هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: فیلم هری پاتر و محفل ققنوس
پیام زده شده در: ۱۵:۲۷ سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۸۶

جینی   ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۱۷ دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲:۳۵ چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 4
آفلاین
سلام خدمت جدیدا (از جمله خودم) و خدمت قدیمیا
بعد از کلی که منتظر فیلمش بودم
و بعد از کلی شوقو ذوق که از اینترنت دانلودش کردم
و بعد از اینکه با کلی شوقو ذوق نشستم که نگاش کنم.....الحق و الانصاف کارکردانش حسابی زده حال بهم زد
هیچ جاش هیجان نداشت البته به جز صحنه نبرد ولدمورت و دامبلدور
یه ریزه نبرد مالفوی و بلک هم بی نمک بود اما مرگ بلک بدک نبود
صحنه تنبیه هری توسط آمبریج هم بد نبود و همچنین صحنه جلسات تمرینای مخفیانه گروه دامبلدور به رهبریت هری
اما خوب در کل اون چیزی نبود که انتظارشو داشتم

پیام زده شده در: ۱۹:۱۲ دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۸۶

الناز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۰ دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۸:۵۶ سه شنبه ۳ مهر ۱۳۸۶
از از انجمن شاه کلید سازان جوان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 5
آفلاین
خیلی بد بود!اصلا با کتاب پیش نمی رفت!وقتی یه موضوع رو شروع میکرد تا آخرش می رفت بعد یه موضوع دیگه رو شروع میکرد!!!!!دامبلدورم که بهتر بود جای دیوار بازی می کرد:D

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۳:۴۹ دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۸۶

گيديون پريوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۵ چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۳:۳۵ دوشنبه ۲ دی ۱۳۸۷
از آنگباند
گروه:
کاربران عضو
پیام: 192
آفلاین
از جام آتش بهتر و از تالار اسرار بدتر بود. تقريبا مثل 3 بود. اون صحنه جنگ دامبلدور و ولدمورت هم زياد جالب نبود.( با عرض ببخشيد به @POTTER@ ) مخصوصا آخرش كه هري افتاده بود زمين و دامبلدور هم كنارش نشسته بود بعد ولدمورت بالا سرش ايستاره بود داشت حرف مي زد.

فرق ما با ديوانه ها تو اينه كه ديوونه ها در اقليت اند.

Re: ابهامات و ايرادات فيلم پنج
پیام زده شده در: ۱۶:۰۳ پنجشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۶

مالی ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۶ پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۱:۵۱ شنبه ۲۸ مهر ۱۳۸۶
از Barrow
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 67
آفلاین
به نظر من بد نبود. حداقل از زندانی آژکابان خیلی بهتر درست کرده بودن. انتخاب بازیگر توانایی مثل هلنا بونهام کارتر در نقش بلاتریکس واقعاً خوب بود هرچند شخصیت پردازی ضعیفی روش انجام شده بود. مرگ سیریوس هم خوب از آب در اومد به نظرم. یعنی مثل توصیف کتاب بود... افتادن پشت پرده و بعد لوپن که هری رو محکم گرفته تا کار احمقانه ای نکنه.
ولی اونقدر به آمبریج و ارتش دامبلدور گیر داده بود که فراموش کرده بود مهمترین بخش داستان پیش گوییه و از کل عصبانیت هری از مرگ سیریوس و صحبتهای آخر دامبلدور چیز خاصی نصیبمون نمیشه.
اونجایی هم که در وزارتخونه جسم هری به تسخیر والده مرت در میاد هم واقعاً عالی بود و به نظرم حتی از کتاب قشنگ تر در آورده بودن. خونه سیریوس هم ظاهر شدنش درست مثل توضیح کتاب بود.
در کل اگه بخوام نمره بدم به نظرم A = acceptable میگیره.

[b][size=medium][color=CC0000]جادوی عشق، قوی ترین جادوهاست

پیام زده شده در: ۱۳:۳۰ پنجشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۶

نازنین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۲۵ دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۷:۰۸ چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 119
آفلاین
منم با پروفسور گرابلي موافقم بيش از اندازه كوتاه شده.و اگه كسي كتابو نخونده باشه از فيلم سر در نمياره.
از يه تيكه پريده به يه تيكه ي ديگه. من جام اتشو ترجيح مي دم

پیام زده شده در: ۱۳:۴۱ چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۸۶

سیریوس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۴۳ یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۰۹ سه شنبه ۷ اسفند ۱۳۸۶
از بارو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 100
آفلاین
به نظر من فیلم دارای مشکلات زیادی بود که به نظرم مهم تریناشون اینا بودن که من الان این پایین مینویسم :

1- به نظر من نکته ای هیچ کدوم از اعضا یادی از اون نکردن ، نوع بازی بازی گرا بوده که به نظر من خیلی خشک و جدی بوده و به هیچ وجه مثل فیلم های قبلی نبوده .

2- مشکل بعدی ، مشکلی که اعصاب خیلی از هری پاتریست ها را بهم زد این بود که فیلم نامه خیلی به کتاب وفادار نبود . که بدترین اون همون رابطه ی چو و هری بود و صحنه ی ذهن خوانی از اسنیپ که توی کتاب هری خاطره ی لنگ به هوا شدن اسنیپ توسط پدرش را در قدح اندیشه می بیند ولی در فیلم با ورد وارد مغز اسنیپ می شود و آن را می خواند .

3- و یکی از دیگر مشکل ها که خیلی از دوستان به اون اشاره کردن نبرد و جنگ و ... در وزارت خونه بوده که بر خلاف انچنان تعریفی که ازش می شد از آب در نیومد و کارگردان و فیلم نامه نویس 300 تا 310 صفحه ی کتاب را در مدت کوتاهی خلاصه کرده بودند .

4- نکته ی جالب دیگه اینه که طولانی ترین کتاب هری پاتر کوتاه ترین فیلم آن را داشت و با این که نصبت به فیلم های قبلی از جلوه های ویژه ی بیشتری استفاده کرده بون جذابیت بیشتری در میان پاتریست ها کسب نکرد .
----------------------------------------------------------------------

در کل به نظر من اگر کسی کتاب را نخوانده باشه و بعد بیاد فیلم رو به بینه از فیلم هیچی نمی فهمه .
و به نظر من فیلم 5 بدترین ، چرت وپرت ترین ، مسخره ترین و ... ترین فیلم هری پاتر بوده که برای مردم عادی ( غیر هری پاتری )
ارزش دیدن نداره .

[color=0033CC]چقدر غمناک است وقتی ققنوس تنها دوست او بر بالای سرش م�

من درد دلمو به کی بگم؟
پیام زده شده در: ۶:۴۳ یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸۶

serterazi

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۹ شنبه ۸ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۰۴ یکشنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۲
از گناباد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 43
آفلاین
آی خدا عمرت بده جوون که اینجا رو کذاشتی ما عقده گشایی کنیم.
این بنده خدایی که گفته فیلم از موفق ترین ها و چه و چه و ...ببخشید...شما مگه کتابها رو نخوندید. کتاب چند نقطه احساسی و در عین حال مهم از نظر داستانی داره که توی فیلم انگار کارگردان عهد کرده اونا رو نامفهوم باقی بذاره.
من از ماهها قبل می شنیدم که صحنه مرگ سیریوس قراره از احساسی ترین سکانسهای تاریخ سینما و ... .اما وقتی با ولع تمام نشستم جلو دی وی دی و دستمال کاغذی آماده کردم تنها چیزی که دیدم ابن بود که یک زنیکه ای شبیه کولی های قد کوتاه که همش مثل آمبریج قهقهه زیرزیرکی می زد اومد ظرف چند ثانیه سیریوس رو ناک اوت کرد رفت.
طفلک سیریوس...نشد بعد از اون همه دربدری یه دل سیر ببینیمش...راستش حالا که فکر می کنم، با دونستن اینکه در این فیلم چه ظلمی به شخصیت سیریوس شده انگار واقعاَ تأثّر انگیزترین صحنه فیلم همون مرگشه. مرد و راحت شد!؟!؟!؟!
آخر فیلم که هری رو زمین چارچنگولی می خزید...وای که چقدر کشش دادن...دامبلدور هم عین منگلا واستاده بود ببینه هری میمیره یا زنده میمونه. اصلاً این آرامش و در عین حال ذکاوت و صلابت دامبلدور در آن صحنه های وزارتخونه نشون داده نشد.
فقط یه صحنه بود که به اندازه صد فیلم هری پاتری باهاش حال کردم. اونجایی که آمبریج میخواد استاد روشن بینی رو بندازه بیرون دامبلدور جلوگیری میکنه...دامبلدور که برمیگرده بدون اینکه به کسی نگاه کنه با یه حالت عصبانی و در عین حال رنجیده میگه:
?What you are learning to do
در ضمن، بعد از اینکه هری و دامبلدور از وزارتخونه بر می گردن به دفتر دامبلدور، کلی مشاجره و دعوا و افشا و گریه و غیره در بین بود که در فیلم نیامد.
دیگه این که... خانه شماره 12 بقدر کافی نشان داده نشد. همچنین آنجایی که کریچر با خنده، شک هری در مورد شکنجه شدن سیریوس را تقویت می کند که پاک حذف شده بود. طفلی کریچر که قراره در قسمت هفتم سربراه بشه، چقدر زشته. می ترسم اون موقع نتونیم دوستش بداریم!
هری و چو.....آخ که این کارگردان با دل من چه کرده! کتاب خودش رو کشت که شروع و پایان رابطه چو و هری را بطرزی متقاعدکننده مطرح کند ولی در فیلم بعد از چند صحنه تک ثانیه ای که بهم نگاه می کنن ،یهو (تأکید می کنم...یهو) میرن تو کار تنفس مصنوعی. واینکه انگار کارگردان یادش رفته که سدریکی هم در بین هست و ..
در کل این فیلم صحنه تمام عیاری است از ضایع شدن و پرپر شدن شخصیتهای فیلم بطرز فجیع که نقاط قوت فیلم بزحمت میتونه اونا رو بپوشونه. انگار کارگردان فقط خواسته سیر کلی حوادثی رو که در ادامه ماجرای هری مهمّند بتصویر بکشه و از حوادث مختصّ کتاب پنج صرفنظر کرده.
هنوز کلی ایراد دیگه دارم که بعد از اینکه فیلم رو یه بار دیگه نگاه کردم و داغ دلم تازه شد خدمتتون عرض می کنم

پیام زده شده در: ۱۶:۴۲ شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۸۶

ریگولس بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۵ یکشنبه ۵ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۲۵ پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۲
از ما که گذشت، فقط درگذشتمان مانده!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 414
آفلاین
بله با تشکر از بچه ها من روی دو مورد تاکید دارم:

1.این فیلم نسبت به فیلم های ذیگه تدوین وزخمتی که روش کشیده بودن بیشتر بود و ارتبط بیشتری بین فیلم با فیلم با قیلم های بعذی خواهد داشت...مثلا چند قسمت از فیلم های قبلی تو این فیلم بود وکلید هایی برای مانور در فیلم های بعذی گذاسته بودن...
2. ار تباط هری با چو یه جوری ناجور شروع شذ وناجور تموم شد...
اونجا که هری مثل خر(ببخشید ها!! در کل میگم) سرش رو میندازه از چو ل...یعنی میبوسدش... در طول فیلم هم روی این رابطه کار نمیشه... آخر سر هم هز هم دیگه جدا نمیشن درست حسابی

3 . صحنه ی درگیری دامبلدور با ولدی یکم یکطرفه بود....ولی وقتی ولئی میره تو جلد هری ...اونجا رو خیلی خوب اومدن...اینکه هری از نیروی عشق برای راندن ولمورت استفاده کرد.عالی بود
4. جزیاییت درکیری با امبریج به طور متناسبی پیشرفت کرد و زیاد وقت فیلم رو نگرفت

اینم طاخچه ی افتخارات... ریا نشه البته!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۸:۰۰ جمعه ۹ شهریور ۱۳۸۶

Ignotus Peverell

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۶ شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲:۲۳ سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷
از قبرستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 46
آفلاین
با سلام؛
به نظر من یکی از مشکلات فیلم در صحنه نبرد دامبلدور و ولدمورت هست:
اینکه چوبدستی دامبلدور و ولدمورت به هم وصل میشه و ولدمورت تلاش می کنه تا این ارتباط رو بشکنه. همه می دونن که این قابلیت فقط در مورد چوبدستی هری و ولدمورت وجود داره و این امر در کلیت داستانهای هری پاتر یک نقش اساسی ایفا می کنه...
از طرف دیگه در این صحنه (تقریبا) دامبلدور فقط دفاع کننده است و ولدمورت هر کاری دلش می خواهد می کنه... حال آنکه برتری دامبلدور بر ولدمورت و در عین حال خونسردی اون در کتاب بهتر به تصویر کشیده شده.

ویرایش شده توسط Ignotus Peverell در تاریخ ۱۳۸۶/۶/۹ ۱۸:۰۲:۲۱

پیام زده شده در: ۲۱:۵۵ پنجشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۶

آراگوکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۱۰ پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۱:۴۴ جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۸۷
از خوابگاه دختران بنا به دلایلی!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 214
آفلاین
فیلم محفل ققنوس بهنظر من تا به حال شاید موفق ترین فیلم ها بوده باشه ولی باز هم موفق ترین فیلم ها دارای مشکلاتی هستند.
یکی از مشکلات اصلی این فیلم ... این طور که پروفسور گرابلی پلنک عزیز هم فرمودن اینه که فیلم بسیار خلاصه شده!
در اواخر فیلم جایی که الف.دال برای مبارزه ونجات جان سیریوس بلک به وزارت خونه میره جنگی که رخ میده بسیار کوتاهه... و در همون مدت کوتاه هشتاد در صد جنگ ( وقتی که محفلی ها هم به کمک میان ) روی دوئل هری سیریوس و بلاتریکس و سیریوس فوکوس میشه که حد اقل نزدیک پنجاه صفحه در داخل کتاب 5 در این باره توضیح داده شده و به نظر من بازی 5 به توصیفات بیشتری مشغول شده تا فیلم اون!

نکته ی دیگه ای که به چشمم خورد این بود که در ابتدای فیلم جایی که محفل ققنوس برای بردن هری به میدان گریمولد میان و اونو با چوب می برن بیرون ما مانور محفل ققنوس به همراه هری رو میدیدیم که در جلوی کشتی های ماگل ها میبینیم که یک همچینکاری خلاف حساب میشه!

در کل فیلم هری پاتر و محفل ققنوس یک فیلم موفق بود و به نظر من همون طور که گفتم موفق ترین فیلم ها هم دارای اشکالاتی هستن.

با احترام.

وقتی �

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.