هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: تاثیرگذارترین قسمت کتاب...
پیام زده شده در: ۳:۰۵ جمعه ۵ بهمن ۱۳۸۶

محفل ققنوس

جیمز سیریوس پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۵:۵۰ جمعه ۱۳ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۱:۳۷ یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶
از طلا گشتن پشیمان گشته ایم، مرحمت فرموده ما را مس کنید.
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
محفل ققنوس
پیام: 1531
آفلاین
مشخصا مرگ اسنیپ...
مظلوم بودن اسنیپ در تمام این مدت...
واین که چقدر شجاع بود.
در کل مرگ اسنیپ و فرد.

:mama:

پیام زده شده در: ۲۰:۱۸ پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۸۶

لی جردن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۱ شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۱۷ چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
از fozool sanj
گروه:
کاربران عضو
پیام: 280
آفلاین
من از لحظه ی رویارویی هری با مرگ.. از ملاقاتش با آلبوس.. از مرگ فرد .. از نامه ی لیلی به سیریوس متاثر شدم..

همه ی بدبختیا از اونجایی شروع میشه که فکرای بد به سرت میزنه.
همه ی بدبختیا از اونجایی شروع میشه که فکرای خوب از سرت پر میزنه

پیام زده شده در: ۱۹:۴۳ پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۸۶

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۴ دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۱۱ شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 2608
آفلاین
رودرروئی ای که رولینگ بدون هیچ اغماضی بین هری و مرگ ایجاد کرد بیشتر از هر قسمت دیگه ای تو کتاب 7 روی من تاثیر داشت و متاثرم کرد.

در واقع تصور اینکه یه نوجوان که باید فکر و ذکرش مختص بازه سنی خودش باشه و مانند بیشتر همسالاش دنبال معمولا تفریحات به جای اینکارا همه آرزوها و نقشه هائی که برای آینده داره و کشیده و تو خیالش بارها تصور کرده بر باد رفته ببینه و صورت تو صورت با تلخترین و عمیقترین حقیقت زندگی یعنی مرگ رو در رو بشه واقعا سخته...رولینگ اون فصلو واقعا خوب توصیف کرد من که قشنگ تونستم خودمو بذارم جای هری و احساسشو درک کنم رویاروئی با مرگ و از اون مهمتر و سختتر با پای خود به استقبال مرگ رفتن کاریه که خیلی از بزرگسالان هم از زیرش شونه خالی میکنن...یه اصل هست که میگه هر چیزی رو میخوای باید تاوانشم حاضر باشی پرداخت کنی و هری هم حاضر شد برای رسیدن به هدفش حتی جونشم در طبق اخلاص بذاره...یکی دیگه از هنرهای نویسندگی و زیبائی های نوشته های رولینگ توی توصیف چگونگی درک مرگ از جانب هری بود هر چند او با دیدن خاطرات اسنیپ اشتباها فکر کرده بود حتما باید بمیره تا ولدمورت نابود بشه ولی مهم این بود که پذیرفت فدا بشه تا دوستان و آشنایان و کل جامعه جادوگری در رفاه باشه.

رولینگ بخوبی و زیبائی در جای جای کتاب خیلی مسائل از قبیل انسانیت و ارزشهای انسانی،دوستی،مبارزه در راه هدف،مهم بودن انتخابهای افراد نه توانائیهاشون،امید داشتن و...رو مطرح کرد و با این توصیف مرگ هم استدلالات و اهداف بلند خوشو که به زیبائی تو دل کتاب جا داده بود تکمیل کرد.

پیام زده شده در: ۱۷:۴۱ پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۸۶

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۱۳ سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۷:۳۹ پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۸۶
از teh
گروه:
کاربران عضو
پیام: 5
آفلاین
اونجايي كه در كتاب 7هري وارد اتاق سيريوس ميشه

بي تو هزگز با تو عمري [img تصویر کوچک شده]

پیام زده شده در: ۱۳:۵۲ پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۸۶

مالی ویزلی old45

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۷ یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۵۹ پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۱
از بارو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 86
آفلاین
تاثیر گذارترین بخشهای کتاب هفت (دقت کنید کتاب 7) برای من اینا بود:
1- مهربان شدن دادلی با هری
2- پدر خوانده شدن هری
3- شایعات درباره دامبلدور
4- مرگ دابی ، مودی ، تانکس ، لوپین ، فرد و اون پسر کوچولویی که قایمکی اومده بود (اسمش یادم رفته)
5- مرگ غم انگیز و بد اسنیپ
6- ملاقات هری با دامبلدور
7- ازدواج هری با جینی و رون و هرماینی (که البته تابلو بود اما جذابیتش به بچه دار شدن و نام گذاری بچه های هری بود)

ویرایش شده توسط مالی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۶/۱۱/۵ ۵:۲۹:۴۸

دارنده یه صد آفرین و یه ده آفرین تو انشاء از تدی

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۰:۱۱ پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۸۶

هوریس  اسلاگهورن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۶ شنبه ۳ آذر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۸:۵۱ سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۸۷
از روستاي بادلي ببرتون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 78
آفلاین
من از مرگ اسنيپ واقعا متاثر و ناراحت شدم.بيچاره خيلي بد مرد.
مراسم تدفين دامبلدور واقعا زيبا بود.اونجا بود كه تازه باور كردم دامبلدور مرده.

ویرایش شده توسط هوریس اسلاگهورن در تاریخ ۱۳۸۶/۱۱/۴ ۱۰:۱۲:۵۶

clearly,fame is'nt everything

پیام زده شده در: ۰:۵۱ چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۸۶

آلیس لانگ باتومold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۲:۳۰ پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۸۷
از بیمارستان سنت مانگو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 26
آفلاین
خب هری پاتر کتابیه که یکی از دلایل موفقیتش اینکه احساسات خوانندشو خیلی خوب نرم میکنه.ولی من واقعا از قسمت هایی که توش مرگ داشت یه جوری میشدم مخصوصا وقتی که سیریوس مرد واقعا فکر کردم رولینگ چاخان گفته!!مرگ دمبلدورم من تا آخر کتاب 7باورش نکردم.ما کتاب 7 تو مدرسمون دسته جمعی می خوندیم.وقتی که فرد مرد یا لحظه ی مرگ بقیه رو میگفت دخترا همه انگار زده بودیشون وقتیم که قسمت جنگ هاگوارتز بود پسرا رو ولشون میکردی راستی راستی میجنگیدن!!نمی دونم شما رولینگ و در حالت خوندن کتاب دیدین یا نه؟ولی وقتی با تورش اومده بود شهر ما بهش گفتن دوست داری کدوم قسمت کتابو بخونی گفت ایستگاه کینگزکراس و چون خیلی از پیام های کتاب 7 تو اون فصله!!!

بعضی ها زندگی میکنند چون مجبورند.
بعضی ها �

بدون نام
سلام
من چندين صحنه‌ي تاثيرگذار در كتاب خوندم كه هر كدوم كه به ذهنم برسه رو مي‌گم!يعني به ترتيب نيست!!
1- جايي در كتاب 5 كه آخر سال تحصيلي هستش و هري لونا رو مي‌بينه كه دنبال وسايلش مي‌گرده واقعآ لونا اونجا مظلوم بود دلم واسش خيلي سوخت! تو فيلم 5 به نظرم فقط اون صحنه‌اش مثل كتاب شده بود!!
2- در كتاب 7 جايي كه هاگوارتز در حال جنگ با ولدمورت بود هري و جرج و اينا پيش هم بودن كه انفجاري رخ مي‌ده و باعث مرگ يكي از برادراي دوقلو يعني فرد ميشه!! خيلي اون صحنه رو من تاثير گذاشت منم مثل هري باور نمي‌كردم فرد مرده و حالت‌هاي رون و پزسي ديگه اين صحنه رو به اوج رسوند!!
3- در كتاب 7 جايي كه خاطرات اسنيپ رو به نمايش مي‌گذاشت از مرموزترين شحصيت كتاب پرده برداشت و به نظرم اين صحنه هم تاثير خاص خودشو داشت!
4- صحنه‌ي ديدن دو جنازه‌ي لوپين و تانكس و تصميم هري براي تنها به پيش ولدمورت رفتن و صحبت با نويل و استفاده كردن از سنگ زندگي مجدد و اوردن لوپين پدر و مادرش و سيريوس به نظرم اوج داستان بود مخصوصآ سوالي كه هري در مورد مرگ مي‌پرسه!! با حالت بچه‌گانه‌اي پرسيد: درد داره؟! واقعآ اين صحنه‌هاي پشت سر هم روي من يكي خيلي تاثير گذاشت!!
5- مرگ دابي كه خيلي خيلي مظلومانه مرد و نوع خاك كردنش توسط هري واقعآ قابل ستودن بود!!
6- مرگ دامبلدور كه خيلي به نظرم قبل كتاب 7 بسيار مظلومانه بود و غير باور من اون حوادثي كه مربوط به اين صحنه بود چندين بار خوندم تا بلكه اشتباه خونده باشم!!
7- مرگ هدويگ و مودي، غير منتظره!
8- ترديدهايي كه در كتاب 7 در مورد شخصيت دامبلدور كه هري رو به شك انداخته بود همه رو به شك انداخت اينو مطمئنم !!
9- و خيلي صحنه‌هاي ديگه كه الان يادم نيست اگه يادم اومد ميام بعدآ مي‌نويسم!
به نظر من كتاب 7 صحنه‌هاي تاثيرگذار زيادي داره!!

ویرایش شده توسط مرلين مك كينن در تاریخ ۱۳۸۶/۱۰/۱۸ ۱۷:۱۸:۳۲

پیام زده شده در: ۲۰:۵۱ دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۸۶

فنگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۲۸ شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۴۴ شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۰
از ساختمان مركزي حذب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 147
آفلاین
خب مطمئنا كتابي به اين عظمت صحنه هاي تاثيرگذار زيادي داشت ولي من فكر ميكنم سه تا صحنه بود كه فوق العاده حالم رو دگرگون كرد و روم تاثير گذاشت يكي از اونها آخر كتاب چهار و موقع مرگ سدريك بود كه فوق العاده ناراحت شدم چون فوق العاده سدريك رو دوست داشتم و به نظرم مثل خيلياي ديگه نبايد اينقدر الكي ميمرد.يادمه كه كتابو بستم پرت كردم اونور اتاق
يكي ديگه از اونها آخره كتاب پنج بود وقتي كه لونا دنبال وسايلش ميگشت و هري ديدش من اونجا بسي دلم به حال لونا سوخت و احساس بدي پيدا كردم و بعد از اونهم كه هري رفتو آينه سيريوس رو پيدا كرد و بعد صحبتهاش با نيك كلا تحت تاثير قرارم داد.
آخرين جا هم كه اعصابم ريخت به هم سره مرگ دابي بود...من نميدونم اين رولينگ كلا يه تختش كمه زد اينهمه بدبخت بيچاره رو كشت اون از هدويگ اون از دابي باب ميزد هري رو ميكشت من اينقدر ناراحت نميشدم
خلاصه همين ديگه خوش باشيد

روزی از من پرسید : بزرگترین آرزویت چیست ؟
گفتم : تحقق یافتن آرزوی تو ….
اما افسوس …. هرگز ندانستم آرزوی او جدایی از من بود !

پیام زده شده در: ۲۰:۳۱ دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

خوب ، این تاپیک هم باز شد تا پذیرای پست های مربوط به تاثیر گذارترین بخش کتاب های هری پاتر باشه ! بخش مورد نظرتون از کتاب رو معرفی کنید و در موردش کامل توضیح بدید .

من کتاب اول رو در نظر میگیرم ... بخشی که هری آینه نفاق انگیز رو کشف کرده و مدت ها میشینه پاش و دامبلدور میاد و در مورد اون آیینه با هری صحبت میکنه ، اون بخش خیلی تاثیر گذار و ناراحت کننده هست که هری اونطور کز میکنه و تنها خواستش اینه که پدر و مادرش اونجا باشن پیشش .

میتونید از هر کدوم از کتاب ها که خواستید بنویسید !

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.