هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: ((آلبوس دامبلدور)) قوی تره یا ((لرد ولدمورت))؟!!!
پیام زده شده در: ۱۱:۵۹ جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۸۶

هدویگold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۶ چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۹:۵۰ پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۸۷
از در خوابگاه دخترانه ي گريفندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 245
آفلاین
بله. حق با نوربرتاست. من بانظر او كاملا موافقم.
بعضي ها معتقدند كه ولدي قوي تره چون بلد بود جان پيچ درست كنه. ولي اين توضيح قانع كننده اي نيست. چون دامبلدور هم بلد بود جان پيچ درست كنه. ولي چون جادوگر سفيد بود اين كار را نكرد. درباره ي قدرت ديگه ي دامبلدور هم بايد بگم حق با لودو است. دامبلدور از اين نيرو بهره مند بود ولي ولد مورت نيروي عشق را نداشت.
من هم هنوز سر حرفم هستم.( دامبلدور قوي تره)

عشق ايمان است.

عضو محفل ققنوس عضو ارتش دامبلدور

پیام زده شده در: ۱:۳۶ جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۸۶

جیمز  پاترold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۲ یکشنبه ۲۷ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۵:۴۸:۲۹ جمعه ۱۵ دی ۱۴۰۲
از دهکده هاگزمید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 204
آفلاین
مسلما دامبلدور چون از قدرتی بهره منده که لرد نداره و اون عشق هست.
بای بای

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۰:۲۲ جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۸۶

گيديون پريوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۵ چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۳:۳۵ دوشنبه ۲ دی ۱۳۸۷
از آنگباند
گروه:
کاربران عضو
پیام: 192
آفلاین
من يك توضيح كوچولو بدم :
به نظر من دامبلدور و ولدمورت از نظر توانايي جادويي در حد بالايي بودن. هر دوشون جادوهايي رو اجرا مي كردن كه نگو. در اين شرايط چيزي كه دليل تفوق مي شه هوشه. كه هوش هر دوتاشون هم در سطح بالايي بود. ولي ولدمورت باهوش تر بود. همونطور كه گفتم به مدت 50 سال يك جامعه رو گذاشت سر كار. اگه دامبلدور ( و مسلما امداد هاي رولينگ ) در كار نبودن اون شكست نمي خورد.

منظورم از امداد هاي رولينگ اينه كه كلي دانش آموز در هاگوارتز شاگرد دامبلدور بودن. خيلي هاشون شرور و در عين حال باهوش بودن. حالا چرا دامبلدور فقط بايد به آينده اين يكي علاقمند بشه؟ چرا بايد بره ببينه چه به سر گونت ها اومده؟ چرا بايد در پرونده كشته شدن يك ساحره حضور داشته باشه؟ منظورم اينه كه رولينگ به دامبلدور اطلاعات داد تا ولدمورت شكست بخوره.

اگر كسي فكر مي كنه اشتباه مي كنم لطفا راهنماييم كنه.

فرق ما با ديوانه ها تو اينه كه ديوونه ها در اقليت اند.

پیام زده شده در: ۱۷:۳۷ پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۶

آمیکوس کرو

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۲۶ شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۰:۴۱ پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶
از اليا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 367
آفلاین
من قبلا گفته بودم دامبلدور اما حالا نظرم عوض شده ، وقتی همه جوانب رو در نظر می گیرم و به قضیه جدی تر نگاه می کنم به این نتیجه می رسم که دامبلدور در کل قدرتمند تر از لرد ولدمورت .
من با مورد یکی که بلیز گفته موافقم .
فکر می کنم اگه شما هم کل جوانبو در نظر بگیرید به همین نتیجه می رسید.

تصویر کوچک شده

خاطرات جادوگران...روز هاي اشتياق،ترس،فداكاري ها و ...

پیام زده شده در: ۱۳:۵۳ پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۶

نوربرتاold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۱ دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۹:۵۰ جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۸۷
از رومانی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 151
آفلاین
گیلدیون پریوت نوشته:
***************من به اين دليل مي گم ولدمورت قوي ترين بود كه با هوشش كاري كرد كه يك جامعه جادوگري 50 سال علاف (الاف) شن واسه اينكه از بين ببرنش. ولدمورت تونست هفت تا جان پيچ درست كنه كه تا پنج سال قبل از مرگش كسي نمي دونست (دامبلدور فقط حدس مي زد). اونها رو جاهاي بسيار قدرتمندي مخفي كرد (بيشتر نظرم با قاب آويزه). تونست بسياري از دسمنانش رو از سر راه برداره. با اينكه از مرگ مي ترسيد ولي با اتكا به جاودانگي وابسته به جان پيچ ها حتي حاضر به مبارزه با هري شد. كسي كه مي دونست يا مي كشتش يا مي ميره.

چيزي كه باعث تفوق ولدمورت مي شد هوشش بود و چيزي كه باعث مرگش شد همونطور كه گفتم دست كم گرفتن بقيه بود. اگه يكم بيشتر دقت مي كرد حتي دامبلدور هم نمي تونست بفهمه اون چي كار كرده.

يك چيزي بگم كه كمي خارج بحثه :
ولدمورت اشتباه رولينگ رو مرتكب شد. اون براي خودش يك قانون مسخره گذاشت و كارش تباه شد. رولينگ گفت هفت تا كتاب مي نويسم و يكي از دليل هاي بدي كتاب هفت از نظر من همين بود. ولدمورت هم اومد گفت فقط وسايل بنيانگذاران رو جان پيچ مي كنم كه اينكار باعث شد راحت 4 تا از اونها لو برن. اگه مي رفت يك سنگ رو جان پيچ مي كرد بعد سنگه رو مينداخت كف اقيانوس ديگه نمي مرد.******************

باید بگم که تو اون موقع که 50 نفر علاف بودن دامبلدور با قدرت زیادی که داشت بازم نمی تونست در برابر ولدمورت مقاومت کنه چون تعداد کمی با او همکاری می کردن همه می ترسیدن که مبادا کشته بشن پس طرف دامبلی رو نمی گرفتن. هرچی بگین بازم می گم دامبل قوی تر از ولدیه چون تونست جای جان پیچ ها رو بفهمه.

اگه هم قدرتمند ترین نباشه لا اقل خیلی خیلی خیلی باهوش تر از ولدی هستش. دامبلدور هم می تونست جان پیچ درست کنه ولی چون یه جادوگر سفید هستش این کارو نکرد و در ضمن هرگز دامبل به این چیزای وحشتناک فکر نمی کنه.

دامبلدور قوی ترین و باهوش ترین جادوگره. این. یادتون نره!

پیام زده شده در: ۱۶:۵۰ چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۸۶

هدویگold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۶ چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۹:۵۰ پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۸۷
از در خوابگاه دخترانه ي گريفندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 245
آفلاین
من با خوندن پست گيديون كمي متقاعد شدم. ولي هنوز بر اين باورم كه دامبلدور قوي تره.
من از همون اول گفتم كه مقايسه كردن اين دو نفر درست نيست. هر دوي اونها قوي بودند. ولي چون دامبلدور يه زماني استاد ولد مورت بوده من نظرم هنوز دامبلدوره.

عشق ايمان است.

عضو محفل ققنوس عضو ارتش دامبلدور

پیام زده شده در: ۱۵:۲۸ چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۸۶

گيديون پريوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از آنگباند
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
من به اين دليل مي گم ولدمورت قوي ترين بود كه با هوشش كاري كرد كه يك جامعه جادوگري 50 سال علاف (الاف) شن واسه اينكه از بين ببرنش. ولدمورت تونست هفت تا جان پيچ درست كنه كه تا پنج سال قبل از مرگش كسي نمي دونست (دامبلدور فقط حدس مي زد). اونها رو جاهاي بسيار قدرتمندي مخفي كرد (بيشتر نظرم با قاب آويزه). تونست بسياري از دسمنانش رو از سر راه برداره. با اينكه از مرگ مي ترسيد ولي با اتكا به جاودانگي وابسته به جان پيچ ها حتي حاضر به مبارزه با هري شد. كسي كه مي دونست يا مي كشتش يا مي ميره.

چيزي كه باعث تفوق ولدمورت مي شد هوشش بود و چيزي كه باعث مرگش شد همونطور كه گفتم دست كم گرفتن بقيه بود. اگه يكم بيشتر دقت مي كرد حتي دامبلدور هم نمي تونست بفهمه اون چي كار كرده.

يك چيزي بگم كه كمي خارج بحثه :
ولدمورت اشتباه رولينگ رو مرتكب شد. اون براي خودش يك قانون مسخره گذاشت و كارش تباه شد. رولينگ گفت هفت تا كتاب مي نويسم و يكي از دليل هاي بدي كتاب هفت از نظر من همين بود. ولدمورت هم اومد گفت فقط وسايل بنيانگذاران رو جان پيچ مي كنم كه اينكار باعث شد راحت 4 تا از اونها لو برن. اگه مي رفت يك سنگ رو جان پيچ مي كرد بعد سنگه رو مينداخت كف اقيانوس ديگه نمي مرد.

پیام زده شده در: ۱۵:۲۷ جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۸۶

مالی ویزلی old45

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۷ یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۵۹ پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۱
از بارو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 86
آفلاین
گيديون پريوت جان شما به چه دلیل می گید ولدمورت قوی تره
به خاطره اینکه از جادوی سیاه استفاده می کرد دامبلدور هم جادوی سیاه رو بلد بود اما علت قوی بودن دامبلدور نسبت به ولدمورت اینکه از این جادوها استفاده بدی نکرد و دوماً از مرگ هراسی نداشت
که به نظر من این دومی از اولی مهمتره

دارنده یه صد آفرین و یه ده آفرین تو انشاء از تدی

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۵:۲۵ جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۸۶

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
حرف درست در مورد عنوان این تاپیک رو اسنیپ در فصل دوم کتاب ششم زد که گفت:

- دامبلدور جادوگر بزرگی بوده ( در همان لحظه بلاتریکس صدای اعتراض آمیزی دراورد و اسنیپ ادامه داد:) چرا، بزرگ بوده، اما در نهایت خوشحالی باید بگم که دامبلدور داره پیر میشه. مبارزه تن به تنی که ماه پیش با لرد سیاه کرد حسابی ضعیفش کرده. بعد از اون یک آسیب جدی دیگه دیده چون واکنش هاش کندتر از پیش شده.

ببینید ... یادتون باشه ولدمورت در کتاب پنج با دامبلدوری مبارزه کرد که بالای صد سال سن داشت و نزدیک صد سال پیر تر از زمانی شده بود که در جوانی با گریندلوالد (بزرگترین جادوگر سیاه آن زمان) مبارزه کرد و با وجود اینکه گریندلوالد چوب ارشد رو داشت شکستش داد.

این مشخصه که یک آدم در سن بیست و خورده ای سالگی قدرتش فوق العاده بیشتر از همون آدم در سن کهنسالیه. دامبلدوری که با ولدمورت جنگید اون دامبلدور سابق نبود و مشخصه که سرعت سابقشو نداشته و در نتیجه مهارت سابقشو تا حدی از دست داده.

به نظر من این سوالو باید از دو جنبه مورد بررسی قرار داد:

1- دامبلدور در دوران جوونی رو با ولدمورت مقایسه کنیم در این صورت به نظر من دامبلدور قدرتمند تر بود و ولدمورتم دقیقا از دامبلدور جوون میترسیده نه دامبلدور کهنسال.

2- دامبلدور رو بر اساس همون جنگی که در واپسین دوران زندگیش انجام داده با ولدمورت مقایسه کنیم. در این صورت به نظر من چند جا دامبلدور واقعا ولدمورت رو غافلگیر کرد و مشخص کرد که ابتکار فوق العاده و اعتماد به نفس بالایی نسبت به ولدمورت داره. اما در نهایت پیری گریبان دامبلدور رو گرفت و دامبلدور اسیر سرعت عمل پایینش شد و اگر فاکس نبود دامبلدور احتمال داشت که در مقابل ولدمورت آسیب جدی میدید و خب اگر ما ملاکمونو اینجوری قرار بدیم ولدمورت شاید قوی تر باشه.

ولی من ملاک شماره یک رو بیشتر میپسندم و همونجور که در فوتبال و همه ورزش ها همیشه برای اینکه بگن کی بهتر بود دوران اوج هر دو ورزشکار رو با هم مقایسه میکنند نه دورانی که دو ورزشکار با هم هم دوره بودند منم معتقدم اگر ما بخوایم بگیم که کی واقعا قدرتمندتره باید دوران اوج دو جادوگر رو با هم مقایسه کنیم.

گذشته از اینا دامبلدور از لحاظ فکری بسیار قدرتمند تر از ولدمورت بود حتی در دوران پیری ... چون دامبلدور تمام حدسیاتو زده بود و دقیقا هری و رون و هرمیونو در بازی ای قرار داده بود که خودش میخواست و ابزار مورد نیازشونم برای کشف حقایق فراهم کرده بود و حتی واکنش های بعدی ولدمورتم (مثل محافظت از نجینی) رو از قبل حدس زده بود و خود ولدمورتم در بازیه بزرگش قرار داده بود. اما ولدمورت بخاطر روح ناقصی که داشت هیچ وقت از این نظر به پای دامبلدور نرسید.

رای من دامبلدوره

پیام زده شده در: ۱۴:۵۹ جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۸۶

گيديون پريوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از آنگباند
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
ّه نظر من ولدمورت قوي ترين بود ولي اون بقيه رو دست كم مي گرفت. به همين خاطر هم شكست خورد. و به نظر من ولدمورت از دامبلدور نمي ترسيد بلكه به اون به چشم يك دشمن نگاه مي كرد كه بايد نابود مي شد. ولدمورت از مرگ مي ترسيد و بس.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.