هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: کتاب 7 : چند سوال!؟!؟!؟
پیام زده شده در: ۲۱:۲۸ یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۸۶

ادگار بونزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۵ جمعه ۱۵ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۷:۱۹ پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۸۹
از هر آنجا كه هنوز عشق معنا دارد .
گروه:
کاربران عضو
پیام: 83
آفلاین
آيا كسي كه قتلهاي پشت سر هم انجام ميده ديگه اختيار روحشو نداره ؟ يعني روح ولدمورت با يه طلسم رفته به بدن هري؟
رولينگ هرگز به طور واضحي از طرز درست كردن جانپيچ حرف نزده آخه چه جوري روحشو توي يه شئ ميذاره ؟ميگره دستش زور چپوني ميذاره توش با عقل جور در نمياد(چون نگفته چه جوري).
منظور رولينگ از كينگ كراس چي بوده ؟چرا جاهاي ديگه اي رو انتخاب نكرده؟
با تشكر

هري پاتر ابدي شد بياييد ما هم ابدي شويم

پیام زده شده در: ۲۱:۱۶ یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۸۶

گیلدروی لاکهارتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۵۸ چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۱۴:۰۶ شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۷
گروه:
کاربران عضو
پیام: 594
آفلاین
نقل قول:

لی جردن نوشته:

راستی به نظرتون کتاب یه کن شبیه فیلمای هالیوود نبود؟
اگه از من میپرسین میگم جی.کی کاملا تحت اثیر فیلمای هالیووده . نظر شما چیه؟

ایول... اینو پایتم! رفته نشسته چهار تا فیلم اکشن مزخرف دیده جورگیر شده! اون فصل هفت تا پاتر که کاملا مخلوط ایتالین جاب و جیمز باند و میشن ایمپاسیبل بود. معجون قیافه عوض کنش میشن ایمپاسیبل بود... هفت تا شدنش ایتالین جاب بود... اون موتوره هم که در نقش ماشین جیمز باند بود.

فقط اسم آلبوس سوروس رو صد در صد تحت تاثیر یه فیلم ایرانی رو بچه‌ی هری گذاشته.

البته یه چند تا سوال هم من داشتم:

۱- ولدمورت اون آخر احساس نکرد که همین الان یه آوادا زده تو مخ هری ولی هری اصلا دردش نیومده؟ نباید احیانا یه تعجبی چیزی میکرد که هری زنده‌س؟ یا مثلا وقتی دید هری خیلی ترکه و آوادا حالیش نیست چرا دوباره آوادا زد؟

۲- ولدمورت عمه داشته؟ اگه داشته پس چرا هری به جای اینکه به ولدمورت بگه «تو خیلی بدی، من دوست ندارم» یه دو سه تا فحش درست حسابی به عمه‌ش نداد؟ و اگه نداشته هم حداقل یه مادری خواهری چیزی داشته که!

۳- هری چه جوری روش شد اونجا جلوی این همه آدم که داشتن نیگاش میکردن، از بین اون همه طلسم، به ولدمورت اکسپلیارموس بزنه؟ لوموس بهتر نبود؟

۴- همه‌ی استادای دفاع در برابر جادوی سیاهی که هاگوارتز تا حالا داشته از کوییرل گرفته تا اسلاگهورن یه تریپ از جلوی دوربین رد شدن... ولی گیلیدی بنده خدا حتی یه ازدواج هم نکرد! دیگه چه برسه به سه تا که حقش بود. این نامردی نیست؟

۵- گریفندوری‌ها که خیلی شجاع و فداکار و از اینجور چیزا هستن، پس چرا غیرتی نیستن؟ (رجوع شود به ماجراهای آقای آسنیپ و مادر هری)

بقیشم فعلا یادم نیست...

پیام زده شده در: ۱۸:۱۷ یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۸۶

استن شانپایکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۲۴ چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۸:۵۰ چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 440
آفلاین
خواهش می کنم در این تاپیک سوالاتتون رو بگید نه نظراتتونو در این انجمن تاپیک های زیادی برای نظر دادن هستش .... فعلا....

ٌٌدر حال پاشیدن بذر

پیام زده شده در: ۱:۱۸ یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۸۶

رضوان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۰۳ سه شنبه ۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۸ شنبه ۱ فروردین ۱۳۸۸
از برج گریفیندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 62
آفلاین
همیشه همین طوره . جزئیات بیشتر از اصل موضوع مورد توجه قرار می گیرند . جزئیاتی که خیلی هم مهم نیستند .
ولی به هرحال حال و هوای این یکی واقعا با بقیه فرق داشت .راستی گفتین فیلمای هالیوود؟ به نظر من بیشتر شبیه فیلم هندی بود .

به تعداد شب ها روز وجود دارد ،
و طول شب ها و روز ها هم در چرخه یک سال مساوی است.
حتی سعادتمند ترین ز ندگی ها هم نمی تواند Ø

پیام زده شده در: ۰:۴۲ یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

نظراتم رو در مورد سوالاتت میدم ، ولی خوب ، نظرات من هستند و مسلما خیلی ها موافق و مخالف هستن ، چون دقیقا مشخص نیست جواب هاشون !

اسنیپ چطور میتونست جلوی لرد سیاه"بزرگترین جادوگر تمام اعصار رازشو حفظ کنه و لرد بهش شک نکرد؟

فراموش نکن که اسنیپ بعد از دامبلدور و لرد سیاه ، یکی از بهترین جادوگران هست ، و همینطور استاد در زمینه آکلامنسی ، جادوگران بالغ و ماهر در آکلامنسی اجازه خوندن ذهنشون به دیگران رو نمیدن یا حتی میتونن در ذهنشون چیزهای دیگه ای رو تصور کنند که واقعیت برای دیگران فاش نشه . البته در کتاب شش دیدیم که اسنیپ با دلایل مناسبی که به لرد سیاه گفته بود ، تونسته بود خودش رو وفادار به لرد نشون بده !

تکلیف بچه ی لوپین چی شد اگه قرار بود هری پدر خوندش بشه پس چرا با هری زندگی نمیکرد؟

تد با مادربزرگش اندرومیدا تانکس زندگی میکرده ، که وقتی هری میشنوه که اون در حال بوسیدن دختر بیل و فلور بوده ، میگه که باید حالا که دارن به نحوی نسبت خانوادگی پیدا میکنن ، بیاد و با اونها زندگی کنه .

جی.کی گفته بود تکلیف همه ی اسباب اساسیه ی داخل کتاب معلوم میشه پس چی شد؟ منظورم از ماشین آرتور گرفته تا در تالار سازمان اسرار وزارته!!

تقریبا تکلیف همه چیز مشخص شد ، ولی فراموش نکن که مسائل مهم تری توی کتاب هفت وجود داشت تا بحث در مورد در وزارت که موضوع تکراری ای هست و مربوط به دو کتاب قبل هست ؛ ولی خوب تقریبا تکلیف همه چیز مشخص شد ، ماشین آرتور که برای خودش هست و فکر میکنم منظورت در قفل سازمان اسرار هست که به گفته دامبلدور پشتش یک منبع عشق هست !

راستی به نظرتون کتاب یه کن شبیه فیلمای هالیوود نبود؟
اگه از من میپرسین میگم جی.کی کاملا تحت اثیر فیلمای هالیووده . نظر شما چیه ؟

در این مورد نظری نمیدم ، ولی خوب فراموش نکن که رولینگ از سالها قبل این طرح در ذهنش بوده ، پس حتما چندین ساله که فیلم های هالیوود رو نگاه میکنه !

راستی ما نفهمیدیم اسنیپ تو این 7 سال میخواست هری رو نجات بده یا اخراجش کنه از مدرسه؟ اصلا اسنیپ از هری نفرت داشت یا فقط تظاهر میکرد؟

در کتاب گفته شد که اسنیپ به این خاطر که هری پسر جیمز بوده از اون بدش میومد ، ولی خوب پسر لیلی هم بوده که اون به لیلی علاقه مند بود . ولی خوب اون از هری خوشش نمیومده ولی به خاطر بحث هایی که با دامبلدور بوده و داشتن از هری محافظت میکرد !

موفق باشی

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

Re: کتاب 7 : چند سوال؟؟؟!!!؟؟؟
پیام زده شده در: ۱۵:۵۵ شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۶

مسعود زماني

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۲۵ پنجشنبه ۳۰ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۰۴ چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۳۸۸
از تهران
گروه:
کاربران عضو
پیام: 4
آفلاین
من شايد اشتباه كنم ولي يادمه تو كتاب چهارم اشاره ميشه كه مودي ميتونسته با چشم جادوييش زير شنل نامرئي رو ببينه كه اين با صحبتهايي كه در مورد شنل هري تو كتاب هفتم ميشه تناقض داره.... يعني اشاره ميشه هيچ جادويي نميتونه بر روي شنل تاثير بزاره و اگه اينطور باشه مودي نميتونست تو كتاب چهارم هري رو زير شنل ببينه...

پیام زده شده در: ۱۲:۵۴ شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۶

ریونکلاو

راجر دیویس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۱۳ سه شنبه ۱۷ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۱۲:۲۵ یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
ریونکلاو
پیام: 1220
آفلاین
اون نوزاد تیکه‌ای از روح ولدمورت بود
فکر کنم این کاملا واضح بوده، هری و تکه‌ای از روح ولدمورت به اونجا می‌رن! حالا اون تکه از روح کجاس؟ مسلما اون بچه‌هه بوده

---
دومین بار! به نظرم هر دو می‌میرن، ولی خب این طلسم قراره یه روح رو بکشه، هری هم فداکاری کرده پس این شانس رو داره که برگرده
---

به لی: ولدمورت باهوش‌ترین بود! خب چه ربطی داره؟ که بره سراغ یه داستان بچه‌گانه؟
که وجودش معلوم نیست؟
---
شنل تو خانواده از پدر به پسر و اینا می‌رسید

همون‌طور سنگ که بعدا به مارولو گانت رسید و بعدش به دست هری تو جنگل گم شد

چوبدستی هم که تاریخش معلومه، هرکسی صاحبش رو می‌کشت می‌شد مال اون و آخر هم به هری رسید

!

پیام زده شده در: ۱۲:۴۵ شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۶

اسلیترین، مرگخواران

ایوان روزیه

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۱ یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۰۹:۳۸ پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۳
از سر قبرم
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
مرگخوار
اسلیترین
ناظر انجمن
گردانندگان سایت
پیام: 1506
آفلاین
من به شدت با تئودور موافقم.واقعاً لرد چرا اینجوری بود؟اون و مرگ خوارها مثل گروگان گیرها شده بودند که توی فیلم های سینمایی برای گرفتن خواسته هاشون یک ساعت فرصت میدن!ولدمورت و این کارا؟ولدمورتی که توی کتاب های قبلی بود،ولدمورتی که توی شاهزاده دورگه بود به همراه مرگ خوارها وارد هاگوارتز میشد،هر کی سر راهش قرار میگفرت میکشت تا هری رو پیدا کنه.نه اینکه بهش فرصت بده با پای خودش بیاد!برای لردی که این همه سال سایه به سایه دنبال هری بوده فرصت دادن به هری برای اومدن به جنگل مثل یه لکه ننگ نبود؟!
تازه غیر از بحث یادگارهای مرگ یا قدیس های مرگ هم هست.لرد ولدمورت به همراه دامبلدور قوی ترین جادوگران دوران بودند.اون یه جادوگر سیاه بود.پس مطمئنن گریندلوالد رو میشناخت.پس چطور میتونه از یادگارهای مرگ خبر نداشته باشه؟لرد ولدمورتی که همه تلاشش برای قدرتمند شدن و جاودانه زندگی کردن بوده به همین راحتی از یادگارهای مرگ که چنین قدرتی حتی میلیاردها برابر بیشتر از سنگ جادو داره بگذره؟
نه.توی این کتاب نه لرد همون لرد قدیمی بود،نه هری و نه حتی رولینگ.

ویرایش شده توسط ایوان روزیه در تاریخ ۱۳۸۶/۵/۲۰ ۱۲:۴۷:۵۵

ایوان روزیه...اسکلتی که وجود ندارد!

پیام زده شده در: ۱۲:۴۵ شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۶

ادی ماکایold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۲۳ یکشنبه ۶ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۲ دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۸۹
از كوچه پشتي عمه مارج اينا !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 536
آفلاین
وزير سحر و جادو كه به طور موقت همين كينگزلي شكلبوت شده بود! ولي خب گويا از موقتي در اومد و موند!

دومين باري هم كه هري از طلسم نجات پيدا كرد فكر ميكنم به اين خاطر بود كه آواداكدورا اون نيمه ي روح ولدمورت كه تو بدن هري بود رو كشت!!

اون نوزادي هم كه در ايستگاه قرار داشت احتمالاً همون جان پيچه ولدي بوده ديگه؟ نه؟

جي.كي رولينگ نقاش مصري قرن پنجم هجريه

پیام زده شده در: ۱۲:۰۸ شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۶

جرج  ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۳۵ سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۲:۳۶ یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷
از مغازه ویزلی ها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 683
آفلاین
به لی جردن:
لی عزیز اسنیپ می دونست که وقتی پیش ولدمورت میره، اون ممکنه وارد ذهنش بشه بنابراین مراقب بود. ولی وقتی که داشته به هری اموزش می داد حتی فکر اینکه هری بتونه وارد ذهنش بشه رو در خواب ندیده بود.

برای من جای سوال هست که وقتی شنل نامرئی به هری رسید، چوب دستی و سنگ به چه کسانی رسیده بود؟

این سوال برای من پیش اومده که مدیر هاگوارتز و وزیر سحر و جادو چه کسانی هستند؟

هری اولین کسی که دوبار از طلسم اواداکداورا جون سالم بدر برده اولین بار بخاطر فدا کاری مادرش، ولی دومین بار چطور؟

به اناکین:
اون اتاق که تو کتاب پنج مشخص شد توش پر از عشق و محبت هست. نیروئی که هری اون رو در اختیار داره. همون اتاق که چاقوی سیریوس رو ذوب کرد.

اون نوزادی که در ایستگاه قرار داشت چه کسی بود؟

ویرایش شده توسط جرج ویزلی در تاریخ ۱۳۸۶/۵/۲۰ ۱۲:۱۶:۴۹

اگر به یک انسان فرصت پیشرفت ندهید لیاقت چندان تاثیری در پیشرفت او نخواهد داشت. ناپلئون

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.