هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چگونه با کتاب های هری پاتر آشنا شدید؟
پیام زده شده در: ۹:۱۶ یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۸۶

monir potter

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۴۵ جمعه ۱۹ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۲۵ شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۸۹
از بوباتون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 35
آفلاین
من یکی از دوستام برام سوغات از خارج کتابهای هری پاتر رو آورد
اون موقع 5 تا کتاب چاپ شده بود
چون زبان اصلی بود یه چند ماهی طول کشید بخونم
ولی خداییش زبون اصلی یه چیز دیگست

هری همیشه پیروزه

پیام زده شده در: ۲۱:۰۵ شنبه ۲۶ آبان ۱۳۸۶

Princess_of_Persia

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۰۴ یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۶:۴۸ چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 23
آفلاین
نقل قول:

adak نوشته:
سلام .حیف که نمیتونم عکس واقعیمو به شما نشون بدم وگرنه میفهمیدید چرا
یه روز توی مدرسه که بودم یکی از بچه ها به من گفت هروقت تورو میبینم یاد هری پاتر میافتم

!! من الان کلی کنجکاو شدم تورو ببینم! عینکم میزدی؟؟ لوول!

پیام زده شده در: ۱۴:۳۹ شنبه ۲۶ آبان ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

زمانی که تازه اینترنتم وصل شده بود ، اینترنت اومدم و شروع به جستجو کردم ، اسفند 82 بود که با جادوگران که سایت تازه کاری بود آشنا شدم و اون شروع من با هری پاتر بود ... تازه با هری پاتر آشنا شده بودم و در نتیجه توی جادوگران نمیتونستم کاری کنم ، چرا که هنوز چیزی بلد نبودم ، بعد یک کتابش رو گرفتم و خوندم و توی سایت عضو شدم ... بعد هم به دلایلی مدت زیادی نتونستم بیام و در نهایت مجددا مرداد 84 با نام شخصیتی که دوستش داشتم عضو شدم و فعالیت اصلیم رو شروع کردم !

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۲۲:۳۴ جمعه ۲۵ آبان ۱۳۸۶

فنریرگری بک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۵۴ جمعه ۶ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۴:۴۸ دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۸۶
از هر جا كه دل بره
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 17
آفلاین
داستان هری پاتری شدن من از انجا شروع شد که یک دوستی به نام احمد(فنریر گری بک)داشتم که خیلی خوره ی هری پاتر بود هی به من می گفت که برو کتابشو بخون من که از کتاب تخیلی خوشم نمی اومد به حرفش گوش نمی دادم ولی با لاخره با خودم تصمیم گرفتم که یک بار کتابشو بخونم شاید ضرری نداشته باشه وقتی شروع به خوندنش کردم طوری منو جذب کرد که کتاب 1 تو 2 روز تموم کردم.

پیام زده شده در: ۱۷:۳۸ سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۸۶

ژرمانیا پندلتونold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۶ دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۴:۰۹ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۸۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 76
آفلاین
من يه دوست داشتم كه اون هري پاتر مي خوند. اون موقع دوم دبستان بودم.
چون تازه با سواد شده بودم و خوندن برام مشكل بود حوصله ي خوندن يه كتاب 300 - 400 صفحه اي رو نداشتم! دوستم همش مي گفت خيلي با حاله بخون!
يه روز وقتي مامانم اومد خونه برامCD بازي هري پاتر و سنگ جادو رو گرفته بود!!! وقتي بازي كردم خيلي خوشم اومد و از دوستم اسم اولين كتاب رو پرسيدم!!! مامانم كتاب سنگ جادو رو خريد! اون موقع تابستون بود من تازه مي خواستم برم سوم دبستان!! كتاب رو خوندم و خوشم اومد چون سرعت خوندنم كند بود خوندن كتاب اول 3 ماه طول كشيد!!!!! هنوز به فصل هاي آخرش نرسيده بودم كه فيلمش رو ديدم! بعد كتاب اول تموم نشده دومي رو گرفتم!!!!! بعد سومي!!!! تا اين كه كتاب چهارم رو گرفتم البته اول جلد اولش رو گرفتم!! وقتي مي خواستم جلد 2 رو بگيرم پيدا نكردم و حدودا يه فاصله 7 يا 8 ماهه بين جلد اول و دوم افتاد. بعد كتاب محفل ققنوس رو خوندم. بعد شاهزاده دورگه!!!! توي شهريور ماه امسال هم كتاب يادگاران مرگ رو جلد اولش رو گرفتم!!!! اوسط مهر هم جلد دوم رو گرفتم!!! چون فشار درس ها زياد بود كتاب رو دير تموم كردم!!!!! تازه هفته ي پيش تموم كردم!!!! من از دوم دبستان تا الان ( سوم راهنمايي) هري پاتر مي خوندم!!!

Only[size=x-large]Raven

دعا كنيد كه المپياد نجوم قبول بشم!

پیام زده شده در: ۱۴:۲۱ سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۸۶

نیلوفر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۴۱ چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۴:۱۲ یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۸۸
از عکاسی کریوی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 60
آفلاین
1- چگونه با کتاب های هری پاتر آشنا شدید؟
خب داستانش طولانیه ولی خیلی کوتاه می گم. من از اون آدمایی بودم که کتابی که بالای 30 صفحه داشته باشه نمی خوندم چون حال و حوصله ی کتاب خوندن نداشتم. یه بار نمی دونم چی شد که دوستم نیلوفر ( که هم اسم خودمه) کتاب هری پاترو برام آورد تا بخونم. منم یه ذره شو خوندم که مامانم بهم گفت اگه کتابو دوست داری بهش پس بده تا برات بخریم.کتابو خریدم و حسابی کیف کردم و دیگه شدم یه هری پاتریست.

2- چرا این قدر شیفته ی این کتاب ها شده اید؟(البته اگر شده اید)
چون اولا هر کتابی که مربوط به اتفاقات مدرسه و بچه هاست خیلی جالبه .دوما هری پاتر به خاطر جادو و جادوگری و شخصیت هاش خیلی خیلی جالبه و یه جورایی انگار یه نیروی جاذبه داره که همه رو به خودش جذب می کنه.سوما... چهارما... .

3- کدام یک از کتاب های هری پاتر را بیشتر دوست دارید؟چرا؟
همه کتاب ها جالبه ولی به نظر من هری پاتر و محفل ققنوس یه چیز دیگه س مخصوصا جلد دومش.

4- کدام فصلش را بیشتر دوست دارید و چرا؟
توی جلد دوم محفل ققنوس دو سه تا از فصل هاشو خیلی دوست داشتم اما نه یادمه که کدوم بود نه حالشو دارم برم ببینم.

5- کدام کتاب را کم تر از دیگر کتاب ها دوست داری و چرا؟
فکر کنم زندانی آزکابان. با اینکه فیلمش خیلی عالی بود اما به دلم ننشست.

6- کدام یک از شخصیت ها را دوست داری و چرا؟
به ترتیب: هرمیون رون و هری(از میون این 3 تا).بقیه:دامبلدور جینی پروفسور مک گونگال(چون یه آدم دلسوز و مهربونه)

7-کدام یک از شخصیت ها را دوست نداری و چرا؟
من نمی دونم ولی هر چه قدر هم که اسنیپ بی گناه باشه ولی من ازش چندشم می شه.
.
.
.
.
.
به نظرم این تاپیک خیلی محشره جای تعجبه که تا حالا این تاپیکو نداشتیم. به هر حال فکرن خوب کار می کنه نوربرتا.

آماده باشید که الآن عکسو می گیرما!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۸:۴۳ سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۸۶

برتا جورکینزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۰۳ یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۰۸ شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
از آزکابان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 31
آفلاین
تایپیک جالبیه باعث میشه دوباره خاطرات گذشته رو مرور کنیم
داستان آشنا شدن من با هری پاتر خیلی جالب بود من قبل از اینکه کتاب در ایران ترجمه بشه به طور کاملا اتفاقی با کتاب آشنا شدم یادم میاد سال های اول راه اندازی شبکه چهار بود که اون اوایل خیلی برنامه های انگلیسی پخش میکرد منم در اون زمان حدودا کلاس سوم ابتدایی بودم یه روز که اتفاقی شبکه چهار رو گرفتم دیدم داره یه سری بچه رو نشون میده که چوب جاروی پرنده دستشونه و کنار یه خانومی ایستادن (که بعدها فهمیدم که جی کی بوده) و دارن عکس میگیرن که دست همشون هم یه کتاب بود منم که در اون زمان چیزی یادی از انگیلیسی بلد نبودم فقط نگاه میکردم . پیش خودم با حسرت گفتم که این کتابها رو که در ایران ترجمه نمیکنن .
بعد از چند سال یه بار که رفته بودم نمایشگاه کتاب یه کتابی رو دیدم به نام هری پاتر که خیلی اسمش برام آشنا بود هرچی هم فکر میکردم یادم نمیومد که کجا این اسم رو شنیدم بلاخره بعد از کلی کلنجار رفتن با خودم کتاب رو گرفتم و شروع کردم به خوندن .
خوب من از بچگی به داستان های افسانه ای و تخیلی علاقه زیادی داشتم مثل آرتور شاه و شمشیر اکسکالیبور. مرلین و ...
ولی زیاد اهل خوندن کتاب نبودم یعنی به صفحه 50 که میرسیدم خسته میشدم در واقع بیشتر دوست داشتم بشنوم در مورد هری پاتر هم یک چنین حالتی پیش اومد یه مقدار از کتاب رو که خوندم با اینکه جالب بود گذاشتم کنار بعد از چند روزی دیدم که مادرم داره کتاب رو برای برادر کوچیکم میخونه منم رفتم گوش دادم اون قسمت های بود که هاگرید هری رو به کوچه دیاگون میبره که بیش از اندازه خوشم اومد و ازهمون روز شرع کردم به خوندن در واقع هری پاتر مقدمه ای بود برای کتاب خون شدن من. بعد از یه مدت کتاب 2 و بعدش هم کتاب 3 اومد که من بعد از خوندن کتاب 3 تا چند روز گیج بودم که چه قدر این داستان زیباست که یه موش که از کتاب یک در داستان بود در واقع دم باریکه و ...
همین طور گذشت تا به امروز که ترم 3 دانشگاه هستم و هنوز هم وقتی این خاطراتو مرور میکنم یه حس خیلی عجیبی دارم حس دلتنگی حس ... واقعا نمودنم چی بگم . فقط باید گفت خداحافظ ................................. هری

عشق یعنی قصه ی دیروز دور ................

=================================
حالا برسیم به سوال هی بعدی

من همه کتاب ها رو دوست دارم
کتاب یک که همه چیز شروع شد .
کتاب دو که درهای تلار اسرار باز شد .
کتاب سه که درهای زندان آزکابان به روی سیریوس باز شد .
کتاب چهار که زندگی دوباره ولدومورت آغاز شد .
کتاب پنج که پیشگویی آشکار شد .
کتاب شش که گذشته ولدومورت افشا شد .
و دوباره کتاب شش که دامبلدور از ما جدا شد .
و در آخر کتاب هفت که همه چیز تمام شد .........................

==================================
بهترین فصل از نظر من فصل داستان شاهزاده از کتاب هفت بود که واقعا زیبا بود و من رو تکون داد .

عشق یعنی جادوی نا محسوس چشم
عشق یعنی ساحری در کیش عشق
عشق یعنی حسرت بوی بهشت
عشق یعنی آخرین سیØ

پیام زده شده در: ۱۷:۱۱ دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۸۶

نوربرتاold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۱ دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۹:۵۰ جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۸۷
از رومانی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 151
آفلاین
بپستید و بپستید تا بیشتر با شما آشنا شویم. خیلی جالبه که آدم بدونه هرکس چه طوری آشنا شده و یا بدونه کی از همه بدتره(از کدام شخصیت بدتان می آید؟) یا بدونه محبوب ترین شخصیت کیه درسته؟
از همه ی شما ممنون هستیم به دلیل زدن پست در این تاپیک.بقیه زودتر بپستید که ما منتظر نظرات شمایی. اگه نظر بدین نظر سنجی ایجاد می کنم. هر ماه در مورد یکی از سوالا بپستید تا نظر سنجی از روی پست های شما گزینه دار بشه. با تشکر.

پیام زده شده در: ۲۱:۲۱ دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۸۶

آمیکوس کرو

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۲۶ شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۰:۴۱ پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶
از اليا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 367
آفلاین
1_ وقتی 8 سالم بود(سال78) با هری پاتر اشنا شدم
قضیه از اینجا شروع شد که رفته بودم خونه یکی از برو بچ فامیل
اون موقع اون 9 سالش بود بهم گفت یه کتاب گرفته به اسم هری پاتر گفت خیلی جالبه و حتما بخونمش ولی من خیلی جدی نگرفتم اما بعد دیدم که خیلی روش تاثیر گذاشته خلاصه شروع کردم به خوندن دیدم بیچاره راس می گفت
از اون به بعد عاشق این کتابا و شخصیت هاش شدم تا الان که در خدمت شمام
2_ نمیتونم خیلی توضیح بدم ولی اولین داستان بلندی بود که میخوندمش و واقعا با همه ی کتابا (از نظر سبک نویسنده ) فرق می کرد
3_ کتاب 7 نظرمو بیشتر جلب کرد چون بالاخره کلک ولدمورت کنده شد
4_فصل 36 چون کل کتاب ها به این فصل ختم میشن و مثل مورد بالا همه از شر ولدمورت خلاص شدن
5_همشونو دوست دارم ولی از شاهزاده دورگه کمتر خوشم میاد
چون خیلی یه نواخته
6_به جز سه تا دوست خودمون(هری_ هرمیون و رون) که خیلی دوستشون دارم از هاگرید به خاطر شخصیت بی ریا و سادش
7_از پتی گراو چون یه خیانت کار بود

پیام زده شده در: ۱۵:۲۱ دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۸۶

آلفرد بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۷ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۲:۴۰ جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۱
از دیروز تا حالا چشم روی هم نذاشتم ... نمی ذارم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 466
آفلاین
من نميدونم آشنايم جالبه يا نه قضيه از جا يي شروع شد
سال اول راهنمايي بودم براي اولين بار ( در اول سال ) وارد كتاب خانه ي مدرسه ي جديدم شدم كه ديدم چند نفر دارن كتاب محفل ققنوس را از كتابخانه مي گيرن و همينطور روز ها ي بعد كتاب ها رو دست بچه ها مي ديدم من شنيده بودم كه اين كتاب ها جادو داره و هر كسي يكي شون رو بخونه ديگه دست از خوندن بر نميداره ما هم رفتيم كتاب جام آتش را از مدرسه گرفتيم چند صفحه خوندم گفتم اين زياده كي اين رو بخونه . خب دادمش پس يك روز از يه مغازه فيلم دو رو خريدم (گفتم حالا كه كتاب رو نميتونم بخونم فيلمش رو ببينم ) بعد از اين كه فيلم رو ديدم عاشق دنياي جادويي شدم و روز بعد رفتم از مدرسه كتاب 4 را دوباره گرفتم حالا نخون كي بخون بعد چند روز بعد فهميدم كه اون كتاب 4 بوده و رفتم از يك شروع كردم بخوندن و تا 5 خوندم و هي خوندم تا 6 هم اومد و هي خوندم وبعد هم هفت و همينطور روزهام با هري پاتر گذشت

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.