هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چرا جیمز پاتر خودش رازدار خودشون نبود یا به یک نفر آدم قویتر (دامبلدور)رازشون رو نگفته بود ؟؟
پیام زده شده در: ۱۵:۱۹ یکشنبه ۶ آبان ۱۳۸۶

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
نقل قول:
شما به سناریو من توجه نکردید. پتی گرو در خواست میکنه راز دار بشه بقیه مخالفت میکنن که فلانی قابل اعتماد نیست بعد جیمز میگه من به همه دوستام اعتماد دارم و باید همین پتی گرو راز دار بشه.

هوم این سناریو غلطه. اونجور که در کتاب سوم گفته بود اول سیریوس رازدار خانواده پاترها بوده ولی اون پیتر رو به جیمز پیشنهاد کرده چون فکر میکرده که ولدمورت میدونه که اون رازدار پاترهاست و حتما سراغ اون میاد تا بتونه جادوی رازداری رو بشکونه.

برای همین به جیمز پیشنهاد داد که پیتر رازدارشون باشه چون میدونست ولدمورت حتما سراغش میاد میخواست اینجوری کاری کنه که حتی اگر خودش مرد (که فکر میکرد حتما اینجور میشه) جون جیمز و لیلی همچنان در امان بمونه (در واقع به ولدمورت کلک بزنه)

ولی همه چیز برعکس شد و پیتر جای لیلی و جیمز رو به ولدمورت لو داد و دقیقا به همین علتم بود که سیریوس در کتاب سوم خودشو مقصر مرگ لیلی و جیمز میدونست چون اون پیتر رو پیشنهاد کرده بود.

--------------------------

اما در مورد اینکه چرا جیمز پیتر رو انتخاب کرد منم با این تئوری موافقم که جیمز فقط بخاطر دوستی و اعتماد به اطرافیانش این کار رو کرد چون برای دوستی ارزش قائل بوده.

اما اینکه چرا خودش رازدار نشد به نظر من احتمالا جادوی رازداری یک شرایط خاصی رو احتیاج داره تا این جادو عمل کنه ... یعنی در اینجا احتمالا باید بیش از یک نفر در اجرای جادو حاضر باشه ...

چون در غیر این صورت این تئوری کاملا غیر منطقی میشه و هر کسی هم خودش تنهایی میتونه جادوی رازداری رو درست کنه و در نهایت این سوال پیش میاد که اصلا چرا برای اجرای این جادو جیمز و لیلی و حتی بقیه کسانی که میخوان مخفی شن دنبال رازدار میگشتند در صورتی که خودشونم میتونستن رازدار باشند؟

Re: چرا جیمز پاتر خودش رازدار خودشون نبود یا به یک نفر آدم قویتر (دامبلدور)رازشون رو نگفته بود ؟؟
پیام زده شده در: ۱۱:۱۱ یکشنبه ۶ آبان ۱۳۸۶

مایکل کورنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۲۹ پنجشنبه ۴ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۴۰ دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۸۶
از یه جایی وسط جنگل ممنوعه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 26
آفلاین
میخاسته که سیروس در خطر نباشه و کسی هم شکش به پتیگرو نمی رفته

Good Luke

پیام زده شده در: ۱۱:۰۸ یکشنبه ۶ آبان ۱۳۸۶

مایکل کورنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۲۹ پنجشنبه ۴ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۴۰ دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۸۶
از یه جایی وسط جنگل ممنوعه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 26
آفلاین
نه خیر اشتباه نکنید. جیمز می خواسته کسی رازدار باشه که کسی بهش شک نکنه. ولی سیروس و خودش و لیلی خیلی تو دید بودن. دانبلدور هم به اندازه کاهی دردسر داشته که رازدار بودن اون خودش میشد قوز بالا قوز

Good Luke

پیام زده شده در: ۱۲:۵۵ شنبه ۵ آبان ۱۳۸۶

لرد هری پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۵۴ سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۱:۵۱ یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۸۷
از بالای جسد ولدومورت
گروه:
کاربران عضو
پیام: 206
آفلاین
به نظر من هم یکی از سوتی های رولینگ همین بود مثل بیل تونست خودش رازدار باشه ولی جیمز نتونست ولی شاید هم به دلیل حماقت خود جیمز بوده که واسه دوستاش خیلی ارزش قائل بوده و به احمق ترین اونا اعتماد کرده
(به نظر من کلآ جیمز یه احمق از خود راضی بوده و اینو برای این میگم که من عاشق اسنیپ هستم)

عشق من اسنیپ

پیام زده شده در: ۸:۵۰ دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۸۶

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
نقل قول:

كر كنم كه خود شخص(جيمز يا ليلي)نميتونستن كه رازدار خودشون بشن و بايد حتما شخصي ديگه اين كارو ميكرد.در مورد اينكه چرا دامبلدور راز دار نشد به نظر من هم يه سوتي بزرگ رولينگ هست.

واضحه که خود شخص میتونه بشه در همین کتاب هفت بیل ویزلی رازدار خودشون بود.
دامبلدورم میتونست بشه
شما به سناریو من توجه نکردید. پتی گرو در خواست میکنه راز دار بشه بقیه مخالفت میکنن که فلانی قابل اعتماد نیست بعد جیمز میگه من به همه دوستام اعتماد دارم و باید همین پتی گرو راز دار بشه.

این سناریو بالا رو رولینگ تایید نکرده ولی با توجه به اتفاقات کتاب و روان شناسی شخصیت ها قابل قبول ترین نظریه به نظر میرسه. چون ما دیدیم که دامبلدور گفته مخالف پتی گرو بوده و غیره

شما تصور میکنید انتخاب راز دار مساله ریاضیه که قابل اعتماد ترین فرد و 100 درصد امن ترین روش، که بدون خطا و اشتباهه، برای این کار انتخاب بشه. در صورتیکه این کتاب زندگی واقعیه نه مساله ریاضی. از نظر جیمز انتخاب راز دار میتونه اعتماد اونو به دوستاش نشون بده. و جیمز اینطوری بوده که به دوستاش اعتماد میکرده حتی اگه پای جون در میون باشه.

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۲۳:۱۱ یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۸۶

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
من كلا ميگم تو جادو و جادوگري قدرت ها زياد تفاوت ندارن..هر كسي در بين جادوگرهاي قدرتمند ميتونن كاري بكنن كه فرد ديگه شكست بخوره.

براي مثال كلك اسنيپ و بستن مغزش كه حتي ولدمورت نتونست به اون نفوذ كنه و يا نبرد پا ياپاي تو وزارت خونه توسط ولدمورت و دامبلدور.

كشته شدن بلاتريكس توسط مالي ويزلي و همينطور كشته شدن سيريوس توسط بلاتريكس.

خب به هر حال فكر كنم كه خود شخص(جيمز يا ليلي)نميتونستن كه رازدار خودشون بشن و بايد حتما شخصي ديگه اين كارو ميكرد.در مورد اينكه چرا دامبلدور راز دار نشد به نظر من هم يه سوتي بزرگ رولينگ هست.ميتونست بهتر كار كنه روش و يه سري قوانين براي رازداري تو كتاب بنويسه كه به راحتي اين مشكل حل بشه ولي خب اين يكي از اشتباهاش هست.

ولي من باز فكر كنم همين اشتباه اعتماد بيخود جيمز و سيريوس بوده به پتيگرو!نميدونم والا!

عجب!

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۷:۴۰ چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۶

پروفسور هوريس اسلاگهورن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۵۷ پنجشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۱:۴۴ پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۸۷
از از یه جای خیلی دور!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 72
آفلاین
سلام
خوب به نظر من همه درست می گن دلیل اینکه چرا خود جیمز رازدار نشدو نمی دونم. به نظرم اگر خودش می شد خیلی بهتر بود ولی این احتمال وجود داره که سیریوس خودش از جیمز خواسته باشه که اونو رازدار بکنه و جیمز نمی خواسته دست رد به سینش بزنه به هر حال جیمز که اونو مجبور نکرد که رازدارشون بشه
اینکه پتی گرو هم رازدار شد خود سیریوس گفت که پیشنهاد اون بوده با استدلالی هم که برای لیلی و جیمز کرده اونا قانع شدن که این کار به صلاحشونه و بعدش به دم باریک موضعو گفتن دم بایکم که فهمیده از خوشحالی بال درآورده که می تونه اینو به لرد سیاه بگه وگرنه اگر جاسوس ولدمورت نبود از ترس جونش امکان نداشت که قبول کنه رازدارشون بشه.اما من یه چیزی رو نمی فهمم سیریوس چطور به دم باریک اعتماد کرد و حتی اونو رازدار کرد اما به لوپین حتی قضیه رو هم نگفت!چرا به لوپین اعتماد نمی کرد چون اون یه گرگینه بود؟اون که لوپینو می شناخت!

((شعار ما: راحتی دوری از خطر معاشرت با کله گنده ها))!!

پیام زده شده در: ۲۱:۲۱ سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۶

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
بله هر کسی میتونسته راز دار بشه و ریز این جریان بیان نشده
ولی با توجه به خصوصیات افراد مخصوصا جیمز من هنوز از این سناریو خوشم میاد که پتیگرو پیشنهاد راز دار شدنشو داده و سیریوس و بقیه مخالفت کردن که فلانی قابل اعتماد نیست بعد جیمز برگشته گفته من به همه شما اعتماد دارم من به همه دوستان اعتماد میکنم و از این حرفا

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۲:۲۰ سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۶

khaham

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۶ چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۰:۱۸ دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 22
آفلاین
نقل قول:

jadoobalad نوشته:
فکر میکنم خود جیمز یا لیلی که نمیتونستن...
هری پاتر عزیز هم درست میگه. جیمز اعتماد زیادی به دوستاش داشته. از طرفی دامبلدور با اینکه قوی بود اما آدم همیشه در خطری بود... خیر سرش میخواست کلک بزنه. خوب دامبلدور اولین نفری بود که به عنوان رازدار به ذهن هرکسی میرسید...

1. گفتم که چارلی ویزلی می تونه پس اونام می تونستن
2 . دامبلدور راز دار بشه چه خطری داره؟؟ کی جرات داره به اون نزدیک بشه ؟! چه برسه بخواد بهش حمله کنن! ( تو کتابب 5 دیدیم مرگخوار قدیمیا چجوری ازش فرار می کردن) خود ولدی هم که می ترسه( هم هاگرید می گفت ، هم خودمون تو همه کتاب اینو فهمیدیم تازه به نظر من دامبلدور از خود ولدمورت خیلی خطرناک تر بوده (ابته برا دشمناش)) در ضمن اون شکست ناپذیر بود هم بخاطر مهارت فوق العادش هم چوب ارشد و همینطور فاوکس ( اگه دقت کنید می بینید هیچ کس نتونست آخر اونو بکشه خودش باعث مرگ خودش شد!!)
البته این دلیل اعتماد به دوستان و ... اینا جای فکر داره

پیام زده شده در: ۰:۱۴ دوشنبه ۹ مهر ۱۳۸۶

jadoobalad

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۰ شنبه ۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۱۶ شنبه ۵ آبان ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 5
آفلاین
فکر میکنم خود جیمز یا لیلی که نمیتونستن...
هری پاتر عزیز هم درست میگه. جیمز اعتماد زیادی به دوستاش داشته. از طرفی دامبلدور با اینکه قوی بود اما آدم همیشه در خطری بود... خیر سرش میخواست کلک بزنه. خوب دامبلدور اولین نفری بود که به عنوان رازدار به ذهن هرکسی میرسید...

تا عشق و امیدی هست، چه باک از بوسه دیوانه سازان؟!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.