسنیپ: مرگ‌خوار ولدمورت یا یار وفادار دامبلدور؟
پیام زده شده در: ۱۰:۱۹ پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۸۶

مگی پرينر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۵۲ چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۲۲ چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۰
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 147
آفلاین
دنيس كروي ميگه :

نقل قول:
با اینکه خودم فکر می کنم اسنیپ یه آدم پلید و بد ذاته اما با توجه به دلایل بالا, اسنیپ یار وفادار دامبلدوره پس فکر می کنم که دامبلدور هنوز نمرده

فكر مي كنم شما اخبار سايت رو به خوبي مطالعه نكرديد يا تازه وارد هستيد و بايد بگم كه رولينگ خودش دقيقا اعلام كرده كه دامبلدور مرده پس ميتونيد مطمئن باشيم كه دامبلدور ديگه نيست

ویرایش پرسی ویزلی :
جمع بندی این تاپیک در اینجا زده شد !

ویرایش شده توسط پرسی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۷/۴/۲ ۱۲:۱۷:۴۰

پیام زده شده در: ۱۸:۴۴ چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۸۶

نیلوفر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۴۱ چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۴:۱۲ یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۸۸
از عکاسی کریوی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 60
آفلاین
ابتدا لازم می دانم که بحثی فلسفی درباره مرموز بودن اسنیپ انجام بدم و با توجه به اون قضاوت می کنم:
1)دامبلدور به اسنیپ اعتماد کامل ذلره و همه ما می دونیم که دامبلدور کسی نیست که در اعتماد به دیگران دچار اشتباه بشه.
2)اسنیپ با اینکه پیشگویی را شنیده اما (احتمالا) هنوز به ولدمورت نگفته چون اگه گفته بود الان دیگه هری پاتری وجود نداشت!
3)اسنیپ با روش ها و افسون ها و جادوی سیاه ولدمورت آگاهی داره پس قضیه جان پیچ ها را می دونه.
4)وقتی اسنیپ در حال فرار بود هیچ بلایی سر هری نیاورد.عجیب نیست؟
5)در سال ششم, کتاب معجون سازی اسنیپ دست هری بود درحالی که اسنیپ خیلی راحت می تونست نذاره که این اتفاق بیفته پس اینجا هم یه دلیلی وجود داره.
6)علت اینکه که اسنیپ نویل را اذیت می کنه اینه که می دونسته که پیشگویی در مورد اون هم صدق می کنه!ولی همیشه دورا دور مواظبش بوده!!علت شکنجه کردن پدر و مادر نویل هم اینه که ولدمورت فکر می کرده که ممکنه نویل هم برای اون خطرناک باشه و (شاید) نویل را هم بکشه پس صد در صد نگهبان هایی را هم برای نویل گذاشته.
7)بقیه شو یادم رفت...
با اینکه خودم فکر می کنم اسنیپ یه آدم پلید و بد ذاته اما با توجه به دلایل بالا, اسنیپ یار وفادار دامبلدوره پس فکر می کنم که دامبلدور هنوز نمرده و دلایلی هم دارم که در اینجا نمی تونم بگم.

خیلی طولانی شد اما باید همشو می گفتم.اگه حرفام اشکالی داره بهم بگید.

آماده باشید که الآن عکسو می گیرما!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۳:۴۶ چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۸۶

نوربرتاold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۱ دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۹:۵۰ جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۸۷
از رومانی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 151
آفلاین
به نظر من اسنیپ بیشتر یار وفادار دامبلدوره تا مرگ خوار ولدمورت. اگه اون مرگ خوار ولدمورت می بود در بالای برج دامبلدور رو به طور واقعی می کشت. تازه اون در آخرین لحظه ی دیدار با هری, سعی کرد به هری بفهماند که بدون بر زبان آوردن ورد جادو کند تادر برابر ولدمورت قوی تر باشه.و...
دلیل ها ی دیگه ای هم هست ولی فکر کنم همین قدر کافی باشه تا نشان بدم اون بیشتر یار وفادار دامبلدوره تا مرگ خوار ولدمورت.

پیام زده شده در: ۱۸:۴۱ پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۸۶

لاوندر براونold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۴ چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۶:۴۳ شنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۶
از تو دفتر ِ مدیر ِ مدرسه!!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 544
آفلاین
با سلام .
اسنیپ طرف خوباست ! حالا ببینید کی گفتم !
دلیل :
1 _ توی کتاب ششم جلد دوم صفحه ی 292 فصل 25 پیشگویی لو رفته ترجمه ی ویدا اسلامیه , تریلانی به هری میگه که اسنیپ پیشگویی رو شنیده و این دقیقا چیزی است که به هری میگه :
_یادمه که کم کم داشتم معذب میشدم , اون روز غذای درست و حسابی نخورده بودم .... اما بعدش .... ولی بعدش سیوروس اسنیپ در کمال گستاخی مصاحبه امونو متوقف کرد !
_ چی ؟
_ بله , از پشت در سرو صدای اومد و در باز شد . مسئول بی نزاکت کافه و اسنیپ جلوی در اتاق ایستاده بودند و اسنیپ شروع کرد به روده درازی درباره ی این که اشتباهی از پله ها بالا اومده .
این نشون میده که اسنیپ یک نفر دیگه هم باهاش بوده .
اصلا از کجا میدونید که مسئول کافه نرفته باشه به ولدی همه چیز رو لو بده !؟به نظرم این طوری جور در میاد !

[font=Tahoma][size=large][b][color=3300FF]نیروی جوان > تفکر جوان > ایده های نو > امید ساحره ها و ج�

پیام زده شده در: ۱۵:۳۴ سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۸۶

الیور وود قدیم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۰ دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۲:۴۱ یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴
از دور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 321
آفلاین
یا لطیف

سلام

دکتر فیلی باستر عزیز درست می گن :
نقل قول:
اینجا به یه اما میرسیم که کفه ترازو رو به سمت محقل و دامبلدور سنگین میکنه یکی از مهمترینهاش تجربه بیشتره دامبلدوره شاید در نگاه اول این زیاد برتری نده به جبهه ی دامبلدور ولی داستان بر پایه ی منطف استواره پس ما اگه بخوایم با دیده عقلانی به مسیله نگاه کنیم وقتی کفه ترازوها برابره همین چیزای کوچیک باعث میشه یه طرف بره پایین و یه طرف بیاد بالا.

من هم تغریبا همین نظر رو تو ذهنم داشتم و حالا دلم نمی یاد نگمش . من این طور برداشت می کنم . برای اینکه شخصیت واقعی اسنیپ رو بفهمیم باید اول شناخت کاملی روی شخصیت های دامبلدور و ولدمورت داشته باشیم .

می دونیم که هم دامبلدور و هم ولدمورت به اسنیپ اطمینان دارن پس باید یکی از شخصیت ها ضعف داشته باشه ( چون بالاخره اسنیپ به یکی از جبهه ی ها تعلق داره ) و یا دامبلدور اشتباه کرده و یا ولدمورت .

حلا اینکه شخصیت کدوم قویتره ، به نظر من و با توجه به شواهدی که در کتاب ها اومده من ترجیح می دم شخصیت دامبلدور رو بلاتر بگیرم و به طبعیت از اون بگم که اسنیپ متمایل به محفل خواهد بود .

با تشکر

فعلا...
یا علی

این روزها که می گذرد
شادم
این روزها که می گذرد
شادم
که می گذرد
این روزها
شادم
که می گذرد...

«قیصر»

پیام زده شده در: ۱۱:۲۲ شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۸۶

گابلین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۳۶ شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۲:۲۵ یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۸۶
از رویاها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 42
آفلاین
خب همونطور که هممون میدونیم اسنیپ یکی از مرموزترین چهره های کتابهای هری پاتر و شاید به جرات بشه گفت مرموزترینشونه اینکه بخوایم براش یه جبهه ی مشخص تعیین کنیم واقعا کاره سختیه ولی نظر من در مورد اسنیپ از قراره زیره:

هممون به دانش و قدرت درک بالای دامبلدور ایمان داریم توی صحنه های زیادی از کتاب مشاهده کردیم که دامبلدور با چه قاطعیتی از اسنیپ طرفداری میکنه و اونو از تمام گناهان گذشتش تبریه میکنه و همین یک مورد باعث میشه خیلی از ظن های ما نسبت به اون برطرف بشه همینطور ما میدونیم اون توی پنج سالی که میدونست ولدمورت وجود داره ولی شکل مادی خودش رو از دست داده به اون کمکی نکرد.
در صحنه ی آخر کتاب نیز با اینکه میتونست هری رو بکشه و حداقل آسیب جدی به اون برسونه اینکار رو نکرد(که التبه ممکنه دلیلش این باشه که ولدمورت باید شخصا اون رو نابود کنه)
تمام اینها باعث میشه تا ما اون رو توی جبهه ی دامبلدور و محفل ببینیم.

ولی از طرف دیگه قدرت ولدمورت بر هیچ کس پوشیده نیست و هممون میدونیم بعد از دامبلدور و یا شاید در کنارش ولدمورت قدرتمندترین جادوگر و یکی از هوشمندتریناشونه.وقتی اون به اسنیپ اعتماد میکنه هم میشه تمام اطتباطشو با دامبلدور خیانت فرض کرد.نباید اینو نادیده بگیریم که دامبلدور هم به دست اسنیپ کشته شده و در این نیز شکی نیست.اسنیپ پیشویی رو استراق سمع کرد و به گوش ولدمورت رسوند .اسنیپ از پیتر پتی گرو با تمام فداکاریهایی که برای ولدمورت کرد بالاتر قرار میگیره تو کتاب و تمام اینها نشوندهنده ی اینه که ولدمورت حساب خاصی رو ی اسنیپ باز میکنه....

پس دقیقا احتمال وفادار بودن اسنیپ همونقدره که احتمال نبودنش اما...

اینجا به یه اما میرسیم که کفه ترازو رو به سمت محقل و دامبلدور سنگین میکنه یکی از مهمترینهاش تجربه بیشتره دامبلدوره شاید در نگاه اول این زیاد برتری نده به جبهه ی دامبلدور ولی داستان بر پایه ی منطف استواره پس ما اگه بخوایم با دیده عقلانی به مسیله نگاه کنیم وقتی کفه ترازوها برابره همین چیزای کوچیک باعث میشه یه طرف بره پایین و یه طرف بیاد بالا.

پیام زده شده در: ۲۰:۰۳ جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۸۶

leon

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۷ جمعه ۴ اسفند ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۳۹ جمعه ۱۵ تیر ۱۳۸۶
از يه جا زير چتر آسمون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 206
آفلاین
در مورد دامبلدور مطمئن بلشيد كه مرده چون ققنوس دامبلدور روز بعد هاگوارتز رو ترك كرد
درباره ي اسنيپ مطمئن باشيد كه كسي كه والدمورت رو مي كشه اسنيپه چون نه هري قدرت مبارزه با والدمورت رو داره هم اينكه اسنيپ انقدر جاه طلبه كه براي قدرت هر كاري مي كنه.همونطور كه دامبلدور رو كشت.و من اينجوري فكر مي كنم كه اسنيپ هري رو مي كشه وسريوس هم اسنيپ رو(چون هر دوي اين اشخاص اينقدر مهمند كه رولينگ يك كتاب رو براش نوشته و هم اينكه هر موضوعي از كتاب بعد از اتمام كتاب كاملا از داستان بيرون مي رفتند ولي اين دو نفر نه)(در مورد سريوس هم مطمئن باشيد كه برمي گرده وراهنماي هري بعد از دامبلدور خواهد بود) با تشكر

مجازات گناهكاران رو دوست دارم چون
it makes me feel better so if you have any order I am in your service

كشتن كار هر كسي نيست

پیام زده شده در: ۱۹:۲۴ جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۸۶

Arezou

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۴۸ شنبه ۵ خرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۰:۵۷ شنبه ۹ تیر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 8
آفلاین
به نظرم اسنیپ یار وفادار دامبلدوره مگه میشه جادوگری با اون هوش و ذکاوت به کسی اعتماد کنه که اونو میکشه
یا دامبلدور نمرده یا هم اینکه خودش میخواسته کشته بشه

من به اسنیپ اعتماد دارم همونقدر که دامبلدور به اون اعتماد داشت
یا میتونم بگم من به اسنیپ اعتماد دارم چون به دامبلدور اعتماد میکنم
lol

پیام زده شده در: ۲۳:۴۲ پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۶

الیور وود قدیم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۰ دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۲:۴۱ یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴
از دور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 321
آفلاین
یا لطیف

من خیلی با این تاپیک سر و کار نداشتم . اما بازهم نظرمو می گم .
البته نمی دونم قبلا بحث شده یا نه !
بعد از یه مدت که از انتشار کتاب 6 گذشت یه مقاله بیرون اومده بود با اسم اینکه دامبلدور نمرده است ( نمی خوام بحث رو به دامبلدور بکشونم . ) که توش مدارک جالبی دال بر بی گناهی اسنیپ بود . یکی از دلایلی که برای من خیلی جالب بود این بود که می گفتن اسنیپ اصلا به دامبلدور ورد خطرناکی نزده بوده . چون توی اسپل ورد یه تفاوت هایی با اصل ورد دیده شده بود . البته این مدرک خوبی نیست اما در نوع خودش جالبه .
یا اینکه اسنیپ با اینکه از هری نفرت داره این نفرت رو کنترل می کنه ( در قسمت پایانی درگیری که هری تحت طلسم شکنجه گر قرار می گیره و اسنیپ اون رو متوقف می کنه )

با تشکر

فعلا...
یا علی

این روزها که می گذرد
شادم
این روزها که می گذرد
شادم
که می گذرد
این روزها
شادم
که می گذرد...

«قیصر»

پیام زده شده در: ۲۲:۲۶ پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۶

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
چند نکته در مورد این تاپیک:

1-اولا در مورد مرگ دامبلدور هیچ بحثی نکنید.فقط موضع اسنیپ در کتاب 7!!!

2-در مورد دراکو و هدفش و پیمان اسنیپ با مادرش هم بحث نکنید و دوباره فقط موضع اسنیپ در کتاب 7!!!

3-اگر پستی میزنید نقل قول نکنید و زیرش بنویسید من موافقم!شما نظر خودتان با دلایل خودتان را بنویسید و نیازی با تایید حرف دیگر نیست.در این انجمن نقل قول را فقط برای نقد نظر دیگران و اونم با دلیل استفاده میشود.

پستهایی که موارد بالا را رعایت نکرده بودند ،پاک شدند!

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.