هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: دامبلدور مار زبانه؟
پیام زده شده در: ۰:۱۳ دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۸۶

احسان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۹ دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۸:۰۲ یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۸
از تهران/تهرانپارس/اتوبان باقري/نزديكاي قنات كوثر
گروه:
کاربران عضو
پیام: 20
آفلاین
ببين دوست عزيز،نمي دونم چرا نتونستي به هم ربطشون بدي.اول گفتم كه معلوم نيست چه طوري اسليترين چنين ميراثي براي نواده اش گذاشته و مسئله ي ارثي بودن زبون زبون اشتباهه.ولي منطق ما براي ادامه ي داستان،منطق نويسنده اس حتي اگه اشتباه باشه.پس ما ارثي بودن زبان رو قبول كرديم و تنها راه كسب اين توانايي رو ارث دانستيم به جز هري كه استثنا بود.من هنوز هم نمي دونم كجاي مطالب بالا گنگ بودن.4-5 بار خوندمش ولي مشكل خاصي توش نديدم.
به هر حال
موفق باشيد
احسان

و اينك احسان.آن كه حقيقت را محو كرد.

پیام زده شده در: ۱۹:۱۷ یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۶

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۵۶ جمعه ۱۵ آبان ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۳:۱۳ سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۸۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3
آفلاین
"دامبل بعد از اسلی اومده توی هاگوارتز اینو از کجا اوردید ?
-اگر دامبلدور مار زبان بود زمانی که در کتاب دو آن صداهای مار می آمد دامبلدور متوجه میشد و حتما کاری انجام میداد!اون صدا رو فقط هری در مدرسه میفهمید!پس از اینجا متوجه میشیم دامبلدور زبان نبوده است!

2-فکر میکنید که دامبلدور برای چی برای پیدا کردن قاب آویز هری پاتر را برد؟یک به اینکه هری بعد از مرگ دامبلدور متوجه بشود که چه خطراتی برای پیدا کردن هر جان پیچ است و دوم اینکه احتمال میداد که آنجا یکسری درهایی مثل،دری که تو تالار اسرار هست باشد که فقط با زبان مار ها باز شود!چون لرد موقع درست کردن جان پیچ هایش میدانست که دیگر کسی مار زبان نیست چون خودش تمام آنها را نابود کرده بود.پس هری را برای این دو عامل برد تا بهش کمک بشود!

3-هیچ دلیل نمیشه که چون دامبلدور زبان مردم دریایی رو بلد هست،مار زبان هم باشد!مار زبان بودن یک نشانه شوم است که باید تو خون انسان باشد!

4-اصلا به فرض هم بگیریم که دامبلدور مار زبان است،چه کمکی میتونه بکنه به هری؟هیچ کمکی نمیتونه بکند!ولی خب در هر حال تاپیک خوبی بود تا این مشکل بر طرف شود!
igor ham khub gofte vagean

[color=003300]توی پستت فینگلیش ننویس . پستا ی فینگیلیش پاک میشوند

ویرایش شده توسط لاوندر براون در تاریخ ۱۳۸۶/۴/۱۷ ۲۰:۲۴:۳۵
ویرایش شده توسط لاوندر براون در تاریخ ۱۳۸۶/۴/۱۷ ۲۰:۲۸:۵۸

it's ain't over 'till it's over

پیام زده شده در: ۱۸:۳۸ یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۶

ایلیا شایان مهر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۸ دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۲:۲۳ چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 27
آفلاین
اولا تا من بیام به این موضوع فکر کنم و نظر بدم یه نگاه هم به پست ایگور انداختم. چی بگم؟ یعنی هیچ جای حرفی باقی نمونده برای نتیجه گرفتن اینکه دامبی مار زبون باشه.
اما در مورد حرف احسان من هیچ نتیجه ای نگرفتم. یعنی نتونستم حرفاش رو به هم ربط بدم. اگه میشه لطف کن یه بار دیگه و کمی آروم تر و بهتر توضیح بده بد نیست.

ما بدون امضا هم معتبریم.

پیام زده شده در: ۱۲:۲۲ یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۶

احسان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۹ دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۸:۰۲ یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۸
از تهران/تهرانپارس/اتوبان باقري/نزديكاي قنات كوثر
گروه:
کاربران عضو
پیام: 20
آفلاین
من هم چنان با طريقه ي مارزبان شدن سالازار اسليترين مشكل دارم.اين يه باگه تو داستان.(در كنار باقي سوتي ها)و توضيح منطقي اي براش وجود نداره.اگه اكتسابيه،هر كس ديگه اي هم مي تونسته كسبش كنه و اگه ذاتيه،از كجا و چرا؟چه دليلي داره يه نوزاد مارزبون به دنيا بياد در حالي كه پيش از اين كسي اين طور نبوده و بعد از اون تنها تو نسل خودش چنين خصوصيتي باقي باشه؟
استدلال پرسي هم كه خيلي عجيبه.چه طور تونستي كاملن منتفيش كني؟بايد يه اصل غلط كه رولينگ براش توضيحي قرار نداده رو بپذيريم،اون وقت مي تونيم اين واقعه رو قبول كنيم.بنا به علم ژنتيك،يك خصوصيت ممكنه در طي نسلها مخفي بمونه و در چند نسل جلوتر خودش رو نشون بده.اگه انقدر اين خصوصيت محدود و كميابه،حتمن موروثي بوده.
ولي تاثيري كه طلسم دارك لرد تو وجود هري گذاشت،باعث انتقال بعضي قدرتهاش از جمله مارزبانيش بود.چرا از اين استثنا به عنوان يه مثال قابل استناد استفاده مي كنيد؟
در ضمن لطفن خون اصيل رو با نواده ي اسليترين بودن يكي ندونيد.ديدم چند نفر اين اشتباه رو داشتن.
با احترام
احسان

و اينك احسان.آن كه حقيقت را محو كرد.

پیام زده شده در: ۹:۱۳ یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۶

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
1-اگر دامبلدور مار زبان بود زمانی که در کتاب دو آن صداهای مار می آمد دامبلدور متوجه میشد و حتما کاری انجام میداد!اون صدا رو فقط هری در مدرسه میفهمید!پس از اینجا متوجه میشیم دامبلدور زبان نبوده است!

2-فکر میکنید که دامبلدور برای چی برای پیدا کردن قاب آویز هری پاتر را برد؟یک به اینکه هری بعد از مرگ دامبلدور متوجه بشود که چه خطراتی برای پیدا کردن هر جان پیچ است و دوم اینکه احتمال میداد که آنجا یکسری درهایی مثل،دری که تو تالار اسرار هست باشد که فقط با زبان مار ها باز شود!چون لرد موقع درست کردن جان پیچ هایش میدانست که دیگر کسی مار زبان نیست چون خودش تمام آنها را نابود کرده بود.پس هری را برای این دو عامل برد تا بهش کمک بشود!

3-هیچ دلیل نمیشه که چون دامبلدور زبان مردم دریایی رو بلد هست،مار زبان هم باشد!مار زبان بودن یک نشانه شوم است که باید تو خون انسان باشد!

4-اصلا به فرض هم بگیریم که دامبلدور مار زبان است،چه کمکی میتونه بکنه به هری؟هیچ کمکی نمیتونه بکند!ولی خب در هر حال تاپیک خوبی بود تا این مشکل بر طرف شود!

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۸:۵۲ شنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۶

ادگار بونزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۵ جمعه ۱۵ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۷:۱۹ پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۸۹
از هر آنجا كه هنوز عشق معنا دارد .
گروه:
کاربران عضو
پیام: 83
آفلاین
شايد دامبلدور نواده اسليتيرين بوده ولي حالات افراد اسليتيريني را
نداشته مثل سيريوس بلك با اينكه اصيل زاده بوده ولي در گريفيندور قرار گرفته .
مار زبان بودن نشانه جادوگر سياه بودن است اما نه هري و نه دامبلدور هيچ يك جادوگر سياه نيستند .
من در سايت en.wikipedia.org كه يك دائره المعارف اينترنتي است
خواندم كه دامبلدور ميتوانسته زبان مارها را بفهمد ولي نميتوانسته
كه به اين زبان حرف بزند. با مراجعه به اين سايت و سرچ كردن شخصيت دامبلدور به زبان انگليسي ميتوانيد اين مطلب را شخصا مطالعه كنيد. به شما قول ميدهم از اين كار پشيمان نشويد .
پ.ن.اگر انگليسي شما زياد خوب نيست بهتر است اينكار را انجام ندهيد.

هري پاتر ابدي شد بياييد ما هم ابدي شويم

پیام زده شده در: ۱۷:۵۹ شنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۶

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۵:۱۳ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
نقل قول:
بیشتر دقت کن روی نظرات ، در صفحه های قبل گفته شده که دامبلدور اسلیترین بوده و به گریفندور اومده !

در هاگوارتز هیچکس بعد از انتخاب شدن گروهش دیگه نمیتونه گروهشو عوض کنه. تو کتابم به هیچ وجه چنین چیزی گفته نشده هر کیم گفته اشتباه میکنه.

ضمنا فقط اسلیترینی هایی میتونند زبان مار ها رو بلد باشند که خون سالازار در رگ هاشون باشه. مثلا دراکو و لوسیوس و کراب و گویل و .... شاید جادوگران اصیلی باشند اما از نسل سالازار نیستند.

یادت باشه که معیار انتخاب گروه ها شباهتیه که یک نفر از لحاظ ویژگی های ذاتیش با یکی از موسسان داره. وگرنه بسیار کم اتفاق می افته کسی از نوادگان اولین موسسان هاگوارتز باشه.

دامبلدور هم برای بدست آوردن اطلاعات حتما لازم نیست زبون مارها رو بلد باشه. فکر میکنم در پست قبلیم همه چیز رو توضیح دادم برای همین دیگه تکرار نمیکنم.

پیام زده شده در: ۱۷:۰۵ شنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۶

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۱ شنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۲:۴۲ سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۶
از هاگواتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 6
آفلاین
به نظر تو دلیل حرف ریدل به هری چی بود؟ چون می دونست خودش آخرین فرد باقی مونده از نسل اسلایترین هستش و من فکر می کنم کسی که انقدر نکته سنج هست کمتر اشتباه می کنه و باهاش موافقم(چون خیلی خیلی خیلی خوب نسل خودشو می شناسه!)

Whatever happens, I'll leave it all to chance.
Another he

پیام زده شده در: ۱۶:۵۴ شنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
دوست عزیز ،

بیشتر دقت کن روی نظرات ، در صفحه های قبل گفته شده که دامبلدور اسلیترین بوده و به گریفندور اومده !

در مورد نسل هم صحبتی نشد !

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۶:۴۲ شنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۶

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۱ شنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۲:۴۲ سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۶
از هاگواتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 6
آفلاین
پرسی جان می گفتم نسل در نسل
کی گفته مالفوی ها یا بلک ها نسل در نسل با اسلایترین رابطه دارند؟
اونها فقط خانواده هایی هستند که به خون اصیل اهمیت خیلی خیلی زیادی می دند اما دلیلی نیست که از نوادگان اسلایترین باشند
یکم از نظرتون غیر معقول نیست که دامبی قبلا اسلایترین باشه یک دفعه اومده باشه گریفیندور؟
ببینید اگه شما تنها از روی این می گید که دامبی مارزبون هست چون تو 6 به هری گفت می فهمه گانت ها چی می گن خیلی دلیل بی معنی ای دارید!
من مثلا بلد نیستم فرانسوی صحبت کنم و یا نمی فهمم فرانسوی ها چی می گن اما می تونم زبان فرانسوی رو تشخیص بدم!
تازه اونم کی باشه آخرین نسل اسلایترین و از در خونش یک مار آویزون باشه و مدام فش فش کنه! خوب من در این صورت نمی گم که لابد داره به یک زبون ناشناخته صحبت می کنه!!(فش فش رو از روی کتاب جام آتش فصل یک خانه ریدل میگم)

Whatever happens, I'll leave it all to chance.
Another he

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.