هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: ((آلبوس دامبلدور)) قوی تره یا ((لرد ولدمورت))؟!!!
پیام زده شده در: ۱۵:۰۴ چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۶

جواد صادقی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۴۰ چهارشنبه ۶ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۷:۰۲ پنجشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۲
از هاگزمید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 13
آفلاین
خب مشخص دامبلدور قوی تره , و این رو خود رو لینگ اعلام کرده که دامبلدور قوی تر بوده , چون اگه اینطور نبود اخر کتاب 7 هری در بی هوشی توی استگاه کینگز کراس اینو به دامبلدود نمی گفت که اون قوی تره چون میتونست دنبال جادوی سیاه بره ولی نرفت .

پیام زده شده در: ۲۱:۳۰ سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۶

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
به نظر من ما داريم اشتباه ميكنيم كه ميگيم دامبلدور قوي تره يا ولدمورت!

جادو شاخه هاي بسيار زيادي داره و اصلا نميشه هيچ كدوم رو با هم مقايسه كرد.تو چفت شدن و اينا اسنيپ خيلي استاد بود كه حتي ولدمورت هم در اين سطح مثل اون نبود و دامبلدور هم شايد به اون نميرسيد.پس حالا بگيم اسنيپ قوي تره؟

شما اومديد ملاك رو دوئل و ورد و اينا گذاشتيد در حالي كه اين ها ملاك هستن ولي همش اينا نيست.
ملاكهاي ديگه اي مثل ساخت ورد،معجون سازي،تغيير شكل،ايده و انديشه و ابتكار و ... هست كه بايد تك تك بشينيم و بررسي كنيم كه كي تو اونجا بهتره.

تو خود كتاب اومده كه دامبلدور به هري ميگه كه ولدمورت يه چيزايي بلده كه حتي تو خواب هم نميبينتشون و قدرت هايي دامبلدور داره كه لرد ولدمورت نميتونه تو خواب ببينتشون.

موضوع همينجاست.هر كسي يه قدرت خاصي تو وجودش داره و دامبلدور هم به خاطر سن زيادي كه داره و تجربه هاش ممكنه ورد ها كاربرد تري بلد باشه ولي اين دليل نيست.

موضوع بعدي اينجاست..ممكنه تو دوئل ها دامبلدور پيروزي نسبي به ولدمورت داشته باشه ولي اين دليل درستي نيست.
اگر توجه كرده باشيد چوب الدار كه بهترين چوب جادوگري هست و يادگار مرگ و اينا دست دامبلدوره..قدرت بيشتري تو دستاش هست و بازم فكر نميكنم مقايسه درستي بشه انجام داد.

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۴:۵۹ سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۶

البوس دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۲۳ یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱:۵۸ چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۰
گروه:
کاربران عضو
پیام: 77
آفلاین
خوبه در مورد من بحث میشه کی ناظر اینجاست کی تایید میکنه من دامبلدور قدیمی هستم اگه میشناسید که هیچی اگه نمیشناسید به مدیران اصلی رو جو کنید ناظر این بخش و اون کسی که تایید میکنه یه کسی باید باشه که هر دو رو خوب بشناسه نه کسی که چند روزیه وارد شده بخواد تایید کنه

پیام زده شده در: ۲۱:۱۰ یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

خوب نظرات این تاپیک رو خوندم ، خوب بودن ... اما اینکه ... باید بگم برای دوستانی که معتقدند ، لرد ولدمورت از آلبوس دامبلدور قوی تر بوده از صمیم قلب متاسفم !! بارها به این عنوان اشاره شده که آلبوس دامبلدور قوی ترین جادوگر قرن هست !

نظر دوستی که این رو گفته بررسی میکنم :
نقل قول:
به نظر من ولدمورت همیشه از دامبلدور قویتر و باهوش تر بوده و خودش در برابر دامبلدور گفته که من سطح دنیای جادوگری را از آن چیزی که بود بالاتر برده ام . او هفت هورکراکسس ساخت و خود دامبلدور معتقد بود که او باهوشترین دانش آموز هاگوارتز بوده است .همانطور که می دانیم در کتاب هفتم تمام کارکنان هاگوارتز در برابر قدرت ولدمورت نتوانستند مقاومت کنند (اساتید هاگوارتز از بهترین جادوگران هستند)و دامبلدور در مبارزه با یک یادگار خانوادگی تام یکی از دستانش را از دست داد و هیچ گاه هم واقعا با تام دوئل نکرد او اگر قدرتش را داشت در زمان سلطنت ولدمورت بر دنیای جادوگری او را شکست می داد. حیف که رولینگ در کتاب هفتم این قدرت را درک نکرد و او را خیلی احمقانه به کشتن داد .

در مورد ، مورد اول :
ما در اینجا به این مورد میپردازیم که دامبلدور قدرتمند تر هست یا ولدمورت ... حالا اینکه لرد یا دامبلدور چی کار کردن برای دنیای جادوگری هیچ اهمیتی نداره .

در مورد ، مورد دوم :
ساختن 100 هورکراکسس هم کاری نداره ، تنها چیزی که نیاز داره این هست که طرف مورد نظر انقدر پلید باشه که 100 نفر رو بکشه ، در نتیجه کاری نبود که دامبلدور یا مودی ، یا اسنیپ ، یا سیریوس و ریموس و ... از پسش بر نیان ! اونها قاتل نبودند !

در مورد ، مورد سوم :
باهوش بودن ، از زمین تا آسمون تفاوت داره به قدرتمند بودن ! بله دامبلدور اعتقاد به این موضوع داشت ... و این رو فراموش نباید کنیم که خود دامبلدور برترین استاد مدرسه و مدیر مدرسه بوده و همونطور که اشاره کردی ، اساتید هاگوارتز از بهترین جادوگران هستند ، پس دامبلدور هم جزو اونها بوده ، همینطور مدیر مدرسه ! که درجه خیلی بالاتر از استاد مدرسه هست .

در مورد ، مورد چهارم :
بله اساتید هاگوارتز و خیلی از جادوگران نتونستن مقابل ولدمورت مقابله کنند ، این رو فراموش نکنید که ولدمورت هم یکی از سه جادوگر برتر قرن هست و این چیزه کمی نیست ! البته دامبلدور هم همین قدرت رو داره ، و ما در کتاب پنجم دیدیم که وزیر و بهترین محافظاش هم نتونستن در برابر دامبلدور مقاومت کنند ... ما گفته پروفسور مارچ بنکز ، مسئول گرفتن امتحانات سطوح عالی جادوگری رو در کتاب پنج و فصل آزموس سمج دیدیم : اگر دامبلدور نخواد پیداش کنن ، وزارت سحر و جادو هیچ کاری نمیتونه بکنه ... من خودم مسئول گرفتن امتحان سمج ازش بودم ... با چوبدستیش کارهایی میکرد که هیچ وقت ندیده بودم ! و ما کارهای خارق العاده دیگه ای از دامبلدور در کتاب پنج و قبل از اون دیدم . همینطور در کتاب اول ما دیدیم که هرمیون گفت : تا وقتی پرفسور دامبلدور توی مدرسه باشه ، اسمشو نبر محاله که بتونه نزدیک این حوالی بیاد ! و میدونیم که تنها کسی هست که لرد ازش میترسید !

در مورد ، مورد پنجم :
بله دامبلدور دستش رو برای از بین بردن یادگار مارولو ریدل از دست داد و طلسمی به وجودش راه پیدا کرده ، که قادر بود بعد از یک سال بکشتش ! ولی ... فراموش نکنیم که اون یادگار یه هورکراکسس بوده و اینکه طلسم روش گذاشته شده بود ! نویل هم میتونست با یه طلسم خطرناک دو تا دستهای دامبلدور رو قطع کنه ! طلسم چیزی نیست که بشه بهش گفت قدرت !

در مورد ، مورد ششم :
بله دامبلدور هیچ وقت با لرد واقعا دوئل نکرد ، چرا که ما دوئل نمایشیش رو در کتاب پنجم دیدیم ... دیدیم که چقدر ریلکس با لرد صحبت میکرد و بدون هیچ واکنش و توجه خاصی طلسم های قدرتمند لرد رو منحرف میکرد !

در مورد ، مورد هفتم :
دامبلدور نمیتونست ولدمورت رو نابود کنه ! چرا ؟ ... ما در کتاب سوم دیدیم که تریلانی گفت : یکیشون باید اون یکی رو نابود کنن و تنها راه زنده موندنشون همینه ! پس این رو متوجه میشیم که فقط هری و ولدمورت میتونستن هم دیگرو نابود کنند . دلیل اینکه دامبلدور نمیتونست این بود که یک بخش از روح ولدمورت توی بدن هری هست و وقتی میتونست دامبلدور رو از بین ببره که اون تکه روح رو از بدن هری بیرون میکرد و اون موقع در این مورد اطلاع نداشت !

در مورد ، مورد هشتم :
خیلی جالب گفتی در این مورد : یف که رولینگ در کتاب هفتم این قدرت را درک نکرد ... منم همین اعتقاد رو دارم ... واقعا رولینگ آدمه احمقیه که قدرت ولدمورت رو درک نکرد ... واقعا چرا درک نکرد ؟ بهتر نبود برای درک کردنش به شما مراجعه میکرد ؟ حالا اگر خواستی یه نامه بنویس براش و توضیح بده در مورد قدرت ولدمورت تا برای رولینگ بفرستمش و به عنوان پی نوشت زیر نامه شما بنویسم : آخه زنه ابله ! چطوری کتابی رو که خودت نوشتی درکش نکردی ؟!! ممنون از شما بابت اشاره به این نکته ریز و صد البته جالب !

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۸:۵۳ یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۶

monir potter

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۴۵ جمعه ۱۹ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۲۵ شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۸۹
از بوباتون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 35
آفلاین
به نظر من که ولدمورت باهوشتر بود فقط خیانت اطرافیانش باعث شکست اون شد.

هری همیشه پیروزه

پیام زده شده در: ۱۸:۵۶ جمعه ۹ آذر ۱۳۸۶

آمیکوس کرو

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۲۶ شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۰:۴۱ پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶
از اليا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 367
آفلاین
قسمت اول درسته.
اما من اصلا عصبانی نیستم چون اتفاقی نیفتاده.
در ضمن من نگفتم لرد سیاه باهوش نیست.
من گفتم دامبی باهوش تر از اسمشونبره.

تصویر کوچک شده

خاطرات جادوگران...روز هاي اشتياق،ترس،فداكاري ها و ...

پیام زده شده در: ۱۸:۲۹ جمعه ۹ آذر ۱۳۸۶

دلورس جین آمبریجold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۴ سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۸:۴۲ شنبه ۷ دی ۱۳۸۷
گروه:
کاربران عضو
پیام: 44
آفلاین
آقای کرو نوشته :

نقل قول:
اگه ولدمورت با هوش تربود تو همون کتاب 5 کلک دامبی رو کنده بود ...

ببین آقای کرو مثل اینکه انقدر عصبانیتت برت غلبه کرده که نمی تونی جملات رو هم کامل و دقیق بخونی.

من نوشتم اگه این جوری و اون جوری می شد روی دست دامبل هم می زد که خب نشد!

همچنین هیچ کس نمی تونه بگه اسمشونبر زیرک و باهوش نبود.

پیام زده شده در: ۱۶:۳۴ جمعه ۹ آذر ۱۳۸۶

یگانه

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۹ دوشنبه ۷ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۷:۲۸ سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۸۸
از زیر یک سقف
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 108
آفلاین
خب این واضحه که دامبلدور قوی تره! چون رولینگ بارها و بارها خودش گفت ولدمورت ازش می ترسه! در اواخر کتاب پنج هم وقتی دامبلدور به سرسرا می یاد لرد با ترس می گه دامبلدور... در ضمن به نظر من مهم ترین دلیل این که ولدمورت ازش می ترسیده اینه که چون از دامبلدور می ترسیده به فکر کشتنش افتاده چون این قانونه که هر وقت کسی از چیزی می ترسه به فکر نابود کردنش می افته.این درباره ی دامبلدور و ولدمورت هم صدق می کنه.لرد ولدمورت از دامبلدور می ترسید که مبادا در راه رسیدن به قدرت سد راهش بشه و اونو کشت.در ضمن یه مورده دیگه هم هست و اون اینه که هر کی تو کتاب از اسم ولدمورت می ترسه اونو به زبون نمی یاره و حتی مک گونگال و همه ی اساتید هاگوارتز و رون و خونوادشو و ... اینا اسمشو نمی یاوردن. ولی اونایی که نمی ترسیدن مثل بلک و لوپین و هری و در اواخر هرمیون اسمشو می یاوردن.دامبلدور چند درجه بالاتر بود و تام ریدل صداش می کرد!

پیام زده شده در: ۱۳:۴۸ جمعه ۹ آذر ۱۳۸۶

آمیکوس کرو

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۲۶ شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۰:۴۱ پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶
از اليا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 367
آفلاین
من قانع شدم که دامبی قوی تره اگه تو کتاب 6 دامبلدور اون انگشترو دستش نمیکرد الان زنده بود چه بسا ولدمورتم خیلی زود تر کشته میشد.

تصویر کوچک شده

خاطرات جادوگران...روز هاي اشتياق،ترس،فداكاري ها و ...

پیام زده شده در: ۱۲:۴۷ جمعه ۹ آذر ۱۳۸۶

Professor. Dumbledore

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۹ سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۹:۰۰ جمعه ۲۳ آذر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 18
آفلاین
اگه مسئله فقط چوب برتره باید بگم که اصلا دامبلدور واسه مبارزه با اون از قدرت چوب استفاده نکرد!!قطعا دامبلدور میخواست ذره ای از قدرت خودش رو هم به نمایش بذاره ولدمورت نمیتونست مقاومتی بکنه چه برسه چوب برتر!!
شما میگید که دامبلدور چوب برتر داشت، اگه یادتون باشه دامبلدور با چوب معمولی خودش تونست گرینوالد رو که چوب برتر رو داشت رو شکست بده!!یعنی جادوگر اگه قوی باشه نیازی به این چوب نداره!!
فکر کنم قانع شدید

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.