هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چرا در" ایران" هری پاتر.ارباب حلقه ها و........... نداریم؟؟؟
پیام زده شده در: ۱۸:۰۷ جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۸۶

یاکسلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۰ یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۰:۴۵ جمعه ۱۸ دی ۱۳۸۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 154
آفلاین
نقل قول:

پويا پاتر نوشته:
به نظر من تخيل فيلمنامه نويسايه ايراني برايه نوشتن فيلمنامه هاي تخيلي خيلي كمه.به خصوص براي كودكان و نو جوانان.چون تو نوشتن اين جور داستان ها تجربه ندارن.البته اين نظر منه و نميخوام به نويسندگان ايراني بر بوخوره.

پویا جان مگه تو ایرانی نیستی.تو میگی فیلمنامه نویس ها استعداد ندارن ولی اگه به پست های دوستان توجه میکردی فیلمنامه نویسها اجازه ندارن از این کارا کنن چون به قول دولت مانع پیشرفت انسان میشه.

هری ا

پیام زده شده در: ۱۸:۰۳ جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۸۶

زحل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۴ جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۱۰ پنجشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۰
از اتاق آبی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 189
آفلاین
یک نکته ی جالبی که در این تاپیک با آن مواجه شدم این است که در مقام قیاس اکثر ما از شاهنامه نام بردیم! به نظرم اگر چه این وظیفه ی هر ایرانی است که با کتاب ملی خودشان آشنا باشند اما این توقع غلطه که ما با توجه به سنمان لزوما باید شاهنامه را خوانده باشیم!
نقل قول:

پ.ن : من تمام حرف هایی که زده شده از پست های قبل و قبل تر و فقط عدم وجود اطلاعات فرهنگی و ذهن بسته شما عزیزان میدونم که هنوز نمی دونید ادبیات ایران کجاست و دری وری هایی که می خونید و بهش عشق میورزید کجاست .

البته جناب فلچر عزیز شاید حق با شما باشد اما فکر نمی کنم این نصیحت مشفقانه و پدرانه ی شما در روند خودآگاهی فکری ما هیچ تاثیری داشته باشه! به نظر من این مباحثه ها اصلا نشان از حرفی که شما گفتید نداره هیچ خیلی هم در نوع خودش قابل توجه هست! بنابراین شما لطف کنید و خودتون فرهنگ تبلیغ منابع ملی رو به دیگران آموزش بدید! و خودتون پیش قدم در ریشه یابی علل ضعف ما باشید!

دوستانی که خودشون تا چند سال پیش اگر ازشون می پرسیدند نظرت درباره ی رستم و اسفندیار چیه می گفتن آقا ما بچه ی این محله نیستیم لطفا به بی خبری دیگران هم احترام بذارن!

من یک بار دیگر هم می گم وجود خداوند هیچ مانعی در راه رشد قلم نویسندگان ما نیست گر چه مذهب نقش ویژه ی خودشو ایفا می کنه و البته این نکته رو هم باید به خاطر داشت که استبداد فکری در کار گروهی خیلی خطر سازه ولی در کار فردی صاحب فکر می تونه کار خودش رو انجام بده و مانعی وجود نداره!

خطاط اتاق آبی

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۷:۴۶ جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۸۶

سیموس فینیگانold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۴ جمعه ۲۱ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۴۹ جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۰
از خونمون
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 269
آفلاین
به نظر من تخيل فيلمنامه نويسايه ايراني برايه نوشتن فيلمنامه هاي تخيلي خيلي كمه.به خصوص براي كودكان و نو جوانان.چون تو نوشتن اين جور داستان ها تجربه ندارن.البته اين نظر منه و نميخوام به نويسندگان ايراني بر بوخوره.

[color=CC0000][b]قدم قدم تا روشنايي از شمعي در تاريكي تا نوري پر ابهت و فراگير!!!!!
ميجنگيم تا آخرين نفس !!!!
ميجنگي

پیام زده شده در: ۱۶:۱۱ جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۸۶

یاکسلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
نقل قول:

رون ویزلی نوشته:
به نظر من سوالتون باید اصلاح بشه.
در واقع مشکل اصلی در ایران اینکه به طور کلی چرا برای ادبیات کودکان (در مورد هری پاتر) و ادبیات فانتزی و تخیلی (در مورد ارباب حلقه ها ارزش قائل نیستیم.

در مورد همین سری کتاب های هری پاتر خیلی از به اصطلاح روشن فکرای کشور خودمون یا کسایی که ادعای نویسندگیشون می شه حتی کتاب رو در حدی نمی دونستند که یه دور بخونند.چرا؟

من فکر می کنم تا وقتی که نویسنده های کشورمون از دولت یارانه می گیرند و صنعت نشر کتاب دولتیه وضع همین طور که می مونه هیچی ،بدتر هم خواهد شد.

من از اول به این نکته اشاره داشتم اما نه کسی توجه میکرد لا اقل یکی به این حرف من رسید.دولت نمیزاره مردم خلاق بشن یا میگن این کتاب ها مانع در ستون یا با یارانه گرفتن از دولت وضعو بدتر میکنند . مردم ما میتونند از کشورهایی مثل چین یا ژاپن کتابخونتر بشن اما زمینه رو باید دولت اماده کنه مثلا:
"تو تبلیغات تلویزیون از این جور کتابها تبلیغ کنند "این یه مورد بود ولی تا جایی که ما از دولت دیدم این فکر توهمی بیش نیست مگر با تلاش ما جوانان و نوجوانان...

هری ا

پیام زده شده در: ۷:۳۸ جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۸۶

علیرضا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۲۲ جمعه ۱۵ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۳۵ پنجشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۸۸
از از کنار هرمایون جونم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 468
آفلاین
به نظر من سوالتون باید اصلاح بشه.
در واقع مشکل اصلی در ایران اینکه به طور کلی چرا برای ادبیات کودکان (در مورد هری پاتر) و ادبیات فانتزی و تخیلی (در مورد ارباب حلقه ها ارزش قائل نیستیم.

در مورد همین سری کتاب های هری پاتر خیلی از به اصطلاح روشن فکرای کشور خودمون یا کسایی که ادعای نویسندگیشون می شه حتی کتاب رو در حدی نمی دونستند که یه دور بخونند.چرا؟

من فکر می کنم تا وقتی که نویسنده های کشورمون از دولت یارانه می گیرند و صنعت نشر کتاب دولتیه وضع همین طور که می مونه هیچی ،بدتر هم خواهد شد.

اونی که سرور و پادشاهمونه ویزلیه!
تاپیک ها:
[url=http://www.jadoogaran.org/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=4587&forum=3&post_id=175197#forum

پیام زده شده در: ۰:۵۵ جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۸۶

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۱۴ شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۰:۵۰ سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۸۷
از لندن(نزدیک وزارت سحر و جادو)
گروه:
کاربران عضو
پیام: 25
آفلاین
من با آلبوس سوروس موافقم چون که اگه افرادی مثل سر دبیر کیهان ،مدیر برنامه ی مستند هری پاتر و غیره باشند و با وجود ایران که فقط هی سانسورینگ می کنه انتظار داری ژانر فانتزی خلق بشه.!!!!

خب برادر من،باید جنبه داشت! من خودم شخصا با نظر شما موافقم اما امیدوارم دیگه به کسی توهین نکنی تا پست های شما هم سانسورینگ شه!
ویرایش شد!

ویرایش شده توسط چارلی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۶/۶/۳۰ ۱۰:۴۳:۳۸

به ریونکلاو سلام خواهم گفت
--------------------

پیام زده شده در: ۳:۵۰ پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۸۶

آلبوس سوروس پاترold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۵۸ پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۳:۰۰ دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۰
از کنار داوش
گروه:
کاربران عضو
پیام: 683
آفلاین
با وجود انسان هایی مثل سردبیر روزنامه ی کیهان جواب این سوال واضحه.فکر می کنید ما با وجود چنین انسان های کوتاه فکری می تونیم چنین اثرهای بزرگی رو داشته باشیم.دوستان عزیز مشکل ما ریشه ای هست به این آسونی ها هم حل نمیشه.ما تو سی ساله اخیر یک اثر بزرگ نداشتیم دلیلش هم واضحه.حیف که نمی خوام وارد سیاست بشم وگرنه بطور کامل توضیح میدادم.

ویرایش شده توسط آلبوس سوروس در تاریخ ۱۳۸۶/۶/۲۹ ۳:۵۲:۰۸

پیام زده شده در: ۱۲:۲۳ چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۶

سيموس  فينيگان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۱ دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۷:۵۲ دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۸۷
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 392
آفلاین
مانداگاس گفته:
نقل قول:
دلیل واقعی اینکه ما هری پاتر نداریم ، غول چراغ جادو داریم ... دلیل اینکه ارباب حلقه ها نداریم و شاهنامه رو داریم ، فرهنگ ماست که باید بهش افتخار کنیم . نوشتن کتاب های اینطوری اصولا کاری نداره ، ولی متاسفانه در ایران ، مرغ همسایه غازه

خب چرا ما همیشه باید به چیزهایی که از گذشته برامون بوده بنازیم.یعنی چون یه شاهکار بزرگی به نام شاهنامه داریم باید تا دنیا وجود داره هیچ تلاشی برای یه شاهکار جدید نکنیم.
من از دانگ یه سوال دارم و اون اینه که شما که انقدر سنگ شاهنامه و ... اینارو به سینه می زنی ،خداییش یه فصل از شاهنامه رو خووندی؟
من اینو قبول دارم که در ایران مردم چیزهای خارجی رو ترجیح میدند.ولی مطمئنا هری پاتر اونطور نیست.چون کل دنیا عاشق کتابهای هری پاترند.پس این مخصوص ما نیست.
اگه بخوایم حرف شما رو سرمشق قرار بدیم برای کل دنیا مرغ همسایه غازه که این صددرصد غلطه.
حرف چارلی هم دراین مورد تایید میکنم.اگه کتابی مثل هری پاترم نوشته شه دقیقا همین حرفا وسط میاد.
چارلی گفته:
نقل قول:
که در اسلام جادوگری حرامه و اگر کسی در ایران از این نوع کتاب ها بنویسه خب به احتمال زیاد نمی زارند چاپ شه! متاسفانه بعضی از مردم ما جادوگری رو حتی اگه در یک کتاب رمان تخیلی باشه شیطان پرستی می دونند و باید بریزن کتاب ها رو پاره کنند و یه بلایی سر نویسنده بدبخت بیارن! ( اینم یک نوع فرهنگ ایرانی!)

و
نقل قول:
اصلا چه معنی می ده سالن گروه دخترانی که به سن تکلیف رسیدند با پسران یکی باشه؟! یا چرا مدرسه دختران با پسران یکی باشه؟ حالا فرض می کنیم همچین چیزی شد. چرا در یک مدرسه که مختلطه دخترا پوشش اسلامی رو رعایت نمی کنند؟ چرا با این که ارشد های مدرسه هم دختر و هم پسر هستند حمامی جدا برای هر یک در نظر گرفته نشده و حمامی مخصوص کل ارشد ها ( مختلط )درست کردند؟!

ببخشید اگه یکم زیاد نوشتم.

[size=large][b]و جسم سیمو

پیام زده شده در: ۱۱:۴۵ چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۶

چارلی ویزلی old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۰ دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۱:۰۶ پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۲
از دوستان جانی مشکل توان بریدن!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 377
آفلاین
سلام.
اول از همه دو پست آخر دو دوست عزیز سیاپاتر و محمد علی جیمز پاتر ( عجب شناسه باحالی داره!) پاک شد.
در باره ی موضوع این تاپیک:
شما با دیدن چند دقیقه از اون مستند هری پاتر می تونید بفهمید که چرا در ایران این نوع کتاب ها وجود نداره. یکی دیگه هم قبلا توی این تاپیک گفته بود ( فکر کنم سارا اوانز بود)که در اسلام جادوگری حرامه و اگر کسی در ایران از این نوع کتاب ها بنویسه خب به احتمال زیاد نمی زارند چاپ شه! متاسفانه بعضی از مردم ما جادوگری رو حتی اگه در یک کتاب رمان تخیلی باشه شیطان پرستی می دونند و باید بریزن کتاب ها رو پاره کنند و یه بلایی سر نویسنده بدبخت بیارن! ( اینم یک نوع فرهنگ ایرانی!)
یک دلیل دیگه هم می تونه این باشه که نویسنده های ایرانی اکثرا ( نمی گم همه شون) به مسائل اجتماعی می پردازند.
با حرف سیا پاترم موافقم که می گه
نقل قول:
اگر در سالن عمومی گریفیندور هم خوابگاه دخترا باشه و هم پسرا مسلما با سانسور مواجه می شه

اصلا چه معنی می ده سالن گروه دخترانی که به سن تکلیف رسیدند با پسران یکی باشه؟! یا چرا مدرسه دختران با پسران یکی باشه؟ حالا فرض می کنیم همچین چیزی شد. چرا در یک مدرسه که مختلطه دخترا پوشش اسلامی رو رعایت نمی کنند؟ چرا با این که ارشد های مدرسه هم دختر و هم پسر هستند حمامی جدا برای هر یک در نظر گرفته نشده و حمامی مخصوص کل ارشد ها ( مختلط )درست کردند؟!
من که فکر نمی کنم تا چند دهه بعد کتابی مثل هری پتر و ارباب حلقه ها در ایران منتشر بشه.

دلم تنگ شده برات
چون نیستی اینجا برام
من فرشته ی قصه گو تو بودی تو شبام

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۸:۱۹ سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۸۶

یاکسلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
ببین سیا جان اگه منظورت با منه من قصد توهین نداشتم فقط میخواستم به تو بگم موضوعاتو قاطی نکنی.اخه تو موضوعاتو تو هم تو هم کردی من میگم نویسنده ها رو نمی زارن ازاد باشن تو مذهبو میاری وسط.ببین میدونم منظورت چیه .
نویسنده های ما بیشتر در ژانر امریکایی مینویسن و چون ازادی در اونجا حکم فرما است کسی نمیتونه چیزی بگه ولی اگر در رابطه با ایران بنویسن مٍٍثلا رمان سمک عیار که توی کتاب های اول دبیرستانه فکر کنم حذف شده توی اون رمان صحنه هایی وجود داره اما نه به اندازه ی صحنه های امریکایی...
ذهن مردم ایران با این طرز فکر پرورش یافته ...
منظورمو فهمیدی که.................................................

هری ا

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.