هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

Re: كلاس مراقبت از موجودات جادويي
پیام زده شده در: ۱:۱۴ دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۸۶

کالین کریوی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۵ چهارشنبه ۴ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۰۵ چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۸۷
از لندن-یه عکاسی موگلی نزدیک کوچه دیاگون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 704
آفلاین
اين تکليف جلسه دوم من و لام به ذکر است که من در هفته اول مريض بودم و حضور نداشتم و گواهي دارم
اين شما و کرم فلوبر
پست شماره 18
در ضمن در راستاي خوردن پاچه:
استاد جان مرا تنها نگذار!

هوووم امضاي آفتابه اي بسته!
[b][color=996600]
بينز نامه
بيا يا هم به ريش هم بخنديم...در سايتو واسه خنده ببنديم
بيا تا ريش ها ب

پیام زده شده در: ۰:۴۵ دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۸۶

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
تكليفت خيل سخت بود..منظورم جلسه سومش هست!خودمو كشتم تا با دو تا حيوون رام كنم.اگر ميخواستم روش ديگه اجرا كنم 40 خط كمتر نميتونستم بنويسم!دو تا سوژه طنز!

پست شماره 41!

پست من يك ويرايش شد و مقداري تكليف اصلاح شد تا بيشتر مورد توجه استاد عزيز باشد!ممنون و موفق باشيد!

ویرایش شده توسط [fa]ايگور کارکاروف[/fa][en]Igor[/en] در تاریخ ۱۳۸۶/۵/۲۹ ۱۲:۱۵:۳۳

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۰:۰۷ دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۸۶

جسیکا پاتر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۵ یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۱۶ جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶
از تالار قحط النساء گریف!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1540
آفلاین
ياهو

تكليف جلسه ي دومه !
جلسه ي سوم هم ميزنم !! پست شماره ي 17 !!!
موفق باشين استاد!!

پیام زده شده در: ۲۲:۴۳ یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۸۶

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
پست شماره 16!

استاد عزيز!ممنون از تكليف زيبا و جالبتان!
موفق باشيد!

ویرایش شده توسط [fa]ايگور کارکاروف[/fa][en]Igor[/en] در تاریخ ۱۳۸۶/۵/۲۹ ۱۶:۲۲:۴۰

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۳:۳۶ یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
جلسه سوم مراقبت از موجودات جادویی

مدت زیادی از صرف ناهار در سرسرای اصلی نگذشته بود که دانش آموزان برای جلسه سوم کلاس مراقبت از موجودات جادویی مجددا در محوطه هاگوارتز و مقابل کلبه هاگرید حاضر شده بودند .
پرسی ویزلی از دقایقی قبل به آنجا آمده بود ، تا شرایط فعالیت و تکالیف دانش آموزان را بررسی و مهیا کند ، در واقع این جلسه بر خلاف جلسات قبل که تئوری بودند ، عملی بود !
بعد از اینکه آخرین دانش آموزان در محوطه جمع شدند ، شروع به صحبت کرد :
مجددا سلام
از اونجایی که این دومین جلسه فشرده امروز هست ، و خیلی از شما خسته شدید ، بدون وقت کشی و صحبت اضافه ، تدریس رو شروع میکنم ؛ در واقع برنامه ای که امروز براتون در نظر دارم این هست که به جای انجام فعالیت ها و تکالیف بصورت تئوری ، عملی صورت بگیرن !

همونطور که میدونید در دنیای جادویی ما ، موجودات جادویی فراوانی هم یافت میشه ، این موجودات جادویی به پنج دسته تقسیم میشن :
1- موجودات کسل کننده ، موجوداتی هستند که جنب و جوش کمی دارن و فقط باید به اونها غذا بدید و بزارید یک جا زندگی کنند ، از این موجودات ، برای تهیه پادزهر و یا خوراک برای موجودات بزرگتر استفاده میکنند ، مثل کرم فلوبر .

2- موجودات بی خطر ، موجوداتی هستند که به راحتی رام و اهلی میشن و بودن اونها در کنار جادوگران باعث رخ دادن خطری نمیشه . مثل پرپرک

3- موجودات قابل مهار توسط جادوگران کاردان ، موجودات خطرناکی هستند ولی میتوان آنها را رام کرد . مثل بدچنگ

4- موجودات خطرناک ، موجوداتی هستند که رام کردن اونها توسط هر جادوگری امکان پذیر نیست و به دانش تخصصی نیاز داره و اغلب توسط جادوگران ورزیده رام میشن . مثل آل

5- موجودات جادوگر کش ، خطرناک ترین و وحشی ترین موجودات جادویی در این دسته قرار گرفتند ، امکان رام کردن اونها به هیچ صورت ممکن نیست ، ولی توسط تعدادی جادوگر ماهر و کاردان میشه مدتی اونها رو آروم نگه داشت . مثل اژدها

جادوهای متفاوتی برای هر یک از فعالیت ها وجود داره ، به طور مثال برای آرام کردن موجودات قابل مهار از ورد " فلیپیندو " استفاده میشه و برای موجودات خطرناک از " سنالسیوس " هم استفاده میشه ، برای آروم کردن موجودات خطرناک از طلسم های بیهوشی و سستی استفاده میشه ، البته برای این کار چند جادوگر ماهر همزمان جادو رو اجرا میکنند .

تکلیف شما
در واقع مدیریت مدرسه لطف کردند و دو موجود قابل مهار رو در محیط حفاظت شده ای در جنگل ممنوعه قرار دادند ؛ کاری که شما باید انجام بدید این هست که وارد محیط حفاظت شده که با حصار احاطه شده بشید ، موجودات رو پیدا کنید و اونها رو آروم کنید . البته فراموش نکنید که محیط حفاظت شده تاریک هست و شما باید با استفاده از ورد مورد استفاده اون محیط رو روشن کنید ؛ مهمترین بخش کار این هست که در پشت دری که قفل شده آرم هر چهار گروه هاگوارتز قرار گرفته ، شما باید با استفاده از طلسمی که قفل رو باز میکنه ، در رو باز کنید و آرم گروهتون رو پیدا کنید و بردارید ! به محض اینکه دست شما با آرم گروهتون تماس پیدا کنه ، شما به همینجا منتقل میشید !
مکان ارائه تکلیف : انجمن مبارزه با موجودات خطرناک
تکالیف بصورت تک پستی ارائه میشن و ادامه دار نیستن !

توجه

شما باید تکالیف جلسات 2 و 3 رو در تاپیک های مشخص شده انجام بدید و در این تاپیک لینک پست هاتون رو قرار بدید . برای ارائه تکالیف مثل قبل عمل کنید ، پست بزنید و بالای پستتون بنویسید که تکلیف برای جلسه چندم هست ، در صورتی که در دو کلاس شرکت میکنید ، برای قرار دادن لینک تکالیف ، برای هر جلسه پست جدایی ارسال کنید .

شما میتونید تکلیف این درس رو در 5 تا 25 خط بنویسید .

به دو دانش آموزی که بهترین نوشته ها رو ارائه کنند ، 30 امتیاز کامل درس ارائه میشه .

موفق باشید

ویرایش شده توسط پرسی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۶/۵/۲۸ ۲۲:۱۰:۴۰

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۳:۳۳ یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جلسه دوم مراقبت از موجودات جادویی

پس از هفته ای وقفه از دایر شدن کلاس ، قرار بود ، امروز مجددا کلاس برقرار شود ، از این رو دانش آموزان ، مشتاق و چشم انتظار استاد هدویگ ، در حالیکه با بی قراری سعی داشتند روی نیمکت های خود بنشینند به بالاترین پنجره کلاس چشم دوخته بودند .
با اینکه غژ غژ کردن درب اصلی کلاس دور از انتظار بود ، ولی خوب ... در با صدای غژ غژی باز شد و ... پرسی ویزلی در حالی که از همیشه آراسته تر و شاداب تر بود ، وارد کلاس شد و با شور و نشاط رو به دانش آموزان گفت :
خوب خوب ، همونطور که فکرش رو میکردم ... سلام !
دانش آموزان بصورت به او خیره شده بودند ؛ ولی او با نشاط و لحن شیرینی شروع به صحبت کرد که گویا ، همه دانش آموزان با خوشحالی پذیرای او شده بودند :
از اونجایی که استاد هدویگ ، به دلایلی قادر به ادامه تدریس خودشون نبودن ، مدیریت مدرسه صلاح دیدن که من تدریس رو بر عهده بگیرم ؛ امیدوارم بتونم تدریس مناسبی در کنار شما داشته باشم .
یکی از دانش آموزان در حالیکه نخودی میخندید ، دستش رو بلند کرد ؛ پرسی استقبال کرد و گفت : بفرمایید دوشیزه لسترنج !
رودلف لسترنج که روی یکی از نیمکت های ردیف انتهایی کلاس جا خوش کرده بود ، با صدای کشداری گفت : استاد ، با بلا صحبت میکنی ، منو نگاه کن .
بلاتریکس بدون توجه به اظهار نظر او گفت : یعنی دیگه هدی نوک طلایی در کار نیست استاد ؟
پرسی لبخندی زد و گفت : نه عزیزم
رودلف با صدای نسبتا بلندی گفت : با من بودی دیگه استاد ؟

دقایقی بعد

میخوام درس امروز رو که کوتاه و خیلی جالب هست ، تدریس کنم :
ببینید موجودات جادویی زیادی وجود دارن که خیلی از ما با اونها آشنا هستیم ، مثل : تک شاخ ، ققنوس ، غول ، سانتور ، موجودات دریایی و ... و ممکن هم هست که به محل زندگی طبیعی اونها رفته باشیم و اونها رو از نزدیک دیده باشیم .
میشه گفت که در واقع هر موجودی رو میشه به یک انسان و یک رفتار مختص انسانی نسبت داد .
بطور مثال ققنوس رو در نظر بگیرید ، چیزی که در ذهن ها ققنوس رو تداعی میکنه ، موجود مهربانی هست که با اشک شفابخشش جون خیلی ها رو نجات میده و دوباره از آتش متولد میشه .
حالا این خصوصیت ها رو در یک انسان پیاده کنید ، به طور مثال همه خصوصیات ققنوس رو در یک پیرمرد پیاده کنید ؛ حالا چه پیرمردی رو در ذهنتون مجسم میکنید ؟
شاید پیرمرد مهربانی که به همه کمک میکنه ، وقتی به سر بیماری دست میکشه ، شفا پیدا میکنه ، و وقتی زمان مرگش میرسه ، آتش میگیره و دوباره متولد میشه .

تکلیف شما

به شخصیت گذاری رو موجودات جادوییمراجعه کنید ، و خصوصیات یک موجود جادویی به انتخاب خودتون رو به همین صورت که در بالا توضیح دادم ، در انسانی پیاده کنید ، انسانی با هر جنسیت و هر سنی ؛ در صورتی که ابهامی برای شما وجود داره ، میتونید از پست های کامل و زیبای پرفسور کوییرل که در اون بخش موجود هست استفاده کنید .
توجه کنید که سعی کنید همه مواردی که در نقد پستها مطرح شده رو رعایت کنید و همینطور سوژه مناسب و زیبایی پیدا کنید ؛ پس پست ها بصورت تکی هستند نه ادامه دار ، طنز و یا جدی بودن هم در اختیار شما هست .
به دو پستی که از سایر پست ها بهتر باشن و همینطور بی نقص باشن ، 30 امتیاز کامل اختصاص داده میشه .

موفق باشید

ویرایش شده توسط پرسی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۶/۵/۲۸ ۱۵:۳۰:۲۴

پیام زده شده در: ۱۴:۱۵ شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
سلام

از این به بعد ، بنده کلاس مراقبت از موجودات جادویی رو تدریس میکنم ؛ از الان باید اطلاع بدم که در این پست امتیازات جلسه اول ارائه میشه و روز 28 مردادماه جلسه دوم و سوم و یک هفته بعد تدریس جلسه آخر انجام میشه . خوب امیدوارم که با ادامه کار توسط من بتونه جذابیتی که همیشه کلاس مراقبت از موجودات جادویی داشته تداوم پیدا کنه .

درباره امتیاز دهی هم باید بگم که ، سوژه ، رعایت قوانین نگارشی ، استفاده از شکلک ، همه و همه در نظر گرفته میشه ، ولی خوب ، زحمتی هم که برای پست کشیده میشه و زمانی که براش گذاشته میشه هم حساب میشه .

اختصاص امتیاز برای بخش ها :

اندازه پست و هری پاتری بودن : 7
غلط املایی : 3.5
فضاسازی : 4
استفاده مناسب از شکلک : 3
استفاده از علائم مناسب نگارشی : 3.5
مناسب بودن سبک نوشته و جمله بندی و ظاهر مناسب پست : 6
استفاده از کلمات مناسب : 3
امتیازی در اینجا برای سوژه مشخص نمیشه ولی خوب در هنگام امتیاز دهی در نظر گرفته میشه

نقد تکالیف و ارائه امتیازات

تکلیف باب آگدن

نقل قول:
اولین پست کلاس رو زدی ، مسلما اولین پست برای نوشته های ادامه دار ، مهمترین پست حساب میشه ، چون روند و قالب اصلی سوژه رو در بر میگیره . به نظر من با پستت تونستی سوژه ای که در تدریس درس مورد نظر بود رو پیاده کنی .
1-اندازه پستت مناسب بود ، ولی ظاهر پستت مناسب نبود ، همونطور که خودت هم متوجه شدی ، کمی در هم هست و این باعث میشه که نوشته گنگ به نظر برسه .
2- در بعضی بخش ها غلط املایی هم دیده میشه .
3- از علائم نگارشی هم خوب استفاده نکردی .
4- درباره متن اصلی هم باید بگم که سعی کن طوری بنویسی که بتونی مفهوم رو بهتر و واضح تر برسونی ، البته ساده بودن نوشته اهمیتی نداره ، مهم این هست که گنگ نباشه ؛ به طور مثال نوشتی امروز بر خلاف همه شنبه ها روزی آفتابی هست ، اگر میخواستی از شنبه استفاده کنی ، باید قبلش ذکر میکردی که امروز شنبه هست ولی بر خلاف همه شنبه ها روزی آفتابی هست ؛ یا مثلا به جای فروشگاه شهروند که در ایران استفاده میشه بیشتر ، از کلمه دیگه ای مثل فروشگاه زنجیره ای یا فروشگاه شهر استفاده کنی . در مورد ادامه نوشته هم یا باید مینوشتی برای خرید به یکی از فروشگاه ها رفته بود و وقتی که درباره داخل فروشگاه مینویسی ، بگی که موش سرخ شده میخواد بخره ، یا اینکه از اول بنویسی که برای خرید موش سرخ شده به فروشگاه میره ؛ رعایت این مورد باعث میشه که دوگانگی در پستت دیده نشه .
5- مورد بعد اینکه فضا سازی ای در نوشتت دیده نمیشه ، فضاسازی یکی از ارکان اصلی نوشته هست و باعث میشه که خواننده خودش رو در اون محیط تصور کنه و بیشتر با نوشته انس بگیره .
6- مورد آخر اینکه بهتر هست نوع نوشتت رو ثابت نگه داری ، یا باید بصورت نوشتاری یا به اصطلاح کتابی بنویسی و یا به صورت گفتاری ! ولی سبک نوشتاری و گفتاری رو در پستت ادغام کردی و این از ارزش نوشته کم میکنه . بهترین حالت نوشتن نمایشنامه این هست که متن اصلی بصورت نوشتاری باشه و دیالوگ ها بصورت گفتاری .
من بخشی از نوشتت رو ویرایش میکنم و همه این موارد و تذکرات بالا رو در اون پیاده میکنم :

نقل قول:
امروز بر خلاف همه شنبه ها،روزی آفتابی بود.
اش برای خرید به یکی از فروشگاهای شهروند رفته بود تا کمی موش سرخ شده آماده بخره.
اش:ببینم...این که دستماله...اینجاهم لوبیا هست..اینم که مرغه آها اینجاست.یکدونه هم بیشتر نمونده.چه شانسی!!
بعد هم موش رو گرفت و تو سبدش انداخت.همین طور که به طرف حسابداری!!میرفت یکی بهش تنه زد و سبدش رو انداخت.
اش:چی..چیشده..هویی جلوتو نگاه کن.
فرد ناشناس:این موش ماله منه.
اش:من اول گرفتمش
__ تو یک حیوونی.وقتی یک آدم اینجاست، یک حیوون نمیاد چیزارو بگیره.مخصوصا چیزایی رو که یک دونه بیشتر نیست.

امروز بر خلاف روزهای پیش ماه ، یک روز گرم و آفتابی بود . اش برای خرید مقداری موش سرخ شده به یکی از فروشگاه های شهر مراجعه کرده بود ؛ هوای داخل فروشگاه تفاوت چندانی با بیرون آن نداشت ، البته تب و تابی که در خریداران منتظر برای تسویه حساب اجناس مورد نظرشان وجود داشت ، در این امر بی تاثیر نبود .
اش که علاقه ای به تلف کردن وقت در آن محیط دم کرده نداشت ، به سمت قفسه نگاه داری موش سرخ کرده شتافت ، با خود گفت : ببینم ... این که دستماله ... اینجا هم لوبیا هست ... اینم که مرغه ، آها ... اینجاست . یه دونه هم بیشتر نمونده ، قربون خودم برم با این شانسم با عجله موش را برداشت و به سمت حسابداری رفت .

مقابل حسابداری

مرد قد بلندی که آنجا ایستاده بود ، با عصبانیت موش را از او گرفت و باعث شد که اش تعادلش را از دست دهد ؛ اش در حالیکه با عصبانیت سعی داشت با دمش تعادل خودش را حفظ کند فریاد زد : چی ؟ هوی مرد حسابی این چکاری بود که کردی ، جلوتو نگاه کن . موش منو چرا پیچوندی ؟
مرد ناشناس با صدای گرفته ای گفت : این موش ماله منه .
اش که از فرط عصبانیت به سرخی میگرایید گفت : چی چیو ماله توئه ؟ من خودم اول برداشتمش !
مرد ناشناس : هه هه ، ولی تو یه حیوونی ، وقتی یه انسان هست که حیوون پیش دستی نمیکنه ، بالاخص برای چیزایی که تک هستن !
اش فریاد زد : نخخخخخخخیییییییر ، ببینم تک ماکارونم جزو لیست این چیزای تک هست ؟

چیزی رو که من نوشتم محتوایی بهش اضافه کردم ، تا بهتر موضوع رو برات توجیه کنم ، شما میتونی همه این موارد اصلی رو که من نوشتم در 5 خط به صورت خیلی زیباتر وارد کنی ، من برای این مورد 5 دقیقه وقت گذاشتم ، شما میتونی در نوشته های بعدیت مقداری بیشتر وقت بزاری و در کوتاه ترین پست ، بیشترین محتوا رو به نمایش بگذاری .
* این نقد رو بلند نوشتم و کاملا در اون توضیحات رو نوشتم ، برای نقد تکالیف بعدی فقط موارد اصلی رو ذکر میکنم و نوشته ها رو ویرایش نمیکنم .

غلط املایی : 2.5
فضاسازی : 0
استفاده مناسب از شکلک : 0
استفاده از علائم مناسب نگارشی : 2.5
مناسب بودن سبک نوشته و جمله بندی و ظاهر مناسب پست : 4
استفاده از کلمات مناسب : 2

با توجه به اینکه پست اول بود و سوژه اصلی رو رغم زد ، من به این پست 24 امتیاز اختصاص میدم .

تکلیف نیوت اسکمندر
نقل قول:

1- با ویرایش و نزدن پست به موقع باعث شدی که پست های بعدی هم مشکل براشون ایجاد بشه .
2- اندازه پستت مناسب بود .
3- نوشتت هری پاتری نبود ؛ جادوگر ها با دوچرخه و اتوبوس مسافرت نمیکنند . دنیای جادوگری پارک نیاوران نداره و جادوگرا هم تاب بازی نمیکنند . برای طنز بودن نوشته راه های زیادی هست و نباید اولین چیزی که به ذهنتون میرسه رو عملی کنید !
4- غلط املایی در نوشتت بود .
5- فضا سازی نداشتی .
6- مهمترین بخشی رو که رعایت کرده بود این بود که متنت به صورت نوشتاری بود و دیالوگ هات به صورت گفتاری .

از این به بعد ، بنده کلاس مراقبت از موجودات جادویی رو تدریس میکنم ؛ از الان باید اطلاع بدم که در این پست امتیازات جلسه اول ارائه میشه و روز 28 مردادماه جلسه دوم و سوم و یک هفته بعد تدریس جلسه آخر انجام میشه . خوب امیدوارم که با ادامه کار توسط من بتونه جذابیتی که همیشه کلاس مراقبت از موجودات جادویی داشته تداوم پیدا کنه .

درباره امتیاز دهی هم باید بگم که ، سوژه ، رعایت قوانین نگارشی ، استفاده از شکلک ، همه و همه در نظر گرفته میشه ، ولی خوب ، زحمتی هم که برای پست کشیده میشه و زمانی که براش گذاشته میشه هم حساب میشه .

اندازه پست و هری پاتری بودن : 3.5
غلط املایی : 3
استفاده از علائم مناسب نگارشی : 3

با توجه به سوژه مناسبی که در بخش اول و دوم پست بود ، من به این پست 20 امتیاز اختصاص میدم .

تکلیف ایگور کارکاروف

نقل قول:
1- اندازه پست مناسب بود ، چهره پست هم تا حدودی مناسب بود .
2- پستت هری پاتری بود و توضیحات مناسبی در مورد هری پاتری بودن داده بودی ، فقط بابت استفاده از منوی مدیریت و آوردن بدون توضیح و دلیل کریچر ( البته استاد به این شخصیت حساسیت داره و عامل اصلی کم شدن امتیاز استفاده از این شخصیت هست ؛ من بلاک شدم شما ها راهه منو ادامه بدید ) امتیاز کم میشه .
3- غلط املایی داشتی .
4- فضا سازی کافی و مناسب بود .
5- متنت به صورت نوشتاری بود و دیالوگ هات به صورت گفتاری .

اندازه پست و هری پاتری بودن : 5.5
فضاسازی : 3.5
استفاده مناسب از شکلک : 2
استفاده از علائم مناسب نگارشی : 2
مناسب بودن سبک نوشته و جمله بندی و ظاهر مناسب پست : 5
استفاده از کلمات مناسب : 2.5

سوژه جدیدی در پستت نبود من به این پست 25 امتیاز اختصاص میدم .

تکلیف الیور وود

نقل قول:
1- اندازه پستت مناسب بود ، چهره پستت به اندازه کافی مناسب نبود .
2- پستت هری پاتری بود .
3- غلط املایی داشتی .
5-متنت به صورت نوشتاری بود و دیالوگ هات به صورت گفتاری .

غلط املایی : 2
فضاسازی : 3

وارد کردن ساحره به موضوع و حضور کارآگاهان مناسب بود من به این پست 24 امتیاز اختصاص میدم .

تکلیف پیوز

نقل قول:

1- اندازه پستت مناسب نبود ، چهره پستت تا حدودی مناسب بود .
2- پستت هری پاتری بود ؛ بخشی که گفتی ادوارد جک میخواست وارد خوابگاه هافل بشه و راهش ندادن و در امتیاز دهی حساب نمیکنم .
3- غلط املایی داشتی .
5- متنت به صورت نوشتاری بود و دیالوگ هات هم به صورت گفتاری .

اندازه پست و هری پاتری بودن : 4.5
استفاده از علائم مناسب نگارشی : 3.5

وارد کردن ادوارد جک جالب بود من به این پست 24 امتیاز اختصاص میدم .

تکلیف دکتر فیلی باستر

نقل قول:
1- اندازه پستت مناسب بود ، چهره پستت تا حدودی مناسب بود .
2- پستت کاملا هری پاتری بود .
3- غلط املایی داشتی .
5- متنت به صورت نوشتاری و دیالوگ هات به صورت گفتاری بود .

استفاده مناسب از شکلک : 2.5

نوشتن در مورد صف طویل ، حمله مک بون به کریچر و بعضی از موارد دیگه جالب بود ، همینطور طنزی که در نوشتت به کار برده بودی من به این پست 25 امتیاز اختصاص میدم .

تکلیف بورگین
نقل قول:

1- اندازه پست تا حدودی مناسب بود ، چهره پست هم تا حدودی مناسب بود .
2- پستت هری پاتری نبود ، وجود قاضی انسان و استفاده اونها از کلمه حیوان درست نبود ، باید توضیح میدادی که قاضی های جادوگر و به جای حیوان از موجودات جادویی استفاده میکردی ، همینطور قاضی های جادوگر از گلاه گیس استفاده نمیکنند .
3- غلط املایی داشتی .
4- فضا سازی مناسب بود .
5- متنت به صورت نوشتاری و دیالوگ هات به صورت گفتاری بود

طنز قابل قبولی در نوشتت بود ، من به این پست 24 امتیاز اختصاص میدم .

تکلیف اما دابز
نقل قول:

1- اندازه پست مناسب بود ، ظاهر پست تا حدودی مناسب بود .
2- پست هری پاتری بود .
3- غلط املایی داشتی .
4- فضا سازی نداشتی .

سوژه و طنز خوبی در نوشتت بود ، من به این پست 25 امتیاز اختصاص میدم .

تکلیف سوروس اسنیپ

نقل قول:

1- اندازه پستت مناسب نبود و طولانی بود کمی ، ظاهر پست مناسب بود .
2- پستت هری پاتری بود ( استفاده از حیوون مناسب نبود ) .
3- غلط املایی داشتی .
4- فضاسازی نداشتی .

مناسب بودن سبک نوشته و جمله بندی و ظاهر مناسب پست : 4.5

سوژه و طنز خوبی در نوشتت بود و خوب ادامه داده بودی ، من به این پست 23 امتیاز اختصاص میدم .

تکلیف مالسیبر

نقل قول:

1- اندازه پست مناسب و ظاهر پست تا حدودی مناسب بود .
2- پست هری پاتری نبود .
3- فضاسازی تا حدودی وجود داشت .
4- غلط املایی داشتی .
5- متن و دیالوگ ها گفتاری بودن که با توجه به سبک نوشتت مناسب نبود .

در این ترم به هری پاتری بودن پست ها اهمیت زیادی داده میشه ، نوشتن در مورد بلاک و سایت و رئیس جمهور و ... خیلی از ارزش پست کم کرده بود . غلط املایی هایی که داشتی ، گام مهمتری در بی ارزش کردن پستت برداشته بود . در کل موضوع رو خیلی خسته کننده ادامه داده بودی و نتونستی بوده روند طنز داستان رو بخوبی حفظ کنی .

اندازه پست و هری پاتری بودن : 3.5
غلط املایی : 1
فضاسازی : 2

من به این پست 17 امتیاز اختصاص میدم .

تکلیف پرسی ویزلی

نقل قول:
از اونجایی که این تکلیف در زمان هدویگ زده شده ، مثل سایر تکالیف نقد و امتیاز دهی میشه .
2- پست هری پاتری بود .
3- غلط املایی داشتی .
4- فضا سازی تا حدودی داشت .
5- متن و دیالوگ هات بصورت گفتاری بودن که با موضوع طنزی که داشتی مناسب بود .

استفاده مناسب از شکلک : 3.5

به این پست 25 امتیاز اختصاص میدم .

تکلیف آرتور ویزلی

نقل قول:
2- پست هری پاتری نبود . ( وارد کردن نظارت و کوییرل ارزش زیادی از پست کم میکنه ، در واقع پست هری پاتری پستی نیست که صرفا از اسامی هری پاتری در اون استفاده بشه ، اسامی ، فعالیت ها ، نوع رفتن از مکانی به مکان دیگه ، همه و همه تاثیر مهم و بسزایی در هری پاتری بودن دارن )
3- غلط املایی داشتی .
4- فضا سازی تا حدودی وجود داشت .
5- متن و دیالوگ هات بصورت گفتاری بودن که با موضوع طنزی که داشتی خیلی مناسب نبود .

وارد کردن آرتور ویزلی به روند داستان و بهره بردن از کمک اون مناسب بود ، من به این پست 20 امتیاز اختصاص میدم .

تکلیف چو چانگ
نقل قول:

1- اندازه پستت مناسب نبود ، ظاهر پست مناسب بود .
2- پست تا حدودی هری پاتری بود .
3- غلط املایی نداشتی .
4- فضا سازی تاحدودی وجود داشت .
5- متن و دیالوگ هات بصورت گفتاری بودن که با موضوع طنزی که داشتی مناسب بود .

سوژه رو پیش نبرده بودی ، شاید به نظر برسه که سبک نوشتت طنز بود ولی در واقع اینطور نبود ، در مورد مسائلی در پستت نوشته بودی که هر کس دیگه ای هم میخواست میتونه اون رو به طنز بکشونه ، بهترین سبک طنز ، این هست که موضوعی که جالب باشه و به سوژه و روند داستان ضربه نزنه رو طنز واردش کنی ؛ و طنز زمانی به اوج ارزش میرسه که ، سوژه ای که طنز مناسبی نداره رو بتونی تصحیح کنی و با وارد کردن طنز مناسب ، تاثیر بسزایی در ادامه پست ها بزاری .

اندازه پست و هری پاتری بودن : 4

من به این پست 22 امتیاز اختصاص میدم .

تکلیف لارتن کرپسلی

نقل قول:
1- اندازه و ظاهر پست مناسب بود .
3- فضا سازی وجود داشت .
4- غلط املایی نداشتی .
5- متن بصورت نوشتاری و دیالوگ هات بصورت گفتاری بودن که با موضوع طنزی که داشتی مناسب بود .

نوشته چو چانگ رو خوب ادامه دادی بودی و تونستی روند اولیه داستان رو ادامه بدی ، استفاده از شکلک در اینجا میتونست مناسب باشه و جلوه طنز پست رو در نگاه اول حفظ کنه . درسته که سوژه طنز بود ، ولی برای طنز نباید از هر ترفند و نکته ای که به ذهنمون میرسه استفاده کنیم ، بیشتر مواقع یک کلمه که به نظر ما میتونه طنز جالبی رو وارد روال داستان کنه ، باعث میشه که از ارزش طنز بکاهه ! آوردن آنوس فیلم هندی ، به هیچ وجه جالب نبود ، همینطور بکار بردن مجدد هری پاتر ، ایرانسل و همینطور چوچانگ ! موضوع رو خسته کننده تر کرد .

فضاسازی : 3.5
استفاده از کلمات مناسب : 3.5

من به این پست 25 امتیاز اختصاص میدم .

تکلیف ریموس لوپین

نقل قول:
3- فضا سازی وجود داشت .
4- غلط املایی نداشتی .
5- متن بصورت نوشتاری و دیالوگ هات بصورت گفتاری بودن که با موضوع طنزی که داشتی مناسب بود

وارد کردن مالی ویزلی به روند داستان مناسب نبود ، میتونستی به جای مالی از یکی از کارکنان وزارت استفاده کنی . نوشتن بخش پشت صحنه به هیچ وجه مناسب نبود ، با اینکه با عنوان پشت صحنه بود ، ولی خوب میتونستی بخش پشت صحنه رو حذف کنی و یکی از شخصیت های داستان این حرف رو بزنن ، مثلا مک بون به کریچر بگه که مگه جنای خونگی هم مو دارن ؟ تو چطوری موهاتو میکنی ؟ ؛ البته مثال هست و تو میتونی خیلی بهتر این تیکه رو بنویسی ، و به این صورت هم به هری پاتری بودن پست لطمه نمیخورد و هم اینکه طنز مناسب تری ادامه پیدا میکرد . بخش آخر پستت مناسب بود . البته با استفاده مناسب از شکلک ها تونسته بودی ، توی پستت فضا سازی ایجاد کنی.

من به این پست 24 امتیاز اختصاص میدم .

تکلیف پروفسور سینیسترا

نقل قول:
2- پست هری پاتری بود .
3- فضا سازی وجود داشت.
4- غلط املایی نداشتی .
5- متن بصورت نوشتاری و دیالوگ هات بصورت گفتاری بودن که با موضوع طنزی که داشتی مناسب بود.

سوژه رو خوب ادامه داده بودی ، طنز و فضا سازی ای که در پستت بود ، وجه طنز داستان رو بخوبی حفظ کرده بود . در کل خوب بود .

مناسب بودن سبک نوشته و جمله بندی و ظاهر مناسب پست : 2.5

من به این پست 25 امتیاز اختصاص میدم .

تکلیف لونا لاوگود

نقل قول:
1- اندازه پست بسیار بلند و نامناسب بود ، ظاهر پست مناسب بود.
3- غلط املایی نداشتی .
4- متن بصورت نوشتاری و دیالوگ هات بصورت گفتاری بودن که با موضوع طنزی که داشتی مناسب بود.
5- فضا سازی وجود داشت .

سوژه رو خیلی خوب ادامه داده بودی ، طنز خیلی بجا و مناسبی در نوشتت بود ، از شکلک ها مناسب و بجا استفاده کرده بودی ، ظاهر پستت مناسب بود ، ولی از فونت های کوچکتری برای فریاد ها استفاده میکردی بهتر بود . مهمترین ضعف پستت طولانی بودن اون بود . در رابطه با هری پاتری بودن هم خوب نوشته بودی

مناسب بودن سبک نوشته و جمله بندی و ظاهر مناسب پست : 3
استفاده از کلمات مناسب : 3.5

با توجه به طنز بسیار مناسبی و ادامه سوژه به بهترین صورت ، من 26 امتیاز به این پست اختصاص میدم .

تکلیف ادوارد بونز

نقل قول:
1- اندازه پست نامناسب بود ، ولی ظاهر کاملا متناسبی داشت .
2- پست هری پاتری نبود .
3- غلط املایی نداشتی .
4- متن بصورت گفتاری و دیالوگ هات بصورت گفتاری بودن که با موضوع طنزی که داشتی مناسب بود.
5- فضا سازی وجود داشت .

باید بگم که طنز مناسبی نداشتی ، همونطور که در بالا گفتم ، برای وارد کردن ته مایه طنز به نوشته نباید از هر ترفند و چیزی که به ذهنمون میرسه استفاده کنیم ، البته مهمترین عاملی که باعث شد این طنز مناسب نباشه ، خارج بودن از حیطه هری پاتر هست ، وارد کردن حرکت رستماتیک ، بروس لی چانگ ، پیام بازرگانی و برخی موارد دیگه ، اضافی هست ؛ میتونستی سوژه رو خیلی بهتر ادامه بدی .

مناسب بودن سبک نوشته و جمله بندی و ظاهر مناسب پست : 3.5
استفاده از کلمات مناسب : 1.5

من به این پست 22 امتیاز اختصاص میدم .

تکلیف ورنون دورسلی

نقل قول:

1- اندازه پست تا حدودی مناسب بود ، ظاهر پست مناسب بود .
2- پست هری پاتری بود .
3- غلط املایی وجود داشت .
4- فضا سازی کاملا مناسب بود .
5- متن و دیالوگ ها بصورت گفتاری بود ، که با توجه به سوژه مناسب بود .

باید بگم که سوژه رو خیلی خوب ادامه داده بودی ، و اضافاتی که در پست قبلی بود رو به خوبی حذف کرده بودی ؛ توضیحاتی که در مورد فضا و اتفاقات داده بودی ، باعث میشد که خواننده خودش رو در اون مکان تصور کنه و این ارزش بالایی در یک نمایشنامه داره . طنز کاملا مناسبی در سوژه وجود داشت و همونطور که انتظار میرفت که چه اتفاقی برای شخصیت ها میفته ، ادامه داده بودی .

اندازه پست و هری پاتری بودن : 6
غلط املایی : 1
مناسب بودن سبک نوشته و جمله بندی و ظاهر مناسب پست : 3.5

با توجه به ادامه سوژه و طنزی که در نوشتت بود و فضا سازی مناسبی که داشت ، و اینکه اولین پست ایفای نقشت بود ، نوشته جالبی بود ، من به این پست 27 امتیاز اختصاص میدم .

تکلیف مک بون پشمالو

نقل قول:
1- اندازه پست و ظاهر پست مناسب بود .
3- غلط املایی نداشت .
5- سبک متن و دیالوگ به صورت گفتاری بود ولی با طنزی که در پست بود ، مناسب بود .

پست مناسبی بود ، طنز مناسبی در نوشتت بود ، ولی خوب مهمترین نکات اغراق در طنز و همینطور هری پاتری نبودن بود . میتونستی وینکی رو خیلی جالب تر وارد ماجرا کنی تا اینکه از سقف بندازیش پایین !
همونطور که اشاره کردم ، برای طنز کردن سوژه نباید از هر چیزی که به دستمون رسید استفاده کنیم . ولی خوب کلا مشکل خاصی در پست وجود نداشت .

من به این پست 26 امتیاز اختصاص میدم .

گريفيندور : 187
اسليترين : 65
راونکلاو : 148
هافلپاف : 73

توجه : سعی کردم که امتیازات مناسبی بدم که حق اعضا باشه ، در صورتی که از امتیازتون ناراضی بودید ، انتقاد و یا پیشنهادی داشتید ، و یا نظری درباره جلسات بعدی داشتید ، میتونید در دفتر اساتید بنویسید ، خوشحال میشم و از همه نظرات استقبال میشه !

جلسه بعدی ، روز آینده تدریس میشه !

ویرایش شده توسط پرسی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۶/۵/۲۷ ۱۴:۱۸:۳۹

پیام زده شده در: ۱۴:۳۶ دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۶

مك بون پشمالو

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۳:۳۰ پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۴۸
آخرین ورود:
۱۳:۱۳ سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۸۸
از پيش چو !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 198
آفلاین

تصویر کوچک شده

رون ويزلي !

پیام زده شده در: ۱۱:۴۴ جمعه ۸ تیر ۱۳۸۶

سوروس اسنیپold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۰ پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۹:۴۸ جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۸۷
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 94
آفلاین
ممنون از تدریس
لینک تکلیف

پیام زده شده در: ۸:۳۲ جمعه ۸ تیر ۱۳۸۶

ميلاد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۳ سه شنبه ۵ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۵:۵۰ سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 41
آفلاین
اين لينك پست من.

*لطفا با توجه به اينكه اولين رولم بود و تازه واردم نمره بديد

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.